Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) cigam válasza Celtis (#15199) üzenetére


cigam
félisten

Ez inkább a klienstől függ, nem a protokolltól. Ahogy a videódon is látszik általában a TV saját böngészője elég buta, alap dolgokra képes program, szemben egy erre kihegyezett programtól. A kliens program rendszerezi, tölti le a plusz információkat.
A dlna-n belül külön kategória a szerver (DMS), és a kliens (DMP). Ezek csak egy szűk szolgáltatásréteget definiálnak, de nem zárják ki a lehetőséget, hogy a kliens(vagy épp a szerver) más forrásból (imdb, opensubtitlesj,...) pimpelje az elérhető médiákat. A Plex egy kicsit speciálisabb eset, mivel ott a kliens és a szerver "összejátszanak", és a dlna egy szélesebb spektrumát valósítja meg a Minidlna-hoz képest. pl. A Plex képes a klienshez igazítva újrakódolni az elküldött stream-et (MIU)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15202) lovi27 válasza Celtis (#15199) üzenetére


lovi27
addikt

Végül is mindegy, mert a társnak a miniDLNA nem tetszik, de úgyis a Plex-et akarta telepíteni. Ha megteszi majd megtudjuk jobb-e a Plex DLNA.

(#15203) Celtis válasza cigam (#15201) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi a kiegészítést. Azt hiszem az egész abból indult ki, hogy az LG TV-n a DLNA fapados (a leírás alapján olyan lehet, mint a videómon). Arra próbáltam utalni, hogy ehhez képest lehet sokkal kényelmesebb a TV-n elérhető megoldások közül a plex.
Ha külső médialejátszó is szóba jöhet, akkor tényleg szinte végtelenek a lehetőségek.

(#15204) Adamo_sx válasza Celtis (#15195) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

De a Plex csak akkor lesz színes-szagos, ha Plex klienst használ hozzá, nem? És ugye DLNA sokszor van natív módon a TV-n, de Plex klienst csak néhányra lehet tenni, vagy külön kütyü kell hozzá.

(#15205) Celtis válasza Adamo_sx (#15204) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, pontosan, de a Kodival ellentétben a TV-ken szokott lenni plex kliens, az LG is támogatja.

(#15206) lovi27 válasza Celtis (#15205) üzenetére


lovi27
addikt

Azért az ördög a részletekben bújik meg: nem általánosan minden LG tévében
"Our current app is available on 4K/UHD LG television models...
No 720p or 1080p (“full HD”) sets are supported..."

(#15207) lovi27


lovi27
addikt

Javítás jött a Portainer-hez: v2.1.1

(#15208) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Sziasztok.

OMV -s gép, omv-update parancs, grub frissités - >

Errors were encountered while processing:
grub-pc
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

erre kapott egy ilyen parancsot - >

sudo dpkg --configure -a

és jött egy ilyen kép

[kép]

Nem ismerem a grub lelkivilágát, és nem akarom tökön löni magam, a kérdésem a grub az első, vagy a második helyre menjen?

Előre is köszönöm.

(#15209) cigam válasza Airedhyal (#15208) üzenetére


cigam
félisten

A rendszertöltő általában az MBR-be települ, vagyis /dev/sda, de majd aki jobban ismeri a rendszert az útbaigazít.
Engem sokkal jobban zavar az előzmény. Hogy érti hogy hiányzik az a lemez amin volt, vagy megváltozott az azonosítója? Egy mezei update nem változtat egyiken sem. Miért kellett a grub-ot frissíteni? Vagy a grub-update ott akadt el?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15210) Airedhyal válasza cigam (#15209) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Rá raktam az elsőre.

OMV5 rendszer, havonta egyszer ssh -n belépve lefuttatom az omv-update parancsot, mert az olyan csomagokat is frissit amit maga az OMV gui -s update nem, ártani nem ártott eddig, most volt gondja a grub frissitésének.
Tipre az lehetet a gondja hogy mikor a flash memory belett állitva, akkor a swap partició törölve lett.

(#15211) cigam válasza Airedhyal (#15210) üzenetére


cigam
félisten

olyan csomagokat is frissit amit maga az OMV gui -s update nem
:F Pl. miket nem frissít?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15212) Istju


Istju
senior tag

Sziasztok. omv5 install, hálózat beállítás közben le fagy. Kék képernyő nem megy tovább. Valaki tudna valamit segíteni? Az összefoglalóban nem látom.
Különben "M"
Köszi

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#15213) cigam válasza Istju (#15212) üzenetére


cigam
félisten

Mit állítottál, mire? Nem lehet hogy már az új címen/porton éred el?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15214) Istju válasza cigam (#15213) üzenetére


