Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) _q válasza lovi27 (#15550) üzenetére


_q
addikt

Most 5x többet vártam, mint régebben. Eddig sokkal gyorsabb is volt, meg ilyen hibát nem dobott. Szerinted csak lassú?

(#15552) lovi27 válasza _q (#15551) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem, igen. Nem tudok arról, hogy a frissítés tönkretenné a konfig fájlt. Megváltoztatná. Nonszensz. Talán olyan már volt, hogy frissítés után a log szerint nem rendesen indult el egy konténer (vagy csak nem vártam eleget :)), de konténer restart parancs hatására már mindig úgy ment ahogy kellett. Nem ment tönkre. De tegyük fel megtörténik.

Egy docker image-nek nem pont az az egyik lényege, hogy akár száz vagy ezer helyen is telepíthető és mindegyiken ugyanúgy fog futni a konténerben!? Ezt a tulajdonságát (is) használják vállalatoknál. Számunkra lefordítva ez azt jelenti, hogy százszor vagy ezerszer is újratelepíthetjük mindig ugyanúgy fog viselkedni. Tehát ha baj történne csak a kitöltött telepítő compose fájl kell - ami lehet a stack-ben vagy yml fájlban - és újratelepítve egy perc múlva működik mint addig. Tehát akkor sem történik katasztrófa.

(#15553) harylmu


harylmu
őstag

Na, volt egy unalmas délutánom és előkotortam egy őskori Banana Pi M1-et egy 1 terrás WD laptopwinyóval. Armbian szépen felment, OMV 5 is, Portainerrel pedig qBittorrent és PiHole is. Fasza minden, de letöltés alatt 100%-on pörög szegénykém :D PiHole egyébként zseniális találmány.

Lehet nem ártana átmigrálni egy combosabb Odroid-ra.

[ Szerkesztve ]

(#15554) _q válasza lovi27 (#15552) üzenetére


_q
addikt

Újratelepítettem az egész rasberry os-t, dockert és a qbittorrentet. Ugyan úgy betölti a webui-t, de amikor belépnék nem történik semmi. Ha rossz jelszót írok be akkor kiírja, de ha a default jó felhasználó fiókkal akarok belépni, akkor semmi se történik csak a bejelentkező felületen marad.

(#15555) lovi27 válasza _q (#15554) üzenetére


lovi27
addikt

Bőven elég lett volna csak a qB-t újratelepíteni, mert az image nem teszi tönkre a docker telepítést és pláne nem az OMV-t.
Letörölted a régit? A linuxserver telepítőjét használod? Ajánlott!

(#15556) _q válasza lovi27 (#15555) üzenetére


_q
addikt

Igen ezzel próbáltam. Viszont mivel magyarázható, hogy a nextcloud is rossz lett?

(#15557) dontibee


dontibee
tag

Sziasztok!

Még egy kérdés (#15529-ben leírt rendszert telepítettem konfiguráltam) az NFS megosztás, multimédia box-on lejátszva (ahogy eddig évig tökéletesen működött) most akadozik, de annyira, hogy használhatatlan. A hang folyamatos, de a kép jópár másodpercre akad. Az előző rendszer 4 éve alatt a 4K videók sem igazán okoztak neki gondot, most pedig az aktuális sorozat következő része (és több filmen is teszteltem, ami eddig ment) egyszerűen akad. Van valami opció esetleg amit érdemes kipróbálni?
A rendszert monitoroztam (OMV/Rendszerinformáció) a lejátszás, akadozás közben, de a CPU 8-15%-on van terhelve a, a RAM még annyira sem. A hálózattal nem lehet gond, mert minden az, mint az elmúlt 4 évben volt.
Van bárkinek bármi ötlete?

(#15558) lovi27 válasza _q (#15556) üzenetére


lovi27
addikt

Törölted a qB config mappát telepítés előtt? Valószínűleg nem.
De ha hibás volt az alkalmazás, akkor marad a hiba és hiába az újratelepítés. Csak akkor jó megtartani a beállításokat, ha hibátlan működött..

