Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    Eme összefoglaló két dolog miatt jött létre!

    1. Azért, hogy eltántorítsa a lehetséges vevőket
    2. Segítséget nyújtson a már klónnal rendelkezőknek

    A mottója akár ez is lehetne a topiknak:

    "Csak akkor lehetsz biztos abban, hogy milyen hardverrel szerelték a klónod, mikor már a kezedben van, de még akkor sem!"

    Tehát, kezdjük némi jogi háttérrel!

    A jog a hamisítványok forgalmazásával kapcsolatban teljesen egyértelmű: az Európai Unió és így Magyarország területén nem lehet olyan termékeket árulni, melyek védjegyeket jogosulatlanul használnak fel. A behozatal ennél egy kicsit összetettebb kérdés! Behozatal szempontjából nincs különbségtétel magánszemélyek és cégek között, kizárólag az áru mennyisége (pontosabban annak becsült értéke) határozza meg, hogy a feltárt szabálytalanság szabálysértés vagy bűncselekmény.

    Nézzük mi történhet ha megrendelt, és esetenként nem is olcsóbb replikánkat megfogják a vámon...

    •A vámhatóság hivatalból intézkedik és a terméket lefoglalja. Szakértő mondja ki, hogy a lefoglalt áru valóban hamis-e, sérti-e a szellemi tulajdonjogot. Ebben az esetben — értékhatártól függően — szabálysértési vagy büntetőeljárás indul az ügyben. Amennyiben a bíróság megállapítja a bűncselekmény elkövetését, úgy az áruk elkobzását rendeli el.

    •Ha jogtulajdonos korábban vámhatósági intézkedés iránti kérelmet nyújtott be, akkor a vámhatóság ez alapján közvetlen vámfelügyelet alá veszi a terméket (Ez nem lefoglalás!). Ebben az esetben nem büntetőjogi, hanem polgári peres útra terelődik az ügy, ahol a jogtulajdonos pereli az áru behozóját. Amennyiben a termék hamisnak bizonyul, ugyancsak megsemmisítésre kerülhet sor és az importőrre büntetést is kiszabhat a bíróság. Ugyanakkor a 1383/2003/EK rendelet alapján lehetőség van úgynevezett egyszerűsített eljárásra. Ha a jogtulajdonos és az áru birtokosa is beleegyezik, akkor a bírósági út kihagyásával azonnal megsemmisítésre kerülhet a hamis termék.

    Fontos megemlíteni, 2013. őszétől szigorodtak a vám ellenőrzések és 2014, szeptemberében még jobban meghúzták a nadrágszíjat Ferihegyen!"

    Forrás: MTI

    "Az interneten keresztül külföldről rendelt áruk fokozott ellenőrzésére hívta fel a figyelmet Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), mert a szellemi tulajdonjogot sértő árut megsemmisítik."

    -Teleki József, a NAV Reptéri Főigazgatóságának főigazgatója csütörtökön a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren tartott sajtótájékoztatón hangsúlyozta: a hatóságok visszatartják a vámkezelés során talált, feltehetően szellemi tulajdonjogot sértő árut, hiába fizette ki a terméket a vásárló. Amennyiben bebizonyosodik, hogy a termék valóban nem eredeti, megsemmisítik, ezért érdemes körültekintően vásárolni az interneten.

    Hozzátette: az EU-n kívüli országokból, interneten keresztül rendelt termékeket minden esetben vámkezelni kell. Ebben az évben a megnövekedett online vásárlások következtében a főigazgatóság 24 százalékkal több, 131 ezer import vámkezelést végzett.

    Az elmúlt hónapokban 213 eljárás indult a repülőtéren, hamis árumegjelöléssel behozott áru miatt, amelyből 143 esetben már megsemmisítették a termékeket - mondta a főigazgató.

    A lefoglalt áruk többsége Kínából és Hong Kongból származik, az előző évektől eltérően a ruházati termékek helyett leggyakrabban napszemüvegek, kozmetikai termékek, karórák és telefonok buktak meg az ellenőrzésen.

