Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isual

    veterán

    Milyen monitort vegyek?
    Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
    Jó eséllyel választ kapsz sok kérdésre.

    Ajánlott olvasmány (mi az a TN, xVA, IPS-monitor?)

    Hasznos linkek, ajánlott olvasmányok:

    old_artist monitor kategorizálása: Ajánlott mindenkinek I-IV. kategória
    Panel technologies (TN, IPS, x-VA - angol)
    Monitor LED Backlighting
    Kábelkérdések tisztázására. (Mire jó valójában a HDMI, DVI, Displayport?)
    link1, link2
    Mi az a PWM? (még egyszerűbben, bonyolultan - angolul)
    Mi az a kalibráció?
    Monitor Driver feltelepítése
    ICC-profil aktiválása (Win7, MacOSX[+Win7])
    Dell IPS áttekintés 2013 (S, U, P széria 100k alatti tagjai)
    Dell U2212HM vs Dell U2312HM
    Dell U2312HM vs Dell U2412M
    Nem sok a 8ms? (általános felvilágosítás, Dell U2311H-val példálózva)
    Játékok és szélesvásznú monitorok
    TVCalculator (21.5" - 23" - 24" ~ 16:10 - 27")
    FOV összehasonlítása a következő felbontásokban: 2560*1080, 1920*1200, 1920*1080 és 1280*1024.

    Monitorajánlás vezérfonala:

    4(+1) kategóriára bontanánk az ajánlás, kérdezés menetét.

    I. kategória: max. 30-40k-s kerettel rendelkezők monitorvásárlási szándéka.
    II. kategória: 40-50k-s kerettel rendelkezők ~.
    III. kategória: 50-55k feletti kerettel rendelkezők ~.
    IV. kategória: kifejezetten prémiumpaneles monitort keresők.

    Lássuk hát:

    I. kategória:

    Ebben a kategóriában (19-)20-22"-es 16:9-es 16:10-es 1680/1600-as, FullHD-s monitorok közül millió és egy féle-fajta van. Mivel ennyi pénzért 25-30-35k nem várhat/kaphat az ember csodát ezért az igényeknek is reálisnak kell(ene) lenniük. Ebben a kategóriában nem kellene, hogy olyan nagy különbségek legyenek az egyes (TN-es) típusok között, nagyjából az összes hoz egy középszerű sztenderdet és annyi.

    Szerintünk fontos lenne az, hogy a csak d-sub bemenettel rendelkező monitort már nagyon itt se vegyenek, minimum DVI csatlakozó lenne az ajánlott. Ezenkívül ajánlott a klasszikus nagy gyártók közül választani és egy bizonyos szint alá még itt sem adni, gondolunk itt pl. a HKC-ra és hasonló noname kategóriát képviselő társaira. Maradjunk az ismertebb, remélhetőleg megbízhatóbb és tartósabb márkáknál, mint például BenQ, Samsung, LG... stb.

    Mint említettük nagy különbségek nem kellene, hogy legyenek, a legtanácsosabb az lenne, ha pár típust meg tudna a vásárló nézni és szubjektíve a szebb képűt/olcsóbbat vásárolná magának.

    Fontos megemlíteni (a 30-35k-s TN-es monitorokon túl) ezen kategória felsőbb árszegmenséhez (35-40k) nemrégiben érkezett belépő szintű és kedvező árú egy-két már VA/IPS-panelt hordozó típust is, (egyelőre csak) a BenQ, AOC és az LG (és Philips) kínálatából. Itt már az elmúlt évek tapasztalatai alapján jó eséllyel meg lehet találni egy olyan belépő, olcsó IPS vagy VA monitort, amely gyakorlatilag már a 30-40k-s szegmensből is a TN-t kiszorítani igyekszik!

    Ezen nem TN-es monitorok betörésével adja magát az a tanács a 30-40k-val rendelkező vásárlóknak, miszerint már itt elkezdhetnek "prémium panelben" gondolkodni, s 35-40k-ért már mehetnek is a kasszához, míg 30k körüli kerettel talán érdemesebb gyűjteni egy kicsit, hogy beleférjen a fent említett (és remélhetőleg a jövőben egyre több új taggal bővülő) monitorok egyike!

    30k-s keret alatt újonnan csak TN van, vagy használtan régebbi xVA, IPS típusok, egyéni preferencia (és az aktuális használt monitor felhozatal) kérdése, hogy ki melyik irányba indul, itt az egyetlen vezető kritérium a DVI csatlakozó kell, hogy legyen és a személyes megtekintés természetesen.

    II. kategória:

    Itt legtöbbször 23-24"-es túlárazott TN-es LED-es monitorféleségek vannak. Véleményünk szerint nagyon itt nem lehet mit tenni, gyűjteni kellene még egy keveset és akkor már minőségi monitort is vehet az ember, IPS panellel. Lássuk be monitort nem rövid időre szoktak vásárolni és sokkal több időt töltünk a nézésével, mint akármelyik hardverünkével, legyünk igényesek ezen a téren (is).

    50k alatt van egy-két 21.5"-es, 23"-es IPS-es LG, ASUS, AOC és a fényes kijelzős Dell S2240L valamint 50k körül mozog a Dell P2214H, S2340L, illetve ilyen kerettel tanácsos szétnézni hardveraprón hátha talál az ember egy még garanciás IPS paneles monitort ebben az árkategóriában (jellemzően mindig van 1-2 ilyen eladó darab). Gyakorlatilag ilyen kerettel TN paneles monitort venni elég nagy mellényúlás.

    III. kategória:

    Véleményünk szerint, ha valaki már kiadna legalább 50 ezret egy monitorért, akkor innentől illene/kötelező IPS panelest venni.
    50-55k körüli keret esetén a Dell P2314H-t és P2414H-t helyeznénk középpontba.

    Itt 3 buktató van:

    1. Tuneres monitort akar valaki
    2. 24"+ TN-es monitort akar venni (pl.: 27"-es "gémercucc")
    3. Kifejezetten túlárazott 2ms-os "gémer" monitort akar (~BenQ XL2410T)

    1-es kérdésben sajnos nem egyszerű dönteni. Alapvetően három lehetőség nyílik előttünk. Veszünk egy "klasszikus" TN-es tuneres monitort, ami már önmagában monitornak is alkalmatlan, TV-zésre meg a TN panel okán önsanyargatás.

    Veszünk egy IPS paneles tuneres monitort - manapság már egyre több ilyen van, többnyire az LG kínálatában - s látszólag jól döntöttünk, hiszen IPS és tuner, minden megvan, ami kell. Azonban ezek bőven kompromisszumos megoldások, (kép)minőségben, belső elektronikában és kalibrálhatóságban bőven elmaradnak a tényleges monitor társaiktól, s egy alsóbb szintet képviselnek (természetesen a beépített tunerért cserébe).

    A harmadik lehetőség a legbiztosabb megoldás - valószínűleg a legköltségesebb és legkörülményesebb is - miszerint veszünk egy kiforrott, bizonyítottan jó minőségű IPS monitort, s ehhez egy jó minőségű külső tunert vagy STB-ot, s így kötjük össze a kellemest a hasznossal. Szigorúan a megjelenítés minőségét nézve ez utóbbi az ajánlott, de természetesen, aki képes a képminőség oltárán áldozni a kényelemért cserébe, az elsődlegesen a tuneres IPS-es monitorok felé nézelődjön!

    2-es esetében szerintünk pont ez az a méret, aminél már semmiképp sem éri meg TN-est venni, mert már szemben ülve is színtorzulások vannak. Viszont ilyen méretben prémiumpaneles monitor sokkal drágábban van csak. Kompromisszumot kell tehát kötni a képminőség vagy a képméret kárára.
    Mivel mi az utóbbit javasoljuk nekik valahogy be kéne érni egy hasonló áru, kisebb (23-24"-es ~Dell P2314H vagy P2414H), de minőségi (IPS) monitorral.

    3-as eset keményebb dió, mert az igazán jó minőségű 23-24"-es 2-3ms-os (esetleg 120Hz-es) monitoroknak nincs prémiumpaneles alternatívája.
    A tftcentralos cikkeknél referenciának használt 3ms-os 22"-es Samsung 2233RZ teljesítményéhez jelenleg egyetlen prémiumpaneles monitor sem ér fel.

    Szóval nekik - ha ténylegesen ennyire érzékenyek - valami jó minőségű (!!!)
    2-3ms-os TN-kell, de aki csak szlogenből venne 2ms-os-at (és legyen persze LED-es és HDMI-s), akkor az nem éri meg mert elég sok silány van (pl. BenQ XL2410T), aminél jobb, de nem rosszabb pl. egy P2414H!

    Tehát, ha ezen fenti speciális igények közül egyik sincs valakinél kőbe vésve, akkor itt már rengetek jobb-rosszabb ár/érték arányú, de minőségi, ajánlott monitort lehet kapni, akár játékra is. (P2314H, P2414H,U2412M, ASUS PB248Q stb.)

    IV. kategória:

    Nos itt nem fogunk összeveszni, rengeteg lehetőség van, határ a csillagos ég, kérdezz, s ajánlunk egy (a megadott kerethez mérten) biztosan kitűnő (kép)minőségű monitort.

    Ha ezen alternatívák közül nem találtad meg a számodra megfelelőt, akkor a fórumban add meg a szükséges paramétereket (keret, felhasználás területei, megcélzott méret, felbontás, képarány...stb) és igyekszünk segíteni.

    Végezetül a ráadás, pár fontos dolog:

    Az egyik a 4:3-as, 5:4-es monitort akaró vásárlók kérdése. Ebben a kategóriában normális monitort, újonnan, normális áron nem lehet kapni. Sajnos, nem sajnos a gyártók a szélesvásznú monitorokat nyomják (16:10, 16:9), ezt el kell(ene) fogadni és olyat venni, vagy venni használtan valami jobb minőségűt (PVA, S-IPS), ha minden kötél szakad. Vagy marad a CRT. És ez is lenne a másik kardinális kérdés.