(#15559) lovi27 válasza dontibee (#15557) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem is HP van csak jóval régebbi (gyengébb) és én is az NFS megosztással táplálom a jó régi média lejátszót és nézd meg a mai CPU terhelést: [kép]
Nem is lehet megmondani mikor használtuk. Így hogy tudna az OMV akadást okozni?
Én nem tudom.

Azt a csúnya folyamatos terhelést a dockeres Nginx Proxy Manager okozza. :))

[ Szerkesztve ]

(#15560) Multibit válasza dontibee (#15557) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem nincs 4 éves OMV múltam, de NFS-sel nálam is akad, kockásra esik szét minden film. Korábban két Synology típust használtam, azoknál soha nem tapasztaltam ilyet (a DS713+ most is használatban van).
Viszont SMB-vel nincs akadás. Csak hát, nem kicsit furcsa, hogy két linux közé SMB kell a folyamatos lejátszáshoz, mert az NFS használhatatlan. NAS: J4105 CPU + 8GB RAM + OMV 5.6.2-1. Lejátszó: Minix NEO U9-H + legújabb stabil CoreELEC.
Szóval, ha megtalálod a megoldást, add közre, kérlek :R

[ Szerkesztve ]

(#15561) tama777 válasza _q (#15556) üzenetére


tama777
tag

Nemrég újraraktam a linuxserver/nextcloud konténert (Raspberry Pi 4 + OMV5) és volt problémám nemcsak ezzel, hanem a linuxserver/plex konténerrel is. Ha nálad is az látható a Portainer/Nextcloud log-ban, hogy nem tud létrehozni egy bizonyos "cert" fájlt, akkor ez lesz a megoldás: [link]

(#15562) Adamo_sx válasza dontibee (#15557) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Az utóbbi időben én is tapasztaltam hasonló problémát. Plusz, zene lejátszásakor olyan hangja volt, mint amikor a lemezjátszón karcos a lemez és ugrik a tű. Cseréltem lejátszót, frissítettem a legfrissebb Coreelecre (meg nem Matrix), de ugyanaz, miközben PC-n lejatszva a videó és a zene is hibátlan.
Végül azt csináltam, hogy Coreelec alatt közvetlenül az os-ben mountoltam fel az NFS megosztást és azt tallóztam be a Kodiban. Érdekes módon így megszűnt a probléma, mintha a Kodiban lenne valami probléma az NFS klienssel. Mondjuk azért fura, mert ha így van, miért nincs ezzel tele az összes ilyen fórum? Csak valami 5-6 éves bejegyzést találtam, de ott más jellegű hiba volt, bár szintén a Kodi NFS klienssel volt gond...

(#15563) dontibee válasza Multibit (#15560) üzenetére


dontibee
tag

lova27, Multibit köszönöm a válaszokat!

Nagyon érdekes a dolog! A CPU terheltség még a 10%-ot sem éri el, és a RAM is hasonló. Ezek miatt nem lehet a hiba! Valami az OMV rendszerben, vagy én nem tudom.
Pár napja még működött ugyanez a konfiguráció, ugyanezekkel a beállításokkal, csak akkor a 3.0.82-es OMV volt fent, most a 5.5.11-es. Lehet vissza teszem a régit... Csak megint mindent beállítani, nincs rá egy újabb napon. De lehet jövő héten megteszem.
Viszont most SMB-n tesztelve megy minden simán, ahogy neked is Multibit. Na ez nem tudom hogy van!
Szóval ha valakinek mégis beugrik egy ötlet, én is hálás leszek érte.

Köszönöm neked is Adamo_sx!
Bevallom ezt nem értem: "Végül azt csináltam, hogy Coreelec alatt közvetlenül az os-ben mountoltam fel az NFS megosztást és azt tallóztam be a Kodiban." Szerintel én is így csinálom, bár nekem ez a rész, hogy "közvetlenül az os-ben mountoltam fel" ez nem tudom pontosan mi... :F

[ Szerkesztve ]

(#15564) Multibit válasza Adamo_sx (#15562) üzenetére


Multibit
veterán

mintha a Kodiban lenne valami probléma az NFS klienssel
Biztos? Synology-val miért nincs probléma a KODI klienssel? Miért csak OMV-hez történő kapcsolódáskor van gáz?
Kimásoltam a Syno NFS beállításait a DSM exports fájljából és beraktam az OMV felületen az Options mezőbe. Most még nincs lehetőségem kipróbálni, de hamarosan tesztelem...

(#15565) Multibit válasza Multibit (#15564) üzenetére


Multibit
veterán

Megvolt a teszt. Sajnos besült a mutatvány. Így sem jó. Elengedem a dolgot, maradok az SMB-nél OMV-KODI kapcsolathoz.

(#15566) _q válasza lovi27 (#15558) üzenetére


_q
addikt

Az egész opreációs rendszert újratelepíettem és nem változott semmi.

Este óta nem tudom mi történt mert újraraktam a qbittorrentet vagy 10x, töröltem konfigot és valahogy beenged.

#15561tama777
Köszi, este próbálkoztam ezzel is, lehet ez is segített mert most valahogyan működik. Lehet ezt kellett kombinálnom lovi27 által javasolt konfig mappák törlésével. Vajon mikor javítják ezt?

(#15567) lovi27 válasza tama777 (#15561) üzenetére


lovi27
addikt

Hány bites a Pi-d? 64-nek találom.

(#15568) tama777 válasza lovi27 (#15567) üzenetére


tama777
tag

Úgy van.

(#15569) lovi27 válasza tama777 (#15568) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor hangsúlyozni kell, hogy a linkelt megoldás (így kezdődik):
"csak a Debian Buster disztribúciók 32 bites telepítését érinti", azaz kevés felhasználót.
A docker használatával legtöbbször már nem is az alkalmazások (pl. a Nextcloud) intézik az SSL certificate dolgait, hanem pl. az Nginx Proxy Manager vagy a Swag.
Ráadásul a Plex saját maga kezeli a titkosítást és ha elvesszük tőle mindig is fegyelmeztet, hogy emiatt legyünk nagyon óvatosak.

[ Szerkesztve ]

(#15570) tama777 válasza lovi27 (#15569) üzenetére


tama777
tag

Jogos, legközelebb (ha nem felejtem el) figyelek erre! Viszont nem általánosságban írtam erről, hanem a nála jelentkező hibára reagálva, így _q fórumtársnak lett címezve a megoldás! Amikor valakinek írok, általában visszaolvasok pár hozzászólást, hogy "képbe" legyek a dolgokkal: #15533 hozzászólásában ezt írta: "a raspberryn pedig 32 bit-es linux van ". Tehát vagy az általam "linkelt" megoldást használja, vagy bionic tag-gel tölti le a "problémázó" image-ket (na ezért fog szólni a Plex) vagy áttér 64-bites Debian Buster rendszerre. Egyébként a Plex-nek nem a titkosítással volt a baja, odáig el sem jutott ;]!

(#15571) Grawens válasza Multibit (#15560) üzenetére


Grawens
senior tag

Ez érdekes. :U
Ott valami sz*r van a palacsintában.
Az alábbi konfiggal + NFS-el szolgálom ki a Zidoo Z9 -em. A 4k BD/4k mkv-k is hibátlanul és akadás/kockásodás nélkül mennek. A sárkány meg is ölne, ha akadna. :D
Az OMV-s gép és a Zidoo között ráadásul 2db TL-SG108Ev4 van azon a cirka 13m -en.



(#15572) Multibit válasza Grawens (#15571) üzenetére


Multibit
veterán

Nem kell, hogy 4K legyen, egy 720p film is szétesik. A Zidoo rendszere nem CoreELEC, ez óriási különbség. Amúgy meg - ahogy írtam is -, Synology NAS-sal hibátlanul működik együtt a Minix NFS-en. Mindegy, megteszi az SMB is.

(#15573) Celtis válasza Multibit (#15560) üzenetére


Celtis
veterán

Nálam megy a Coreelec NFS-sel. N3150, 4GB RAM, OMV 5.6.1-1 és s905x boxok CE 9.2.5.

(#15574) Grawens válasza Multibit (#15572) üzenetére


Grawens
senior tag

Akkor nem OMV oldalon van a hiba, hanem az Amlogic táján lehet.

