Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) lovi27 válasza rsf (#10392) üzenetére


lovi27
addikt

Ez inkább egy elérési út (path) amit ide írtál és nem címke név, de valóban a Debian kiegészíti a HDD elérési nevet egy előtaggal (dev-disk-by-label-).
Szerintem nem jó ötlet, hogy a rendszert akarod megerőszakolni egy plugin miatt. Azt egy frissítés könnyen felülírhatja. Valóban picit plusz munka, de megéri és inkább a transmission beállításaiban a másol/beilleszt parancsokkal írd hozzá azt az előtagot, amit az OMV most odaírt. Ez hosszútávú megoldás.

(#10402) lovi27 válasza rsf (#10400) üzenetére


lovi27
addikt

Mivel a Linux a Windowstól eltérően nem HDD-ékben hanem könyvtárakban "gondolkodik", abba szervezi az eléréseket, így én se erőltetem a HDD felcsatolásokat.
Az elérni kívánt könyvtárakat mind megosztom samba alatt és csak egy bejelentkezéssel - amit elment a Windows - így csak egy kattintással elérem az összes könyvtárat, függetlenül attól, hogy azok hány darab HDD-n helyezkednek el. Több HDD-nél megéri így csinálni.

(#10403) rsf válasza lovi27 (#10402) üzenetére


rsf
senior tag

Sajnos most ismerkedek ezzel a rendszerrel és eddig hiába volt már Nasom de egy hdd-vel használtam.
Lényegében azt szeretném amit irtál, hogy hálózati meghajtóként legyen felcsatolva a NAS által megosztott mappa/ák.
A képen a hdd1,hdd2 amúgy egy-egy megosztás.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#10404) rsf válasza lovi27 (#10401) üzenetére


rsf
senior tag

Közben rájöttem én is. Marad így nem babrálom.
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#10405) lovi27 válasza rsf (#10403) üzenetére


lovi27
addikt

Nem sajnos! Ismerkedjél bátran az OMV-vel. ;]
A fórum meg azért van, hogy megosszuk tudásunkat...

(#10406) rsf válasza lovi27 (#10405) üzenetére


rsf
senior tag

Hát jó kis rendszer ez, tetszik..
Kifejtenéd bővebben azt a megosztást amit irtál?
Én eddig úgy csináltam, hogy a Windowsban lévő hálózati meghajtó csatlakoztatása pontban megkerestem a Nas által megosztott mapparendszert és kijelöltem annak a gyökerét hogy az összes abban lévő mappa látszódjon. Ehhez persze kellett felhsználónév és jelszó is.
De most a második hdd-n lévő megosztásokat nem tudom felcsatolni. Nem értem a windows hiba üzenetét, mert ez a hálózati mappa még nincs is csatlakoztatva..
Az sem lenne baj, hogyha más meghajtó betűjel alatt lenne, de az igazi az lenne ahogy nálad van.
Ebben kellene egy kis segítség.
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#10407) lovi27 válasza rsf (#10406) üzenetére


lovi27
addikt

Nem használom, de kíváncsiságból most megpróbáltam a hálózati meghajtó csatlakozást és minden gond nélkül tudtam felvenni őket. Ezek szerint lehet egy felhasználó/jelszó páros, amit nálam már elmentett a W10, mert sorra tudtam az x, y, w hálózati meghajtókat felvenni - és szerencsére törölni is... :D

Ne gondolj semmi extrára és a HDD-ékra. Egy rövid alappélda: csinálj három mappát a megformált HDD-kre, mondjuk Filmek, Zene és Foto névvel (ékezetes karakter használat nem ajánlott) Ezek a három média típust lefedik. Lehet többet is, de nagyon nem érdemes elaprózni. Ezekbe a könyvtárakba kerül minden fájl és ezek lesznek a megosztott mappák. Felveszed a samba megosztások közé is, amit a Windows felhasználóinév/jelszó megadásával ér el.

Ha akarod a Windowsban csinálhatsz hálózati meghajtókat a mappákhoz. Én e helyett a TC-ben egy fülre tettem a NAS samba megosztását és amikor kell valami valamelyik mappából akkor csak egy kattintás és máris látom a tartalmukat. Persze lehet másképp is csinálni, de így el tudsz indulni.

