Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) macy válasza Bocaa (#1200) üzenetére


macy
addikt

Akkor természetesen nem.

(#1202) Xirtam válasza macy (#1199) üzenetére


Xirtam
veterán

Macy ez tetszik, simán rFactor monitor??? a neve? Esetleg egy linket hozzámvágsz?? ! :R :R :R

(#1203) Farkas23


Farkas23
aktív tag

Hagyuk már ezt a veszekedést! Már 1x mondtam tőlem azzal jön bárki amivel akar, engem nem érdekel! Tőlem jöhetc trabantal is az se fog érdekelni, csak legyen már normális jácma!
És irja már át ezt a rohadt topicot vki rfactorra is, ne csak ch. legyen mer lefognak cseszni, hányszor mondjam még? :F

(#1204) macy válasza Xirtam (#1202) üzenetére


macy
addikt

[link]

Így van, mindenki azzal megy amivel akar. Sőt én azt se bánom ha cserélgetitek a kocsikat. Legalább megnézitek melyik milyen. Azért van a teszt.

[ Szerkesztve ]

(#1205) Sanya595 válasza Farkas23 (#1203) üzenetére


Sanya595
senior tag

Ez nem ch és nem rfactor topik!Ph team topik,szal arról irsz benne amiröl akarsz!
Senki nem fog ezért szólni.

(#1206) macy


macy
addikt

Így van, a topic címe PH F1 Team, ebbe belatartozhat mindkettő. Persze az első hsz-t átszerkesztheti valaki és akkor belevesszük az rF-t is.

(#1207) Farkas23 válasza Sanya595 (#1205) üzenetére


Farkas23
aktív tag

De az 1 hsz.-ben csak ch-rol van szo ez a kép is van kint, bejön vki azt hiszi h ch, tovább lapoz és látja h rfactorral jáccunk, aztán meg megy szolni az izének az meg jol lecsesz, na de mind1!

(#1208) Farkas23 válasza macy (#1206) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Na végre aki megértette mit akarok! Köszi Macy!

(#1209) Sanya595 válasza Farkas23 (#1208) üzenetére


Sanya595
senior tag

Én értettem,eddig is,de ez nem a JÁTÉKOK SZAKMAI topik és senki nem szólna érte,mert nem a játékról szól.Arra ott van az rf és ch topik.
De jó,beláttom igazad van ha úgy jobb. :R

Mod:Nem az ellen vagyok,hogy szerkesztve legyen,csak jeleztem,hogy nem szólnának érte.

[ Szerkesztve ]

(#1210) Farkas23 válasza Sanya595 (#1209) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Jo mind1, engem anyira végülis nem érdekel csak akkor tegyünk bele a képbe egy kis rf. jelet!

(#1211) Farkas23 válasza Sanya595 (#1209) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Oké. Én értem csak gondoltam h vki nehogy megtéveszünk!

(#1212) macy


macy
addikt

Úgy tűnik egyszerre csak egy ember tud csatlakozni a monitorral a szerverhez. Ez gáz.

(#1213) proof88


proof88
addikt

Hahó, van itt valaki még, lesz szerver ma?

(#1214) Farkas23 válasza proof88 (#1213) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Van most is, csak épp 2--en viszik a futamot :)

Gyere!phforum2 genius
kis betüknél keresd!

[ Szerkesztve ]

(#1215) Farkas23 válasza proof88 (#1213) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Nem jösz?Mer most rád várunk! Siess v nem tom!

(#1216) Csabee.


Csabee.
nagyúr

írjátok le mi a rákot szedjek le az rfactorhoz és holnap zúzzunk, ja nem, hnap után :D

Üdv: Csabee.

(#1217) macy válasza Csabee. (#1216) üzenetére


macy
addikt

[link]

De elég a 2009-es track pack a két javítással meg az fsone 2008 MP.

(#1218) Csabee. válasza macy (#1217) üzenetére


Csabee.
nagyúr

köszi, nekem egy nem lite verzióm van az gáz?

Üdv: Csabee.

(#1219) Sanya595 válasza Csabee. (#1218) üzenetére


Sanya595
senior tag

Nekem sem.Nem gáz.

