Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) Jóember


Jóember
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlásán gondolkozom, olyan 100-120k körül szánnék rá. Eddig ezeket néztem ki:

32PFL4037H
32PFL4007H
illetve:
Samsung UE32EH6030

Kérdésem, hogy a 4037-es jobb-e annyival, amennyivel drágább, vagy miben tud többet? Esetleg hasonló ár- és méretkategóriában létezik más lehetőség? Szempont még a WiFi, esetleg a 3D, de ez már másodlagos. Samsungon érdemes gondolkodnom?

Jobban működik, ha bedugod a konnektorba. (Sattinger törvénye)

(#4852) rhonin válasza Siffredi (#4849) üzenetére


rhonin
senior tag

Szia!

Nekem is 6007es van és ha nagyon akarok akkor talán a menüjébe tudok belekötni me hogy mindig fordítva fogom a távirányítót... :B :W
A menü teljesen más alapokon nyugszik. Míg a 5000estől lefelé linux kernel addig a 6ostól már teljesen más a rendszer. Itt a ph-n találsz tesztet az 5507esről aminek komoly problémái voltak a különböző médiafájlok lejátszásával. Én már nagyon sok mindent kipróbáltam és nagyon meg vagyok elégedve.
Aztán itt van még a micro dimming, a 400Hz, a komolyabb hangszórók, az usb felvétel és még sorolhatnánk.
Képminőségben meg össze sem lehet hasonlítani egy 6000est egy 4-5000essel.

Az Ambilightban én is kételkedtem addig míg meg nem vettem a tévét és azóta folyamatosan megy... ;]

Itt egy link ahol összehasonlíthatod a két tv tulajdonságait:
[link]
És ha kicsit feljebb görgettek akkor ott a 2013as philips tévék tulajdonságai is! :Y

[ Szerkesztve ]

(#4853) Siffredi válasza rhonin (#4852) üzenetére


Siffredi
senior tag

Szia!

Köszi a választ, és külön köszönet a linkért is! A táblázatból azért kiderül, hogy jónéhány dologban jobb a 6000-es széria, mint a 4000-es. Ha jól gondolom, akkor a 6007-es valódi 100Hz-es, míg a 4037-es nem.

Médiafájl lejátszással nem lenne gond, mivel van külső médialejátszóm, egyedül a képminőség az, ami komolyan számít nálam a választásnál.

Ambilight-al kapcsolatban még mindig nem győztetek meg, viszont az azért megnyugtat, hogy kikapcsolható funkció...

A 2013-as modellekkel kapcsolatban: érdemes lenne várni még a vásárlással? Lehet, hogy az új modellek árai lenyomják a jelenlegi készülékek árait?

(#4854) Exo123


Exo123
csendes tag

Hello, philips led tv-t használok.
Van hozzá egy egér és egy billentyuzet.(rapoo)
Bedugom a tv usbjebe a vevőt és nem működik,de a gépen sem.
Milehet a baj??

(#4855) remex válasza Siffredi (#4853) üzenetére


remex
tag

Először én is 47PFL6007-est vettem (de már akkor is 6887-et akartam), szerintem az is egy kitűnő készülék, de néhány napon belül sikerült becserélnem egy 6887-re, és ez sokkal jobban tetszik.
Ha még belefér a keretbe és be tudsz szerezni egy ilyet, akkor inkább azt vedd meg.
Különösen ha az Ambilight tetszik és szeretnéd élvezni, akkor mindenképpen 6887, mivel a 2 oldalas és 3 oldalas Ambi között óriási a különbség.
És még néhány "apró" különbség a 6007 és 6887 között (bár ezt már korábban is leírtam ebben a topikban):
400 Hz -> 600 Hz,
4 db HDMI - > 5 db HDMI
infrás távitrányító -> rádiós távirányító a hátulján teljes billentyűzettel
Ambilight Spectra 2 (2 oldalas) -> Ambilight Spectra 3 (3 oldalas)
erősebb beépített hangszóró a 6887-ben (bár ez igazából nem volt szempont)
ezüst színű káva és talp (nekem jobban tetszik).

