Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#265) Longeye válasza Vektor77 (#259) üzenetére


Longeye
tag

Szia!

Szerintem ez a felhasználástól is függ.

Otthon, hasonló felállásban, egy 120GB-os Patriot SSD-re tettem a rendszert és 2db 5GB-os HDD van mellette ZFS Raid1-be kötve. Ezen vannak az adatok.
A PVE-t Debian-ra raktam, amit ext4 fájlrendszerrel készítettem elő és minden partíciót noatime, nodiratime kapcsolóval hoztam létre (ez is csökkenti valamelyest az írások számát).
Szerintem az sem mellékes, hogy van a gépben 32GB RAM, úgyhogy lényegében csak a log fájlokat írja az ssd-re.
Egy container-t használok állandó jelleggel rajta, amiben egy samba fut a fájlmegosztáshoz.
Néha szoktam rajta használni VM-eket, ha tesztelek valamit, de más nem fut rajta folyamatosan.

Amiben spéci ez a telepítés, hogy van az alap Debian-on KDE Plasma desktop, így önmagán menedzselem a rendszert (127.0.0.1:8006). No ez az, amit a Proxmox fejlesztői erősen ellenjavallanak és céges környezetben én sem csinálnék ilyet :N
Otthon viszont kb. 3 éve fut hibátlanul.
Mivel nem torrentezek, nem megy éjjel nappal, csak annyit, mint az otthoni munkaállomások. Az SSD állapota is ennek megfelelő kb.

A munkahelyi rendszer viszont már egy teljesen más téma. Már csak azért is, mert itt nincs SSD :)

/* Egy lelkes kontár */

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.