Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archivum III. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2751) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Sziasztok! Lopni csalni hazudni kell, le kell húzni az államot mint ahogy a politikusok csinálják. Ők a ''vezetőink'' ők mutatnak jó példát nekünk. Ha mindent jogszerűen csinálsz, mindennel elszámolsz már el is buktad a cégedet. ;]

(#2752) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Hallottátok h a Debreceni PM és díszes bandája milyen jutalmakat kapott? Mire fel mikor minden fizetésük felér 1 jutalommal. :(((

(#2753) scang válasza Public Enemy (#2751) üzenetére


scang
senior tag

kb ez a mentalitás a vállalkozói szvérában:(

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2754) scang válasza Public Enemy (#2751) üzenetére


scang
senior tag

vihar:
nem nem savanyú egyáltalán, nem értem mért személyeskedsz, sosem voltam irigy ember.
aki megkeresi tisztességesen ok.
de az, hogy egyesek a 80-10 esetleg 60-70 es bérből adóznak mint a madárkák a kedves vállakozó meg az x fizetésével minimálon van és kiröhögi az apeh-ot az már savanyú...

[Szerkesztve]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2755) viharhozo válasza scang (#2749) üzenetére


viharhozo
addikt

Ertem en, savanyu a szolo, meg minden.

Szerinted a vallalkozok lopjak szet az orszagot, a vallalkozok szerint meg a hatalmas allam a problema. Nyilvan ha a vallakozok tobb adot es jarulekot fizetnenek, akkor meg szebb, meg nagyobb allamot hozhatnank letre, meg tobb kozalkalmazottal.

Egyebirant azert letezik ebben az orszagban egy olyan reteg, aki 90-91 korul gyakorlatilag a semmibol kezdett vallalkozni. Nyilvanvalo, h ma mar nehezebb a helyzet, de azert lehetetlennek sem neveznem.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2756) beeboy válasza scang (#2754) üzenetére


beeboy
addikt

sajnos szinte muszáj.
én nem vagyok vállalkozó, de tudom mi megy a cégnél.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2757) TéKrys válasza Public Enemy (#2752) üzenetére


TéKrys
senior tag

Mi vagy KI az a PM? :F Amúgy ezt már megszokhatta a köznép. Maguknak egyből és ellenvetés nélkül tudnak jutalékot megszavazni.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#2758) beeboy válasza Public Enemy (#2751) üzenetére


beeboy
addikt

egyetértek.
EZEKNEK?
úgyis ellopják, akkor inkább én költsem el!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2759) faster válasza scang (#2749) üzenetére


faster
nagyúr

hogy ma a vállakozók nagyrésze ott huzza az államkasszát ahol tudja, és igen nagyrészük szépen meg is gazdagszik.

Jó, akkor sarkítsunk, legyünk egyszerűek, mint a százas szög. Szerintem a közalmalkalmazottak nagy része csak a napot lopja, és az én adómból henyél betegszabadságon.


[Szerkesztve]

(#2760) TéKrys válasza beeboy (#2758) üzenetére


TéKrys
senior tag

''EZEKNEK'' ezt úgy mondtad mintha csak a baloldali kormányra lenne jellemző. ezek szerint te csak 4 évente csalsz ilyen téren. Mikor a fidesz vanm kormányon akkor rendesen bevallod? ;]

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#2761) scang válasza faster (#2750) üzenetére


scang
senior tag

2562 meg hasonlók.

erre váléaszoltam 2693-ban

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2762) Public Enemy válasza TéKrys (#2757) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

A PM=polgármester. 5M felett kapott. 5M felett még vagy 2-3 képviselő és az 1ik alpolgármester 6 M felett. Mindez közpénzből. Azért kapják mert szépen fejlődik a város? De hát azért kapják a tiszteletdíjukat, azért indult a választáson. Ha én minden elvégzett munkáért jutalmat kapnék a fizetésemen felül... A nagy állam + helyes +fogalmazás. Sokkal kevesebb számú képviselő is elbírna 1 ekkora országgal. (Nagy-Britanniában is 350 körül van a képviselők száma és azért 1 cseppet nagyobb ország):(((

(#2763) faster válasza scang (#2761) üzenetére


faster
nagyúr

Mi a baj 2562-vel? Elmondtam a véleményem, hogy mivel lehetne javítani az adófizetési morált. Nem hibáztatok senkit sem.

