Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) fogtunder válasza ubid (#650) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Cloud Drive Sync nem kezeli, úgyhogy azzal nem, gyors google alapján ezt találtam, de ebből nekem nem világos, a szolgáltatást meg nem használom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#652) ubid válasza fogtunder (#651) üzenetére


ubid
őstag

ezt vágom mire gondol. de nem hiszem hogy ott google photos elérhető. illetve nem láttam még.
pluszba ez csak felcsatolja meghajtóként. nem backupol

[ Szerkesztve ]

-.-

(#653) fogtunder válasza ubid (#652) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de ha fel van csatolva, akkor része lesz a szinkronizációnak is, nem?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#654) ubid válasza fogtunder (#653) üzenetére


ubid
őstag

nem találom arra a photo mappát sehol sem

-.-

(#655) cse978_1


cse978_1
csendes tag

Sziasztok,

Segítsetek pls,
Honnan tudom a KODI-t telepíteni?
A Hybrid Dest Station progijai között nincs.
Tudtok QPKG fájlt külön küldeni vagy linket ahonnan tölthetem?
vagy hogy működik a "telepítés"?

köszi

(#656) Mr Bond 007 válasza cse978_1 (#655) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hd station-ön belül lehet feltenni ha hdmi-n keresztül akarod használni médialejátszónak.

(#657) cse978_1 válasza Mr Bond 007 (#656) üzenetére


cse978_1
csendes tag

Szia,

A HD Station progik között nincs KODI prog ami telepíthető.
(Chrome, File station, Plex, QTS, Chlemente, stb mellett)

TS-253+ legfrissebb FW van rajta, minden alkalmazás frissítve.

Mi lehet a gond?

(#658) Mr Bond 007 válasza cse978_1 (#657) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hát az elég fura... Nekem benne volt gyárilag.

Ts-253+ ról semmit se találok. Abban milyen cpu van? Lehet kodi csak intelre van.

[ Szerkesztve ]

(#659) fogtunder válasza cse978_1 (#657) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ilyet már olvastam korábban is, hogy a vállalati szériákra nem volt telepíthető a Kodi a HD Station alatt, hogy miért azt nem tudom, de egyszerűen nem jelent meg a listában.

mondjuk én TS-253+-t hirtelen nem találok a QNAP honlapján, csak 253 Pro-t, és 253A-t.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#660) Mr Bond 007 válasza cse978_1 (#657) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha tényleg nincs benne, akkor érdemes egy ticketet írni a supportnak. Meg engedélyt is adj nekik hogy turkálhassanak a nason. Volt akinek a supportos feltette a deluge klienst. Lehet mákod lesz. ;)

(#661) Mr Bond 007 válasza Mr Bond 007 (#660) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Jut eszembe (bocs már nem tudom szerkeszteni az előzőt): A Hd player is Kodi, csak egy régebbi verzió, és át van skinezve. Ha az ott van a listán, akkor azt is felrakhatod.

[ Szerkesztve ]

(#662) bobsys


bobsys
addikt

QNAP (QTS 4.2.1) konyvtar megosztas nem mukodik. Van egy konyvtaram amihez a guest access full-ra van allitva es nincsen semmilyen user hozzadva lasd a kepet, de a windows ker user nevet es jelszot. :F

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#663) cse978_1


cse978_1
csendes tag

Sziasztok,

Távolról CloudLink-en keresztül lépek be az eszközbe.
A Download Station-t elindítva üres ablak fogad majd:

This page can’t be displayed
Make sure that the web address https://a31a.myqnapcloud.com:8080 is correct.

Mi lehet a gond mi van rosszul beállítva?
Esetleg a routeren nincs vmi port kinyitva?

köszi

(#664) fogtunder válasza cse978_1 (#663) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a 8080-as port a legtöbb routernél a gyári webadmin felület távmenedzsmentjére van fenntartva. át kell állítani a DS deafult portot és megnyitni a routeren.

amúgy sem szerencsés biztonsági okokból a gyári portokat nyitva hagyni, én mindig 40000 felettieket használok, azokat kevésbé próbálgatják a botnet üzemeltetők és a váltságdíj miatt titkosító kollégák.

illetve én a myqnapcloud azonosítómat se posztolgatnám nyilvánosan elérhető fórumokba nagyon.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#665) cse978_1


cse978_1
csendes tag

Sziasztok,

Újabb kérdés.
Transmissiont probálom indítani de nem emgy.
Hogy tudok belépni?
Ezen link alapján próbálok belépni:
https://www.qnap.com/en/tutorial/con_show.php?op=showone&cid=60

"(2)In the editor, you can find two lines of fields: “rpc-password” and “rpc-username”. “rpc-password” is the user password and “rpc-username” is the username. Enter the new username and password between the double quotes (” “) for each value field respectively, save and restart, and the modification is finished."