(#1220) Csabee. válasza Sanya595 (#1219) üzenetére


Csabee.
nagyúr

okés, akkor holnap felpattintom, jösz te is Rfactorozni?

Üdv: Csabee.

(#1221) Sanya595 válasza Csabee. (#1220) üzenetére


Sanya595
senior tag

Lehet.Most benéztem.
A futam jó volt,de valami történt a felvezetö körön a kocsival,mert egyenesben full gázon 218-at ment és tiltásig forgott.
Na ezt a moci a 3-dik kör végéig birta.

(#1222) Csabee. válasza Sanya595 (#1221) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nekem folyamatosn ez van csak kb 240ig húzza.. miért van ez?

Üdv: Csabee.

(#1223) macy


macy
addikt

Itt a monitorozott fájl: [link]

Csabee: Ha feltetted majd megnézzük mi lehet a bibi. Remélem nem a kormánnyal lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#1224) Farkas23 válasza macy (#1223) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Bocsi de megint kilépett, ha nem gon már nem meek visza mer ugyis meek aludni, de majd ma még jáccunk!
Köszi a videót
Joéjt hellosztok!

Nem jo a fájl vmiért, nem tudja lejáccani :F

[ Szerkesztve ]

(#1225) macy válasza Farkas23 (#1224) üzenetére


macy
addikt

Nincs mit de ez nem igazán videó :)

(#1226) proof88


proof88
addikt

Szeretnék megosztani Veletek egy telemetria progit.
A Birkucos F1C-kben nem volt telemetria, nekem volt egy régebbi, 2007-es F1C, ahol volt telemetria program, de mivel úgy néz ki, hogy többet játszunk az rFactorral, ezért inkább erről beszélnék.
Alapból nincs ilyen progi az rFactorban, legalábbis a Lite-ban tuti nincs, de találtam a neten és letöltöttem.
Mint tudjátok, sokszor hivatkoznak a telemetria adatokra az F1-ben, és a pilóták a tesztek, időmérők alatt néznek grafikonokat, stb., elemzik együtt a versenymérnökeikkel az adatokat. A telemetria arra való, hogy a kocsiban lévő több, mint száz érzékelő adatait a box folyamatosan figyelje, verseny közben is, így van teljes, átfogó képük a kocsi állapotáról.

Az rFactor tud olyat, hogy a mért körökön a mért adatokat fájlba menti. A telemetria program, amit innen tudtok letölteni, betölti ezt a fájlt és grafikonokon keresztül mutatja meg a gyűjtött adatokat.
Bár a "telepítő" mutat szöveges magyarázatot, mit kell csinálni, azért ide is leírom:
- lépjetek ki a játékból, ha épp fut, ez fontos!
- telepítsétek a telemetria programot az rFactor főkönyvtárába!
- Jegyzettömbbel, vagy akármilyen egyszerű szerkesztő progival nyissátok meg az rFactor/UserData/<neved>/<neved>.PLR fájlt, és a [ DRIVING AIDS ]-részben, módosítsátok az alábbi sorokat:
- Data Acquisition Version="1"
- Data Acquisition Rate="8"
- Data Acquisition In Race="0"
- Data Acquisition EXE="[rFactor elérési út]\Telemetry\f1_telemetry.exe"
- Data Acquisition File="[rFactor elérési út]\Telemetry\vehicledata.spt"
Az [rFactor elérési út] talán nem szükséges, mindegy én beírtam a teljeset, nálam így néz ki ez a 2 sor:
Data Acquisition EXE="C:\Program Files\rFactor\Telemetry\f1_telemetry.exe"
Data Acquisition File="C:\Program Files\rFactor\Telemetry\vehicledata.spt"
- mentsétek el a fájlt!
Ezzel most elértétek, hogy az rFactor abba a bizonyos vehicledata.spt-be fogja menteni a telemetria-adatokat. Ha verseny közben is akartok ilyet, akkor a Data Acquisition In Race sorban kell átírni a 0-t 1-esre, egyébként csak teszt közben lesz ilyen adatgyűjtés.
Egyébként állítólag, ha a garázsban vagytok, kéne látni innentől kezdve egy Telemetria gombot, ami az f1_telemetry.exe-t indítaná el, én nem találtam, de lehet ez a mod miatt van... no mindegy. Én ezt úgy orvoslom, hogy játék közben ALT+TAB és manuálisan indítom el a progit...
Tehát a következő lépések:
- rFactor elindít és mentek legalább 1 MÉRT kört a kocsival.
- ALT+TAB és elindítjátok az f1_telemetry.exe-t. Íme a progi. Már csak a fájl betöltése van hátra: felül Load Session gomb, kiválasztjátok azt a bizonyos vehicledata.spt fájlt és betöltitek, jobb alul van egy betöltés gomb.
- megjelentek a köridők, piros színű a legjobb körötök, a többi kék, egyébként a köröknek saját színeket állíthattok be, ez pl. a pálya rajznál fontos, ha a különböző íveket akarjátok összehasonlítani.
- az első adatok, amiket láttok, az időjárás és a pálya állapota. A General, Ride Height, stb. gombok menüket hoznak be, a menüpontok pedig jó kis grafikonokat, mazsolázzatok.
Ha legfelül több pályát jelöltök ki egyszerre (sima kattintással az időkön), akkor a grafikonokon is egyszerre azon több pálya adata fog látszani, ilyenkor jó az eltérő szín. Grafikonra lehet zúmolni, stb...

