Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) gorje válasza anonymus89 (#4600) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi a választ! Nincs memóriatartóm. Jelenleg 1 kisebb bubis borítékba körbetekerem majd mellé akarok valami merev dolgot (Csak még nem tudom mi legyen az) ragasztani hogy esélye sem legyen meghajolni. Majd bele 1 kis bubis borítékba.

[ Szerkesztve ]

(#4602) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
Ismét kérdésem lenne :)
Súlyzótárcsákat (összesen 20 kiló) hogyan lehet minél olcsóbban feladni Mo-on belül, városon kívülre?
Köszönöm előre is.

(#4603) anonymus89 válasza peter889 (#4602) üzenetére


anonymus89
addikt

Szerintem: ha olyan helyre küldöd, ahol van webox terminál vagy mpl csomagautomata akkor azok a legolcsóbbak.
Ha 20kg-ot túlléped akkor webox marad a kettő közül. Egyébként meg vaterafutar postára vagy ha szintén túlléped akkor DPD 25k-ig és ők legalább házhoz viszik.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#4604) peter889 válasza anonymus89 (#4603) üzenetére


peter889
őstag

Köszi. Csomagolással együtt kb. 21 kiló. (Mert gondolom mindenhol be kell csomagolni.) És forintban kb. mennyibe kerülne?

[ Szerkesztve ]

(#4605) anonymus89 válasza peter889 (#4604) üzenetére


anonymus89
addikt

webox: 600,-Ft 41x38x64 cm maximum
dpd: 1490,- maximális övmérete (2 x szélesség + 2 x magasság + 1 x hosszúság) 300 cm
vaterafutar postára: 2050,- szélesség, magasság, hosszúság összege nem haladhatja meg a 300 cm-t
vaterafutar házhoz: 2520,-

A webox első feladás most ingyenes ha beregisztráltok. (utánvét nélkül)

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#4606) peter889 válasza anonymus89 (#4605) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm. :R

(#4607) #82471168


#82471168
törölt tag

Hali. Meddig hozzak el a csomagokat a postarol? Ha penteken feladtak postara egy ajanlott csomagot 15:55-kor akkor az holnap ittvan? :)

(#4608) anonymus89 válasza #82471168 (#4607) üzenetére


anonymus89
addikt

Mpl csomag vagy ajánlott levél?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#4609) #82471168 válasza anonymus89 (#4608) üzenetére


#82471168
törölt tag

Ajanlott level. :)

(#4610) anonymus89 válasza #82471168 (#4609) üzenetére


anonymus89
addikt

Akkor 3-5 munkanap, nekem most 3 munkanap volt. Pestről vidékre 2 volt.

Taat: írtad is, most nem tudom miért volt nekem 3 munkanap...

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#4611) TaaT válasza anonymus89 (#4610) üzenetére


TaaT
veterán

Az esetek döntő többségében nekem az ajánlott levelek 2munkanaposak.

Give them hell Ukraine!

(#4612) #82471168 válasza anonymus89 (#4610) üzenetére


#82471168
törölt tag

Majd meglátjuk. Ha szerencsém van,akkor holnap ittvan,ha nem akkor meg keddre. Egyébként Pestről jön vidékre kb 170km a két város egymástól. :)

(#4613) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Az a kerdesem ha pl utanvetellel veszek egy telefont. Otthon kicsomagolom es par perc mulva kiderul hogy nem azt kaptam amit vartam, es a postas mar nincs ott, ilyenkor mit lehet tenni? Tudtommal utanvetnel direkt varakozik a penz a postan ha hasonlo szitunal lehessen idoben lepni.

Szépnapot!

(#4614) TaaT válasza Dexter-2000 (#4613) üzenetére


TaaT
veterán

Ha gyanús a feladó akkor postára kérd és ott bontsd ki, ha gebasz van akkor ott tudják mit kell csinálni. A rendőrségi feljelentés elengedhetetlen.

Give them hell Ukraine!

