Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) Fancy-boy válasza TaaT (#6049) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Egy kicsit zavaros a történet.
Itt írta, hogy: "Egy mobiltelefont mennyi idő alatt kellene kipostáznia az MPL-nek?"

Tehát MPL csomag.

"szerda óta Budakeszin áll ("kézbesítés alatt")."
"A csomag számát pedig az eladó nem adja meg"

Most akkor honnan tudta ezt az információt, ha nem tudja a csomag számát?
Vagy az eladó csak bemásolta neki a nyomkövetés oldalról?

[ Szerkesztve ]

(#6052) Victoryus94 válasza Fancy-boy (#6051) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az eladó írt, hogy Keszin van a csomag, nem érti, miért áll ott.
Majd elkértem a számot, de nem adta meg.
Ma viszont kezdett fogyni a türelmem, ezért írtam neki ismét, plusz felmásztam a postára érdeklődni.

A postán azt mondták, egy elosztópont van keszin, onnan szállítják a csomagokat tovább, de 8 fős munkára vannak 2-en, és csak a fontos küldeményekkel foglalkoznak.
Ezután írtam a feladónak, aki végül megadta a csomagszámot ma délután.

Külföldről rendelt telefonról van szó, ami itthon sokkal többe kerül. Mivel láttam, hogy neki van raktáron, és Pesten jóval drágább (40%-kal), úgy gondoltam, 3 napot elleszek telefon nélkül.
Közben eltelt egy hét, és még mindig nem tudom, mennyi időre kell nélkülöznöm. Buta mobillal meg se bankolni, se voipezni, sem e-mailezni nem tudok (ami 2-3 napig még okés, de egy hét után nyomasztó, tekintve hogy nem itthon ülök a gép előtt egész héten)

[ Szerkesztve ]

(#6053) Fancy-boy válasza Victoryus94 (#6052) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Érdekes, hogy nem akarta megadni a csomagszámot.

"Egy mobiltelefont mennyi idő alatt kellene kipostáznia az MPL-nek?"

Az eladó írta, hogy MPL csomag?

[ Szerkesztve ]

(#6054) Victoryus94 válasza Fancy-boy (#6053) üzenetére


Victoryus94
őstag

"Előre utalás esetén 1500 Ft lenne a posta házhoz vagy csomagautomatához tudom küldeni Pesten így 500 Ft"
Szidom magam, hogy nem a Pesti csomagautomatát választottam (szombaton át tudtam volna venni, de abban bíztam, hogy addigra már a kezembe lesz, és nem kell kitérőt tennem Pestre)

[ Szerkesztve ]

(#6055) RexpecT


RexpecT
addikt

Pénteken feladtak egy csomagot nekem, illetve még aznap a cég és a Posta is küldött értesítőt, amiben a küldeményazonosító megegyezik.
A pénteki levélben a mai napra ígértek kézbesítést ami nem történt meg, továbbá a küldeményazonosítót nyomon követve sem található a csomag.
Ötlet? :( :U

(#6056) Fancy-boy válasza RexpecT (#6055) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A posta telefonos ügyfél-szolgálatát érdemes lenne felhívnod és bediktálni a csomagszámot.
Egyébként az csak egy kalkulált dátum. Amennyiben pénteken valóban elküldték a részedre, akkor holnap már ki kellene szállítaniuk.

[ Szerkesztve ]

(#6057) RexpecT válasza Fancy-boy (#6056) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen, ezt kifelejtettem, hogy hívtam is őket, azt mondták a boltnál érdeklődjek, mert nem látják a csomagot a rendszerben.
Nekem azért gyanús ez, mert a bolt és a posta két külön emailt küldtek, ugyanazzal a küldeményazonosítóval, szóval csak feladhatta a cég.

[ Szerkesztve ]

(#6058) RexpecT


RexpecT
addikt

Most nézem, hogy a hivatalos oldalon a termék súlya amit rendtem 21 kg. Az Aq*a oldala pedig engedte csomagpontra a rendelést sőt mi több fel is adták, a csomagot, úgy hogy a csomagpontra 20kg a max súlyhatár, gondolom a Posta meg visszadobta.

