Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) lorinser


lorinser
senior tag

Megérkezett a négyoldalas Ambilight!

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#5252) Gabir válasza lorinser (#5251) üzenetére


Gabir
aktív tag

Szerintem az nem újdonság. Az Aurea évekkel ez előtt is rendelkezett már vele. A készülék mindenesetre szép.

[ Szerkesztve ]

(#5253) lorinser válasza Gabir (#5252) üzenetére


lorinser
senior tag

Akkor csak nekem új. Mondjuk az Aurea annyiban más, hogy ott maga a keret is fényárban úszik.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#5254) Zahire


Zahire
tag

55PFL5507K és az 55PFL6008K között képminőségben van vajon különbség, vagy az inkább az extra funkciókban jellemző ?

(#5255) allein


allein
addikt

Azt nem tudja valaki, hogy miért nem tudom megjeleníteni a feliratot abban az esetben ha külső tárolóról angol nyelvű filmet magyar felirattal szeretném megnézni? :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#5256) Zahire válasza allein (#5255) üzenetére


Zahire
tag

A cím és felirat egyezik, milyen kiterjesztésű ?

(#5257) allein válasza Zahire (#5256) üzenetére


allein
addikt

Feliratot átírtam ugyanarra ami a film címe, mégsem látja a TV készülék. SRT a felírat.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#5258) allein válasza Zahire (#5256) üzenetére


allein
addikt

Media playerem van a másik Philips TV készülékhez, de nem ezért vásároltam ekkora méretű meg tudású TV-t, hogy ne lássa a feliratot :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#5259) bodazo válasza allein (#5257) üzenetére


bodazo
tag

Hogy próbáltad megnyitni a felíratott a tv-én. Mert sajnos szerintem magától nem nyitja meg, neked kell be kapcsolni. A felírat gombbal.

Ahogy nézem, a gépet ez nem teljes felírat, már a méretéből is. Ennek csak néha kellene, megjeleni.

[ Szerkesztve ]

(#5260) allein válasza bodazo (#5259) üzenetére


allein
addikt

Laptopon megy a felirat normálisan. Felirat gomb megnyomva a távirányítón és bekapcsolva de hiába :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#5261) bodazo válasza allein (#5260) üzenetére


bodazo
tag

Próbáld meg rövidíteni a fájl nevét, hátha. Mert más ötletem nagyon nincs.

(#5262) allein válasza bodazo (#5261) üzenetére


allein
addikt

Nem segített. Közben az van, hogy software frissítés történt egy hete és valami gebasz van mert film nézés közben a TV készülék kikapcsol több alkalommal is :F Lehet ez is gondot okoz :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#5263) bodazo válasza allein (#5262) üzenetére


bodazo
tag

Hát lehet.

(#5264) Zahire válasza bodazo (#5263) üzenetére


Zahire
tag

Nálam is működik a felirat, igaz néhány karakter nem tökéletesen jelenik meg, de gondolom ez azért van mert én nem frissítettem szoftvert, meg a fentiek alapján nem is fogok.

(#5265) allein válasza Zahire (#5264) üzenetére


allein
addikt

Ne is frissíts :( Ma voltam a szervizben bejelenteni a hibát, aztán valamikor kijönnek és elvisizik a TV készüléket :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#5266) Zahire válasza allein (#5265) üzenetére


Zahire
tag

Amikor én hívtam őket, nagyon korrektek voltak, biztosan fel fognak hívni, hogy egyeztessétek az időpontot, és minden menni fog mint a karikacsapás ! :K

(#5267) allein válasza Zahire (#5266) üzenetére


allein
addikt

:C :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#5268) bali77 válasza allein (#5255) üzenetére


bali77
csendes tag

Az utolsó infó az, hogy a TV nem tudja kezelni a külön file-ban lévő feliratokat, mint egy PC. Az a felirat gomb , ami van rajta az csak pl. DVD filmbe épített feliratot tudja bekapcsolni.
Változott volna ez?

