Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) sztanozs válasza lovi27 (#14200) üzenetére


sztanozs
veterán

Nálam a pihole az egyetlen dhcp a hálózatban nem kell vacakolni a router beállításokkal.
Persze jól félreértettem a kérdést :D

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#14202) szpeti40 válasza lovi27 (#14200) üzenetére


szpeti40
addikt

Pl: [link]
Nálad 1-nél több dhcp szerver van?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14203) sztanozs válasza szpeti40 (#14202) üzenetére


sztanozs
veterán

Mondjuk nekem jobb oldalon simán bejönnek ahirdetések. Mit kellene beállítani pihole-ban?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#14204) lovi27 válasza szpeti40 (#14202) üzenetére


lovi27
addikt

Az az egy átcsúszott? [kép]

(#14205) szpeti40 válasza sztanozs (#14203) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem nem jön be semmilyen reklám.

Mit kellene beállítani pihole-ban?
Nálam 4500000 db blokkolt domain van, szóval még több blocklist :D
De óvatosan, mert olyat is tilthatsz amit nem akartál!!
Pl nálam volt olyan, hogy messengeren nem tudtam képet küldeni, mert az a domain is blokkolva lett és még sorolhatnám.

#14204lovi27:

Az az 1 nekem is ott van.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14206) lovi27 válasza szpeti40 (#14205) üzenetére


lovi27
addikt

Pedig az is reklámnak tűnik.

sztanozs#14203
Tessék, ez a nagy szűrőm: 1.066.764 db :D -> https://dbl.oisd.nl
Én is a denveri gyerektől kölcsönöztem, csak mivel holland próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

(#14207) szpeti40 válasza lovi27 (#14206) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerintem ez is böven elég, én nemtudom honnan kapartam az enyémet, de szenvedtem is utána mire minden működött jól.:D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14208) lovi27 válasza szpeti40 (#14207) üzenetére


lovi27
addikt

Sőt, lehet még ennyi is sok.
A totalcar.hu oldalait tudod böngészni Pi-hole mellett?
Nálam közli, hogy éhen halnak, ha nem kapcsolom ki a reklámblokkolót... ;]

(#14209) Adamo_sx válasza lovi27 (#14208) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Nekem valami 3 millió tiltott domain-em van. Köztük volt a Facebook és a YouTube is és persze a Totalcar nálam is egyéb akart halni. Meg kell nézni a pihole logban, hogy épp mit blokkolt és hozzá kell adni a whitelist-hez. Kb. 10-20 domaint kell így felvenni, aztán már megy többnyire minden. Ha valami aztán még hibádzik, akkor a fentieket megismételni.

(#14210) Chuck Norris válasza stigma (#14196) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Minden a legfrissebb, nem ez a baja itt a parancs: sudo pihole -up de azért azokkal együtt amit leírtam együtt tudok élni vele.
@szpeti40: igen, logikus köszönöm különben tényleg senki nem venné meg a fizetős verziót.

(#14211) lovi27 válasza Adamo_sx (#14209) üzenetére


lovi27
addikt

Remélem van ennél elegánsabb megoldás is. Például a PC blokkolóra nem óbégat. Tehát valamilyen szűrővel orvosolható. Reméltem aki régebben használja már rájött a módjára.

(#14212) Chuck Norris válasza lovi27 (#14208) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Pont ez mondtam korábban, hogy ez hiba benne, nyomjál rá pár F5-öt aztán úgy a 10. környékén már letölti.

(#14213) lovi27 válasza Chuck Norris (#14212) üzenetére


lovi27
addikt

Hiába nyomkodom az F5-t, én nem tettem white list-ba. :DDD
De nem is akarom, mert a PC-n nem kell vele variálnom és mégis jól működik. A Pi-hole-nak is tudnia kell.

(#14214) _q


_q
addikt

OMV alatt vajon miért nem tudom unmountolni egyik HDD-t se, miközben formázni engedi. Meg van osztva mind a két HDD tartalma, de a megosztást se tudom megszüntetni.

