Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archivum III. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2651) fokukac válasza aesir (#2647) üzenetére


fokukac
nagyúr

végül is hazudott, mivelhogy - mint pár órája közösen kiszámoltuk ;) - csak 24,6 %-kal magasabbak a reálbérek ma, mint 3 évvel ezelőtt. (mielőtt belémkötnétek : ''nagy átlagban'')

A Fidesz-kormány (tehát 4 év) alatt összesen nem nőttek feleennyivel sem a reálbérek.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2652) tildy válasza fokukac (#2650) üzenetére


tildy
nagyúr

Már aki vidám volt.
Én miatta nem repülhettem egy egész délután....
Ráadásul mi8assal jött pestről nyíregyre, aminek üzembentartása percenként 8000Ft., az akárhogy is számolom 480000ft le, és 480000ft vissza.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2653) Public Enemy válasza fokukac (#2650) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Torgyánt személyesen akkor láttam először mikor '95-ben tüntettünk a tandíj ellen a Parlament előtt. Integetett mint a pápa szokott. Az ottani többezres tömeg nagyrésze már akkor kiröhögte. Fasza Köztársasági Elnök lett volna:DD
A reálbérek szintjén vitatkozni kicsit csalóka, ha magamból indulok ki. Ha nálunk mindenki a tényleges nettó ''bevételéből'' adózna a cégünk régen tönkrement volna. Reálbért igazán csak az állami alkalmazottaknál (azér itt is vannak élelmesek: rendőr, finánc APEH ellenőr stb.)+ a multik futószalagjai mellett dolgozó minimálbéren tengődőknél lehet mérni.


[Szerkesztve]

(#2654) rdi válasza Public Enemy (#2606) üzenetére


rdi
veterán

Eredetileg a baloldal a Konventben az elnöki pulpitusról nézve a baloldalt ülőket jelentette.
A baloldal akkor volt forradalmi, amikor a kapitalizmus kritikáját kellett megfogalmazni és ezt radikálisan tette, illetve a kommunisták radikális változásokat akartak elérni, radikális eszközökkel.

Ma a baloldal a fejlett világban sehol nem forradalmi, ahogy nálunk sem, mert a fennálló rendszerben akarja rendszerszerű megoldásokkal az ország fejlődését.
Ugyanúgy, ahogy a mai magyar jobboldali fidesz. Mivel a rendszer fő vezetői mind baloldaliak (még a fidesz is) ezért a forradalmiság a jobboldalon tawlálja meg a helyét. Amiért furcsa a fidesz helyzete az az, hogy :
1) balodaliként jobboldali konzervatív politikát kell folytatnia;
2) megjelenik nála belül a jobboldali radikális forradalmiság is, melyet valahogy kezelnie kell, ha meg akarja tartani...

Fej! Tor! Potroh!

(#2655) rdi válasza fokukac (#2651) üzenetére


rdi
veterán

Hát igen, de kit érdekel mindez, ha OV másként mondja? :?D

Fej! Tor! Potroh!

(#2656) Public Enemy válasza rdi (#2654) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Igazad van. Szerintem:C

(#2657) fokukac válasza Public Enemy (#2653) üzenetére


fokukac
nagyúr

jajj, a tandíj ellen.... havi 2000 Ft...

és akkor jött a fidesz, aki ''ingyenessé tette a felsőoktatást''.
Ja, ingyenessé, csak amennyivel kcsökkent a tandíj, annyival lett kevesebb az ösztöndíj is.
nem beszélve az egyéb díjakról és 10e Ft-os könyvekről....

és manapság már a diákok fele tanul olyan költségtérítéses képzésen, ahol félévente 100e Ft a tandíj....

na ez csak eszembe jutott most a tandíjról.

Egyébként buli lehetett a Bokros ellen tüntetni... :D
szegény, pedig ő is jó fej...

erről jut eszembe, múlt hét szombaton este a kék metrón utaztam, a nagyvárad téren szálltam fel, és ott ült a Bokros a metrón... pont ott, ahol felszálltam. :D
nagyon laza volt, farmer, és mackósapka volt rajta... :D

Az emberek nem nagyon ismerték meg, hogy az elmúlt 10 év legtöbbet szidott politikusa, és jelenlegi világbank-igazgató ül a metrón, tehát most már akár lehetne újra pénzügyminiszter... én támogatnám... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2658) faster válasza fokukac (#2657) üzenetére


faster
nagyúr

... tehát most már akár lehetne újra pénzügyminiszter... én támogatnám...
Mit kapsz ezért beeboytól! :U Feléjük Bokrossal ijesztgetik a gyerekeket.
Azért furcsa, hogy metrózgat.