(#4615) MrRL19


MrRL19
senior tag

helló

kérdésem: lenne egy hangfalszett ami 45kg jofogással akartuk ,de nem jó a súly ... na már most én arra gondoltam ,hogy 2db csomagba adnám fel ezt ,hogyan tudom megoldani ?! :F

köszi előre :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#4616) Dexter-2000 válasza TaaT (#4614) üzenetére


Dexter-2000
őstag

Koszonom

Szépnapot!

(#4617) ittakary válasza MrRL19 (#4615) üzenetére


ittakary
nagyúr

Két hirdetést raksz fel, de igy nyilván dupla postaköltség lesz.

(#4618) MrRL19 válasza ittakary (#4617) üzenetére


MrRL19
senior tag

Értem kösz :) (még annyi kérdésem lenne ,hogy ma délelőtt leütötték a hirdetésem akkor holnapra várjam a futárt vagy csak kedd?! )

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#4619) ittakary válasza MrRL19 (#4618) üzenetére


ittakary
nagyúr

Mindenről küldenek üzenetet majd neked, de 99% hogy már csak jövőhét.

(#4620) MrRL19 válasza ittakary (#4619) üzenetére


MrRL19
senior tag

igen Hétfőn jönnek már kaptam levelet köszönöm a segítséget :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#4621) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

MPL vaterafutárral utánvételesen küldtem egy csomagot. a vevő nem akarja átvenni.. Ilyen esetben visszajár a feladási költség és a terméket postán vagy kézbesítő által kapom meg?

(#4622) Fancy-boy válasza gorje (#4621) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én úgy tudom, hogy még a visszautat is fizetned kell...
Tehát a feladási díjat buktad, plusz a visszaút.
Nézd, a posta vállalt egy szolgáltatást, teljesítette, csak nem vették át.

[ Szerkesztve ]

(#4623) gorje válasza Fancy-boy (#4622) üzenetére


gorje
senior tag

igaz... :(((

(#4624) Fancy-boy válasza gorje (#4623) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Vannak eladók, akik elküldik a csomagot utánvétel, de csak akkor, ha a vásárló előre utalással kifizeti a feladási költséget.
Így kilehet szűrni a komolytalanokat. Persze, így vevőket is lehet veszíteni...

[ Szerkesztve ]

(#4625) gorje válasza Fancy-boy (#4624) üzenetére


gorje
senior tag

Így szoktam én is de jóhiszemű voltam... Amúgy érdeklődtem és vaterafutár dpd-nél még a szállítási költség is kevesebb és sikertelen kézbesítés esetén nincs dupla költség...

(#4626) maestro87


maestro87
őstag

A Jófogás megint küldött egy hirdetések megújítása levelet, viszont a levélben megint nem megújítás szerepel, hanem most előrébb sorolás, ami 400Ft-ba kerül. Ha rákattintok most megújítja vagy megint lekerül a HH szolgáltatás, mert most nem ír semmi ilyet? Én már nem merek rákattintani egy levelükre sem.:)

(#4627) ittakary válasza maestro87 (#4626) üzenetére


ittakary
nagyúr

Töröld a hirdetésed és add fel újra :)

(#4628) maestro87 válasza ittakary (#4627) üzenetére


maestro87
őstag

Nem lehet, ingyenes háztól-házig van rajta.:D

(#4629) TaaT válasza maestro87 (#4626) üzenetére


TaaT
veterán

Én sem merek :B

Give them hell Ukraine!

(#4630) MrRL19


MrRL19
senior tag

helló

elvileg hétfőn jön a futár ,de a megadott cím és név sajnos nem lesz aktuális mivel nem tudja átadni ott aki átadta volna a csomagot a futárnak ezért szeretnék egy új adatot megadni h lehet??? :F

(JOFOGÁS)

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#4631) Fancy-boy válasza MrRL19 (#4630) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én nem tudom ez hogy szokott menni, de a futárcéget fel kéne hívnod hétfő reggel, hogy megváltozott a cím/név. Szerintem. Ők majd elmondják, hogy mi legyen.

