Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) D.Orion


D.Orion
veterán

Jelenleg még nem tudok arról, hogy változott volna a CS automata díja, beérek és utánanézek.

(#7252) aspire30


aspire30
csendes újonc

Sziasztok egy postai utánvétes levélküldés mennyibe kerül? elsőbbségivel a Posta oldalán nem találom..

(#7253) Fancy-boy válasza aspire30 (#7252) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Fizetést követő kézbesítésnek hívják: [link]

"A szolgáltatást csak 500 gramm alatti levélküldemények esetén elérhető, e felett vegye igénybe csomagszolgáltatásainkat."

Díjkalkulátor: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7254) Dealer95 válasza aspire30 (#7252) üzenetére


Dealer95
őstag

MPL Vaterafutárral jobban jársz, mintha a postán adnád fel utánvéttel.
(ha több mint 500 gramm és vastagabb mint 2,4cm a küldemény)

(#7255) aspire30 válasza Dealer95 (#7254) üzenetére


aspire30
csendes újonc

Egy boritékba belefér 100 gramm sincs.. Itt mennyibe kerülne és ha lejön a futár lesz nála boriték,vagy azért menjek el a postára? de,ha már ott vagyok,elvileg ott is érvényes ez a vaterás feladás nem?

(#7256) Fancy-boy válasza aspire30 (#7255) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ott van a díjkalkulátor.
500 g-ig levélként olcsóbb, mint a Vatera oldalán keresztül.

(#7257) aspire30 válasza Fancy-boy (#7256) üzenetére


aspire30
csendes újonc

igen 1140 ft-ot hoz fel a kalkulátor,de én ezekért mégis 2050 ft-ot szoktam fizetni..
gondolom a boriték sincs az árban vagy nem tudom.. a visszapénzt számlaszámra kérem..

Mi az a bizonylatgarnitúrával és lappal?

[ Szerkesztve ]

(#7258) anonymus89 válasza aspire30 (#7257) üzenetére


anonymus89
addikt

"A fizetést követő kézbesítés lapot díjmentesen biztosítjuk ügyfeleinknek, míg a technikai nyomtatványt tartalmazó bizonylatgarnitúrát a szerződéssel rendelkező ügyfeleink a rendelkezésükre bocsátott műszaki útmutató alapján önmaguk is előállíthatják, vagy előállíttathatják."

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7259) aspire30 válasza anonymus89 (#7258) üzenetére


aspire30
csendes újonc

de akkor eddig nekem mi került még 900 ft-ba?

(#7260) anonymus89 válasza aspire30 (#7259) üzenetére


anonymus89
addikt

Ne azt számold, hogy súlyra mennyibe jönne ki a utánvét nélkül hanem azt, hogy neked 50g felett van és fizetést követő kézbesítéssel kéred ergo alapból 2085,-Ft lesz az. Teljesen mindegy, hogy 55 g vagy 450g akkor is ugyanannyiba kerül.

Utánvételesen nem éri meg feladni a királyi postával.

Add fel vaterafutárral, ahogy azt fentebb javasolták és a legolcsóbb esetben 1440,-ből kijössz 2kg-ig 50.000,- utánvétig. Ugyanúgy bármelyik postán feladhatod és akár postán maradóra is küldheted.
Annyi szükséges, hogy ki kell nyomtatni a kitöltött űrlapot a végén és azt vinni magaddal a postára.

Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7261) aspire30 válasza anonymus89 (#7260) üzenetére


aspire30
csendes újonc

épp ezt irtam.. :) akkor a vaterafutár marad.. Ha nincs nyomtatóm,pendrivera,hogy tudom trátenni,hogy valahol kinyomtassák?

(#7262) Dealer95 válasza aspire30 (#7261) üzenetére


Dealer95
őstag

.pdf
Szinte bárhol ki tudják nyomtatni.
De az újabb fajta wifi-s nyomtatókon telefonon keresztül is ki lehet akár nyomtatni.

(#7263) aspire30 válasza Dealer95 (#7262) üzenetére


aspire30
csendes újonc

okés köszi :)

(#7264) aspire30 válasza Dealer95 (#7262) üzenetére


aspire30
csendes újonc

már csak az a kérdés ezt,hogy mentsem pdf-re? [link] mert ezt egy oldalra nem lehet..

(#7265) Dealer95 válasza aspire30 (#7264) üzenetére


Dealer95
őstag

Kitöltöd és a végén rámész a a megrendelésre és letöltöd.
Nem értem a problémát :)

(#7266) aspire30 válasza Dealer95 (#7265) üzenetére


aspire30
csendes újonc

megvan,sikerült letölteni..
Itt lehet elsőbbségivel kérni? illetve sima boritékot kérjek a terméknek,vagy ajánlottat?