Istju
senior tag

Telepítés közben, billentyűzet beállítása után, mindjárt az elején, hálókártya beállítás után. Semmit se állítottam be, csak annyit, hogy magyar)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#15215) lovi27 válasza Istju (#15214) üzenetére


lovi27
addikt

Kék képernyő?! Az a Windows fagyásra tipikus képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#15216) Istju válasza Istju (#15214) üzenetére


Istju
senior tag

Az előző hozzászólásomban, azért írtam, "különben M", mert rájöttem, mi a megoldás. Csak kíváncsi voltam, más is találkozott e már ezzel?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#15217) Istju válasza lovi27 (#15215) üzenetére


Istju
senior tag

Nem. Sima telepítő kék üres háttér, folyamatjelző nélkül. Mindjárt leírom.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#15218) lovi27 válasza Airedhyal (#15210) üzenetére


lovi27
addikt

"ssh -n belépve lefuttatom az omv-update parancsot"
Ne tedd többé! Nem arra volt az a parancs amire te használod. Erre a célra csináltak több lehetőségeket, ennél több nem kell:

Az fstab-ban kiremelted vagy törölted a swap bejegyzést?

(#15219) lovi27 válasza Istju (#15217) üzenetére


lovi27
addikt

Ne fáradj vele! Egyedi gond volt. Különben "KB". ;]

(#15220) Istju


Istju
senior tag

No, az omv5 telepítő a hálózatbeállítás közben elhasalt, nem ment tovább. Rájöttem valamiért nem tudja beállítani az asrock mini itx alaplapom integrált gigabites hálókariját. A net router után sima dhcpvel megy, menni kéne neki. Kihúztam a hálókábelt, újraindítottam a telepítőt. Ekkor már a hálózat beállításánál kiírta, nem tudja beállítani a hálózatot, itt átkapcsoltam kézi beállításra. Kért egy ip-t, megadtam neki, egy nem kiosztott ip-t a router mögül(192.168.0.19), átjárót, stb felajánlotta, tovább ment a telepítés, a következő hiba a tükör beállításánál volt, mivel még mindig nem volt net. Lement a telepítő, beléptem rootként, ellenőriztem a beállítófájlt: # nano /etc/network/interfaces -- ide be volt írva a választott ip címem. Utána felhúztam a hálókarit : #ip link set dev enp3s0 up (enp3s0 a hálókarim neve). Majd: #dhclient enp3s0 . Megjött a net, innentől a leírásban szereplő "apt update" paranccsal folytattam.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#15221) Istju válasza lovi27 (#15219) üzenetére


Istju
senior tag

Lehet mégse:) Ha kifogsz egy ilyen hálókarit, neked sem megy máshogy:-) Neked is KB.-)

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#15222) bisti79 válasza Istju (#15221) üzenetére


bisti79
tag

Igen, ezeknél az alaplapoknál nem megy (debian telepítőben sem) telepítéskor a dhcp-s hálózatfelismerés. Mondjuk szerintem ez nem gond: beállítom a fix ip-t, és had szóljon...

(#15223) Multibit


Multibit
veterán

Milyen Opció paraméterekkel tallózható az OMV NFS CoreELEC alól?

(#15224) Tarokk79 válasza lovi27 (#15218) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

El tudnád mesélni, hogy miért nem jó terminálból frissíteni. Vagy hogyan kell jól? Én alig szoktam belépni a grafikus felületen, hanem a laptopomról (debian) egy terminálból szoktam általában ssh-zni. Nekem sokkal kényelmesebb, de nem akarok ártani véletlen sem az OMV-nek.

(#15225) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Lehet hogy most nagy butaságot kérdezek, de ha én át akarom költöztetni a Pi-t+dokkolót más helyre, másik szobába, belépve a grafikus felületen nyomok egy leállítást, és ha visszadugtam, újraindul magától? Vagy akár csak fogom és kihuzhatom a pi-t minden előzetes lépés nélkül?

(#15226) lovi27 válasza Tarokk79 (#15224) üzenetére


lovi27
addikt

Összetévesztettem az omv-init paranccsal, ami a v5-ben megváltozott. De ha jól látom a régit meg is szüntették, így már nem is tud galibát okozni. Tehát ártani nem fogsz vele.
Így már csak az upgrade és a dist-upgrade parancsok különbségéről van szó.

(#15227) stigma válasza Multibit (#15223) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nagyon kevesen használnak NFS-t a topicban ha jól emlékszem.
Nekem SMB-vel tökéletes, 60-70GB 4k remux simán megy.

