Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-01-18 15:21:58

LOGOUT.hu

Alábbi írással szeretnék segíteni, hogy hogyan adjuk fel a motyónkat olcsón:
1., Ha nem fontos, ne dobozolj!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Fauno válasza hidroponi (#3095) üzenetére


Fauno
tag

már kézbesítették :)

(#3102) Ice!? válasza TaaT (#3099) üzenetére


Ice!?
őstag

Na akkor sokat változtak a dolgok. :) Pár évvel ezelőtt tucatszor futkoztam a rendőrségre utánvétes átverés miatt, eredménytelenül, pedig ismert volt az elkövető..

(#3103) SpeedR


SpeedR
őstag

Sziasztok!
Múlt hét csütörtökön feladtam két utánvétes csomagot, vaterafutárral. Pénteken ezek kézbesítésre is kerültek (szombat hajnalban jött az erről tájékoztató email) Az utánvét összege viszont még azóta sem került a számlámra. Mennyi idő alatt szokott ez megérkezni?

(#3104) TaaT válasza SpeedR (#3103) üzenetére


TaaT
veterán

Vaterafutárnál sose volt még olyan hogy a köv munkanap ne lett volna a számlámon a pénz.

Give them hell Ukraine!

(#3105) Ice!? válasza SpeedR (#3103) üzenetére


Ice!?
őstag

Másnap, max harmadnap, kivéve az ünnepeket. Hívd fel őket.

(#3106) anonymus89


anonymus89
addikt

Csomagautomatába adtatok már fel?
Tegnap 4-kor adtam fel a csomagot nyíregyházán a szomszédba Debrecenbe (52km) és éjfékor már ott volt de 7:15 óta még mindig szállítás alatt van.... :F

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3107) Kobe


Kobe
veterán

Sajna ugy nez ki a heathrowi repteren lenyultak egy nagyerteku csomagom, vmiert vagy nem engedi tovabb a posta (pedig nem vamkoteles) vagy lenyultak. Azt kellene kideritenem angliaba erkezven ki kezelte az altalam kuldott csomagot. A posta a parcelforce t es a royal mailt adta meg, de mindketto trackerje nem ismeri fel a tracking nrt. RR123456789HU formatumban kaptam a nrt, ezeket probaltam a hivatalos honlapokon, semmi.
A royalmail honlapjan levo telszam meg nem kapcsolhato. Esetleg vkinek volt mar ilyen ?illetve kihez kene ez ugyben fordulni ? A posta a royalra mutogat, akik nem elerhetok, nekem meg kb felszazezer ftom all hetek ota a csomagban.....

(#3108) TaaT válasza Kobe (#3107) üzenetére


TaaT
veterán

A parcelforce-al volt dolgom egy Angliába küldött törött csomag miatt, nem sok jót tudok róluk mondani...

Give them hell Ukraine!

(#3109) hidroponi válasza Kobe (#3107) üzenetére


hidroponi
aktív tag

szerintem neked az agyar postaval van szerzodesed. ok a felelosek a csomagodert, nem az angol partner.
karteritest is nekik kell fizetni, aztan majd ok lebirkozzak az angolokkal.
es hivatalos tudakozvanyt is a magyarpostatol kell kerned. (persze a varakozas leteltevel.)

(#3110) TaaT válasza hidroponi (#3109) üzenetére


TaaT
veterán

A kemény az hogy amikor felhívtam a magyar királyi postát azt mondták semmi közük hozzá, keressem az angolokat, aztán az angolok ugyanezt mondták csak fordítva. De végülis mégis csak a magyaroknál kellett a tudakozványt kitölteni.

Give them hell Ukraine!