[ Szerkesztve ]

(#10408) rsf válasza lovi27 (#10407) üzenetére


rsf
senior tag

Már lecsatoltam újra csatoltam, új felhasználót vettem fel stb.
Akármit csinálok a hdd1-et fel tudom csatolni/tallózni a hdd2-öt nem...
Nem tudom mi lehet a baj...

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#10409) lovi27 válasza rsf (#10408) üzenetére


lovi27
addikt

Mi van a HDD2-őn? Van valami rajta?

(#10410) rsf válasza lovi27 (#10409) üzenetére


rsf
senior tag

2db mappa van rajta, amit ftp-vel csináltam.. Az működik rendesen.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#10411) lovi27 válasza rsf (#10410) üzenetére


lovi27
addikt

És megosztottad őket a samba-nál is?

(#10412) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Érdeklődnék, hogy ha ssd-re telepíteném az omv-t akkor is érdemes használni ezt a flash memory plugint, vagy az inkább pendrive esetében ajánlott? Kicsit tudna írni nekem valaki róla, hogy ez mit csinál? Tényleg read only lesz a rendszer ha a plugin beállításainál leírtakat megcsinálom? Onnantól nem tudok pluginokat telepíteni illetve beállításokat módosítani? Magát az omv-t már használtam és bevált, viszont eddig egy merevlemezt használtam mindenhez. Azon voltak az adatok és a rendszer is. Most viszont maga az omv egy ssd-re kerülne, az adatok pedig egy 2.5-es hdd-re. Innentől így is használnám a továbbiakban élesben.

(#10413) rsf válasza lovi27 (#10411) üzenetére


rsf
senior tag

Persze.
Látom is a windows alól tallózáskor, de nem tudok belelépni és felcsatolni sem.
Lásd a tegnapi képet. Ftp-n ugyanígy van egy hdd1 és egy hdd2 mappa de ott mindkettőbe bele tudok lépni.
Majd nemsokára ismét próbálkozom.
Volt itt egy hasonló eset ott a 3.hdd vel volt a gond. Állítólag nem volt guid száma annak a partíciónak.
Az lehet?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#10414) rsf


rsf
senior tag

Már windowsos problémára gyanakodtam, de most kipróbáltam a gyerek gépén, ott is ugyanez van. Szóval biztos az OMV nél van vmi elszúrva..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#10415) Dadan01 válasza kinghaxor (#10412) üzenetére


Dadan01
senior tag

Nem lesz readonly a rendszer, minden működik, semmi extra. Nekem egy 16 gigás kingdian ssdn van a rendszer két éve, flashplugin van az eleje óta.
Ha megdöglene, van másik, vettem egy tartalékot is :D

(#10416) lovi27 válasza kinghaxor (#10412) üzenetére


lovi27
addikt

Szia! Ennek az infónak nem sok köze van a valósághoz. Ha rákerestél volna itt a fórumon, akkor itt is olvashattál volna a plugin valós működéséről. De röviden:

Valóban a Flash alapú tárolók védelmében készítették. Ide tartoznak az SSD-k is. Ezeket csak korlátozott számban lehet írni, ezért a plugin hatására nem minden rendszer információ kiírása történik azonnal, hanem azokat gyűjtik a memóriában és csak meghatározott időben egyszerre történik a kiírásuk a tárolóra. A működése kb. ennyi. Flash alapú tárolóknál használata javasolt, a késleltetett kiíráson kívül más hátránnyal nem jár.

(#10417) lovi27 válasza rsf (#10413) üzenetére


lovi27
addikt

Azért nem tudod felcsatolni, mert belépni se tudsz. Annak a felhasználónak valamiért nincs jogosultsága, de hogy miért nincs ezt csak te tudod kideríteni. Innen távolról ezt nem lehet. Ami biztos, hogy az OMV a HDD-k alapján nem tesz különbséget.

GUID szám? Nem találkoztam ilyennel, itt a fórumon se. De ha van ilyen hiba, akkor ez számomra azt jelenti, hogy nem volt megfelelően megpetícionálva a HDD és nem az OMV hibája.

