Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Sziasztok!

Régi Operába járó vagyok (11.60), de az utóbbi fél évben találkoztam többször azzal, hogy egy URL-re az Opera azt mondta:
"Letiltott webcím
http://xxx címet a tartalomtiltó letiltotta.
Ha fel akarja oldani a tiltást, kattintson jobb gombbal a lapon, válassza a „Tartalom letiltása” pontot, majd kattintson a „Részletek” gombra a letiltott tartalmak szerkesztéséhez."

Az említett helyen semmiféle tiltás nincs (soha sem állítottam be ilyesmit). Ez a jelenség az otthoni és a munkahelyi gépemen is előfordul.

Egy példa cím, amit letilt:
http://rover.ebay.com/rover/4/0/8?eecl=1&eesi=US&i=17d3094164dIId922II83141cII17d3060b2d4&eepc=

Ezt például egy eBay-es hírlevél adja (több hasonló linket maga az eBay oldal tartalmaz, melyeket pl.: a WOT is zölddel jelöl). De emlékeim szerint voltak magyar címek is, amik így tiltódtak.
Sajnos ilyenkor, szégyenszemre kénytelen vagyok Firefoxot elővenni.

Van valami ötletetek, hogy hol keressem a megoldást? Nálatok megnyílik a fenti példa URL?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#15352) kispx válasza M_AND_Ms (#15351) üzenetére


kispx
addikt

Nálam sem nyílik meg ez az oldal. Ugyanez a hiba

[ Szerkesztve ]

(#15353) Penge_4 válasza M_AND_Ms (#15351) üzenetére


Penge_4
veterán

Nálam a Ghostery blokkolta, de bármilyen olyan kiegészítő blokkolhat oldalakat hasonló módon, ami az URL Filter API-t használja (és ilyenkor nem látszik a tartalomblokkolóban, mivel fizikálisan nincs az urlfilter.ini-ben a string, ami miatt nem töltődik be az oldal.

Oldalspecifikus fehérlista (még mindig) nincs, ezért lehet csak a teljes reklámblokkolást kikapcsolni oldalspecifikusan. Hogy az URL Filter API képes-e rá (és csak eddig nem csinálta meg senki), vagy nem, azt pontosan nem tudom, viszont a UserJS header @include, @exclude megoldással nem játszható ki. De van remény, mivel a Facebook blocker hasonló elven működik

(#15354) M_AND_Ms válasza Penge_4 (#15353) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Akkor megvan! Ha én is letiltom a Ghostery-t, máris megnyílik az oldal (és gondolom megnyílna az összes többi, amit így blokkolt.).

Köszön a segítséget!
Mindig tudtam, hogy aki az Operát szereti rossz ember nem lehet, és ahol tud segít, és mindig igazat mond...

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#15355) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Üdv. Egy olyan problémával találkoztam ismerős gépén hogy ha egy youtube linket megnyit akkor mindenképp rákell kattintani a videóra hogy elkezdje betölteni. Akármilyen más oldalon a mozgó reklámokat ugyan igy lehet elindítani. A problémára én nem jöttem rá. Nem találkoztam ilyennel. De az Adobe-ra gyanakszom.
Valaki tudna benne segíteni? Előre is köszönöm.
Üdv.:
ViiiiktorOC

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#15356) Ndruu válasza ViiiiktorOC (#15355) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha csak Youtube-on zavaró, akkor klikk.
Ha az Operában globálisan, akkor itt a patch hozzá.

Harrrr!!!!

(#15357) brd válasza ViiiiktorOC (#15355) üzenetére


brd
nagyúr

Ha egy jobbra mutató háromszög van helyette (play jel), és arra kell kattintani, hogy elinduljon, akkor az szándékosan így működik, hogy a flash és egyéb beépülők által szolgáltatott tartalom (főleg a reklámoknál jó ez) csak igény esetén használja az erőforrásokat. Mindenesetre kikapcsolható, ha a
opera:config#UserPrefs|EnableOnDemandPlugin
karaktersorozatot bemásolod az Operában a címsorba, Enter, majd kiveszed a pipát, aztán alul Save.

