Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) anrab válasza ivanyi (#4100) üzenetére


anrab
addikt

nem követem régóta már őket úgy hogy nem tudom.
de van egy sejtésem hogy amennyibe ez kerül /nem tudom mennyibe/ lehet hogy LG-be jobbat kapsz.
nézd meg őket. de ha vársz egy kicsit majd még valaki biztos hogy tud hozzászólni. csak nem nagyon pörög ez a topic mert mindenki samut vásárol. azt azért nem ajánlom mert fényes kijelzőjű.

(#4102) Lehiñito válasza ivanyi (#4100) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Szia.
Mondanám, hogy eladósorban van az 5 hónapos 40pfl5206H tv-m, amihez gyári garancia van, de nem tudom érdekelne e a távolság miatt?

anrab: ez a fényes kijelző azért elég gáz a samunál nem?
Elég érdekes, hogy a philips alsó kategóriájának is matt kijelzője van.
Tv-t akarok én is cserélni és maradnék ennél a márkánál, csak nagyobb méretben.

[ Szerkesztve ]

(#4103) subset válasza ivanyi (#4098) üzenetére


subset
senior tag

Hali,
Szerintem nem egy rossz döntés a 42PFL3007H. Sőt !
Jómagam egy pár évvel idősebb 5000-es szériát nézek, a legnagyobb megelégedésemre.
Tűéles kép....néha már szokni kell :K főleg ha jó digitális adásod is van hozzá.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#4104) anrab válasza subset (#4103) üzenetére


anrab
addikt

ne hozd egy lapra a legalsó belépő szintű 3 ezrest az 5 ezres szériával.
elég nagy a külömbség a belsejében.

(#4105) ivanyi válasza Lehiñito (#4102) üzenetére


ivanyi
csendes tag

helyileg hol lenne?nagyon regota keresek mar tvt.nem most akarom megvenni 2-3heten belul csak szeretnek konkret tvt kivalasztani,nem akkor akarok valogatni.

Én nem vagyok sztár, nem is akarok az lenni! Én legenda leszek!

(#4106) anrab válasza Lehiñito (#4102) üzenetére


anrab
addikt

jól teszed. nincs eléggé nagy tv.
Én nem rég vettem egy cinema gold 21:9-et. 290-300 cm-ről még ettől is lehetne nagyobb. mindenféle képen 21:9-et akartam. az volt a baj hogy az 58"-os aktív 3D-s lutri lett volna hogy milyen hatással van rám.
az aktívnak tuti nincs mellékhatása. mondjuk nem is nagyon használom ezt a részét meg a net tv-t sem. de ha már benne van...
a samukon egy színfokozó fólia van és az a fényes felület. ezért vannak azok a műanyag színek rajta.

ivanyi:itt kezdődnek a philipsek igazából.

[ Szerkesztve ]

(#4107) Lehiñito válasza ivanyi (#4105) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Szegeden vagyok helyileg.
Én is úgy vagyok vele, ha eladom akkor veszek nagyobbat, ha nem tudom eladni akkor még váratni fog magára a tv vásárlás.

anrab: Hát én is szeretnék szép nagy tévét, de véges a pénztárcám.
Az a baj, hogy csak plazmából tudnék kihozni 50"-t, lcd-ből ha középkategóriásat akarok akkor 42-46- nagyon max 47"-os jöhet szóba, de az már lehet hogy menne a megjelenítő minőségének a rovására.

[ Szerkesztve ]

(#4108) anrab válasza Lehiñito (#4107) üzenetére


anrab
addikt

természetesen megértelek.

(#4109) dh66e válasza anrab (#4108) üzenetére


dh66e
veterán

Egyáltalán nem a méret a lényeg én egy ilyet néztem ki magamnak ettől egyáltalán nem kell nagyobb tv egy átlag háztartásba.[link]
:DD

(#4110) anrab válasza dh66e (#4109) üzenetére


anrab
addikt

teljesen igazad van. erre Én se mondanám hogy kicsi három méterről. :D

(#4111) Zahire


Zahire
tag

2014. március 1-ig garanciás 42 PFL 7676 készülék 150.000 - ért eladó.

http://download.p4c.philips.com/files/4/42pfl7676h_12/42pfl7676h_12_pss_hun.pdf

Semmi baja, csak nagyobbat szeretnék vásárolni.