    Páran nagyon nehezen válnak meg a (jó minőségű) CRT monitoruktól és nem nagyon látnak a mai piacban alternatívát.

    Úgy gondoljuk, hogy ha mindenben nem is, de a képminőségben csak az IPS lenne nekik a megfelelő irány, de csodát ne várjanak a "prémium CRT-k által elkényeztetett" vásárlók, mert annál jobb LCD-ben még nem nagyon van (majd az OLED). Ezzel a CRT-s témával és az IPS-monitorok határaival kapcsolatos véleményét Isual itt fejtette ki bővebben, ezt most nem írnánk le még egyszer, nagyjából ugyanaz ide is beillene.

    A lényeg az, hogy az igényeseknek CRT után nem szabad túl sokat várni az IPS-től, annak ellenére, hogy CRT után véleményünk szerint csak az IPS a járható út és sok "kevésbé igényes" ex-CRT-s számára meg szinte hozza bizonyos tekintetben a CRT-s szintet, sőt még pár előnye is van (méret, fogyasztás, hő... stb).

    Zárszóként két jó tanács

    Először is legyünk azzal tisztában, hogy NINCS tökéletes monitor!
    Az IPS-es monitoroknak is lehetnek változó mértékű bevilágításai, kevésbé jól leszabályozható háttérvilágítása, illetve a panelre jellemző IPS-glow minden monitornál jelentkezik fekete képernyőnél rézsútos szögből nézve! Sok fellelkesült vásárló nem olvas, kérdez ezeknek utána és monitorvásárlás után döbben rá ezen (az IPS pozitívumaihoz képest) pár apróbb "hibára", s éri csalódás.

    Úgyhogy kérdezzetek, kérdezni nem szégyen, számunkra alapvető dolgokat se, ezért van a fórum.
    Azonban mindezen túl - akármilyen monitorféleséget is vesztek – minden szakértői vélemény, tanács, tapasztalat ellenére hangsúlyoznunk kell a kiszemelt monitor, vagy ahhoz hasonló típus/panel..stb vásárlás előtti személyes megtekintését, ha van rá lehetőség.

    Tudjuk, hogy nem mindig van, de semmi sem egyszerűbb és meggyőzőbb annál, mint amikor valaki saját maga látja, mi a helyzet! (visszautalva itt akár az IPS-glowra, vagy éppen a TN-panelek szűk betekintési szögeire, bizonyos monitorok pixelméretére…stb)

    Végül, akiket komolyabban érdekel, azoknak azt tudjuk tanácsolni, hogy olvassátok a tftcentral.co.uk és a prad.de cikkeit, monitortesztjeit, művelődjetek, megéri! ;)

    Készítette: Isual

  • and1ao

    őstag

    Milyen CPU hűtőt vegyek összefoglaló.

    Kedves Fórumtárs!
    A processzorhűtő vásárlás előtt olvasd el az alábbi néhány gondolatot, amellyel szeretnénk segíteni a választásodat!

    Mint minden vásárlás előtt, jelen esetben is célszerű felmérni az igényeinket és a lehetőségeinket.
    Nyilván a legjobb hűtési teljesítmény szeretnénk a leghalkabb üzemmód mellett, a lehetőségeinket pedig a rendelkezésünkre álló anyagi keret és a konfiguráció egyéb alkatrészei határozzák meg.
    Amennyiben kérdésed van, azt az alábbi kérdésekre adott információk közlésével tedd fel. Csak ezen adatok ismeretében tudnak a fórumtársak megfelelő segítséget és ajánlást nyújtani számodra!
    Esetleg olvass vissza hátha felmerült már az adott kérdés vagy nagyon hasonló a te problémádhoz.

    1.: Mekkora a CPU cooler számára rendelkezésre álló hely a számítógépházadban?
    Ennek kiderítésére a legegyszerűbb megoldás, megtekinteni a PC ház weboldalát, de többnyire elég ha csak a házad típusát közlöd velünk. Sok ház esetében nem derül ki a weboldalról, hogy mekkora hűtőt képes befogadni. Ebben az esetben célszerű megmérni a processzor tetejétől a ház oldallapjáig a távolságot.

    2.: Milyen memóriát használsz?
    magas hűtőbordás, félmagas, normál esetleg low profile memóriáid vannak?
    A manapság nagyon divatos magas hűtőbordás ramok jelentősen leszűkítik a CPU Cooler választási lehetőségeket. Ezen ramok mellé leginkább az elcsúsztatott torony felépítésű hűtők (pl. Thermalright HR-02 Macho, Alpenföhn Brocken 2) vagy a keskeny kivitelű (Alpenföhn Himalaya, Thermalright Archon) javasoltak. A komoly dupla torony Coolerek alá (pl. Phanteks PH-TC14PE) többnyire csak a félmagas, normál ill. low profile ramok férnek el.

    3.: kompakt víz vagy léghűtést szeretnél?
    (kompakt vízhűtés esetén nem szükséges a memória magasság).

    4.:Tervezel-e CPU tuningot?
    Ez nagyban befolyásolja, hogy milyen hőtermelést kell megoldania a Coolernek

    4.: Mekkora összeget szánsz a CPU Cooler megvásárlásra?

    5.: Az alaplapod típusa?
    Ez a pont csak olyan esetben lehet fontos, hogyha nagyobb hűtést szeretnél dupla torony például, lehetnek gondok mATX esetébe hogy a hűtő már kellemetlenül rálóg az első PCI-ex slotra, így ha dedikált VGA-t használsz akkor nem marad számára elég hely esetleg azon támaszkodni ez egyik alkatrésznek sem tesz jó, valamit a nagyobb Chipset/VRM hűtés akadályt jelenthet nem sok ilyen esettel találkozni de mindenképp érdemes rá figyelni hogy ne okozzon felesleges fejfájást.

    CPU hűtő típusok.

    1.: Torony hűtések
    ezek talán a legelterjedtebb fajták ami azt illeti minden féle méretben elhelyezésben lehet őket kapni több fajta ventilátorral.

    2.: Top- Flow hűtések
    Ezeket olyan helyre szoktuk ajánlani ahol nincs min 140mm rendelkezésre álló hely mivel a kiépítése kevés helyet igényel.( pl. keskeny házak, HTPC , etc.) További előnyük, hogy a ventillátor hűti a processzor környékén található alkatrészeket is az alaplapon.

    3.: Kompakt vízhűtések
    Lényegében egy előre feltöltött vízhűtés rendszer , szimpla, dupla vagy tripla ventillátorral a radiátoron. A legtöbbjük nem bontható meg.

    4.: Passzív hűtések
    Lényege, hogy a sok lamellából álló és ezáltal nagy hő leadó felületet biztosító hűtőborda ventilátor működése nélkül is képes a processzor károsodása nélkül megfelelő üzemi hőfokon tartani a processzor hőmérsékletét. Ez a fajta hűtési módszer kizárólag jól szellőző házban működik.
    5,: HTPC hűtések: hűtőbordába ágyazott ventillátorral.

    Hűtőborda (heatsink) felépítése
    Heatpipe-ról itt olvashattok bővebben.
    A heatpipe-ok azaz hő csövek segítségével jut el a Cooler talpától a processzor által termelt hő a hűtőbordára. A hő csövek rézből készülnek mivel a réz jó hővezető, a hűtőborda lamellái pedig alumíniumból mert ez az anyag kiváló hő leadó képességgel bír.

    Heatpipe-ok száma, vastagsága
    Gyártója válogatja ki milyen összeállítást kedvel, a variációk száma lényegében végtelen, lehet hogy néhol a kevesebb több de vannak olyan esetek is ahol hiába sok heatpipe maga a heatsink mégsem képes jó teljesítményt nyújtani.
    A lamellákat a CPU Cooler ventillátora igyekszik átfújni, gyorsítva ezzel a hőleadást. A sűrűn elhelyezkedő lamellákat nehezebb átfújnia a fentinek, ugyanazt a teljesítményt csak magasabb fordulaton tudja nyújtani. Ezért fontos, hogy minél szellősebb bordázatú Coolert válasszunk. A ventillátorok esetében sem mindig a méret a lényeg, de egy 120 mm-es vagy 140 mm-es venti halkabban üzemel és hatékonyabb hűtési teljesítményt nyújt mint egy 92 mm-es ventivel szerelt Cooler.
    Méret, tömeg
    A komolyabb és hűtésben hatékonyabb Cooler jó néhány száz gramm, gyakran 1 kg tömegű is lehet. Jogos a felvetés, hogy vajon ez a nagy tömeg nem tesz kárt az alaplapon? Minden nagyobb teljesítményű CPU hűtő már úgynevezett hátlapi merevítést (backplate) használ. Ez a fém lap egyenletesen eloszlatja a hűtőborda alaplapra ható feszítő erejét ezáltal tehermentesíti a rögzítési pontokat. Stabil és biztonságos rögzítést nyújt, nem fog elrepedni vagy károsodni az alaplapod.

    Felfogatási kompatibilitás
    AMD foglalat esetében a lefogató keret az S939 foglalat óta nem változott tehát a rögzítő lyukak ugyanott vannak. Az egyszerűbb Coolerek esetében a gyártó a „beakasztós” felfogatási módot alkalmazza. Ebben az esetben a CPU Cooler ventilátora a ház teteje irányába fújja a levegőt ezért célszerű ezeket a hűtőket alsó tápos házban használni, hogy a hűtő ventillátora ne a tápba fújja bele a processzor által termelt hőt. Vannak kivételek pl. Deepcool Gammaxx S40, Artic Freezer 64 Pro, stb. ezen beakasztós módszerrel rögzíthető Coolerek a ház hátulja irányába fújják a levegőt. Ezek nyugodtan használhatóak felső tápos házban is.
    INTEL processzorok esetében 1150/1155/1156 foglalat esetében azonos a lyuktávolság tehát itt is adva van vannak a lefogató keretek , nem kell megijedni ha esetlegesen ezek közül valamelyik nincs feltüntetve a támogatott listában, 1366/2011 már máshogy fest tehát ahhoz külön lefogadó keret kell amit a gyártó általában belepasszíroz a dobozba ha esetleg még sem lenne ott érdemes felkeresni a gyártó honlapját és megérdeklődni hogy forgalmaznak ezekhez a foglalatokhoz lefogató keretet a Intel foglalaton a legtöbb Cooler 4 irányba fordítva is felszerelhető, attól függően, hogy a CPU Cooler ventillátora a ház hátulja vagy a ház teteje irányába fújja a levegőt.