(#14215) Chuck Norris válasza Adamo_sx (#14209) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ez jó, köszi a tippet, úgy néz ki elég az ad.adverticum.net -et még a whitelistbe rakni, és akkor megy az egész indexes lapcsalád F5 nyomkorászás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#14216) lovi27 válasza _q (#14214) üzenetére


lovi27
addikt

Mert valahol még használva van. Szüntesd meg előbb!
Elvileg formázni se volna szabad...

(#14217) _q válasza lovi27 (#14216) üzenetére


_q
addikt

Igen ez volt, köszi. A gyors formázást nem engedte, de a hosszabbat elindította de nem győztem kivárni így kinyomtam.

OMV javíthatna rajta, hogy ne kelljen 4 különböző helyen kapcsolgatni ezeket. SMB-nél (ezt elfelejtettem), Share folders-nél külön törölni a megosztásokat, majd utána még unmount és végül utána lehet formázni csak. Mivel nem sűrűn csinálunk ilyet ezért könnyen el lehet felejteni valamelyiket. Szóval nem túl optimális szerintem ennyire szétbontani, lenne inkább egy helyen vagy a háttérben oldaná meg az unount a megosztások kikapcsolását.

Másik érdekes rész, ami nem OMV hanem linux téma, hogy mennyi helyet lefoglal magának a fájlrendszer létrehozásánál. Windows sokkal kevesebbet vesz el a tárhelyből NTFS-nél.

[ Szerkesztve ]

(#14218) vadkörte válasza _q (#14217) üzenetére


vadkörte
addikt

"OMV javíthatna rajta, hogy ne kelljen 4 különböző helyen kapcsolgatni ezeket."
OMV ilyen, lehet, hogy ez a része nem a leg felhasználóbarátabb, de ez is csak eleinte szokatlan.
"Másik érdekes rész, ami nem OMV hanem linux téma, hogy mennyi helyet lefoglal magának a fájlrendszer létrehozásánál. Windows sokkal kevesebbet vesz el a tárhelyből NTFS-nél."
Elvileg a root felhasználónak fenntart bizonyos "%"-ot. Törölhető, ha nagyon zavar, vagy szükség lenne rá.

[link] [link]

Üdv. V. Körte

(#14219) _q válasza vadkörte (#14218) üzenetére


_q
addikt

Azért szokatlan inkább később, mint az elején, mert először beállítom és oké kell pár lépés nem gond. De később meg elfelejtem hogy is volt mert sokáig nem használtam. De lényeg meg lett.

A másodikat köszi, nem tudtam erről. Kipróbáltam viszont nem törölte szerintem a már meglévőt továbbra is elég sok helyet foglal (4TB-os NTSF alatt úgy emlékszek 3.8TB-ra csökkent)?:
/dev/sdb1       3.6T
/dev/sdc1       458G

[ Szerkesztve ]

(#14220) szpeti40 válasza lovi27 (#14208) üzenetére


szpeti40
addikt

Nálam is éhen halnak.
Nem jöttem még rá, hogy hogyan lehet adott oldalt kivételbe rakni meg nem is nézegettem elég ideig, hogy megtaláljam :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14221) Adamo_sx válasza lovi27 (#14211) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Nincs. Ha a PC-n használsz adblockert, az azért működik, mert az a böngészőbe épül és adott oldal esetén nem dobja el a reklámot. A PiHole viszont nem nézi, hogy te milyen oldalt böngészel éppen, hanem mivel ez egy DNS szerver, a listájában szereplő tiltott doménekre nem ad vissza IP-t. A "honlap" (nyilván a kliensen, a böngészőben futva) meg érzékeli, hogy böngésző nem töltötte le a reklám tartalmat, ezért sír.

(#14222) lovi27 válasza _q (#14217) üzenetére


lovi27
addikt

Pedig nem árt ha néha fel kell eleveníteni mit is csináltunk akkor. Rendszergazdák vagyunk nem buta Windows felhasználók... :D :DDD
Gondold végig az unmount (leválasztás) és a share (megosztás) parancsok funkcióit és rájössz nem lehet egy közös paranccsal kiváltani őket. Ha sikerül védesd le és gazdag leszel!