(#4632) anonymus89 válasza MrRL19 (#4630) üzenetére


anonymus89
addikt

Mindenképpen őket hívd reggel, sajnos nekem is volt már ilyen.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#4633) MrRL19 válasza anonymus89 (#4632) üzenetére


MrRL19
senior tag

Most úgy nézz ki jó lesz a cím :DD ,de igen én is erre gondoltam ,hogy felhívom őket ,ha mégsem lenne jó
köszi a segítséget mindenkinek :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#4634) gg72


gg72
veterán

A postánál már nyaralnak? Külföldről várok csomagot, a nyomkövetés szerint Japánból BP-re érkezett 2 munkanap alatt, a vámon átment még aznap (hétfőn délelőtt), viszont azóta nem tudom merre jár. Holnap lesz a 3. napja, hogy a városon belül járja a köröket, ennél rövidebb idő alatt ideért Japánból... :U

[ Szerkesztve ]

(#4635) TaaT válasza gg72 (#4634) üzenetére


TaaT
veterán

Rájuk kell írni. :)

Give them hell Ukraine!

(#4636) gg72 válasza TaaT (#4635) üzenetére


gg72
veterán

Nem hinném, hogy sokra mennék vele, de ha holnapig sem történik semmi, az lesz.

(#4637) TaaT válasza gg72 (#4636) üzenetére


TaaT
veterán

Kötelesek rá válaszolni. :)

Give them hell Ukraine!

(#4638) Fancy-boy válasza TaaT (#4637) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha annyira sürgős, meg kell próbálni felhívni őket.

[ Szerkesztve ]

(#4639) TaaT válasza Fancy-boy (#4638) üzenetére


TaaT
veterán

Az is jó megoldás. :K

Más: Ma beestem zárás előtt 15perccel a postára hogy feladjak egy nem ajánlott levelet és a Telekom-os lomokat amikre már nincs szükségem a megszűntetés után.

Sose hallottam még káromkodni a kedvenc postásnénimet. :DDD

Give them hell Ukraine!

(#4640) Fancy-boy válasza TaaT (#4639) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A Telekomos móka kicsit hosszadalmas. Egy nagy pizzás-dobozba kell rakni a cumót. :DDD
A zárás előtti "látogatásnak" itt se nagyon örülnek a postások. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4641) TaaT válasza Fancy-boy (#4640) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk így is meg volt 5-6 perc alatt, és utána bocsánatot kértem hogy így sikerült beesnem. :B

Give them hell Ukraine!

(#4642) Fancy-boy válasza TaaT (#4641) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Legközelebb vigyél egy csokor virágot. :DDD

(#4643) anonymus89 válasza TaaT (#4641) üzenetére


anonymus89
addikt

Vagy Merci én ezzel mondom el... :B

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#4644) wentworth válasza mirci18 (#4050) üzenetére


wentworth
tag

Sziasztok!

Sokat olvastam a vatera futárról de a kitöltés nem világos.
Eddig utánvét esetén magyar postánál adtam mindig fel a leveleim (500g-ig - 2000Ft) ami horribilis ár, FKK fizetést Követő Kézbesitésért.
Na most a vaterafutár olcsóbb, ami az MPL szolgáltatása. NEm is értem miért ennyi ott, de a magyar posta kalkulátora szerint meg nem ez jön ki.
Mindenesetre, kér tőlem a kalkulátor
http://www.vaterafutar.hu/#mpl
"Megrendelő felhasználóneve ", ez micsoda?
Továbbá van olyan lehetőség hogy Készpénzben kéred vissza az összeget. De akkor minek megadni számlaszámot? Hol lehet a készpénzest bejelölni?

Vi10 32G Q32G221510...

(#4645) Fancy-boy válasza wentworth (#4644) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Megrendelő felhasználóneve":

Az a Vaterás felhasználóneved, amivel beregisztráltál, de elvileg azt írsz be, amit akarsz, mivel nem nézik. Tehát beírod, hogy Pityuka, aztán kész.

Ha megadtad az utánvétel összegét, akkor alatta kijön, hogy "Utánvételi összeg kifizetése".
Ott kiválaszthatod, hogy Készpénz vagy számlaszám. Készítettem egy képet, hogy lássad.
A számlaszámot meg üresen hagyod.