Esetleg, ha több tv van akkor Plex/Emby/Jellyfin lesz a befutó mit mediaserver. Ebben az esetben ha a CE-s eszközeid erre csatlakoznak, akkor egy másik eszközön tudod nézni a félbehagyott filmet, sorozatot.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15228) stigma válasza Gabesz87 (#15225) üzenetére


stigma
addikt

Hi, inkább állitsd le a webes felületen, ne csak kihúzd.
Mindenképp legyen egy 0.lépés, a routerben a rpi ipjét dhcpben fixáld le, mert akkor mikor átballagsz a másik szobába és bekapcsolod 100% hogy ugyanazt az ip-d kapod.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15229) lovi27 válasza Gabesz87 (#15225) üzenetére


lovi27
addikt

Manapság minden op rendszert leállítunk, hogy elmenthesse amit el kell. Ha majd bekapcsolod visszaállítja magát.

(#15230) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#15225) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ja, még egy kérdés: perpill egy RPi 3 Model B-n van nekem az OMV5. Érdemes beruházni egy Pi 4-re, és oda átköltöztetni a rendszert, vagy megteszi a 3-as is? Pi 4-nek gondolom a HDD sebesség miatt lehet előnye, az USB 3 miatt. Szóval gyorsabban tudok rá másolni!?

Köszönöm a válaszokat az előző kérdésre. Azt hiszem fix IP-je van, de csekkolom azért előtte.

[ Szerkesztve ]

(#15231) Patice válasza Multibit (#15223) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem ezzel működik:
no_root_squash,async,no_subtree_check,insecure

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15232) cigam válasza Patice (#15231) üzenetére


cigam
félisten

Én még hozzátenném a ro-t is. Corelec elég ha csak olvasni tudja. Nálam gépekre bontva van megadva mi írhat/olvashat. Az nem volt szimpi ha valaki csatlakozik a hálózatomra, máris nyomhat egy del *.*-ot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15233) Patice válasza cigam (#15232) üzenetére


Patice
nagyúr

Az az előző sorban állítható.
Nálam minden NFS megosztás RO.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15234) Multibit válasza Patice (#15231) üzenetére


Multibit
veterán

Köszönöm, ezt a kombinációt is próbáltam - többek között -, de nem látja a CE az OMV-t csak a Synology-mat: [kép]
Persze manuálisan be tudom állítani (Hálózati hely hozzáadása...): [kép] , csak kíváncsi voltam, miért a különbség. Amúgy manuálisan az alapértelmezett subtree_check,insecure opciókkal is működik a fájl elérés NFS-en keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#15235) Multibit válasza cigam (#15232) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam is read-only és külön IP címenként van megadva az elérés.

(#15236) Multibit válasza stigma (#15227) üzenetére


Multibit
veterán

Ahogy írtam, az eléréssel nekem sincs baj, csak furcsa, hogy nem látja a szervert ha rákattintok a Hálózati fájlrendszer (NFS) menüpontra.

(#15237) mzsol


mzsol
tag

Sziasztok! Frissítést követően rányomtam az alkalmaz gombra és ezt a hibaüzenetet kapom. Rendszeresen 1-2 hetente frissítek, remélem ez nem számít ritkának. Mit lehet tenni hogy megjavuljon?

(#15238) Celtis válasza Multibit (#15234) üzenetére


Celtis
veterán

Pont a hétvégén állítottam be az nfs elérést Coreelec-kel. OMV-ben a default beálításokat használtam read/write joggal.
Talán az a trükk, hogy a Kodiban az új megosztás keresése ablakban (2. képed), ne az NFS menüpontban keresd a megosztást, hanem a zeroconf böngésző menüpontot válaszd és ott látni fogod az SMB és NFS megosztásokat is. Legalábbis nálam így működik.

A minap írtad, hogy Kodi+NFS-t használsz. Aztán kicsit elgondolkodtam ezen és eszembe jutott, hogy pár éve menyit küzdöttem performancia problémákkal és akadozó lejátszással egy ismerősömnél. Akkor sokat böngészve a javaslatokat hosszasan kísérleteztem a Kodi buffer beállításokkal, míg végül az NFS volt a megoldás. Most gyorsan át is konfiguráltam itt hon a boxokat NFS-re. Jó hogy szóbahoztad!

Még egy kérdés. Úgy látom nem szokás, de gond ha az nfs szervert névvel adom meg ip cím helyett?

(#15239) cigam válasza Celtis (#15238) üzenetére


cigam
félisten

Amíg (stabilan)működik a helyi névfeloldás, nem probléma.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15240) Multibit válasza Celtis (#15238) üzenetére


Multibit
veterán

a zeroconf böngésző menüpontot válaszd
Ééés igen! Ott van az OMV NFS (plusz az OMV SMB és a Syno SMB). Viszont nincs ott a Syno NFS :D De nincs is jelentősége.

gond ha az nfs szervert névvel adom meg ip cím helyett?
Szerintem nem gond. Mondjuk, én mindig IP címmel hivatkozom a hálózat elemeire.