Érdeklődővel privát üzenetben megbeszéljük a továbbiakat.

(#4112) -=RelakS=- válasza Zahire (#4111) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hú, ha ezt 2 hónappal ezelőtt hirdeted meg...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4113) joe111


joe111
csendes tag

Sziasztok !!!

Ahogy nézem a 2012-es Philips tv választék sorozat/tudás szinten egy kicsit "felbolydult". Már az 5000-es szériától elérhető a valódi 100Hz (PMR400Hz lásd PFL5007). Valamint lásd 5507 már 3D. Jól látom én ezt, hogy ami 2011-ben még 6000 fölött volt elérhető az már az 5000-es szériában is benn van.
Mi a véleményeteket a LG Cinema Tv-ről pl. LM620S

Köszi

(#4114) Mezcal válasza joe111 (#4113) üzenetére


Mezcal
addikt

Jól látod, nagyon nagy dobás szerintem. Nekünk 5606 van, de az utódja hatalmasat ugrott előre.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#4115) stryder


stryder
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy (hülye fejjel) a service menüben átálltam "VIRGIN MODE: ON" -ra
Kikapcsoltam a tv-t, aztán vissza... Azóta se kép se hang :(
Az lenne a kérdésem, hogy a szervíz menüben történő módosításokat vissza lehet-e valahogy állítani...
Model: 47PFL3605H/12
Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!

(#4116) anrab válasza stryder (#4115) üzenetére


anrab
addikt

főmenü beállítások. előtte lehet hogy ki kellene húzni a konnektorból.

(#4117) stryder válasza anrab (#4116) üzenetére


stryder
csendes tag

Jó lenne az ötlet, viszont semmit sem látok. Tök sötét a kép... :(

(#4118) daniel2121


daniel2121
senior tag

Hirdetnek az aprón egy 32pfl9613-at. Mi a vélemény róla?

(#4119) hanolfe válasza stryder (#4115) üzenetére


hanolfe
tag

Másolj fel egy új firmware-t egy pen drive-re, helyezd be a pent a tévé valamelyik USB portjára majd kapcsold be a tévét. Automatikusan frissíti magát, ha szerencséd van megjavul.
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=de&scy=de&ctn=47PFL3605H/12

(#4121) Mezcal válasza #46372352 (#4120) üzenetére


Mezcal
addikt

Philipsnek szebb a képminősége, azt meg kell fizetni.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#4122) bluemirage válasza #46372352 (#4120) üzenetére


bluemirage
őstag

Ekkora eltérés nem indokolt, ezért a "gyakorlatilag azonos tudás" sántít.
Továbbá azonos forrásból kell nézni az árat is.
Érdemes lenne alaposabban utána nézned a részletes specs-eknek. Az IPS panel szó is sok ekkora különbséghez. Ha lesz időm majd én is utánanézek.
Nem vagyok Philips fan, de a képe/hangja szebb lesz, mint az LG-nek, de ekkora felár így is gyanús.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#4123) zka67 válasza #46372352 (#4120) üzenetére


zka67
őstag

+ a philipsben van ambilight is.

(#4124) bluemirage válasza bluemirage (#4122) üzenetére


bluemirage
őstag

Philips 6007 37'
LG 37'

Hmmmm megnéztem tényleg 30%-al drágább :F
És a két oldalsó villogó led sor (én jajj de utálom, nálam kikapcsolva), ami egy falusi búcsú hangulatával ruházza fel a szobát... szóval tuti nem az dob rá +60e Ft-ot.

Ettől függetlenül és a Philipset venném, ha a kép és hang számítana. Ha pénz, meg a SMART dolgok az elsődlegesek, akkor még azért egy Samu-t megnéznék.

