Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) GrofUr válasza GrofUr (#200) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Átgondolva egyszerűbb lenne egy torrent szolgáltatásra előfizetni és valamilyen titkosított kapcsolaton keresztül lehúzni az anyagokat (pl.: sftp).

Ezt találtam így hirtelen:
http://www.seedserver.org/
http://seedworld.hu/
http://www.seedszerver.com/

Másik lehetőség, hogy egy magyar szolgáltatónál elhelyezel egy szervert és arra jelentkezel rá. Még egy másik lehetőség, hogy magát a NAS-t helyezed el. Arra csinálsz egy VPN szervert. A NAS-ra jelentkezel fel a torrent klienssel és az ftp klienssel. Talán ez a legegyszerűbb megoldás. :)

(#202) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Serviio-t használ valaki qnap ts251-el? Vannak esetleg tapasztalatok, feliratok, HD stream rendben működik?

köszi,
Viktor

(#203) rizso


rizso
addikt

Újabb nyünyörgés :R

Transmission. Van valami halandóknak készült leírás a használatához? :R Gondoltam telepítem App Centerből, és kész, örömbódottá, azt a nagy...Hiába próbálnám megnyitni távolról, nem jön össze.

Szívesen veszek bármilyen, egyszerű halandók nyelvén is érthető segítséget :R

MÁSIK:

A filmek streamelése nem nagyon akar összejönni. VLC miatt sírt, az telepítve van (legalábbis Windows-ra), de nem össze ez sem, állandóan azt tolja a képembe, hogy telepítsem a VLC-t.

Szerintem aktív kérdező tagja leszek a topiknak ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#204) benoce válasza rizso (#203) üzenetére


benoce
tag

Transmission segítség, talán használható lesz

(#205) fant0mi válasza rizso (#203) üzenetére


fant0mi
addikt

Elso lepes, hogy a routert ugy allitsd be, hogy a nas mindig ugyanazt az ip-t kapja. Igy tudsz tovabblepni majd.
Letoltod a szamitogepre a Transmission Remote GUI nevu programot, es racsatlakozol a nas ip-jere vele, lass csodat. Vagy Android telefonra en a Torrnado appot hasznalom. Igy minden mukodik az otthoni halozatbol.
Ha a nagyvilagbol barhonnan ugyanigy el akarod erni, akkor a routeredben egy portforwardot beallitasz (alapertelemezetten a 9091-es port, de szabadon valaszthatsz masikat is, csak jegyezd meg) a nas az elozolekben lefixalt ip-jenek 9091-es portjara.
Pluszban regisztrald a nasod a myqnapcloud.com-ra, igy a kis nasod barmikor a nasneve.myqnapcloud.com cimen elered barhol is vagy (ezt a cimet kell majd a Torrnadoban megadnod, es a BKV-rol is piszkalhatod majd a torrentjeid).

(#206) bbmt válasza GrofUr (#201) üzenetére


bbmt
senior tag

+1

Én is így használom.
Seedserver bérlés havi 7 Euro, kényelmes ,nem kell nézni az arányt mert bőven visszatölti, ftp-vel meg lehúzom. Be van állítva, hogy minden nap este 9-kor szinkronizáljon a seedserver-el.
Qnap TS-112.

A kanál a gyengék villája

(#207) antistati válasza fant0mi (#205) üzenetére


antistati
tag

Egy dologgal kiegészíteném, amivel szívtam mire rájöttem, hogy alapból van neki adminos userneve és password-je és azt kell beírni a Transmissionba bejelentkezéshez, igaz megváltoztatható.

(#208) kalolaci


kalolaci
senior tag

Tegnap én is lefrissítettem a nas-t, (QNAP TS-212P). Azóta nekem sem működik, a download manager. Legalábbis a seed-ek, nem pörögnek. Van valakinek hasonló problémája, ill. sikerült valakinek megoldást találni ?

[ Szerkesztve ]

(#209) tlaci72


tlaci72
tag

Sziasztok!