De ne csak viccelődjünk! Elfelejtés ellen figyelmedbe ajánlom a resetperms plugint (látod, gondoltak ránk) és akkor a Megosztott mappák menüben lesz egy új Shared Folder in Use fül, ahol összegyűjtve látható, hogy egy-egy megosztott mappa melyik szolgáltatásokban van használva.

Igen, az EXT4 fájlrendszer formázáskor 5%-ot elkülönít magának. A rendszerpartíció(k)nál ezt nem ajánlott felülbírálni! Adatdiszkeknél, ahol ritkán történik írás már volt róla szó hogyan lehet csökkenteni. Keress vissza a fórumban.
Ja, most látom ezt már ajánlották.

[ Szerkesztve ]

(#14223) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Egy kis ötletelés gyanánt írnék ide ha nem gond. Az asszony folyamatosan nyafog, hogy elfogy a hely a telóján(iPhone 6S 16GB-s modell) és gondoltam első lépésként ha már van egy NAS akkor arra ki lehetne menteni/szinkronizálni a telón levő képeket és akkor lenne helye és akkor nem az iCloud-ot kellene használnia.
Jól gondolom, hogy ehhez a nextcloud felé kellene nézelődnöm?

A másik ami eszembe jutott, hogy esetleg meg lehet-e oldani a telók(Apple, Android) teljes biztonsági mentését az OMV-re? Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

A harmadik dolog pedig a saját gépen levő adatok biztonsági mentése lenne a NAS-ra, erre van valakinek jól bevált megoldása? Első körben arra gondoltam, hogy használom a WSL Ubuntut és azon simán felmountolom a NAS meghajtóit és rsync-el megoldom a biztonsági mentést.

Ha van valakinek ötlete, tanácsa a fenti dolgokra azt szívesen veszem.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#14224) _q válasza lovi27 (#14222) üzenetére


_q
addikt

Közben kiderült, hogy Tera és Tebi-ről se volt fogalmam, emiatt van a nagyobb eltérés, az ajánlott parancsot futtatva nem sok minden történt látszólag. Egyébként 1%-ot használ a fájlrendszer frissen formázott 500 GB-os HDD-n EXT4 létrehozása után.

(#14225) lovi27 válasza _q (#14224) üzenetére


lovi27
addikt

Látszik régi motoros vagyok... :D
Az OMV kezdetén még 5% volt a sztenderd. De ahogy írják nem az 5% a lényeg, hanem hogy mindig legyen szabad hely, például az fsck parancs futtatásához. Mivel a HDD-k kapacitása egyre nagyobb lett, így mostanság 1% a sztenderd. De azon se csodálkoznék, ha ezt a formázó program a kapacitás függvényében határozná meg.

(#14226) stigma


stigma
addikt

Egy kis Nginx Proxy manager ismét :DDD

Telepítés változott (Link) , most már elég 1 db docker-compose.yml fájl is és azt elfutattni.
Ami jó hír, hogy működik végre nálam, és ami még a jó hír hogy a beépített Cloudflare DNS azonosítás is megy.

Ebben az esetben az alábbi módon hoztam létre új proxy hostot:
- Add Proxy Host => domainnevet beírod
- Scheme: http (ha itt a konténered a https-t használja akkor azt választod ki)
- IP címet és portot beírod
- Block common exploits : zöld
SSL :
- Force SSL: zöld
- use Cloudflare Challange: zöld, majd kiválasztod a cloudflare-t. Ami api token-t kér az a generált tokened esetén a titkosított kulcsod (ez nem a API key ami csupa szám)
- I agree : zöld (mert különben nincs Save gombod :DDD )

Örülsz, ha működik, ha nem menne elsőre akkor újracsinálod.
Én most 3 domaint felevttem sikeresen, természetesen ugye ahhoz hogy frankón menjen a konténerhez szükséges portokat (80:80 és 443:443) ki kell engedni.