(#3111) Kobe válasza hidroponi (#3109) üzenetére


Kobe
veterán

Egy elsobbsegikent, ajanlott levelkent feladott csomagnal ez hany napot jelent ? Posta.hu n nem talaltam semmit es az 5-10-21 munkanaptol kezdve mondtak mar mindent

(#3112) hidroponi válasza Kobe (#3111) üzenetére


hidroponi
aktív tag

pontosat nem tudok mondani neked. jozan paraszti esszel a vallalt kezbesitesi ido + 1 het utan erdemes erdeklodni ott ahol feladtad es ne hagyd magad lerazni (ez jellemzo a postara), ha kell a vezetot kell kerni.
a tudakozvany kitoltese utan van 30 napjuk amit egyszer meg 30 nappal meghosszabbithatnak.
utana lehet karteritest kerni (aszf 9.2)
ASZF

(#3113) hidroponi válasza TaaT (#3110) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ha kifogsz egy "talpraesett" postast, az lukat is tud a hasadba dumalni. :U
de ha latja, hogy ismered a jogaidat es nem tud lerazni, akkor csinalja a dolgat.

(#3114) anonymus89 válasza anonymus89 (#3106) üzenetére


anonymus89
addikt

Mivel senki nem válaszolt így leírom, a továbbítás kézbesítés alatt azt kell érteni, hogy már az automatában található a csomag.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3115) jaddz90


jaddz90
tag

Sziasztok!
Itt, a Hardverapró-n szeretném eladni a laptopomat, abban bíztam hogy személyes átvétellel, de úgy tűnik mégiscsak postáznom kell az ország másik végébe. Szeretném, ha az új gazdája elégedetten írna utána egy köszi-t és nem a betört kijelző fölött sírná el magát, mi lenne tehát a legbiztonságosabb és egyben költséghatékonyabb módja, hogy eljuttassam a laptopot hozzá? Előre is köszönöm!
(standard 15.6"-os, kb. 2,5kg + a töltője, doboza nincs)

(#3116) szabifotos válasza SpeedR (#3103) üzenetére


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Vaterafutárral feladtam egy csomagot, amit már említettem. 19.én jött az üzenet hogy kézbesítették. De a pénzt még nem hozta a postás. Remélem nem csináltam semmit rosszul a feladáskor... :) Ugye nem kellett semmi + papírt kitölteni.? Csak bementem, átadtam a csomagot a kinyomtatott lappal. Értéknek az árat írtam be, fizetendőnek a szállítással együtt az összeget (a vevő állja a szállítást).
De a pénz még sehol...

(#3117) TaaT válasza jaddz90 (#3115) üzenetére


TaaT
veterán

Az MPL Vaterafutárral eddig nem volt negatív tapasztalatom, csak jót tudok róluk mondani. De persze a gondos csomagolás a te felelősséged. :)

Give them hell Ukraine!

(#3118) SpeedR válasza szabifotos (#3116) üzenetére


SpeedR
őstag

Én pénteken felhívtam őket. (3 utánvétes csomagom után nem érkezett be a pénz)
Állítólag valami gubanc volt a rendszerben és az abban az időszakban kézbesített csomagok esetén késik az utánvét. :W
Bediktáltam a csomag azonosítókat, és azt az ígéretet kaptam, hogy továbbítják az illetékes felé. Javaslom te is diktáld be nekik.

[ Szerkesztve ]

(#3119) TaaT válasza SpeedR (#3118) üzenetére


TaaT
veterán

Bankszámlás utánvétről van szó vagy hagyományosról?

Give them hell Ukraine!

(#3120) SpeedR válasza TaaT (#3119) üzenetére


SpeedR
őstag

Bankszámlás

(#3121) szabifotos válasza SpeedR (#3120) üzenetére


szabifotos
senior tag

Köszi a választ! Én hagyományos utánvéttel küldtem. Lehet telefonálok egyet majd... :(

(#3122) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Soha többé semmilyen formában nem fogok kapcsolatot létesíteni a postával. Felháborító amit csinálnak.
3k egy 1 napos utánvétes fél kilós csomag, feladtam szerda reggel 08:00-kor azaz nyitáskor. Péntek délután ért oda.. a pénzem még mindíg sehol, és ma van Kedd. Elémentem a postáskocsinak személyautóval. Hát, ma sem jött meg. :W

Iphone 7

(#3123) TaaT válasza FET-MEN (#3122) üzenetére


TaaT
veterán

"3k egy 1 napos utánvétes fél kilós csomag"

MPL Vaterafutárral ez 1255ft.

"Péntek délután ért oda.."

Akkor lehet reklamálni :K

Give them hell Ukraine!