Meliora sunt bono inimica

(#4125) stryder válasza hanolfe (#4119) üzenetére


stryder
csendes tag

Úgy néz ki, nincs szerencsém... Még mindig a nagy semmi...
Tökre olyan érzésem van, mintha egy rendszer nélküli PC-t kapcsolnék be...
Nem kellene ehhez egy alap "rendszer" ???

(#4128) kapicsabi válasza #46372352 (#4126) üzenetére


kapicsabi
tag

Nem csak annyi a különbség. A Philips-ben van wifi, az LG-ben nincs. Plusz, ha jól emlékszek, akkor a Philips-ben 2 magos proci van, míg az LG-ben 1 magos.

Ha megvan a Philips-re a pénzed, akkor ne is gondolkozz! Ég és Föld a különbség a 2 tv között! Én 47LM660S-t adtam el és váltottam Philips-re! Nem bántam meg...

(#4129) alexhez válasza stryder (#4125) üzenetére


alexhez
csendes tag

Hi!
Csak azt tudnám minek kell turkálni a szervízmenüben??
Szakember vagy? Bár akkor most nem kérdeznél itt... :-)
Merre vagy?

(#4133) alexhez válasza #46372352 (#4132) üzenetére


alexhez
csendes tag

Hi!
Az összes xxPFL6xx7 TV-ben LG panel van. Nem legyen kétséged efelől.
Üdv!

(#4134) anrab válasza #46372352 (#4132) üzenetére


anrab
addikt

hát ez elég fura hogy a közép felső kategóriába samut tesz.
lehet költség kímélés?

[ Szerkesztve ]

(#4135) anrab válasza anrab (#4134) üzenetére


anrab
addikt

na lejárt a szerk. mire elolvastam. /google/
úgy néz ki hogy legalább márt elkezdtek foglalkozni a smart részével is. ideje volt. már ha visszamenőleg is csinálják.

(#4136) anrab


anrab
addikt

egy olyan kérdésem lenne a gurukhoz hogy van ez az alkalmazás androidra. nagy meló lenne átírni valamit benne hogy badán is menjen?
csak az előbbi böngészős tipp után jutott eszembe.
ha nem lenne nagy durranás megbütykölné valamelyikőtök.
biztos több philips tulaj is van itt aki örülne neki. :)
nagy köszönet ha esetleg valaki megteszi ha egyszerű.
nem értek a programozáshoz amit biztos tudtok már az évek alatti fórumozásból és ezért merek ilyet kérdezni. :)

[ Szerkesztve ]

(#4137) alexhez válasza anrab (#4136) üzenetére


alexhez
csendes tag

Hi!
Ez egy jobb/újabb alkalmazás, hasonló célra.

(#4138) anrab válasza alexhez (#4137) üzenetére


anrab
addikt

ok de hát ez is csak androidra jó!
hát ha ezt sikerülne ez is jó lenne. badán a másikat kipróbáltam mikor androidra váltok de hát ez így hülyeség. azért kellene valahogy badára át írni ha nem nagy durranás.

(#4139) anrab válasza anrab (#4136) üzenetére


anrab
addikt

most nézem. nem is ide akartam ezt írni hanem a samsung wave topic-ba. :D

(#4140) Fun21


Fun21
csendes tag

Sziasztok!

Arra jutottam sajnos vagy sem egy új készüléket kell vásárolnom, az igazság a tv-k világában nem vagyok jelen nem ismerem soha nem foglalkoztam vele. Persze most tv vásárlás előtt bajban vagyok, rengeteg a választék de, hogy melyiket válasszam fogalmam nincs, természetesen zsákbamacskát nem akarok. Mérlegelnem kellet, hogy most vegyek egy felsőkategóriás csúcskészüléket vagy közép esetleg belépőszintű lesz nekem jó.
Árakból asszociáltam a kategóriaszintekre(lehet nem jól) 3D kilőttem mert nem látom vagy is nem érzékeli a szemem, smart funkció +szolgáltatásként fogom fel ha van az se baj ha nincs azt se baj.