Epic fail.... :W

(#6059) mirci18 válasza TaaT (#6047) üzenetére


mirci18
addikt

Ne legyél benne olyan biztos.
Nálam az elsőbbségi levél is 3 nap alatt jött meg most.

Szóval jelenleg egész lassú a posta.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#6060) Ryder62


Ryder62
őstag

Sziasztok,

Ha külföldről rendelek, és a futár nem talál itthon, akkor mi történik? Kézbesítettlen marad vagy leadják valahová?

(#6061) mirci18 válasza Ryder62 (#6060) üzenetére


mirci18
addikt

Leadja a helyi postán a postás vagy a postakocsi.
Értesítőt dobnak a postaládádba.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#6062) TaaT válasza RexpecT (#6058) üzenetére


TaaT
veterán

Amikor a tengerentúlra akartam küldeni egy levelet ami a megengedettnél pár centivel nagyobb volt szólt a postás néni hogy ő átveszi, de a központban le fogják mérni és vissza fogják küldeni.

mirci18: Mondjuk múlt héten 1 ajánlott levelet küldtem, 1 ajánlott levelet kaptam, mindkettő 2munkanap alatt ért célba. :)

Give them hell Ukraine!

(#6063) mirci18 válasza RexpecT (#6058) üzenetére


mirci18
addikt

Én ezért szeretem a futárt.
Ők a méreteket és a súlyt is valamelyest rugalmasan kezelik.
Nem úgy mint a posta.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#6064) mirci18 válasza TaaT (#6062) üzenetére


mirci18
addikt

Örülök neki.
De Sajnos ez rajtam nem segít.
Fontos levelet vártam.
S mire harmadik nap megjött nem kevés telefonálás és értetlenkedés lett a vége a posta részéről.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#6065) Lavar


Lavar
aktív tag

Hali,

november 2-án feladtam egy ajánlott levelet, elsőbbségivel külföldre.
Címzett jelezte, hogy még nem érkezett meg.
Tegnap bementem a postára, hogy rákérdezzek mi van vele, mivel rosszul lett feladva (belföldi ragszámot kapott a külföldi helyett, benézte az ott dolgozó), nem tudták megmondani, hogy merre jár. Elvileg ilyenkor visszamegy arra a postára ahol fel lett adva, hogy kicseréljék a számot és kifizessék a különbözetet, de nem ment vissza hozzájuk.
Elkérték a számom, ma utána járnak és majd hívnak. Illetve, megadtak egyet, hogy ha addig esetleg megérkezne a címzetthez, szóljak én is, hogy ne keressék már. (Tehát fogalmuk sincs merre lehet.)

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Ha esetleg nem kerül elő a levél, mit lehet tenni?

Ha ma nem érkezik hívás, holnap én hívom őket, és megkérdezem, hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#6066) Lavar válasza Lavar (#6065) üzenetére


Lavar
aktív tag

Már nem is érdekes, ma megérkezett a címzetthez...

(#6067) TaaT


TaaT
veterán

2990ft lett a Lófogás Házhozszállítás :(((

Give them hell Ukraine!

(#6068) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Beletelt néhány napba... :D

Egyébként az röhej, hogy elvileg "délbe kihozzák" a csomagot, közben csak bedobálnak egy köszönőlapot, de a postán sem lehet átvenni, mert csak zárásra érkezik oda a csomag (16:30-kor voltam, még "nem járt erre postakocsi"). Mire hazaértem, jelezte a gép, hogy átvehető, de akkor meg már zárt is a posta :D

[ Szerkesztve ]

(#6069) mirci18 válasza Victoryus94 (#6068) üzenetére


mirci18
addikt

Jelenleg a posta is munkaerő hiánnyal küzd ennek vélem betudni ezt a hónapok óta tartó tendenciát azzal kapcsolatban hogy lassan érnek oda a csomagok levelek az emberekhez.
Meg ugye egyre több a dolguk a postakocsiknak.
Ünnepi csomagok,kínai csomagok nagyobb levelek stb.