    Tehát itt is kérünk minden klónban gondolkodót, hogy teljes jogi felelősségének tudatában kétszer is gondolja meg mielőtt klón vásárlásra adja a fejét!

    Nézzük miről is beszélünk, gyártók szerint:

    A felsorolás nem teljes!

    - Star
    - Hdc
    - Feiteng
    - NO.1
    - Alps
    - Goophone
    - Blueboo

    Ezek ránézésre " 1:1" másolatok, de senki se gondolja, hogy az eredeti termék árának töredékéért minőséget és ugyanazt a tudást megkapja. A fenti lista nem reprezentatív, tehát koránt sem biztos, hogy egy Star vagy egy Feiteng telefon klón is egyben, bár ezeknek a "márkáknak" igen komoly klón bázisuk van, még saját portfólión belül is. A Star N9000-esnek pl. legalább 3 klónja is létezik, noha maga is klón...

    A "dzsunka gyárak" elsősorban az itthon is favorizált és esetenként túl hypeolt gyártókat és termékeit klónozzák, de több gyártó termékeire is oda kell figyelni : Samsung, Apple Iphone, Xiaomi, Huawei, Lenovo.

    Miről ismerjük meg a klónt a vásárlás előtt:

    1. az ára töredéke az eredeti termék árának
    2. a klónt nem eredeti hardverrel szerelik! Exynos vagy Snapdragon lapka helyett jellemzően MTK SoC-al rosszabb esetben Speadtrum vagy még kisebb gyártó lapkészletével vannak ellátva.
    3. Lenovo hamisítványoknál külső jelei is vannak

    Igen ... sajnos a saját márkáikat is hamisítják!

    A Lenovo hamisítványoknak nem szánok sok helyet egy PH-s kolléga nagyon jól összefoglalta a lényeget!

    Tehát Beg tollából: Hogyan kerüld el a Lenovo hamisítványokat

    Ezúton is köszönjük a munkáját! :R

    Speadtrum:

    Az ebben a részben elhangzottak főleg saját tapasztalatok útján születtek, tehát mindenki kezelje fenntartással és kellő elővigyázatossággal!!

    Kezdésnek egy kolléga "kanossza-járása" :

    "Vettem egy ilyen telefont magamnak vésztartaléknak, bekapcsoltam működött ment a szekrénybe. Vagy 2 hét múlva elő vettem elkezdtem nézegetni,tele minden felesleges dologgal. Skype,Face,MSN, akkor takarítsunk. :) Menteni nem kell minek,én menő vagyok. :D
    vroot pik pakk rootolta TC-vel elkezdtem a Systemből törölgetni az appokat. Mikor a Sypet-ot kitöröltem akkor jött az össze omlás. A pontos szövegre már nem emlékszem mit írt ki,de nem volt hajlandó működni. Kikapcs után bootlop csak Andoid felírat. Na itt jött a cumi. :D Nincs a Speadtrum-ban Recovery mód,hangerő fel+bekapcsra Speadtrum Factoty teszt mód jön elő,itt lehet a telefont tesztelgetni. Elkezdtem keresgélni SC6820 kulcsszóval gugli,youtube. Jöttek a találatok.
    Ekezdtem Romot keresgélni ezt találtam (nem biztos,hogy ez volt a jó de csak ez van a könyvjelzőim között)
    Ebben a csomagban megtalálható a progi ami kell hozzá,és a Driverek. Itt egy xda leírás a használathoz,itt egy youtubevideó ez alapján könnyen meg lehet csinálni. ki kell választani a romot a progiban,telefont kikapcsolva kell feldugni a gépre a progiban play-t kell nyomni,majd hangerő le+bekapcs gombbal indítani a telót. Magától el kell induljon a dolog,ha nem megy,kábel ki,aksi ki pár másodpercre,és lehet újra próbálkozni.
    Valaki itt írta,hogy a Speadtrum nem olyan kényes a Romokra. Ezt tanúsíthatom,mert volt vagy 4 amivel nem működött az érintő :D ,meg vagy 2 amivel el sem indult. K.b negyedik Rommal jó lett,viszont nem volt Google szolgáltatás. Nekem viszont szükségem van a Gmail szinkronra,a levelek,és névjegyek miatt. Megint 2-3 hét pihi neki. :) Itt sajnos nincs CWM,hogy onnan telepítsem a GAPPS-ot jfox segítségével ezen xda leírás alapján simán TC-vel bemásoltam a System/APP könyvárba 3 filet és megy. Nem 100-as a dolog,mert néha kéri a Gmail jelszót,meg a telefonkönyvet nem hajlandó a Gmaillal szinkronizálni,de működik a telefon,több napig napig használtam. :K
    Azt,hogy teljes mentést,hogy kell csinálni most sem tudom,de már annyi időmet elvitte ez a kis vacak telefon nincs kedvem vele többet foglalkozni."