(#5269) bali77


bali77
csendes tag

Tudna valaki segíteni, hogy lehetne valami használható web browser-t telepíteni a TV-re (42pfl6007)?

(#5270) allein válasza bali77 (#5268) üzenetére


allein
addikt

Azok szerint amit leírtál nem változott :U Szomorú vagyok mert én jobban szeretem eredeti nyelven nézni a filmeket és felirattal mint szinkronnal. Média player van, ezentúl ha TV-n akarok nézni felirattal filmet akkor ezt kell használnom :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#5271) Zahire válasza bali77 (#5269) üzenetére


Zahire
tag

Nálam kezeli az USB ről küldött fájlokat , amennyiben egy mappában van a felirattal, de elég apró a felirat és karakterfelismerési problémákat is észleltem. Így maradtam a média playernél a feliratos filmek esetében.

(#5272) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség. Ma kötötték be a Digi tv-t és a Philips 37PFL8404H tv-m nem talál egy digitális csatornát sem. Egy másik készülék a lakásban gond nélkül megtalálja. Én úgy tudom, hogy ennek a Philips képes digitális adások vételére. Van esetleg valami beállítási lehetőség amit nem vettem észre? Eddig UPC volt, így stb-n keresztül néztem tv-t.

(#5273) redbulz válasza hucsikoi (#5272) üzenetére


redbulz
tag

Szia,

A Digi manuális beállításához ez van a honlapjukon:
"Melyek a DIGI DVB-C digitális kábeltévé szolgáltatásának kézi beállításhoz szükséges paraméterei?

A DVB-C digitális kábeltévé szolgáltatásunk kézi beállításhoz szükséges paraméterei:

Symbol rate: 6900

Digitális közszolgálati csomagunk csatornáinál: 6000

Moduláció: 256 QAM

A hálózati azonosító:
Debrecenben: 1002
Kiskunhalason: 1003
A többi városban: 1001

Frissítve: 2012/11/13"

E mellett több helyen olvastam, valamint nekem LG tv-nél is bevált Digivel kapcsolatban, hogy Finnország legyen a régióbeállítás. Egy próbát megérhet. Én nemrég szereztem be egy 6067-et és azzal is vacakolt, első beállításkor nem talált digitális csatornákat, valamit állítottam rajta, és végül manuálisan indítva a keresést meg lettek. Majd megpróbálom megnézni otthon mit piszkálhattam rajta, ha a fentiek nem jönnek be. :)

(#5274) redbulz válasza Koma_ (#5238) üzenetére


redbulz
tag

Ezt a körbejárást én is megtapasztaltam, még gondolkodom, hogy írjak-e az ügyfszolgnak. Neked sikerült esetleg azóta be regisztrálni?

(#5275) hucsikoi válasza redbulz (#5273) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Köszönöm, időközben visszaolvastam és firges kolléga tanácsa segített.Igazából anit te is javasoltál, a Finnországi régió beállítás megoldotta a problémát. :R

(#5276) redbulz válasza hucsikoi (#5275) üzenetére


redbulz
tag

Az jó :) Arra azért számíts, hogy a téli időszámításban lehet, hogy lesz a program guide-ban egy órás csúszás az időzóna különbség miatt, legalábbis nekem a másik tv-n volt. Nem nagy katasztrófa mondjuk na de na azért még is :)

(#5277) hucsikoi válasza redbulz (#5276) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Köszi, hogy szóltál, biztos meglepődtem volna. Isteni szerencse egyébként, hogy két tv van a lakásban. Ha nincs a Samsung biztos vagyok benne, hogy hívom a Digit és jól beégtem volna. Ez csak a Philipsekre jellemző?