(#3124) FET-MEN válasza TaaT (#3123) üzenetére


FET-MEN
veterán

Lehet, semmit sem érek el vele kb. Munkamoráljukkal nagyon sok a gond.. :(

Iphone 7

(#3125) SpeedR válasza FET-MEN (#3122) üzenetére


SpeedR
őstag

Nekem már másfél hete ülnek a pénzemen. :W
Azt hiszem többet nem postázok utánvéttel.

[ Szerkesztve ]

(#3126) FET-MEN válasza SpeedR (#3125) üzenetére


FET-MEN
veterán

1,5 hete? Akkor bemegyek a legközelebbi postába orrbaverek mindenkit. Én annyit nem várok. Itt a papír, hogy feladtam, beverem rajtuk a pénzem. Nem hiszem el :(( felháborító. :W :W :W :W

Iphone 7

(#3127) SpeedR válasza FET-MEN (#3126) üzenetére


SpeedR
őstag

Jah, elég bosszantó. Pláne hogy nem csak pár ezer forintról van szó jelen esetben. :O
Valamit a központban keffentettek el állítólag, úgyhogy ott kéne inkább kame-hamézni, nem a legközelebbi postán. :)

(#3128) FET-MEN válasza SpeedR (#3127) üzenetére


FET-MEN
veterán

Hmm..felháborító.. nekem sem kis összeg. Ráadás 3k-t fizetett az illető a feladásra, mert ő fizette. Én nagyon sokallom. Kívánom emiatt bukjon a posta. Szórakoznak az ügyfelekkel. 21.Század verseny van, nem játék, ezt így nem lehet csinálni.

Iphone 7

(#3129) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok, pénteken feladtam utánvéttel egy csomagot , szombaton reggel postaponton át lett véve Szegeden, a pénz nem érkezett meg, a feladószelvényen nincs is számlaszám(régebben is küldtem már így akkor ott volt a számlaszámom) MPL-nél a kitöltésnél megadtam, illetve a nyomonkövetésnél csak annyi van írva ,hogy a címzett átvette. Először azt hittem ,hogy nem adtam meg a számlaszámot mert sietni kellett de ahogy itt nézem másoknak is problémája van vele, érdemes bemenni vagy várjak még?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#3130) hidroponi válasza Gabe123 (#3129) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ha nem adtad meg a szamlaszamod, akkor majd a postas viszi ki neked, az tuti lassabban megy. 2 nap az semmi. majd 1 het+ utan reklamalj.

(#3131) Gabe123 válasza hidroponi (#3130) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hello. Úgy emlékszem ,hogy megadtam, végülis tökmindegy ,hogy postás hozza e vagy számlára jön, csak jöjjön, de a nyomonkövetésnél csak annyi van ,hogy: Postán kézbesítés regisztrálva / Delivery at post office registered,Kiegészítő információ:címzett. Mind1 ha jön akkor jó:)

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#3132) SpeedR válasza SpeedR (#3127) üzenetére


SpeedR
őstag

Jelentem, a kézbesítéstől számított 12.napon(8.munkanapon) megérkezett az utánvét. :Y

(#3133) FET-MEN válasza SpeedR (#3132) üzenetére


FET-MEN
veterán

21-én reggel 08:00kor feladtam a csomagot utánvéttel, ma 28.-nán érkezett meg a pénzem.

Iphone 7

(#3134) TaaT


TaaT
veterán

Úgy látszik kezd rendeződni a helyzet. :)

Give them hell Ukraine!

(#3135) SpeedR válasza FET-MEN (#3133) üzenetére


SpeedR
őstag

Én 15-én adtam fel, azaz majdnem 2 hete. :(((

[ Szerkesztve ]

(#3136) FET-MEN válasza SpeedR (#3135) üzenetére


FET-MEN
veterán

azigen :Y

Iphone 7

(#3137) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Csomagot várok, melyet tegnap előtt adtak fel. Tegnapra vártam, de nem jött meg ezért elkönyveltem, hogy csak hétfőn kapom meg. A csomagszám alapján most azonban látom, hogy ma reggel hozták a városba és egy Logisztikai ponton van. Nyilván innen már csak hétfőn hoznák ki. Szerintetek el lehet intézni, hogy ezért én ma délelőtt bemegyek és kiadják nekem?