(#15575) Multibit válasza Grawens (#15574) üzenetére


Multibit
veterán

Lehetséges. De mi az a "hiba", ami OMV esetén lehetetlenné teszi a használatot, DSM esetén viszont rejtve marad? Biztos, hogy OMV alatt másképp működik az NFS, ahogy itt is jeleztem. Mindegy, work around-ként SMB :((

[ Szerkesztve ]

(#15576) Grawens válasza Multibit (#15575) üzenetére


Grawens
senior tag

Elképzelehető, hogy ez az nfs verzióbol adódik. Emlékeim szerint a Sinology 4.1 -es verziót használ, az omv5 már 4.2-t. Lehetséges, hogy a CoreELEC ezzel van gondban.

(#15577) szasza7103


szasza7103
tag

Sziasztok.

Ez a docker dolog nem egy kiforrott valami.
Kezdem azt hinni ehez agysebésznek kell lenni.

Csak nekem macerás?

Már a transmission telepítésével megakadtam.
Persze megoldottam máshogy.

Várok még vele szerintem amíg lesz türelmem vacakolni napokig vele.

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#15578) szpeti40 válasza szasza7103 (#15577) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát nemtudom te hogy csinálod, de nekem kb 2-5p egy konténer felrakása, kis google kereséssel együtt.
Ha nem lenne kiforrott nem lenne használva nagyvállalatoknál sem :D

Szerintem itt valami más lesz a gond.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#15579) szasza7103 válasza szpeti40 (#15578) üzenetére


szasza7103
tag

Biztosan én vagyok a béna. Sajnos a linux nem erősségem.

Jelenleg windows alól megoldom a dogaimat.
Virtualboxban majd küzdök még vele.

Aztán ha minden ok akkor vissza rakom az omv-t.

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#15580) stigma válasza szasza7103 (#15579) üzenetére


stigma
addikt

Hi, olvasgasd ezt : [link]

Elég sokáif irtam , illetve logouton jeress rá a portainer alapokra.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15581) szpeti40 válasza szasza7103 (#15579) üzenetére


szpeti40
addikt

Kezdetben nekem se volt szimpi a linux, de a suliban elkezdtük tanulni, hálistennek szerintem jó tanárom is volt, meg elkeztem itthon is foglalkozni vele, így lett egy szerver gyakorolni, aztán magamtól kezdtem el még jobban foglalkozni vele és egyre több mindent a szerverre átrakni.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#15582) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Újra kellett telepÍtenem az egész rpi-t OMV-vel együtt. Elvileg felment az omv a raspbian alá, de fogalmam sincs hogyan érjem el. Az ip megvan, meg a domoticzot is elérem, de az omv-hez be kellene állÍtanom egy portot is. DE már nem emlékszem ezt hogy csináltam. Fing app csak az ssh portját mutatja szabadnak, ami fura is mert a domoticz is megy más porton...
Szóval hogyan érjem el omv-t?

(#15583) _q válasza jézusom (#15582) üzenetére


_q
addikt

80-as porton defaulton.

(#15584) lovi27 válasza jézusom (#15582) üzenetére


lovi27
addikt

Itt találsz segítséget: link

(#15585) jézusom válasza _q (#15583) üzenetére


jézusom
addikt

ott nem megy sajnos.

(#15586) jézusom válasza lovi27 (#15584) üzenetére


jézusom
addikt

Ez az önálló omv-ről szól, nekem raspbian alatt megy. De szerintem már csak Így lehet.

(#15587) _q válasza jézusom (#15585) üzenetére


_q
addikt

Én pont pár napja raktam újra az egészet és nekem megy, azóta persze átraktam már másik portra. Lehet a telepítés során valami nem jól sikerült. Ahhoz, hogy más portra át tudd tenni, ahhoz először be kell tudnod lépni a felületre.

(#15588) stigma válasza jézusom (#15586) üzenetére


stigma
addikt

Hali, remélem itt megtalálod a megoldás: Link
Amúgy lovi27-nek a linkje is tökéletes szerintem, igaz már 1-1,5 éve tettem Rpi-ra OMV-t de akkor így jártam el.