Vettem egy QNAP 212P Nas-t az a problémám, hogy a benne lévő 2TB-os HDD-re szeretnék átmásolni egy másik USB3-as külső HDD-ről 1TB média tartalmat (filmek, zenék, fotók) rádugtam a NAS hátulján lévő USB3-ra a külső HDD-t és MAC OS X alatt a file kezelőben megnyitottam a két eszközt és simán áthúzok pl egy filmet akkor egy 12GB-os film másolása 28 perc :O így egy örökkévalóság lesz 1TB anyagot átmásolni :( ez normális, hogy ilyen lassú a másolás? Mit tudok tenni? Van erre valami egyszerűbb és gyorsabb megoldás? Lehet én csinálok rosszúl valami, ez még az első NAS-om és nem vagyok teljesen képben vele. Egyébként azt sem értem, hogy miért megy adatforgalom a számítógépemen ilyenkor most pillanatnyilag azt látom, hogy 8MB/s le és feltöltés van egyidejűleg a gépemen, holott a két HDD össze van dugva... nem értem miért a gépen keresztűl megy az adatáttöltés?

[ Szerkesztve ]

(#210) fogtunder válasza tlaci72 (#209) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Azért a gépen keresztül megy, mert annak a file kezelőjét használod. Vagy dugd a gépre a külső lemezt, és úgy told fel a cuccot, vagy a webadmin felületen a beépített file kezelőt használd ilyen esetben. Ezzel egyébként meg is van a megoldás, hogy miért ilyen lassú.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#211) tlaci72 válasza fogtunder (#210) üzenetére


tlaci72
tag

Uhh basszus erre nem is gondoltam... Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#212) kalolaci


kalolaci
senior tag

giorgio! Neked működik már, a download manager? Ha igen, hogy sikerült működésre bírni? Esetleg visszaraktál, egy régebbi firmware verziót?

(#213) fogtunder válasza kalolaci (#212) üzenetére


fogtunder
nagyúr

transmissiont használok, úgyhogy passz :(

I hate morning people. And mornings. And People.

(#214) tlaci72


tlaci72
tag

Felmerült még egy kérdés.. Sikeresen megy fel a média a NAS-ra viszont iPhone-ról megnyitok egy Full HD filmet akkor azt eredeti méretben le is játssza, ha egy képet megnyitok azt is eredeti méretben mutatja, viszont ha ezt a Philips tévémen nyitom meg akkor a képek is le vannak méretezve és a Full HD film is... na ez mitől lehet? Mindent eredeti méretben és minőségben szeretnék a tv-n nézni mert a hardvere az bírja.

(#215) kalolaci válasza fogtunder (#213) üzenetére


kalolaci
senior tag

Köszi! Lehet megpròbàlok "visszafrissìteni", hàtha sikerül. Vagy megvàrok, egy ùjabb frissìtèst.

(#216) rizso válasza benoce (#204) üzenetére


rizso
addikt

Köszi, olvasgatom :R

fant0mi: tehát ameddig a routeren belül nincs fix IP-re állítva a NAS, addig ne is próbálkozzak? Valahol mintha olvastam volna, hogy erre nincs szükség, mert tököm tudja milyen új okosságokkal vannak szerelve ezek. Laptopokhoz értek, de a hálózatokhoz, hálózati eszközökhöz sík hülye vagyok :)

Telón amúgy már simán megy a filmek streamelése, laptopon keresztül viszont továbbra sem tudom, hogy miként tudnám megkerülni a gépre történő letöltést :F Valamit nagyon elbaszarinthattam a nagy hozzáértésemmel ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#217) fogtunder válasza rizso (#216) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha akarsz port forwardingot csinálni, akkor muszáj, mert azt IP alapján tudod, és egyébként sem árt, ha mindig tudod, milyen címen tudod elérni.

elvileg ugye belülről eléred a név alapján is, az upnp pedig meg tudja oldani a portok nyitását, de nekem ez ugyanaz a kategória, mint amikor wifi-vel kötjük be a NAS-t a hálózatba. én amúgy minden kábelen csatlakozó eszköznek fix IP-t szoktam adni.