De természetesen a 6007 is jó választás.
Üdv.

(#4856) allein


allein
addikt

Üdvözlet újra. Kinéztem 5 típust, melyiket ajánljátok? 1, 2, 3, 4, 5. :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4857) OII válasza remex (#4855) üzenetére


OII
csendes tag

A 6067-es széria is 600Hz-es, van 5db hdmi, sat tuner, a belső hangszórói is erősebbek és jobban szólnak mint a 6007-eseké... lényegében a 3oldalas ambilight-ot nem tudják csak.

Ambilight ízlés dolga. Van akinek bejön, van aki meg megvan nélküle. (nem árt mondjuk az optimális elhelyezési körülmények biztosítása)
Én csak azzal tévézem, szemkímélő is, plusz nem annyira feltűnő az edge LED effekt.

958 nap után lelkes újonc lettem

(#4858) OII válasza allein (#4856) üzenetére


OII
csendes tag

Attól függ, mik lennének a szempontjaid?
Ha mégegyszer filipszet vennék.... talán az elsőt választanám, de ha a médialejátszás fő szempont, akkor csakis a 2012-es szériából valamelyiket.

958 nap után lelkes újonc lettem

(#4859) Coyote2000 válasza Siffredi (#4853) üzenetére


Coyote2000
őstag

Csak akkor nem jó az ambilight, ha berakod a tévét egy zárt helyre. Ha mögötte fal van vagy bútor, főleg ha homogén, akkor nagy az élmény.

Az ambilight nem "figyelemelterelés", ha megszereted, utána hiányozni fog.

Az ember szemét pihenteti, nem kell felkapcsolnod semmilyen lámpát, ha vaksötétben tévézel.

A többi gyártónál egyedül a jogok miatt nem terjedt el, de pl. a Sony csinált már hátulról megvilágított tévét, és a Samsung/LG is gyárt Ambilight-jellegű funkcióval szerelt tévéket de ezeket csakis Koreán belül forgalmazhatja a nemzetközi szerzői jogok miatt (persze ha az iPhonet le merték másolni, akkor ezt miért nem? :DDD )

(#4860) allein válasza OII (#4858) üzenetére


allein
addikt

2012-es széria legyen az. Melyik lesz 2012-es típus az 5 közül? :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4861) Coyote2000 válasza allein (#4856) üzenetére


Coyote2000
őstag

1 - 2011-es széria, NEM AJÁNLOM, borzalmasan tükröződik az üvegfelülete
2, 3, 4 - 2012-esek, bármelyiket ajánlom. ebben a sorrendben - a pénztárcádtól függ. Én a 8xxx szériát választanám.
5 - 2010-es széria, volt ilyenem, egyszerű mint a fakocka, de régi már és sok funkciót buksz el a 2012-es verziókhoz képest.

Ha kicsit vársz akkor kijönnek a 2013-asok, emiatt talán lejjebb mennek az árak a régebbieknél. Az újakban már beépített Skype kamera és pointeres távirányító lesz. :C

(#4862) allein válasza Coyote2000 (#4861) üzenetére


allein
addikt

:C :R Köszönöm szépen :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4863) OII válasza Coyote2000 (#4861) üzenetére


OII
csendes tag

A 2012-es széria is bőven gusztustalanul tükröződik... ha volna hajam, nappal nyugodtan fésülködhetnék benne:-(

Nem tudom, a 2013-as szériát kik fogják megvenni, miközben a konkurensek a fejlesztésben, tesztelésben, technológiában fényévekre elhúztak philipséktől.... írom mindezt úgy, hogy évtizedek óta más tv-t nem is használtam

958 nap után lelkes újonc lettem

(#4864) Coyote2000 válasza OII (#4863) üzenetére


Coyote2000
őstag

"miközben a konkurensek a fejlesztésben, tesztelésben, technológiában fényévekre elhúztak philipséktől.... "

Kifejtenéd, mire gondolsz? :U A zuhany alatt én is ki szoktam okoskodni a világ nagy dolgait, de másnap nem írom be semmilyen fórumba... :DDD

Addig is: pl. Moth Eye filter. Kérlek szólj, hogy ezt a díjnyertes fejlesztést melyik másik gyártó nyújtja.