(#7267) Dealer95 válasza aspire30 (#7266) üzenetére


Dealer95
őstag

Otthon csomagold be ahogy akarod, 2kg-ig nem változik a postaköltség.
Ez alapból 1 napos.

[ Szerkesztve ]

(#7268) aspire30 válasza Dealer95 (#7267) üzenetére


aspire30
csendes újonc

Akkor gondolom itt a csomagolásra már nem is kell cimet,meg nevet irni.. kérdés elfogadja e a posta.. Van itthon egy kis bubis zacskóm,abba bele tudnám tenni,de,ha 40-50 ft egy boriték,azt még kibirom..

(#7269) Czimby


Czimby
addikt

Nézegetem itt a tarifatáblázatot...

Ha fel szeretnék adni egy 110g-os levelet, utánvéttel ami kb 6000Ft.

Akkor "Fizetést követő kézbesítés 500g-ig 1215Ft" és ehhez hozzá jön még az első sorokból az hogy sima levél 250g-ig elsőbbségivel 375Ft?

Szóval a végösszeg 1215Ft vagy 1215 + 375Ft lesz?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#7270) anonymus89 válasza Czimby (#7269) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!

Bizonylatgarnitúrás feladást szerződéses ügyfelek vehetnek igénybe ezt vedd figyelembe.
"A fizetést követő kézbesítés lapot díjmentesen biztosítjuk ügyfeleinknek, míg a technikai nyomtatványt tartalmazó bizonylatgarnitúrát a szerződéssel rendelkező ügyfeleink a rendelkezésükre bocsátott műszaki útmutató alapján önmaguk is előállíthatják, vagy előállíttathatják."

Amennyiben nem állsz szerződésben a királyi postával akkor a fizetést követő kézbesítési lap sor vonatkozik rád így 2085,-Ft-ba kerül.
Javaslom ha van webox terminál feladási és kézbesítési helyen akkor azzal add fel.
Ha nincs akkor vaterafutar postán maradó kézbesítés vagy házhoz, előbbi esetben: 1340,- míg utóbbi: 1440,-Ft-ba kerül.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7271) Czimby válasza anonymus89 (#7270) üzenetére


Czimby
addikt

Szia!

Köszönöm a kimerítő választ, sajnos falun nincsen webox, legalábbis nálunk, de a Vaterafutáros történet már jobban hangzik! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#7272) aspire30 válasza Czimby (#7271) üzenetére


aspire30
csendes újonc

Én is igy adtam fel ma.. Nem bonyolult és legalább nem kell kézzel kitöltögetni minden hülyeséget.. ... postán hagyva csináltam...Legalább a postás nem tudja lenyúlni.. :)

[ Szerkesztve ]

(#7273) anonymus89


anonymus89
addikt

Tájékoztatás:
" Kedves Partnerünk!

2016 augusztusában a WEBOX Hungary Kft. a FOXPOST Zrt. 100% -os tulajdonába került. A WEBOX automatákat telepítő és üzemeltető lengyel anyacég megváltozott nemzetközi stratégiájára hivatkozva a közelmúltban bejelentette, hogy szerződést bont és kivonul a magyar piacról, ezzel együtt elszállítja csomagautomatáit.

A lengyel partner ezen lépése ellehetetleníti a a WEBOX működését, így a WEBOX Hungary Kft. kénytelen megszüntetni csomagszállító szolgáltatását és a partneri szerződéseket 2017. október 20-ával hivatalosan felmondja.

Fontos dátumok és határidők:
Csomagtervezőn új küldemény létrehozásának utolsó dátuma 2017. október 5.
Automatánál történő csomagfeladás utolsó napja: 2017.október 13.
Automatából történő (vevői) csomagátvétel utolsó napja: 2017. október 19. (a futár érkezéséig)
Utánvéttel beszedett összegek, illetve feltöltött egyenlegek október 19. után végleges elszámolásra kerülnek.

A hazai csomagautomata hálózat fejlesztése továbbra is elsőszámú célunk, ezúttal már tisztán FOXPOST technológiával hajtunk végre jelentős mértékű bővítést és technikai fejlesztést 2018 folyamán.
Tartson velünk továbbra is immár a FOXPOST Zrt. színeiben! Amennyiben még nem szerződött csupán néhány perc alatt megteheti online az alábbi linken: www.csomagvarazslo.hu

A FOXPOST új, csomagvarázsló felületén kedvező díjak mellett számos új szolgáltatással várjuk:
Utólagos elszámolás és online szerződés üzleti partnereink számára
Átlátható utánvét nyomon követés
Gyűjtőcsomag feladás üzleti partnereink számára
Házhozszállítás automatán feladva
Magánszemélyeknek feladás, akár címke nyomtatása nélkül"

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7274) bl4ze válasza anonymus89 (#7273) üzenetére


bl4ze
veterán

Várható volt.

