Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) CactuS válasza fogtunder (#550) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

illetve én a helyedben elgondolkodnék egy Synology DS216j-n, video streaming szempontból nem lesz nagy különbség, de a DSM alapvetően egy kiforrottab rendszer, mint a QTS.

Így van, nekem van 212P-m is, de igazából csak a lustaságom miatt nem gyújtottam még fel a fenébe. Jelenleg neten keresztül szeretnék adatokat menteni (webdav/rsync vagy bármin keresztül, ami biztonságosan működik), de nem igazán szeretne párosodni egy Syno 214-es NASsal. Windows kliens meg simán felmegy webdav segítségével. Support persze terel, mintha muszáj lenne, érdemi segítség 0.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#552) Mocsokba válasza fogtunder (#550) üzenetére


Mocsokba
tag

Jelenleg egy TP-Link WDR3600-ason (openwrt) fut a miniDLNA. Synology-t is néztem, de Qnap-ot láttam erősebbnek.

Köszönöm a válaszokat!

Üdv: Mocsokba

(#553) fogtunder válasza Mocsokba (#552) üzenetére


fogtunder
nagyúr

asszem azokra felmegy a twonky is, esetleg vásárlás előtt tegyél vele egy próbát még.

(#554) blakey: az alapvető baj szerintem ott van, hogy a DLNA, mint szabvány, nincs eléggé specifikálva (úgy is mondhatnám, hogy egy fos az egész), pont arra nem jó, hogy az egyszeri, alapvetően nem hozzáértő felhaszmálónak egy egyszerű streaming megoldás legyen, mert ilyen baromságokkal kell küzdeni. a legjobb megoldás szerintem még mindig a direkt megosztás és Kodi.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#554) blakey válasza Mocsokba (#552) üzenetére


blakey
titán

A miniDLNA a hiba oka, bár ezt sokan kétségbe vonják, de nagyok sokat olvastam a miniDLNA és a Samsung "szeretetéről".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#555) Biga123 válasza Mocsokba (#552) üzenetére


Biga123
addikt

Syno -ra +1 szavazat. Mondom ezt Qnap TS-231 tulajként.

Amúgy minidlna gyári csomag van rá? Mert én nem láttam :N Vagy erre is ssh mókolással tehető fel?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#556) fogtunder válasza Biga123 (#555) üzenetére


fogtunder
nagyúr

asszem entware-ből telepíthető, gyári qpkg-ról nem tudok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#557) fogtunder


fogtunder
nagyúr

bocs a dupláért, de kifutottam a szerkesztési időből. ha két külön HDD két külön kötetként van berakva és mindkettőn van pl. Public mappa, akkor felcsatolva a kettő tartalmának az összegét fogom látni? vagy hogy megy ez?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#558) Mocsokba válasza Biga123 (#555) üzenetére


Mocsokba
tag

Gyári nincs, az enyémen suste féle fw van.

Üdv: Mocsokba

(#559) fogtunder válasza Mocsokba (#558) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bocs, félrenyomtam. de amúgy ha már válaszolok, mi ez a suste féle fw?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#560) blakey válasza fogtunder (#559) üzenetére


blakey
titán

Egy openWRT-re alapuló firmware amit a wdr3600-ra lehet telepíteni. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#561) fogtunder válasza blakey (#560) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, hogy ott a routerről volt szó, nem a NAS-ról. így már tiszta.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#562) fecs válasza fecs (#542) üzenetére


fecs
senior tag

Kénytelen voltam resetelni a NAS-t. 10 másodpercig nyomva tartottam a reset gombot. Így már be tudtam lépni, csak kezdhettem mindent az elejéről. Az adatok megmaradtak. Huh! :)

Pixel 6a

(#563) kalolaci


kalolaci
senior tag

Tudja valaki, Qnap TS-212-nél hol lehet megtalálni, a torrent file-okat? A gyári download managert használom, telefonról indítom a letöltést, de nem tudom hová tölti fel, a torrent file-okat?

[ Szerkesztve ]

(#564) kalolaci


kalolaci
senior tag

Ma lefrissìtettem: 4.2.1-re a nas-t. Azòta ismèt nem seedel, a download station. Kellett nekem frissìteni!

(#565) fecs válasza kalolaci (#564) üzenetére


fecs
senior tag

"NAS neve"/Download/Downloads
Ide menti a letöltött file-okat. Az elején én is használtam a download station-t, de a legtöbb torrent oldal nem támogatja. Rakd fel az App centerből a Transmission-t. Az elfogadottabb és szintén tudod mobilról kezelni.