De cserébe a posta jófej volt.. Mert inkább még több ajánlott levelet ami méreten felüli akar átrakni csomag kategóriába.
Ezzel magának és a postakocsiknak még több munkát előidézve még lassabb kiszállítást elintézve.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#6070) Punyi75


Punyi75
csendes tag

Sziasztok!
Tudja valaki ,hogy ez a rendelés most rendben van vagy nem tudják kiszállítani,stb?

Detail page of shipments
Date Status of Shipment Country of Destination
23-11-2016 03:05 The delivery of the item was unsuccessful HUNGARY
21-11-2016 10:31 The item has been processed in the country of destination
20-11-2016 11:04 The item is on transport to the country of destination
19-11-2016 09:01 The item is at the PostNL sorting center
11-11-2016 11:12 The item is pre-advised

(#6071) htc07 válasza Punyi75 (#6070) üzenetére


htc07
addikt

-törölhető-

[ Szerkesztve ]

(#6072) Csaba.no1


Csaba.no1
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy pontosan passzolna-e ide a kérdésem. Volt egy utánvétes feladásom október 19.-én és később derült ki, hogy mikor megkapták a csomagom nem kellett érte fizetni. Valószínűleg az ügyintézővel elbeszéltünk egymás mellett és csak értékbiztosítással lett elküldve. Az igazolószelvényem már nincs meg. Viszont szeretném kikérni a postától az igazolást, de a telefonos ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy csak szám alapján tudják visszakeresni. Tényleg nem tudnák időpont és név alapján megkeresni vagy csak pusztán rossz fejek? Lenne egyéb más lehetőségem a visszakeresésre vagy vessek rá keresztet?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,
Csaba

(#6073) Csaba.no1 válasza Csaba.no1 (#6072) üzenetére


Csaba.no1
tag

Voltam fent személyesen, valóban nem tudnak szám nélkül keresni és mivel hivatalos eljárás lesz belőle a címzett postáján a hatóság 1 évig ki tudja kérni az átvételi igazolást. Hátha valakinek ez a kis történet érdekes lesz. :)

(#6074) TaaT válasza Csaba.no1 (#6073) üzenetére


TaaT
veterán

Ilyet én is kaptam még régen, utánvétre volt lebeszélve a dolog, erre a postás ideadja a cuccot hogy nem kell fizetni. Szerencsém is volt mert a cucc szar volt, így vissza küldtem a kedves eladónak. :)

Give them hell Ukraine!

(#6075) Gerasz


Gerasz
aktív tag

MPL futárral mi a tapasztalat? Rendeltem 4 nagyobb cuccot (sütőt, tv-t) is a lakhelyemre külön csomagban, szeretném ezeket egy napon vagy munkaidő után kiszállíttatni, esetleg átvenni valahol egyben. Van rá lehetőség?

(#6076) TaaT válasza Gerasz (#6075) üzenetére


TaaT
veterán

Van rá lehetőség, persze ha előre jelzed. [link]

Give them hell Ukraine!

(#6077) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

MPL-es (vaterafutáros) csomagot meg kell címeznem, vagy csak postán ráragasztják a feladószelvényt, és rendben is van?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#6078) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Valaki meg tudná mondani, hogy MPL posta futárnál lehet-e bankkártyával fizetni?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#6079) TaaT válasza gyurkikrisz (#6077) üzenetére


TaaT
veterán

Érdemes megcímezni. :K

Give them hell Ukraine!

(#6080) XaraX válasza Dyingsoul (#6078) üzenetére


XaraX
addikt

Elvben mindegyiknél, gyakorlatban nem biztos.

(#6081) Varesz_86


Varesz_86
aktív tag

sziasztok az mennyire normális hogy feladtam egy levelet az usába és ez van a trackingen

2016.11.23
11:43 Győr 4 posta
Item information :
Küldemény postai átvétele / Item accepted

28.a van és még nem jelent meg hogy célországba elküldve, azért aggodalmaskodok mert van egy ilyenem is?