MÁS : Foxpost-tal adott már fel valaki nem automatába csomagot?

Automatából-házhoz?
Mennyi idő alatt viszik ki?
Hétfőn este dobtam be automatába, Érd-Salgótarján útvonal, és ma még csak annyi volt, hogy elhozták az automatából. 890 Ft egy "S" méretű csomag.

.:. bl4ze .:.

(#7275) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Észtországba kéne visszajuttatnom egy dobozt (40x30x5 0.7kg). Valami futárszolgálatot tud ajánlani valaki? Gyors körbelestem már internetes kalkulátorokon, de 8000 Ft alatt nem találtam semmit. Téves vásárlás miatt kéne visszaküldenem egy ebay-es cuccot, de az összérték 10e Ft... Ők +3 e Ft-ért küldték el Royal Mail szolgáltatással...

Köszi a tippet

(#7276) optikus válasza (Bundás) (#7275) üzenetére


optikus
senior tag

a pp visszateriti a visszakuldes dijat, max 9e ft-ig (evi nehany alkalommal). mpl-t nezted mar, en olaszba kuldtem tertiv ajanlott biztositott cuccot es nem volt draga (3e valahanyszaz), a nem szabvanyos levelet kell valasztani, mert az kint mukodik (nem ugy mint itthon ahol megszuntettek...)

Buy books not gear.

(#7277) bl4ze válasza (Bundás) (#7275) üzenetére


bl4ze
veterán

Legolcsóbb megoldás az ecoparcel.eu - GLS-t használnak, 10-14 euró összegből meg is vagy vele.

.:. bl4ze .:.

(#7278) Fancy-boy válasza (Bundás) (#7275) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Postával ajánlott + elsőbbségi levélként 1 kg-ig: 4.810 Ft. ( nyomon-követhető )

[ Szerkesztve ]

(#7279) (Bundás) válasza optikus (#7276) üzenetére


(Bundás)
addikt

minden esetben visszatéríti? és hogyan, mi a módja? :U

(#7280) optikus válasza (Bundás) (#7279) üzenetére


optikus
senior tag

ebay topic osszefoglalojaban benne van, nyilvan pp fizetes eseten mukodik es a pp-nel kell kezdemenyezni. amugy eleg egyszeru volt, visszakuldtem a cuccot, kaptam rola bizonylatokat szamlat a postan, ezt beszkenneltem es feltoltottem a visszaigenylo urlapra. par nap mulva visszautaltak. aztan kesobb a cucc arat is, igy nullan voltam.

https://prohardver.hu/tema/ebay_tapasztalatok/friss.html

[ Szerkesztve ]

Buy books not gear.

(#7281) havri1


havri1
félisten

Helló!

Tegnap feladtam egy csomagot, levélként, ajánlva.
Direkt kértem, hogy követhető legyen.
Erre nem az. Amit kaptam ragszámot, nem látja a rendszer.
Miért?

havri

(#7282) Dealer95 válasza havri1 (#7281) üzenetére


Dealer95
őstag

Csak a postán látják, te nem.
Be kell fáradni a postára a feladószekvénnyel és akkor megmondják merre van.

Csak csomagot tudsz "otthon" nyomkövetni.

(#7283) anonymus89 válasza havri1 (#7281) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem kell befáradnod, telefonon is tudsz érdeklődni: 06-1-767-8282 belföldi küldemény után érdeklődés

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7284) havri1


havri1
félisten

Köszönöm!

havri

(#7285) optikus válasza anonymus89 (#7283) üzenetére


optikus
senior tag

xxi. szazad vs magyar posta... :W

Buy books not gear.

(#7286) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Egy fórumtárs vásárolna tőlem és azt mondja, hogy én simán a postáról is tudok 490 forintért feladni csomagot csomagautomatába. Tudtommal ez nem lehetséges, de szerinte mégis. Valaki tudna ebben segíteni? Ha megoldható, akkor mi ennek a menete?

A közelemben nincs csomagautomata, tehát csak a postai feladás játszik, amit küldenék nem megy el ajánlott levélként, de a rendes csomagküldés árát pedig nem szeretné kifizetni a vásárlóm.