Hogy egy értelmes példát mutassak: autósportban fontos az autó magassága. Az autó beállításainál mi is meg tudjuk adni a Felfüggesztés részben, hogy elöl és hátul milyen magasan legyen a kocsi alja a talajhoz képest. Ahhoz, hogy minél jobb legyen az autó aerodinamikai tapadása, a lehető legkisebbnek kell a magasságnak lennie. Igen ám, de a pályák egyenetlensége miatt általában az nem járható út, hogy a minimum magasságokat állítjuk be, mert ha folyamatosan leér a kocsi alja, akkor az súrlódás, nem fog tökéletesen menni az autó és el is veszítheted a kontrollt felette, valamint sérülhet is... ilyenkor látjuk a szikrákat. Én úgy szoktam ezt állítani, hogy megyek egy vagy 2 mért kört, de ezeknek rendesen tempós köröknek kell lenniük, és megnézem a Ride Height menüben a Front and Read Ride Height menüpontok valamelyikét, mondjuk a Smoothed by 5-öt...
A Front Ride Height grafikon mutatja, hogy hol milyen magasan volt az autó alja elöl, a Rear Ride Height pedig ugyanez, csak hátul. Ha a piros vonal a grafikon aljára ér, akkor ott leért a kocsi alja. Vízszintes skála ugye a távolság, azaz ahol jártál, függőleges pedig a magasság, mm-ben. Látod, hogy mennyit lehet csökkenteni a magasságokon elöl, ill. hátul, esetleg növeli kell őket, akkor ez alapján módosíthatod a kocsi beállítását a Felfüggesztés menüben a játékban! Újra mehetsz mért kört, újra megnézheted a telemetriát, persze be kell tölteni újra a fájlt!
Bal oldalon láthatjátok a pálya rajzát, pontosabban a saját íveteket! Az a legjobb, hogy egérrel bármelyik grafikonon ki lehet jelölni területet és ez a kijelölés a többi grafikonon is kiemelődik! A bal oldali grafikon alatt van a Velocity - distance grafikon, ahol ugye a sebességet mutatja a pálya pontjain. Ez azért érdekes, mert ha kijelöltök a pálya rajzon egy kanyart vagy akármilyen területet, akkor lent írja a min/max/avg sebességeteket! Meg lehet azt csinálni, hogy egyik körben ilyen, másik körben pedig másmilyen ívben vesztek be egy kanyart és itt megnézhetitek, melyik a jobb, csak ki kell jelölni egyszerre mind2 kört és a pálya rajzon látjátok a 2 különböző ívet, ill. az alatta lévő grafikonon mind2 körre vonatkozó sebesség adatokat!
No én kb ennyit értek ehhez a progihoz, ez kb. a progi 2%-a. :DDD
Használjátok egészséggel, de ne feledjétek, a pálya gyakorlása nagyon fontos és a kocsi finomhangolásától nem szabad csodát várni, csak néhány plusz tizedet, de a többi rajtatok múlik! :R

[ Szerkesztve ]

(#1227) macy válasza proof88 (#1226) üzenetére


macy
addikt

Köszi, ezzel el fogok szórakozni úgy látom :)

(#1228) Csabee. válasza proof88 (#1226) üzenetére


Csabee.
nagyúr

köszi, :) még a végén jövőre téged a Brawn mellett találunk :DD

Üdv: Csabee.