Beírom de ugyan úgy visszaugrik és kéri a felhasználónevet és a jelszót.
Ez lenne a Trans első indítása.

mi lehet a gond?

köszi

(#666) -G- válasza rizso (#618) üzenetére


-G-
csendes tag

Szia nézzed meg a verziót nálam is volt ilyen és az egyik verzió pont nem kezelte a felíratot.
Nálam most Twonky 8.2.1.0 van és azzal megy.

(#667) Wayne


Wayne
aktív tag

Sziasztok! Egy qnap TS-451+ -val bénázok. :) Eddig egy 3TB-os hdd volt benne, ma jött hozzá egy 6TB-os... Storage manager látja az újat, de totalcommanderbe csak ugyanaz 3 TB áll rendelkezésre... hogy tudom az újat használatba venni? Nem tudom, hogy számít-e: Storage pool 1-t ír a 3TB-nál....

(#668) fogtunder válasza Wayne (#667) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha már hozzáadtad az add new volume funkcióval, akkor létre kell hozni rajta valamilyen megosztott mappát, hogy azt is fel tudd csatolni, mivel nem HDD-ket csatolsz fel, hanem a rajta lévő megosztásokat. nekem is két külön volume van, én úgy oldottam meg, hogy a letöltés és a családi fotóalbum, dokumentumok, home és public mappák vannak az egyik lemezen, a másikon pedig a filmek, sorozatok, egyéb videók, amik sok helyet foglalnak, a sickrage és a couchpotato ezeket automatikusan átmozgatja a második lemezre, mikor kész a letöltés. így a média lemez az esetek többségében pihen, csak akkor pörög fel, ha valamit tényleg le akarok róla játszani, a gyakran elért cuccok pedig az első lemezen vannak, ami úgyis megy a torrent miatt.

arra figyelj, hogy két ugyanolyan nevű share nem lehet, még külön volume-okon sem. itt van egy jó kis guide, hogy hogyan tudod a két külön lemezen lévő megosztásokat összefogni, így csak egyet kell felcsatolni és mindent látni fogsz ezen belül.

ja és a pótolhatatlan adatokról érdemes egy localhost sync jobot csinálni, ami az egyik lemezről beállított időközönként csinál egy incremental backupot a másikra, így ha az egyik lemez kiesik, a fontos adatok megmaradnak, viszont nem kell RAID, csak annyi tárhelyet visz el a redundancia, amennyit muszáj.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#669) Wayne válasza fogtunder (#668) üzenetére


Wayne
aktív tag

Köszönöm a választ! Jó ötlet kipróbálom! :R Újrakezdtem az egészet....Itt mit érdemes választani? [link]

(#670) fogtunder válasza Wayne (#669) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az első opciót, különálló kötet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#671) Wayne


Wayne
aktív tag

Van valami egyszerű módja a shared folderek másik hdd-re mozgatására úgy, hogy megmarad a könyvtár név? Mert file station nem engedi a "fő" könyvtárakat átmozgatni és átnevezni. Mert van egy 1.5TB "filmek" könyvtáram amit a másik discre szeretnék áttenni. Törlésük is elég körülményesen megy csak: control panel/privilege settings/share folder.... szóval ideiglenes könyvtár létrehoz disc2-n(mert ugye nem lehet azonos könyvtárnév)->filmek könyvtár tartalma átmásol 1.5TB->disc 1 üres filmek könyvtár töröl->disc2 filmek könyvtár létrehoz->ideiglenesből átmozgat->ideiglenes könyvtár töröl. :D Ennél kell, hogy legyen egyszerűbb megoldás :W :U

(#672) antistati válasza Wayne (#671) üzenetére


antistati
tag

Mr Wayne!

Én a helyedbe raknék fel egy jó kis Midnight Commander-t:-)

Peace,

(#673) -G-


-G-
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy TS-453Pro.

Na már most ezen van 4 db gigás Lan port és elég sokat szoptam/szopok velük... ( lehet hülyeségeket is csináltam de alakul a dolog) :W

1.: 4 portot bekötöttem a switch(nem menedzselhető) be minden ment is de úgy éreztem, hogy kevés a másolási sebesség ezért elkezdtem nézni a portokat, hogy ha másolok melyiket használja. Csak eggyett ez nekem annyira nem tetszett.
(2-es port fixen egy virtuális gép van rajta Winnel.) ezért vártam volna, hogy a másik 3 on tolja az adatot...
Ebben az esetben a Twonkyval a TV-én szagattot a 4k gondolom a sávszél miatt.

