Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) Patice válasza kokopo (#15350) üzenetére


Patice
nagyúr

A NAS-on futó (szerver oldali) Plexen tudod beállítani a felhasználókat. NAS IP:32400-at böngésző címsorába beírod és be kell jönnie a WebGUI-nak.
DLNA-ként mit használsz?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15352) kokopo válasza Patice (#15351) üzenetére


kokopo
aktív tag

mini-DLNA-t telepitettem (vagy mar volt?) azt hasznalom
Ha IP:32400 allitgatok, akkor a tv-k a beallitas szerint erik el a plex-?
Azert kerdem, mert ugytudtam hogy kulon beallitas van web-s plex-nek, es a tv-s plex-nek

IP:32400 beallitasok kozt, nemtalalok jelszora utalo beallitasi lehetoseget

[ Szerkesztve ]

(#15353) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Valaki tud segíteni, hogy omv 5 docker alatt futó transmission miért hagyja az incomplete dir-ben a letőltött fájlokat?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#15354) sztanozs válasza Bazijoe73 (#15353) üzenetére


sztanozs
veterán

Jogosultság probléma esetleg. Transmission logban nincs semmi?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15355) Bazijoe73 válasza sztanozs (#15354) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Jogosultság probléma alatt mit értesz a logot meg fogalmam sincs merre találom?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#15356) Patice válasza kokopo (#15352) üzenetére


Patice
nagyúr

Gyere át a Plex topikba légyszi, ott vannak még tőlem profibbak is a témában!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15357) sztanozs válasza Bazijoe73 (#15355) üzenetére


sztanozs
veterán

Jogosultság probléma: transmission docker userének (se a groupjának) nincs írási joga a végleges könyvtárra
Log: Portainer > Containers > transmission > Logs

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15358) kokopo válasza Patice (#15356) üzenetére


kokopo
aktív tag

Igen, majd atmegyek, koszi, de elobb futok meg egy kort az OMV-el
(addig is nezelodom az ajanlott topik-ban)

Nem lehet olyat OMV-n, hogy adott eszkoz, adott idoben tudjon hozzaferni a megosztott tartalomhoz?

Azert bizom benne hogy lehet, mert Unix-szerű, Debian alapu es nem szeretnek minden tv-re PLEX-t telepiteni (proba megvolt)

[ Szerkesztve ]

(#15359) Patice válasza kokopo (#15358) üzenetére


Patice
nagyúr

OMV-n nem tudom van-e erre lehetőség.
Viszont routeren lehet, hogy ilyesmit be lehet lőni.
Adott eszköznek kell egy fix IP-t adni routerben, majd erre az IP-re lehet beállítani korlátozást.
Attól függ, milyen routered van.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15360) kokopo válasza Patice (#15359) üzenetére


kokopo
aktív tag

"OMV-n nem tudom van-e erre lehetőség." Csak van valami ...

Routerben is probaltam, fix IP van, ha tiltom mac-adress szinten, internet ugyan nincs, de a halozat marad, ugyhogy siman tudnak nas-ozni

[ Szerkesztve ]

(#15361) szpeti40 válasza kokopo (#15360) üzenetére


szpeti40
addikt

És ha az omv tűzfalon tiltod, nem a routerben?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#15362) kokopo válasza szpeti40 (#15361) üzenetére


kokopo
aktív tag

Ez jol hanzik, hazaerek, megnezem
Tudom ugy tiltani, hogy a tobbi tv-n elerheto legyen a tartalom?

(#15363) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Ezt a Transmission skint, hogy tudnám ki csrélni? A régire.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#15364) szpeti40 válasza kokopo (#15362) üzenetére


szpeti40
addikt

Forrás IP, forrás port, cél IP és cél port-ra tudsz szűrni, szóval szerintem megoldható, hogy csak 1 adott tv-n legyen tiltva.
Valahogy tuti meg lehet oldani időzítéssel is a dolgot.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#15365) Lacics25 válasza kokopo (#15344) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Szia!
Megoldható a DLNA ütemezett ki-be kapcsolása.
Hol máshol, mint az ütemezett feladatok menüben. :D Magát a DLNA szervert engedélyezed, megadod azokat a mappákat amiket megosztasz. Itt tudod kizárni a srácokat a nemkívánt tartalomból. Az ütemezett feladatoknál pedig megadod mikor induljon, mikor álljon le. Ha akarod, még e-mailt is küld a parancs végrehajtásáról.
A parancsok, ha esetleg nem tudod:
/etc/init.d/minidlna start
/etc/init.d/minidlna stop