Jó szórakozást midnenkinek. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14227) lovi27 válasza Horvi (#14223) üzenetére


lovi27
addikt

Ez igazából egy kérdés: mivel ajánlott különböző eszközökről biztonsági másolatot készíteni. Visszatérő kérdés, de sosincs határozott válasz. Ki melyik programot tanulta be. Szerintem ez a döntő. Ki kell választani egyet (már a telepíthetők közül) és annak lehetőleg minél több trükkjét megismerni.

(#14228) _q válasza lovi27 (#14225) üzenetére


_q
addikt

Nekem nagyon új ez az egész és igazából a felszínes használatnál nem is mentem mélyebre, ezért időről időre jönnek számomra új, ismeretlen fogalmak és kérdések, amik amúgy teljesen általánosak gyakorlott linuxosoknak. De egyáltalán nem bánom, jó dolog ez. Köszi a segítséget :R

(#14229) lovi27 válasza Horvi (#14223) üzenetére


lovi27
addikt

Még jut eszembe! Ha azt szeretnéd, hogy a nejed is mentse a fájljait megszokott felhő típusú tárhelyre, de a ti NAS-otokra, akkor jó megoldás a Nextcloud. Telepítsd fel és próbáld ki. A docker miatt ez most már sokkal egyszerűbb. És utána najd eldöntitek.

(#14230) Horvi válasza lovi27 (#14229) üzenetére


Horvi
őstag

Rendben köszi, megnézem a nextcloudot, ahogy követtem a fórumot stigma kolléga elég sok időt fektetett a dologba, megnézem a leírását.
Igen azt sejtettem, hogy elég sokféle megoldás létezik erre a problémára ezért dobtam be inkább ötletbörze jelleggel a kérdést.
Mégegyszer köszi.

Hello darkness, my old friend...

(#14231) tradeelek11 válasza Horvi (#14230) üzenetére


tradeelek11
Topikgazda

Én kiváltottam az ICloudot nagyjából ezekkel:
[link]
(De itt is az NC az egyik lényeg)

Illetve én mentésre ezt használom:
[link]
Először kell csak hozzá kábel, utánna már
ment wifiről is, időzítve akár ha gépedre van csatolva OMV
smb mappa oda is tudsz menteni.

Ha rá keresel akkor szerintem meg találod t@rentten is

(#14232) lovi27 válasza Horvi (#14230) üzenetére


lovi27
addikt

Mástól még jöhet valami más...
De addig is a Nextcloud kipróbálásához - mert úgy az igazi - legyen DDNS vagy saját IP.
Szerintem a stigma is ezt használhatta, a linuxserver.io-n ezt érdemes olvasni: Nextcloud
Én ez alapján csináltam és elég egyszerű - főleg utólag. :DDD
Inkább végigrágtam rajta magam, mert úgy rögzül a fejemben.

Közben már jött is.

[ Szerkesztve ]

(#14233) stigma válasza lovi27 (#14232) üzenetére


stigma
addikt

Hi én inkább a hivatalosat ajánlom, mégpedig a z alábbi verziót: Base version - apache
Itt az elérési utat a volumesnél cseréld , mégpedig a db és nextcoud megnevezéseket.
Ez annyival jobb hogy a nextcloud hub alapértelmezett programok fenn vannak.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14234) lovi27 válasza stigma (#14233) üzenetére


lovi27
addikt

A Nextcloud rész egyforma, mindegyik a hivatalosat használja. Még az előre telepített appok is ugyanazok. Amiben eltérés van az a körítés.
Amit a linuxserver kínál az egy komplett megoldás. Benne van a távoli eléréshez a titkosított kapcsolat tanúsítvánnyal. Példaként a kedvenced a Cloudflare vagy DDNS szolgáltatóként a duckdns.org. Tehát egy jó kiindulási alap. Még az általad linkelthez ezeket hozzá kell rakni.
Szerintem amit ajánlottam egy kezdőnek könnyebb megcsinálni.

(#14235) lovi27 válasza szpeti40 (#14220) üzenetére


lovi27
addikt

Rájöttem nálam mi okozta a problémát. Nem Pi-hole vagy Adguard szűrő.
Akkor sírtak az éhezők amikor egy másik blokkoló a böngészőmben megakadályozta, hogy további oldalakra is követhessenek. Ha azt kikapcsoltam akkor a további blokkolók már nem zavarták az éhezőket, lehet böngészni az aloldalakat. ;] Semmi white list, meg hasonlók.