2.: 1-3-4 portot össze trönköltem (2-es port továbbra is virtuális gép) és ezzel megoldódott a 4k-s macera, de ha másoltam a nasról valamit a gépemre eleinte 95MB tolta a cuccot majd vissza eset 30-35Mb re és megint csak a 2-es portot használta másolásnál és a trönkölteken ment a "filmnézés".

3.: lépésként mondom hátha az nem tetszik neki, hogy mind a 4 port bevan dugva és 3 at kihúztam és hagytam a 2-es portot. Így minden folyamat azon át megy és nincsen össze akadás, de a másolás továbbra is belassul 35Mb-re.

Ötletek? Hogyan tudom elővarázsolni az ígért másolási sebességet?

Próbáltam leállítani a virtuálist és a kiosztott lant lecserélni a trönköltekre ezt sajnos nem tudtam megcsinálni.

RAID 5 ben van 4 db WD red 2TB HDD és 4Gb ramom van a CPU meg ram so nem fogyott el, de most tervezem még 4 Gb ramot betolni. Minden hálózati cuccom Gigás.

Előre is köszönöm a helpet és ötleteket

Gábor

(#674) lajos75 válasza -G- (#673) üzenetére


lajos75
senior tag

Azért mert van rajta 4 db gigás Lan port az nem azt jelenti hogy 4x gyorsabb lesz vele :)

[ Szerkesztve ]

(#675) fogtunder válasza lajos75 (#674) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az egy dolog, de 35MBps egy porton is elég harmatos egy RAID 5 tömbre.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#676) benoce válasza -G- (#673) üzenetére


benoce
tag

Tudtommal a switch-nek támogatni kell a 802.3ad - Link aggregation szabványt pld. mint ez. Amit pedig sebsebégre írtál, na ott valami nem stimmel, olvasni való pedig a következő

(#677) -G- válasza benoce (#676) üzenetére


-G-
csendes tag

Kösz a tippeket.

Most csináltam egy ilyet:
Össze trönköltem mind a 4 portot és most megy a virtuál gép, a másolás és a filmezés (4k többnyire szakadozás nélkül ezt még tesztelem majd)

Másolás felment stabil 83Mb-re ( hálon keresztűli másolás SSD-re) . de nem ezt a 802.3ad-t használom mivel ilyen switchem van:[link]
És így az Active-Backup módot választottam.

Gábor

(#678) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Vettem a nas-hoz(ts-269pro) egy gyári távirányítót (RM-IR002).

De bármit nyomkodok rajta nem reagál semmire sem.

Pedig ez kompatibilis a nassal,ráadásul leellenőriztem a mobilom kamerájával is,és működik.

Találkozott valaki ilyen problémával? Köszi a segítséget.

üdv

(#679) antistati válasza gahor72 (#678) üzenetére


antistati
tag

Szia,

Nekem nincs ilyen távom, de szerintem akár egy Rapoo E2700 vagy hasonló billentyűzet egérpaddal hasznosabb kellék...

Peace,

(#680) Mr Bond 007 válasza gahor72 (#678) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hd station alatt pedig mennie kellene buhera nélkül. Nekem ment out of the box. Esetleg ha nem frissítetted már régen a qts-t akkor meg kéne ejteni az updatet. (lehet később implementálták a támogatást mert nem volt gyárilag benne a csomagban)

[ Szerkesztve ]

(#681) Szotyi25 válasza gahor72 (#678) üzenetére


Szotyi25
tag

Szia! Nekem is néha csinálja az elemnél kell megnyomkodni.

(#682) pikar válasza Szotyi25 (#681) üzenetére


pikar
tag

Nálam tegnap teljesen megszűnt a távirányító. Végül a NAS-t kellett újraindítani.

Amúgy egyre gyakrabban fordul elő, hogy a HybridDeskstation (Kodi) leáll, kilép, újraindul, vagy lefagy.
És ha USB eszközt bedugok, vagy kihúzok akkor is simán kilép.

Minden szoftver friss.

(#683) fogtunder válasza pikar (#682) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mennyi RAM van alatta? nekem 1GB-nél nagyon instabil volt, miután raktam bele 4-et megjavult, viszont ha sokáig ott hagyom, akkor kifagy, nem reagál csak a Qremote appra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#684) Szotyi25 válasza pikar (#682) üzenetére


Szotyi25
tag

Kár, reméltem hogy nálad is csak az elem vacakol. Nekem egy TS-251 van 8 giga rammal + a távirányító és még nem produkált fagyást vagy kilépést.