    Ha ezen sorok átvizslatása után még mindig kérdés merül fel benne bátran tedd fel,igyekszünk mindenre válaszolni.
    Köszönöm hogy időt szántál az elolvasására.

    Készítette.: and1ao és Potzee

  • belan

    addikt

    Csináltam egy gyári vissza állítást mert kép galérába nem lépet be meg bb id semmiféleképpen nem engedte hogy be lépjek se ujjal se régivel ,,,és gyári vissza állítást csináltam 1 oráig semi csak töltöt 1 .15 percmulva azt irja ki bberror ,,egy Felkiáltójel van Mellette és be sem kapcsol valaki meg tudná nekem mondani mi a baj?blackberry q10 lenne szo

  • Bjørgersson

    félisten

    Official Batman: Arkham Knight Announce Trailer - "Father to Son"

    A játék rendezője, Sefton Hill megerősítette, miszerint ez lesz az Arkham sorozat befejező epizódja, melyben végre vezethetjük a Batmobilt is. A története egy évvel az Arkham City eseményeit követően játszódik, Gotham egy új területén, ahol szinte az összes rossz fiú felbukkan majd. A főellenfél ezúttal Scarecrow lesz, aki megpróbálja egyesíteni a gonosztevőket Batman elpusztítása érdekében.
    A játék 2015. június 2-án érkezik, a tehetősebbek pedig két gyűjtői változatot is megvásárolhatnak. A Limited Edition és a Batmobile Edition tartalmazni fog egy fémtokot, egy 80 oldalas művészeti könyvet, egy képregényt, valamint különböző skin-pakkokat is. A legnagyobb különbség azonban, hogy míg előbbi mellé egy szobrot, addig az utóbbihoz egy átalakulni is képes Batmobile-t csomagolnak.
    A gyűjtői változatok elég komoly árcédulát kaptak, ugyanis a szobort tartalmazó csomag 120 euróba, a járművet tartalmazó pakk pedig 200 euróba fog kerülni.

  • Bjørgersson

    félisten

    A játék rendezője, Sefton Hill megerősítette, miszerint ez lesz az Arkham sorozat befejező epizódja, melyben végre vezethetjük a Batmobilt is. A története egy évvel az Arkham City eseményeit követően játszódik, Gotham egy új területén, ahol szinte az összes rossz fiú felbukkan majd. A főellenfél ezúttal Scarecrow lesz, aki megpróbálja egyesíteni a gonosztevőket Batman elpusztítása érdekében.

    A játék 2015. június 2-án érkezik, a tehetősebbek pedig két gyűjtői változatot is megvásárolhatnak. A Limited Edition és a Batmobile Edition tartalmazni fog egy fémtokot, egy 80 oldalas művészeti könyvet, egy képregényt, valamint különböző skin-pakkokat is. A legnagyobb különbség azonban, hogy míg előbbi mellé egy szobrot, addig az utóbbihoz egy átalakulni is képes Batmobile-t csomagolnak.
    A gyűjtői változatok elég komoly árcédulát kaptak, ugyanis a szobort tartalmazó csomag 120 euróba, a járművet tartalmazó pakk pedig 200 euróba fog kerülni.

    Official Batman: Arkham Knight Announce Trailer - "Father to Son"

  • Looserke

    őstag

    Technikai specifikáció:
    Kijelző: 8", IPS, 5 pontos kapacitív multi-touch
    Felbontás: 1280 x 800 pixel
    Processzor:
    MTK 8127 Cortex-A7 Quad-Core 1.3 GHz
    Mali-450 MP4 @ 600 MHz
    Operációs rendszer: Android 4.4 KitKat, Google Play támogatás
    Külső memória támogatás:
    MicroSD kártya támogatás max. 32 GB
    RAM: 1GB
    Tárhely: 8GB
    GPS: Beépített
    Bluetooth: v4.0
    WiFi: 802.11 b/g/n, Miracast képernyő megosztás
    Előlapi kamera: 0.3 Megapixel
    Hátlapi kamera: 2 Megapixel
    Szenzorok: Gyorsulásérzékelő
    Rádió: Van
    HDMI: Van
    Fülhallgató: 3.5mm jack, beépített hangszóró, beépített mikrofon
    USB csatlakozás: microUSB 2.0
    Akkumulátor: Lithium-Ion 4.500 mAh, 3,7V
    Üzemidő:
    kb. 30 óra zenelejátszás*
    kb. 4,5 óra videó nézés*
    kb. 5 óra internet böngészés*
    Méret: 215 x 123 x 9,2 mm
    Tömeg: 360 g
    Extrák
    USB OTG funkció, Miracast támogatás, időzített ki-, és bekapcsolás, FM rádió
    HEVC/H.265 támogatás, WayteQ Táblamagazin, MinDigTV és fuso® Prémium alkalmazás

    [WayteQ offical page]

    32K körül mozog az ára és +5K teljes Európa Sygic-el.

  • TommyGun

    őstag

    FIFA 15 ULTIMATE TEAM GY.I.K. (FUT)

    Az online Fifa legjobb és legérdekesebb játékmódjáról próbálok útmutatást adni a lenti sorokban.
    Ha hiányos lenne vagy valami nem stimmel kérlek privátban jelezzétek, megpróbálom időről időre frissíteni a témát.

    Nos, miről is szól. Ez egy online offline játékkal összekötött játékmód, megspékelve egy kis kártyajátékkal, ahol mindenki összerakhatja a saját maga kedvenceit egy csapatba, kártyalapok személyében, amiket lehet vásárolni, eladni, szerződéseket venni, módosítókat, edzőket.

    Minden lejátszott és befejezett meccsért pontoz minket, és úgynevezett Coinokat, zsetonokat ad jutalmul.
    Tornákért, szezonokért plussz zseton jutalom, vagy ajándék kártyapakk. Ebből tudunk vásárolni, fejleszteni a klubbunkon. Ha most kezded akkor a játék ad egy teljes keretre való alap kártyát, sajnos teljesen random, nem a legjobbak és sokszor hiányposztok is vannak benne, de hát vhol el kell kezdeni.

    A Kezelőfelületen keresztül mutatnám be, mennék bele a részletekbe.

    FUT CENTRAL

    Itt, ami érdemleges, hogy lehet playereket kölcsönözni. Ez egy új funkció. A játékost csak a kék cetlin jelzett időre kapjuk meg, természetesen meccszámot jelöl. Remélhetőleg néha néha frissíti az EA.

    PLAY

    Itt alapjában véve 4+2 játékmód közül választhatunk.

    Single Player Season >>
    Offline liga a gép ellen. 10 szint van, alapból a 10es divizióban kezdesz, innen kell feltornászni magad. Teljesen véletlenszerű csapatokat sorsol össze, minden szezonban 10 csapat lesz 10 meccset kell játszani, (kivéve ha elöbb meg nem nyered vagy matematikailag már nem tudsz bent maradni vagy feljebb jutni) de meghatározott erejű csapatok ellen, tehát kevert liga, mindenféle országból, de nagyjából egyforma erősségűek. A trükk az benne, hogy minden divízió elején felajánl pár kártyát, nehézségi szintet az adott divíziót milyen szinten szeretnéd lejátszani >>

    Választatsz, hogy gyengébb vagy erősebb divíziót indítasz e több jutalomért. Csillagok jelképezik a liga várható erősségét, és ha belelépsz az egyikbe részletesen láthatod az ellenfeleket is, meg tudod nézni csapatonként milyen erősségű csapatokat sorsolt, nyílván minél erősebb a liga annál több coin annál nagyobb erősségi fokozat, és nevesebb csapatok. Ha sikerült választani és van aktív szezonod láthatod hány pontod van. Minél jobban haladsz felfelé a Divíziókban annál több pont kell, hogy elkerüld a kiesést vagy, hogy bajnokságot nyerj. Itt még lehet nézni statot meg a szezon előzményeit illetve az ellenfelek listáját tudod megnézni a lejátszott meccsek eredményeivel és a várható csapatokkal.

    Single Player Tournament >>
    Nos ez ugyanaz mint az előző, offline, csak kupa, annak is a kieséses része. Itt rengeteg kupa közül választhatunk szintén kártyák képében dobja fel, szintén a csillagok utalnak a csapatok erősségére itt viszont nem tudsz belenézni milyen csapatok lesznek, de adott nehézségi fokozata van amit ki is ír. Értelemszerűen minél nehezebb annál több coin. Ha megnyersz egy kupát az feloldhat egy vagy több újat. Vannak olyan kupák, amikhez csak bizonyos feltételekkel lehet csatlakozni, ezt írja is oldalt. (pl csak egy nemzetiségűek lehetnek, vagy csak ligából, vagy meghatároz pár csapatot és csak annak játékosai vehetnek részt a meccseken)
    Extra jutalmat szoktak adni, csomag szerződés pakkok etcetc…
    Szokott frissülni, mármint folyamatosan ad hozzá az EA mindenféle új ligát IRL események alapján, van amelyik csak pár hétig elérhető, érdemes csekkolni.

    Online Season + Online Tournemant >>
    Ugyanaz mint a single player season és tournemant, csak online, hús vér emberekkel. Szintén 10 divízió 10 meccs lehetőség, a kupában pedig szintén a kieséses szakasz. Jóval több coint ad mint az offline rész. Nem hiszem, hogy túl sok magyarázatra szorul, nem sok állítási lehetőség van. Gyakorlatilag a pont táblázaton kívül vagy a kieséses táblázaton kívül a lefutott meccsek eredményeit lehet megnézni.

