Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archivum III. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2501) aesir válasza TéKrys (#2496) üzenetére


aesir
veterán

Ettől függetlenül a rosszindulatú gyanusítgatásod minden alap nélkül helytálló:)

Van saját életem...

(#2502) TéKrys válasza aesir (#2501) üzenetére


TéKrys
senior tag

ez már rámragadt...:)

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#2503) fokukac válasza faster (#2493) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez változó, egyszer fenn, egyszer lenn... :

[kép]
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2504) aesir válasza tildy (#2500) üzenetére


aesir
veterán

Persze... Te vagy a hibás... hát persze...

Van saját életem...

(#2505) tildy válasza aesir (#2504) üzenetére


tildy
nagyúr

Olvasd el mit írtam:
kooperativ képzés: hiába voltam addig alkalmazasban koopban csak 45 ezret kaphattam...Ha nem így lett volna, akkor kaptam volna 120at is akar.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2506) Sipi válasza aesir (#2480) üzenetére


Sipi
addikt

Már megbocsáss, de a reálgazdasági folyamatokba szerintem ne számold bele a nyugdíjasokat, mert ők egy elbaltázott rendszer miatt totál más ''elszámolás'' alá esnek...
Miért, Orbán alatt tejben-vajban fürödtek?
Ők _sosem_ fognak jól élni, ahhoz nem elég erős a gazdaságunk. Nem is lesz.
Mire elég erős lenne, addig pedig már rég a magánnyugdíj-rendszert nyögjük. :)

Az pedig iszonyú demagógia, ahogy az elbocsájtottakkal érvelsz... Miért ilyen régebben sosem fordult elő, hogy valakit kirúgnak?!? Vagy csak az ''ezen időszakban történt gyárbezárások kapcsán elbocsátottak'' (idézet Tőled, mielőtt leordítasz, hogy hazugsággal vádollak) lehetnek idegesek, az előtte két évvel kirúgottak nem? Ők jól élnek?

Jóhogymár a sorkatonákat nem sorolod ide... Alig kapnak szegények zsoldot... Ráadásul ha grafikont rajzolsz róluk, most meg már nulla forint lenne a vonal, mert megszűnt a sorozás...

Egyébként jó kérdés: miért nincsenek megtakarításaik? Édesanyám jó ideig egymaga keresett, apa, anya, 3 fiúgyerek, mindhárom suliba jár. És félre tudott rakni nekünk, gyerekeknek, hogy legyen miből elindulni. Nem egetrengető összegeket, de jól jött, amikor Pestre költöztünk.
Tudod, ki mit tanult meg... 20 éve nem kellett takarékoskodni, mert ha ''a rohadék szakvezető aztat baszogassa engem, nemánén részegen bementem vóna'' és kirúgták, akkor másnap a pártvezér ment a vezetés nyakára, hogy egy munkásöklöt nem lehet kirúgni. Meg mindegy, menyit dolgozgatott, valami kis pénzt mindig megkapott.

Ma meg ugye, ha a melós nem dolgozik, nem is keres. A takarékoskodásról nem is hallott. Sajnáljam?!?

Sipi

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2507) TéKrys válasza aesir (#2498) üzenetére


TéKrys
senior tag

De tesznek (mind2 oldal) mert ezzel tudják a nem elkötlelezett választókat megfogni. Vagy esetleg a másik meghazudtolásával.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#2508) scang válasza Sipi (#2494) üzenetére


scang
senior tag

''Én sajnos csak mint ügyintézésre váró állampolgár kerülök a ''színetek'' elé, és eddig egyszer volt jó tapasztalatom (kiírom: XI. kerületi Önkormányzat).''

a közalkalmazottti szféra messze nem ennyiből áll.

igazad van sok helyen lehetne leépítgetni, de kizárólag a felső vezetésből.

nálunk mint már írtam valahol a bérünk 1/3-át nekünk kell megtermelni, továbbá a nagy ''50%-os'' béremelés óta semmilyen fizemelés nem volt. évente rugdossák ki az emberkéket, olyan címen, hogy csak így tudnak bért emelni(elbocsájtássasl) nos ez eddig nem jött be, elbocs volt pénz meg nincs. ez idén is elő volt adva, most epekedve várjuk, miután kirugtak az intézettől 12 embert, hogy megkapjuk azt a 4-5 százalékos emelést. de álítólag várhatjuk:(

továbbá, itt az intézetben rengeteg fizikus, kémikus, stb diplomás van, az ő bérük valahol a 100 körül mozog.

szóval ne itélkezz ilyen negatívan a pult mögött ücsörgő Mari néni miatt...