[ Szerkesztve ]

(#4865) Coyote2000 válasza Coyote2000 (#4864) üzenetére


Coyote2000
őstag

kár hogy nincs innováció, mi? :Y

erre a készülékre csapok le pár héten belül...

(#4866) Zahire válasza Hókusz Pók (#4850) üzenetére


Zahire
tag

Bocs, azt hittem, megnézted valamilyen leírásban. Egyébként ahogyan látom a legtöbb filmen Dolby Digital hang van, sőt a tévécsatornák is ilyen kódolásban sugározzák az adást általában, a médialejátszók meg támogatják a DTS-hangot, és úgy már átmegy a készüléken is, így ez ne okozzon problémát ! :N

(#4867) rhonin válasza Siffredi (#4853) üzenetére


rhonin
senior tag

Szerintem max akkor érdemes várnod a 2013asokra ha sok pénzed van és meg tudod fizetni, mert minden bizonnyal drágább lesz nem kicsivel mint a 2012esek.
Bár nem tudom lehet, hogy a 5ös széria is lesz majd olyan jó mint a 2012esből egy 6os. Az árakra lennék már én is kiváncsi.

Tényleg mikor jelennek meg hivatalosan ezek a tv-k?

(#4869) AMD Power


AMD Power
titán

Jó volt az F1 nézni egy ilyen jó tévén! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4870) rhonin válasza Coyote2000 (#4868) üzenetére


rhonin
senior tag

Érdekes. Linket tudsz adni róla? Mert itt Németben nem találtam még... :U
Nem is fog megtörténni vagy csak reménykedünk? ;]
A 9es ha jól láttam már 4k tv lesz. De milyen árral?? Lesz vagy egy 1 millió minimum.

(#4871) dh66e válasza rhonin (#4870) üzenetére


dh66e
veterán

4k-s tv mivel etetnéd?

(#4872) rhonin válasza dh66e (#4871) üzenetére


rhonin
senior tag

emiatt sem nekem fog készülni... :O

(#4873) -=RelakS=- válasza rhonin (#4870) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

4k tv - 1milla...

Gondold át! :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4874) rhonin válasza -=RelakS=- (#4873) üzenetére


rhonin
senior tag

60"ról beszéltünk. Ez meg azért kicsivel nagyobb kategória.

Vagy a philipsnél is csak a 84"os lesz 4k-s?
Hát 6 milláért már inkább kocsit vennék... :U

(#4875) -=RelakS=- válasza rhonin (#4874) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

gondolom FullHD-ben sincs 6-szoros különbség a 60" és a 84"-os tv-k között

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4877) rhonin válasza -=RelakS=- (#4875) üzenetére


rhonin
senior tag

A kérdésem afelé irányult, hogy lesz kisebb méretben is 4k-s vagy csak 84"-ban?
Mert hova tenném a 84"-t? Nincs mozitermem sajnos.... ;]
Vagy még nincs meg a technológia, hogy kisebb méretben is tudjanak 4k-t?

Coyote2000: Akkor már csak 1 hónap kb. Kiváncsi leszek mit hoztak össze most, hogy más tulaja van a cégnek.

(#4878) -=RelakS=- válasza rhonin (#4877) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem tudom, mindamellett el tudnám 42"-ban képzelni a témát.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4880) Siffredi válasza remex (#4855) üzenetére


Siffredi
senior tag

Néztem az általad ajánlott tipust, de már nem lehet kapni sehol. Valószínűleg helyszíni szemlét tartok majd, és megnézem magamnak ezt a 6007-est.

Közben elkezdtem nézegetni az LG tévéit is, ebben az árban a 6xx-asokat lehet kapni, ami kb. egy kategóriában lehet a fenti Philipsel. A 669 pl. elég komolyan néz ki, a maga káva nélküli kialakításával.