[Szerkesztve]

(#2659) Public Enemy válasza fokukac (#2657) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Én mikor az első diplomámat csináltam nem nagyon foglalkoztam a politikával. Anyámék fizették a révészt, nem nagyon érzékeltem h mennyire viselte + a tandíj őket. Személyszerint csak a buli kedvéért utaztam Pestre. A második diplomámat évi 200e Ft tandíjjal kezdtem ami mikorra lediplomáztam majd 300-ra nőtt. (Diákhitel tartozásom több mint 700e) Bokros gazdaságpolitikája a mai logikámmal nézve nem volt rossz, de az emberek nagyrészét azért +viselte ezért bukott meg.

(#2660) tildy válasza Public Enemy (#2659) üzenetére


tildy
nagyúr

A kandósokat úgy tudom semennyire. Mindenki kapott 2000ft szoctámot alapból, aki rászorult volt az még efölött is.
Szóval nem volt senkinek sem tandíj...Ott .
Egyébként ha jól tudom, a hallgatói normatív támogatást 4 éven keresztül nem avgy alig emelte a fidesz, persze a 2000 -s tandíjjat nagyon emlegették, hogy eltörölték...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2661) Public Enemy válasza tildy (#2660) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Mostani agyammal nappalin cigánynak vallanám magam. Qrva nagy ösztöndíjjakat kapnak!:DD:)):DD

[Szerkesztve]

(#2662) rdi válasza Public Enemy (#2661) üzenetére


rdi
veterán

Á, nem mennél vele semmire, mert ellenőrzik :))
De tényleg ám! A kisebbségi önkormányzatok. Én sok roma gyereket tanítok meg sok nemromát is, és tavaly még néhányan kaptak a második csoportból is ösztöndíjat, az idén már nem...
Ami egyébként jogos is.

Fej! Tor! Potroh!

(#2663) tildy válasza Public Enemy (#2661) üzenetére


tildy
nagyúr

Nálunk nem.
sokkal inkább kap az ember olyasmire, hoyg emnnyi az egy főre eső jövedelem, 15-20 ezer forintnál már megnézik , meg mindenféle papírokat kérnek, ha be van írva hogy az apa vállalkozó, akkor apehes papírok jobbra balra, vállalkozó esetén nagy fenntartások említett jövedelem esetén, szal nem nagyon lehet jobbra balra csalni...
Nem sok volt a szoctám, utoljára tán nekem 10 ezer.
Ja oppá én szoctmról beszéltem nem ösztöndíjról...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2664) fokukac válasza rdi (#2662) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nem azért, de az egykori kisgazda titán, Lányi Zsolt (tudjátok, a honvédelmi bizottság egykori elnöke, aki szerint egy magyar katona szuronnyal többet ér, mint 1000 amerikai rakétavetővel... :D )

szóval Lányi Zsolt 2002 óta V. kerületi örmény kisebbségi önkormányzati képviselő.
Jó mi?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2665) Public Enemy válasza rdi (#2662) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Jogos az biztos mer felzárkózhatnának már. Észre kéne venni h ez már a XXI. század és nem a középkor. Meg azt is h nem sokáig bírjuk őket eltartani ha a dolgozni akarók száma csökken a nem akaróké + nő. :F

(#2666) aesir válasza fokukac (#2651) üzenetére


aesir
veterán

''Elmondom még egyszer mint egy ötévesnek...'' TAVALY (nem 3 éve, hanem tavaly) egy százalékkal csökkentek a reálbérek. Ennyi az állítás nem több, nem kevesebb. Helytálló vagy nem?

Van saját életem...

(#2667) Public Enemy válasza fokukac (#2664) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Biztos a jó anyja volt örmény azért magyar a neve:DD

(#2668) fokukac válasza aesir (#2666) üzenetére


fokukac
nagyúr

igen? és én mit mondtam?
------------
én meg 180 centis vagyok, és már 10 éve nem nőttem egy centit sem. bár előtte két évig évi 10-15 centit... most akkor mi van? melyik kormány tehet róla? :D

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2669) Public Enemy válasza aesir (#2666) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Én má elmondtam a véleményem. Csalóka ezen vitatkozni. Az emberek nagyrésze csencsel ügyeskedik. A reálbérekről vitatkozni felesleges mert ugyanannyira helytálló mint a munkanélküliség kérdése: más ar egisztrált munkanélküliség (amiről a politikusok beszélnek) és más a tényleges munkanélküliség. Nálunk a rettegett Hétes telepen ami gettó a lakók nagy része sose dolgozott regisztrálva sincs azt se tudja mi az a munkaügyi központ. De ha a statisztika ezt mondja biztos így van.:DD

[Szerkesztve]

(#2670) aesir válasza fokukac (#2668) üzenetére


aesir
veterán

Terelsz, nem ez a kérdés...., de Tőled megszoktam, ha nem válaszolsz akkor igazam van :D

Van saját életem...