    De van egy fontos dolog, ha kilépsz egy meccsből, vagy ragequit akkor van egy DNF módosító, Ez a módosító a be nem fejezett meccseket szimbolizálja, tehát ha kilépsz büntetésből néhány meccsig kevesebb pontot fogsz kapni egy meccsért, ha sokszor lépsz ki egymást követően akkor nagyon lerontja ezt a szorzót és jópár meccs kell mire visszatornázod magad.

    A plussz két játékmód >> a haverokkal játék, vagy kihívod a hét csapatát egy meccsre, ütős csapat durva playerekkel, választhatsz nehézséget, értelemszerűen nehéz=sok coin HA megvered őket.
    Minden héten kiad az EA egy új csapatot, érdemes ezt is csekkolni néha.

    SQUADS

    My Squad >>
    Mivel több csapatot is össze lehet rakni itt lehet újat létrehozni, illetve váltatni közöttük.

    Concept Squad >>
    Itt lehet összerakni egy képzeletbeli csapatot, megnézni hogy passzolnak egymáshoz a játékosok, milyen posztra kik érhetőek el stb stb
    Játszani nem tudsz velük, ez csak arra jó hogy elmentsd magadnak milyen csapat a cél amit össze akarsz rakni, és innen könnyen az adott játékosra azonnal rá is tudunk keresni a kereskedős piacon.

    Active Squad >>
    ***Itt kapásból felhívnám a figyelmet egy hasznos játékon belüli HELP menüről, a csapat menübe belépve Jobb gombra (RB) kidob egy infó panelt ahol sok hasznos infót képekkel elmagyaráz a játékos kártyákról és sokminden másról is ***

    Nos kiválasztod a neked megfelelő felállást (bal felső sarok) és szépen a megfelelő posztba berakod a kártyákat, hogy hogyan? írja alul melyik gomb micsoda, ha üres kártyahelyen vagy "add player" és feljön egy ablak, különböző szűrőkkel lehet operálni finomítani a keresést, és aztán berakni játékost, vagy kapásból a Trasnfer Marketból. Ha a klubbot választod alulra kiköpi a playereket, szűrővel nem 2434 sor lesz ha ügyes vagy, majd rájössz :) Érdemes minden posztra odavaló játékost rakni és a cserepadot se felejtsd el, minden posztra két játékosod legyen tehát a kezdő 11en kívül szintén 11 csere ajánlott.

    Másik nagyon fontos dolog a Kémia (chemistry) ami egy 100 pontos mutatószám ha csapatszinten nézzük oldalt jelenik meg az edzőnél. Ha játékosonként nézzük 10-et lehet elérni, a játékoslapon mutatja adott poszton adott társakkal mennyi a kémia. Ezt minél jobban feltornászva egyre ügyesebbek lesznek a játékosaid a meccsek alatt. Igen 11 játékossal 110 pontot lehet elérni, így van egy pici mozgásterünk ha úgy jön ki, 1-2 játékossal nem kell minden feltételnek megfelelni akkor is lehet 100 a kémia.
    Hogy tudjuk ezt növelni?
    +adott posztra odavaló játékost teszünk
    +egy ligában játszanak
    +egy nemzetiségűek
    +a manager (1pont) is egy ligából való velük (játékoslapon nyakkendő ikon zöld lesz)
    +10 meccs után kap 1 pontot automatikusan (játékoslapon pajzs ikon zöld lesz)

    A játékosokat összekötő nyilacskák mutatják két játékos között milyen a kémia, értelemszerű, de azért bemásolom Nazara írását >>
    *********************************
    Halott: (piros)
    Különböző nemzetiség, különböző klub és liga pl. Ronaldo és Hulk
    Gyenge: (narancs)
    Vagy ugyanolyan nemzetiségű labdarúgók különböző ligákból (Agüero és Garay) vagy ugyanabból a ligából más csapatból (Vidics és Terry)
    Erős: (zöld)
    Egy ligán belül ugyanolyan nemzetiségű, de más klubbú, (Piqué és Ramos) vagy csapattársak (Thiago Silva és Sirigu)
    Ultra: (zöld)
    Egyazon nemzetiségű klubtársak (Mata és Torres)
    *******************************

    Egy player kártyán 4db infórmációs lapot lehet váltogatni, jobb analóggal lehet tekerni az infókat rajta.
    Első oldalon a játékosok tulajdonságai között 6 csoportot tüntet fel EA a kártyákon balról lefele +PAC-mozgékonyság, futás, gyorsulás
    +SHO-mindenféle kapura lövés
    +PAS-mindenféle passzolás
    +DRI- labdavezetés
    +DEF-védekezés szerelés
    +PHY-fizikai erő fejelés

    Kövi oldalon a kémia bonust látjuk, (4 felfelé mutató nyilacska) nemcsak ügyesebb a csapat a 100 pontos kémiától hanem egyénenként is bonust kapnak minden tulajdonságra alapból 1-et ez a BASIC stílus (stílus lappal ezt is lehet váltogatni de erről majd késöbb) itt láthatók a nyilacskák minden tulajdonságnál, ha zöld akkor aktív a bonus pont.

    Kövi oldal Fitness és contract. A játékosok meghatározott meccsre szerződnek veled, ha lejár nem játszhatnak. Szerintem egyértelmű, vegyél szerződés kártyát meg pihentesd a játékosodat akkor nem lesz baj. (X gombbal tudsz egy játékoson használni módosító lapot, szerződést adni hozzá, stílus lapot, vagy posztot váltani, igen ilyet is lehet korlátozottan, csatárból nem lehet védőt csinálni de támadó középpályást igen)

    Az uccsó fül pedig mutatja hol milyen ligában játszik, melyik csapatban, és mi a nemzetisége.
    Illetve van két ikon is, a pajzs amit már említettem, ha zöld akkor 10 meccse megvolt a playernek a csapatodban kapsz egy plussz kémia pontot, illetve a manager plussz pontja amit akkor kapsz ha egy ligából van a manager és a player, vagy egy nemzetiségűek.
    X gombot nyomva sokminden lehet csinálni a játékossal, klubba rakni, egyből eladni, transfer marketba küldeni etc etc. mindent ír alul melyik gomb mi, tanulmányozzuk.

    Játékosokon használható lap rengeteg féle van.
    Lehet posztot váltani, stílus lapot választani, alapból a BASIC stílust kapják ami minden tulajdonságra rak 1 pontot, de lehet venni különböző stílus kártyákat amik módosítják hova kerüljön és mennyi bonus pont. Sokféle van kifejezetten védőknek középpályásoknak és csatároknak kapusoknak, értelemszerűen a posztnak megfelelő bonusokra próbálnak több pontot adni úgy hogy máshonnan elvesz, válaszd ki ami neked megfelelő.
    Lehet venni még stat módosító lapokat, amik a következő meccsre X pontot adnak 1-1 stathoz.

    Külön említést tennék a Managerekről és a segédedzőkről (staff) a fentieken kívül van egy nagyon fontos tulajdonságuk, méghozza X%-al növelik a szerződés lapok pontjait.
    Tehát egy rare gold edző 3%-ot ad a szerződésekre, de ha van 10 edződ az már 30%, egy tizes szerződés már 13-at fog adni, és ehhez elég ha csak a klubban rostokolnak. 50%ig lehet feltornászni ami a rare szerződéseknél komoly plusszt ad. Sokkal ritkábban kell szerződést venni. Azt is figyelembe kell venni hogy egy manager csak 1x lehet meg, tehát klinsmann vagy murinnyód is csak 1 lehet, ne vegyél 2 egyforma edzőt, a ligák hogy hol edző itt teljesen mellékes az csak akkor számít ha hozzá van rendelve egy kerethez, akkor ad bonust, de ezt fentebb már taglaltam.

    Bronz 0% rare 1%
    Ezüst 0% rare 2%
    Arany 1% rare 3%

    A staff tagok vagy segédedzők pedig a tréning módosító lapokra adnak X%al bonust, tehát ha elhasználsz egy lövést adó módosító lapot egy játékoson és van erre segédedződ akkor X%al több pontot ad a tulajdonságra.

    STORE

    Paklikat lehet vásárolni, minden színből 2 féle van, egy gyengébb kvalitású és egy erősebb, az erősebben garantált a 3 csillogós ritka (rare) lapok száma. Ezt itt tisztáznám is mi a különbség a sima és a rare játékos lapok között. SEMMI, tehát mondjuk egy Messiből nincs sima arany és csillogós rare arany lap. Messiből csak rare van, így emel ki az EA néhány játékost, KB 80 overall felett alig alig van már nem rare lap.

    TRASNFERS

    Gondolom egyértelmű hogy itt lehet vásárolni mindent ami szem szájnak ingere, van egy szuper kis szűrő is. Itt tudod megnézni a saját lapjaid eladását is (transfer list) illetve itt lehet megnézni azokat a cuccokat amikre licitáltál. Ha egy lapot megnyertél akkor be lehet dobni a klubba vagy egyből aktív keretbe rakni, vagy újra eladni. Lehet olyan lapokat is ide rakni amikre nem licitálsz csak szeretnéd követni hogy megy az ára, ha esetleg később becsatlakoznál. Természetesen jelzi a program melyiket licitálták túl, melyik járt le mit nyertél meg, triviális.
    A stadionoknak és a mezeknek/lasztiknak tudtommal semmi plussz értéke nincs, szimplán optikai.

    MY CLUB

    Itt lehet megnézni milyen lapok vannak a klubbodban, mindent, vannak szűrők (Y) hogy ne 50 oldalt keljen áttekerni, de lehet a „kártyalapokkal” is lépkedni, itt lehet stadiont mezt és lasztit cserélni, itt lehet megnézni azon playereket akik egyik csapatban sincsenek benne.