Ha valami nem világos, vagy lenne még kérdés, csak bátran.

[ Szerkesztve ]

(#4646) wentworth válasza Fancy-boy (#4645) üzenetére


wentworth
tag

Ohh, köszönöm szépen a segitségedet.
Az első párat kitöltöttem, de nem jutottam még el az utánvét összeg beirásához, csak átböngésztem a mezőket hogy milyen adatokat kér.

Köszönöm szépen igy már szerintem minden világos lesz :DD :R

Esetleg még egy érdekes kérdés:
Valaki felvetette ugyanezt, (bár a gyakorikérdéseken) de több ember, több infó.
Ha kitöltöm ezeket a form adatokat, kinyomtatom, de úgy alakul hogy a csomagot például nem adom fel, akkor az baj? Vagy nem jár semmilyen kötelezettséggel?

Vi10 32G Q32G221510...

(#4647) TaaT válasza wentworth (#4646) üzenetére


TaaT
veterán

Csak akkor gáz ha háznál adod fel, tehát a futár jönne a csomagért.

Mondjuk én háznál még sosem adtam fel Vaterafutár MPL-t, csak DPD-t, de szép is volt...

Give them hell Ukraine!

(#4648) wentworth válasza TaaT (#4647) üzenetére


wentworth
tag

Akkor jól gondoltam. Köszönöm.

Vi10 32G Q32G221510...

(#4649) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Érdekes dolog történt velem ma a postán. Küldtek nekem borítékban egy telefon akksit, amit, mivel nem voltam otthon első nap, másnap a postán akarom az értesítővel átvenni. Nő hozza a borítékot, feltűnően üres. Mondom az egy üres boríték, én ebben egy vékony kis dolgot vártam. Mondja, hogy itt csak ez van. Jó akkor ezt most nem venném át, és akkor kéne valamit csinálni az üggyel, mert annak hiányzik a tartalma. Mondta egy főnökebb ember, hogy érdeklődjek utána a feladónál, hogy most vicc, vagy át akart vágni és nem küldte a megvett cuccot, és ha mégis feladta, akkor jöjjek vissza másnap, utánajárnak a dolognak.

Sajnos az eladót még nem sikerült elérnem, de mivel utaltam a pénzt, és a számlatulajdonos neve ugyanaz volt, mint a borítékon a bal felső sarokban a cím, meg az egész akksi 2100ft, így nem tartom valószínűnek, hogy lehúzott volna. Meg ugyanmár miért küldött volna akkor eleve egy üres borítékot.

Na ettől függetlenül írtam a feladónak, hogy fotózza be a feladóvevényt, mert azon rajta van a levél tömege. Az volna a kérdésem, hátha itt tudja valaki, hogy a feladóvevény nélkül is rá van írva a borítékra a levél tömege, vagy a feladási díjból lehet rá saccolni, nem? Tehát holnap visszamegyek a postára, hogy nem tudtam utánajárni, de nézzük már meg mennyiért adták fel a levelet, vagy épp csak tudják melyik postán adták fel, milyen sorszámmal, és akkor abból tudják mekkora tömegűként adták fel.

(#4650) agroman válasza Mr. Teddy (#4649) üzenetére


agroman
senior tag

arbol es az igenybe vett szolgaltatasokbol ki lehet tol-ig kalkulalni a tomeget.
dijszabas

viszont abbol hogy be kellett menned a postara erte, gondolom legalabb ajanlott level volt.
a levelen rajta a ragszam, a ragszam alapjan pedig elvileg szamitogepen ott a mert tomeg is.
(a szamitogep nyomtatja a feladovevenyre is). tehat a postadon _elvileg_ utana nezhetnenek hogy mennyivel adtak fel. Viszont ! hivatalosan csak a felado indithat barmilyen eljarast. szoval kenytelen vagy megvarni amig jelentkezik ( vagy ha nem akkor feljelentes, bar nem tudom 2e ft-al foglalkoznak-e most, hogy plakatokat kell orizni :U )

------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.