(#10418) KaiotEch válasza lovi27 (#10416) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem is SSD-n van a rendszer, érdemes lenne a plugint felraknom? :F

(#10419) rsf válasza lovi27 (#10417) üzenetére


rsf
senior tag

Megvan a megoldás!!
Leírom hogy megmaradjon hátha vkinek még szüksége lesz rá!
Elöljáróban annyit, hogy ma letöröltem az egész HDD-t Gparteddel újból partícionáltam mindent újból beállítottam a HDD2-n de nem változott az eredmény.
Egy külföldi fórumon találtam, hogy vki azt javasolta hogy a megosztott mappa jogait kell megnézni..
Ennek hatására elindítottam a WinSCP-t és körül néztem.
Azt láttam, hogy a HDD1 és a HDD2 jogai nem azonosak.
A HDD2 jogai között nem volt kipipálva a GID állítása..
Ezt bepipáltam + a rekurzívant is és nyomtam egy OK-ot.
Ezután egyből ment a HDD2 tallózása.
De hogy ez a jog miért hiányzott azt nem tudom...
De még azt sem, hogy mi is ez valójában.. :)

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#10420) mrzed


mrzed
senior tag

Nézzetek rá légyszi, rendben van így a flashmemory plug-in beállítása?

Nálam egy kicsit másképp néznek ki a mountok, mint a leírásokban, videókban.

(#10421) lovi27 válasza KaiotEch (#10418) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem igen. Megy a vita, hogy nem is olyan hamar mennek tönkre az SSD-k, mint ahogy várták, többet kibírnak, de az biztosan nem árt neki, ha kevesebbet írnak rá...

(#10419) rsf
Tehát nem GUID hanem GID = Group Identifier vagy Group ID.
Jogosultsággal összefüggő probléma. Hogy az egyiknél miért hiányzott, a másiknál meg miért nem? Egyszerű. A rejtélyes, megmagyarázhatatlan dolgok a kezdőkre jellemző. Később elmarad. ;]

(#10420) mrzed
A leírás szerintinek tűnik.
A root csatoláshoz hozzáírtad a két utasítást és kihagyod a swap partíció csatolását.

(#10422) mrzed válasza lovi27 (#10421) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszönöm...
Csak zavaros volt, hogy nálam nem "UUID=" -vel kezdődőek a bejegyzések. Elsőre így is elkeféltem, mert kihagytam a -ro kapcsolót... írásvédett lett az egész, nem tudtam többször módosítani... húzhattam újra az egész rendszert... :W

(#10423) rsf válasza lovi27 (#10421) üzenetére


rsf
senior tag

Igen valószínűleg neki is ez volt a baja: [link]
De akkor is furcsa, mert a HDD1-et a Gparteddel készítettem elő a Hdd2-őt is de aztán OMV alatt csináltam egy gyors törlést neki. Ma ismét nekiestem a Gparteddel aztán az OMV alatt már nem piszkáltam csak felcsatoltam.De nem változott a szitu.
Már csak az 1000-es felhasználót kellene eltüntetni aztán minden tökéletes lenne. :)
Tudom, hogy miért van, csak szebb lenne ha nem lenne..
Köszi

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#10424) lovi27 válasza rsf (#10423) üzenetére


lovi27
addikt

Az ACL táblában az 1000-es felhasználók azok akik korábban kaptak engedélyt, de már nem léteznek. Több felhasználóval próbálkozhattál. Ha már biztosan nem lesznek törölhetők a táblából.

(#10425) rsf válasza lovi27 (#10424) üzenetére


rsf
senior tag

Igen tudom, volt hogy csináltam egy másik usert a hdd2-re mert már kínomban nem tudtam hogy mit csináljak.
Úgy láttam, hogy csak a reset permission pluginnal lehet majd csak eltávolítani.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#10426) doberman válasza kinghaxor (#10412) üzenetére