(#5278) eszakas válasza eszakas (#5246) üzenetére


eszakas
senior tag

Kicserélték a TV-t ez a darab nem produkálja a pattogást. Csupán plusz 7e-be került :)

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#5279) JanR


JanR
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vettem egy Philips 3D led tv-t.. viszont lenne vele egy kisebb problémám. Sőt nem is biztos, hogy ez a TV hibája.
A PC-revan rákötve HDMI kábellal, mert így szeretnék majd filmeket nézni. TMT5-el ha elindítok egy BR filmet a refresh rate-t vissza veszi 24Hz-re.. hiába állítom be, hogy 60hz legyen, visszaállítja magának. Viszont a kép így "laggos" - hol begyorsul, hol belassul. Elég idegesítő, ezzel lehet valamit kezdeni? AMD 7870 a VGA és hdmi-hdmi-vel csatlakozik a TV-hez. A képrenyő módot már átállítottam "game"-re, "pc"-re, attól függ melyiket használom. A .avi kiterjesztéseket hibátlanul lejátsza 1080p 60Hz-n, csak valamiért a BR filmeknél veszi vissza a refresz ratet.

(#5280) JanR válasza JanR (#5279) üzenetére


JanR
addikt

A lényeg, hogy 1080p 24Hz-l nagyon laggos a kép és rohadtul idegesít.

(#5281) redbulz válasza hucsikoi (#5277) üzenetére


redbulz
tag

A másik tv-m LG, annál tapasztaltam ilyet először, viszont nekem amennyire rémlik a Philipsem nincs Finnországra állítva, még nem néztem meg, szóval elképzelhető, hogy másik trükkel megy enélkül is. De ez a Finnországos dolog is csak a Diginél fordul elő amennyire eddig olvasgattam. Azért ha van türelmed megéri megpróbálni talán a manuális beállítást is helyes régióbeállításnál.

(#5282) redbulz válasza JanR (#5280) üzenetére


redbulz
tag

Ezekbe a kellemetlenségekbe én is beleszaladtam. Az biztos, tapasztaltam és olvastam is, hogy bluray filmeket 24Hz-en kell tolni a tv-re, nekem eddig úgy volt a legjobb(van amit viszont 60Hz-en vitt csak el normálisan, de az már nem bluray még csak nem is mkv konténer, csak mezei vmw). Szerintem nem a tv hibája, inkább valami codec vagy lejátszó program beállítás lehet, ugyanis ugyanazt a filmet(Hobbit 1080p) usb-s vinyóról a tv saját lejátszója hibátlanul, röccenés nélkül teljesen folyamatosan viszi. Szóval tényleg inkább ott van a probléma, hogy a gép hiába tápos nem tudja kiszolgálni megfelelően a tv-t. Én media player classic-al szoktam nézni a filmeket, találtam benne olyan beállítást, ami alapból full screen-en indítja a filmet, akkor nem rémlik, hogy szaggatott volna pl az Avatar 3d, de ilyenkor nincsenek kezelőszervek sem sajnos, így nekem ez nem játszik végleges megoldásnak...És azért illene, hogy egy értelmes gép értelmes vga-val ugyan vigye már el ezeket a filmeket akadozás mentesen nem csak a monitoron de a tv-n is. Minden esetre még én is keresem a megoldást és bújom a fórumokat. :)

(#5283) eszakas válasza redbulz (#5282) üzenetére


eszakas
senior tag

Én a PowerDVD-t próbálom használni mivel ez támogatja a VGA hardveres dekódolását is a K-lite codecpakkban pedig a médialejátszó azt hiszem csak szoftveres kódolást használ. Nem beszélve arról, hogy a PowerDVD képes 3D konvertálásra is. Nem a legjobb minőség de láthatóan 3d-t csinál.
Ja és a gépről amit lehet a Serviio médiaszerveren keresztül érek el.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#5284) JanR válasza redbulz (#5282) üzenetére


JanR
addikt

Eleg valoszinu, hogy szoftveres hiba, mivel a laptoprol hibatlanul megy minden akadas nelkuk.. (i5 + a benne levo hd3000). A nagygepem meg szorakozik velem eroteljesen, pedig nem egy olyan masina ahol megengedett lenne a lassulas (i7 4770, 16gb, 7970). Most kiprobalok meg egy vga drivert, de en eroteljesen gyanakszom az ati/amd illesztoprogramjara.. a catalyst is szokott erdekes dolgokat csinalni. A vga tuti jo, mert mar hasznalom egy ideje :)

Delutam ha rajottem valamire megosztom itt, de azt vegkepp nem ertem, hogy ha 24hz-re van allitva a TV akkor miert lassul be?