    Ha kihagytam valami NEM totál triviálist szóljatok PLS, berakatom majd vmikor elő hozzászólásba és próbálom folyamatosan javítgatni, helyesírási hibákért sorry, majd javítva lesz,

  • Bodor

    veterán

    Ajánlás

    Windows 7 és 8-hoz

    Azok a típusok, melyre nem 3, hanem 5 év garanciát vállal a gyártó, alá vannak húzva!

    Az ajánlott SSD-k közül pár típus már igen nehezen szerezhető be, vagy már nem kapható, mert kifutott termék, a felsorolásban mégis szerepelnek, tájékoztatást adva arról, hogy még használtan is jó vételek.
    Ezek a típusok ***-gal vannak jelölve !

    Adata Premier Pro SP600, SP900, SP920, XPG SX900, SX910(MLC)
    Adata Premier Pro SP310 (MLC mSata!)
    Adata XPG SX300 ( MLC mSATA!)
    Corsair Force 3*** és GT*** Corsair Force GS, Neutron és Neutron GTX (MLC)
    Crucial M4*** (MLC)
    Crucial V4*** (MLC)
    Crucial M4*** (MLC mSata!)
    Crucial M500 és 550 (MLC)
    Crucial M500 és M550 (MLC mSata és M.2 foglalat!)
    Crucial MX100 (MLC mSata!)
    Intel 330***, 335***, 520***, 530, 730, DC S3500, DC S3700 (MLC)
    Intel 525 és 530 (MLC mSata és M.2 foglalat!)
    Kingston HyperX***, HyperX 3K,HyperX Fury, KC300 és a V+200-as*** sorozata (MLC)
    Kingston mS200 és KC380 (MLC mSata!)
    Kingston V300*** (MLC) Csak a Toshiba 19nm Toggle-Mode 2.0 szinkron NAND-okkal , és a 505A firmware-rel rendelkező darabok az ajánlottak!
    OCZ Vector (MLC)
    Plextor M5 Pro (MLC)
    Plextor M5M (MLC mSata!)
    Samsung 470 *** és 830 *** sorozat (MLC)
    Samsung 840 Basic (TLC)
    Samsung 840 EVO (TLC) és 840 EVO (TLC mSata!)
    Samsung 840 Pro (MLC)

    Windows XP-t és Vistát használóknak ajánlott SSD-k

    ADATA S596 *** (MLC)
    ADATA S596 Turbo*** (MLC)
    Kingston V+100 *** (MLC)

  • TazLeacher

    nagyúr

    Mi az az elektromos cigaretta?
    Az elektromos cigaretta nem más, mint egy elektromos árammal működő eszköz, mellyel a dohányzás imitálására nyílik lehetőség.

    Nincs ez nálunk betiltva?
    Nem, az elektromos cigaretta nincs betiltva! 2013. július 1-től hatályos gyógyszertörvény alapján a nikotinos utántöltő folyadékok árusítása és azok előállítása tilos, azonban magát a készüléket használni nem. Ha érdekel az itthoni helyzet, hallgasd meg a hsz. végén található Zentai interjúkat.

    Miből áll az elektromos cigaretta?
    Az elektromos cigaretta legnagyobb része az akkutest (avagy maga a készülék), melyhez közvetlenül csatlakozik egy porlasztó, melynek valamilyen formában része egy tartály, mely az utántöltő folyadékot (e-liquid) tárolja.

    Hogyan működik egy elektromos cigaretta?
    A működése rém egyszerű: az akkumulátor testen elhelyezett kapcsoló lenyomásával (vagy vákuumkapcsoló esetén a pusztán a cigaretta megszívásával) az akku a porlasztóban lévő fűtőszálat működésbe hozza, mely izzani kezd, így a szívással rájuttatott folyadékból gőz, vagyis pára képződik.

    Az utántöltő folyadékban van nikotin?
    Kapható nikotinos és nikotinmentes változat is.

    Ez nem káros az egészségre?
    Minden olyan dolog káros az egészségre, ami nem tiszta levegő, és lejut a tüdőbe, azonban ami fontos, hogy jóval kevésbé káros, mint a normál cigaretta, amely füstje 4000-féle vegyianyagot tartalmaz, és ebből kb. 400 bizonyítottan rákkeltő.

    Lehet tudni, mit tartalmaz az utántöltő folyadék?
    Persze, hogy lehet. A folyadékban az alábbi anyagok találhatóak: propilén-glikol (PG), növényi glicerin (VG), víz, aroma és opcionálisan nikotin.

    Mennyibe kerül egy ilyen?
    Nem olcsó. Vagyis elsőre nem tűnik annak. Sokan vannak abban a tévedésben, hogy egy 5-8.000 Ft-os EGYSZERI beruházással át tudnak szokni, és le tudják váltani a HAVI 20-40.000 Ft-os cigarettára költött összeget. Ugye ezt senki nem gondolja komolyan? Bár 5-8.000 Ft-ért kaphatóak kezdő szettek, azonban ezek mára sokszor idejét múltak, nem adják azt az élményt, amit elvárna tőle az ember. Nagyságrendileg egy értelmes kezdőszett 15-25.000 Ft között indul, amivel már érdemes belekezdni, ha az ember tényleg át akar szokni, és nem a pénzt szeretné kidobálni az ablakon.

    Készülékeknek nevezzük összefoglalva az összes olyan alkalmatosságot, mely képes rábírni egy elektromos cigaretta porlasztót, hogy gőzt préseljen ki magából.

    Cigaretta formájú készülékek
    A legegyszerűbb, legkönnyebb és rendszerint legolcsóbb e-cigaretta akkumulátorok. Minden esetben beépített akkumulátorral rendelkeznek, létezik belőlük nyomógombos és vákuumkapcsolós változat. Akkumulátoruk kapacitása meglehetősen kicsi, tipikusan 90-340 mAh. Méretük és teljesítményük miatt normál ellenállású vatelines integrált, vagy külön erre a méretre gyártott tankpatronok használata javasolt. Ezek a készülékek napjainkra szinte kivétel nélkül kikoptak, mert a középkategóriás eszközök kiszorították őket. Ha valaki mégis ehhez ragaszkodik, a lenti listából választhat magának megfelelőt.

    Ajánlott termékek a kategóriából kezdők számára:
    - Joye 510
    - eRoll (csak saját porlasztóval üzemel)
    - eCab (eGo méretnél kisebb, cserélhető akkumulátoros kezdő készülék, csak saját porlasztóval üzemel)
    Nem ajánlott termékek a kategóriából:
    - vaterás és aluljárókban kapható olcsó vackok (e-Health és népi zenekara)
    - Green Smoke
    - Super 808 (a csatlakozója „kiment a divatból”)

    eGo méretű akkumulátorok
    A manapság legelterjedtebb e-cigaretta típusok. Általában beépített akkumulátorral rendelkeznek (de létezik belőlük cserélhető akkus is) és a nyomógombos kivitel a gyakoribb (de fellelhető még vákuumkapcsolós változat is). Kapacitásuk általában 650-1300 mAh-ig terjed. A normál, szabályozatlan, vagy 3,7 V-ra stabilizált feszültségű változat mellett egyre népszerűbbek a változtatható feszültségű és/vagy teljesítményű akkumulátorok. Napjaink legnépszerűbb porlasztói mind méretben, mind teljesítményben ezekre az eszközökre lettek kifejlesztve, így ezekhez a készülékekhez szinte bármely kategóriából találunk hozzá passzoló gőzképző eszközt.

    Ajánlott termékek a kategóriából kezdők számára:
    - eGo-C Twist
    - eGo Spin
    - Vision Spinner
    - Vision Spinner II
    - iTaste VV
    Nem ajánlott termékek a kategóriából:
    - F1
    - eGo VV
    - szabályozatlan/stabilizált eGo akkumulátor

    Mod készülékek
    Az elektromos cigaretta csúcsát jelentő készülékek, méretük azonban egy kezdő számára riasztó lehet. Általában cserélhető akkumulátorral rendelkeznek, kizárólag kapcsolóval működtethető változat létezik belőlük. Alapvetően megkülönböztetünk mechanikus (elektronikával nem rendelkező) és VV/VW (elektronikával felszerelt) változatokat.

    Teljesítményüket minden esetben az általunk behelyezett akkumulátor határozza meg, éppen ezért fontos a készülék típusához illeszkedő és megfelelő minőségű akkumulátor beszerzése. A komoly méret mellé természetesen komoly teljesítmény is társul, bizonyos porlasztók kizárólag ezeken a készülékeken teljesítenek jól. Szinte az összes forgalomban lévő porlasztóval kompatibilisek akár teljesítmény akár méret szempontjából.

    A készüléktestek általában rozsdamentes acélból (SS, stainless steel), vagy krómozott bronz anyagból készülnek, ritkábban alumíniumból, vagy fából. Az SS változatok általában valamivel drágábbak, de érdemes ilyen készüléket választani, mert anyagukban és küllemükben is tartósabbak.

    Ebbe a csoportba tartoznak továbbá az elektromos pipák. Legtöbbjük fából készült, általában pipaalakot formáló testtel, szabványos (leggyakrabban 510-es) csatlakozóval ellátott mechanikus modkészülékek. Bármilyen, szabványos csatlakozóval ellátott patron, kazán használható rajtuk.