The only real valuable thing is intuition.

(#15358) Armahun válasza ViiiiktorOC (#15355) üzenetére


Armahun
addikt

Ez azért van, hogyha a háttérben nyit meg videókat, akkor ne kezdjen el egyszerre 10 futni, csak az az egy amit éppen nézni akar.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#15359) kpal


kpal
veterán

A legújabb Operat használom és nem képes megjegyezni szótárbeállítást mindig kikapcsol :F ez mitől van ?

(#15360) Penge_4 válasza kpal (#15359) üzenetére


Penge_4
veterán

Bug. Már egy ideje így van.

(#15361) kpal válasza Penge_4 (#15360) üzenetére


kpal
veterán

Ja jó azt hittem csak nálam nem mükszik.

(#15362) ViiiiktorOC válasza brd (#15357) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Ndruu, brd és Arni:

Köszönöm szépen ezt a sok segítséget. Értem így már hogy mért használja akkor az opera ezt. Brd módszerét választottam, mivel interneten keresztül próbáltam segíteni a bajbajutottan. nagyon nem ért a géphez, és azt mondta hogy nem volt bent pipa. Igy nem vett ki semmit. Ugyan olyan kis jobbra mutató 3szög volt mindenhol. Mondtam h akkor pipálja be. Ez sem segített. újra is indította a böngészőjét de semmi nem változott. :(
Azt mondta hogy köszöni szépen, de akkor megszokja. mert úgyis régóta tart fent ez nála.
Mondtam neki hogy át kéne szoknia firefoxra. ;] De marad az operánál.

Köszönöm szépen a segítségeteket. :R
Lehet ha odakerülök hozzá a közelbe én is ránézek a hibára.

Üdv.:
ViiiiktorOC

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#15363) neooen válasza AtHoS (#15347) üzenetére


neooen
aktív tag

Ez már lentebb is volt téma, de akkor senki sem mondott ilyet. Ez ellen mit lehet tenni? Mert most már idegesítően sűrűn van olyan, hogy nem nyitja meg az origo.hu-t, a metnet.hu-t és pl. a szotar.sztaki.hu-t. Segítség, mert már megőrülök, hogy mindig meg kell nyitnom egy másik böngészőt, hogy megnyissa.

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#15364) Dluinet válasza neooen (#15363) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Próbáld meg ideglenesen Turbó módban megnyitni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15365) AtHoS válasza neooen (#15363) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Olyan helyre irányítod át a cache-t, ahol van hely

A cache helyét itt tudod konfigurálni:
opera:config#UserPrefs|CacheDirectory4

opera:config#UserPrefs|OperatorCacheDirectory4

opera:config#UserPrefs|TemporaryDownloadDirectory

read-only mode on the forum

(#15366) neooen


neooen
aktív tag

Ez a turbó mód bejött. Mitől van ez a hiba?

AtHoS, amit írtál azt hol tudom állítani, hol találom, és ha ez a turbó mód segített, akkor a Te megoldásod nem lesz jó az én problémámra!? Csak nem szeretném lebutítva nézegetni a honlapokat.

Ja, és köszönöm az ötleteket!

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#15367) Dictator^


Dictator^
veterán

Lehet már kérdeztem, de most aktuális.
SSD-nél mennyire illik, illetve éri meg átdobni az opera cache-t máshova?
(láttam, hogy épp cache átállítós post van alattam)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15368) Dluinet válasza neooen (#15366) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Víruskereső vagy letiltott tartalom miatt jelenek meg hibásan az oldalak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15369) Penge_4 válasza Dictator^ (#15367) üzenetére


Penge_4
veterán

Neked kell eldöntened a használati szokásaid alapján, illetve, hogy az SSD élettartama, vagy a böngésző sebessége ér többet számodra.