[Szerkesztve]

(#2764) Public Enemy válasza faster (#2759) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Én voltam köztisztviselő másfél évig. tényleg nem sokat dolgoznak 1 Polg. Hiv.-ban Az időm nagyrészében maszekoltam mert friss diplomával 1999ben kerestem vagy 35 ezret

[Szerkesztve]

(#2765) scang válasza faster (#2759) üzenetére


scang
senior tag

igen ennyire egyszerű, szerinted száz vállalkózóból hány jelenti be magát és munkavállalóit rendesen.

és itt a magán van a hangsúly leginkább.
hány nem használja ki a kiskapukat, hány csal adót?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2766) faster válasza Public Enemy (#2764) üzenetére


faster
nagyúr

Én 98-ban 40-ezret kerestem diplomával a kézben magáncégnél, úgy, hogy a héten két napot a Parlamentben dolgoztam, ülés végéig (ami néha este 9-10-ig is eltartott.)

[Szerkesztve]

(#2767) faster válasza scang (#2765) üzenetére


faster
nagyúr

Úgy látszik, a vállalkozók csupa bűnözőkből állnak. Akasszuk fel mind!

(#2768) Public Enemy válasza faster (#2766) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Akkor te is qrvara + voltál fizetve. nem csoda h a saját lábadra álltál mer vállalkozó vagy nem?

(#2769) faster válasza scang (#2765) üzenetére


faster
nagyúr

A közalkalmazottak viszont ingyenélők, ennyire egyszerű ez. Ha már egyszerűsítünk, akkor ne aprózzuk el, durrbele.

[Szerkesztve]

(#2770) scang válasza faster (#2763) üzenetére


scang
senior tag

''Valahogyan ösztönözni kellene a sok minimálbéren adózót, hogy ugyanvallja már be a keresetét, és adózzon rendesen, mert akkor többet kap érte.''

téged mi ösztönözne?
egy bazi nagy apeh cehh, csak sajna nem lehet megfogni...

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2771) faster válasza Public Enemy (#2768) üzenetére


faster
nagyúr

Egyébként az én szakmámban (programozás, web) elég sok a kényszervállalkozó, jóval magasabb, mint egy átlagos munkakörben.

(#2772) faster válasza scang (#2770) üzenetére


faster
nagyúr

Téged meg a teljesítményarányos bér. Csak sajnos nem lehet számonkérni a teljesítményt.

(#2773) scang válasza faster (#2767) üzenetére


scang
senior tag

ez frappáns válsz...

mond egy számot 1 és 100 között

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2774) TéKrys válasza Public Enemy (#2762) üzenetére


TéKrys
senior tag

Tiszta Aba Botond eset. Csak ott ugyebár szarul megy a BKVnak mégis megkapta a jutalékot. Bár nem teljesen értettem egyet a sztrájkolókkal azt azonban a képviselőjük helyében azt mondtam volna, hogy nem vagyok hajlandó olyannal tárgyalni aki ilyen szar helyzetben képes felvenni, elfogadni 20 milkát jutalékként.
Amúgy továbbra is fenntartva amit #2749 hszben leírtakat. Maguknak simán megadják a pénzt. Még kérniük sem kell. Te megszavazod nekem, én meg holnap neked! Egában vagyunk. Miért nem mentem politikusnak? :O

1-et értek azzal h túl sokan és feleslegesen ülnek (már ha 1általán ott vannak) a parlamentben. Úgy érzem nem dolgoznak meg rendesen a bejutásért. Azért h képviselhessenek minket. Ahol élek Hajdúszoboszló (Debrecen mellet) 25 ezres kisváros. 2 képviselőnk van a parlamentben. DE MINEK???? nem elég egy? minek kell még listáról is bejutnia egynek. Amúgy egy is sok! Még egyszer sem láttam a OGY-n!! Egyiket sem!