A szívem a Philips felé húz, de valószínű a személyes tapasztalat fog dönteni.

(#4881) Chabee


Chabee
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Philips TV ügyben. Apósomnak van egy 46PFL5605H/12 típusú TV-je. Tegnap szerettem volna újrahangolni a TV-t, mert DIGI előfizetésük van és szokás szerint megint szétkavarták a csatornakiosztást. Automatikus módban újrakerestettem az összes adót, de csak a digitálisakat. Hosszas keresés után 99 adót talált. Amikor megnéztem, hogy mit hogyan rendezzek át észrevettem, hogy hiányzottak a M1, M2 csatornák. Elszórakoztam még vele egy párszor, de digitálisan nem találtam meg a királyi csatornákat. Feltűnő volt az is, hogy a fehér csík kb középen állva elérte a 99-es számot, majd kiírta, hogy befejezte a keresést. Nem hagyott nyugodni a dolog és otthon a saját TV-en is újrakerestem a digitális csatornákat. Nekem a Samsung TV-en 114 db talált. Ugyan olyan TV előfizetésünk van, egy városban lakunk, szóval minden egyezik. Kérdésem: létezik, hogy a fenti TV csak 99 db digitális csatornát tud befogadni? A manuális keresést frekvencia kiosztás hiányában nem tudtam célirányosan elsütni a hiányzó adókra. Talán ha szerzek egy ilyet akkor majd megpróbálom.

Segítségeteket köszönöm!

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#4882) dh66e válasza Chabee (#4881) üzenetére


dh66e
veterán

Hálózati keresésnél szerintem meg kéne találnia az összes frekit, beállítod 121.000khz-re a kezdő frekit
sr 6000-6900 és be kéne jönnie az összesnek.
Ha nem akarsz újra csatornát rendezni akkor a digi oldalán a ktv-csatornakínálat digitális fülön városonként kint vannak a színes csatorna logók és ha rámész az egérrel megmutatja a frekijét is ezután a helyes frekivel lefuttatsz egy kézi keresést.Minden további kérdésedre ott a digikábel topic. :)

(#4883) OII válasza Coyote2000 (#4864) üzenetére


OII
csendes tag

OFF
nem tudom idehaza mennyire követhetőek a nemzetközi eladási/értékesítési számok,adatok, de nyugodtan hidd el, hogy a piacra rászabadított 2012-es gagyival a jövőt illetően sok vásárlót kiábrándítottak a márkából. És itt nem a magyar hónalj alatt cipelős 32pfl3807-es tulajokról beszélek, hanem az Európa szerte 100as, 1000es nagyságrendben megkárosított 6,7,8-as széria vásárlóiról...

Vannak dolgok, amiket az ember egy zsák pénz kifizetése után fájó pontként él meg. Amikor pl. egy német vásárló az 1000euro-s tévéjét harmadjára cserélteti, majd még utána sincs megelégedve a termékkel, kicsit elgondolkodnék PR vonalon... hová is tart a cég?

Hidd el, nekem sikeresen felnyitották a szememet a külföldi fórumokon leírtak, tele van csalódott, kiábrándult vásárlókkal... ez itt a gáz. Csak hát idehaza mogyoróországban ez fel sem tűnik... a fizetőképes kereslet miatt, és pont Te tudod a legjobban, miről is beszélek:-)
ON

958 nap után lelkes újonc lettem

(#4887) Chabee válasza dh66e (#4882) üzenetére


Chabee
tag

dh66e köszi a választ!

Már csak azt legyél kedves elmagyarázni hogy az a sr 6000-6900 mi a szösz?

Köszi és Üdv!

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#4888) bluemirage válasza Chabee (#4887) üzenetére


bluemirage
őstag

szimbólumsebesség, vagy jelsebesség.
A digitális televíziók kézi beállításához az alábbi főbb paraméterek lehetnek szükségesek. Az egyes értékek lehetnek automatikus vagy mindegy/minden értékek is.

