Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archivum III. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2601) tildy


tildy
nagyúr

Én akár meg is halhatok úgy látom...
És amilyen az ember, mégcsak segíteni se segítene nekem senki...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2602) beeboy válasza tildy (#2601) üzenetére


beeboy
addikt

ne kenődj el!
lesz még jobb is!
talpraesett lány vagy, jó képességekkel

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2603) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Én se bal se jobb oldali nem vok. Én vok a ''Közellenség''. Örülök h felkavartam a langyos állóvizet itt ezen a topicon h valaki megsértődött az majd megbocsájt. A véleményem: azért szar az ország mert kapzsi politikusok és fináncoligarchák irányítják és nem államférfiak! Amig az emberek némán tűrik h lehúzzák őket és hagyják h Big Brotherrel + Győzike show-val vonják el a figyelmüket addig semmi sem lesz jobb. Aki fenn van még jobban +szedi magát aki éhezik holnapra éhen döglik. Éljen a forradalom!:DD:)):DD
És ne bizz a rendőrökben!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2604) Perjel válasza BatemanX (#2598) üzenetére


Perjel
tag

Igen, ennek az oka, pl. az hogy nálunk a ''baloldaliak'' lettek a ''tőkésosztály''. Vagyis főleg azok, akik közel voltak a tűzhöz, MSZMP-sek vagy KISZ-esek voltak. Lásd DJ Urcsány :) (meg a 89-es KISZ vezérkar nagy része).
Horn Gyula mondta 1989-ben a KB ülésén: legyen Magyarországon baloldali a tőkésosztály. Úgy is lett. :)
Ha pedig az MSZP a nagytőke pártja, akkor vili hogy olyan gazdaságpolitikát akarnak, ami a tőkéseknek kedvez (pl. olcsóbb legyen a forint stb.). Az is triviális, hogy az ellenzék ezt a kormányt csak balról előzheti gazdasági területen, jobbról nem lenne sok esélye.

(#2605) viharhozo válasza Public Enemy (#2603) üzenetére


viharhozo
addikt

Mi is orulunk. Langyos alloviz ugyan nem volt, de azert ANARCHIA es CWA!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2606) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Eredetileg a baloldal a forradalmi tömörülések gyűjtőneve volt. De itt nem ez van. Hogy lehet szociális érzelmű a ''Tisztelt Miniszterelnök Úr'', a volt KISZ-es fővezér, a komcsi rendszer derék katonája, aki azóta milliárdos lett és pálfordulattal most a ''demokratikus'' MO vezetője. Látjátok ez a baj h azok irányítanak most is akik 20 éve még teljesen más politikát folytattak. (Itt hozzáfűzöm nem csak ''Gyurira'' célzok mielőtt a kora miatt bármelyik nagyokos belekötne):DD:)):DD

[Szerkesztve]

(#2607) Public Enemy válasza Perjel (#2604) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

1re gondoltunk csak te gyorsabban írsz.:DD

(#2608) faster válasza Public Enemy (#2606) üzenetére


faster
nagyúr

Amikor nem azok kormányoztak, akkor sem volt jobb (nekem nem volt jobb egy fikarcnyival sem, a stílusuk viszont baromira nem tetszett), úgyhogy ez rossz szöveg.

(#2609) Public Enemy válasza faster (#2608) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Szereted a piros szegfűt igaz? Én azt is +a narancsot is utálom. A Fidesz annyival tetszett jobban h ők legalább mosolyogtak mindenen. Vidám társaság az biztos. Az viszont tény h a nemzetkozi bunkósági versenyen OV csak 2. lenne. GYF lenne a nyerő:DD:)):DD
Lehet h rossz a szövegem viszont a tiéd megakirály!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2610) beeboy válasza faster (#2608) üzenetére


beeboy
addikt

lehet hogy most nem 25% lenne az áfa az áramodon.
nem nagy szám, tudom, de sok ilyen van

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2611) faster válasza beeboy (#2610) üzenetére


faster
nagyúr

Hanem 20% lenne a nyereségadómon, 18% az osztalékadómon. Így viszont 15% forrásadóm van. :)

(#2612) beeboy válasza faster (#2611) üzenetére


beeboy
addikt

lehet, nem vagyok képben
amúgy evás vagy?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2613) faster válasza Public Enemy (#2609) üzenetére


faster
nagyúr

Szereted a piros szegfűt igaz? Én azt is +a narancsot is utálom. A Fidesz annyival tetszett jobban h ők legalább mosolyogtak mindenen.
Emlékszem, az Áder egyszer elmosolyodott, megírta az újság is. Meg Torgyán doktor is mennyit viccelődött, mindenki dőlt a röhögéstől.