Mellesleg en Total Media Theatre 5-t hasznalok mar tobb mint 1 eve, eddig hibatlan volt. Az elozo TV-nel a fullhd filmek is reccenes nelkul atmentek. Most miota 3D miatt hdmi to hdmi van szorakozik. Elotte DVI to hdmi atalkitoval nyomtam minden gond nelkul, de ugye ott nem volt 3D.

(#5285) redbulz válasza eszakas (#5283) üzenetére


redbulz
tag

Lehet megnézem majd a PowerDVD-t, de a máshol ajánlott Splas Pro-t már próbáltam, sajnos ugyanolyan eredménnyel, pedig elvileg az is tud hardware támogatást(úgy tudom a media player classic is ami a klite-al együtt van). Ha a Serviio is egy olyan program ami a megosztást intézi a tv felé, hogy aztán az a saját lejátszójával vigye a filmeket akkor sajna az sem lesz jó megoldás nekem :)

(#5286) redbulz válasza JanR (#5284) üzenetére


redbulz
tag

Az XBMC lejátszó fórumán futólag láttam, hogy lehet talán audio beállítási probléma miatt is szaggatás, gondolom ha azzal akkor más lejátszóval is megeshet, lehet érdemes ilyen beállításokban is szétnézni.

(#5287) redbulz


redbulz
tag

Részemről meg lett a megoldás a szaggatós, akadozós filmlejátszásra, tényleg semmi baja nem volt a tv-nek, csak normális beállítások kellettek a gépen:

http://www.avsforum.com/t/1357375/advanced-mpc-hc-setup-guide

(#5288) JanR válasza redbulz (#5287) üzenetére


JanR
addikt

Az enyémet a powerDVD oldotta meg :D

(#5289) redbulz válasza JanR (#5288) üzenetére


redbulz
tag

Akkor úgy érzem ez egy jó nap :D

(#5290) Koma_ válasza redbulz (#5274) üzenetére


Koma_
csendes tag

Szia!

Nekem megoldódott a probléma méghozzá azzal, hogy nem tv-ről próbáltam regisztrálni, hanem azzal, hogy van egy olyan funkció, hogy regisztrálás mindenképp.

Itt meg kell adni a vásárlás dátumát és a vásárlást igazoló bizonylatot pedig fel kell tölteni.
Néhány napig, talán 1 hétig semmi válasz, majd végre megjött egy visszaigazoló e-mail.
Ezután beléptem és elérhetővé vált a twonky progihoz generált aktiváló kód.

Üdv!

(#5291) redbulz válasza Koma_ (#5290) üzenetére


redbulz
tag

Köszönöm, akkor azt majd én is megejtem. A Twonky-t én is próbálgattam, de nekem sajnos csinál olyat, hogy egyszerűen megáll a film lejátszás közben, és ha megállítom, hagyom picit gondolkodni, vagy visszatekerem fél percet, akkor utána megy tovább rendesen megint egy darabig. Mintha nem tudna rendesen bufferelni, pedig nem wifin éri el a hálózatot, hanem kábelen. Lehet, hogy ezt megoldja szerinted a regisztrált Twonky? Mert jelenleg nem láttam beállítást benne ami ilyesmire vonatkozhatna.

(#5292) alexhez válasza allein (#5257) üzenetére


alexhez
csendes tag

Hi!
A képet elnézve. az srt a file névben is szerepel, ez lehet a gond.
Mert az .mkv kiterjesztés például nem látszik.