Itt van még több dockeres telepítés is, ha esetleg kellene.
omv alap portja a 80-as - mint _q - is írta, tehát keresd meg a router webes felületén a raspbian elérést és sima http://rpielereses és menni kell pl.: http://192.168.1.10

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15589) jézusom válasza stigma (#15588) üzenetére


jézusom
addikt

Köszi! tudom az ip-t domoticz is megy, csak más porton nyilván. ÚjratelepÍtem szerintem, de dockert messzire elkerülöm.

(#15590) _q válasza jézusom (#15589) üzenetére


_q
addikt

Dockert hogy telepítetted? Vagy mi köze az OMV probémához a dockernek? Én OMV-ből szoktam telepíteni és ott nem szokott gond lenni.

(#15591) jézusom válasza _q (#15587) üzenetére


jézusom
addikt

Így telepÍtetted, ami le van Írva az összefoglalóban?

(#15592) jézusom válasza _q (#15590) üzenetére


jézusom
addikt

Nem dockerezek, csak stigma kollegának reflektáltam.

(#15593) _q


_q
addikt

Rsync-et az OMV és Rasberry OS újratelepítése előtt használtam minden rendben volt. Most újratelepítés után az adott időre történő szinkrinizálás nem megy. Ha futtatom manuális "Run" gombbal OMV-n belül, akkor szinkronizál.

Találkozott valaki hasonlóval?

#15591jézusom

Amit stigma linket honlap én az alapján szoktam telepíteni. Az összefoglalóbam lévőt nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#15594) jézusom válasza _q (#15593) üzenetére


jézusom
addikt

Jó de én külön raspbian alá teszem, nem önállóként, és nem dockerbe.

(#15595) _q válasza jézusom (#15594) üzenetére


_q
addikt

Raspberry OS-t telepítettem, lefrissítettem mindent. Erre telepítettem stigma linkje alapján az OMV5-öt, itt még sehol sincs docker. A dockert utána raktam fel OMV5 webes gui-ba belépve, mert van olyan program amit dockerben futtatok. Dockernek semmi köze az OMV telepítéshez.

Nem tudom mit csináltál, de tegyél egy próbát ahogy írtam és menni fog. Mint írtam pár napja csináltam újra én is mindent.

[ Szerkesztve ]

(#15596) jézusom válasza _q (#15595) üzenetére


jézusom
addikt

odáig stimmel hogy az os felment. Omv.t én is felraktam elvileg ssh-n ahogy Írva volt. Most stigma linkjéből is feltelepitek valamit, még tart, de gyanus hogy ez a lépés felesleges volt.
Jó múkodik :R

[ Szerkesztve ]

(#15597) rbtn


rbtn
csendes újonc

Sziasztok!
OMV 4. xx. 1 éve telepítve, közben frissítve és most minden bekapcsoláskor a parancssori képernyő elsötétül pár sor kiírása után. Ezt követően nincs lehetőség parancssoros írásra.
Amúgy a szerver használható működőképes.
Viszont OMV PC-t le állítani nem lehet, csak ha hosszan benyomott (be) gombal áramtalanítom .
Grafikus felületen be van állítva a bekapcsoló gomra a kikapcsolás. (infóként alaplap tipus: Asus prime A320M-K)
Mit lehet ilyenkor tenni, újra telepítés? :F

(#15598) lovi27 válasza rbtn (#15597) üzenetére


lovi27
addikt

Szia! A helyi hálózaton SSH-n sem éred el?

[ Szerkesztve ]

(#15599) szasza7103


szasza7103
tag

Sziasztok!

Win7 x64 host. Guest os debian 10. Van a debianra valami egyszerü megoldás a transmission és a mini dlna telepítésre? A két rendszer között a megosztott mappa már megy.

Lesz pici időm akkor megpróbálom ezt a megosztott mappa dolgot összehozni az omv-vel is egy másik virtuális gépen. Úgy egyszerübb lenne a transmission és a minidlna telepítés.
Ha és amennyiben lehetséges jó lenne egy omv 4.x a debian alá.

Köszönöm!

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#15600) lovi27 válasza szasza7103 (#15599) üzenetére


lovi27
addikt

Használd a Debian saját grafikus update managerét. A rendszer alkalmazások között találod.
De mintha volna olyan is, hogy Software Center vagy hasonló nevű.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.