Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archivum III. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2801) beeboy válasza faster (#2781) üzenetére


beeboy
addikt

idézet tőled:
Az. Nagyon is földhözragadt okai vannak a ''baloldaliságomnak''.

most akkor ez az indok kilőve? ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2802) DaSilva


DaSilva
senior tag

a nem bérként elszámolt juttatások milyen rovatba kerülnek egy cég adóbevallásában?

huss, fohászom száll feléd

(#2803) scang válasza faster (#2795) üzenetére


scang
senior tag

bocs, tulpörgettem magam, nem vagy bűnöző, feltéve ha az adócsalás nem bűn.

és én is leszállok a témáról, felesleges így vitázni, de azért kiváncsi lennék a havi keresetedre.
tudod személyesen frankóbban el lehet ilyen dolgokról beszélgetni, egy bier mellett.

a közalkalmazottakkal kapcsolatban meg sokmindenben igazat adok, de nem hinném , hogy irigyelni kéne őket.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2804) faster válasza beeboy (#2801) üzenetére


faster
nagyúr

#2784

(#2805) viharhozo válasza Public Enemy (#2794) üzenetére


viharhozo
addikt

most azér van időm itt herézni mer az építőiparban ez a holtszezon

Hoppa, sorstars. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2806) viharhozo válasza DaSilva (#2802) üzenetére


viharhozo
addikt

Probalkoztam en kajajeggyel meg udulesi csekkel, de az emberek azt mondtak, h kajajegy max. 5k, az udulesi csekkemmel meg csinaljak, amit akarok.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2807) beeboy válasza scang (#2803) üzenetére


beeboy
addikt

külön kell választani, mert vannak keményen dolgozók is, de egy részük különböző ph-kban cseszi magát, és az a legnagyobb kínja hogy merre keverje a kávéját.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2808) Public Enemy válasza DaSilva (#2802) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Pl: az osztalék külön rovatban, a tagi kölcsön visszafizetés nem kerüle sehova. Azt elvileg kölcsönzöm a cégnek (papiron) és azt a cég kamatostól visszaadja.:Y

[Szerkesztve]

(#2809) Public Enemy válasza viharhozo (#2805) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Te is építész? Greetings!!!:DD:)):DD

(#2810) faster válasza DaSilva (#2802) üzenetére


faster
nagyúr

Nálam csak bér van, meg eva utáni maradék, más nincs. Néha céges számlát kérek egy-két számítógép alkatrészről, ami megint nem adókerülés, mert azon dolgozok, és az eva óta egyébként sem kapom vissza az áfát sem.

(#2811) viharhozo válasza Public Enemy (#2808) üzenetére


viharhozo
addikt

A nagyobb cegeknek komplett ''osztonzesi rendszereik'' vannak, amik az adofizetes jo reszet megkerulik. Viszont 80-100-130k-s bernel ezek jelentosege meg eleg kicsi.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2812) _az


_az
senior tag

hmm ide lettem irányítva a topicból, szal tegnap(vót az már ma) láttam ezt az oláh eksönt és szétröhögtem magam, milyen ótvaros állaccság... pol háttérről meg annyit, hogy a kisebbségnek kell elérnie, hogy a többség befogadja...

az

(#2813) Public Enemy válasza viharhozo (#2811) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

komplett ''osztonzesi rendszereik'' vannak
Mit értesz ez alatt?:F

(#2814) faster válasza Public Enemy (#2813) üzenetére


faster
nagyúr

Céges autó, céges mobil, céges orvos, kajajegy, utazási csekk, bérlet támogatás, internet támogatás, ruhapénz, .....mindaz, ami nekünk nem jár.

(#2815) DaSilva válasza faster (#2810) üzenetére


DaSilva
senior tag

az 'eva utáni maradék' az a céged adózott bevétele nem? abból kaját gondolom nem vehetsz.
az érdekelne igazából, hogy akik ezt nagyban csinálják (mondjuk egy középvállalat), azok hogy számolnak el azzal a pénzzel, amivel kiegészítik az alkalmazottak minimálbérét?

huss, fohászom száll feléd

(#2816) szucsi válasza _az (#2812) üzenetére


szucsi
őstag

Amíg a törvényeket nem sérti, úgy él, ahogy neki tetszik, nincs olyan, hogy ez a mi országunk, itt mi lakunk többen, tehát te alkalmazkodj. Lehet, hogy ami neked norma, az neki nem, és fordítva. ugyanolyan joga van itt a saját normái szerint élni, mint neked a tieid szerint. mondom, amíg a normái nem sértik az ország törvényeit. Nem alkalmazkodásról van szó, nem gondolom, hogy bármilyen kisebbségnek asszimilálódnia kelene a többségbe. Őrizzék meg a maguk normáit, nekd, meg ha ez nem tetszik, de törvényes kifogást nem találsz ellene, el lehet költözni máshova.

ps: A romániai magyarokkal kapcsolatosan is az a véleményed, hogy szedjék már össze magukat, hogy a többség befogadja őket?