(#2671) viharhozo válasza aesir (#2644) üzenetére


viharhozo
addikt

Az Apeh egy vegrehajto szervezet. Nem hoz torvenyeket, nem keszit jogszabalyokat.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2672) aesir válasza Public Enemy (#2669) üzenetére


aesir
veterán

Ha egy dologban elfogadjuk a statisztikát, akkor másban is el kell...

Van saját életem...

(#2673) aesir válasza viharhozo (#2671) üzenetére


aesir
veterán

Ezt ki állította?

Van saját életem...

(#2674) fokukac válasza aesir (#2670) üzenetére


fokukac
nagyúr

mit terelek, Te állítasz hülyeséget ma már tizedszerre, majd kijavítlak, és utána ugyanúgy folytatod...

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2675) faster válasza fokukac (#2664) üzenetére


faster
nagyúr

''egy magyar katona szuronnyal többet ér mint egy amerikai katona 5000 rakétával''
Kisgazdák gyöngyszeme.

(#2676) viharhozo válasza Perjel (#2632) üzenetére


viharhozo
addikt

Errol mindig az jut eszembe, amit Ader Janos nyilatkozott. Arra a kerdesre, h miert nincs a Fidesznek vallalkozoi tagozata, azt valaszolta, h abba senki nem lepne be, mert a szocik veres bosszut allnanak rajtuk.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2677) aesir válasza fokukac (#2674) üzenetére


aesir
veterán

Azaz megint megkérdőjelezed, hogy TAVALY egy százalékkal csökkent a reálbér?
Ha ebben hülyeséget állítok, vond felelősségre a KSH-t, mert félretájékoztatott.

Van saját életem...

(#2678) viharhozo válasza aesir (#2673) üzenetére


viharhozo
addikt

92-ben megszüntettem egyik cégemet, minden rendben APEH elfogadta a felszámolást. Utána 97-ig minden évben bekérték az összes papírt, hátha történt változás a cégben. Na ennyit az APEH-ről.

Az Apeh minden valoszinuseg szerint nem jokedveben kerte a papirokat, hanem azert, mert a PM ilyen rendeletet hozott.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2679) fokukac válasza aesir (#2677) üzenetére


fokukac
nagyúr

Te eredetileg átlagbérről beszéltél.
a tavalyi 1 %-os reálbér-csökkenést senki nem kérdőjelezte meg.
viszont, hogy teljes legyen a kép, hozzá kell tenni, hogy az ezt megelőző 2 évben 25,5 %-kal nőtt a magyar reálbér, és ez a növekmény csökkent tavaly 1 %-kal.

és úgy már egész más a leányzó fekvése....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2680) aesir válasza fokukac (#2679) üzenetére


aesir
veterán

AZ átlagbért egyből kijavítottam.
A tavalyi egy százalékos reálbércsökkenésre azt mondtad hogy hülyeség.
Nem a teljes kép volt a kérdés, hanem a tavalyi.
Érted már?

Szóval hülyeséget mondtál megint:)

Van saját életem...

(#2681) rdi válasza fokukac (#2664) üzenetére


rdi
veterán

Hát már bocs, de nem úgy néz ki tényleg mint egy örmény ? :D Mert szerintem igen. Én ebben semmi problémát nem látok.

Fej! Tor! Potroh!

(#2682) fokukac válasza aesir (#2680) üzenetére


fokukac
nagyúr

Veled vitatkozni olyan, mint sajtreszelővel rejszolni : Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas.... :D
olvasd végig újra, hogy Te mit írtál, és én mit írtam, aztán nézd meg, hogy nem vagyok-e kint a kert végében a fán. :D



[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2683) aesir


aesir
veterán

Zenthe Ferenc és Basilides Zoltán is örmény származású. Lányi legalább annak is néz ki.

Van saját életem...

(#2684) rdi válasza aesir (#2680) üzenetére


rdi
veterán

Mi van? Ti másoljátok magatokat?
Aesirnak igaza van és főkukacnak is igaza van!
Ennyi.

Fej! Tor! Potroh!

(#2685) rdi válasza aesir (#2683) üzenetére


rdi
veterán

Basilidesnek meg legalább olyan a neve .... :DDD
De ez a téma vakvágány...

Fej! Tor! Potroh!

(#2686) aesir válasza viharhozo (#2678) üzenetére


aesir
veterán

Értelmes rendelet a Horn-kormánytól, hogy évente megvizsgálják egy megszüntetett cég APEH által elfogadott zárása után, hogy a cégben történt-e változás. Roppant értelmes...

Van saját életem...

