Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) akela91


akela91
addikt

Üdv. Érdekes dolog történt egy csomagom nyomkövetésénél. 2 napig az utolsó pontnál az állt, hogy "vám elé állítva", majd ezt mint a képen látszik, kitörölték 2 nap után, és üresen hagyták. Ilyennel találkozott már valaki?

(#3202) stefi68 válasza anorche1 (#3200) üzenetére


stefi68
addikt

A posta nyomkövetési oldalán fogod látni, hogy megérkezett a postára.
Egyébként én a kézbesítést úgy oldottam meg, hogy kitettem a postaládára a telefonom és oda írtam, hogy csomag érkezése esetén értesítendő.

Jött is a hívás...

Szerk.: Természetesen nem a telefonom tettem ki a postaládára, hanem a számom. :DDD

Az MPL-t pedig csak dícsérni tudom. Csütörtökön adtam fel délelőtt, pénteken 11 óra körül már a 250 km-re lévő postahivatalnál volt mint átvehető, hétfőn a számlámon volt a pénz! :R

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#3203) anorche1 válasza stefi68 (#3202) üzenetére


anorche1
őstag

Már meg is jött, sms -t kaptam :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3204) SpeedR válasza akela91 (#3201) üzenetére


SpeedR
őstag

Nekem is ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#3205) akela91 válasza SpeedR (#3204) üzenetére


akela91
addikt

Pompás Magyar posta... Gondolom hiába is hívnám fel őket, ő is ennyit tudnak majd válaszolni...

(#3206) Fancy-boy válasza akela91 (#3205) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azért a központban ők részletesebben látják a dolgokat.
Egy próbát megér...

(#3207) akela91


akela91
addikt

Na frissült. Kaptam egy ilyen pontot: Vámköteles küldemény NAV regisztráció.

Ami elég furcsa, mert amazontól rendeltem, és ők kezelni szokták a vám/áfa kérdést... Egyébként ez pontosan mit jelent? Telefonálnom kéne, vagy kapok levelet majd?

(#3208) Tenager18


Tenager18
senior tag

Üdv!

Utánvétes csomaggal kapcsolatban kérdeznék. Mikor feladok egy ilyen csomagot, megkérdezi a postás, hogy címre, vagy számlára kérem az összeget. Eddig mindíg címre kértem, 3 nap után szoktam megkapni a pénzt. Na most ha számlára kérem, annak van külön díja ? Illetve hamarabb kapnám meg a pénzt ??

Köszi :R

(#3209) TaaT válasza Tenager18 (#3208) üzenetére


TaaT
veterán

MPL Vaterafutárnál számlára olcsóbb (igaz, elhanyagolhatóan) a pénzt kérni, kézbesítés utáni munkanapon viszont már számlán van a pénz.

Give them hell Ukraine!

(#3210) Tenager18 válasza TaaT (#3209) üzenetére


Tenager18
senior tag

Köszi :R :R

[ Szerkesztve ]

(#3211) koboldozat válasza akela91 (#3207) üzenetére


koboldozat
senior tag

Ami azt jelenti hogy el kell küldeni azt a számla kivonatot ahol jelzi hogy mit honnan hova és legfontosabb mennyibe került a rendelt termék a postaimport@posta.hu cimre aszem nekem is ez volt és ja meg a rag számot is és ha minden ok akkor meg fog jönni a teló csak még pluszba 27% áfa és 1500 ft vámkezelési teher lesz majd rá.
Elméletileg levelet fogol majd kapni erről én is kaptam.

[ Szerkesztve ]

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#3212) akela91 válasza koboldozat (#3211) üzenetére


akela91
addikt

Szia. Köszi még pénteken elküldtem erre a címre a dolgokat. Amazon számlát tudtam küldeni, pdf-ként lementve, azon minden rajta van. Illetve tárgynak a követési számot írtam be. Remélem elég lesz nekik. Milyen gyorsan reagálnak?

[ Szerkesztve ]

(#3213) koboldozat válasza akela91 (#3212) üzenetére


koboldozat
senior tag

Szerintem ha pénteken küldted lehet ezen a héten pénteken meg is jön de ha nem akkor a jövőhét az tuti.
Viszik majd a telót meg a csekket és miután kifizetted amit kell át is veheted.

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#3214) akela91 válasza koboldozat (#3213) üzenetére


akela91
addikt

Amúgy én sehol nem írtam, hogy telót rendeltem. (egyébként egy külső hangkártyát)

(#3215) koboldozat válasza akela91 (#3214) üzenetére


koboldozat
senior tag

csak ugy gondoltam :D

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#3216) stereodead


stereodead
csendes tag

Külföldre, (európai és amerikai címekre) kellene küldenem cd-ket. Mi lenne ennek a leginkább költséghatékony módja?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

fgsfds!