(#15370) Dictator^


Dictator^
veterán

Volt olyanról szó, hogy akár napi 20gb adatátvitellel is kb 25 évig élne el egy SSD-t. Szóval nem tudom mennyivel lenne lassabb ha átraknám, illetve mennyire éri meg.. ezért kérdezem azokat, akik már megcsinálták.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15371) neooen válasza Dluinet (#15368) üzenetére


neooen
aktív tag

Már több éve NOD-ot és Operát használok, de soha nem volt még ilyen gondom. Valaki lentebb írta, hogy az utóbbi Opera frissítés miatt van.

Letiltott tartalom? Olyat én nem állítottam be. Metnet, Origo, sztaki, ezek nem 18+-os oldalak :) .

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#15372) Dictator^ válasza neooen (#15371) üzenetére


Dictator^
veterán

NOD5 és Régi opera müködik
NOD5 és az új 11.60 nem megy együtt.
NOD4 és az új 11.60 megy.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15373) Dluinet válasza neooen (#15371) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"Letiltott tartalom?"

Jobb klik egy oldalra, majd a lenyílóbán a Tartalom letiltása menüpont. Itt blokkolhatsz képeket, reklámokat, stb...

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15374) brd válasza Dictator^ (#15370) üzenetére


brd
nagyúr

Ha viszonylag gyors (>4-5Mbit), és nem valami brutál kis adatforgalmas (pár 100 MB) neted van, akkor én a disk cache-nek úgy, ahogy van, semmi értelmét nem látom, tehát ilyen esetben nyugodtan kapcsold ki.

The only real valuable thing is intuition.

(#15375) Penge_4 válasza Dictator^ (#15370) üzenetére


Penge_4
veterán

MLC-kben eleve össze vannak sűrítve a blokkok. A 20 giga alapból megvan a Windows háttérműveleteiből (bőven elég, ha nyitsz egy Process Monitor-t és látod, ahogy olvashatatlanul pörög, amikor szinte "üresjáratban" van a gép.

Rengeteg írás történik egy rendszerpartíción, ami írásonként 512 kilobájttal számolva elég durva.

(#15376) neooen válasza Dictator^ (#15372) üzenetére


neooen
aktív tag

Most ezt is kipróbálom, mert ez a turbó mód sem vált be. Mármint hogy kikapcsolom a Nod-ot... Eddig jónak tűnik. Mega gáz, hogy évek óta mindig akad valamivel a Nod. Hogy nem lehet egy programba belekalkulálni a világ egyik legelterjedtebb fizetős vírusírtóját??!!

[ Szerkesztve ]

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#15377) Dictator^ válasza Penge_4 (#15375) üzenetére


Dictator^
veterán

Process Monitornál mióta látszik az SSD-re írás?

Amugy AIDA írja, meg HDD Sentinel, annyit nem ír, az alapvető dolgok ki vannak kapcsolva.

Amugy 8/0.7mbites netem van, a hónapba lesz, ha minden ok, kopp kopp, 80mbites digi.

(#15376) neooen: ugyanez a problémám volt ha visszakeresel, visszaraktam a 4-es nodot.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15378) AtHoS válasza Dictator^ (#15367) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én átraktam ramdrive-ra a cache-t mikor még HDD-m volt csak.
Azóta is oda dolgozik, így nem tudom megmondani SSD tekintetében van-e azon kívül előnye, hogy egyáltalán nem ír cache tartalmat rá, tehát kevesebb az SSD-re írás mennyisége.

read-only mode on the forum

(#15379) cousin333 válasza neooen (#15376) üzenetére


cousin333
addikt

"Mega gáz, hogy évek óta mindig akad valamivel a Nod. Hogy nem lehet egy programba belekalkulálni a világ egyik legelterjedtebb fizetős vírusírtóját??!!"