(#3138) tamas1985 válasza bajaki (#3137) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Nem hiszem, nyitva az a posta amit írtak szombaton?

(#3139) gerype


gerype
csendes tag

Sziasztok.
Hozzátok fordulok egy kis segítségért, mert nem találok adatot a magyar posta oldalán, hogy egy 2kg alatti csomag postai utánvéttel mennyibe kerülne összesen. Ha lehet részletesen le tudnátok írni hogy mi mennyibe kerülhet?
Vagy ha tudtok egy másik szolgáltatót akkor annak is kérném a részletesebb árát.
Köszönöm szépen a segítségeteket.

üdv:
- gerype -

(#3140) anonymus89 válasza gerype (#3139) üzenetére


anonymus89
addikt

Mindent megtalálsz a posta díjszabásban:
utánvételes csomagot csak üzleti csomagként tudsz feladni mely 2 napos háznál történő kézbesítésnél 1560,-Ft-ba kerül + az utánvét összegétől függő díj bankszla-ra történő utalásnál +260,-Ft-tól indul.

Ugyanez vaterafutárnál: 950,- + 305,-Ft-tól.

Mind2 50.000,-Ft-ig értékbiztosítva van és idő garantált csomagok.
Amin tudsz még spórolni, hogy nem háztól-házig viszi a futár a csomagot hanem mondjuk postán adod fel és postán veszik át. Vaterafutárnál pedig új szolgálatatásként a csomagautomata jelent meg a nagyobb városokba oldható meg a küldés.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3141) bajaki válasza tamas1985 (#3138) üzenetére


bajaki
őstag

Sikerült átvenni. Utána lefrissült Postán átvehetőre és már indultam is. :)

(#3142) Vikusz77 válasza bajaki (#3141) üzenetére


Vikusz77
tag

Hátha tudja valaki:
Ajánlott küldeményt postán át lehet venni olyan lakcímkártyával, amin a kézbesítés helye mint tartózkodási hely ("ideiglenes lakcím") szerepel?
Magyarán ha a tartózkodási helyemre jön nekem könyvelt küldemény, át tudom venni, vagy azt csak állandó lakcím esetén adják ki?

(#3143) thomasa válasza Vikusz77 (#3142) üzenetére


thomasa
senior tag

Csak a név (személyi) és a szelvény(értesítő) kell, cím nem lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#3144) Vikusz77 válasza thomasa (#3143) üzenetére


Vikusz77
tag

Tőlem kivétel nélkül kérik a lakcímkártyát is.

(#3145) thomasa válasza Vikusz77 (#3144) üzenetére


thomasa
senior tag

Általában a céghez kérem ha küldemény érkezik, ahol dolgozom. De van úgy, hogy olyankor hozzák, amikor a cég zárva van, na az a cím semmilyen lakcímkártyán nincs rajta, ha beviszem a bizonylatot, mégis megkapom a postán.

(#3146) SpeedR válasza thomasa (#3143) üzenetére


SpeedR
őstag

Elég a személyi. Értesítőre nincs szükség.
Tőlem időnként kérik ugyan a lakcímkártyát is, de ha jelzem hogy másik címre kértem a csomagot, mint ami a kártyán szerepel, akkor gond nélkül ki szokták adni.

(#3147) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Felszeretnék adni utánvéttel egy Xbox-ot melynek értéke 53500FT. Most adnék fel életemben először ilyen csomagot. Hogy kell? A dobozra kell írnom valamit? Vagy a postán ráragasztják?

(#3148) FET-MEN válasza hramon94 (#3147) üzenetére


FET-MEN
veterán

Dobozt jól zárd le, címet feladót kell ráírni.

Iphone 7

(#3149) SpeedR válasza FET-MEN (#3148) üzenetére


SpeedR
őstag

Csomag esetén nem kötelező ráírni semmit sem, hiszen a "feladóvevényt" úgyis ráragasztják.

(#3150) FET-MEN válasza SpeedR (#3149) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nekem sírt a postás miatta, hogy rákell írni mert morognak bennt érte :U :)
De amúgy igen, elvileg így megy.

Iphone 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.