A hátránya, hogy a többi tv-n sem lesz DLNA. Azokra lehet kénytelen leszel más megoldást választani.
A plex-nél marad a pin kóddal zárt felhasználó.

[ Szerkesztve ]

(#15366) kokopo válasza Lacics25 (#15365) üzenetére


kokopo
aktív tag

Rálesek
Ha dlna-t tiltom, plex mukodik?

(#15367) szpeti40 válasza kokopo (#15366) üzenetére


szpeti40
addikt

Működik, 2 külön szolgáltatás a 2 :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#15368) Lacics25 válasza kokopo (#15366) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Persze! A plex nem használja a DLNA-t.

(#15369) Mateka19


Mateka19
újonc

Segítség kéne. Raspberry Pi 4-en OMV5 szervert csináltam. Még viszonylag friss, csak duplicate és rpi-monitor van felrakva. Megpróbéltam a qBittorentet, de hiába csinálok mindent jól a login-on nem jutok tovább (admin/adminadmin-al se), csak visszadob a login page-hez.
Log (services done után):
QWaitCondition::wait(): cv wait failure: Invalid argument
Erre nem találtam megoldást. Ezután a transmissiont próbáltam (vpn nélkül,
mivel nekem nincs). Ez tökéletesen működik, viszont nem csatlakozik a peerekhez.
Megnéztem és azt írja port closed. Ezután port forward-ot megcsináltam, de
valamiért nem megy így se (static IP-t használtam persze). Bármi ötlet? Ha kell valami
további adat csak szóljatok. Már 6 órája szarakodok vele és már unom.

[ Szerkesztve ]

(#15370) cigam válasza Mateka19 (#15369) üzenetére


cigam
félisten

Konténerként telepítetted, vagy direktbe?
Most melyiket akarod életre kelteni?
A port forwardot ellenőrized? pl. [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15371) g.gergo válasza Mateka19 (#15369) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ezt próbáltad?
wget http://ftp.us.debian.org/debian/pool/main/libs/libseccomp/libseccomp2_2.5.1-1_armhf.deb
sudo dpkg -i libseccomp2_2.5.1-1_armhf.deb

(#15372) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Kicsit kellemetlenül jártam ma, és érdekel, hogy másnál volt-e már hasonló, esetleg menthető-e a szitu valahogyan?

Hónapok óta gond nélkül üzemelő qBittorrent containert Portainerből leállítottam, és az editnél hozzáadtam egy további elérési útvonalat a meglévő x db mellé. Utána deploy, felületre belép, és döbbenten látom, hogy az összes (200-300db) aktív torrent ment a levesbe, nincs semmi a listában. A beállítások megmaradtak, csak a futtatott torrentjeim tűntek el.

Nem értem a dolgot, hiszen a konfig mappa a containeren kívül van, és egyáltalán nem volt piszkálva. :O

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#15373) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#15372) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Tárgytalan, container leállít, újra elindít, és most már ott van minden. Az a fura, hogy ezt egyszer már eljátszottam még a hozzászólás előtt, de akkor nem segített.. :F

Nem szeretem az olyan hibákat, aminek nem tudom az okát (még utólag sem).

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#15374) Mateka19 válasza g.gergo (#15371) üzenetére


Mateka19
újonc

Ez volt a hiba, köszi (igaz pont megtaláltam egy forumon).

(#15375) szpeti40 válasza A_ScHuLcZ (#15372) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem watchtower-es frissítés után volt ilyen problémám, valamiért a beállítások mappa egy könyvtárral bejjebb került ha jól láttam, de az eredeti helyen is megmaradt, így csak átmásoltam a tartalmát és ment tovább minden.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#15376) Mateka19


Mateka19
újonc

Most pedig a jogokkal van bajom. Hiába adtam olvasás/írás jogot mindenkinek shared folders-nél. Egy kis keresés után sokan azt írják, hogy a umask-ot kéne átírni 0-ra. Viszont több helyen olvastam, hogy a settings.json manuálisan ne írjuk át, mert összekuszál az dolgokat. Szerintetek? Azt szeretném, hogy hálózati megosztáson keresztül mindenki törölhessen dolgokat... (transmission-ről beszéltem)

[ Szerkesztve ]

(#15377) g.gergo válasza Mateka19 (#15376) üzenetére


g.gergo
senior tag

Anno még a transmission-t használtam, nekem is át volt írva 0-ra a settings.json-ban, mert csak így működött. Írd át nyugodtan, nekem nem kuszált össze semmit.

[ Szerkesztve ]

(#15378) szpeti40 válasza Mateka19 (#15376) üzenetére


szpeti40
addikt

Írd át, nekem is át van :K
Csak előtte ugye állísd le a transmissiont :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#15379) Mateka19


Mateka19
újonc

Megoldottam nélküle. Kiderült, hogy hiába adtam shared foldersnél minden jogot, mert utána bekellett állítanom, hogy ez öröklődjön almappákra is a Transmission mappában (watch,download). Ezt ACL-ben simán bepipáltam és már jó is.

(#15380) lovi27 válasza Mateka19 (#15379) üzenetére


lovi27
addikt

:C

(#15381) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Sziasztok!

NAS-om OMV4, tökéletesen működik, fut rajta SMB,NFS, stb.
Vettem most egy médialejátszót(Tanix T9s) amin coreelec/kodi és android van.
Az NFS-t utólag állítottam be jogosultságokat megadtam ugyanazokhoz a mappákhoz ami az SMB-ban is meg van osztva.
A Tanix fix IP-n van, ezt is megadtam az NFS beállításakor.
A problémám az, hogy ha telepíteni akarok egy alkalmazást akkor simán betallózza a nas-on megosztott mappákat, de filmet nem tudok lejátszani, olyankor nem enged be.

Mit nézhettem be?

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#15382) Grawens válasza wd.taz (#15381) üzenetére


Grawens
senior tag

Csak egy próba.

Az NFS-ben megosztáskor:
Kliens: Add meg a Tanix ip címét
Previlégium: Olvasás/Írás
További beállítások: subtree_check,insecure,async

Ami még fontos:
Hozzáférési jogok kezelése => Megosztott mappák => (válaszd ki a kívánt megosztást) => ACL => itt az Egyebek-né a megosztott mappára állíts Olvasás/Írás/Végrehajtás -t.

(#15383) wd.taz válasza Grawens (#15382) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Köszönöm, sikerült!

Még annyit csináltam pluszban, hogy az ACL-nél bekapcsoltam a "rekurzívan"(jogosúltságok alkalmazása fájlokra és almappákra) kapcsolót is, így már letudom játszani a filmeket, zenéket az új kütyüről is.

THX! :R

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#15384) Grawens válasza wd.taz (#15383) üzenetére


Grawens
senior tag

Szuper!

Annyit még elfelejtettem leírni, hogy azok a mappák, amelyeknél beállítod az Egyéb-hez az Olvasás/Írás/Végrehajtás opciót, ha FTP-n is meg vannak osztva, akkor a névtelen felhasználók hozzáférnek annak tartalmához.

(#15385) wd.taz válasza Grawens (#15384) üzenetére


wd.taz
aktív tag

FTP az nincs, nem gond.

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#15386) Mateka19


Mateka19
újonc

Sziasztok megint. Minden szuper már a Transmission-el és csináltam egy Plex szervert is. Ez is jól működik (részben). Laptopon/PC-n tökéletesen lejátszik mindent hibák nélkül. Telefonon viszont 3 percenként kidob (de rögtön 3mp alatt visszatudok lépni). Ez pedig lehet, hogy csak pár pillanat, de nagyon gyakran csinálja és élvezhetetlen így. Kipróbáltam több sorozattal is, mindegyiknél fellép ez a hiba. Mit csináljak?