doberman
senior tag

Szervusz.
Talán annyit tennék hozzá lovi27 hsz-éhez, hogy lehetőség van az omv futtatásának különböző boardokon, mindenféle pi-ken ahol tipikusan sd vagy egyéb kártyákon van a rendszer. ott bizony a több szálon vagy ne adj isten egyidejű írás-olvasás igen csak lerövidíti a kártyák élettartamát (főleg az olcsóbb árkategóriájúak). na erre találták ki a flash memory plugint - működését lovi leírta.. ssd-n alkalmazni: megoszlanak a vélemények.
hisz az ssd-t pont arra tervezték amit fentebb írtam, de valóban véges számú írás-olvasást viselnek el a cellák.
tehát elvileg egyszer biztos "elfáradnak".
az biztos, hogy kárt nem okozol ha használod. csak ne felejtsd el ha hirtelen megszűnik az áramellátása az omv hw-nek akkor minden ki nem írt változás "elszáll".

(azért a kisördög feltette a kérdést bennem: ha nem azonnal írom ki a változásokat hanem össze gyüjtöm és egyszerre írom ki akkor nem ugyanannyi írás történik?? ) ;]

8lnu

(#10427) ht42 válasza doberman (#10426) üzenetére


ht42
senior tag

"egyszerre írom ki akkor nem ugyanannyi írás történik??"

Nem, mert lehet hogy egy file-ba 1000x írunk bele ugyanabba a rekordba, azonnali kiírás esetén ez 1000 írás, de késleltetett írás esetén csak 1.

(#10428) nemurea


nemurea
aktív tag

Sziasztok, bocsánat, nem ide kellene írnom, hanem leginkább a docker fórumba, esetleg az mssql-be, de vagy én vagyok irtó béna, vagy a PH keresője, de gyakorlatilag ezekre a kulcsszavakra a legutolsó bejegyzések 2018-asak... (és persze nem a fő fórumra mutatnak)

Szóval hátha vki: telepítettem a dockert az alap Debianra parancssorból, nem plugin, készítettem egy mssql konténert. Belső hálón kiválóan tudok hozzá csatlakozni OMVGÉP:1433-as porton (portot meg sem kell adnom, mert default).

Routeren porttovábbítást beállítottam, pl. 51433 -> OMVGÉP:1433-as portjára mutat, ping.eu szerint nyitva. NoIP DDNS beállítva.

Ha saját hálón belül csatlakozok a NOIPDDNS:51433-as domainnel, működik (nem villám, de OK). Nem vagyok benne biztos, hogy a teljes kört megcsinálja, tehát kimegy a netre és visszajön, lehet, hogy felismeri a csalást és csak a belső hálót használja így is.

Viszont ha tényleg kintről szólítom meg a NOIPDDNS:51433 címet, akkor kapcsolati hibára hivatkozva nem engedélyezi. (Meg tudom adni a tényleges hibaüzenetet, de első körben nincs jelentősége. Annyi van csak benne, hogy oké, látom, hogy ott van egy gép, de vmi baj van és nem válaszolt a csatlakozásomra.) Végignéztem az angol fórumokat és kb. az a vonal a valószínű, hogy a konténer maga nem tud válaszolni a kívülről jövő csatlakozásokra, tehát saját hálóra van beszorítva.

Találkozott már vki ilyennel, esetleg van tippje, ilyenkor merre induljak el? Ha otthon leszek, megnézem a konténer logját, az is segíthet valamit.

(#10429) lovi27 válasza nemurea (#10428) üzenetére


lovi27
addikt

Eddig nem foglalkoztam a mysql-lel, így csak most kerestem rá a neten és ezt találom: a Microsoft SQL szerver használja a 1433 portot, míg a Linux MySQL default portja a 3306. :F

(#10430) doberman válasza nemurea (#10428) üzenetére


doberman
senior tag

esetleg tcp/udp? de lehet, hogy hülyeséget motyogok.. egyet azért kipróbálnék: vpn-en működik-e..

ht42: nyilván pl adatbázisok kezelésénél lenne ez érdekes.. hisz beleírnál de ha a plugin nem engedi az érdekes anomáliákat eredményezne. bár ha bele gondolunk már szinte mindenhol belebotlik az ember adatbázisba. ááá én nem izgatom magam, 2 évente cserélek kártyát a banánpiben meg persze hetente backup.. a polcon meg ott vigyorog a rizsföldi 32gb -os tartalék ssd..