2016.10.18
10:08 Győr 4 posta
Item information :
Küldemény postai átvétele / Item accepted

és ez azóta sem változott, de már kerestetve van 11.04.óta és nagyon nem szeretném hogy a fentivel is ez legyen, általában másnap szokott változni hogy célországba elküldve, egyre nagyobb vicc ez a posta, van valakinek ezzel kapcsolatban valami tapasztalat? érdemes másik postára menni?
persze várok még pár napot de szerintem ezzel valami gond van megint...

(#6082) berbatov2


berbatov2
senior tag

Sziasztok!
Elnezest, hogy ide irok de futaros topikok kozul ez porog.
Jofogas futarral szeretnek feladni egy bontatlan tv-t de a meretei meghaladjak a 300cm kormeretet. Fognak ezzel problemazni (GLS) vagy lehet par centit fullenteni az adatok megadasanal.
Elore is koszonom a segitseget.

(#6083) gg72


gg72
veterán

Beírtam a keresőbe és látom, hogy másnál is előfordult már a jelenség: német amazontól várok csomagot, amit elvileg csak szerdán kellett volna kézbesíteniük (előrejelzés alapján), de most nézem a posta keresőjében, hogy ez a státusza:

BCSKÜ 1. sz. csomagk
Küldemény információ:
Letétben van / Item stored, addressee notified

Természetesen ma nem próbálták meg kihozni, mert itthon voltam és értesítést sem kaptam... Ilyenkor mi a helyzet, mikor várható, holnap?

(#6084) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Szerintetek az normális ha 5 óra alatt 5 SMS-t kaptam az MPL-től, hogy a mai napon kézbesítik számomra a csomagomat?... :DDD Nem egyszerre küldték, csak úgy bombázgatnak velük. Két rendelés van úton hozzám egy serpenyő meg egy 50'-os TV de ezt már azért kezdem túlzásnak tartani, lassan már a mosdóba sem merek kimenni... Mindegyik SMS-nek ugyanaz a tartalma egyébként "A mai napon megkíséreljük kézbesíteni...".

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#6085) shteer válasza Dyingsoul (#6084) üzenetére


shteer
titán

Kezdődik a csomagkáosz időszak :)
Ma átvettem a DPD csomagot és utána jött az értesítő, hogy mikor fogják kiszállítani :D

..szerintem jónak tűnik

(#6086) Dyingsoul válasza shteer (#6085) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hát ez akkor is nagyon komoly, home office-ban vagyok tegnap óta csak emiatt a hülye kézbesítés miatt, de már lassan 4 óra és még most sincs itt a futár. Komolyan mondom nem merek még a boltba sem lemenni, mert tuti akkor fog jönni. Közben meg melóhelyre is érkezett két csomag, szóval azokat sem ártana lassan megnézni... Persze én megértem, hogy sok a csomag de legalább egy napszakot ha mondanának, hogy mikor vagy előtte egy órával küldenék az sms-t, hogy várhatóan 1-2 órán belül érkeznek az szuper lenne. És még csak nem is kell álmodozásnak nevezni ezt, látván, hogy 5 sms-t bezzeg tudtak küldeni a semmiről. Jó mindegy nem puffogok csak szar úgy itthon ülni, hogy nem mozdulhatok ki pedig én még a kockábbik fajtából való vagyok, a normális emberek ezt nem is tudom hogy oldják meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#6087) gg72 válasza Dyingsoul (#6086) üzenetére


gg72
veterán

Én is egy amazonos csomagomra várok aminél ma hajnal óta a "Kézbesítő postához érkezett" státusz szsrepel, de postás, vagy futár eddig sehol...

(#6088) Rison77 válasza gg72 (#6087) üzenetére


Rison77
senior tag

Szerintem a hét elején a logisztikai központjuk azt se tudja mit csinál, kavarnak minden ahogy kell.. Nekem is ma lett volna egy belföldi csomagom Pestről szokták a Gyömrői futárközpontba vinni, utolsó nyom, hogy reggel 4:57-kor elindult Gyömrőre, és így ennyi. Általában 7 órára megérkezik és 8-kor rendszerint felveszi a futár. Nem tudom, fuvarozgatják még egy napot az országban, vagy elrabolták a csomagszállítót az ufók? ..