1., kezdő frekvencia: ..... Mhz
2., szimbólum sebesség, jelsebesség... vagy ezek angol nevei pl. Symbol rate (sr): ......
3., moduláció: pl: QAM64, QAM128, QAM256

Ezeket a szolgáltatódtól tudod megtudni. Ezeket akkor kell használni, ha a TV automatikus keresésével nem érsz el eredményt. A DVB-C nálunk még gyerekcipőben jár. A szolgáltatók számtalan szabványt és értéket használnak, melyek miatt a TV gyári keresési funkciója nem mindig hoz tökéletes eredményt... azaz bizonyos csatornák kimaradhatnak stb.... Egy kicsit ott tartunk, mint 1969-ben, amikor kézzel kellett hangolni a Kékes fekete/fehér TV-t az adott országrész, adott frekvenciáján vadászva a magyar 1-et... :)
Az élet persze attól lesz szép és izgalmas, hogy ha megvannak végre a digitális csatornák, akkor majd a szolgáltató... valszeg még az idén változtat és lehet újra keresni :D Csak, hogy el ne butuljál... ;)
... és, hogy a nyugdíjas hogyan követi le a változást...? Na az nem érdekel senkit.

Meliora sunt bono inimica

(#4889) dh66e válasza bluemirage (#4888) üzenetére


dh66e
veterán

"Az élet persze attól lesz szép és izgalmas, hogy ha megvannak végre a digitális csatornák, akkor majd a szolgáltató... valszeg még az idén változtat és lehet újra keresni"

Miért kéne keresni( na jó tudom samsungnál meg talán lg-nél szívás van,de normális laposban van olyan funkció hogy értesít ha csatornaváltozást észlel és be is rakja a sor végére automatikusan max az lehet idegörlő ha sűrűn pakolgatják át a csatornákat egyik frekiről a másikra és lehet a csatorna sorrendet állítgatni újra és újra de ez kb annyira problémás mint meggyújtani egy gyufát.
Legjobb tudomásom szerint a philipsekben is alapfunkció vagy nem?

(#4890) bluemirage válasza dh66e (#4889) üzenetére


bluemirage
őstag

Igen, de ugyanolyan megbízhatatlan, mint az automatikus keresés. Én emiatt ki is kapcsoltam, mert volt, hogy jelzett. Hurrá... de csak egyet, közben meg a kiküldött levélben volt, hogy kettőnek kellene lennie :(

Meliora sunt bono inimica

(#4891) anrab válasza bluemirage (#4890) üzenetére


anrab
addikt

és mire megjött a levél három volt? :D

(#4892) Chabee válasza bluemirage (#4888) üzenetére


Chabee
tag

Nagyon köszi ezt a kis esszét. :)
Már értem a dolgot, majd kipróbálom. Após pont az a nyugdíjas aki sohasem fogja elsajátítani ezt a digitális mizériát. Remélem szerencsével járok. Majd jelentkezem.

Üdv!

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#4893) dh66e válasza bluemirage (#4890) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt nem nagyon tudom értelmezni(levél=értesítés?) mert sharpomnak(le632, 2011 modell kb philips 6xx6 kategória ha jól írom a típust) philipses a menüje meg a szoftvere, de ez a funkció kifejezetten jól működik.
Be van kapcsolva az automatikus csat frissítés és az értesítés aztán egy bekapcsolásnál kiírja hogy csat fissítés áll rendelkezésre és hogy standby módban majd ő dolgozik blabla.kb-5-10 perc múlva bekapcsolom a tv-t és ott a lista végén az új csatorna.
Nálatok ez nem így működik :F

Chabee
Ne aggódj néha az "öregek" tudnak úgy tanulni hogy még én is meglepődök.