(#3217) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Van arra valami ötletetek hogy padlószőnyeget hogyan, mivel lehetne küldeni? Összetekerve kb 350x30 cm lenne a mérete és Baranyából kellene a Nyírségbe szállítani :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3218) akela91


akela91
addikt

Na végre megjött a cumó. Nem kis herce hurca után (NAV), még rádobtak itthon 8k FT-ot. Kicsit rosszul esett. :DDD (100$ volt)

[ Szerkesztve ]

(#3219) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Elég buta kérdés, de a Postás sem volt tisztában vele.
Feladtam egy VGA-t postán, amire kértem nyomon követést is. A postás azt mondta, amikor beérkezik Balassagyarmatra (a lakhelyemhez legközelebbi város) akkor onnan küldeni fognak a címzettnek értesítést.
Sima mezei postacsomag volt.

Nos a VGA épségben megérkezz, de semmilyen nyomon követés email/sms nem kapott.

Hogyan adjam fel legközelebb a csomagot, hogy legyen rajta nyomon követés is?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#3220) stefi68 válasza Predator2 (#3219) üzenetére


stefi68
addikt

Nyomkövetést nem kell külön kérni.
A feladáskor kapott szelvényen rajta van egy szám, mondjuk ilyesmi: PB VF1 5306.....
Ezt bemásolod a posta nyomkövetési oldalán lévő mezőbe és tádááámmm, már ki is adja éppen merre jár...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#3221) Fancy-boy válasza stefi68 (#3220) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Így van.
De csak az aláhúzott részt kell bemásolni, a többit nem, mert akkor nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#3222) Livius válasza Fancy-boy (#3221) üzenetére


Livius
őstag

Hello!
Egy 502 grammos kis csomagot, ha levélként adok fel, azt már a 750 grammig számolt árkategáriába fogják besorolni? :F

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#3223) thomasa válasza Livius (#3222) üzenetére


thomasa
senior tag

Így van, kaparj le róla minden felesleges ragasztócsíkot, vágj le a széléből, stb.

(#3224) TaaT válasza Livius (#3222) üzenetére


TaaT
veterán

Azt a pár grammot lefaraghatod ha kivágsz a dobozból egy keveset.

Give them hell Ukraine!

(#3225) thomasa válasza Livius (#3222) üzenetére


thomasa
senior tag

De ne parázz, a postai mérlegek nem mindig pontosak, lehet, hogy +-5g-ot csal, átmész másik ablakhoz, megkérdezed mennyit mutat a mérleg :)

[ Szerkesztve ]

(#3226) wolfman


wolfman
veterán

Ha a postán 1 napos időgarancia van a csomagra kérve, akkor bizonyos időpont utáni feladáskor már nem érkezik meg másnapra? Mondjuk 4 után a feladott csomagot nem kézbesítik másnap, vagy de? :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3227) TaaT válasza wolfman (#3226) üzenetére


TaaT
veterán

Mi nálunk hatig van nyitva nagyposta, de ki van írva hogy a legkésőbb 16:45-ig felvett csomagokat továbbítják még aznap. :)

Give them hell Ukraine!

(#3228) hramon94


hramon94
tag

Üdv. egy Xbox játékot szeretnék feladni postán utánvéttel ,100g lenne a súlya, a díj kalkulátor szerint 1970Ft lenne a posta költség. Valós díjat számolt ki nekem? Kicsit sokallom. Még egy kérdésem lenne hogy, láttam a vaterafutar.hu oldalon 890FT-ért elvinnék a csomagot, viszont még mindig nem tudom hogy azt a szolgáltatást csak Vaterások használhatják? Előre is köszi.

(#3229) TaaT válasza hramon94 (#3228) üzenetére


TaaT
veterán

"Valós díjat számolt ki nekem?"

Igen.

"890FT-ért elvinnék a csomagot"

+305/320ft utánvétkezelés.

"a szolgáltatást csak Vaterások használhatják?"

Nem.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#3230) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok! Posta nyomkövető rendszere mikor szokott frissülni? Gondolom csak este valamikor igaz?Ti mit tapasztaltatok?köszi! :R

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#3231) Fancy-boy válasza ferke72 (#3230) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Feladás utáni napon. Én így tapasztaltam.
Legalábbis ha arra gondolsz, hogy mikortól látható a csomag a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#3232) zzola


zzola
félisten

Üdv!
Ha MPL Vaterafutárral feladnak egy csomagot pénteken munkaidőben Budapesten, akkor nagyvárosban szombaton postán átvehető a csomag? Vagy csak következő munkanap lesz átvehető?
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#3233) ferke72 válasza Fancy-boy (#3231) üzenetére


ferke72
aktív tag

Nem, konkrétan külföldi csomag most csak itt frissül más tn követési oldalon semmit.. És okafogyottá vált lehet kérdésem, más fórumon sokan azt írják új rendszerre álltak rá, és csak azt fogom látni ha kézbesítő postára megérkezik..