Pixel 6a

(#566) fant0mi válasza fecs (#565) üzenetére


fant0mi
addikt

Van ez a csoda modem/router kombója a UPC-nek, a csoda Ubee. Hiába használom bridge müdban, azaz a HGW csak modemel, és visszatettem a saját routerem, a Transmission térdre kényszeríti, akkor is, ha alig töltöget (nagyon lassú connectionök, a többi eszközön csak vánszorog a net, ha egyáltalán...). A download station meg roppant kényelmetlen a Transmissionhöz képest. Egyéb alternatívát használ valaki? A NAS a 469L.

(#567) antistati


antistati
tag

Van most nálam egy plusz 251+ os NAs aminél most reggel lányos zavaromban nem találtam meg Kodi alatt hogyan tudnék könyvtárakat láthatóvá tenni... mintha az egyémen könnyebben megtaláltam volna...

Help me...
Köfi.

[ Szerkesztve ]

(#568) Mr Bond 007 válasza antistati (#567) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Mivel a plex szerverével nincsen bajom (a klienseivel annál inkább) és weben keresztül is használom, ezért azon keresztül érem el a kodi-ban a média fileokat . (Fájlok hozzáadása, majd upnp és ott a plex szervert jelöltem ki neki.)

[ Szerkesztve ]

(#569) Mr Bond 007 válasza fant0mi (#566) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Picit több infó kéne. Pl ubee-val jól ment minden? Milyen routert tettél vissza? Milyen sebességű a net? Mit takar a vánszorgás? (előtte mikor jó volt mennyivel ment?) Rengetegféle oka lehet ennek. A milyen routert topikban ezeket írd le rendesen, és segíteni fognak. KATT

(#570) blakey válasza antistati (#567) üzenetére


blakey
titán

Onnan még tovább, azaz Files és add...

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#571) kalolaci válasza fecs (#565) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nem talàlatam sehol. Közben megoldòdott a seed, töröltem a file-okat, majd ùjra letöltöttem, ès ìgy ment simàn. Tàvoli elèrèst kell mèg, valahogy megcsinàlnom.

(#572) fecs válasza kalolaci (#571) üzenetére


fecs
senior tag

Milyen távoli elérésre gondolsz? NAS-t akarod elérni a file-ok, média miatt vagy vezérelni távolról a torrenteket?

Pixel 6a

(#573) kalolaci válasza fecs (#572) üzenetére


kalolaci
senior tag

Inkàbb a torrenteket, a letöltèst szeretnèm, de eddig nem jött össze.

(#574) fecs válasza kalolaci (#573) üzenetére


fecs
senior tag

Ahhoz kell egy ddns szolgáltatás pl. no-ip. Aztán egy remote progi. Download station-nel nem próbáltam, én transmission-t használok.

Pixel 6a

(#575) kalolaci válasza fecs (#574) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem is ìgy működött eddig, noip-vel. De most frissìtès utàn, nem működik valamièrt. Telfonròl is el tudtam èrni, a qget progival.

[ Szerkesztve ]

(#576) Rolibratyo


Rolibratyo
csendes tag

Sziasztok!

Kiszemeltem egy QNAP TS-453 Pro NAS-t.

Kérdésem a következő lenne:

Első körben 3 db WD red 3TB vinyót tennék bele ami jelenleg Dune medialejátszókban linuxos könyezetben működik ext3 fájlrendszerre formázva.
Mindhárom HDD-n vannak adatok, amiket nem szeretnék elveszíteni!

Ahhoz hogy a feti NAS felismerje a merevlemezeket újra kellene-e vele formáztatni a saját alapértelmezett fájlrendszerére, vagy behelyezhetők a vinyók az adatvesztés kockázata nélkül, és látni fogja a készülék?

Később kiegészíteném egy 4. merevlemezzel és áttérnék Raid 5-re amit ha lehetséges több lépcsőben szeretnék megvalósítani.

(Zyxel NSA 325V2-vel már volt egy havernak negatív tapasztalata, neki mindent leformázott a HDD berakása után, sajnos az nem volt képes az aktuális fájlrendszert felismerni, mindenképp a nassal kellett megformáztatni a vinyót)

Előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#577) antistati válasza Rolibratyo (#576) üzenetére


antistati
tag

Sajnos itt is formázni kell a lemezeket....