onnantól, hogy fel van csatolva a mappa hálózati meghajtónak, rámész, elindítod a lejátszást bármilyen lejátszóval, nem fogja letölteni, hanem streameli. ha hálózaton kívülről akarod streamelni, akkor is van pár megoldás, vagy vpn-en keresztül belépsz a hálózatba, és akkor ugyanaz, mint az előző eset, vagy plex, vagy a gyári video station (ez utóbbi mondjuk elég gyenge eresztés sajnos). a plexhez vagy felrakod a klienst a laptopra, vagy böngészőn keresztül nézed.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#218) rizso válasza fogtunder (#217) üzenetére


rizso
addikt

"ha hálózaton kívülről akarod streamelni, akkor is van pár megoldás, vagy vpn-en keresztül belépsz a hálózatba, és akkor ugyanaz, mint az előző eset, vagy plex, vagy a gyári video station (ez utóbbi mondjuk elég gyenge eresztés sajnos). a plexhez vagy felrakod a klienst a laptopra, vagy böngészőn keresztül nézed."

Na ezzel van problémám, és akkor ezek szerint nem is kicsit van köze ahhoz, hogy a routeren belül semmit nem mókoltam a NAS-nak. Ugyan a NAS-t simán elérem távolról, viszont ilyenek mint transmission vagy éppen plex nem mennek. Rákattintok a NAS QTS felületén keresztül, és kapom a hibaüzenetet a képembe, hogy az oldal nem elérhető.

Kicsit bánom, hogy csak most kezdtem el ilyenekkel foglalkozni, már évekkel ezelőtt elkezdhettem volna egy normális rendszer kiépítését...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#219) fant0mi válasza rizso (#216) üzenetére


fant0mi
addikt

Hát van az upnp, ami ha engedélyezve van a routerben, akkor a különböző programok amik ezt támogatják, azok automatán nyitogatják maguknak a portokat. Ez tök jó, a Transmission a letöltéshez meg is csinálja magának, minden működik. De a Transmission *eléréséhez* a 9091-es port így nem nyílt nekem, így manuális portforwardot kellett beállítsak a routerben. Aminek a feltétele, hogy mindig megtalálja a cél eszközt, azaz fix ip kéne neki. Ennek beállítása nem ördöngösség, csak a NAS-od MAC addresse azaz a fizikai címének ismerete kell hozzá. Ezt ki tudod nézni a routerből például, de ott kell legyen a NAS kezelőfelületén is.

(#220) fogtunder válasza rizso (#218) üzenetére


fogtunder
nagyúr

semmi para, csak be kell lőni a fix IP-t és megnyitni a megfelelő portokat az alkalmazásoknak, anélkül nem nagyon fog menni semmi ilyen.

belépsz belső hálóról a plex szerver beállításaihoz és elnavigálsz ide:

itt le is tudod tesztelni, hogy megy-e kívülről, de fontosabb, hogy látod, melyik portot kell megnyitni. aztán belépsz a routeredbe, megkeresed a port forward részt és megcsinálod a port továbbítást. ASUS router esetén ez így néz ki:

itt ugye az a történet gyökere, hogy van egy DNS szolgáltató (pl. a myqnapcloud.com, és talán a plex magának is csinál ilyesmit), naplózza a globális IP címedet, ez alapján tudod elérni kívülről a hálózatodat. tehát tulajdonképpen az történik, hogy mikor beírod a nasneve.myqnapcloud.com címet a böngészőbe, akkor lekérdezi a globális IP címedet és oda továbbítja kérést. viszont mivel ez a cím a HGW-t, vagy a routert jelenti alapesetben, mint átjárót az internet és a belső háló között, meg kell határozni, hogy bizonyos portok meghívása esetén melyik belső hálózati IP címre és portra továbbítsa a kérést, tulajdonképpen ez a port továbbítás.

a fenti példában az történik, hogy ha beírom a nasneve.myqnapcloud.com:52300 címet, akkor ez továbbítani fogja a kérést a belső hálón a 192.168.0.81 IP című eszköz (NAS) 32400-as portjára (Plex). a külső és a belső port lehet ugyanaz is, de én nem szeretem, mert a népszerű szolgáltatások alapértelmezett portjait hajlamosak jószándékú emberkék próbálgatni, hogy bejussanak a hálózatodba.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#221) kalolaci


kalolaci
senior tag

A seed problèmàm, nem oldòdott meg. Pròbàltam "visszafrissìteni", de ugyanaz a problèma. Letöltöttem egy file-t, sikerült is, de a seed most nem megy. Egy restart esetleg, megoldhatnà a problèmàt?