Néhány típus amiket én néztem:

Philips 42PFL4007H
LG 42LM620S

Főleg amikre használnám: sport közvetítések (foci,boksz) SD,HD tartalmak egyaránt, és persze HD filmek.
Médialejátszó funkciója jó legyen, kategóriájához képest jó kép(gondolom ez panel függő).

Várom a tippeket, tanácsokat és persze vendégeim vagytok egy kávéra!

(#4141) bluemirage válasza Fun21 (#4140) üzenetére


bluemirage
őstag

"Médialejátszó funkciója jó legyen" = Samsung
Ha nem kell tényleg jó képminősége csak "kategóriájához képest jó képe legyen" = Samsung.
Szóval nézz át a Samsung TV-s topikba és ott egy ES vagy EH 6000-es szériát, vagy felette érdeklődj.

Mondom ezt én Philips tulajdonosként :D egy Egreat R6S médialejátszó társaságában :)
Én így oldottam meg, hogy tökéletes kép/hang legyen, de a kompromisszumok nélküli médialejátszásról se mondjak le. Szóval ez is egy út.

Meliora sunt bono inimica

(#4142) zsampi9


zsampi9
csendes tag

Sziasztok!

Végigolvasva több fórumot, arra jutottam, hogy ez a típus, amelyikből választani fogok.
Közülük is az alábbi 2 típusra sikerült szűkítenem a listát. Nagyobb tv nem fér el, 3D nem lenne lényeg, de ha már van, akkor passzív legyen. Így az 5507-et ki is zártam.

Philips 32PFL6007K
Philips 32PFL7606H

Az adatlapok alapján nem sok különbséget látok (a 6607 beépített wifi-je nekem nem szempont), kivéve, hogy előbbi 30 ezer forinttal drágább, legalábbis az edigital-on. Talán mert a 6007ez idei modell, a 7606 pedig 2011-es?
Elsősorban a jó képminőség a lényeg.
Végigolvasva több hozzászólást, a 6-7000-es sorozatról elég jó vélemények voltak. Mégis a kettő közül melyik (lenne) a jobb?

Köszönöm a válaszokat, véleményeket előre is!
Zsámpi

(#4143) kapicsabi válasza zsampi9 (#4142) üzenetére


kapicsabi
tag

Szerintem a 32PFL6007-est válaszd. Újabb modell, passzív 3D, 2 magos proci, nagyon jó médialejátszó.

(#4144) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok!
Hamarosan szeretnék egy nagyobb tv-t a régi helyett és ezen a Philips 55PFL5537K tv-n megakadt a szemem!
A konkurenciával(sanyi,samu elzsi)szemben mivel jobb-rosszab mert hát ilyen méretnél láthatóak a hibák.....gondolom...
A mostani 40"-ost is inkább xboxra meg tv és hd-s filmekre használtuk,ritkábban netre.

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#4145) jimmy74


jimmy74
őstag

Illetve a 6007K mivel tud többet?

WoT:jimmbo

(#4146) spiderjoe111


spiderjoe111
csendes tag

Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen programot használtok a pc-n lévő filmek tv-n való megnézéséhez. Olyan kellene ami mountolt iso blue-ray lemezt is meg tud osztani a tv számára.

Köszi

(#4147) stickermajom


stickermajom
addikt

Hello!

Tegnap másodszor fordult elő, hogy a 7456 bekapcsoláskor, mikor bejön a Philips feliratos fehér képernyő olyan, mintha elcsúszna oldalra az egész. Fehér helyett szürkés, és a Philips felirat is balra lent megjelenik még egyszer, csak fakóbban. Utána mikor a fekete hátterű felirat jön be már minden rendben van, és TV-zés, film nézés közben sem jelentkezik.

Aggódnom kéne?

(#4148) alexhez válasza stickermajom (#4147) üzenetére


alexhez
csendes tag

Hi!
Nem.

(#4149) stickermajom válasza alexhez (#4148) üzenetére


stickermajom
addikt

Fú, akkor jó. Köszönöm!

(#4150) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy 40PFL5537K/12 típusú készüléket. Szerintetek egy LG42LM660S- tol jobb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.