(#578) antistati


antistati
tag

Qnap 251 Kodi zenelejátszásnál megjelent a jobb felsö sarokban egy piros sound off jel ezért stereo zene mp3 flac nèma... de dts zene hallatszik. Hogy kell azt a nèmitást levenni? Köfi...

(#579) blakey válasza Rolibratyo (#576) üzenetére


blakey
titán

Mindenképp formázni fogja, persze külső dockolóval felismeri, másolni is lehet, de ha NAS-ban szeretnéd használni akkor formázni fogja. Javaslom, hogy úgy szervezd át őket, hogy 1-et beteszel a NAS-ba, formázod, utána elkezded a másolást, hogy a következő is felszabaduljon, majd arra is másolsz. EXT4-ben fogja használni a NAS.

(#578) antistati
Nem zavar, hogy be van kapcsolva a túlpásztázás? Körbe elég sok infó elvész.
Amúgy sajnos nem tudom a választ, talán valami kodek hiányzik, még nem találkoztam ilyennel.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#580) antistati válasza blakey (#579) üzenetére


antistati
tag

Hey, milyen túl pásztázás? A Tv-? .....

Tegnap mèg jò volt ès szerintem ez valami nèmìtás lehet a gyerköcök nyomtak nekem valamit... ott van a piros mute off jel a jobb felsö sarokban ezèrt nem hinnèm hogy kodek hiány...

(#581) blakey válasza antistati (#580) üzenetére


blakey
titán

TV-n kéne kikapcsolni a túlpásztázást.
Akkor adj rá hangot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#582) antistati válasza blakey (#581) üzenetére


antistati
tag

Okay de nekem a Denon 2200 AVR em szedi le a hangot HDMI röl...

(#583) blakey válasza antistati (#582) üzenetére


blakey
titán

Azt meg hogy, miért?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#584) antistati válasza blakey (#583) üzenetére


antistati
tag

Zene hallgatás vagy házimozi, akár Atmos hangzás miatt a qnap hdmi kimenete bemegy az erősìtöre az pedig szétdobja ha kell a zenèt hangot a 5.1.2 hangszóròkra... ez lehet akár TrueHD vagy DtsHd habgzás is...

(#585) blakey válasza antistati (#584) üzenetére


blakey
titán

Bocsi, menet közbe olvastam és úgy jött le, hogy nem fogadja a hangokat. Qnap-en kéne hangerőt állítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#586) antistati válasza blakey (#585) üzenetére


antistati
tag

Kodiban van ez. És ott hol.?

(#587) antistati válasza antistati (#578) üzenetére


antistati
tag

Meg a válasz!

F8 billentyű a Rapoo 2700-as billentyűzeten, amin némít.

Valszeg a Kodi áltlal kikódolt hangokat némítja....

(#588) blakey válasza antistati (#587) üzenetére


blakey
titán

Akkor megoldódott?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#589) antistati válasza blakey (#588) üzenetére


antistati
tag

Igen, ezt nyomkodák be nekem a Rapoo 2700 -es billentyűzeten:-)

[ Szerkesztve ]

(#590) poli27


poli27
veterán

Nekem ezt kezdte csinálni a ts-131, valaki tudja a megoldást? : https://jpst.it/L1ku elfogyott a ramdisk, de nem tudom megoldani :S

[ Szerkesztve ]

(#591) Mr Bond 007 válasza poli27 (#590) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ezt sokminden okozhatja. KATT
Van akinek egy telepített app spammelte szanaszét a ramdisket. Volt akinek a plex, volt akinek a SABnzbd+ és a Python. Kapcsold le az összes appot az app centerben. Aztán kapcsold vissza őket. (volt akinek már ez is elég volt hogy megoldja) Ha így se jó, akkor el kell kezdeni egyenként visszakapcsolni őket és megnézni melyik hibás. Ha pedig van újabb firmware mint ami a cuccon van, azt is felrakhatod.
Hivatalos bejegyzés a qnap helpdesknél: KATT

[ Szerkesztve ]

(#592) poli27 válasza Mr Bond 007 (#591) üzenetére


poli27
veterán

hali

az utorrent csinálja, de érdekes mert eddig működött egy évig hibátlanul, és most kezdte el... mi a fenét csináljak vele, a legfissebb szoft van a nason az urorrent meg a 2.84-b24..