[ Szerkesztve ]

(#222) tlaci72


tlaci72
tag

Van egy olyan problémám, hogy a 212P-re másolt srt fájlokat nem olvassa hozzá az adott filmhez, de eddig sima külső HDD-ről simán ment.. viszont a telefonomon megy a felirat csak a tv-n nem :( mitől lehet ez? Sem a tv lejátszója sem a tv-re telepített KODi sem, de külső HDD-ről ez mind rendben volt...

(#223) rizso


rizso
addikt

Egyre jobb vagyok srácok, most már ilyet is kapok, ha QTS-en belül plex-re vagy transmissionre kattintok ;]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#224) rizso


rizso
addikt

Közben kezdek megvilágosodni :)

Szerintem az első probléma ott van, hogy rohadtul nincs otthoni csoportom, nem látja egymást a két gép, olyan, mintha mindegyik külön otthoni csoport lenne.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#225) kalolaci válasza fogtunder (#213) üzenetére


kalolaci
senior tag

A transmission működik, frissìtès utàn is? Gondolok itt, a seed rèszère. Valakinèl előjött màr, ugyanez a problèma?

[ Szerkesztve ]

(#226) fogtunder válasza kalolaci (#225) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát most éppen nem tölt fel semmit, de van feltöltött adat a frissítés után lehúzott cuccokon is, a tracker aktívnak mutatja őket.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#227) fant0mi válasza kalolaci (#225) üzenetére


fant0mi
addikt

Legfrissebb QTS és legfrissebb Transmission szépen teszi a dolgát.

(#228) antistati válasza rizso (#224) üzenetére


antistati
tag

Szia Mester!

Idézet 183# "Szerintem nem közös a WORKGROUP-od :N"
Én is erre utaltam:-)

A legjobb az egészben ha megcsinálod majd a közös hálózati csoportot, akkor egy pendrive ot rádugva a NAS USB portjára látni fogod szintén a NAS alatt, amikor a PCről böngészel ..... :)

[ Szerkesztve ]

(#229) kalolaci válasza fogtunder (#226) üzenetére


kalolaci
senior tag

Köszi a válszt. Akkor, csak nàlam van valami baj.
fantOmi: köszi, neked is.

(#230) rizso


rizso
addikt

Végre egy problémát letudtam: a vírusirtó miatt nem látta egymást a hálózatban lévő két gép. Ők már látják egymást, már csak a NAS-t kellene látniuk...

Illetve: sajátnas.myqnapcloud.com eléréséhez mit kellene beállítani? Azt kapom, hogy a weboldal nem érhető el.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#231) kalolaci


kalolaci
senior tag

Tegnap pròbàbòl felraktam, a transmissiont. Egy file letöltèst el is indìtottam, de itt sincs seed. Ha elkezdem a letöltèst, a seed is kellene hogy menjen azonnal, ha jòl tudom.

(#232) fant0mi válasza rizso (#230) üzenetére


fant0mi
addikt

A myqnapcloudon regisztralj (sign up).

[ Szerkesztve ]

(#233) fant0mi válasza kalolaci (#231) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem a router beepitett tuzfala akadalyozza (ha be van kapcsolva)? A routeren engelyezve van az upnp? A transmissionben be van allitva, hogy upnp legyen? A kimeno adatok titkositasa eroltetve van a transmissionben?

[ Szerkesztve ]

(#234) rizso válasza fant0mi (#232) üzenetére


rizso
addikt

Az azert megvolt mar az elejen :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#235) fant0mi válasza rizso (#234) üzenetére


fant0mi
addikt

Ja bocs. :) Ha konfirmálva van az account akkor nincs más teendő, mint bemész a QTS-be, oldalt a menüjében (vagy nekem az asztalon is van ikonja) kattintasz a myQNAPcloud-ra. Kitöltöd a myqnapcloud felhasználóneved (nem az eszköznév), után az eszköznevet (myqnapcloud device name). Aztán elvileg ennyi.
CloudLink nélkül is kéne mennie, mert az nálam inaktív és simán megy a sajátnas.myqnapcloud.com-on át a Transmissionom elérése (a routerben persze be van állítva a portforward a kért portra).

kép

[ Szerkesztve ]

(#236) tlaci72


tlaci72
tag

Az normális, hogy ha án minden este kikapcsolom a nas-t akkor következő bekapcsoláskor mindig újra generálja a thumbnails-t a képeknek meg a videóknak? Mert ilyenkor bekapcsoláskor azt látom, hogy állandóan ezt csinálja és 95%-on van a processzor.