Tehát tudok postáról 490-ért feladni avagy sem?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#7287) Fancy-boy válasza The DJ (#7286) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Valóban lehetséges csomagautomatába 490 Ft-ért: [link]

Kitöltöd és kinyomtatod aztán irány a kiválasztott posta.

[ Szerkesztve ]

(#7288) anonymus89 válasza The DJ (#7286) üzenetére


anonymus89
addikt

Megelőztek, vagy a postait töltöd ki, ahogy jónak látod.

Szia!

"Hogyan küldhetek csomagot Csomagautomatára címezve?

Csomagautomatára MPL Üzleti csomag és MPL Netcsomag címezhető. MPL Üzleti csomag automatára történő feladása címiraton a címzett és az automata címének feltüntetésével kezdeményezhető. Az automaták címeit itt találja. A címzett értesítéséhez e-mail cím és SMS fogadására alkalmas telefonszám megadása szükséges. A Netcsomag feladásához szükséges címiratot az online címiratkitöltő alkalmazással készítheti el. Itt is ügyeljen a címzett adatainak pontos megadására! Nemcsak automatáinkon keresztül, hanem postáinkon is van lehetősége csomagot feladni csomagutomatára."

A címirat kitöltőt itt találod Feladás helye: postahely Kézbesítés módja: Csomagautomata

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7289) Melack válasza bl4ze (#7274) üzenetére


Melack
veterán

Én ezt elég sokat használom, korábban cca 2 nap volt, de érződik, hogy fut fel a biznisz, most 3-6 nap iránytól függően, míg odaér. De a csomagvarazslós oldalon jól látható, mi a helyzet. Meg kapod az e-maileket is.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7290) bl4ze válasza Melack (#7289) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, úgy látom ez siralmasan lassú, már csütörtök délután és még csak "úton" :(

890 Forintért ez elég gyatra.

.:. bl4ze .:.

(#7291) Beca1990 válasza bl4ze (#7290) üzenetére


Beca1990
senior tag

nekem nem volt vele gondom...
mindig 2 munkanap volt. - Nyíregyházáról az ország másik felébe és Pestre is ugyanennyi idő. :)
Itt kitapasztaltam, ha aznap 18:00-ig feladom 2 napra rá házhoz van szállítva.

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#7292) Melack válasza bl4ze (#7290) üzenetére


Melack
veterán

Ha kivétel után tetted be, akkor kedden indult el délután. azt is érdemes nézni, hogy mikor ürítik a terminált. Nekem csak egyszer volt vele ilyen típusú gondom, máskor sose. Én szeretem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7293) The DJ válasza anonymus89 (#7288) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm mindenkinek, akkor ma is tanultam valamit :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#7294) Dealer95 válasza bl4ze (#7290) üzenetére


Dealer95
őstag

Ha postán adod fel (490Ft) másnap már az automatában van (feltéve ha épp nincs tele).

(#7295) bl4ze válasza Dealer95 (#7294) üzenetére


bl4ze
veterán

MPL automata nem volt opció, házhoz kérte az ismerős, és a FOXPOST nagyon hirdette ezt a házhoz szolgáltatást, de úgy nézem soha többé. 3 munkanap után is csak "úton" az állapot.
Érd-Salgótarján útvonal. Ennyire nem olcsó, hogy megérje, ennyi idő alatt EU-ba is kiér egy pakk, nem pár száz km távra :(

.:. bl4ze .:.

(#7300) totyak


totyak
aktív tag

Üdv! Külföldre ugye még mindig lehet ajánlott levélként dobozban küldeni valamit? Régen ugye belföldön is lehetett 2kg-ig, de ez megszűnt.

EU-n belül kellene postáznom egy kisebb dobozt, nincs fél kiló az egész és ajánlott levélként küldeném. Pontosabban ajánlott-elsőbbségi-tértivevényes-értéknyilvánított levélként :D

Ilyenkor, ha a címzett átvette, arról kapnék valami papírt? Nem szeretném, hogy az legyen, hogy megkapja és azt mondja nem ért oda. Látok a feladószelvényen olyat, hogy E-értesítés. Ha azt bejelölöm, akkor online is értesítenek, vagy csak online és akkor nincs papír alapú?

Így durván hány nappal lehet számolni EU-n belül?

Sajnos látom, hogy vannak EU országok, ahol nem enged értéknyilvánítást (csak mert lehet, hogy több helyre is postázok), ez elég furcsa nekem. Elveszik véletlenül a csomag, én meg nézhetek, mint a torta és kapok valami átalány kártérítést. Viszonylag értékesebb dolgot készülök feladni.

Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.