(#593) Mr Bond 007 válasza poli27 (#592) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az nem transmission lenne véletlenül utorrent helyett? ;)
Próbáld meg eltávolítani majd újra feltenni hátha megoldódik.

[ Szerkesztve ]

(#594) poli27 válasza Mr Bond 007 (#593) üzenetére


poli27
veterán

sry igen elírtam véletlenül :D

(#595) kalman87


kalman87
csendes tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy mostanában ismerkedem a NAS-kal. Egy ilyen típust néztem magamnak.
https://www.qnap.com/i/en/product/model.php?II=186
Az lenne a kérdésem, hogy ehhez az eszközhöz elég vennem 1 HDD-ét? Illetve a PC.met szeretném lecserélni otthon erre.
Tehát az lenne az egyik kérdés, hogy ha simán rákötöm a HD-tv-re +a routerhez, akkor ezt így tudom instalálni? Illetve okostelefonnal vezérelni, mert más eszközöm nem lesz, billentyű, illetve egér.

A másik fontos dolog, ha simán rávan kötve a HD-tv-re, illetve a netre, a nas-el önállóan tudok letölteni torrent clienst? Számítógép segítsége nélkül. Tehát végülis a lényege a kérdésemnek, hogy a számítógép kiíktatható, és anélkül a letöltéssel, telepítéssel nincs gond ezzel az eszközzel?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#596) Klupido válasza kalman87 (#595) üzenetére


Klupido
tag

Ha teheted inkább ezt a modellt válaszd: [link]
Ebben bővíthető a memória is,és szerintem azokat az igényeket kielégíti amit szeretnél!

(#597) blakey válasza kalman87 (#595) üzenetére


blakey
titán

Ezt a típust nem ismerem, nekem a sima 251 van, de ha abból indulok ki akkor igen, megjelenik a kijelzőn egy Desktop, lehet filmet nézni, netezni, levelezni, letölteni, stb. A rendszer maga elég stabil de én még így nem használtam, de biztos helyettesít egy gépet is valamilyen szinten viszont ilyen házban volt a 212p-m ami elég hangos volt, nem biztos, hogy a 251c is az de nem lepődnék meg ha hangos lenne.
Igen, használhatod 1 lemezzel is aztán később bövíted.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#598) fogtunder válasza kalman87 (#595) üzenetére


fogtunder
nagyúr

251c-t ne vegyél, amint rákötsz bármit HDMI-n keresztül, kifogy a RAMból és mindenfél egzotikus hibákat fog generálni, sima 251-et vegyél, meg bele legalább egy 4GB LPDDR3 notebook RAM-ot

az első konfigurációt nem tudod a tv-n elvégezni, kell egy másik számítógép hozz, arról tudod hálózaton keresztül, utána, mikor a megflelő dolgokat már beállítottad, nem kell külön eszköz, maximum egy későbbi hibaelhárításnál.

torrent megy bármitől függetlenül, a eltöltött dolgokat le is tudod játszani rögtön KODI-n keresztül. azért egy asztali gép teljes kiváltása kissé merész ötlet, nekem pl. a billentyűzetkiosztások kezelésével még mindig vannak gondjaim, de böngészés közben is futottam már bele olyan dolgokba, amik nem igazán úgy mentek, ahogy kellett volna.

ha nem kell RAID, meg sok HDD, meg nagy tárhely, akkor inkább vennék valami Gigabyte Brix szerű mini PC-t, fel rá egy Linux Mint, Ubuntu, vagy ha csak média lejátszás kell, akkor OpenELEC és hadd szóljon. ezek a gépek még mindig inkább adattárolási funkciókra vannak kitalálva, mint szórakozatóelektronikai célra. mondjuk az is igaz, hogy ha akarsz, rakhatsz a TS-251-re is bármilyen OS-t, mert ugyanúgy bootol, mint egy számítógép, de ha már nem a gyári rendszert akarod használni, felesleges ezt venni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#599) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Valaki írta korábban, hogy nála bizonyos időközönként felpörög a QNAP NAS-ja. Neki sikerült megoldást találni rá? Mostanában nekem is csinálja, még akkor is, ha nincsen más hálózati eszköz bekapcsolva a hálózaton, ami piszkálhatná (WoL-t is kikapcsolatam, akkor is fel-fel pörgeti a HDDt).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#600) Biga123


Biga123
addikt

TS231 -re nem lehet valahogy 1 browsert felvarázsolni?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.