    Miért fontos nekünk amit a kolléga leírt?

    1. Látszik, hogy Speadtrum-al kapcsolatban hazai közösségre úgy mondd szupportra nem nagyon számíthatunk, noha elég jól támogatott gyártói oldalról maga a SoC, csak relatív kis gyártóról van szó.
    2. Megint kiderült egy fontos dolog: "Ha működik, ne piszkáld!", főleg ha nem tudod mit csinálsz!
    3. Az is bebizonyosodott, hogy a Speadtrum nem kényes a romokra
    4. Ha mégis nekiállunk rengeteg időbe és kutató munkákba fog kerülni mire rendbe szedjük, feltéve ha megvan a gyár rom, anélkül ugyanis jobb, ha semmit sem kezdünk vele: az életben nem fogjuk megcsinálni ugyanis...

    A leírást köszönjük üszök kollégának! :R

    A következő rész azoknak a legfontosabb akik már rendelkeznek ilyen készülékkel..

    Ha már megvetted... című bejegyzés következik....

    Ebben a blokkban igyekszünk mindenkit lebeszélni a klón/utánzat telefonokról.
    Ám ha mégis megvan már, mert véletlenül, vagy akár tudatosan is ilyet sikerült beszerezni, akkor rögtön az első tanács:
    - Ha működik, ne piszkáld! Nem, nem tudod megjavítani! Akkor sem, ha most még azt hiszed!
    - Ha nem működik, próbáld meg visszacserélni, pénzt visszakérni, vagy mást választani, ami lehetőleg ne klón legyen!

    A klónok eddig megismert főbb jellemzői:
    - megtévesztésig hasonlítanak az eredetihez
    - vagy a megtévesztésre alkalmas márkajelzéssel látják el, vagy csak sima „Android” felirat van rajtuk. Utóbbi az említett cégek saját termékein is lehet, ettől még nem biztos, hogy nem saját készülékük!
    - sajnos nagyon sok a hamisítvány, ami leginkább az egyik nagy koreai elektronikai cég telefonjait célozza meg, igen, a Samsungot....
    - nincs, vagy igen minimális hozzájuk a támogatás
    - frissítések jellemzően nincsenek
    - ugyanazon kódnév alatt számtalan variációjú hardverrel és szoftverrel kerülnek ki a piacra

    Tekintve a fentebb említetteket, gyakorlatlan felhasználók jobb, ha nem bántják a rendszert. Még akkor sem, ha már találkoztak Android rendszerrel, és azt mondjuk sikeresen frissítették.
    Klónok/replikák esetén nem feltétlenül egyszerű, hiszen a hardver és szoftver szinte mindegyikben más.
    Ha mégis valaki arra adja a fejét, hogy elkezdené piszkálni, „hátha jobb lesz”, az első körben, vagy nulladik lépésként csináljon biztonsági mentést, már ha ez éppen lehetséges...

    Mostanában leginkább az olcsónak mondott MTK platform az, amit előszeretettel használnak eme replikák kialakítására. E-mellett azonban léteznek még Speadtrum csodák is, illetve más kisebb gyártók termékei. Jelentős eltérések nincsenek kezelhetőségben. A GPL fogalma nem létezik keleten viszont....