Ha mindig a NOD akad valamivel az miért az Opera sara? Eset-ék hogy nem tudják bekalkulálni a világ egyik legelterjedtebb, ingyenes böngészőjét? ;]

"We spared no expense"

(#15380) Dluinet válasza cousin333 (#15379) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az FF-el is akad a NOD :U

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15381) M_AND_Ms válasza neooen (#15376) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A vírusírtó dolga, hogy ne akassza meg a többi program működését és nem a programoké, hogy megtanulják elviselni a különböző vírusírtók egyedi figyelési eljárásait.

Mellesleg az elterjedség nem egyértelműen hozza a jóságot. Lásd: FF kontra Opera.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#15382) amadeus11 válasza Dluinet (#15380) üzenetére


amadeus11
senior tag

Én nemrég próbáltam ki a NOD32 5-ös verzióját és böngészés közben folyamatosan akadozott az egész program , főleg görgetésnél . Tabváltásnál általános volt a fagyogatás ( fél pillanatra megmerevedett a böngésző , kurzor pörgött. Rengeteg problémája van a programnak külső hdd-k kezelésével is és számtalan nyűgje van . Teljesen értelmetlen használni , egy erős közepes védelmet ad , számtalan jobb és legalább olyan gyors alternatívája van ( akár az ingyenesek között is ) A többi böngészővel hogy ugyanezt csinálja -e vagy sem , nem tudom , nem teszteltem . Fél napig volt a gépemen aztán kuka .

There is a star

(#15383) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Hogyna kapcsolható ki a bezárt fülek megjegyzésre?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15384) Tippcsi10 válasza alratar (#15383) üzenetére


Tippcsi10
tag

jobb klikk rajta, testreszabás, eltávolítás

(#15385) alratar


alratar
addikt

Köszi
S így soha többé nem jegyzi meg a háttérben a bezárt füleket?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15386) Dluinet válasza alratar (#15385) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem megjegyzi.
De mért szükséges, mit szeretnél, hol ne jelenjen meg az előzmény?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15387) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok Operások!
Tudnátok valami ötletet, tippet adni arra vonatkozóan, hogy mit és hogyan állítsak az Operán. Nagyon lassú és nem értem hogy miért. 20/10-es digi netem van, a másik 3 böngésző(explorer9, firefox9 és chrome16) megy mint a villám. Az Operának kb 3-4-szer több idő betölteni ugyanazt az oldalt, amivel a többi tizedmásodpercek alatt kész van. Többször felbukkant már a figyelmeztetés hogy lassú hálózaton használom és kapcsoljam be a turbót. 11.60-as verzió van fent a gépen.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15388) alratar válasza Dluinet (#15386) üzenetére


alratar
addikt

Nem az előzményeket ne jegyezze meg, hanem a folyamatokat.
Tudod, a böngésző felső sarkában ott van az Basket cucc, amire ha rákattintok, visszahozza a legutóbb bezárt füleket a folyamatokkal együtt.
Túl sok memoriát foglal így.
(Az imént majdnem 1GB-oz foglalt el, holott 2GB RAMom van)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15389) Dluinet válasza alratar (#15388) üzenetére


Dluinet
nagyúr

CtrL+F12 > Haladó fül > Előzmények
Címek:1
Pipa ki a lapok tartalmának megjegyzése elől
Memóriában: kikapcsolva
Lemezen: Kikapcsolva
Weblapok ellenőrzése: Soha
Képek ellenőrzése: Soha

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15390) brd válasza dethroner (#15387) üzenetére


brd
nagyúr

NOD32-d van?

The only real valuable thing is intuition.

(#15391) dethroner válasza brd (#15390) üzenetére


dethroner
veterán

Semmiféle víruskergetőm nincs. :N

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15392) amadeus11 válasza dethroner (#15391) üzenetére


amadeus11
senior tag

Pedig nem ártana vírusirtó , nem magad , hanem mások miatt .