8lnu

(#10431) nemurea válasza lovi27 (#10429) üzenetére


nemurea
aktív tag

Nem-nem, ez MSSQL (Microsoft SQL) linuxon :) Igen, a MySQL default portja valóban a 3306. Azért kell egyébként nekem MSSQL, mert ahhoz a korábbi Excelek is natív módon tudnak csatlakozni, külön driver nélkül, és oktatásra használom (használnám :) ) ezt az otthoni NAS-on futó SQL szervert.

Szerk, @doberman: UDP nem jöhet szóba, mivel ott nem garantált a veszteségmentes csomagátvitel. A VPN eszembe jutott, csak pont az lenne benne a pláne, hogy azt demózom, több külső gép minden egyéb erőfeszítés nélkül csatlakozhat egy házi szerverhez.

[ Szerkesztve ]

(#10432) HDR123


HDR123
tag

Van egy rapsberry pi-m ami eddig ip kamera módban futott az rpicam appal.

Mióta beüzemeltem az OMV-t és a SAMBA is ezen van, azóta nem tudok képet készíteni a pi-vel. Pontosan annak a webes felületével, mivel fájl szinten elérem a SAMBA-t és tudok is rá írni.
Megnéztem a pi-n, először az fstab szerint beállított és mount mappába készíti a fájlt, majd utána a fájlba beleírná a tartalmat (képet), de az a user már nem az amit én beállítottam az fstab-al, hanem a www-data. Neki pedig nincs joga ott piszkálni fájlokat az OMV rendszeren.

A kérdés: kezdjek vlamit a www-dta userrel OMV oldalon vagy a pi oldalon próbáljam meg lecserélni az Apacha usert www-data-ról valami másra? Kinek van hasonló tapasztalat?

(#10433) lovi27 válasza nemurea (#10431) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor még annyi, hogy amíg nem működik rendesen használd a default portokat, azt nyisd ki és ne tologasd sehova. Lehet valahol lemarad a port címzése, a defaulton akarja elérni és máris gond van.

(#10430) doberman
Ennyire butának gondolod a fejlesztőket? :D
Igazából nem tudjuk pontosan milyen adatokat tárolnak a RAM-ban, de biztos vagyok benn, hogy ők is gondoltak arra mi lesz akkor, ha hirtelen megszűnik a tápfeszültség és elveszik a RAM tartalma. Biztosan nem tárolnak benne értékes adatokat. Lehet, néhány debug infó elveszik, amit a felhasználók 99,9%-ka úgysem használna soha.

Az SSD-nél annyival másabb a helyzet, hogy hiába történik naponta több ezer kis mennyiségű írás/törlés ciklus, az intelligens vezérlés miatt ezek a tároló cellák között az elhasználódás figyelembevételével lesznek szétosztva. Ezért SSD-nél inkább az összességében ráírható adat a plafon. De a plugin használata ekkor is meghosszabbítja a tároló életét. Nem adatmennyiségben.

(#10434) rsf válasza lovi27 (#10421) üzenetére


rsf
senior tag

Beraktam az utolsó a 3. HDD-t is és itt is ugyanaz a szitu volt mint a 2.-nál..
Nem tudom miért..
Az nem lehet, hogy az alaplapon ezt a két hddt(2,3) nem a soc-ba integrált hanem egy másik az alaplapon lévő külön vezérlő(ASMedia ASM1061 chip) vezérli??
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#10435) lovi27 válasza rsf (#10434) üzenetére


lovi27
addikt

Én nem gondolom, hogy a hardver miatt lenne.

És ha most hozzáadsz, létrehozol rajta egy újabb mappát, megosztod, akkor megint kell a manuális GID állítás, hogy a Windowsban elérd?

(#10436) rsf válasza lovi27 (#10435) üzenetére


rsf
senior tag

Nem.
Onnantól fogva már működik rendesen.
De most is Ftp-n létrehoztam egy mappát és annak is rossz volt a GID száma.
Ezt azért vetttem most észre, mert nem rekurzívan okéztam le a szülő mappát.
Szóval örökölte a rossz jogokat. Amikor már rendesen leokéztam működött rensesen..
Olyan mintha az elején rossz jogokkal lett volna létrehozva a mappa.. Vagy nem tudom.....