    Ajánlott termékek a kategóriából kezdők számára:
    - Vamo v2/v3/v5/V6 ill. 25 és 35 (Etna)
    - Sigelei Zmax v2/v3
    - Itaste SVD
    - eVic (viszonylag alacsony teljesítménykorlátra érdemes odafigyelni!)
    - KangSide 20/30
    - Mechanikus modok legtöbbje
    - Pipák
    Ajánlott közép kategóriás készülékek:
    - Smok Zmax v2 (mini)
    - Smok BEC Pro
    - eVIc Supreme
    - Sigelei 30W
    Ajánlott felső kategóriás készülékek
    - Dicodes Telegonos
    - Dicodes Dani
    - ProVape ProVari 2.5 (mini)
    - ProVape ProVari 3
    - SvoeMesto Nivel (Semovar v3)
    - Taifun the Eye
    - VaporShark DNA 20/30

    Mod készülékek akkumulátorai és töltői
    A cserélhető akkumulátoros modkészülékekben szinte kizárólag szabványos, hengeres alakú, 3,7 V névleges feszültségű Li-ion akkumulátorokat használnak. Ezen akkukból jelenleg hatalmas méret- és kapacitásválaszték van a piacon. Az elektromos cigarettákban a 18650, 18350, 18500, 16340, 14650, 14500, 14250 méretkódú típusok a legelterjedtebbek. A méretkód első két számjegye az akku átmérőjét, a többi a hosszát jelöli. Pl. a 18650 18 mm átmérőt és 65 mm hosszt jelent. A nagyobb méret tipikusan nagyobb kapacitással is párosul. Nem ajánlanánk márkákat, mert szinte mindegyik nagyobb márka kínálatában megtalálhatóak jobban illetve rosszabbul sikerült szériák. Érdemes az e-cigi boltokban kapható akkumulátorok közül, vagy a fórumokban ajánlott típusokból választani, ezek biztosan alkalmasak a készülékek megfelelő működtetésére.

    A védett akkumulátorokon található egy rövidzárlat- és túlmerítés/túltöltés-védelmet biztosító elektronika is. Ez az akku biztonságos használatát nagyban elősegíti, azonban jelentős plusz belső ellenállást is jelent, így elektromos cigarettában való használat során, adott esetben érezhető teljesítményvesztést is okoz.

    A Li-ion akkuk töltéséhez erre alkalmas töltőt kell használni. Általános szabály, hogy a biztonságon nem érdemes spórolni, Inkább vegyünk egy drágább, de megbízhatóbb, védelemmel ellátott szerkezetet megbízható boltból, mint kicióccó hulladékot Vateráról. További információkért mindenképp érdemes elolvasni Blackiex írását: Szabványos Li-ion akkumulátor típusok és jellemzőik.

    Ajánlott termékek a kategóriából kezdők számára:
    - Xtar
    - Nitecore
    - Trustfire
    - Efest
    - Soshine
    Nem ajánlott termékek a kategóriából:
    - olcsó, nevenincs, védelem nélküli töltők

    A porlasztók azoknak a termékeknek az összefoglaló nevét takarja, melyek egy megfelelő készülékre csatlakoztatva alkalmasak az e-liquid elpárologtatására és ezzel egyidejűleg gőz, illetve pára képzésére.

    Vatelines integrált patronok, tankok
    A vatelines integrált patronok lényegében e legegyszerűbb porlasztók közé tartoznak mind működési elv, mind felhasználási forma, mind használhatóság szempontjából. A patron lényegében egy vékony fém hüvely, ebben helyezkedik el az üvegszál és az ellenállás huzal, mely a vatelinben tárolt folyadékot párologtatja. Ezeknek a patronoknak a kapacitása viszonylag kicsi, felújításuk, tisztításuk nem lehetséges (legalábbis nagyon körülményes), a kazánrész használattól függően 1-2 héten belül elhasználódik, égett ízt ad, ezek után többé nem használható. Előnyük az alacsony ár, jó ízvisszaadás, megfelelő gőzképzés, könnyű kezelhetőség, hátrányuk az alacsony kapacitás és az egyszer használhatóság.

    A vatelines patronos esetében felhozott egyik hátrány - az alacsony kapacitás - kiküszöbölhető un. tankok használatával. Ebben az esetben a vatelines patron egy tartályba kerül melybe e-liquidet töltenek. Így a külső házán egy lukon (előre így gyártott patronok, avagy általunk lukasztott patronok) keresztül a patron az azt körülvevő folyadékból folyamatosan "öntöltővé" válik, természetesen egészen addig, míg a külső tartályban van e-liquid.

    Ajánlott termékek a kategóriából kezdők számára:
    - Magnum .44
    - The Ressurector
    - Boge
    - Smoke
    - Kanger Horizontal

    Üvegszálas és egyén tank rendszerű integrált patronok
    Az ilyen típusú patronok legtöbbje szintén egyszerűen használható, akár kezdők számára is könnyen beüzemelhető. A patron tartályában lévő folyadék direkt módon érintkezik az üvegszállal, mely a folyadékot párologtatja. Ezek a patronok nem egyszer használatosak, a kazán rész elhasználódása esetén több ízben tisztítható, végső elhasználódás esetén pedig kizárólag a kazán fej cseréjre, gyakorlottabb felhasználók esetén felújítására, van szükség. Előnyük a könnyű használat, viszonylag alacsony ár, hosszabb távú biztos működés, egyszerű tisztítás és olcsó felújítási költség. Hátrányuk igazából nincs.

    Ajánlott termékek a kategóriából kezdők számára:
    - Aspire Nautilus (mini)
    - Smoktech Micro GDC
    - iClear 30
    - VapeOnly BCC mini, mega
    - EvoD
    - Protank 2 és 3 (mini) és egyéb Kanger "...tank" patronok
    Nem ajánlott termékek a kategóriából:
    - Helix v3 (Halmizer Evoltion, Redux, E-Turbo v3)
    - Mini Nova, Vivi Nova
    - iClear 16

    Tank rendszerű porlasztók
    Tank kazánból is elég sok félét készítettek már az idők során, főleg az integrált patronok térhódítása előtt voltak népszerűek. Általában elmondható, hogy három jól elkülönült részre bonthatóak fel: van maga a kazán, egy un. tank patron, ami a folyadékot tárolja (és látja el a szipka szerepét), a kettő között egy levezető rész, amely biztosítja a folyadék áramlását a kazánrész felé. Előnyük az egyszerű beüzemelés, a jó íz és füstképzés. Hátrányuk a – viszonylag – alacsony kapacitás, valamint a legtöbb estben a felújítás lehetőségének teljes hiánya. Amennyiben a kazánrész elhasználódott, ennek cseréjével lehet újra üzembe helyezni a porlasztót, azonban ezek az integrált patronok kazánfejének többszörösébe kerülhetnek, éppen ezért fenntartásuk költségesebb. Talán épp e miatt manapság már kimentek a divatból, ez alól kivételt képeznek a cigaretta formájú szettek, melyek a mai napig használják ezt a rendszert, valószínűleg épp az egyszerű kezelhetőség miatt.

    Ajánlott termékek a kategóriából kezdők számára:
    - Vision Eternity (hibrid, tank és drip porlasztó is egyben)
    - eRoll/eCab tankpatron
    - Joye 510 tankpatron
    - IMIST II (ha valaki végképp ki szeretné próbálni a tankos rendszert)
    Nem ajánlott termékek a kategóriából:
    - régebbi termékek a megfelelő alkatrész-ellátottság miatt

    Felújítható porlasztók, RBA
    A felújítható porlasztók száma szinte végtelen mind működési elvben, árban, használat egyszerűségében vagy bonyolultságában, ízvisszaadásban. Közös jellemzőjük azonban, hogy alapvetően nincs bennük eldobható alkatrész, rendszerint fémből épülnek fel, maga kazánrész is felújítható, azonban ez, vagy csak maga a beüzemelés kellő gyakorlatot igényel. Előnyük mindenképp a tartósság, általában a többi porlasztóhoz képest jobb íz visszaadás, komolyabb gőzképzés. Hátrányuk az adott esetben jóval magasabb ár, és hogy gyakorlat híján még az első beüzemelés is gondot okozhat.

    RDA-ak, felújítható drip kazánok
    Ezek a legegyszerűbb, és legolcsóbb felújítható kazánok. Beüzemelésükhöz általában csak üvegszálfonatra és ellenálláshuzalra van szükségünk. Folyadéktároló kapacitásuk minimális (általában 5-15 csepp), tartály híján általában a hosszabbra hagyott üvegszál fonat szolgál a rácseppentett liquid átmeneti tárolására.

    Masnis-vatelines
    Ezekben az eszközökben a kazántér felett elhelyezett, vatelinnel tömött tartály szolgál a folyadék tárolására. Tárolókapacitásuk a méretüktől függően 2-4 ml. A vatelinből a nagyobb kapillárishatású üvegszál masni szállítja a levest az ellenállástekercshez, a keletkező pára a vatelintartály közepén, vagy oldalán futó csövön, légjáraton keresztül távozik a kazánból. Az ilyen szerkezet előnye, hogy kevésbé hajlamos folyásra, szivárgásra, mint a tartályos patronok többsége, valamint a keletkező gőz a távozása előtt viszonylag nagy felületen érintkezik a folyadékkal átitatott vatelinnel is, így intenzívebb ízélményben lehet részünk.

    Genesis
    A haladó felhasználók körében népszerű kazántípus. Az alul elhelyezkedő, 2-5 ml kapacitású folyadéktartályból általában egy fémszövetből sodort, gázlánggal eloxidált felületű cső szállítja a levest a kazántérbe. Az ellenállástekercset a fémszövetcső felső végére kell elkészíteni. A kazán gőzképzése, ízvisszaadása, torokhatása széles skálán finomhangolható a tekercs paramétereinek változtatásával, ám ehhez mindenképp sok türelem, és gyakorlat szükséges.

    Egyéb RBA kazánok
    A fenti főbb kategóriákon kívül természetesen léteznek még más elven működő felújítható porlasztók is, azonban ezek működési és felépítési elve annyira eltér egymástól, hogy nem lehet őket főbb kategóriákba sorolni.

