Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) parkr válasza TaaT (#4750) üzenetére


parkr
őstag

Nekem most engedte.
lehet név/felhasználótól függ? azokat is elírtam többek közt

(#4752) TaaT válasza parkr (#4751) üzenetére


TaaT
veterán

Lehet :K

Give them hell Ukraine!

(#4753) Kephamos


Kephamos
addikt

Ez az MPL vaterafutár pontosan hogy működik? Most így hirtelen nemegyértelmá. Postahivatalban szeretném feladni a csomagot. Előre meg kell rendelni? Igazából nem adtam el semmit, csak garanciáztatásra küldök vissza egy videókártyát.
Mennyire szokták dobálni a csomagokat? Elég ha bedobozolva belerakom egy buborékos borítékba vagy törékenyként adjam fel?

(#4754) anonymus89 válasza Kephamos (#4753) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!

Kitöltöd a formanyomtatványt a holnapon bejelölöd melyik postán szeretnéd feladni (amúgy mindegy) és a címzett címét megadod. Kinyomtatod, ahol tudod majd bemész a postára és már csak csengetni kell. A súlyát jó ha előre leméred becsomagolva.
Felhasználónévnek írhatsz "KisPistát" is én azért még becsomagolnám egy másik dobozba ami mondjuk ki van bélelve újságpapírral legalább.

A címzetthez, hogy érkezik meg azt nem tudom mert én is csak feladni szoktam de eddig még senki sem panaszkodott.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#4755) Myers


Myers
senior tag

DPD-znék. :DDD

Bár a tapasztalataitok alapján nem ajánlott. :D
Szeretném, ha pénteken jönnének a csomagért. Ha ma megrendelem vaterafutáron és a megjegyzésbe beírom, hogy pénteken jöjjenek, azt vajon figyelembe veszik?
Vagy '"pont jól jön", hogy általában 1 napot késnek :D , így a mai megrendelést holnap helyett pénteken vennék föl.

Kaptam korábban DPD-s csomagot, ott is a feladóhoz 1 nappal később mentek, mint kellett volna.

http://www.muszaj.hu/

(#4756) Kephamos válasza anonymus89 (#4754) üzenetére


Kephamos
addikt

Meglepően simán és zökkenőmentesen ment a dolog. Egészen európai szolgáltatása ez a postának. :)

(#4757) anonymus89 válasza Kephamos (#4756) üzenetére


anonymus89
addikt

Örülök neki, bár gondolom nem postára küldted garanciáztatni a kártyát hanem házhoz...

szerk: ha az ajánlott szelvényre gondolsz akkor ajánlhatom jó szívvel az Axel nyomtatványkitöltő programot - talán annyi módosítás kell hogy feljebb kell tolni 1mm-rel az egészet a programon belül

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#4758) Kephamos válasza anonymus89 (#4757) üzenetére


Kephamos
addikt

Még most viszem a postára. Igen, házhoz küldtem, de meglepődtem a kulturáltságon. Ellenkezője az ajánlott levél feladásának, ahol 3 mm-es sorokba kell kézzel írni a postahivatalban egy folyós tollal. :)

(#4759) agroman válasza Kephamos (#4758) üzenetére


agroman
senior tag

ezer eve otthon irom az ajanlott blanketat, legkozelebb kerj te is par darabot..

------

(#4760) Kephamos válasza agroman (#4759) üzenetére


Kephamos
addikt

Évente párat kell csak feladnom. Nem érdemes a logisztikai kapacitást pazarolni rá. :)

(#4761) parkr válasza Myers (#4755) üzenetére


parkr
őstag

MPL-t rendeld inkább csütörtökön 15:00-ig. az hétfőre oda is fog érni.

(#4762) Myers válasza parkr (#4761) üzenetére


Myers
senior tag

Nem jó, 50 kilós a csomag. Közben beszéltem velük, azt mondták, ne rendeljem meg ma, vagyis legkorábban 17 óra után rendeljem. Így pénteken jönnek, és nem jó, ha a megjegyzésbe írom a vaterafutáron.
Csak aztán nehogy hétfőn érjenek ide!