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#10437) nemurea válasza nemurea (#10431) üzenetére


nemurea
aktív tag

A tegnapi OMV->docker->MSSQL távoli kapcsolat problémának a margójára: úgy néz ki, a céges hálózat volt az oka, az blokkolta, hogy ne érhessem el az otthoni OMV-n futó adatbázist. Most kipróbáltam egy normál, mezei internettel, gyönyörűen csatlakozott, még a sebessége is elfogadható.

Ezúton is bátorítok mindenkit, hogy nyugodtan készítsen dockerben MSSQL szervert az OMV-n, (ez is) jól működik! :D

(#10438) Patice válasza nemurea (#10437) üzenetére


Patice
nagyúr

Docker +1

Én is elkezdtem ismerkedni ezzel és eddig bevált. Plex és pihole megy nálam Dockerben egyelőre.

A következő falat a kamerázás lesz. Az OMV-s gépem lesz természetesen a DVR, csak még olvasgatok a témában, hogy milyen szoftveres lehetőségek és szolgáltatások vannak a kinézett kamera márkákhoz. Nem akarnék csak a kamerák miatt virtuális gépet futtatni, bár a gépem elbírná....

Hétvégén hardver upgrade 8GB RAM-ról --> 16GB és most vettem egy 8TB WD Purple vinyót. :DDD (Jelenleg 3x8TB WD RED pörög bent.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10439) footy válasza Vodike (#10383) üzenetére


footy
addikt

Nalam az Openmediavault Odroid HC2-n fut, a docker plugint repobol telepitettem, eddig ment is minden siman, mert a megfelelo verziot telepitette. Viszont amikor az image-eket huztam le, akkor alapbol az X86-os valtozatot toltotte le, nem pedig az ARMv7 valtozatot.Sok imagenel meg lehet adni tagkent hogy az ARM-es valtozatot toltse le.

(#10440) doberman válasza nemurea (#10437) üzenetére


doberman
senior tag

Nálam az SDR fut dockerben - apró elhanyagolható késéssel. A következő ami költözni fog az addigi natívan futó tvheadend+Oscam, bár eljátszottam a gondolattal, hogy nyugodtan beköltözhetne egy Volumio is...

8lnu

(#10441) Patice válasza doberman (#10440) üzenetére


Patice
nagyúr

Nálam teljes debian az alap és tök jól elvan az OMV mellett egy Roon szerver install. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10442) lovi27


lovi27
addikt

Örömmel olvasom mennyien használjátok a Dockert.
Lesz már segítség, ha valaki elakad benne... :DD

(#10443) rsf válasza doberman (#10440) üzenetére


rsf
senior tag

Tvheadend+Oscam-ban én is gondolkodok csak kellene még bele egy sat tuner is..
A wetek play2-t kicsit lassúnak találom a feladathoz.. De a Kodiról nem mondanék le és arra tökéletes.. :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#10444) fonok87


fonok87
aktív tag

Sziasztok.
Úgy tűnik csereérett az adattároló HDD-m... Ami egyébként nem csoda, sima asztali vinyó, 2011 óta teljesít szolgálatot, 2-3 évig míg SSD-re nem váltottam rendszerlemez is volt. Most lett kontakthibás az elektronika, először azt hittem meghalt. NYÁK le, fel, működik :D
Van-e valami módja, hogy ne kelljen mindent újra beállítanom? 1:1-ben klónozni kellene mindent, adatokat, labelt... Nyilván valami live disztróval lehet ezt megoldani, ha egyáltalán. Gparted (az még van is éppen egy sticken otthon)?

Truss me, I'm an engineer.

(#10445) HDR123 válasza fonok87 (#10444) üzenetére


HDR123
tag

CloneZilla képes rá. Megy önállóan live cd-ről/pendrive-ról.
Beállítod a forrást és a célt, majd szépen szektorrol szektorra átklónozza.