(#15387) szpeti40 válasza Mateka19 (#15386) üzenetére


szpeti40
addikt

Telefonon appban nézed?
Ha igen akkor az fizetős, hogy tudj rendesen nézni :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#15388) Mateka19


Mateka19
újonc

Igen ott. De mi a fizetős benne? Mert mennie kéne nem? Működik is pár percig aztán kidob. Esetleg váltsak Emby-re vagy valami másra? Ti mit javasoltok?

(#15389) Mateka19


Mateka19
újonc

Nem szóltam feltűnt..... Akkor Emby vagy mi szerintetek a jó ingyenes megoldás?

(#15390) Grawens válasza Mateka19 (#15388) üzenetére


Grawens
senior tag

Automatikus beléptetés/bejelentkezés, vagy kiléptetés/kijelentkezés opció nincs bekapcsolva a Plex szerverben.

(#15391) Mateka19


Mateka19
újonc

Nem teljesen értelek. Mint kiderült fizetnem kellett volna.

(#15392) szpeti40 válasza Mateka19 (#15389) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát én megvettem a telefonos appot, kb egy gyros ára :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#15393) g.gergo válasza Mateka19 (#15389) üzenetére


g.gergo
senior tag

Én plex mellett a jellyfin-t használom még. Full ingyenes.

(#15394) Mateka19


Mateka19
újonc

Én is inkább megvettem. Maximum annyi a rossz, hogy testvéreimnek is meg kell venniük. De megéri szerintem is. Amúgy TV Boxok ingyenesen használják ügye? pl Xiaomi Box s? Mert nem tudom eldönteni mivel az android alapú és emiatt nem érzékeli e telefonnak.

(#15395) szpeti40 válasza Mateka19 (#15394) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, én is használom mi box s-en is, az nem fizus :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#15396) Istju


Istju
senior tag

Sziasztok. OMV5 Docker +portainer alatt fut a qbittorrentem, és tökéletesen teszi a dolgát. Sajna, az 1terrás vinyómról elfogyott a hely, ezért rádugtam, mégy egyet. Az új vinyón létrehoztam egy megosztott mappát, megadtam a jogosultságokat. Hogy tudom megadni a qbittorrentnek, hogy az új torrenteket az ú vinyóra, az új megosztott mappába mentse? Rámentem arra, hogy hely megadása, ide bemásoltam, az abszolút, évagy a relatív elérési utat, de azt írja, hogy az útvonal nem hozható létre. Hogy kell ezt beállítani?

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#15397) cigam válasza Istju (#15396) üzenetére


cigam
félisten

Dokkerben csak egy letöltés mappa létezik, amit qbittorrent létrehozásakor megadtál (/downloads). Nem tudod tallózni a fájlrendszert, a Docker, ill azon belül a qbittorrent csak a /downloads-nak kijelölt mappához fér hozzá.

A fájlrendszerben (vagyis az igazi "downloads" mappán belül) létrehozol egy "akarmi" nevű könyvtárat, és az alá csatolod fel az új lemez fájlrendszerét. Így a /downloads/akarmi útvonalat megadva letöltésnek, már az új lemezre menti a torrentet.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15398) Istju válasza cigam (#15397) üzenetére


Istju
senior tag

Köszönöm a gyors, és hatékony segítséget. Sajna a docker nekem még kicsit kínai. Az elmondottak alapján ssh consolon megcsináltam a csatolást, és már hasít is. Ez a webui sokszor csak megkeveri az embert. +1 Neked

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#15399) cigam válasza Istju (#15398) üzenetére


cigam
félisten

Viszont nem úszod meg, hogy a WEB-UI-n is megcsináld, mert egy újraindítás után nem fogja megcsinálni azt, amit most kézzel felcsatoltál. Hacsak nem tetted bele az fstab-ba.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15400) Istju válasza cigam (#15399) üzenetére


Istju
senior tag

UUId alapján az /etc/fstab-ba beírtam, azóta már volt systemctl reboot. Ok minden.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.