Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archivum III. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1001) szucsi válasza Apophis (#997) üzenetére


szucsi
őstag

Ez azért van, mert nem reprezentatív minta, akiket ismersz.

Ehhez nem kell 2% hogy felismerd! :)

(#1002) TéKrys válasza Apophis (#997) üzenetére


TéKrys
senior tag

Akkor vagy te ismersz kevés embert, vagy én ismerek sok IQ átlagot rontót.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#1003) Apophis válasza szucsi (#1001) üzenetére


Apophis
őstag

Hát ja, elitista körökben mozgolódok...;]
(le lehet rólam szállni, mert ezek alapján 0.15%-ban vagyok, bőven)
Ennek örömére itt az új avatarom, tetszik?;]

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1004) Den válasza Apophis (#1003) üzenetére


Den
veterán

hát ahhoz képes igen nehezen értetted meg ezt az iq dolgot :)

www.simson4t.hu

(#1005) szucsi válasza Apophis (#1000) üzenetére


szucsi
őstag

Nem tudom, én az intelligenciát a többi pszichológiai tulajdonsággal egyenértékűnek tartom, és nagyon a fetisizálása ellen vagyok, és nem szimpatizálok a menzával sem túlzottan. Sem a szubjektív sem az objektív sikernek, sem a boldogságnak nem záloga, ezt nap mint nap megtapasztalom a munkámban. Mint ahogy egyetlen más, rendszeréből kirángatott tulajdonság sem (most kreatívnak lenni nagyon trendi) az.

Nyilván, ha hiányzik, az sem túl jó, de két számjegyűvel is lehet nagyon boldog, konstruktív, sőt anyagi szempontból is sikeres életet élni.

(#1006) viharhozo válasza szucsi (#999) üzenetére


viharhozo
addikt

Nezd, ok intelligensek, ezert helyben kellett fizetni es a teszt megirasa elott. :)

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1007) TéKrys válasza Den (#1004) üzenetére


TéKrys
senior tag

Az hogy ilyen körökben mozog még nem jelent semmit.;]

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#1008) Apophis válasza Den (#1004) üzenetére


Apophis
őstag

Mert félreértettétek a kérdéseimet. Rosszul fogalmaztam. De ahhoz tartom magam, hogy kisszámú teszt esetén jelentős hiba csúszik be, amit én intuíciónak neveztem.:P

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1009) Apophis válasza szucsi (#1005) üzenetére


Apophis
őstag

Jah, sajnos a mai világban a tehetség önmagában semmit nem ér, kifejezetten zseniorientált irányzatokon kívül nulla adottsággal is boldogulni lehet...

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1010) rdi válasza sakál (#886) üzenetére


rdi
veterán

''Az autópálya ma olyan nálunk, mint a talefon volt a kádári években.
Akkor is kifizetődő volt üzemeltetni - így beruházni is az lett volna - mégsem lehetett hozzájutni. Az autópálya építés üzemeltetés az egyik legjobb befektetés, mégis nyögvenyelősen megy. Miértis? Mert megdrágítja, hogy mindenki (kormányok) le akarja húzni a sápot. Ott ahol nem pártkassza feltöltésre akarják használni, - úgy kell elhesegetni a lelkes beruházni vágyókat.''

És Te ezt honnan tudod? Csak nem Te vagy az egyik pártközeli pénzlenyúló ?? :))

Nem kéne már abbahagyni az üres, tények nélküli ócsárlást? Fölkap a hülye sajtó ,meg néhány ökör politikus egy témát, Te meg szajkózod :( hát ez szomorú.
Majd ha ismerni fogod a tényeket, akkor irány a rendőrség, meg mind a négy párt. Ott jelentsd fel a korrupt pártzsiványokat.

A tököm tele van az ilyen felszínes butaságoktól.

Ebben az országban elképzeljető, hogy lenyúlnak pénzeket, ennek valóban van hagyománya sajnos, de hogy ehhez mi köze a pártoknak? Azt el tudom képzelni, hogy sógor - koma- jóbarát - családtag tartja a markát és azt is, hogy csurran cseppen, ez sajnos egy ilyen ország. De ezek mindig konkét esetek, megfogható (illetve a rendőrség szerint általában meg nem fogható) személyek. De a pártok az egy nagy halmaz, a pártoknak van ma Magyarországon vagy 200 ezer tagjuk (összesen).