(#6089) gg72 válasza gg72 (#6087) üzenetére


gg72
veterán

És hurrá, újra "Letétben van / Item stored, addressee notified" immáron a héten másodszor. Egyszer talán méltóztatják is majd kihozni... ;] Mondjuk érdekes az, hogy egy másik csomagom a szüleim címére vidékre gond nélkül megérkezett, nem kevergett napokig a BCSKÜ 1. sz. csomagk.-ban.

(#6090) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#6086) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hát én tényleg nem bántani akarom a Magyar Postát, de már átvettem a csomagom és már az után is küldtek még két SMS-t arról, hogy megpróbálják még ma kézbesíteni... Szerintem valami nagyon beragadt náluk...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#6091) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy csomagot egy magyarországi autós boltból.
Kaptam nyomkövetési számot is. Hétfőn lett feladva a bolt elmondása szerint a csomag(MPL) és írták hogy a következő munkanapon kerül kiszállításra. Az az a mai napon kellett volna megkapnom.
Ehelyett a nyomkövetésen csak az látszik hogy a tegnapi napon a csomagomat a posta átvette majd pár órával később ugyan azon a napon:
"Szegedi Logisztikai Üzem
Küldemény információ:
A küldemény továbbítás-, szállítás alatt"

Azóta semmi hír a csomagomról. :/
Szerintetek mi lehet a probléma ? Már több alkalommal rendeltem innen és a feladást követő munkanapon mindég megkaptam a csomagomat.

Milyen telefonszámon tudok érdeklődni a csomagomról ? Erről lehet "Lakossági ügyfeleinknek: 06-1-767-8282" ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#6092) Fancy-boy válasza Directors (#6091) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Valószínűleg csak egy kis csúszás.
Igen, azon a számon tudnak bővebbet mondani.

[ Szerkesztve ]

(#6093) Directors válasza Fancy-boy (#6092) üzenetére


Directors
senior tag

Bízom benne, köszi! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#6094) Directors válasza Fancy-boy (#6092) üzenetére


Directors
senior tag

Alakul ez.
"016.11.30
00:26 Országos Logisztikai Központ
Küldemény információ:
A küldemény továbbítás-, szállítás alatt"

Soha nem szokták Budára vinni. :((( Közvetlenül a településemre hozzák mindég. Így megkerülték. :W

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#6095) darksamu válasza Dyingsoul (#6090) üzenetére


darksamu
csendes tag

Ilyen más cégeknél (futár) is előfordul, ráadásul a posta tapasztalataim szerint amúgy is elég lassan szokta update-elni a csomagok státuszát.

(#6096) Dyingsoul válasza darksamu (#6095) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nem is a sebességgel volt gond, hanem azzal, hogy 6 és fél óra alatt 11 SMS-t küldtek és mindegyikben ugyanaz állt. :) Mindegy persze túléltem csak már kicsit frusztráló volt mert nyilván mások is szoktak keresni telefonon, másfelől gyakran rendelgetek MPL-lel de ilyen még nem volt.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#6097) nonsen5e


nonsen5e
addikt

15.-én adtak fel Kínában egy csomagot nekem, 22.-én az megérkezett Magyarországra, azóta itt dekkol valahol egy raktár mélyén. Kicsit vicc, hogy hamarabb eljut ide a világ másik feléről egy csomag, mint a kis országunkban A-tól B pontig. :U

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#6098) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Futár az egész világ. És postás benne minden férfi és nő. :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#6099) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írom. Külföldre (Angilába) szeretnék max 5kg súlyú csomagot küldeni. Hogy lenne a legolcsóbb?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#6100) Fancy-boy válasza Nerazim (#6099) üzenetére


Fancy-boy
addikt

GLS 8.576 Ft: [link]

Viszont felár a biztosítás!

Posta Európa+ csomag 5 kg-ig: 12.235 Ft. ( tartalmaz értékbiztosítást )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.