(#685) -G-


-G-
csendes tag

Sziasztok

Tapasztaltátok, hogy 4.2.2 rendszernél és a downloadsation 4.3. nál hogy ha befejeződik egy letöltés akkor át vált készre és nem seedel vissza?

Most vissza raktam 4.2.1 re és így már jó de attól még a régi letöltéseket nem seedeli amik benne vannak a listában...

ötlet?
Csak hogy az arányom jobb legyen :))

(#686) pikar válasza pikar (#682) üzenetére


pikar
tag

TS-453A és 8Gb RAM

(#687) Mr Bond 007 válasza pikar (#686) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem ugyanez a készülék van, és nem tapasztaltam ilyet. Minden nap nyomkodjuk a távkapcsolóval a hd station-t. Főleg kodi+youtube megy. Ha ennyire gyakran problémás, akkor mindenképpen írnék a supportnak.

[ Szerkesztve ]

(#688) kalolaci válasza -G- (#685) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem is voltak ilyen problémáim, de az előző verzió visszarakása, nem oldotta meg. Egy hozzá értő ismerős segített. A torrenteket, és a file-okat újra letöltöttem.

[ Szerkesztve ]

(#689) -G- válasza kalolaci (#688) üzenetére


-G-
csendes tag

puff.

Szerintem az nem megoldás, hogy megint mindent töltsek le... hogy seedelni tudjam a régebbi dolgokat amik benne vannak a listában csak inaktívak lettek a frissítés miatt...

(#690) kalolaci válasza -G- (#689) üzenetére


kalolaci
senior tag

Én csak az ncore-ról szoktam letölteni, máshonnan nem igazán. Nem is tudom, hogy kell. Amikor így jártam, én is újra töltöttem mindent. Nem számított, mert egyszer már le volt.

(#691) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy hs-251+ nas-t. Nem akarok külön médialejátszót. Milyenek a tapasztalatok a ebben a témában? 24p van? Képminőség? Feliratkezelés? Formátumkezelés? 4k nem kell csak full hd tartalmak lejátszására akarom használni.

(#692) Mr Bond 007 válasza kenguru99 (#691) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Arra elvileg elég lesz, és neten azt olvastam támogatja a 24p-t is ha a megjelenítő is. KATT

(#693) fogtunder válasza kenguru99 (#691) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Kodi fut rajta, szóval amit az tud szoftveresen, ez is fogja tudni, 1080p nem akadály, elvileg a 24p is megy. annyi, hogy biztosra akarsz menni, akkor upgrade-elni kell a RAM-ot 4GB-ra. ha erre adod a fejed és több modulból csinálnád, akkor mindenképpen figyelni kell rá, hogy csak teljesen azonos modulokat kezel a két foglalatban és LPDDR3-as kell bele.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#694) kenguru99 válasza fogtunder (#693) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Milyen felhasználás mellett lehet kevés a 2gb ram?

[ Szerkesztve ]

(#695) fogtunder válasza kenguru99 (#694) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A HD station elég sokat eszik, 1 gigával folyton kernel gondok voltak. A minimum követelmény 2 giga hozzá, lehet, hogy elég lesz neki, de lehet kevés, ha sok minden mást is futtatsz mellette.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#696) kenguru99 válasza fogtunder (#695) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Maximum torrent fog mellette menni.

Black friday nem lesz valami qnap-ot árusító boltban?

[ Szerkesztve ]

(#697) kalolaci


kalolaci
senior tag

Valamiért nem sikerül beállítanom, a távoli hozzáférést. Tud valaki megoldást? Ez az üzenet fogad: A kiszolgáló jelenleg foglalt. Kérjük, próbálja meg újra később. (Hibakód : 1000004)

(#698) kalolaci


kalolaci
senior tag

Legutóbbi frissítés után, a "Status" jelző led folyamatosan villog, Qnap TS-212-n. Azelőtt nem csinált ilyet, csak ha valaki töltött tőlem. Más is tapasztalt, ilyen változást?

[ Szerkesztve ]

(#699) blakey válasza kalolaci (#697) üzenetére


blakey
titán

Engedélyezted a megfelelő portot a routeren?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#700) kalolaci válasza blakey (#699) üzenetére


kalolaci
senior tag

Igen ahogy látom, szinte minden port nyitva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.