De a Pi-hole-ból elegem lett! Több böngészőt használok és volt amelyiknél azt közölte nincs port.hu szerver!? Mióta, tegnap még volt! Persze sejtettem, hogy csak a Pi-hole szórakozik. Egyből átváltottam az Adguard Home-ra és mindjárt helyreállt minden.

(#14236) szpeti40 válasza lovi27 (#14235) üzenetére


szpeti40
addikt

Na most megnéztem, megy a totalcar.
Na ilyet még nem tapasztaltam, de amúgy a blocklist-eket szerintem frissítgetik, mert az elején még 3.8m tiltott domainem volt.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#14237) lovi27 válasza szpeti40 (#14236) üzenetére


lovi27
addikt

Tegnap csak hasadra csaptál? ;]

Nem tudom van-e értelme sok millió szűrőnek. Csak lassítja a kiértékelést. Persze, csak nüansznyi időről van szó, de jóval kevesebb szűrővel hasonló hatást ér el az Adguard.

(#14238) stigma válasza lovi27 (#14234) üzenetére


stigma
addikt

Hi, általában 99,9%-ban egyetértek veled, vagy javítod a hibámat mit írok, vagy a kérdésemet segíted megválaszolni, de most a maradék 0,01% van :DDD
A 0,01% mindössze annyi, hogy én inkább a gyári verzióval hajazok, most mint a linuxserveres külön mariadb és nextloud telepítésre, igaz a végeredmény ugyanaz. Igaz az írásomban a külön külön külön telepítős megoldás van.
Igazából igen az utolsó mondatoddal 100%-ra egyetértek, mert aki kezdő annak a linuxserveres link baromi egyszerű + a leírásom is lehet ahsználni, igaz kb ugyanaz csak én magyarul fogalmaztam. :D

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14239) _q válasza stigma (#14238) üzenetére


_q
addikt

Most akkor jövök én is, miért jobb külön ahogy te szoktad lovi27 módszeréhez képest :D ?

(#14240) stigma válasza _q (#14239) üzenetére


stigma
addikt

Hi, félre ne értsz, Lovi27 módszere is ugyanazt eredményezi majdnem 100%-ra amit akarsz.

lovi27 féle módszert/változatot azoknak ajánlom akik most ismerkednek ezzel a jelenséggel.
Ebben az esetben a nextcluod-ot 2 részből telepíted fel (adatbázis -mysql + app) , melyben ha használod a swag-ot mint a titkosításért felelős ,,protokoll" akkor máris kiengede egy csaspásra a netre. Ez a leírás jó és tökéletes.

Én a gyárit azért írtam mert ott alapból felpakolja azokat az appokat amiket használhaszt/használni fogsz. Ez egy komplett Nextcloud Hub-ot ad neked, ami annyit takar, hogy galária, Talk, naptár, mail , stb amiket alapba feltesz, igaz lehet erre nem lesz szükséged.

Ezzel ellentétben a linuxserveres résznél ha jól emlékszem nem ajánl fel ilyen választás.

Lényegében összefoglalva: mindkettő jó, és az kapod amit akarsz cloud-ot :DDD

Viszont netre kiengedés esetén icike-picikát még kell konfigurálni, mert alapértelmezetten belső hálón tutira fogok tudni használni, de kb 3 sort kell átírni a config.php fájlban és onanntól kezdve bárhonnan eléred.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14241) _q válasza stigma (#14240) üzenetére


_q
addikt

Én nem használom az appokat :D

Azért kérdeztem csak, mert ha szinte ugyan az a kettő, akkor miért szívassam magam, hogy kicsit nehezebb utat választom de ugyan oda jutok.

(#14242) Horvi válasza lovi27 (#14232) üzenetére


Horvi
őstag

Megnéztem de egyelőre még bonyolultnak tűnik a dolog de azért még emésztgetem mert szeretném megcsinálni.

