- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 2 – Főzés: szabályok, vagy szabadság?
- Imilenni: Egy kis depi, remélem elfér itt :) 2#
- Sgr_A: Számítógépeim aktualizálása cseréje
- Gurulunk, WAZE?!
- hcl: Kelj fel komám, ne aludjál
-
LOGOUT
"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/Véreshurka hozzászólásából
Új hozzászólás Aktív témák
-
Longeye
tag
Alapvetően kétfajta container van. A Proxmox eleve unpriviliged konténert hoz létre, ahol a konténerben lévő root nem root a Proxmoxban. Tehát, ha a támadó bejut a konténerbe és onnan ki tud törni, akkor nem kap teljes hozzáférést a Proxmox-hoz. Kvázi semmit sem tud csinálni, pláne, ha már telepítéskor a /home mappát olyan külön partícióra tesszük, ahol nincs futtatási joga.
A Prvivileged konténer esetén viszont egyből megkapja a root jogot.Erre érdemes odafigyelni a konténereknél.
Ezt még sosem próbáltam, de szerintem ezért van az is, hogy ha (szerk.: unprivileged) konténerből akarunk monitorozni valamit, ahhoz nem lesz joga a konténer root-jának. Így nem is fog működni.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest