Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Fancy-boy válasza kenny123 (#4449) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nézd, a nyomkövetésnél a fokozatok kb. így vannak:

- Felvették a csomagot
- Indító központban van
- Elküldve
- Célországba megérkezett
- Kézbesítő postához érkezett
- Kézbesítve

Természetesen ha ennél részletesebbet szeretnél, akkor futárszolgálat, de szerintem ez még teljesen jó.
Ráadásul az Európa+ általában részletesebben követhető, mint pl. a sima ajánlott levél.
Azt is vedd figyelembe, hogy a nyomkövetés részletessége a fogadó országtól is függ.

[ Szerkesztve ]

(#4452) parkr válasza Fancy-boy (#4451) üzenetére


parkr
őstag

meg a két legfontosabb dologhoz elég is: tudod hogy kb. mikor érkezik hozzád, és nem tűnik el/vagy legalább van valami nyoma

[ Szerkesztve ]

(#4453) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.

Hogy megy ez a kibontom a csomagot jegyzőkönyv izé történet?
Utánvétes csomag. Tehát meghozza a postás és még kifizetés előtt kibonthatom, ha ő jegyzőkönyvet ír róla? De ezzel mit tudok csinálni? Mert ha egy tégla van benne akkor is ugyanúgy át kell vennem utána és kifizetni nem? Ez a történet nem csak arra jó hogy ha sérült a csomag és kibontatom és törött akkor a posta kártalanít? Másra nem hinném, hogy használható.

(#4454) TaaT válasza #90933760 (#4453) üzenetére


TaaT
veterán

Csak fizetés után matathatsz a csomagban.

Give them hell Ukraine!

(#4455) Fancy-boy válasza #90933760 (#4453) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én úgy tudom, hogy ez a verzió csak akkor működik, ha a postán bontod fel + jegyzőkönyvet vesznek fel, de akkor is ki kell fizetned.
Tehát aztán, ha nem az van a csomagban, akkor a jegyzőkönyvvel elmész a rendőrségre...

Ezeket olvasd el: [link]
De főleg ezt: [link]

Házhoz szállításnál ez nem működik...

[ Szerkesztve ]

(#4456) #90933760 válasza Fancy-boy (#4455) üzenetére


#90933760
törölt tag

Értem. Egyik vevőm magyaráz hogy ő majd kibontja és átnézi a csomagot nehogy átverjem (értékeléseim dísznek vannak...). Felvilágosítottam hogy az nem úgy van ahogy elgondolja. Nem akarja felfogni.
De lehet jobban járnék ha ilyennek el se adnám...

[ Szerkesztve ]

(#4457) TaaT válasza #90933760 (#4456) üzenetére


TaaT
veterán

"Egyik vevőm magyaráz hogy ő majd kibontja és átnézi a csomagot nehogy átverjem"

Én ilyennel szóba sem állnék. Annak ellenére sem hogy a postán nem hagynák hogy ezt tegye.

Give them hell Ukraine!

(#4458) Fancy-boy válasza #90933760 (#4456) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Küld el neki átlátszó dobozban. :DDD
Egyébként így viszont necces, hogy elkezd balhézni a postásnak vagy a postán, és szépen visszaküldik a csomagot neked.
Tehát elbuknád a postaköltséget...

[ Szerkesztve ]

(#4459) #90933760 válasza Fancy-boy (#4458) üzenetére


#90933760
törölt tag

A postaköltséget és a 970Ft visszakézbesítést is.

(#4460) Fancy-boy válasza #90933760 (#4459) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Erről már egy ideje megy a társalgás, hogy van-e visszakézbesítési díj.
De Itt most nem is ez a lényeg.

(#4461) #90933760 válasza Fancy-boy (#4460) üzenetére


#90933760
törölt tag

Miért ne volna, világosan megmondta a posta központ is mikor felhívtam anno, meg le van írva a díjtáblázatban is.

(#4462) Fancy-boy válasza #90933760 (#4461) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A kérdés, hogy Végül elküldöd-e neki vagy nem? :P
Egyébként az értékelések nem rosszak, de azzal se mész olyan sokra. Feltörhetik a fiókot, stb...
Tehát ebből a szempontból megértem a vevődet.

[ Szerkesztve ]

(#4463) TaaT válasza #90933760 (#4461) üzenetére


TaaT
veterán

"le van írva a díjtáblázatban is."

Tavaly még nem volt, de jó észben tartani az ilyen változásokat :K

Give them hell Ukraine!

(#4464) #90933760 válasza TaaT (#4463) üzenetére


#90933760
törölt tag

De akkor is ott volt, csak akkor a sima csomagra a súlyárat kellett visszafizetni, az MPLre meg a 970-et. Az idén meg fix 970 van minden csomagra.

(#4465) Newyorker


Newyorker
addikt

Segítsetek!

2015. Március 25-én feladtam egy MPL Üzleti csomagot, azaz egy utánvétes csomagot, melynél az áruátvétel és az áru értéke rubrikánál beírtam a 23060 Ft összeget, hisz ennyiben egyeztem meg az áru vásárlójával, azaz a címzettel! Feladáskor kifizettem a 2060 ft postaköltséget, melyet ugye a fenti árba bele is kalkuláltam! 2 napja megjött az utánvét összege, mely nem a 23060 ft volt, hanem 2060 Ft.!

Érthetetlenül állok ezelőtt! A vevő azt állítja, h a 23060 Ftot fizette ki átvételkor, melyet el is hiszek neki, hisz így adtam fel, számomra egyértelmű, h a posta hibázott!

Ilyenkor mi van? Ez hogy lehetett?

A postának emailban panaszt tettem mellékeltem nekik a feladóvényt meg a 2060 ftos kézbesítéses ívet!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4466) agroman válasza Newyorker (#4465) üzenetére


agroman
senior tag

nem az aru erteke a kritikus, hanem az arufizetes rovat

------

(#4467) #90933760 válasza Newyorker (#4465) üzenetére


#90933760
törölt tag

Bemész a postára a feladószelvényeddel meg a kis csíkkal amit a pénzzel kaptál aztán kiokoskodják. Valószínű előkeresik majd az őnáluk lévő szelvényt is illetve a gépben is megnézik, aztán az alapján eldöntik.

(#4468) Newyorker válasza agroman (#4466) üzenetére


Newyorker
addikt

Igen, az áruérték és az árufizetéshez is a 23060 Ft-ot írtam!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4469) agroman válasza Newyorker (#4468) üzenetére


agroman
senior tag

egyebent igaza van baltoafarkasnak...allami ceghez csak szemelyesen es baltaval megyunk reklsmalni..

------

(#4470) Newyorker válasza #90933760 (#4467) üzenetére


Newyorker
addikt

Náluk nem lesz szelvényt, mert rz két lapos, melyből az elsö példányt kapom én, pecsételve és a másodpéldányt a címzett kapja! Szval 21 ezrem beragadt :S

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4471) #90933760 válasza agroman (#4469) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mindenképp be kell mennie személyesen.

Ja azt nem is írta. A kis csíkon amit kapott a pénzzel azon 23ezer vagy 2ezer van? Mert ha 23ezer van rajta akkor nagyjából baszhatja.

Az mindegy hány példányos, minden állomáson gépbe rögzítik mikor áthalad, úgyhogy nyoma van a postán elektronikusan.

[ Szerkesztve ]

(#4472) Newyorker válasza #90933760 (#4471) üzenetére


Newyorker
addikt

A kis csíkon 2060 Ft van és annyit is kaptam!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4473) #90933760 válasza Newyorker (#4472) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor bemész a feladószelvénnyel meg a csíkkal és egyértelmű lesz a dolog. Alul a sorszáma azonos mind a kettőnek.
Aztán visszakeresik, ha 23ezer lesz a gépben akkor kifizetik remélhetőleg, ha csak 2ezer akkor szopós lesz.

(#4474) Newyorker válasza #90933760 (#4473) üzenetére


Newyorker
addikt

A sorszám is azonos! Remelém kifizetik a maradék 21000 Ftot, hisz én fizettem elég borsosat ezért a szolgáltatásért, melyben egyértelmű volt mit kell tenni azaz a címre kézbesíteni és akkor a 23060 ftért átadni és ez vissza nekem! Ezért a szolgáltatásért fizettem melyet nem teljesítettek megfelelően, egyértelműen a posta hibázott!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4475) HaZse


HaZse
őstag

Sziasztok.

Holnap átveszek egy utánvételes nagy összegű (45.000) csomagot. Azt meg lehet-e oldani, hogy az átvétel előtt kibontom a csomagot és leellenőrzöm a csomag tartalmát? Gondolok itt a termék épségére és arra, hogy nem egy tégladarab van benne.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#4476) TaaT válasza HaZse (#4475) üzenetére


TaaT
veterán

Hogyne [link]

Give them hell Ukraine!

(#4477) #90933760 válasza HaZse (#4475) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mindenképp ki kell fizetned, addig át se veheted.
Ha látod hogy a csomag sérült akkor jegyzőkönyvet kell felvetetni, közösen kibontjátok és ha a beltartalma is törött akkor a posta talán kártalanít, de nem tudom a törékeny/nem törékeny dologgal hogy tudnak manipulálni. Kb ennyit tudsz csinálni így.

A téglával sok mindent nem tudsz kezdeni, elmész a rendőrségre feljelentést tenni. Esetleg itt is mehet a jegyzőkönyves móka postán, elballagsz a kapott jegyzőkönyvvel a rendőrségre akkor a pénz talán félúton letiltható ha időben mennek a dolgok, de nagy eséllyel már rég megkapja addigra a feladó. Akkor meg ugyanott vagy mint az utólagos feljelentéssel, bár azért egy jegyzőkönyved mégis van.

[ Szerkesztve ]

(#4478) HaZse válasza #90933760 (#4477) üzenetére


HaZse
őstag

Köszönöm a választ.

Akkor viszek magammal egy konyhai mérleget és lemérem a súlyát. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#4479) agroman válasza HaZse (#4478) üzenetére


agroman
senior tag

vedd inkabb videora a bontast..elotte a bontatlan csomagot korbevideozni..

------

(#4480) TaaT válasza agroman (#4479) üzenetére


TaaT
veterán

Nálunk mondjuk a postán ki van írva hogy tilos felvételt készíteni.

Give them hell Ukraine!

(#4481) agroman válasza TaaT (#4480) üzenetére


agroman
senior tag

nem a postan kell videozni.

------

(#4482) Myers


Myers
senior tag

Vaterafutár /mpl/ átvétel helye: postaponton ->

ez jelenti a postán maradót?
Gondolom a cím ugyanúgy a címzett címe, nem pedig a posta címe.

Más:
Meg kell adni a küldemény tömegét. Ha nincs mondjuk dekára pontos mérlegem, és 5 kg környékén billeg, ráírok 5 kg-ot, de a postán kiderül, hogy több, akkor mi a helyzet? Új papírt kell csinálnom, vagy csak kifizetem a pluszt?

Egyébként érdekes, hogy némelyik csomagomat lemérték, de egy csomót nem.

http://www.muszaj.hu/

(#4483) parkr válasza Myers (#4482) üzenetére


parkr
őstag

igen elvileg a postán marad olyankor, akármi is legyen rajta a cím.

szerintem csak fizetned kell, végülis az a lényeg nekik, meg hogy meglegyen kézbesítési cím.
amit nem mértek, gondolom érzésre 2kg alattiak voltak.

(#4484) agroman válasza Myers (#4482) üzenetére


agroman
senior tag

a cim a posta cime.. kiprobalhatod a posta.hu-n levo iratkitoltovel is..

------

(#4485) parkr válasza agroman (#4484) üzenetére


parkr
őstag

vaterafutárt kérdezte, ott csak kiválasztja a postát és kész

(#4486) TaaT


TaaT
veterán

Ma az egy dolláros vackomat a szembeszomszéd hozta át hogy hozzá dobták be, lehet új postást kaptam? :( A régi tudja hogy hozzám jönnek kínából a cuccok :(((

Give them hell Ukraine!

(#4487) Myers válasza parkr (#4483) üzenetére


Myers
senior tag

Volt olyan, ami 4,85 volt, persze 5-öt írtam be. De lehetett volna 5,1 is.

http://www.muszaj.hu/

(#4488) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv!

Emagnak szeretnék árut visszaküldeni futárral (baja van neki). Hogyan csomagoljam be, hogy az nekik elfogadható legyen / ne sérüljön meg útközben? Továbbá ami a fontosabb, hogyan tudom bizonyítani nekik, hogy tényleg minden alkatrészt betettem a dobozába és úgy küldöm nekik vissza? (nem volt velük még tapasztalatom, csak nem szeretnék olyan esetet, hogy vagy elveszik belőle valami és amiatt nem fogadják el, avagy nincs kedvük visszafizetni az árát, ezért egyszerűen azt mondanák, hogy hiányos)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#4489) agroman válasza nonsen5e (#4488) üzenetére


agroman
senior tag

video, video, video...

------

(#4490) #90933760 válasza Fancy-boy (#4462) üzenetére


#90933760
törölt tag

Megoldódott könnyen, mert még ő volt felháborodva és kijelentette tőlem soha nem vásárol. Végig se olvastam az üzenetét, Tiltógomb. Legközelebb nem fáradok ennyit, az első kétes mondatfélnél tiltok bárkit.
Az meg pláne, hogy direkt vár három napot mire ezt benyögi, kibaszásból mert azt hiszi hogy elcsomagolom addig és jól feleslegesen. Hát még csak a szekrényt se nyitottam ki hogy ránézzek, mert már az elején tudtam ebből nem lesz semmi úgyse.

[ Szerkesztve ]

(#4491) petipetya


petipetya
nagyúr

Sziasztok! Egy telefont szeretnék majd feladni. Van olyan nagy buborékos boríték, amibe bele tudom tenni? Vagy ezt így nem lehet, és mindenképpen bele kell tennem majd egy nagyobb dobozba is, amit aztán körberagasztok papírral és ráírom a címzettet + feladót? Így mennyibe kerülne? A doboz nem nagy.

"nincs rá lezsóidő"

(#4492) #90933760 válasza petipetya (#4491) üzenetére


#90933760
törölt tag

Van akkora bubis, de talán érdemesebb dobozba tenni, súlyra nem sokkal több, nem lesz drágább se.

(#4493) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!
Nem találtam megfelelőbb topikot, ezért elnézést, hogy itt kérdem meg:

Lehet ugyanarra az e-mail címre regisztrálni egyszerre Jófogás és OLX profilt is?
Csak mert nekem már van egy Jófogás fiókom és gondoltam csinálok ma egy OLX-et is és oda is rakok fel hirdetéseket, de regisztrálásnál ezt dobja nekem ki:

"Új felhasználói fiókokat létrehozni, vagy régebbit módosítani már nem lehetséges. Kérjük, látogassa meg a Jófogás.hu oldalt!"

Tehát ha már van egy jófogás profilunk, mellé nem lehet pluszba olx-eset regisztrálni?

(#4494) Myers válasza fery02 (#4493) üzenetére


Myers
senior tag

Már nem, mert a jófogás megvette az olx-et. Már csak a jóra lehet felrakni hirdetést.

http://www.muszaj.hu/

(#4495) agroman válasza fery02 (#4493) üzenetére


agroman
senior tag

megszunik az olx, megvette a jofogas. ez az oka. az olx mar nem vesz fel uj hirdeteseket.

------

(#4496) fery02


fery02
addikt

Köszönöm a felvilágosítást mindkettőtöknek! :R
Nem is hallottam erről.

(#4497) parkr válasza fery02 (#4496) üzenetére


parkr
őstag

ez azt is jelenti hogy jóval kevesebben fogják látni a hirdetésedet.
mert nyilván a jobbikat kell megszüntetni... :W

(#4498) netseft válasza parkr (#4497) üzenetére


netseft
aktív tag

Kevesebben remélhetőleg nem fogják látni, mert át lesznek irányítva.
Az megint más kérdés, hogy a kezelhetőség és használhatóság valóban romlik, lenne hova fejlődni...

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#4499) Fancy-boy válasza parkr (#4497) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Csak remélni tudom, hogy az összevonással együtt átszabják a jófogás arculatát, stb... mert nagyon elmaradott az egész.

(#4500) fery02 válasza Fancy-boy (#4499) üzenetére


fery02
addikt

Azon lepődtem én most meg, hogy mennyire fossá rontja a feltöltött képeket az oldal.
Ennyi erővel olyan hirdetésnél, ahol számít a termék külalakjának a minősége (karcolások, kopás), oda elég lenne csak simán netről letöltött képeket berakni illusztráció gyanánt.

Miután megláttam, hogy minden hirdetésem képe nagy homály minőség, mentem is szerkeszteni mindegyik hirdetést, leírásba jobb minőségű képekhez való linket megadva.
Botrányos...na de az ingyenességnek ára van.

Más: még mindig az van, hogy egy idő után elévülnek maguktól a hirdetések jófogáson?
Valakinek van infója erről?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.