[ Szerkesztve ]

(#4894) dh66e válasza Chabee (#4892) üzenetére


dh66e
veterán

szerk

[ Szerkesztve ]

(#4895) atis86


atis86
csendes tag

Sziasztok!
Most szeretnék philips led tv venni,Ambilight Spectra nagyon tetszik és szinte ezért akarok philips-et venni.
Olyan 230-240 körüli árban akarok venni 42ˇˇ-ot. Melyik tv-t ajánljátok. És mi a vélemény erről Philips 42PFL6907K.

Asrock Fatal1ty H97 Performance, Intel Core i7 4790, ASUS R9 280 DC2T, Kingston Hyperx 4*4 GB, FSP Raider 750, Zalman Z11 Plus

(#4896) kicsiede válasza atis86 (#4895) üzenetére


kicsiede
csendes tag

szerintem olyat vegyél, aminek 6877 a számozása, mert ez megegyezik a többi 6xx7-tel, viszont felül is van ambilight! +esetleg elgondolkodnék a helyedben a 47 coloson, mert árban nincs olyan nagy különbség. :)
mondjuk most rákerestem, úgy tűnik, hogy nem kapható...

[ Szerkesztve ]

(#4897) MontyPython válasza atis86 (#4895) üzenetére


MontyPython
csendes tag

Én a helyedben a [42pfl6687K] készüléket választanám.
Kb. kettő hete vettem meg a testvérét: 42pfl6877K, csak már elfogyott. A különbség, hogy az általam választott tv 3 oldalas ambilight-tal rendelkezik, míg a 6687-es csak kettő oldalival. A távirányító is szuper, két oldalas. A másik oldalon klaviatúra van. Ráadásul nem infrás, hanem rádiófrekvencián működik, így használatakor nem kell folyton a tv felé irányítva tartanod. Nincs egyáltalán gagyi érzeted, van súlya.

Nagyon meg vagyok vele elégedve. Az ambilight szuper, a passzív 3D is nagyon jó képminőséget ad.

[ Szerkesztve ]

Y580, 42PFL6877K

(#4898) anrab


anrab
addikt

"Az mindenesetre tény, hogy az alkalmazásbolton keresztül elérhető programok száma már meghaladja a másfél ezret, és ezek között már megtalálhatóak a 3D játékok, valamint letölthető filmek is."
[link]

szégyellhetné magát a Philips!!! :DDD
úgy látszik kell vennem egy samu blu ray smart-ot.

(#4899) bluemirage válasza anrab (#4898) üzenetére


bluemirage
őstag

"Ambilight Spectra nagyon tetszik és szinte ezért akarok philips-et venni"
Ez az Ambilight rajongás a maroknyi Philips táborban igazán érdekes. Erről van egy régebbi cikk
A cikk utolsó szakasza:
"Vannak, akik rosszul vannak tőle, és idegesíti őket az egész fényglóriásdi, mások pedig odavannak érte."
Én imádom a 7496-mat és életem legjobb döntése volt és csak szerénységem tart vissza, hogy amikor vendégségben vagyok ne sajnáljam le az ottani nappaliban lévő nyomi hangon szóló, SD adást szarul megjelenítő Samu-t. De ha nem lehetett volna anno kikapcsolni az Ambilight-ot (ezt külön csekkoltattam a boltban), akkor már a pénztárig sem jutottam volna el vele, mert már ott a boltban is elborzasztott. A teljesen sötét szobában meg egyszerűen ledobtam tőle az ékszíjat.
Másrészről mivel a Philips tulajok nagyon nagy része szereti és a jó hangzás és kép mellett az egyik szempont a Philips mellett az Ambiligt, ezért biztosan bennem van a hiba. Tehát a Samu és LG tulajok is oda lennének érte, hiszen ők is csak átlagemberek... ezért sajnálatos, hogy a Philips nem engedte át a technológiát és mint rel. kicsi és jelentéktelen márka megtartotta magának.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#4900) bluemirage válasza bluemirage (#4899) üzenetére


bluemirage
őstag

Bocsi ezt a szösszenetet nem anrab-nak akartam címezni, hanem atis86-nak a #4895 hsz-ra reagálva. :U

Meliora sunt bono inimica

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.