    Ajánlott termékek a kategóriából kezdők számára:
    - Drip kazánok legtöbbje (lehetőség szerint single coil-ra tervezve)
    Ajánlott termékek a kategóriából haladók számára:
    - Bulli Smoker A1
    - Bulli Smoker A2
    - Prometey v2
    - Smok RSBT
    - Taifun GS
    - Taifun GT
    - Kayfun Lite Plus
    - Kayfun 3.1
    - eXpromizer v1.2
    - Smok RSST (és egyéb Genesis rendszerű porlasztók)

    Kellékek
    Fontos megjegyezni, hogy amennyiben az ember felújítható porlasztókat vásárol (vagy tervez vásárolni), eek beüzemeléséhez szüksége lesz bizonyos kellékekre, szerszámokra. Mindenképp szükség van ellenálláshuzalra (különböző típusban és átmérőben kaphatóak), valamilyen liqudid szállító közegre (lehet üvegszál, ekowool, vatta, CelluuCutton, japán vatta), illetve vatelines kazánok esetében vatelinre, valamint bizonyos kazánok esetében fémszövetre is. Nem árt, ha rendelkezünk megfelelő szerszámkészlettel, minimum több féle csavarhúzóval, kis ollóval, de jó szolgálatot tehet egy jó fajta hegyes csipesz, esetenként állvány, melyen az adott porlasztó stabilan állhat. Lehetőség szerint ezeket idejekorán szerezzük be, ne a felújítás közben derüljön ki, hogy valami miatt a kazánunkat nem tudjuk üzemre fogni.

    Klónok
    Az e-cigaretta piacán nem újdonság a másolás, azonban tavaly elindult egy olyan hullám, ami már átlépett egy bizonyos határt. A távol-keleti cégek már nem elégedtek meg azzal, hogy a drágább készülékek, porlasztók technikai újításait felhasználva hasonló terméket készítsenek, hanem nemes egyszerűséggel a korábban már befutott és bizonyított márkás termékeket 1:1-ben lemásolták. Az így megjelent másolatok egy része olyan szinten "tökéletes" replika, hogy a külső jegyekben szinte megtévesztésig hasonlító terméken még az eredeti cég márkajelzése is megtalálható, illetve nem ritka, hogy a klón termék a gyári alkatrészekkel teljesen kompatibilis. Legnépszerűbbek ezen a téren az egyszerűen másolható mechanikus Mod készülékek és a csúcskategória porlasztói. Fontos megjegyezni, hogy annak függvényében, hogy a másolat milyen jól sikerült gyakorta előfordul, hogy működésben, használati értékben megegyezik az eredeti termék értékével, hogy az ára sokszor mindössze 10-20%-a másolt terméknek. Természetesen az árkülönbözet bizonyos hátrányokat is von maga után. Míg a méregdrága készülékek/porlasztók egyedileg készülnek, addig távol-keleti társaik futószalagon gyártódnak, sokszor minőségileg gyengébb anyagokból, melynek folyamán előfordulhatna hibák. Az anyagminőség és megmunkálási minőség csökkenésével járó hibák lehetnek esztétikaiak, de akár annyira súlyosak is, hogy a vásárolt alkatrész nemes egyszerűséggel használhatatlan (pontatlan menetek, illesztések, elrepedő- eltörő részegységek), de természetesen bőven akad kitűnő minőségű másolat is a piacon. A klónok terjedése (terjesztése) bár erkölcsileg erősen kifogásolható, azonban tagadhatatlan, hogy ezzel népszerűsítik a gyári termékeket is.

    E-liquidnek nevezik az e-cigaretta utántöltő folyadékát. Számtalan ízben és márkában léteznek, vannak dohányra hajazók, gyümölcsös és egészen extrém ízű folyadékok a piacon. Azt azonban mindenképp meg kell jegyezni, hogy bár a dohányos folyadékok állnak legközelebb a valódi cigaretta ízéhez, sosem fogunk olyat találni, amely maximálisan „pótolja” az égetett dohányt. A több száz féle ízből mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy melyek azok, amiket hosszú távon, vagy akár csak alkalmanként fogyasztani szeretne. Összetételét tekintve a három legalapvetőbb alapanyag a Propilén Glikol (PG), növényi Glicerin (VG) és az aroma. Általánosan elmondható, hogy a VG felel a füstért, a PG jobban kihozza az ízeket, azonban magában mindkettő egy színtelen, szagtalan, ízetlen folyadék, ezért van szükség aromák hozzáadására. A fentiekből kiindulva megkülönböztetünk egyensúly (50-50% PG-VG), füstbajnok (VG többletű) és ízbajnok (PG többletű) folyadékokat. Nincs általános szabály, hogy melyik a jobb, kinek ez, kinek az, a kereskedelmi forgalomban kapható e-liqudek többsége füstbajnok vagy egyensúly. A fenti összetevőkön kívül a folyadékot szokták hígítani vízzel, illetve nikotinos utántöltő folyadék esetén természetesen a folyadék tartalmaz nikotint is.

    A nikotinos folyadékok esetében az erősséget mg/ml-ben adják meg a gyártók, a legelterjedtebb skála a 0-6-12-18-as osztás. A 0-ás értelemszerűen a nikotinmentes, a 6 mg-os nagyságrendileg az ultra light cigaretta megfelelője, míg a 12 mg-os a light, a 18 mg-os pedig a normál, vagyis erős változat, de sokban befolyásolja a megfelelő erősség kiválasztását a korábban elfogyasztott napi cigaretta mennyisége is.
    A készen vásárolt folyadékok mellett lehetőség van saját előállításra is. Ebben az esetben az alapanyagok beszerzését követően mi választhatjuk meg az alapfolyadék összetételét, illetve az aromák hozzáadásával az ízét. Ez a verzió szinte minden esetben jóval költségkímélőbb, mint a készen vásárolt termékek, azonban egy jól eltalált folyadék kikísérletezése sok türelmet, időt és sokszor elpocsékolt alapanyagot igényel. Mielőtt valaki saját keverésbe kezd, mindenképp tájékozódjon megfelelően a témában, mert bár nem nagy ördöngősség, nagy odafigyelést igényel, hiszen a nikotin és az egészségünk nem játék!

    Aromagyártók, és rövidítéseik (a teljesség igénye nélkül):
    Atmos Lab
    Baker Flavors (BF)
    Capella
    Decadent Vapours (DV)
    Flavour Art (FA)
    Flavor West (FW)
    Hangsen
    HELM(A) (Laca)
    Inawera (IW)
    Maximum Flavour (MF)
    Tino D'Milano (TDM)
    The Perfumers Apprentice (TPA)
    Seedman
    Wera Garden (WG)

    Ajánlott e-liqudek:
    - Hangsen
    - HELM(A)
    - Maximum Smoke
    - Mystic Juice
    Nem ajánlott e-liquidek:
    - bármely, ismeretlen összetételű folyadék

    Alaplé: az e-liquid fő alapanyaga, aroma nélkül. Propilén-glikol, növényi glicerin és víz változó arányú keveréke. Lehet nikotinos, illetve nikotinmentes is.

    Analóg: hagyományos cigaretta.

    Betérdelés: az akkumulátor, illetve a készüléktest és az elektronika belső ellenállása miatti teljesítményvesztés.

    BCC, bottom coil clearomizer: alsó fűtőszálas patron. Előnye a hagyományos, felső kazános patronokhoz képest, hogy a kazán folyadékellátása normál használat esetén folyamatos, nem kell döntögetni, valamint némileg hűvösebb gőzt ad.

    Bottom feeder: a drippelési élményt, és a nagy folyadékkapacitást egyesítő készülék. A liquidet egy tartályból tudjuk kis adagokban pumpálni a porlasztóba. Hazánkban is népszerű ilyen eszköz pl. a Vapage Vmod.

    Button top: az akkumulátorok azon típusa, melynél a pozitív oldalon kis kidudorodás, gomb található.

    Clearomizer: átlátszó folyadéktartállyal szerelt, általában üvegszálas integrált patron.

    Cartomizer: vatelines integrált patron.

    DC, dual coil: dupla fűtőszálas porlasztó. Az egy fűtőszálashoz képest tetemes a gőzképzésük, de használatukhoz nagy teljesítményű készülék javasolt.

    DIY: do it yourself, csináld magad.

    Drip porlasztók: un. cseppentős, kóstoló kazánok, nem rendelkeznek tartállyal, a folyadékot cseppentve lehet a kazánba juttatni, így pár slukk

    Drip tip: régebben a drip porlasztók széles szipkáját nevezték így (mert a drip tipben elég széles a lyuk, hogy ezen keresztül is lehessen cseppenteni közvetlenül a kazánba), manapság a legtöbb szipkát már így nevezik.

    Ekowool: speciális szövésű, nagyon tartós, és jó folyadékvezető képességű üvegszál fonat.

    Elemi szál: az üvegszál fonat különálló, és roncsolódás nélkül tovább nem osztható legkisebb eleme. Ezekből a szálakból fonják, sodorják össze a kanócot.

    Ellenálláshuzal: általában króm és nikkel ötvözetből készült, nagy elektromos ellenállású huzal. Az egyik nagy gyártó neve alapján a kanthal elnevezés is elterjedt. A porlasztókban az átfolyó áram felmelegíti a huzalból készült fűtőtekercset, ami elpárologtatja a valamilyen módon odajuttatott liquidet.

    Egyensúly leves: 50% PG és 50% VG összetételű liquid.

    Felújítás: a porlasztóban található folyadékszállító komponens (általában üvegszál fonat), és a köré tekert fűtőtekercs cseréje.

    Fémszövet, acélszövet, mesh: vékony acélszálakból font, sűrű szövésű, finom szövet, pl. Genesis rendszerű kazánokban ilyen anyagból összesodort, és gázlánggal oxidált felületű szövetcső szállítja a liquidet a porlasztóba.

    Flat top: az akkumulátorok azon típusa, melynek a pozitív fele is teljesen sima.

    Füstbajnok leves: VG többletű (általában 60-80% VG) liquid.

    HR: high resistance, nagy ellenállás.

    HV: high voltage, nagy feszültség. Két (ritkábban akár több) akkuval üzemeltetett készülék, vagy ilyenhez használható kazán, porlasztó.