Ez a pártok lenyúlják a kasszát ugyanaz, mint a szocializmusban a kollektív felelősség volt: mindenki felelős, vagyis senki.
:DD
Ha tudod, hogy Orbán Viktor, Kuncze Gábor, Gyurcsány F vagy Dávid I , (a Jobbik vezetőjének a neve nem jut az eszembe) lenyulják a pénzt az autópálya építésekor, ezért nem épülnek, akkor róluk beszélj.


[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1011) AranyKéz


AranyKéz
tag

Annyira mindegy, bal zsebbe, vagy jobb zsebbe megy a pénz...

Csak a bal egy kicsit mélyebb és bele se lehet látni (nemhogymég nyúlni!)

(#1012) reprokaiser válasza rdi (#1010) üzenetére


reprokaiser
csendes tag

Azért az nem olyan egyszerű, hogy magányos állampolgárként te utánajárj dolgoknak... Elvileg a lakóhelyed szerint illetékes önkormányzat gazdálkodásába is bele kell tudnod tekinteni, és ott aztán nem nagyon szabadna ötven évre titkosított anyagoknak lennie... Mégis, próbáld meg, hogy bemész az önkormányzatba ezzel az igénnyel.

A számok azért láthatóak. A kormányellenességgel nem vádolható HVG hozta a múlt heti számában az adatot, hogy 410 milliárdot fordított az állam 2004-ben autópálya építésre.

Akkor hol is van ez a legalább 200 kilométer hosszú aszfaltcsík?

...

A MaNcs megfenyítette a kormányt azzal, hogy pert indított az új, Demján-féle kultúrcentrum gazdasági hátterének nyilvánosságra hozataláért. Az állam egyből behátrált, most gondolom folynak a háttéralkuk, hogy mit lehet ebből elmondani a pórnépnek.

100 milliárd azért a formátlan, és még csak nem is túl nagy épületért a Soroksári úton?

Szerintem azért ezek kézzelfogható adatok, amiken rágódhatunk nyugodtan.

[Szerkesztve]

(#1013) divot


divot
veterán

Mekkor tuskó ez a Gyurcsány! Leterroristázza a libanoni válogatottat, aztán azt mondja, hogy a tettek, és ne a szavak határozzák meg azt, hogy miként viszonyul egy arab ország Magyarországhoz. De szar duma. :O

(#1014) Den válasza reprokaiser (#1012) üzenetére


Den
veterán

lusta vagyok megkeresni de itt nézz szét hátha.. Bővebben: link

www.simson4t.hu

(#1015) Den válasza divot (#1013) üzenetére


Den
veterán

fújjuk a lufit :)

www.simson4t.hu

(#1016) AranyKéz


AranyKéz
tag

Akárhonnan nézem, mindenhonnan szar ez az ország

(#1017) Den válasza AranyKéz (#1016) üzenetére


Den
veterán

próbáld meg kívülről :)

www.simson4t.hu

(#1018) divot válasza Den (#1015) üzenetére


divot
veterán

Most lufi. Fordított esetben...
Azért te is mindent megteszel, hogy lejárasd magad.

(#1019) Den válasza divot (#1018) üzenetére


Den
veterán

hát ja, ez a heppem

www.simson4t.hu

(#1020) faster válasza divot (#1013) üzenetére


faster
nagyúr

Hülyeségeket beszél.

Más

Szerinted a Fidesz milyen gazdaságpolitikát fog folytatni, ha megnyeri a választást? Takarékosdoik, vagy osztásba kezd?

[Szerkesztve]

(#1021) Den válasza divot (#1018) üzenetére


Den
veterán

egyébként nem emléxem hogy bármikor különösebb cirkuszt csináltam volna poliutikusi bakiból, nem is emléxem rájuk annyira nem izat a dolog. na mindegy

azért fura hogy amikor orbán iq-járól értekeztem, meg kikértem pokorni le spionfiókázását akkor nem ''járattam le magam ''

www.simson4t.hu

(#1022) viharhozo válasza faster (#1020) üzenetére


viharhozo
addikt

Nofene. Ha nyernek, akkor divot lesz a penzugyminiszter, vagy mi? ;)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1023) divot válasza faster (#1020) üzenetére


divot
veterán

Szerk: Dennek igaza van, elnéztem.

[Szerkesztve]

(#1024) Den válasza divot (#1023) üzenetére


Den
veterán

sztem egy sz-t hozzáolvastál faster első sorához

www.simson4t.hu

(#1025) divot válasza Den (#1021) üzenetére


divot
veterán

Tök fölösleges eljátszani (akárkinek), hogy ő mennyire középen van, és se ide, se oda.

(#1026) faster válasza divot (#1023) üzenetére


faster
nagyúr

Hát terroristáknak nevezte az arabokat. Ez nem hülyeség?

[Szerkesztve]

(#1027) AranyKéz


AranyKéz
tag

Ja. Magyarország meg = cigányok + hegedű + pörkölt
Külföldről nézve csak a propagandát látod mindenhol.



[Szerkesztve]

(#1028) divot válasza faster (#1020) üzenetére


divot
veterán

Szerintem nem nyeri meg.

(#1029) divot válasza faster (#1026) üzenetére


divot
veterán

Dehogynem, csak elsőre azt olvastam, hogy én mondok hülyeséget. :B

(#1030) faster válasza divot (#1028) üzenetére


faster
nagyúr

Hát, ha Gyurcsánynak még sok ilyen elszólása lesz, mint a mostani... meg most ez is:

''Gyurcsány Ferenc az MSZP nőtagozatának ülésén kijelentette: >>Orbán Viktor fogja be a száját, ha a költségvetési hiányról van szó<<. A miniszterelnök állítja: az a 3500 milliárd forint amit a Fidesz elnöke keres, megvan. A kormányfő szerint amennyivel növelték az államadósságot, azt mind az embereknek adták.''
Szóval ez a hiánymagyarázás.. jó szöveg :U

(#1031) Den válasza divot (#1025) üzenetére


Den
veterán

ja hogy ez neked úgy jött le hogy megjátszom. én soha nem mondtam hogy középen álok, azt is mondtam hogy a fideszt nem szeretem, de knkrét dolgok miatt.

amúgy szomorú hogy te is csak egy dimenzióban gondolkodsz, ahol a középtől csak jobra vagy balra lehet állni,más dimenziók nem léteznek.

az a jó a fejletteb demokráciákban hogy ott az emberek többsége nem oldalakban csoportosítja magát, hanem van egy saját szempontrendszerük és aszerint ítélnek, és teljesen normális hogy vki egyszer ide szavaz egyszer oda. értékközpontúság vagy mifene...

www.simson4t.hu

(#1032) Den válasza faster (#1030) üzenetére


Den
veterán

ez gáz ha igaz. ha télleg az embereknek adták és nem beruházásokra költöttékaz nagyon nagy baj

www.simson4t.hu

(#1033) divot válasza Den (#1031) üzenetére


divot
veterán

Pontosan úgy van, ahogy mondod. De aki egy poltopicban lopja a napot, az bizonyosan nem középen foglal helyet. :)

(#1034) rdi válasza divot (#1013) üzenetére


rdi
veterán

Na ez kb. ugyanolyan hülyeség, mint azt ''szajkózni mint egy szarka'' :)), hogy a politikusok lopnak.
Akik lopnak, azok az útépítő cégek, el is kapták őket, és szerintem még jobban oda fognak rájuk figyelni.
A politikusok csak egyszerű emberek, legtöbbjüknek nincs többszörös, civil, szakmai tapasztalatuk a legtöbb területen (egy, max két munkahelyük volt összesen) ezért szkértőkre támaszkodnának, akik meg sokszor ''érdekeltek'' sajnos.
Ez valószínűleg kiküszöbölhetetlen probléma és vissza vissza tér az európai demokráciákban.
Szerintem engem kéne megválasztani képviselőnek mert én már nagyon sok szakmában dolgoztam és tanulltam :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#1035) divot válasza faster (#1030) üzenetére


divot
veterán

Ezek az elszólások egy-két nap után mennek a süllyesztőbe. Senki sem fog emlékezni rájuk. Arra pedig bizonyára ügyelni fognak, hogy ne legyen olyan gazdasági/életszínvonalbeli visszalépés, amit az ellenzék ki tudna használni. A Fideszben pedig nem érzem az átütő erőt...

(#1036) divot válasza rdi (#1034) üzenetére


divot
veterán

Ezt gondolom valójában nem nekem címezted. :DDD

(#1037) rdi válasza faster (#1030) üzenetére


rdi
veterán

Na köszönöm szépen, akkor a mostani költségvetési gondokért a nyugdíjasok, stb. a felelősök. Néha a szépen hangzó mondatoknak sok értelmük is lehet.
[Középen áll az, aki mindkét oldalt leb@ssza, és akit mindkét oldal b@sztat :D ]

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1038) rdi válasza divot (#1036) üzenetére


rdi
veterán

Nem tényleg nem, bocs. De akkor is ! :))

Fej! Tor! Potroh!

(#1039) AranyKéz


AranyKéz
tag

1/ Engedélyezzük a marihuánát
2/ Ültessük tele fűvel az egész országot
3/ Gazdagodjunk meg a fűturizmusból

(#1040) AranyKéz válasza rdi (#1037) üzenetére


AranyKéz
tag

Középen áll, mindenkit lebasz és akit minden oldal basztat?

Hmmm

Akkor az a NÉP!

(#1041) rdi válasza AranyKéz (#1040) üzenetére


rdi
veterán

[aki]* jav.

Középen = szendvics! !!

:))

A nép az istenadta nép ilyenkor már nem áll sehol, hanem békésen heverészik a tévé előtt. Ergo nem középen van, hanem alul... vagy fölül. Ahogy éppen jól esik.

Fej! Tor! Potroh!

(#1042) Gomez válasza rdi (#1041) üzenetére


Gomez
aktív tag

''tévé előtt. Ergo nem középen van, hanem alul... vagy fölül. Ahogy éppen jól esik''
Erről Woody Allen egyik mondása jutott eszembe... :))

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#1043) Perjel válasza divot (#927) üzenetére


Perjel
tag

Szerinted lehetséges, hogy Szitát a fideszből leplezték le? Mert pl. te régebben azt írtad, őt el tudnád képzelni a fidesz élén.. lehet, hogy a mostani vezetésnek is eszébe jutott?:)

(#1044) Perjel válasza bitfarkas (#961) üzenetére


Perjel
tag

Bocs, de kína akkoriban már nem igazán volt tesó szerintem...

(#1045) fokukac válasza divot (#947) üzenetére


fokukac
nagyúr

''Nem arról van szó, hogy milyen lett Magyarország a rendszerváltás után, hanem, hogy milyen lehetett volna a szocializmus nélkül. ''

na ez az a ''mi lett volna ha?'' aminek végképp nincsen értelme.
hiszen Jaltában a 3 öreg eldöntötte, hogy bizony mi attól a bizonyos vonaltól keletre fogunk elhelyezkedni. Innentől kezdve történelmileg ennek kellett lennie, ez van.
s ha nem jön egy Gorbacsov nevű egyén, talán még most is ez lenne...

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1046) fokukac válasza reprokaiser (#1012) üzenetére


fokukac
nagyúr

''A számok azért láthatóak. A kormányellenességgel nem vádolható HVG hozta a múlt heti számában az adatot, hogy 410 milliárdot fordított az állam 2004-ben autópálya építésre.

Akkor hol is van ez a legalább 200 kilométer hosszú aszfaltcsík?''


Namost, nemtudom, építettél-e már autópályát, de az egy időigényes dolog, nem máról holnapra készül el...

először meg kell tervezni, részletesen, majd ki kell sajátítatni a nyomvonalon lévő területeket, majd adott sorrendben, adott időjárási körülmények és feltételek mellett el kell végezni egymás után az adott munkafolyamatokat, úgymint tereprendezés, alapozás, kopórétegek felvitele, hidak, felüljárók megépítése, stb.

ez a folyamat minden adott szakasz tekintetében legalább 2-3 évig tart...
és elárulom, hogy a végleges nyomvonal meghatározása és a kisajátítás a legmacerásabb, legidőigényesebb a különböző lakossági és tulajdonosi tiltakozások miatt.

az első kapavágástól számítva is minimum 1-1,5 év.

egyébként idén decemberig állítólag elkészül Szegedig az M5-ös... plusz átadnak 1-2 M7-es szakaszt is, de nem közvetlenül Zamárditól folytatásként, hanem valahol ordacsehi környékétől a balaton végéig tartó szakaszt, valamint egy másikat valahol Nagykanizsa környékén. jövő év elejére ígérik az m6-ost dunaújvárosig pl. és állítólag jövőre már Debrecenig és Nyíregyházáig is autópályán lehet menni. - persze ezt már csak a választások után.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1047) fokukac


fokukac
nagyúr

ez mekkora LOL...

a fidesz most már tényleg állam szeretne lenni az államban...

saját tévé, saját rádió, saját mozduló sejtek,

és tessék, itt a legújabb, most már saját szavazatszámláló rendszert szeretnének... LOOOL :D

hihetetlen.

Bővebben: link

''A Fidesz elnöke elmondta: ''döntés született a Fidesz-Magyar Polgári Szövetségben, hogy egy alternatív szavazatösszesítési rendszert, számítógépes rendszert mi is fel fogunk állítani, hogy ne csak egyetlen állami csatornán keresztül lehessen összesíteni az eredményeket, hanem erre a törvények adta kereteken belül alkotmányosan mi is képesek legyünk. '' A pártelnök leszögezte: a Fidesz azzal is készül a választásokra, hogy a választókat biztosítja afelől, nem engedi, hogy bármilyen visszaélés történjen.

jessz, ez kellett nekünk...
igazából nekem ez pontosan az 1997-es ''alkotmányon kívüli vészforgatókönyvre'' emlékeztet. merthogy akkor olyanjuk is volt.... :D
-------------------------------

és a másik :

''''Egyébként rosszat teszünk az országnak, a családnak, saját magunknak, (...) ha most belemegyünk abba, amit felkínáltak a másik oldalról, hogy most mérjük össze az erőnket'' - tette hozzá. Leszögezte, hogy nem lehet elvesztegetni 2005-öt egy előrehozott politikai kampánnyal.

b+, kedves Viktor, Te évek óta folyamatosan kampányolsz (és a párttársaid/beosztottjaid is). vagy csak nekem tűnik így?



''Rá kell szorítani (...) a kormányt, hogy dolgozzon. Úgy nem lehet, hogy egy éven keresztül csak szózuhatagban éljük az életünket, mert akkor bajok lesznek'' - jelentette ki a volt miniszterelnök.

pedig ő a szózuhatagot nagyon szokta szeretni. gondolom, a rogán, pokorni, áder, kövér, szíjártó, répessy csapatot szereti, nem?


Hangsúlyozta, hogy egy országot kormányozni kell, tettekre van szükség, és hozzátette, hogy ő ezért nem válaszol a nyilvánvalóan felkínált vitalehetőségekre, ezért ''nem sóz oda'', amikor ''mindenkinek az országban viszket már a tenyere''. ''

hát ez a csúcspont. azért nem áll ki nyílvános vitára, azért nem megy be a parlamentbe, azért nem szólal fel, azért nem hajlandó évek óta egy olyan interjút adni, ahol a ''hogy vagyunk, hogy vagyunk, kedves (ex) miniszterelnök úr?'' kedveskedésen kívül valami normális kérdést is kapna... vagy, ha kap, akkor a riportert kirúgják (Duna TV- Kumin Viktória esete)

hihetetlen ez az ember.

ő már egy másik világban él.
és a hívei is... ez már egy fidesz-mátrix. :D





[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1048) Drizzt válasza fokukac (#1047) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez nem lol, hanem hihetetlenül undorító. :O
fidesz-ország nem lesz?

I am having fun staying poor.

(#1049) Drizzt válasza fokukac (#1046) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nyíregyházát már várnám...

I am having fun staying poor.

(#1050) divot válasza fokukac (#1045) üzenetére


divot
veterán

Ez az alapvető különbség sokunk között, de ezt már egymillióször megbeszéltük. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archivum III. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.