Saját DNS-t lehet használni ezekhez vagy mindenképpen kell a Cloudflare/duckdns?

Hello darkness, my old friend...

(#14243) stigma válasza _q (#14241) üzenetére


stigma
addikt

Áh, ne csinálj semmit :DDD ...csak ha unatkozol, akkor próbáld ki, de jelen esetedben semmi értelme.

lovi27#14232 :
Hi, gyakorlohatsz az ingyen duckdns-el : https://www.duckdns.org/

Sima gmail-el be tudsz lépni és lesz 5 domained amit el tudsz érni.
Itt a DNS-t frissíteni a linuxserver\duckdns konténerrel tudod.

Én is ezzel kezdtem, ingyenes, és addig amíg nem bonyolítasz dolgokat tökéletes.
Viszont annyit tudnod kell, ha mondjuk csinálsz egy Nextcloud-ot és átirányítod a duckdns -es oldaladra akkor azt face-en nem tudod majd elküldeni, mert 3rd party DNS-nek írja.

Én kb 1 évig használtam sima duckdns-t vagy Asus routeremhez alapban járt DNS-t , és tökéletesen működött amit kiengedtem netre.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14244) lovi27 válasza Horvi (#14242) üzenetére


lovi27
addikt

A saját DNS alatt mit értesz? Egy állandó, vásárolt saját IP címet? Mert itt ahhoz használják a Cloudflare-t. Vagy van a másik lehetőség amikor egy szolgáltató ad egy állandó domain nevet és követi a szolgáltatód által nyújtott változó IP címet, amit hozzárendel a domain névhez.
Ez a DDNS szolgáltatás és a duckdns.org egy ilyen ingyenes szolgáltató. Vagy mint a no-ip.

(#14245) Horvi válasza lovi27 (#14244) üzenetére


Horvi
őstag

Otthon egy Mikrotik routerem van és ahhoz adtak egy DNS címet és arra gondoltam, hogy esetleg tudom-e azt használni. Igaz, hogy nem olyan szép cím(sorozatszám.mynetname.net vagy ilyesmi) :DD

Hello darkness, my old friend...

(#14246) lovi27 válasza Horvi (#14245) üzenetére


lovi27
addikt

A szolgáltatódtól kérdezd meg. Nem tudok ilyenről.
A fix elérhetőségért külön fizetni kell. Gondolom nem fizetsz. Sőt, inkább olyan probléma szokott lenni, hogy a szűkös IP cím tartomány miatt NAT-olt IP-t adnak, ami viszont kívülről nem elérhető. De az a legbiztosabb ha ezt az ügyfélszolgálattal tisztázod.

(#14247) _q válasza Horvi (#14245) üzenetére


_q
addikt

Elvileg működik, de nekem nem sikerült beállítani. Továbbá ha messengeren akarod küldözgetni a linket az se megy mert blokkolja a facebook. Ez a baj a duckdns-el is,

(#14248) Horvi válasza lovi27 (#14246) üzenetére


Horvi
őstag

Várj lehet félreérthetően fogalmaztam. Adtak a router mellé egy DNS címet is és a router mindig frissíti amikor megváltozik az IP címem. A diginél vagyok és kértem nem NAT-olt IP-t az működik is(megy a torrent meg minden).

A kérdés arra irányult, hogy a mikrotik által biztosított DNS címet használhatom-e a Cloudflare/duckdns helyett amikor össze akarom majd dobni a nextcloudot.

Hello darkness, my old friend...

(#14249) lovi27 válasza _q (#14247) üzenetére


lovi27
addikt

Ez melyik szolgáltató?

(#14250) lovi27 válasza Horvi (#14248) üzenetére


lovi27
addikt

Értem a kérdést, de nem tudok ilyenről. Gondolom a nagy sebesség miatt adták ezt a routert és nem a fix elérhetőség miatt. Csak azt tudom javasolni kérdezd meg.
Van Mikrotik fórum is és biztos ők is a Digitől kapták, ezért kapásból tudják a választ.

De ezek a DDNS-ek amiről itt írunk ingyenesek. Csak egy regisztráció kell és máris működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.