(#237) bbmt válasza tlaci72 (#236) üzenetére


bbmt
senior tag

Szabad tudni, hogy miért kapcsolod ki?
A NAS arra van tervezve, hogy 24/7-ben fusson. Elenyésző a fogyasztása.
Amúgy ha frissítem a firmware-t és újraindul, akkor nekem is újra generál mindent.

A kanál a gyengék villája

(#238) kalolaci válasza fant0mi (#233) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nem, nincs semmi vàltoztatàs, a router menüjèben. Legutòbbi frissìtès, majd autòmatikus ùjraindìtàs után, egyszerűen megàllt a seed. Lefelè viszont, ugyanùgy tölt. Most jött, egy bèta verziòs frissìtès. Kipròbàlom azzal.

(#239) tlaci72 válasza bbmt (#237) üzenetére


tlaci72
tag

Azért mert ez a 212P sosem kapcsol le.. állandóan megy a ventilátor és HDD is, pedig a smart fant is beállítottam és nem csinálok semmit akkor is megy. Nem értem miért?!

(#240) Gsx-rr válasza tlaci72 (#239) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A ventillator lehet,hogy megy ,de a hdd-t lekapcsolja ha nem hasznalja semmi.
Milyen alkalmazasokat telepitettel?

(#241) tlaci72 válasza Gsx-rr (#240) üzenetére


tlaci72
tag

De elméletileg a ventilátornak is le kellene állnia.. Photo Station, Music Station, Video Station, Twonky, mást nem!

(#242) fogtunder válasza tlaci72 (#241) üzenetére


fogtunder
nagyúr

eleve az sem normális, hogy minden indításnál gyártja a miniatűröket. én mondjuk a video stationt ki is lőttem, úgy, ahogy van, mert egy hurutos fos, hogy szépen fogalmazzak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#243) Gsx-rr válasza tlaci72 (#241) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A status led szerint nalam leall.

(#244) tlaci72 válasza fogtunder (#242) üzenetére


tlaci72
tag

Igazából még csak pár napja van meg és lehet,hogy nem végzett még a pár ezer kép thumbnail-el, ezért mikor újraindítom csak folytatja. Ma nem kapcsolom ki és megnézem ha befejezi utána újraindítás után elkezdi-e ismét.

(#245) tlaci72 válasza Gsx-rr (#243) üzenetére


tlaci72
tag

Közben megnéztem a Backround Tasks-t és még van 1100 kép aminek thumhnail-t generál, sztm ezért nem áll le még. Kíváncsi leszek utána leáll-e.

(#246) fogtunder válasza tlaci72 (#245) üzenetére


fogtunder
nagyúr

le fog, de addig folyamatosan tekerni fogja a procit és a HDD-t, nem csoda, hogy a venti is megy 0-24.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#247) Bdanyy válasza Bdanyy (#149) üzenetére


Bdanyy
addikt

Csak admin usereknel működik az on the fly transcoding.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#248) kalolaci


kalolaci
senior tag

Tegnap letöltöttem próbából, a legfrissebb béta verziót (4.2.1). De a seed továbbra sem megy, csak a letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#249) tlaci72 válasza fogtunder (#246) üzenetére


tlaci72
tag

Sajnos nem áll le :( felkeltem hajnal 3-kor, addigra végzet a thumbnailekkel és nem volt semmilyen folyamat, a proci 3%-on de a venti tekert... nem értem miért nem megy aludni sosem...

(#250) tlaci72 válasza tlaci72 (#249) üzenetére


tlaci72
tag

Van itt valaki akinek 212P van és leáll a venti neki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.