Egyébként van házhoz menős MPL is?

http://www.muszaj.hu/

(#4763) anonymus89 válasza Myers (#4762) üzenetére


anonymus89
addikt

Persze az is opció.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#4764) parkr válasza Myers (#4762) üzenetére


parkr
őstag

fürgefutárnál is megnézheted

(#4766) Myers válasza parkr (#4764) üzenetére


Myers
senior tag

Köszi, régebben emlékeztem rájuk, de úgy néz ki, hogy jó lesz a DPD.

http://www.muszaj.hu/

(#4767) maestro87


maestro87
őstag

Utánvétnél mi a különbség a "fizetést követő kézbesítő lappal" és a "bizonylatgarnitúrával" között? Melyiket kell nézni ha a vevő utánvéttel akarja? :F Díj kalkulátor
Másik kérdés Jófogáson, az 1900Ft-os ingyenes szállításnál (tehát nem szülinapi akció), ha nem veszik át a csomagot, akkor nekem nem kerül semmibe, ellenben a magyar postával?

(#4768) TaaT válasza maestro87 (#4767) üzenetére


TaaT
veterán

"Melyiket kell nézni ha a vevő utánvéttel akarja?"

fizetést követő kézbesítő lappal :)

Eddig csak Jófogás ingyenpostás csomagot hoztak vissza, persze ingyen.

De a normálra is ez vonatkozik szerintem. [link]

Give them hell Ukraine!

(#4769) maestro87 válasza TaaT (#4768) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi! Akkor a drágábbik. :(((

(#4770) maestro87 válasza TaaT (#4768) üzenetére


maestro87
őstag

K**** Jófogás. Nálad is kiírták az ingyenes szállításos hirdetéseidre, hogy x napon belül archiválódik? Vajon vissza lehet majd állítani vagy csak HH szolgáltatás nélkül? Netán csak pénzért? Írni fogok nekik, írjál már te is.:D Szerintem nincs ilyen a szabályzatban. Vagy elfogadtunk volna valami ilyesmit mikor feladtuk a hirdetést?

Szabályzatban az van, hogy törölni fogják... :((

[ Szerkesztve ]

(#4771) TaaT válasza maestro87 (#4770) üzenetére


TaaT
veterán

Yep, láttam. Azt mondják archiválják, ami lehet egyet jelent a törléssel. Ha veszel rá valami kiemelést akkor 90napig megmarad az ingyenes házhozszállítás.

A legidősebb Ingyenpostás hirdetéseimnek már csak 11napjuk van hátra, némelyiknek kicsit több.

Give them hell Ukraine!

(#4772) maestro87 válasza TaaT (#4771) üzenetére


maestro87
őstag

Nekem is 11 nap. :(
Én úgy értelmeztem, hogy még 90 napig elérhető lesz (addig lehet kiemelést vásárolni hozzá) és a 181. napon törlődik.
A szabályzatnak nem úgy kellene működnie, hogy ha nem szerkesztetted a hirdetésedet, azaz nem fogadtad el az új szabályzatot az adott hirdetésnél, akkor nem csinálhatnának ilyet? Mert ha egy régi hirdetést ha módosítok, akkor el kell fogadni az új szabályzatot, de ha még egyszer módosítom, akkor már nem kell, mert már el van fogadva. És nem emlékszem, hogy belepéskor elfogadtatták volna velem az új szabályzatot. Vagy volt ilyen? Lehet sokat ittam. :DDD Értem én, hogy szánják, bánják már az akciójukat, de nem kellene így trükközniük. :(

(#4773) TaaT válasza maestro87 (#4772) üzenetére


TaaT
veterán

Szerintem ami a főoldalra van kiírva mindent megmagyaráz. :)

"Felhasználói és adatvédelmi szabályzatunk 2015. 07. 16-val megváltozott."

Give them hell Ukraine!

(#4774) maestro87 válasza TaaT (#4773) üzenetére


maestro87
őstag

De én azt nem fogadtam el, csak mikor szerkeszteni akartam a hirdetésemet és akkor is csak annál a hirdetésnél.