(#15241) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
aquota.group és aquota.user fájlokat hogyan tudom eltüntetni a külső vinyómról?

(#15242) gery2123


gery2123
őstag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy nincs net ha kikapcsolom az adguard container. Visszkeresve beállítottam mindent ami lehetett.

OMV+docker + mi3g padavan. Wan DNS 1.1.1.1 .. Lan DNS a szerver Ip címe. Ha megy a container akkor van net ha nem megy akkor nincs. Mi lehet a gond?

-- PSN_ID: GerY2123

(#15243) bumi válasza gery2123 (#15242) üzenetére


bumi
tag

Lan DNS2-nek add meg a router IP címét.

Az Adguard-nak nem más IP címe van, mint a szervernek? Nálam más. Lan DNS1 Adguard IP címe, DNS2 a leírtak szerint!

[ Szerkesztve ]

(#15244) gery2123 válasza bumi (#15243) üzenetére


gery2123
őstag

Nem más a címe mert nem tudtam létrehozni macvlan sehogy sem. Folyamatosan hibát dob ha terminálban létre akarom hozni. Mindjárt bemásolom.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#15245) gery2123 válasza bumi (#15243) üzenetére


gery2123
őstag

"Lan DNS2-nek add meg a router IP címét."

Ez működött így, jön a teszt tovább! Köszönöm szépen. Habár érdekelne miért nem tudok macvlan látrehozni ha van ötlet.

-- PSN_ID: GerY2123

(#15246) gery2123 válasza gery2123 (#15245) üzenetére


gery2123
őstag

Sikerült a macvlan is létrehozni a linkelt videó alapjan, ha egy sorba írtam az egészet akkor ment. Viszont hiába adtam meg neki a 192.168.1.150 portot a router a 192.168.1.2 porton listázza. Ez így rendben van vagy én rontottam el valamit?

-- PSN_ID: GerY2123

(#15247) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Nemrégiben megjelent a Portainer 2.1.1, frissítettem Virtualboxban lévő OMv-en, viszont egy picit másabban, mint a hivatalos oldalon van.
Frissített már valaki? CE 2.0.1-ről frissítetem 2.1.1-re

Frissítés mente : Link
docker stop portainer
docker rm portainer
 docker run -d -p 8000:8000 -p 9000:9000 --name=portainer --restart=always --pull=always -v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock -v portainer_data:/data portainer/portainer-ce 

Itt a 3. sorban van a hiba, mármint amit SSH-n ír nálam : --pull=always -v

Sorban lépésenként így ment nekem:
docker stop portainer
docker rm portainer
docker pull portainer/portainer-ce:latest
 docker run -d -p 8000:8000 -p 9000:9000 --name=portainer --restart=always -v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock -v portainer_data:/data portainer/portainer-ce

2.1.1 sikeresen települt és minden meg is van. :DDD

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15248) stigma válasza gery2123 (#15246) üzenetére


stigma
addikt

Hi, lehet bullshit-et írok, de én így emlékszem rá:

Macvlan
Pi-hole
Adguard

Pi-Hole esetén mindenképp kell macvlan, adguard esetében nem kötelező, mert a 3000-es porton éred el, nem a 80-as porton.

Én most PiHole-t ahsználok macvlan-al, dbtech videoi alapján csináltam ami linkeltem is.

SSH-n ha elég hosszu sort akarsz futtatni és nem fér ki a képernyőre tördelned kell, azért ne futott le. Fullscreenre téve 1 soros módban mindig lefut.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15249) cigam válasza stigma (#15248) üzenetére


cigam
félisten

MIért kell a macvlan?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15250) stigma válasza cigam (#15249) üzenetére


stigma
addikt

#15249cigam , #15246gery2123gery

Kifejtem, bocs mert ez kimaradt.
Ha csak pár konténeretek van, amit az otthoni hálózaton ahsználtok akkor nem kell macvlan.
Pihole ha telepíted akkor http:\\NASIP\admin alá települ, tehát használja a 80-as portot ami a http, ezért az OMV GUI-t át kell tenni másik portra, vagyis célszerű.

Akkor kell macvlan , ha több olyan konténert futtatsz ami azonos porton van, vagy épp egyes fő funckijó konténereket külön-külön macvlan-ra (másik hálózatra pakolsz)
macvlan kb azt jelenti mintha lenne hálózat1, hláózat2, stb.

Én most azért javasoltam, mert netre kiengedtem pár konténert amihez webserver kell (swag,Nginx Proxy Manager, Traefik) mely a 80 és 443-as portot hazsnálja.

Ebben az esetben mindenképp kell macvlan ha PiHole.t akar az emebr használni, adguard-nál is lehet, de tudtommal az a 3000-es porton kommunikál.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.