[Szerkesztve]

(#2614) faster válasza beeboy (#2612) üzenetére


faster
nagyúr

Az. Nagyon is földhözragadt okai vannak a ''baloldaliságomnak''. ;]

(#2615) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Kár h a pingvines csávó lelépett yo volt vele vitatkozni...:O

[Szerkesztve]

(#2616) #16741888 válasza tildy (#2601) üzenetére


#16741888
törölt tag

Ne, kenődj el, én is égtem egy jó nagyot egy interviewn.:D Akkor kínos volt, de most már röhögök rajta.
Történt ugyanis hogy láttam egy hirdetést, németül beszélő bkat jogsival rendelkező embereket keresünk, autóbehozatalra. Mondom süti, vezethetek is, a németet sem felejtem el. Jelentkeztem, az interviewn, a hapsi megkérdi, mennyire tudok németül? mondom felsőfokú, DSD, etc etc. asszongya szuper, akkor próbáljak vele alkudni, egy autóról! Mondom mit?:D alkudni! és elkezdett bajjor tájszólásban beszélni:D
először néztem aztán próbálkoztam, de töredelmesen bevallom rohadtul keveset értettem a bajor tájszólásából.:D(a német haver mesélte hogy eggyes német szólásokat ő is nehezen ért meg:D) a többit a fantáziádra bízom. az eredmény gondolom ugyanaz mint nálad.:D

(#2617) Public Enemy válasza faster (#2613) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Nem mondd már h Torgyán nem volt vidám figura. Állandóan viccelődött. Ha +láttam engem elkapott a nevetés. A kis kobold. Áder tényleg elég savanyú de OV azért tudott vicceseket beszólni. (+jó nagy marhaságokat is):))

[Szerkesztve]

(#2618) tildy válasza #16741888 (#2616) üzenetére


tildy
nagyúr

:Y hát nálam a lámpaláz is bejátszott, nameg ugye angol alapfokom van csak:Y
Első szavam a leírásodra az volt, hogy jujj..A bajorokat megérteni kész művészet...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2619) faster válasza Public Enemy (#2617) üzenetére


faster
nagyúr

Vicces figura volt, de inkább a cirkuszban lett volna a helye, mint egy miniszteri székben.

[Szerkesztve]

(#2620) Public Enemy válasza faster (#2619) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

Épp ezt mondom én is. Nem érezted a cinizmust hozzászólásomban.:))

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2621) tildy


tildy
nagyúr

Nem tudom hova írjam de nagyon LOL:
ördögűző kurzust indít a vatikán...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2622) aesir


aesir
veterán

Jajj micsoda kis furcsaságot hallottam most a híradóban. Tavaly egy százalékkal csökkentek az átlagjövedelmek. Piszok módon még ki is emelték, hogy gyurcsány szerint meg nőttek.

Ajjajjj, itt nagy baj van, a gyurcsányt megint hazugságon kapták, ajjajjj....

Van saját életem...

(#2623) Gomez


Gomez
aktív tag

Ezt az ''értelmiségiek'' csúnyán benézték, korán örültek:
Bővebben: link

''Az eset miatt értelmiségiek levelet írtak a belügyminiszternek is. A sajtóhoz is eljuttatott levélben azt írják, a rasszizmus és az idegenellenesség olyan mértékeket öltött Magyarországon, hogy megértük: fasiszta suhancok a nyílt utcán zavartalanul bántalmazhatják hazánk külföldi vendégeit. A dokumentum aláíró egyebek közt azt szeretnék megtudni a belügyi tárca vezetőjétől, hogy mit kíván tenni a rasszista erőszak elfojtása érdekében? ''

Na ez: [kép] [kép]

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#2624) divot válasza Gomez (#2623) üzenetére


divot
veterán

Akarom a levélírók névsorát!!! :DDD

(#2625) Perjel válasza faster (#2614) üzenetére


Perjel
tag

Na igen, volt néhány ügyes ''szavazóvásárlási'' húzásuk... eva meg sulinet :)
(Persze az ovi által elítélt ''ügyeskedők'' nagy részének nem érte meg evásnak lenni, inkább veszik a számlákat továbbra is, mi?) Az eva tényleg jó ötlet, bár asszem rontotta a könyvelők bizniszét:)


[Szerkesztve]

(#2626) Perjel válasza divot (#2624) üzenetére


Perjel
tag

A google a te barátod: Bővebben: link

(#2627) faster válasza Perjel (#2625) üzenetére


faster
nagyúr

Rontotta bizony, de azért lényegesen egyszerűbb így az élet nekem, mint előtte volt, arról nem is beszélve, hogy 98-99-tól az Apeh rendőrséggé vált.