(#2687) aesir válasza fokukac (#2682) üzenetére


aesir
veterán

Amilyen kis majmot tudsz csinálni magadból, nem lepődnék meg :D

Van saját életem...

(#2688) Perjel válasza fokukac (#2679) üzenetére


Perjel
tag

Persze, tudjuk hogy nagy a jólét... :)

(#2689) fokukac válasza Perjel (#2688) üzenetére


fokukac
nagyúr

azt mondta erre, hogy nyelvbotlás volt, azt akarta mondani, hogy nagyobb.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2690) aesir válasza fokukac (#2689) üzenetére


aesir
veterán

Kicsit sokat botlik a nyelve, szinte minden nap mond valami hülyeséget, aztán meg magyarázkodik... szánalmas.

Van saját életem...

(#2691) tildy válasza aesir (#2690) üzenetére


tildy
nagyúr

Legalább látszik, hogy rögtönöz.
Nem pedig a szájába adjáka szöveget:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2692) aesir válasza tildy (#2691) üzenetére


aesir
veterán

Miért, kinek adják a szájába?

Van saját életem...

(#2693) faster válasza aesir (#2692) üzenetére


faster
nagyúr

Hát annak, aki papírból olvassa! Tudod! :D

(#2694) dabadab válasza Public Enemy (#2659) üzenetére


dabadab
titán

Bokros megbukott? Nekem ugy tunt, hogy volt egy rovidtavu programja, azt vegigvitte, aztan tavozott. Az erto kozonseg azota is kb a legsikeresebb penzugyminiszterkent tartja szamon.
PM spotting: en a multkor a Laszlo Csabat lattam :)

DRM is theft

(#2695) beeboy válasza faster (#2627) üzenetére


beeboy
addikt

érdekes, nekem úgy tűnt hogy 2002 után üldöznek.
egyébként van rá belső utasítás is...

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2696) beeboy válasza Gomez (#2623) üzenetére


beeboy
addikt

muhaha, tipikus egyébként - DE EZT JÓL BESZOPTÁK!!!
káröröm - rulez
:DD :C

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2697) beeboy válasza beeboy (#2696) üzenetére


beeboy
addikt

Ezért ezúton kérdezzük Önt:

1. Mit kíván tenni annak megakadályozására, hogy a nyíltan alkotmányellenes, fasiszta csoportok a hatalmukba kerítsék az ország köztereit?

2. Mit kíván tenni a rasszista erőszak elfojtása érdekében?

3. Hogy kívánja kifejezni együttérzését az áldozatokkal? Mikor, hol, s miként kér bocsánatot az érintettektől - adott esetben India polgáraitól?

4. Milyen lépéseket kíván tenni az elkövetők bíróság elé állítása érdekében és a rendőrség közrendvédelmi kötelezettségének elmulasztása miatt?

MUHAHA :)) :))
Már látom lelki szemeim előtt, ahogy repülőjegyre gyűjtök, hogy kiutazhassak bocsánatot kérni!
na ez a ''liberalizmus'' 2005 MO

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2698) beeboy válasza fokukac (#2682) üzenetére


beeboy
addikt

szerintem kérdezd meg a fodrászodat, a boltban az eladót, hogy ő jobban él-e.
mert itt vidéken bizony olyanok szidják a maszopot, akik majd kiugrottak a bőrükből, hogy ezek visszajöttek.
saját tapasztalat

azóta kijózanodtak...

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2699) TéKrys


TéKrys
senior tag

Kedves easir!

Tudom h az ügynökös témát már lezártuk, nekem mégis lenne még egy kérdésem. Főleg tőled, illetve divot-tól. (mint a jobb oldal jeles :U képviselőitől) :)
Na szóval: mi a véleményetek arról aszem tegnap napvilágot látott hírről hogy a keresztény egyház azt akarja (lérni), hogy az ügynök-papoknak ne kelljen bocsánatot kérniük a néptől. Azt már csak én teszem hozzá, hogy lehet hogy nem is akarják felfedni magukat.

És hogy a fidesz aki annyira az ügynökök ellen van (főleg az önkéntesek ellen) vajon mit lép erre, hisz köztudott az egyház is feléjük jobbra húz, őket ''támogatja''. Segít vajon a fidesz nekik ebben?

Mi erről a véleményetek? persze másoké is érdekel

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#2700) aesir válasza TéKrys (#2699) üzenetére


aesir
veterán

Jókat kérdezel, mindketten ateisták vagyunk:)

Az egyház hozza nyilvánosságra, és az érintett papok kérjenek bocsánatot. Ha gyónási titkot is sértettek a jelentésükkel, akkor pedig bevezetném újra az inkvizíciót. Nem tudom a Fidesz hogyan fog erre reagálni, csak merem remélni, hogy normálisan.

Van saját életem...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archivum III. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.