(#4775) TaaT válasza maestro87 (#4774) üzenetére


TaaT
veterán

Szerintem a szabályváltozásnál kiléptettek mindenkit, ha meg vissza léptél akkor elfogadtad. :)

Mint a Vateránál: "A bejelentkezéssel Ön elfogadja a Dante International Kft. Általános Felhasználási Feltételeit és Adatvédelmi szabályzatát..."

Bár ez egy kicsit már off ebben a topikban. :B

Give them hell Ukraine!

(#4776) maestro87 válasza TaaT (#4775) üzenetére


maestro87
őstag

Most hogy mondod, rémlik valami hasonló. :DDD
De akkor hol lehetne ezt kibeszélni? :F

(#4777) Fancy-boy válasza maestro87 (#4776) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Itt: [link]

(#4778) maestro87 válasza Fancy-boy (#4777) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi. :R

(#4779) Fancy-boy válasza maestro87 (#4778) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen. :R
Néha azért ide is nézz be. :D

(#4780) Robyka


Robyka
aktív tag

Hali!

Hétfőn fog érkezni MPL küldeményem. Viszont én csak szerdán leszek otthon. MPL csomagkeresőbe se dátum módosítás se semmi, csak tracking.
Szerdára lehet kérni a kézbesítést vagy majd elmegyek érte amikor ráérek? :)

(#4781) anonymus89 válasza Robyka (#4780) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!

Hetfon telefonalj be es mondd meg ne hozzak ki mert nem leszel otthon, majd bemesz erte.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#4782) HolloW


HolloW
senior tag

Hali, először akarok vaterafutárt használni, de persze nekem sosem egyértelmű semmi. Utánvéttel akarom feladni a csomagot, a csomag értéke 8500 Ft, a szállítási költséget a címzett fizeti. Az utánvételi összeg rubrikába milyen összeget kéne beírnom? Bocsánat a hülye kérdésért. :W

STEAM - KOBRA KAI!

(#4783) TaaT válasza HolloW (#4782) üzenetére


TaaT
veterán

Beírod a méretet, súlyt, bejelölöd hol lesz feladva (postán stb) hol lesz átvéve (háznál, postán stb) és automatice megjelenik az ár amivel kalkulálhatsz, aszem.

Give them hell Ukraine!

(#4784) Free04


Free04
tag

Üdv!

Egy régi mobilt adnék el utánvéttel, 2kg és 10k alatt van.
MPL postacsomag jó erre? Mit kérjek még rá (tértivevény, ajánlott)?

(#4785) TaaT válasza Free04 (#4784) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor az MPL Vaterafutár a te embered. [link]

Azt érdemes tudni hogy minden amit csomagként adnak fel alapból könyvelt (tehát ajánlott) :)

Give them hell Ukraine!

(#4786) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hali!
Ha vaterafutárral akarok feladni csomagot a postán (mivel melózok és ezek is csak 4-ig jönnének ki) akkor azt hogyan jelezzem majd náluk? Rendesen mondom, hogy vaterafutárral vagy mi? :DDD Csak mert attól tartok hogy vagy hülyének néznek majd vagy nem fogom tudni annyiért feladni a csomagot, mint a vaterás díjszabásban szereplő ár. Másik kérdésem, hogy ebben az esetben hogyan csomagoljam be a küldeményt? Infós cuccokról van szó, mindegyiknek van doboza. Ezt becsomagoljam ilyen barna csomagpapírba és írjak rá címet is vagy ott adnak rá ilyen ráragaszthatós címet (csomagolás terén vágom, hogy lehet venni bubis borítékot is)? Csak mert ugye írja a vaterafutár oldalán, hogy ki kell nyomtatni a megrendelőlapot.

Valaki sötétítsen már fel légyszi, hogy működik a csomagfeladás vaterafutárral, ha nem hozzám jönnek ki és nálam veszik át hanem én viszem a postára.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#4787) TaaT válasza Dyingsoul (#4786) üzenetére


TaaT
veterán

Bemész, köszönsz, feldobod a dobozt a pultra, rá a kinyomtatott papert, fizetsz mint a katona, aztán megint köszönsz, csak éppen el.

FIN

"Infós cuccokról van szó, mindegyiknek van doboza."

Mind rakd egy nagyobb dobozba, figyelj a méretre, XL csomag drágább.

Neked kell megcímezned.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#4788) Dyingsoul válasza TaaT (#4787) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Kicsi dobozok, mármint különböző címzetteknek mennek. Adtam már fel csomagot többször is, vaterafutárral csak egyszer de akkor házhoz jött mert még nem melóztam akkor és azt hiszem a csomagolás akkor nem volt fontos mert belekúrta egy nagy fehér bubisba és ő nyalta rá a címzett feladói matricát, ha rosszul emlékszem. :DDD A nagy kérdés csak az volt, hogy a postai vaterafutáros feladás miben különbözik, de akkor kb ugyanaz mint a sima postai csak éppen vinni kell ezt a kinyomtatott bármit.

Jah és köszi a választ! :R

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#4789) TaaT válasza Dyingsoul (#4788) üzenetére


TaaT
veterán

Megoszlanak a vélemények hogy meg kell-e címezni, az viszont biztos hogy sose szóltak még azért mert meg volt címezve. :)

Szívesen. :)

Give them hell Ukraine!

(#4790) #26974208


#26974208
törölt tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene...honnan tudom 100% biztosan megállapítani egy visszajött küldeményről, hogy ott járt, ahova én annak idején elküldtem?

(#4791) #26974208


#26974208
törölt tag

Szó van itt egy kisebb csomagról (250g alatti), amit júl. 14-én feladtam Ausztráliába. Júl. 28-án írt a címzettem, hogy érdeklődött a csomag után, és azt az infót kapta, hogy már vissza is küldték hozzám. Először azt hittem, hogy csak viccel a barátom, mert 14 naptári nap alatt nemigen szokott kiérni sem, de ezt meg már vissza is küldték? Júl. 28-án posta.hu-n rákerestem a ragszámra, és számomra érthetetlen módon egy júl. 30. 21:30 perces bejegyzés volt látható, miszerint célországba elküldték a cuccot. (Másodszor is, mert júl. 15-én is ez a bejegyzés volt olvasható, hogy célországba elküldve.) Azaz ők már tudták, hogy kb. 34 óra múlva mit fognak csinálni! Most vagy feltalálták az időgépet, vagy csak nem tudja a bal kéz, hogy mit csinál a jobb!? Azonnal panaszlevél az ügyfélszolgálatra, természetesen screenshot-ot mellékelve. Válasz vissza...kivizsgálják. Időközben ma, azaz aug. 3-án kopogtat a postás a kicsi csomagommal. És tényleg visszajött! Egy fekete tollal írt szöveg van rajta, emígyen: *Customer refusal*.
Semmi más...se egy ausztrál érkeztető pecsét, se egy rózsaszín cetli, amin be lenne ikszelve, hogy miért jött vissza. Tehát 20 nap alatt ez a kis világjáró megjárta a Mo.-Ausztrália-Mo. útvonalat! Én ezt erősen kétlem! Egyáltalán abban sem vagyok biztos, hogy kiment az országból, hiszen Nyíregyházáról később érnek ide a levelek, mint ez a világ másik végéből!
Él még az első kérdésem...tippeket várok Tőletek. Az ausztrál posta nem közli a honlapján, hogy beért-e a csomag, levél, stb., tehát ott nem tudom megnézni, hogy valóban ott járt-e a csomag. Csak az EMS-es csomagoknak tudtam eddig utánajárni, semmi mást nem kötnek az orrunkra, ami persze eléggé elítélhető, hiszen azért fizetünk sok-sok 1000 Ft-ot, hogy tudjuk, merre is jár az, amit feladtunk.

[ Szerkesztve ]

(#4792) #26974208


#26974208
törölt tag

A kivizsgálás ki fogja majd deríteni egy jó 60 nap múlva, hogy visszajött a csomag, tehát nem tekinthetik elveszettnek, így kártérítés nuku (jogosan). A csomagra írt szöveget vajon ki írta, mikor és miért? Hiszen a barátom várta, amit küldtem neki, miért is utasította volna vissza az átvételt? Most nyeljem le a békát és fizessem megint ki a 2300 Ft-ot valaki/k bénázása miatt?

(#4793) Fancy-boy válasza #26974208 (#4791) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Kicsit vicces a szitu, mert hasonló történt velem is.
Én is Ausztráliába küldtem ajánlott levelet még Május végén, és a címzett állítólag nem kapta meg.
Ahogy te is írod, az Ausztrál Postánál nem lehet nyomon-követni, csak annyit látni, hogy Célországba elküldve.
Több alkalommal is küldtem már, tehát tudom, hogy emiatt nagyon rizikós.
Úgy gondolom 2015-ben a nyomkövetés alap dolog lehetne, főleg hogy Ausztráliáról van szó.
Viszont a Nemzetközi Postacsomagot már ott is nyomon-lehet követni, érdekes módon az valamiért működik, persze elég borsos ára van.
Gondolom ebben az esetben neked nem érné meg, de ha küldenél egy nagyobb csomagot a barátodnak, akkor érdemes megfontolni. :)
Bár ahogy most olvasom, az EMS-t próbáltad, azt viszont én még nem.
Nálam most ott tart az ügy, hogy eltelt több mint 30 nap a tudakozvány megindítása óta, kaptam is egy levelet, de a továbbiakhoz még kell újabb 30 nap.
Az Ausztrál Posta szerint rossz a cím, de a csomagot akkor se nyelhették volna le, de mégis eltűnt.
Te annyiban jól jártál, hogy legalább a csomagot visszakaptad. :D
A Magyar Posta elég korrekten intézi a dolgokat, még fel is hívtak, de azért kíváncsi leszek, ha esetleg elveszett, akkor fizetnek-e.
Szerintem várd meg a vizsgálat eredményét, valószínűleg kiderül, hogy mi történt.

[ Szerkesztve ]

(#4794) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Egy kérdés, amire TaaT biztos tudja majd a választ, mert ő itt a posta nagykövet.:)
Ha albérletre rendelek Kínából cuccot és értesítőt hagy a postás, akkor hogy tudom átvenni a postán? Nekem volt mikor kérték a lakcímkártyámat is, de volt mikor a személyi elég volt nekik (nem albérletben). Volt már akivel szőröztek és nem adták át, mert mondván, hogy nem ott lakik az illető? Vagy létezik valamilyen hivatalos főbérlő által aláírt irat, amivel igazolhatom, hogy az ő címén lakom én is?

(#4795) TaaT válasza maestro87 (#4794) üzenetére


TaaT
veterán

Hát én erre most nem tudom a választ mert amikor még albérletben laktam nagyon kevés csomagot rendeltem és azokat sikerült is átvennem. :B

Give them hell Ukraine!

(#4796) maestro87 válasza TaaT (#4795) üzenetére


maestro87
őstag

Csalódtam benned. :D
Nálam kérik itthon is néha a lakcímkártyát, azért gondoltam hogy ebből lehet egy kis nézeteltérés a postán. Akkor majd az első ilyen esetnél kiderül.:)

(#4797) TaaT válasza maestro87 (#4796) üzenetére


TaaT
veterán

Biztos jön majd aki megmondja a frankót. :)

Amúgy amikor legutóbb postán maradónak kértem egy csomagot ahhoz kellett a lakcímkártya.

Give them hell Ukraine!

(#4798) Laci2277


Laci2277
senior tag

Sziasztok!

Az Usa-ba szeretnék feladni egy kb 250g súlyú csomagot elsőbbségivel és értékbiztosítva. Ezt hogyan tehetem meg, milyen feladóvevény szükséges hozzá? Természetesen nem postacsomagként adnám fel, mert az borzasztóan drága, hanem például levélpostai küldeményként, levélként. A lényeg az értékbiztósítás. :K

(#4799) Fancy-boy válasza Laci2277 (#4798) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ahogy néztem, nincsen ilyen lehetőség.
A levélnél nincsen értéknyilvánítás, megnézheted te is a táblázatot:

[link]

A biztonság kedvéért megkérdezheted a postán vagy az ügyfélszolgálatot.
( Ügyfélszolgálat: 06 40 46 46 46 )

[ Szerkesztve ]

(#4800) Laci2277 válasza Fancy-boy (#4799) üzenetére


Laci2277
senior tag

Ok, köszi! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.