(#1229) Farkas23 válasza proof88 (#1226) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Köszi! Ezt kirélynak látom! :)
Szero lesz vmikor?

(#1230) Farkas23


Farkas23
aktív tag

Mind1, ha akar valaki tesztelni a magyar pályán az jöhet!
Van szero Farkas23 genius Remélem láttok!

(#1231) pcguru1


pcguru1
őstag

Én még várok vagy 2 napot aztán már betudok majd nézni ha lesz szeró :W

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#1232) Farkas23


Farkas23
aktív tag

Macy csinálj te szerot,, mer nekem szarakszik :(((

(#1233) macy válasza Farkas23 (#1232) üzenetére


macy
addikt

ok.

phforum
genius

Küldtem privátot.

[ Szerkesztve ]

(#1234) Farkas23 válasza macy (#1233) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Nem enged be a szerora! Amugy meg csak phforum 2-öt látok, nem vágom!

(#1235) Xirtam válasza proof88 (#1226) üzenetére


Xirtam
veterán

Proof köszönjük szépen repül a képzeletbeli Pizza és a Cola a Panasonic Toyota Racing csapattól! :R :R

(#1236) macy válasza Farkas23 (#1234) üzenetére


macy
addikt

Az van de engem se enged. Újraindítom.

(#1237) Farkas23 válasza macy (#1236) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Te regeltél erre! Mer egyfolytában azt irja ki h a csatlakozási idő lejárt!
Csinálok én hátha ugy engedi!

Most csináltam szerot hát megnézzük, h hozzám betudc-e jönni!

[ Szerkesztve ]

(#1238) macy válasza Farkas23 (#1237) üzenetére


macy
addikt

Nekem is azt írja ki.

(#1239) Farkas23 válasza proof88 (#1226) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Nekem nem mükszik ez a telemetry, pedig ugy csináltam mindent ahogy irtad, nem vágom :F

(#1240) macy válasza Farkas23 (#1239) üzenetére


macy
addikt

Küldtem privit töltsd le nézd meg azzal.

Már megy a szeró, újra kellett indítanom a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#1241) macy válasza pcguru1 (#1231) üzenetére


macy
addikt

Ja a mobilnet miatt?

(#1242) proof88 válasza Farkas23 (#1239) üzenetére


proof88
addikt

Melyik része nem megy? A vehicledata fájlt létrehozza az rfactor?

(#1243) Farkas23 válasza proof88 (#1242) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Nem, már az se megy semmi se megy :F

(#1244) Farkas23 válasza proof88 (#1242) üzenetére


Farkas23
aktív tag

Tudc vmi ötletet?

(#1245) Xirtam


Xirtam
veterán

Na mi a pályavan??

(#1246) proof88 válasza Farkas23 (#1243) üzenetére


proof88
addikt

hogy néz ki a .plr fájlod azon néhány sora, amit módosítani kellett?

(#1247) Farkas23 válasza proof88 (#1246) üzenetére


Farkas23
aktív tag

[link]
Itt a link nézd meg, én már nem tok vele mit kezdeni
1000 féle képpen probáltam semmi, elinditottam akkor se semmi!

(#1248) Xirtam


Xirtam
veterán

Srácok milyen az új Toyotám??! :C :C :C

Közben van egy másik szépség amit megmutatnék!

(#1249) proof88 válasza Farkas23 (#1247) üzenetére


proof88
addikt

:( nem tudom, mi lehet a gond.
Tehát mész 1 mért kört legalább és nem jön létre a fájl... ez nem tudom miért lehet...

(#1250) macy válasza Xirtam (#1248) üzenetére


macy
addikt

Toyo fos, subi kiráyl :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.