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2509) aesir válasza fokukac (#2503) üzenetére


aesir
veterán

A lengyelek valami szépet kiharcolhattak a csatlakozási tárgyalásokon:)

Van saját életem...

(#2510) faster válasza fokukac (#2503) üzenetére


faster
nagyúr

1999 első negyedév, Csehország, negatív? :Y Az komoly.

(#2511) aesir válasza tildy (#2505) üzenetére


aesir
veterán

Bocs nem szóltam, az a 120 az tényleg szép szám:)

Van saját életem...

(#2512) aesir válasza Sipi (#2506) üzenetére


aesir
veterán

Jó, nem számolom bele a nyugdíjasokat. Külön kérésedre el is törlöm őket a Föld színéről, mert egy elbaltázott rendszer miatt nekem kell őket eltartani.

Merem remélni hogy ezt nem gondoltad komolyan, vagy legalábbis nincsenek nyugdíjas rokonaid. Biztosan büszkék lennének Rád.

Van saját életem...

(#2513) Sipi válasza scang (#2508) üzenetére


Sipi
addikt

Bocsánat, akkor nem tudom, mi a helyes megnevezés: én kizárólag azokról az állami, önkormányzati intézményekről beszélek, ahol az állampolgár az ügyeit intézi. Mivel ezek nem pénztermelő, de létfontosságú intézmények, óhatatlanul elvárom, hogy:

1) mivel én (is) fizetem az alkalmazottait, rendkívül udvariasan, gyorsan, pontosan kiszolgáljanak
2) kiszolgáljanak
3) olcsón működjön

Nem a pénzt sajnálom tőlük (az emelések tudom, mit jelentenek a valóságban). De a pénzemért munkát is várok - legalább annyit, mint egy versenyszférában dolgozótól. Ha nem többet, ugyanis a versenyest elküldöm a fenébe, ha nem felel meg, őket meg nem tudom elküldeni, ráadásul még fizetek is érte, hogy Ő viszont elküld. (Megtörtént.)

Úgy veszem ki a szavaidból, hogy amolyan KFKI vagy hasonló helyen dolgozol. Itt és most: NEM az ehhez hasonló intézményekre gondoltam!
(Sőt, szerintem ilyenekből túl kevés is van, sajnos, hagyjuk, hogy a koponyáink eltűnjenek...)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2514) aesir válasza Sipi (#2513) üzenetére


aesir
veterán

Mellette ha a legegyszerűbb dolgot is akarod minden igényt kielégítően elintézni, akkor vegyél ki szabadságot:(

Van saját életem...

(#2515) fokukac válasza faster (#2510) üzenetére


fokukac
nagyúr

a cseheknél, szlovákoknál 97-99 között recesszió volt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2516) Sipi válasza aesir (#2512) üzenetére


Sipi
addikt

Hogy az a...!!!

Te direkt szemétkedsz, kötsz bele, érelmezel félre mindent és mindenkit? (Remélem, ebbe a mondatba is belekötsz, mert egymásra hánytam benne két egymástól különböző alanyt is, a legkevésbé sem törődve a helyes magyar mondatszerkezettel.)

Akkor a Te kedvenc szavajárásoddal élve: mutasd meg, követelem, hogy mutasd meg (és egyébként is, mondjon le!), hogy hol írtam ilyet!!!

Ha nem, akkor pedig - ahogy kérted - előkeresem a raktárból a Rád vonatkozó III/III-as iratokat. :D :D :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2517) faster válasza fokukac (#2515) üzenetére


faster
nagyúr

Le is maradtak a 99-2000-es boomról, ahogy nézem. Érdekes, hogy a lengyeleknél is milyen pangás volt 2-3 éve a grafikon szerint, most meg hogy megugrott.

(#2518) Sipi válasza aesir (#2514) üzenetére


Sipi
addikt

Erre mondtam, hogy lehetne még mit racionalizálni az ügyintézés menetén...
És szinte mindenki tudna valami jobbat, szerintem amit Feri bá is kapásból kitalál, az is gördülékenyebb lenne. Nem értem, hogy miért nem tesznek semmit? Egy szimpla _átszervezés_ nem kerül pénzbe...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2519) scang válasza fokukac (#2503) üzenetére


scang
senior tag

érdekes, mindenhol volt bokros csomag, hogy 99 tájékán így megugrott a gazdaság?
:)
és mindenhol ott volt orbán, hogy elb*a 2001,2002 ben?:)

és hogy lecsúsztun a csehek és lengyelek alá 2003ban, orbán te szemét:)
ahogy elnézem 2004 sem túl rózsás, arról nincs graf?
:):)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2520) faster válasza Sipi (#2518) üzenetére


faster
nagyúr

''Egy szimpla _átszervezés_ nem kerül pénzbe...''
Attól függ, milyen szintű, de egy közalkalmazotti átszervezés nagyon sokba kerülne.

(#2521) faster válasza scang (#2519) üzenetére


faster
nagyúr

Ott van 2004, csak neked szelektív a látásod. :P
Egyébként másold ki a kép url-jét, egy új böngészőablakba, és akkor látszik a kép jobbszéle is.

[Szerkesztve]

(#2522) aesir válasza Sipi (#2516) üzenetére


aesir
veterán

''de a reálgazdasági folyamatokba szerintem ne számold bele a nyugdíjasokat, mert ők egy elbaltázott rendszer miatt totál más ''elszámolás'' alá esnek...''

Nem számolom bele rendben.
Kérted külön? Nem. Tehát nem lesznek eltörölve...

De semmiképpen nem hagyhatod ki őket, mert élnek, itt élnek, abból élnek amit kapnak. Azt a pénzte pedig elő kell teremteni, nem csak a légből jön. Tehát számolni KELL velük.

Van saját életem...

(#2523) scang válasza faster (#2521) üzenetére


scang
senior tag

ja tényleg, de a 4. negyedév nincs;]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2524) aesir válasza Sipi (#2518) üzenetére


aesir
veterán

Írta valaki nem sokkal előrébb, hogy Gyurcsány pont a közszférában dolgozókra támaszkodik. Ha racionalizál, akkor fuccs a választásnak.

Hogy Orbánék miért nem nyúltak hozzá, nem tudom. De bízom benne hogy 2006-tól hozzányúlnak.

Van saját életem...

(#2525) aesir válasza faster (#2517) üzenetére


aesir
veterán

#2501 :D

Mi meg ''mertünk kicsik lenni...''



[Szerkesztve]

Van saját életem...

(#2526) Sipi válasza faster (#2520) üzenetére


Sipi
addikt

Most csak annyira gondoltam, hogy pl. a biztonsági őr egyben céduát is húzat veled, plusz eligazít. Nem kell hozzá egy külön portás és egy kisasszonyka.
Egy ügyintéző ne _egy_ speciális esetre legyen beállítva (pl. kizárólag 17-22 közötti férfiak részére állít ki lakcímkártyát).
És még ezer más dolog, amit szegény ügyintézőnk nap mint nap elszenved. Sokszor egyik intéző elmondja, mi kell, elmegy, beszerzi, másnap egy másik letolja, hogy és ezt miért nem hozta? Mikor mondja, hogy azért, mert tegnap ezt nem mondták, lebassza!!! (érted: az ügintéző, akit fizetünk, letolja az ügyfelet!!!), hogy ne beszéljen, szerezze be, mindig is kellett, és ne fogja a sort).

Egy ügymenet átláthatóbbá tétele miért kerülne sokba?
Sokszor egy-két egészen apró változtatás is csodákra lenne képes... Nem (csak) komplett számtech rendszerek beállításában gondolkodtam.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2527) faster válasza aesir (#2524) üzenetére


faster
nagyúr

A közalkalmazotti szféra racionalizálása a jelenlegi egészségügyi rendszer megváltoztatását is jelenti. Nem sok esélyt látok rá, hogy az Orbán kormány hozzányúlna ehhez :(.

(#2528) Sipi válasza aesir (#2524) üzenetére


Sipi
addikt

Viszont már kétszer is felmerült ebben a ciklusban, hogy hatalmas leépítések lesznek.
Ez egyszer sem merült fel Orbán alatt.

Persze, a ''szak''-szervezetek azonnal tiltakoztak. Meghátrálás. De nem zörög a haraszt... Főleg nem kétszer egymás után. :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2529) aesir válasza faster (#2527) üzenetére


aesir
veterán

Többen láttak esélyt erre a Medgyessyben mint Orbánban, mégsem nyúltak hozzá. Gyurcsány sem fog. Pedig ők IS beígérték.

Van saját életem...

(#2530) scang válasza Sipi (#2526) üzenetére


scang
senior tag

de arra nem is gondolsz, hogy ezek a dolgok nem feltétlenül az ügyintéző hibái.
a rendszer úgy szar ahogy van,

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2531) Sipi válasza faster (#2527) üzenetére


Sipi
addikt

Háát, ahhoz szerintem legközelebb csak a 20. század első magyar királya fog nyúlni, aki némi puccsal diktatúrát vezet be, és szétszórja az eégszet. :D

Ezen nincs is mit racionalizálni, úgy rossz, ahogy van. Inkább el kellene kezdeni felépíteni az alapoktól. A foldozást minden kormány próbálgatta, eredménye semmi, vagyis kudacnak számít (mivel egy rakat pénz elment, eredmény nélkül.)

De a közigazgatás (vagy mi a szösz, szóval állampolgári ügyintézések, adó, tébé, hoop, az nem, útlevél, személyi, lakcím, miegymás) talán enélkül is menne.
Aztán később összekötnék az újonnan felépített egészségüggyel.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2532) scang válasza Sipi (#2528) üzenetére


scang
senior tag

és vannak is, csak szerényen, évről évre és nem hangoztatják.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2533) faster válasza aesir (#2525) üzenetére


faster
nagyúr

Igen, lehet, hogy a csatlakozással nagy kedvezményekhez jutottak a lengyelek. Egyébként a grafikont elnézve a magyar GDP növekedése eléggé együtt mozog az EU-s átlaggal, a másik két országé pedig eléggé hektikusan mozog, persze ezt is lehet kétféleképpen magyarázni:

1. Tényleg nyitott gazdaság vagyunk, és a gazdasági reformokon túl vagyunk már, miközben a csehek és a lengyelek később kezdtek neki ennek (pl. privatizáció)
(egyébként ez azt is jelentheti, hogy akkor tök mindegy, ki van hatalmon.)

2. Töketlenek vagyunk, bezzeg a csehek ki tudták egyensúlyozni a villággazdasági recessziót többé-kevésbé. :D

(#2534) aesir válasza Sipi (#2528) üzenetére


aesir
veterán

Az is felmerült párszor ebben a ciklusban hogy csökkentik a képviselők számát, meg a kormányzatban is lesznek csökkentések, mégsem lettek. Nem is lesznek.

Orbán nem engedte emelni a képviselői fizetéseket négy évig. Remélem ezért is fújjoljátok. Ezek viszont már azt hiszem háromszor is emelték, hurrá!!!

Van saját életem...

(#2535) faster válasza aesir (#2529) üzenetére


faster
nagyúr

Nem a szokásos Fidesz szidás szólt belőlem ;), inkább a népszavazáson ki mi mellett érvelt, és a Fidesz hozzáállása ehhez a kérdéshez nem tűnt reformernek.

(#2536) aesir válasza faster (#2533) üzenetére


aesir
veterán

Csak érdekességképpen, tényleg nem idevaló, de nem keresnél egy ilyen GDP táblázatot mondjuk 93-97 közötti Ausztriáról?

Van saját életem...

(#2537) Sipi válasza scang (#2530) üzenetére


Sipi
addikt

Oké, akkor mint ex :) :

- nyitástól 15 perc kávészünet
- random beiktatott 10 perces kávészünetek
- bunkó modor
- nuku információ az ügyfélnek
- nem ért semmihez, nem tud infót adni arról sem, amit csinál

Ez kinek a hibája? Ezzel találkozom először, ha tehát nem is reformálok, de szépségtapaszt akarok, ezen kell először változtatni. Az ügyfél máris úgy érzi, hogy mennyire megváltozott minden!

A rendszer pedig szar. De nem is _csak_ az ügyintézőt szidom, írtam is, hogy elsősorban az intézményi vezetők a hibásak. Az intézmény munkáit törvény írja elő, de azt, hogy hogyan kell elintézni, azt nem hinném... Persze, nincs motiválva.

Ezért kellene először őket motiválni, mondjuk 10-15 év börtönnel...:D
Fogadjunk, pár éven belül ebből a szempontból megelőznénk a skandináv államokat! :D :D :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2538) aesir válasza faster (#2535) üzenetére


aesir
veterán

Értem én:)
Medgyessyé annak TŰNT, de ő sem csinálta meg :)

Van saját életem...

(#2539) Sipi válasza aesir (#2534) üzenetére


Sipi
addikt

Ez biztos? Mert nekem rémlik valami országgyűlési szavazás Orbán idejéből, ahol a saját bérükről szavaztak.
Igaz, nem ragadott meg nagyon, akkor még nem akartam képviselő lenni, úgyhogy lehet, hogy totál rosszul emlékszem. :)

Ja, ilyenkor mindig felmegy bennem a pumpa... Nekik is kellene valami, mint a versenyszférában, valami mutató, ami alapján emelhetnek.
Vagy legalább ne mutogassák a tévében, mert még valaki tankkal megy szavazni. :D

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2540) scang válasza aesir (#2534) üzenetére


scang
senior tag

ez nekem is feltünt, hogy a gonosz kapzsi tolvajok ilyet csináltak.

ők csak úgy ellopták, jön a válasz:)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2541) viharhozo válasza aesir (#2465) üzenetére


viharhozo
addikt

Sikerult elrontanom a linket, ezert berakom meg egyszer:
Bővebben: link

Az elelmiszerarak eves szinten alig valtoztak. Ennek eleg sok oka van, es nem vagyok benne biztos, h olyan nagyon jo dolog.
A haztartasi energia az, ami felfele huzza az egeszet, az afaemelesnek koszonhetoen.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2542) aesir válasza Sipi (#2539) üzenetére


aesir
veterán

Biztos.

Van saját életem...

(#2543) Sipi válasza aesir (#2542) üzenetére


Sipi
addikt

Linket!!! :D :D :D

(Nehogy komolyan vedd!)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2544) faster válasza aesir (#2536) üzenetére


faster
nagyúr

Főkukac a mester az ilyen táblázatok felhajtásában, én nem tudom, hol lehetne ilyet találni (németül pedig nem tudok egy kukkot sem, pedig valószínűleg van egy osztrák ''KSH'' honlap is a neten)

(#2545) viharhozo válasza aesir (#2480) üzenetére


viharhozo
addikt

Errol a Metro nevezetu papiripari termek egyik hires mondata jut eszembe, ami vhogy igy hangzott:

Vannak emberek, akik az atlagosnal kevesebbet keresnek.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2546) aesir válasza viharhozo (#2541) üzenetére


aesir
veterán

Érdekes lenne látni azt is, hogy mennyi volt az átlagjövedelme a lakótelepen élőknek, és ebből mennyit fizettek rezsire, plusz a gyerekek iskoláztatására mondjuk az utóbbi 5 évben, függetlenül attól hogy köz- vagy versenyszférában dolgoznak.

Van saját életem...

(#2547) #16741888


#16741888
törölt tag

lehet hogy már volt róla szó, de azért én belcopzzom iváncsi vagyok mit szóltok hozzá:

Gyurcsány Ferenc leszögezte: ''a történelem sok részlete vitatható, de van egy dolog, amit Magyarországon nem szeretnénk vitatni. Magyarország a Szovjetunió és a vörös hadsereg segítségével szabadult meg a fasizmustól 60 évvel ezelőtt. Ezért köszönettel és hálával fog tartozni mindig. Sohasem fogjuk megengedni, hogy ez a kérdés kisstílű viták tárgya legyen.''

Az én szememben ez az ember egyre inkább a hülye(meg még egypár szép, találó, de nem ide a forumra illő jelző) felé mozdul el...
Csak azt nem értem(illetve pontosan értem) hogy a napilapok(bulvár), ilyen szaftos témával hogyhogy nem foglalkoznak...:F

(#2548) viharhozo válasza scang (#2508) üzenetére


viharhozo
addikt

igazad van sok helyen lehetne leépítgetni, de kizárólag a felső vezetésből.

A csalad es rokonsag jelentos resze az Apehnel dolgozik, es beszamoloik alapjan egyaltalan nem osztjak ezt a nezetet.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2549) faster válasza aesir (#2538) üzenetére


faster
nagyúr

Medgyessy ott rontotta el, hogy a közalkalmazottak bérét úgy növelte, hogy a számuk maradt (sőt, talán még kicsit nőtt is), a szerkezet is maradt. Ezért is van most eladósodva a költségvetés. Gyurcsány pedig 2006-ig már nem fog hozzányúlni ezekhez az érzékeny területekhez, főleg nem a közalkalmazottak számának csökkentéséhez. Ez kábé olyan, mintha egy MSZP gyűlésen lemészárolná egy macsettával a közönséget, a saját szavazóit nem fogja a vágóhídra terelni.

[Szerkesztve]

(#2550) aesir válasza #16741888 (#2547) üzenetére


aesir
veterán

Szerinted hogy lehetne leírni bulvárként, hogy a miniszterelnök elmebeteg? :)

Van saját életem...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archivum III. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.