[Szerkesztve]

(#2817) beeboy válasza faster (#2810) üzenetére


beeboy
addikt

tényleg faster!

ha valakinek csinálsz valamit és áfás számlát kapsz, mert a vevőnek az jó, ezt az áfát be kell fizetned, vagy mint evásnak nem?
pl. 80+fa -> 100k bevételből be kell fizetni 20k áfát?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2818) faster válasza DaSilva (#2815) üzenetére


faster
nagyúr

''az 'eva utáni maradék' az a céged adózott bevétele nem? abból kaját gondolom nem vehetsz.''

Az eva utáni pénz a cégé, de a kiadást nem kell nyilvántartani, ez az eva lényege. Ha részletek kellenek, akkor azt meg kell kérdeznem a könyvelőtől.

''az érdekelne igazából, hogy akik ezt nagyban csinálják (mondjuk egy középvállalat), azok hogy számolnak el azzal a pénzzel, amivel kiegészítik az alkalmazottak minimálbérét?''
A középcégeknél kilométerpénzzel szokták ezt megoldani.

[Szerkesztve]

(#2819) TéKrys válasza Public Enemy (#2779) üzenetére


TéKrys
senior tag

Én meg minden évben szerencsére elmegyek innen 2 7-re. :DDD

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#2820) faster válasza beeboy (#2817) üzenetére


faster
nagyúr

Nem kell befizetni, csak a 15% forrásadót.

(#2821) beeboy válasza szucsi (#2816) üzenetére


beeboy
addikt

nem jó példa.
nem hiszem hogy a romániai magyarok abból akarnának megélni hogy csinálnak húsz pulyát.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2822) Public Enemy válasza szucsi (#2816) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Amíg azt látom h az ún. kisebbség a nyomorult taligáival lopja a vasat (monjuk az aknafedlapot az útról ami azér elég kellemtlen) lehúzza a 16 éves ált 3. osztályos ''kisiskolás'' pénzzel a többit stb. addig úgy gondolom ez nem elfogadható norma a szavaiddal élve. Nem mindegyik ilyen persze nem akarok általánosítani de a 90%-a ilyen mentalitásban él. Tudom mert látom. Elég sok van (sajna) belőlük a környékünkön. Vannak rendesek is de azok elzárkóznak az átlagtól.

(#2823) szucsi válasza beeboy (#2821) üzenetére


szucsi
őstag

hidd el, ott is ehhez hasonló rasszista és előítéletes gondolatokat fogalmaznak meg a magyarokkal kapcsolatban a hozzád hasonló nacionalista ifjú ideológusok :(

(#2824) Public Enemy válasza beeboy (#2821) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Te tisztán látsz és érted én miről beszélek ezzel kapcsolatban:C

(#2825) szucsi válasza Public Enemy (#2822) üzenetére


szucsi
őstag

1) a nemcigány nem lop?
2) minden cigány taligával lopja a vasat?

Egyszerű: aki lop, származásától függetlenül a BTK-ba ütközik. ennyi.

(#2826) viharhozo válasza faster (#2814) üzenetére


viharhozo
addikt

Es persze ott van az aranytojast tojo tyuk, a reszvenyopcio. Vagy fizetik a gyereked tandijat, elkuldenek nyaralni. Es persze ott van az teljesitmenybonusz, bar az minden esetben a legmagasabb kulccsal adozik.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2827) Public Enemy válasza szucsi (#2823) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

A te környékeden nem sok roma (vagy cigány? nem tom mi a külömbség:)) lakik igaz?

(#2828) szucsi válasza Public Enemy (#2824) üzenetére


szucsi
őstag

nagy gondolkodó vagy, dicső társra találtál. remélem még leszel egyszer kisebbség valahol.

(#2829) beeboy válasza faster (#2820) üzenetére


beeboy
addikt

kösz

ne értsd félre csak kérdezem:
meg lehet csinálni, hogy ''elvégzett munkáért'' Te kérsz számlát 8 milla+fáért,
az illető vevő visszaigényli az apehtől, (2 milla) Te meg befizeted a 15% forrásadót, a maradék fél millán meg osztoztok?

csak elméletileg - működik?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2830) tildy válasza Public Enemy (#2822) üzenetére


tildy
nagyúr

Én csak egy plakáton voltam kiakadva.
Rosszcsontok, de az egyiket 20 év múlva is annak fogjáák tartani.
Szal nem tudom, de ez nem ugyanúgy általánosítás, mintha azt mondanánk hoyg a romák lopnak csalnak hazudnak?
Csak itt visszafelé: a nem romák azt hiszik a romákról , hogy...

Szerintem nem beszélni kéne itt jogokról meg minden, hanem felmutatni valamit.
Emlékszem , mikor az dívott, hogy bécsben kiírták, hogy magyar ne lopj!
Talán ha ezen nem húzza fel a magyar az orrát, hanem esetleg betartja a betartandó szabályokat, akkor nem lett volna ez kiírva...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2831) szucsi válasza Public Enemy (#2827) üzenetére


szucsi
őstag

neked, meg ha ez nem tetszik, de törvényes kifogást nem találsz ellene, el lehet költözni máshova.

