Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#594) speedmetal


speedmetal
tag

Sziasztok!


Egy ASUS DRW-1612BL dobozos meghajtó tulajdonosaként nem tudom kihasználni a LightScribe funkciót. Feltelepítettem az íróhoz adott Nero 6.6.1.6f programot, ami feltelepíti a LightScribe meghajtókat, sőt még az író firmware frissítő szoftverét is integrálja a Nero-ba.
A Cover Designer-t elindítva kiválasztom a LightScribe funkciót, megtervezem a lemezt, de sem a File menüben nincs Print LightScribe Disc, sem a beállításoknál nem érzékeli a meghajtót. És ez a probléma mindenhol fenn áll! Telepítettem a SureThing CD Labeller progit, amit a www.lightscribe.com weboldalon ajánlnak, de ez sem érzékeli a meghajtót. Telepítettem a Simple Labeler progit is - ezt is a www.lightscribe.com oldalon ajánlják - de ez sem érzékeli a meghajtót.

Kipróbáltam, hogy feltelepítettem a legújabb Nero-t (7.5.9.0_hun) és a legújabb LightScribe System szoftvert (1.4.124.1) de ez sem segített. A LightScribe programok egyszerűen nem hajlandóak tudomásul venni, hogy a meghajtó a gépben van. Nem ismerik fel!

Amúgy a meghajtó gyönyörűen olvas, ír, töröl, de a LightScribe lehetőség, mint ha bele sem lenne építve Pedig mind a dobozán, mind a meghajtó előlapján ott virít a jel.

Lemeznek a Philips LightScribe DVD-R 8X lemezeit használnám. Amivel nem lehet gond, mert az LG GSA-4166B meghajtóm gyönyörűen megírta a LightScribe felületét, de feladta a harcot egy év után - 68%-nál készített egy szép, koncentrikus sávot a lemezbe - ezért kellett lecserélnem az ASUS-ra.


Ha van ötletetek vagy találkoztatok ezzel a problémával és tudtok, akkor kérlek benneteket, hogy segítsetek.


Békés ünnepeket és boldog új évet!

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.