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#2775) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Az APEH nagyon jól tudja h minden gazdasági társaság és vállalkozó csal csak nem merik bolygatni mer ha mindenkit ellenőriznének és kényszerítenének h mindennel pontosan elszámoljon összeomlana a gazdaság (végül is 2 M ember tatja el a többit) Minket 1szer büntettek mer feljelentett 1 elégedetlen ügyfél. Azóta már neki el kellett költöznie:DD:)):DD

[Szerkesztve]

(#2776) scang válasza faster (#2772) üzenetére


scang
senior tag

az én példámmal pont nem szerencsés vagdalózni, igenis számít a teljesítmény, mint már írtam a bérünk egyharmadát mi termeljük meg. fizemelés meg nem volt két éve... most ez a 3. és úgy néz ki most sem lesz.

aesirtől és mástól is hallottam, hogy ti tartjátok el a közszférát, mivel, ha nem adóztok?


másrészt:
és nem a közalkalmazottakkal példáloztam, olvass vissza.
én a sima alkalmazottakal akik hozzád hasonló vállalkozóknak dolgoznak.
ki vannak szolgáltatva, kicsavarják belőlük az utolsó forintot is és mit kapnak cserébe, éhbért, minimálbéres bejelentést,persze a járulékokat lehuzzák az államkasszából.
a magyarázat meg egyszerű, dehát akkor én tönkremegyek, ha rendesen megfizetlek, vagy nem tudok új autót venni, stb..

hidd el ismerek sok vállalkozót, vállalkozást, inkább építőiparból és kereskedelemből.

persze az egy két-személyes vállalkozásoknál más a helyzet.
de a mentalitás nálad is az: inkább legyen x pénzem és fas*a életszínvonalam, mintse hogy befizzessem az adókat rendesen akkor y pénzem maradna és persze az életszínvonal is szerényebb.

csak elfelejted, hogy ennek arendesen adózó, és az alacsonyjövedelmű réteg issza a levét.

[Szerkesztve]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2777) faster válasza scang (#2776) üzenetére


faster
nagyúr

Ezek szerint tévedtem, a közalkalmazottakat a pénzjegynyomda tartja el.

(#2778) aesir válasza TéKrys (#2774) üzenetére


aesir
veterán

Nem lennél jó politikus.:) Te meggyőződésből és Orbánfóbiából kifolyólag vagy ennyire szemellenzős, a politikusok pedig csak cirkuszból.:)

Van saját életem...

(#2779) Public Enemy válasza TéKrys (#2774) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Szép helyen lax. Minden nyáron elmegyek 3-4 napra aug. 20 körül. (csak néha idegesítő az a sok bunkó lengyel)

[Szerkesztve]

(#2780) faster válasza TéKrys (#2774) üzenetére


faster
nagyúr

Nem túl jó píár ez Aba Botondnak, de a BKV egy folyamatosan alulfinanszírozott vállalat (és ez elsősorban a fővárosi önkormányzat, illetve azon keresztül az állam sara), és ezekkel a pénzügyi kondíciókkal nincs olyan vezető, amelyik jól tudná vezetni.

(#2781) faster válasza scang (#2776) üzenetére


faster
nagyúr

''fizemelés meg nem volt két éve... ''

Jaj, most sajnáltatod magad? Én meg kevesebbet keresek, mint 2 éve.

(#2782) ZoCso válasza faster (#2781) üzenetére


ZoCso
senior tag

És mennyit találsz? ;]

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#2783) faster válasza ZoCso (#2782) üzenetére


faster
nagyúr

:P nem árulom el, magánügy. Egyébként is, másodállással, vagy anélkül?

(#2784) scang válasza faster (#2781) üzenetére


scang
senior tag

2769 nem értem,
és még mindig várom azt a számot 1 és 100 között

nem is olyan rég írtad valahol, hogy neked mostanság jobban megy, akkor most , hogy van ez?

más:nem sajnáltatom magam, énm 2 éve is fizettem adót és most is, ennyi a külömbség köztünk
meg annyi hogy én 80k-ból adózom te meg x-ből nem...

[Szerkesztve]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2785) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Engem minimálbéren foglalkoztat a saját kft-m. A bevételem többi része: tagi kölcsön visszafizetés, az osztalék, no meg egy kis black. a cég minden hónapban befizet 1-2 M ÁFÁ-t évente pár százezer osztalékadót meg nyereségadót az önkormányzatnak a gépkocsi és helyiadót. Így mindenki jól jár senki nem zaklat senkit. Csak akkor leszek szarban ha mondjuk lerokkanok mer elég kevés nyugdíj jár minimálbér után, így én fogok szopni.:O

[Szerkesztve]

(#2786) scang válasza Public Enemy (#2785) üzenetére


scang
senior tag

''Csak akkor leszek szarban ha mondjuk lerokkanok mer elég kevés nyugdíj jár minimálbér után, így én fogok szopni.''

hát ez az:(

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2787) faster válasza scang (#2784) üzenetére


faster
nagyúr

Ki a f*szom mondta, hogy nem fizetek adót, te idióta? Azt írtam, hogy nem a teljes összeget fizetem ki bérként maganak.
Milyen 1 és 100 közötti számot akarsz? Felhúztál rendesen a baromságaiddal.