(#2628) Perjel válasza faster (#2627) üzenetére


Perjel
tag

Téged is üldözött a Simicska-kommandó? Kijöttek és közölték hogy vagy a fideszre szavazol, vagy lefújnak gázsprével?

(#2629) faster válasza Perjel (#2628) üzenetére


faster
nagyúr

Most el akarod bagatelizálni a dolgot? Volt neked céged abban az időszakban?

(#2630) Perjel válasza faster (#2629) üzenetére


Perjel
tag

Nem volt, egyéni vállalkozó voltam :)

(#2631) faster válasza Perjel (#2630) üzenetére


faster
nagyúr

Hát akkor bizonyára te szerencsés vagy, ha téged nem csesztettek. Nem akarlak meggyőzni semmiről, ha neked az volt a jó, akkor higyj abban, én azt tudom, hogy most nekem könnyebb, és nem tudsz meggyőzni az ellenkezőjéről.

[Szerkesztve]

(#2632) Perjel válasza faster (#2631) üzenetére


Perjel
tag

Nem csesztettek, biztos mert nem voltam benne az MSZP-s és SZDSZ-szavazók listájában:) Amúgy örültem volna akkor is egy EVA-nak, nem azért mondtam... Csak már vártam hogy mikor jön a hosszú bájtok éjszakája meg az APEH pincéiben megkínzott fidesz-ellenes vállalkozók. Meg az adórendőrség által lesprézett és meggumibotozott kisnyugdíjasok. :)

(#2633) faster válasza Perjel (#2632) üzenetére


faster
nagyúr

Jó van, azt hiszem leszokok a hszedire való válaszról, olyan ökörségeket irkálsz, hogy már fáj.

(#2634) Perjel válasza faster (#2633) üzenetére


Perjel
tag

Csak viccelni próbáltam, na...

(#2635) aesir válasza faster (#2633) üzenetére


aesir
veterán

Lehet hogy Te erre nem emlékszel, de ez volt akkoriban a balos tömeghiszti...

Van saját életem...

(#2636) faster válasza aesir (#2635) üzenetére


faster
nagyúr

Mire nem emlékszem? Arra emlékszem, hogy 99-ben 1, 2001-ben 2 ellenőrzést kaptam, előtte, utána semmi.

(#2637) Perjel válasza faster (#2636) üzenetére


Perjel
tag

Én meg 2003-ban kaptam ellenőrzést, mondjuk igaz azért mert átjelentkeztem az eva alá... :)

(#2638) faster válasza Perjel (#2637) üzenetére


faster
nagyúr

Mondjuk 2001 elején volt egy-két késedelmes TB befizetésem, mégis úgy tűnik, hogy akkor szigorúbbak voltak. Azóta (lekopogom) semmi komoly ellenőrzés.

[Szerkesztve]

(#2639) Perjel válasza faster (#2638) üzenetére


Perjel
tag

Na akkor mondok valami csúnyát...
Az lenne a jobb, ha lenne komolyabb ellenőrzés... Gyurcsók Feri is csak pampog, hogy a feketegazdaság miatt mekkora pénzektől esik el az állambácsi, meg mennyi dunahidat lehetne ebből építeni. :)
Persze nem népszerű dolog, és valóban, nem mindegy hogy a f*sz melyik végén áll (térdel?) az ember... sok embernek sz*pás lenne egy beszigorítás. :) Bár azért leleményes a magyar ember, nem kell félteni.
Ha már adócsökkentésekről beszélnek, tudniuk kell, hogy a szigort is növelni kell akkor, ha nem akarják hogy az állam felkopjon. :) Persze a csökkentés magában is fokozná az adófizetési hajlandóságot, de attól tartok nem eléggé.
Jobb az, ha az állam úgy áll hozzá, hogy: tudjuk, hogy loptok, csaltok, de hadd csináljátok (de így nektek sincs igazán alapotok felháborodni, hogy mi is)? Na jó, ez idealizmus, nem hiszem, hogy meg lehetne változtatni a magyar mentalitást, ahol az államot átvágni becsület és dicsőség dolga :) (továbbá aki nem lop az államéból. az a családját rövidíti meg... ja meg ha vállalkozó, akkor valszeg tönkremegy)
Persze könnyen dumálok mivel jelenleg alkalmazott vagyok. :DD