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#3234) zzola válasza zzola (#3232) üzenetére


zzola
félisten

A válasz: nincs szombati átvétel.... :W

(#3235) ferke72 válasza zzola (#3234) üzenetére


ferke72
aktív tag

2014.07.12
06:43 Tiszakécske 1 posta
Küldemény információ:
Postán átvehető
2014.07.12
08:43 Tiszakécske 1 posta
Küldemény információ:
Postán kézbesítés regisztrálva / Delivery at post office registered
Ez pedig ma lett átvéve... :K

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#3236) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Lenne egy pci-expressz riser kábelem,amit el kellene postáznom utánvéttel. Mi ennek a menete és módja? Esetleg ha árat is írnátok, azt megköszönném.

Release the cable hounds!

(#3237) TaaT válasza donmackó (#3236) üzenetére


TaaT
veterán

950ft + 305/320ft a legolcsóbb módja Vaterafutárral, mezei postával ez közel 2000ft.

Give them hell Ukraine!

(#3238) donmackó válasza TaaT (#3237) üzenetére


donmackó
őstag

És vatera futárból melyik? MPL vagy DPD?

Release the cable hounds!

(#3239) TaaT válasza donmackó (#3238) üzenetére


TaaT
veterán

MPL, amúgy előreutalva kb 415ft lenne...

Give them hell Ukraine!

(#3240) donmackó válasza TaaT (#3239) üzenetére


donmackó
őstag

A vevő kérte utánvéttel, hiába mondtam hogy annak költsége van. Előre utalásnál csak feladtam volna egy mezei ajánlott levélként, de utánvéttel még nem foglalkoztam. De ahogy néztem a DPD árai nem olcsóbbak?

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#3241) TaaT válasza donmackó (#3240) üzenetére


TaaT
veterán

De, 145ft-al. Cserébe "megadott bankszámlájára átutaljuk a sikeres kézbesítést követő 7 munkanapon belül." Az MPL meg 1munkanapos utalással dolgozik. :)

Give them hell Ukraine!

(#3242) donmackó válasza TaaT (#3241) üzenetére


donmackó
őstag

Ok köszi. Akkor marad az MPL. Még egy kérdés:

''A csomag feladásához a címiratot a feladónak kell kinyomtatnia, függetlenül attól, hogy háznál vagy postán történik a feladás! A rendszer PDF-formátumban kínálja fel a címirat nyomtatását/mentését a megrendelőlap kitöltését követően. Minden címirat csak egyszer használható fel.,,

Mit jelent az első sor? Nyomtatni kell a címzést a csomagon?

Release the cable hounds!

(#3243) Fancy-boy válasza donmackó (#3242) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Így van.
Neked kell kinyomtatni...

(#3244) TaaT válasza donmackó (#3242) üzenetére


TaaT
veterán

A csomagot megcímzed, egy ilyet meg otthon kinyomtatsz egy A4-es lapra. [link]

Give them hell Ukraine!

(#3245) donmackó válasza TaaT (#3244) üzenetére


donmackó
őstag

Így már világos. Köszönöm a segítséget.

Release the cable hounds!

(#3246) Deck


Deck
titán

Kérnék kis segítséget. Országon belül, hogyan tudnék egy pinpong asztalt elszállítani? Mennyibe kerülne kb?távolság 200km kb

PS5

(#3247) TaaT válasza Deck (#3246) üzenetére


TaaT
veterán

Havernak ~5000ft-ért hoztak el egy 55" LED TV-t, az egy 2emberes doboz. MPL csomag.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#3248) TheCsory


TheCsory
csendes tag

Sziasztok!
Ha feladok egy csomagot utánvéttel akkor lehetséges,hogy az átvétel után 1 munkanappal hozza a postás a pénzt vagy több nap szokott lenni?
(Bocs,hogy kérdezem,biztos leírták már előttem de nem volt kedvem visszaolvasni!)

(#3249) TaaT válasza TheCsory (#3248) üzenetére


TaaT
veterán

1munkanap alatt max a számládra kaphatod a pénzt, a postásos verzió tovább tart.

Give them hell Ukraine!

(#3250) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Hevesmegye/Eger-ből délelőtt/délután adjam fel a csomagot Budapestre, hogy másnapra megérkezzen vagy tökmindeggy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.