    Ízbajnok leves: PG többletű (általában 60-80% PG) liquid.

    Kanthal: l. ellenálláshuzal.

    Kazán, porlasztó, atomizer: az elektromos cigaretta gőzképző komponense.

    Klón: egy drága, ismert kazán, vagy modkészülék olcsóbb (legtöbbször kínai) másolata. A klónok az árukhoz képest általában meglepően jól teljesítenek, de minőségben, tartósságban gyakran elmaradnak az eredeti típustól.

    LR: low resistance, alacsony ellenállás.

    Mecha(nikus) mod: elektronika nélküli, cserélhető akkumulátoros készülék.

    Multiméter: alapvetően ellenállás, feszültség és áram mérésére alkalmas műszer, a porlasztófelújításra, RBA használatra vállalkozó felhasználók egyik leghasznosabb segédeszköze. Hobbielektronikai és barkácsboltokban általában 1-2 e Ft-ért beszerezhetőek az egyszerűbb típusok.

    PG, propilén-glikol, propylene glycol: színtelen, majdnem szagtalan, enyhén édeskés ízű, viszkózus, szerves folyadék. Az élelmiszergyártástól a dohányiparon át a gyógyszer- és kozmetikai iparig széles körben használt oldó-, hordozó- és nedvesítőszer. Az e-liquidekben az aromák jobb oldódását és a torokhatás növelését segítő egyik fő összetevő. Minden ellenkező híreszteléssel szemben nem mérgező vegyület, ám a fogyasztók kis százalékánál jellegzetes allergiás reakciókat válthat ki. Ilyen esetben a fogyasztása nem javasolt.

    PT, pass-through: akkutöltés közben is használható készülék.

    RBA (rebuildable atomizer): l.: felújítható kazán

    RBA (rebuildable dripping atomizer): l.: drip porlasztók

    Ribbon: lapos ellenállásszalag.

    Segédtű: az üvegszálas porlasztók felújítása során használt segédeszköz, legtöbbször egy egyszerű, vékony gombostű. Az üvegszál fonatnak, masninak tartást tudunk adni a segédtűt hosszában átvezetve, vagy melléfogva, így a tekerés könnyebben elkészíthető az üvegszál körül.

    SS, stainless steel: rozsdamentes acél.

    Tankometer: az akkutest és a kazán/patron közé csavarozható műszer, amivel az izzítás közben a patronra eső feszültséget lehet mérni.

    TH, torokhatás, throat hit: az elektromos cigaretta párájának/gőzének egyik jellemzője, a torok, garat tájékán tapasztalható kaparó, szúró, "ütős" érzés, amit sokan keresnek a cigarettafüstben. Az elektromos cigaretta párájában a nikotin, a meleg gőz, a propilén-glikol és fajtájától függően az aroma biztosíthatja a megfelelő torokhatást.

    Üvegszál, silica wick: szilícium-dioxid alapú rostokból font, kiváló folyadékszállító képességű, hőálló kanóc.

    VV, varivolt, változtatható feszültség, variable voltage: az ilyen készülékekben gomb vagy tekerő segítségével állíthatjuk meg a kívánt üzemeltetési feszültséget.

    VW, variwatt, változtatható teljesítmény, variable wattage. Az ilyen készülékeken nyomógomb segítségével állíthatjuk be a kívánt teljesítményt, így az elektronika ehhez és a porlasztó ellenállásához igazítja a feszültséget.

    Vatelin: vattaszerű tömőanyag, alapvetően textilipari termékekben, vagy szűrőberendezésekben használatos. Bizonyos elektromos cigaretta típusokban folyadéktárolásra szolgál.

    VG, vegetable glycerin: növényi glicerin, az e-liquid egyik fő összetevője, leginkább a pára tömörségét, mennyiségét adja.

    XLR, extra low resistance: extra kis ellenállású porlasztó.

    Magyar webshopok, üzletek (a teljesség igénye nélkül):

    E.C.S
    Üzlet jellege: webshop, bolt
    Választék nagysága: közepes
    E-liquid kapható-e: igen
    E-cigaretta szint: kezdő, haladó

    eCigi Futár
    Üzlet jellege: webshop
    Választék nagysága: közepes
    E-liquid kapható-e: nem
    E-cigaretta szint: kezdő, haladó, profi

    Ecigimester
    Üzlet jellege: webshop, bolt
    Választék nagysága: közepes
    E-Liquid kapható-e: igen
    E-cigaretta szint: kezdő, haladó

    Ecigi Online
    Üzlet jellege: webshop
    Választék nagysága: közepes
    E-Liquid kapható-e: igen
    E-cigaretta szint: kezdő, haladó

    Favorit
    Üzlet jellege: webshop
    Választék nagysága: kicsi
    E-liquid kapható-e: nem
    E-cigaretta szint: kezdő, haladó, profi

    Maximum Smoke
    Üzlet jellege: webshop
    Választék nagysága: közepes
    E-liquid kapható-e: igen
    E-cigaretta szint: kezdő, haladó

    e-Vapor
    Üzlet jellege: webshop, bolt
    Választék nagysága: közepes
    e-Liquid kapható-e: igen
    E-cigaretta szint: kezdő, haladó, profi

    Oxy gain
    Üzlet jellege: webshop, bolt
    Választék nagysága: közepes
    E-liquid kapható-e: igen
    E-cigaretta szint: kezdő

    SBcig
    Üzlet jellege: webshop
    Választék nagysága: közepes
    E-liquid kapható-e: igen
    E-cigaretta szint: haladó, profi

    Vape42
    Üzlet jellege: webshop, bolt
    Választék nagysága: nagy
    e-Liquid kapható-e: igen
    E-cigaretta szint: kezdő, haladó, profi

    Vaporo
    Üzlet jellege: webshop
    Választék nagysága: közepes
    E-liquid kapható-e: igen
    E-cigaretta szint: kezdő, haladó

    Külföldi webshopok (a teljesség igénye nélkül):

    Desire ecig
    Üzlet jellege: webshop
    Választék nagysága: nagy
    E-liquid kapható-e: igen
    E-cigaretta szint: kezdő, haladó, profi

    FastTech
    Üzlet jellege: webshop
    Választék nagysága: hatalmas
    E-liquid kapható-e: igen
    E-cigaretta szint: kezdő, haladó, profi

    focalecig
    Üzlet jellege: webshop
    Választék nagysága: nagy
    E-liquid kapható-e: igen
    E-cigaretta szint: haladó, profi

    Healthcabin
    Üzlet jellege: webshop
    Választék nagysága: nagy
    E-liquid kapható-e: igen
    E-cigaretta szint: kezdő, haladó, profi

    Alaplé és aroma beszerzési helyek (a teljesség igénye nélkül):

    - Ecigi Online
    - Ecigwizard
    - FlavourArt
    - InaweraFlavours
    - InawraShop
    - Cigi-elquid
    - HELMA (Laca)
    - Liberty Flights
    - Maximum Smoke
    - Toscana Mall
    - Vape42

    Hazai termékek, gyártók:

    Stuka (Sanca-féle tuti kazán)
    A magyar fórumokon Sanca72 néven megtalálható felhasználó által, megrendelésre készített, felújítható kazáncsalád. A tankos, masnis-vatelines és dripkazánként is beüzemelhető típusok népszerűek a remek ár/érték arányuk miatt. Fórumon nem mindig aktív, kapcsolatfelvételnél célszerűbb az emailt választani.

    QZI Mods
    Prémium minőségű, rozsdamentes acélból készült mechanikus modokat és RBA-kat készítő hazai gyártó. Termékeik webshopokban is megtalálhatóak, de egyedi megrendelésre is dolgoznak. Honlap: QziMods.

    Nico
    Strapabíró, de mégis esztétikus, kedvező árú, rozsdamentes acél mechanikus modokat készít egyedi megrendelésre, akár egyedi igények alapján. A legnépszerűbb típusa a talpkapcsolós, és FET-es oldalsó kapcsolós változatban is rendelhető N-Storm. A hazai fórumokon nico felhasználónévvel található meg.

    Moon/NGP
    Kis szériában, általában alumíniumból, egyedileg gyártott, komplett készülékek, kedvező áron. Honlap: Moon, NGP.

    Lorr
    Mechanikus, nagy áramterheléseket elviselő minőségi kábelezéssel és erősített 510-es csatlakozóval ellátott pipamodokat készít fából, egyedi megrendelésre. A készítő a hazai fórumokon Lorr felhasználónévvel található meg. Facebook-profi.

    Aláírásgyűjtés az e-cigaretta megmentéséért! Polgári kezdeményezés az Európai Parlament felé! Ha fontosnak tartod, hogy a jövőben is szabadon pöfékelhess, akkor katt! a képre, és írd alá!

    Fórumok
    - Elektromos Cigaretta Fórum
    - Ecigi Online
    - eVapor Fórum
    - Magyar eVaper Fórum

    Blogok
    - Ecigitesztek
    - Blackiex (hondapapi81) videócsatornája
    - Vaper News
    - eVaper Info

    Letöltések:
    e-Liquid Kalkulátor (magyar nyelvű)
    e-Liquid Kalkulátor (angol nyelvű)

    Egyesületek
    Villanypára Egyesület

    Érdekességek
    A Neston Rádió három részes, tanulságos riportsorozata Dr. Zentai Istvánnal az e-cigaretta hazai helyzetéről: [1. rész], [2. rész], [3. rész]; alternatív letöltési lehetőségek, ha a Soundcloud feltöltések már nem működnek: [1. rész], [2. rész], [3. rész]

    Hetente jelentkező [L:http://ecigitesztek.hu/category/podcast/]Podcast az aktuális témákkal.

    Történetem: Az ecigi és én - az analógról elektromosra áttérők történetei első kézből!

    Összeállította: csakb, jer1cho

    Módosítások:
    2013. 08. 24. - jer1cho
    2014. 04. 25. - jer1cho
    2014. 10. 07. - jer1cho

Új hozzászólás Aktív témák