(#2640) faster válasza Perjel (#2639) üzenetére


faster
nagyúr

Az adóellenőrzéssel kapcsolatban olyan félnivalóm nincs, hogy nagy csalás nyomára bukkannának nálam, de ha kijönnek és bele akarnak kötni valamibe, akkor bele is fognak, és ha kell, olyan papírokat kérnek számon, amit hirtelen azt sem tudom, hol keressek (ha jól emlékszem, valami munkavédelmi oktatást igazoló papír volt az, ami nem került elő legutóbb, de azért el tudod képzelni, egy kétfős cégnél, ahol programozok és tulaj vagyok, mennyire fontos is az ilyen :)) )
És mindig akad valami ilyen papír, ami kéne de nincs, mert tök fölösleges (most pl. simán elbuknék azon, hogy nem írom alá naponta a jelenléti ívet), és akkor jöhet a rutinszerű büntetés. Amit a törvény szerint be kell fizetni, azt befizetem (egy rész munkabér, másik rész pedig kivét, vagy hogyishíjják mostanság, amire csak a forrásadó megy).

[Szerkesztve]

(#2641) fokukac válasza aesir (#2622) üzenetére


fokukac
nagyúr

már megint kezded. reálbér. nem átlagbér, hanem reálbér. érthető? :U
szóval, hülyeséget mondtak a híradóban. is.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2642) aesir válasza fokukac (#2641) üzenetére


aesir
veterán

Ja, a KSH is hülye, ugyanis arra hivatkoztak.

Van saját életem...

(#2643) fokukac válasza Public Enemy (#2609) üzenetére


fokukac
nagyúr

''Az viszont tény h a nemzetkozi bunkósági versenyen OV csak 2. lenne. GYF lenne a nyerő''

LOL. de lehet, hgoy Te is dobogós lennél... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2644) aesir válasza faster (#2636) üzenetére


aesir
veterán

92-ben megszüntettem egyik cégemet, minden rendben APEH elfogadta a felszámolást. Utána 97-ig minden évben bekérték az összes papírt, hátha történt változás a cégben. Na ennyit az APEH-ről.

Van saját életem...

(#2645) fokukac válasza aesir (#2642) üzenetére


fokukac
nagyúr

akkor hivatkozni sem tudnak....
olyat, hogy az ''átlagbér csökkent'' felelős gazdasággal foglalkozó szervezet nem mondhatott, mert nem igaz. kb. 6 %-kal nőttek az átlagbérek, de mivel 6,8 % volt az éves infláció, cirka 1 %-nyi reálbér-csökkenés történt.

Remélem, most már felfogtad, mert nem mondom el még egyszer... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2646) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Nem szabad számlát adni akkor nincs baj.:DD
Unom kicsit h az államnak minden hónapban ÁFÁ-t fizetek mint valami önkéntes adószedő.
a múltkor attól nyilt ki a bicska a zsebemben h az adóellenőrök 1ike aki vizsgálódott a cégünknél ukrán priluki cigit szívott. Jól példát mutat.

[Szerkesztve]

(#2647) aesir válasza fokukac (#2645) üzenetére


aesir
veterán

Legyen reálbér-csökkenés. Akkor is hazudott a gyurcsány, mert ennek az ellenkezőjét állította, mint azt a híradóban külön kiemelték. Fogd már fel, mert nem mondom el még egyszer :D

Van saját életem...

(#2648) faster válasza aesir (#2647) üzenetére


faster
nagyúr

Nálam emelés volt, igaz csak kicsit felemeltem a saját minimálbéremet egy fokkal nagyobbra, több pénzt nem adnak. :DD De a statisztikán mindenképpen javítottam.

[Szerkesztve]

(#2649) Public Enemy


Public Enemy
csendes tag

Én csak a HVG-nek hiszek az összes politikus hazudik. Az MSZ(M)P szerint nagyon rendben van az ország gazdasága a Fidesz mindenféle horribilis adóságállományról beszél. Közben 1re több a városi terepjáró + a lakópark + a kukabúvár. Reggel alig tudom a sok guberálótól kidobni a szemetet.

(#2650) fokukac válasza Public Enemy (#2617) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ja, Torgyán vidám figura volt....
vidáman elvert némi pénzt, és mi is vidámak voltunk a hülyeségétől.

Egyszer eljött hozzánk a Közgázra egy vitára. (''Tárcatükör : egy kormánypárti miniszter és egy ellenzéki képviselő v. volt miniszter vitázik a hallgatók előtt egy előadóban)

A vitát a Figyelő főszerkesztője vezette, Torgyán vitapartnere a szadeszes Kis Zoltán volt.

a vitavezető felkérte a vitapartnereket, hogy mutatkozzanak be, és mondjanak pár szót magukról. Értitek, pár szót...

Torgyán kezdte. Az első bővített mondata 16 percen át tartott, levegővétel nélkül. [kép] stopperrel mértem...
Fetrengtünk a röhögéstől. :D :)


[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archivum III. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.