(#2832) Public Enemy válasza szucsi (#2816) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

'' itt mi lakunk többen, tehát te alkalmazkodj. ''
Szerinted a többségnek kell a kisebbséghez alkalmazkodni? Nézzünk el nekik mindent? Te nagyon erdőben vagy!:(((

(#2833) viharhozo válasza beeboy (#2817) üzenetére


viharhozo
addikt

Eppen ez az egyik elvi problema az evaval. Te kiallithatsz egy 100+afas szamlat, ami utan a vevo visszaigenyelhet 25k-t, viszont te csak 18750et fizetsz be.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2834) beeboy válasza szucsi (#2828) üzenetére


beeboy
addikt

mindenki kisebbség valamiben.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2835) beeboy válasza viharhozo (#2833) üzenetére


beeboy
addikt

tehát #2823 létezik?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2836) viharhozo válasza beeboy (#2829) üzenetére


viharhozo
addikt

Evara csak legalabb 1 lezart teljes evvel rendelkezo ceg allhat at, raadasul a bevetel elegge korlatozza az ugyeskedest (asszem, 25 milla). Szoval ebbol nem igazan fogsz meggazdagodni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2837) szucsi válasza Public Enemy (#2832) üzenetére


szucsi
őstag

olvasd el léci amit írtam, jó, aztán meg irány Bővebben: link a te fórumod.

(#2838) faster válasza beeboy (#2829) üzenetére


faster
nagyúr

Elméletileg lehetséges, de ez már tényleg adócsalás. ''számlagyár''

(#2839) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Még mielőtt valamelyik szociálisan érzékeny kolléga megvádolna fajgyűlölettel elmondom jópár cigány (+zsidó) ismerősöm van akikkel jó a kapcsolatom és nem érdekel h nem ''magyarok''. Az embereket a tetteik alapjá kell megítélni és én őket is így itélem meg.

(#2840) szucsi válasza Public Enemy (#2839) üzenetére


szucsi
őstag

Ők is menjenek haza Indiába?

Vagy a te jóravaló cigány ismerőseid maradhatnak?

(#2841) beeboy válasza szucsi (#2840) üzenetére


beeboy
addikt

ők pákisztánbúl gyüttek :))

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2842) Public Enemy válasza szucsi (#2831) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Szerinted törvényes másokat meglopni? Követendő példa és erkölcsös h a 10éves gyerekkel lopat az anyja mer őt nem büntetik? El kellene fogadniuk a mi társadalmi normáinkat. A munkából kellene megélniük. Nekem nem a zenéjükkel meg a néphagyományaikkal van bajom.

(#2843) Public Enemy válasza szucsi (#2840) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Ha láttad a vigyorgó smilit a szövegem mögött és az IQ-d legalább átlagos már 1ből kapcsolhattál is mennyire gondoltam komolyan:DD
Azt viszont komolyan gondolom h aki nem dolgozik ne is egyen


[Szerkesztve]

(#2844) beeboy válasza Public Enemy (#2843) üzenetére


beeboy
addikt

minnyárt jön, hogy a jobboldal kádárabb kádárnál....

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2845) Szalma válasza beeboy (#2844) üzenetére


Szalma
őstag

(...a jobboldal kádárabb kádárnál... Szerintem. ;] )

Szeretettel:
Szalma

(#2846) faster válasza Szalma (#2845) üzenetére


faster
nagyúr

Pedig nem biztos, hogy jó stratégia.

(#2847) sakál válasza Szalma (#2845) üzenetére


sakál
tag

Tető helyett mond - Bramac
Jobboldal helyett mond - Kádár

Na, ez már a hülyeség bramacja..
.[kép]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#2848) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

a jobboldal kádárabb kádárnál
Ennek a mondatnak semmi értelme.

[Szerkesztve]

(#2849) divot válasza Public Enemy (#2848) üzenetére


divot
veterán

Érdekes fölvetés ez a Kádárabb Kádárnál. De előbb talán azt kellene megvizsgálni, hogy lehet-e demagóg egy kvázi diktátor?

(#2850) Tarka válasza szucsi (#2831) üzenetére


Tarka
tag

''neked, meg ha ez nem tetszik, de törvényes kifogást nem találsz ellene, el lehet költözni máshova''

Ezt most nem értem. Aszongya:1. Public Enemynek nem tetszik ahogy úgy általában a cigányok viselkednek. Általánosít, ez hiba és ebből a hibás általánosításból következik, hogy elküldené őket Indiába. 2. Szucsinak nem tetszik Public Enemy gondolkozása erről a témáról, így azt a következtetést vonja le, hasonlóan mint ahogy Public Enemy és ezzel úgyszintén hibát elkövetve, hogy ha nem úgy gondolkozik valaki mint ő, akkor menjen el ebből az országból. Ejnye!

[Szerkesztve]

''...avégből születtünk erre a világra, hogy lopjuk a napot....nehogy elhigyjék az ellenkezőjét....'' [I] Kurt Vonnegut [/I]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archivum III. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.