Kapcsold ki az Opera turbót !
Ha nem használ akkor kapcsold be az Opera Linket és szinkronizáld az adatokat . Az opera:about oldalon nézd meg hol található a profilod ( opera mappája ), Keresd meg az intézőben és töröld .

There is a star

(#15393) alratar


alratar
addikt

Köszi.
De 1 nem volt, csak 0, 1000, 5000, 10000, 20000, 50000.
Így 0-ra raktam.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15394) neooen


neooen
aktív tag

"A vírusírtó dolga, hogy ne akassza meg a többi program működését és nem a programoké, hogy megtanulják elviselni a különböző vírusírtók egyedi figyelési eljárásait."

Mivel az Opera legutóbbi frissítése óta van ez a galiba, így csak ők *sztak el valamit és nem NOD-ék. Ettől függetlenül is lehet, hogy igazad van :B .

"Én nemrég próbáltam ki a NOD32 5-ös verzióját és böngészés közben folyamatosan akadozott az egész program , főleg görgetésnél . Tabváltásnál általános volt a fagyogatás ( fél pillanatra megmerevedett a böngésző , kurzor pörgött. Rengeteg problémája van a programnak külső hdd-k kezelésével is és számtalan nyűgje van . Teljesen értelmetlen használni , egy erős közepes védelmet ad , számtalan jobb és legalább olyan gyors alternatívája van ( akár az ingyenesek között is ) A többi böngészővel hogy ugyanezt csinálja -e vagy sem , nem tudom , nem teszteltem . Fél napig volt a gépemen aztán kuka ."

Évek óta használom és soha nem tapasztaltam a fenti problémáid egyikét sem. Viszont pont emiat már kicsit "elvakult" lettem és nem nagyon vagyok képben. Csak kíváncsiságképpen, milyen más jó fizetős alternatíva van helyette (ilyenre sohasem sajnálom a pénzt) ?

[ Szerkesztve ]

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#15395) M_AND_Ms válasza neooen (#15394) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az Opera legutolsó verziója ezek szerint nem bírja a nem kellően jó vírusírtókat. ;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#15396) audi100td


audi100td
nagyúr

Üdv,

az utóbbi időben minden alkalommal amikor bezárom az Operát ez a látvány fogad. Nem tudjátok mi lehet az oka :F

(#15397) audi100td válasza audi100td (#15396) üzenetére


audi100td
nagyúr

közben megoldódott egy víruskereséssel...

(#15398) audi100td válasza audi100td (#15397) üzenetére


audi100td
nagyúr

illetve úgy néz ki mégsem :( egyszer jó, egyszer nem

[ Szerkesztve ]

(#15399) dethroner válasza amadeus11 (#15392) üzenetére


dethroner
veterán

Router mögött vagyok, eléggé biztonságban érzem magam. Kb 1 éve semmiféle biztonsági programot nem használok, hacsak a win7 tűzfal és defender nem számít annak. Eddig nem vettem észre hogy kártevő lenne a gépen.
A tippeket köszi, megcsináltam. Az opera turbó sosem ment nálam, annyira tetű lassú lesz tőle hogy iszonyat :((( Hát valamelyest lehet hogy gyorsabbnak tűnik, de még így is érzek némi megtorpanást ha új oldalt kell betöltenie. Igazán akkor van elemében ha kikapcsolom a javascript-et, de akkor meg ugye az oldalak bizonyos elemei nem jelennek meg. Nem lehet ezt valahogy javítani?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#15400) M_AND_Ms válasza dethroner (#15399) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

" Router mögött vagyok, eléggé biztonságban érzem magam. Kb 1 éve semmiféle biztonsági programot nem használok, hacsak a win7 tűzfal és defender nem számít annak."

Kicsit naív hozzáállás. Sem a router, sem tűzfal nem fog belekukkantani abba rar fájlba, amiben ott lapul a károsanyag. A Defender meg nem ellenőriz folyamatosan, csak időnként, akkor is mást néz.

De te tudod.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.