(#5293) allein válasza alexhez (#5292) üzenetére


allein
addikt

Teszek egy próbát újra a hétvégén. Átnevezem úgy, hogy nem írom oda .srt Philipses szakértő volt kint tegnap újra az új TV készülék miatt, próbált frissíteni pendrive-ról de valamiért nem sikerült. Felhívta egyik kollégáját, aztán pénteken jön újra :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#5294) Rodnas


Rodnas
csendes tag

Sziasztok!
Van egy philips 46pfl9705h/12 Monitor/TV-m amely a következőt produkálja:
A készenléti LED: 9 rövid; kis szünet 9 rövid 1 hosszút villog. Mi lehet a gond?
Előre is köszi a segítséget.

(#5295) Koma_ válasza Rodnas (#5294) üzenetére


Koma_
csendes tag

Hali!

Monitorként használod vagy tv-t nézel rajta? Ha tv-t nézel rajta, akkor szerintem éppen frissítette a digitális csatornákat a készülék. Nekem is hasonlóan viselkedett tegnap reggel, és vagy 1,5 órán keresztül nem is tudtam bekapcsolni. Állítólag minden nap reggel 6-kor lefolytatja a új csatornák iránti keresést a készülék.
Én kikapcsoltam ezt az automatikus funkciót, nincs szükség minden nap erre. 1-2 havonta elegendő ezt elvégezni.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5296) Koma_ válasza redbulz (#5291) üzenetére


Koma_
csendes tag

Nekem is csinál ilyeneket a tv. Persze csak akkor, ha nagy felbontású (1080p-s) mkv filmeket nézek. Én wifi-n keresztül osztom meg a filmeket, eddig erre gyanakodtam, vagyis hogy a vezeték néküli kapcsolat miatt akad néha-néha a film.
Szeritnem nincs köze a Twonky-nak ehhez. De pontosan én sem tudom, hogy mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#5297) Rodnas válasza Koma_ (#5295) üzenetére


Rodnas
csendes tag

Szia!

TV-t szoktam rajta nézni és a Digi beltéri van rádugva, kábelTV, XBOX360.
Megpróbálom bekapcsolni és ott hagyom pár órát, majd meglátjuk.

(#5298) kapicsabi


kapicsabi
tag

Sziasztok!

Van egy Philips 47PFL6907-es tv-m, amit sokat használok PS3-al. De sajnos azt tapasztalom, hogy elég nagy az input lag-ja. :-(
Játék módon van a tv, de így is nagyon zavaró!

Lehet ezen valahogy segíteni?
Tud nekem valaki küldeni ehhez egy jó kepbeállítást, ami segít ezen a dolgon?

Előre is möszönöm!

Üdv: Csabi

(#5299) maláj


maláj
őstag

urak 1 kis segítség kellene TV vásárlás ürügyén (ebben a topikban is ;])

ár: max. 100k
méret: 32"
100Hz kötelező
3D ha belefér akkor jó
SMART nem fontos

Digi Tv (kábel) nézésre (NFL, F1, BL meccsek, ilyesmi), PC-ről filmek (vagy külső HDD, usb, pendrive, stb.) ritkán 1-2 játék, Raspi is rá lenne dugva (ha már van ...) és kvázi irodai gépnek is lenne használva ...

A csatlakozók terén örülnék ha mindenből lenne és minél több (HDMI 2+, usb, scart, rca, stb.) :)

A sok felsorolt tulajdonság nyilván kivitelezhetetlen ennyi pénzből de próbáljuk megtalálni a legjobb megoldást (aka bestbuy) :R

(#5300) sztomi1981


sztomi1981
tag

Sziasztok,
tudom ez régi topic, de azért megpróbálok itt érdeklődni. nekem is 5405-öm van, és észrevettem hogy ha USB-ről nézek filmet (xvid-AVI), idővel elkezd nagoyn csúszni a hang a képhez képest. Ilyennel találkozott valaki? Pendrive-rol nézem ami FAT32-re van formatálva, nemtom ez számít e.
Illetve ha mondjuk feltenném a 4606-os széria (ugy tudom ez az utodja) szoftverét az segítene e szerintetek vagy elrontaná? Esetleg vmi mást kellen átállítani a hangnál?
köszi előre is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.