[Szerkesztve]

(#2788) Public Enemy válasza scang (#2786) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Ha a tényleges nettó bére után fizetnénk az alkalmazottainkat akkor kezdés után pár hónappal tönkretettük volna a céget. Így is az állam keres a legjobban a cégünknél hidd el.(de már nagyon unom):O

[Szerkesztve]

(#2789) faster válasza Public Enemy (#2785) üzenetére


faster
nagyúr

Csaló vagy, ne is próbáld tagadni. Egy mocskos adókerülő bűnöző! Bezzeg a szegény közalkalmazottak, akik otthon rohadnak a fizetett betegszabin...

[Szerkesztve]

(#2790) aesir válasza faster (#2781) üzenetére


aesir
veterán

Az nem lehet! Többet KELL keresned! És jobban is KELL élned! Fokukac bebizonyította! :D

Van saját életem...

(#2791) tildy válasza Public Enemy (#2785) üzenetére


tildy
nagyúr

Az biztos.
Egyik rokonom is ezzel szívta meg. Évekig jól keresett, persze minimálbérre bejelentve... Aztán cukorbetegség, leszázalékolás:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2792) faster válasza aesir (#2790) üzenetére


faster
nagyúr

Kevesebb adót kell fizetni (Eva), de közben az előző melóhely megszűnt, keresni kellett másikat. (7 év alatt az ötödik :( )

[Szerkesztve]

(#2793) scang válasza faster (#2787) üzenetére


scang
senior tag

csak egy egész kicsit visszavehetnél, nem kellene idiótázni, valójában egy kérdésemre sem válaszolsz észrevetted?
mindenre csak visszadobsz valamit.

minimálbérre voltál jelentve, te mondtad, abból mit adóztál mint szja???

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2794) Public Enemy válasza faster (#2789) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Jaja. Tavaly 4 teljes napot voltam szabin. Viszont vagy 15 hétvégét végigdolgoztam h a belem kilógott. Reggel 8 tól este 8-9-ig dolgozok általában. (most azér van időm itt herézni mer az építőiparban ez a holtszezon) Én nem sajnálom a tanárokat se a rendőröket se a többi az állam csöcsét szopó dolgozót. Rájuk is szükség van csak az arányokkal van itt baj. Több az állami alkalmazott mint a ténylegesen hasznot termelő.:O

(#2795) faster válasza scang (#2793) üzenetére


faster
nagyúr

Hülye kérdésekre csak hülye válaszokat fogok adni. Leszállok a témáról, unom már. Eleve úgy állsz hozzá, hogy bűnözőnek titulász, mi a fenét vártál, majd jól megdicsérlek érte?

(#2796) Public Enemy válasza faster (#2792) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Az EVA nem egy rossz dolog de ahhoz szét kellene 2 részre kapni a céget. Sok a bevétel.

(#2797) scang válasza faster (#2787) üzenetére


scang
senior tag

#2757

hagyd már szerencsétlen közalkalmazottakat...

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2798) viharhozo válasza tildy (#2791) üzenetére


viharhozo
addikt

Ha jol keresel, gondolnod kell arra, mi lesz kesobb. Ha 10-15-20 even at rakod a penzed egy biztositasba, akkor az oregkorod minimalis ellatasat megoldottad. Persze ez leginkabb akkor igaz, h eves szinten legalabb nehany 100k-t kepes vagy erre a celra szanni.
A fiatalon torteno lerokkanasra sajnos nincs semmilyen orvossag.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2799) Public Enemy válasza faster (#2795) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

A szó szoros értelmében gazdasági bünözők vagyunk. Nem vok rá büszke de éhen se akarok dögleni. Senkinek nem okozunk kárt csak az államnak. Ha megnézzük h az állam mennyi kárt okoz nekünk már nem is szégyelem magamat:DD

(#2800) faster válasza Public Enemy (#2799) üzenetére


faster
nagyúr

98 óta ezt csinálom én is. Egyébként sok kis céget ismerek, és nincs olyan, amelyik teljesen fehér lenne minden szempontból. Egyetlen helyen voltam bejelentve teljes bérre, a Clarionnál, de az ugyebár nagy cég. Nem is fizettek rendesen.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archivum III. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.