    Majdnem minden Android telefonon létezik úgynevezett usb debug, magyarul usb hibakeresés. Ezt mindenképpen be kell kapcsolni, mert ez kelleni fog szinte minden művelethez, amit a számítógép segítségével a telefonon végzünk.

    Nagyon hasznos program MTK SoC mellett az MTKDroid Root and Tools, amit röviden MTKDroidTools vagy még rövidebben MTKDT-nek szoktunk nevezni.
    Ha letöltöd, elindítod, és az adb driver megfelelően telepítésre került, akkor a telefont usb kábellel csatlakoztatva a telefonhoz néhány másodperc múlva kiírja az információkat, amit adb-n keresztül le tudott kérni a telefonról.
    Ekkor meg fogod látni, hogy milyen MTK SoC van a telefonodban. Azt is ki fogja írni, hogyha „hazudik” a telefon a belsejében rejlő hardverről (pl. MT6572, MT6589 is fake! - tehát valótlan az MT6589, a valós platformunk MT6572).
    Arra is figyelmeztet, ha UBIFS fájlrendszer (Ami mellesleg magyar fejlesztés!) van a rendszerpartíción.
    Mindig nézd meg, hogy milyen üzeneteket közöl az MTKDT, mert igen hasznos és nagyon jól megírt program!
    Ha nem MTK, akkor a továbbiakban ezt a programot ne használd!

    Amennyiben MTK SoC dohog a telefon belsejében, akkor a mentés lehetősége adott. Persze erre is több megoldás létezik, de a legbiztosabb az, ha az MTK platformhoz általánosan használható SP Flashtool-lal készíted a mentést.

    A mentés menete megtalálható itt, cappa72 jóvoltából!

    SP Flashtool ReadBack (kiolvasó) opció használata gyári ROM mentésére

    Gyári rom mentése nélkül SOHA nem állunk neki rendszert piszkálni!

    Némileg egyszerűbb a helyzet, ha a rendszer már eleve rootolt.
    Ekkor az MTKDroidTools-os mentést lehet – inkább kötelező... – alkalmazni.
    Felhívom a kedves olvasó figyelmét az értőolvasásra!

    Ha van már kétféle mentésed, onnantól már kicsit szabadabban lehet a rendszert körüljárni, módosítani.

    MTK platformon alapszabály, hogy a telefon „preloader” blokkeszköz szakaszát nem flesseljük át más, ismeretlen helyről származó preloader-re, mert tégla lesz a telefonból! A sajátját szabad használni.
    Klón/replikák esetén ez fokozottan igaz!

    Klón/replika esetén soha ne bízz meg más telefon szoftverében, ne akard ráerőltetni, mert tégla lesz. Még típus azonos telefonok esetén is igaz ez (még mindig klón/replika esetén)!
    Maradjunk annyiban, hogy klón/replika esetén minden telefont egyedinek kell kezelni.

    Akinek a telefonja pedig már féltégla, az is csináljon mentést, ha még tud... és ez nem vicc!

    És végül... mivel az egyik fontos része a dolognak az, hogy ne klónt vásároljatok:

    Ajánlott márkák a klónok helyett:
    - Lenovo
    - Xiaomi
    - THL
    - Jiayu
    - Oppo
    - UMI
    - ZTE
    - Huawei
    - Coolpad
    - Iocean
    - Doogee
    - Zopo

    Ezek mind megbízható márkák és ajánlottak! Megéri olyan típust választani aminek már itthon is kiforrott közössége van, mert ha esetleg gondunk lenne van kihez fordulni!

    Az összefoglaló létrejöttében nagy szerepe volt a mi "házi" szakértőnknek cappa72-nek ezúton is köszönjük a munkáját és a rengeteg segítséget amit a "bajba jutottaknak" nyújt! :R :R

    Az összefoglalót írta wot-h-a-c

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés