Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archivum III. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2101) beeboy válasza aesir (#2100) üzenetére


beeboy
addikt

utolsó mondatodhoz -> szándékos néphülyítés folyik

végülis ezeknek ez kell -> olyan szavazók akiknek nem esett le, hogy nemcsak a hazafias néprontra lehet szavazni.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2102) Integra válasza aesir (#2100) üzenetére


Integra
titán

érdemes ezt is megfontolóra venned:
ne szépítsük, a mai diákok baromira nem tanulnak..
az igazi baj itt van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2103) aesir válasza Integra (#2102) üzenetére


aesir
veterán

Amíg szótagolva tanultunk olvasni, nem követtünk el konzekvens hibákat. Pl.: hidjétek, meg találni... stb. Ezek a leggyakoribbak, nézz be egy csetrúmba, el fogsz keseredni. És a mi időnkben nem engedték a magyar érettségin a helyesírási szótárt használni. Mivel a mostani korosztályok ugyanazokat a hibákat vétik tömegesen, szerintem a módszer a rossz.

Érdemes Neked meg ezt ''megfontolóra'' venned :)

Van saját életem...

(#2104) Integra válasza aesir (#2103) üzenetére


Integra
titán

azt nemtom hogy most lehet e helyesírási szótárt használni, nekünk sem lehetett anno:)
szvsz amíg a gyerek baszik tanulni rendesen, addig bukjon is meg.
legalább újra felértékelődik a tudás és a diploma.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2105) TéKrys válasza aesir (#2103) üzenetére


TéKrys
senior tag

Most sem lehet helyesírási szótárt használni. Különben nem osztályoznák a helyesírást (is).

[Szerkesztve]

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#2106) BatemanX válasza Integra (#2104) üzenetére


BatemanX
tag

Úgy van, a gyerekek nem tanulnak rendesen, mert nem kérik rajtuk számon a rendes tanulást, sem a tanárok, sem a szülők. Ha ezzel nem értesz egyet, a másik lehetőség, hogy a mai gyerekek hülyébbek. Ebben az esetben persze remélem adsz egy magyarázatot arra, hogy egyes gyerekek miért hülyébbek, mint a 10-15 évvel korábban születettek. :)

Összeesküvés elmélet, lehet vele nem egyet érteni, mivel tényleg nagyon konspiratív, de én nagyon azt kezdem érezni, hogy a magyar oktatási rendszer az amerikai felé húz, amit egy 1 évet kint töltött haverom így jellemzett:
''A vezető réteg az állami oktatás keretein belül szándékosan hülyeségben tartja az ország 90%át, a saját gyerekeiket pedig szigorú, de magas szinvonalú képzést adó iskolákba járatják.''

Ez persze így szélsőségesen hangzik, de azért érdekelne, hogy az ország vezetéséből hánynak a gyerekei járnak átlagos állami iskolába, és mennyien magán/egyházi/stb. intézményekbe.

''Budapest, hajnali fél három, gyenge szél, 14 fok. A hajam tökéletes, de azon a rohadt tesztszerveren még mindig 1000-es várakozási sor van...'' -F-ECT$ a WoW tesztszerverről.

(#2107) TéKrys válasza BatemanX (#2106) üzenetére


TéKrys
senior tag

Sztem a követelménnyel nincs baj. Úgyanúgy számonkérik mint régen. Csak a gyereket, meg a szülőt nem érdekli a végeredmény. Legalábbis keveseket. Nagylétszámú osztályokban a tanár nem tud foglalkozni a lemaradottakkal. Megbuktatja. Bukik párszor, majd elmegy dolgozni. Szülő úgysem tud mit tenni ellene.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#2108) ZoCso válasza aesir (#2100) üzenetére


ZoCso
senior tag

:Y KETTŐS MÉRCE! :Y KETTŐS MÉRCE! :Y KETTŐS MÉRCE! :Y

A diákok nincsenek pánikban, csak egyes felelőtlen ''POLGÁROK'' igyekeznek pánikot kelteni. Évek óta február 15. az érettségire jelentkezési határidő. Minden diák tisztában volt ezzel. Aki nem tudott eddig dönteni, március 1-ig sem fog!

A tavalyi próbaérettségi feladata nem a diákok tudásának mérése, hanem a rendszer működésének tesztelése volt. A diákok 90%-a nem vette komolyan! :O
Nagyon sokan 1 óra után beadták az ''érettségi dolgozatot'' és elhúztak szórakozni. Szabadnapot csináltak maguknak!

Aki nem jelentkezett érettségire, nem mehet egyetemre, főiskolára. Akkor minek járt középiskolába?
A ''jól értesült'' vagy MN nincs tisztában a jelentkezés mechanizmusával, vagy szándékosan hazudik. A legtöbb iskola ma délután zárta le az érettségire jelentkezést.

Honnan tudják a magyar érettségi kérdéseit?

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2109) Integra válasza BatemanX (#2106) üzenetére


Integra
titán

változik a világ
van psx meg pc, tv, teljesen megváltoztak a gyerekek szokásai, ráadásul 14-15 évesen (ha nem korábban) már kőkeményen csak a szex megy, más nem is érdekli őket.
a szülők is rohannak, nem tudnak eleget figyelni rájuk, a gyerek meg mindent csinál csak a szaros iskolával nem foglalkozik, mert a többi haver sem és a ''társadalmi'' életből meg nem akar ugye lemaradni/kimaradni..
ilyen egyszerű ez, innen fakad a nemtörődömség, a leszarás, ezt tanulják a felnőttektől, meg a tv-ből.
aztán jönnek a bukáshegyek.
bukjanak is.
de hogy ezek után annyi önkritikájuk nincsen, hogy magukba nézzenek, ehelyett dögöljön meg a tanár meg az egész mindenség, mert mégis milyen alapon lehetne maga a gyerek a hibás.... ááááá, dehogy..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2110) fokukac válasza ZoCso (#2108) üzenetére


fokukac
nagyúr

amikor én ítam 17 éves koromban próbaérettségit, én sem vettem komolyan.
1 percet sem tanultam rá. de négyes lett.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2111) aesir válasza TéKrys (#2105) üzenetére


aesir
veterán

Tévedsz, most már lehet:)

Van saját életem...

(#2112) aesir válasza ZoCso (#2108) üzenetére


aesir
veterán

Őszintén, Te most mire írod a kettős mérce kifejezést?

Nem a határidő a lényeg, hanem az hogy nagyon rossz lett a próbaérettségi. A tipikus hibákat pedig magad is megszemlélheted pl a chat.hu-n.

Tudom, hogy nem bírod a stílusomat, meg a hozzászólásaimat, de attól még a tény tény marad. H meg csak a kötekedés kedvéért írtad, akkor Bocs, ez most nem jött be:)

Van saját életem...

(#2113) AranyKéz


AranyKéz
tag

középszintű érettségi túl könnyű lett (tavaly én is írtam próbát, középtöriből, 1 óra könyvolvasás (nem tanulás!), és 3-as lett...)
emelt szintű meg túl nehéz...

egy jó próbálkozás a társadalom továbbdifferenciálására...

(#2114) fokukac válasza AranyKéz (#2113) üzenetére


fokukac
nagyúr

én '98-ban érettségiztem, és őszintén megmondva, az akkori hagyományos érettségi meg nevetségesen könnyű volt.
komolyan, én nem írtam matek érettségit (mert felvételiztem belőle) de egy humán beállítottságú barátom negyed 10-kor már ott volt nálam, mert kész volt vele fél óra alatt....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2115) ZoCso válasza aesir (#2112) üzenetére


ZoCso
senior tag

Kettős mérce: Pokornyi,Pálinkás vs. Magyar.

Mennyire ismered a jelenlegi középiskolai rendszert?
Úgy érzem, semmennyire! Akkor mi alapján ítélkezel?

Ahogy leírtam, a próbaérettségi feladata nem a gyerekek tudásának mérése volt. Ezt ők is tudták és ennek megfelelően álltak hozzá.

A végzősök ma délutánig, estig jelenkezhettek érettségire. Az adott iskola szabta meg a határidőt. A jelenkezések véglegesítése iskolánként kb. 15 percet vesz igénybe. Az előzetes jelentkezések alapján az adatok felvitelét már januárban megcsinálták az iskolák. Akik ezt elmulasztották, külön figyelmeztetést kaptak. Ma már csak az esetleges módosításokat kellett elvégezni.

Mielőtt megtalapozatlan kijelentéseket teszel, tájékozódjál!

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2116) ZoCso


ZoCso
senior tag

Krakus-Szita nem csak ügynök, hanem BESÚGÓ is volt! ;] Bővebben: link

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2117) divot válasza ZoCso (#2116) üzenetére


divot
veterán

Szépen habosodik ez az ügy, kíváncsi vagyok, hogy próbál kijönni belőle. :(

(#2118) ZoCso válasza divot (#2117) üzenetére


ZoCso
senior tag

Én meg arra, hogy Orbán mikor engedi el a kezét, s engedi a porba hullni! :C
A múlt héten, még keményen a pártját fogta! :DDD

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2119) sakál válasza ZoCso (#2116) üzenetére


sakál
tag

Ajaj. De lehet, hogy csak az alterego-ja volt.;]

A szépség az eszed rovására megy

(#2120) ZoCso válasza aesir (#2112) üzenetére


ZoCso
senior tag

Ha most elolvasod az általad belinkelt cikket, egyértelműen kitűnik, hogy az MN most IS hazudott!

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2121) divot válasza ZoCso (#2118) üzenetére


divot
veterán

Nem emlékszem, hogy Orbán a pártját fogta volna. Linkelnéd :F

(#2122) aesir válasza ZoCso (#2115) üzenetére


aesir
veterán

Te megint másról beszélsz, ezt pedig megpróbálod úgy beállítani mintha ÉN nem érteném, hogy ÉN miről beszélek...

Van saját életem...

(#2123) aesir válasza ZoCso (#2120) üzenetére


aesir
veterán

Miben hazudott? Nevezd meg pontosan, indokold is. Aztán bizonyítékaid birtokában indíts sajtópert a MN ellen, hogy ''Téged félretájékoztatott''.

Kérlek...

Van saját életem...

(#2124) ZoCso válasza divot (#2121) üzenetére


ZoCso
senior tag

Úgy emlékszem, vitába szállt Pokornyival, mikor Ő kijelentette, hogy Krakus-Szita most már terhet jelent a Fidesz számára.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2125) ZoCso válasza aesir (#2123) üzenetére


ZoCso
senior tag

Na ez az a stílus, amit valóban nehezen viselek el!:O

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2126) divot válasza ZoCso (#2124) üzenetére


divot
veterán

Na jó, úgy emlékszel, de ez engem tényleg érdekel. Linket!!! :DDD

(#2127) ZoCso válasza divot (#2126) üzenetére


ZoCso
senior tag

Rádióban hallottam, de ha lesz időm és energiám, utánna nézek.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2128) rdi válasza beeboy (#2099) üzenetére


rdi
veterán

És ha német borotváltfejűek voltak?

Fej! Tor! Potroh!

(#2129) ZoCso válasza divot (#2126) üzenetére


ZoCso
senior tag

Kérésed parancs és tele hassal keresni is könnyebb! :Y :Y :Y

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2130) divot válasza ZoCso (#2129) üzenetére


divot
veterán

Azért szokás szerint homályosan fogalmazott, kiskapukkal teli nyilatkozat ez is.

''A Fidesz elnöke nem lát semmi okot arra, hogy ''kételkedjünk Kaposvár polgármesterének, Szita Károlynak a szavában'', s szerinte kár olyan forgatókönyvről beszélni, hogy mi lenne, ha Szita Károly mégsem mondott volna igazat a múltjával kapcsolatban, mert ''a Fideszben mindenki tudja a dolgát, ilyen esetben is tudná a dolgát''., ''Én továbbra is inkább azoknak hiszek, akiknek eddig is megbízhattam a szavában'' - folytatta, s hozzátette: ''én nagyon remélem''.''

(#2131) ZoCso válasza divot (#2130) üzenetére


ZoCso
senior tag

Mit szólsz a Fideszes kultusz-miniszterhez?

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2132) divot válasza ZoCso (#2131) üzenetére


divot
veterán

Nem fog sok vizet kavarni egy év alatt. Aztán meg választás, olyankor pláne nem.

(#2133) ZoCso válasza divot (#2132) üzenetére


ZoCso
senior tag

Engem azért meglepett a kinevezése. ''Állítólag'' Gyurcsány Hiller ellenében jelölte és neveztette ki. Kérdés, hogy az apparátus meddig viseli el, hogy kívülről jönnek ejtőernyősök. Érzésem szerint keményen - és a legrosszabbkor - fognak betartani Gyurcsánynak. :O

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2134) aesir válasza ZoCso (#2125) üzenetére


aesir
veterán

Szóval nem tudsz válaszolni a kérdéseimre?

Van saját életem...

(#2135) rdi válasza divot (#2132) üzenetére


rdi
veterán

Azért ''van abban valami báj, ha kacag a máj'' :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#2136) Drizzt válasza fokukac (#2114) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem ezt erősen iskolája válogatta. Volt, ahol a tanár pl.: magyarból csak azt fogadta el, ha pont ugyanazt mondtad, amit ő lediktált, meg egyéb ilyesmi.

Bár mi irodalomból szerencsére könnyű témáttanultunk.

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#2137) aesir válasza divot (#2132) üzenetére


aesir
veterán

Már most csinálja magának a személyi kultuszt a Műcsarnokban, a Mesterművek kiállítás kapcsán. Előre megmondta, hogy melyik félórában fog jönni az xszázezredik látogató, akinek majd ő jól ajándékot ad. Persze az egész sajtó ott lesz.

Vicces.

Van saját életem...

(#2138) fokukac válasza aesir (#2137) üzenetére


fokukac
nagyúr

neked tényleg komplexusod van... :U :D

akkor is így rinyáltál, hogy személyi kultusz, amikor Viktor személyesen idegenvezette a ''szerencsés'' látogatókat a Parlamentben?
és spontán véletlenül úgy válogatták össze a csoportot, hogy a közös fotón (és a tévében) ő legyen a legmagasabb? :D (ugye O.V. van vagy 165 cm magas, tehát statisztikailag, a nagy sázmok törvénye alapján alakult így valószínűleg... :D )

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2139) ZoCso válasza aesir (#2134) üzenetére


ZoCso
senior tag

Milyen kérdésekre? :F

A hazugság bizonyítéka ott van az általad belinkelt cikkben. ;]
Ha nem érted a szöveget, akkor ne itt vagdalkozz, hanem fordulj tanárhoz, hogy segítsen a szövegértésben. :DDD


[Szerkesztve]

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2140) ZoCso válasza aesir (#2137) üzenetére


ZoCso
senior tag

:Y KETTŐS MÉRCE! :Y KETTŐS MÉRCE! :Y KETTŐS MÉRCE! :Y

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2141) ZoCso válasza aesir (#2137) üzenetére


ZoCso
senior tag

Hiába no, ezek a ''Fideszesek'' már csak ilyenek! Mind csinálja magának a személyi kultuszt! :DDD

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2142) Agyasima válasza ZoCso (#2141) üzenetére


Agyasima
senior tag

LóL

btw: jól néz ki a kettős mérce sormintád! már csak Bolddal kéne szedned, úgy lenne tökéletes! :)

:Y KETTŐS MÉRCE! :Y KETTŐS MÉRCE! :YKETTŐS MÉRCE! :Y

egy mondás jutott az eszembe: más szemében a szálkát, sajátjában a gerendát se... :)

[Szerkesztve]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#2143) beeboy válasza ZoCso (#2120) üzenetére


beeboy
addikt

te jó isten!
teller szelleme megint levelet írt? :DDD

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2144) beeboy válasza fokukac (#2138) üzenetére


beeboy
addikt

ugye ezt nem mondod komolyan!
törpéket hívtak, hogy ő legyen a legmagasabb?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2145) beeboy válasza rdi (#2128) üzenetére


beeboy
addikt

az nem jó, azon hogy tudna bőgni a maszop? :DDD
''a magyar prolinak nem a német az ellensége, hanem a nagymagyarok''

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2146) beeboy válasza ZoCso (#2116) üzenetére


beeboy
addikt

ezért kell az összes komcsit kiebrudalni (közéletből)

a saját húga esküvőjéről...brrr

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2147) aesir válasza ZoCso (#2139) üzenetére


aesir
veterán

Megállapítom hogy nem válaszoltál, aztán sértegettél.

Innentől komolytalan vagy számomra.

Van saját életem...

(#2148) ZoCso válasza beeboy (#2144) üzenetére


ZoCso
senior tag

Úgy emlékszem, iskolás csoport volt (alsó tagozat).

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2149) aesir válasza fokukac (#2138) üzenetére


aesir
veterán

Téged sem értelek. Állandóan azt hangoztatod, hogy nem kell foglalkozni a múlttal.
Foglalkozom a jelennel, erre a múltból hozol ellenpéldát...

Haláli logikus...

Van saját életem...

(#2150) ZoCso válasza aesir (#2147) üzenetére


ZoCso
senior tag

Én válaszoltam, arról nem tehetek, hogy a saját linkelt cikkedet nem tudod értelmezni.
Segítség képpen egy részlet belőle:

''Harmadannyi jelentkező?
A napilap értesülései szerint hétfő reggelig mindössze harmincnégyezer diák jelentkezett az érettségi vizsgákra. Ez alig több, mint harmada a tavalyi előzetes jelentkezési adatoknak, amikor 96 088-an adták le jelentkezésüket.

A napilap állításaival ellentétben február 14-ig 108 ezernél többen jelentkeztek érettségire, tudta meg az Index az oktatási tárca sajtóirodájától. A jelentkezők között sokan dupláznak, derült ki az OM adataiból, több mint 12 ezer azoknak a száma, akik már korábban érettségiztek, de ebben az évben egyes tárgyakból ismét érettségi vizsgát szeretnének tenni.'''

Az eredeti hozzászólásoddal kepcsolatban feltettem néhány kérdést, melyek közül egyikra sem válaszoltál. Miért?

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archivum III. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.