(#10446) fonok87 válasza HDR123 (#10445) üzenetére


fonok87
aktív tag

Köszi. Közben eszembe jutott egy fontos paraméter, a beszerzésre kijelölt HDD pont 2x akkora (2TB vs 4TB). Ha jól sejtem, akkor a helyes eljárás: 1) CloneZilla 2) partíció kiterjesztés gparteddel? Egyetlen ext4 partíció van a lemezen.
______

Más.

Múltkori újratelepítésre rákészülve (meg egyébként is) kicsit kutattam docker ügyben, OMV fórumon találtam egy elég részletes leírást (angol).

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#10447) HDR123 válasza fonok87 (#10446) üzenetére


HDR123
tag

Igen, ez a sorrend.

(#10448) aicon válasza lovi27 (#10442) üzenetére


aicon
senior tag

Szia,
Régebben beszéltünk, hogy az openvpn problémás, nem volt időm követni a változásokat.
Most mi a helyzet vele? Rendbe lett téve?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#10449) mtjunior81


mtjunior81
csendes tag

Sziasztok. Az alábbi hibával állok szemben.
Elszállt valamiért a sources.list állományom és frissítés közben az alábbi hibákat kapom
akár webgui alatt és akár terminal alatt...

root@OMV:~# omv-update
Ign file: InRelease
Ign file: Release.gpg
Ign file: Release
Err http://httpredir.debian.org jessie-backports InRelease
Err http://packages.openmediavault.org erasmus InRelease
Err http://ftp.de.debian.org stable InRelease
Err http://ftp.de.debian.org stable-updates InRelease
Err http://security.debian.org stable/updates InRelease
Err http://ftp.debian.org buster-backports InRelease
Ign https://download.docker.com buster InRelease
Err http://packages.openmediavault.org arrakis InRelease
Err http://httpredir.debian.org jessie-backports Release.gpg
Temporary failure resolving 'httpredir.debian.org'
Ign https://dl.bintray.com jessie InRelease
Ign file: Translation-en
Err http://packages.openmediavault.org erasmus Release.gpg
Temporary failure resolving 'packages.openmediavault.org'
Err http://ftp.de.debian.org stable Release.gpg
Temporary failure resolving 'ftp.de.debian.org'
Err http://packages.openmediavault.org arrakis Release.gpg
Temporary failure resolving 'packages.openmediavault.org'
Err http://ftp.debian.org buster-backports Release.gpg
Temporary failure resolving 'ftp.debian.org'
Err http://security.debian.org stable/updates Release.gpg
Temporary failure resolving 'security.debian.org'
Err http://ftp.de.debian.org stable-updates Release.gpg
Temporary failure resolving 'ftp.de.debian.org'
Ign https://dl.bintray.com jessie Release.gpg
Ign https://download.docker.com buster Release.gpg
Ign https://dl.bintray.com jessie Release
Ign https://download.docker.com buster Release
Err https://dl.bintray.com jessie/stable-4.2 amd64 Packages
Could not resolve host: dl.bintray.com
Err https://download.docker.com buster/stable amd64 Packages
Could not resolve host: download.docker.com
Ign https://dl.bintray.com jessie/stable-4.2 Translation-en
Ign https://download.docker.com buster/stable Translation-en
Reading package lists... Done
W: Failed to fetch http://ftp.de.debian.org/debian/dists/stable/InRelease

W: Failed to fetch http://ftp.de.debian.org/debian/dists/stable-updates/InRelease

W: Failed to fetch http://security.debian.org/dists/stable/updates/InRelease

W: Failed to fetch http://ftp.debian.org/debian/dists/buster-backports/InRelease

W: Failed to fetch http://packages.openmediavault.org/public/dists/erasmus/InRelease

W: Failed to fetch http://httpredir.debian.org/debian/dists/jessie-backports/InRelease

W: Failed to fetch http://packages.openmediavault.org/public/dists/arrakis/InRelease

W: Failed to fetch http://httpredir.debian.org/debian/dists/jessie-backports/Release.gpg Temporary failure resolving 'httpredir.debian.org'

W: Failed to fetch http://packages.openmediavault.org/public/dists/erasmus/Release.gpg Temporary failure resolving 'packages.openmediavault.org'

W: Failed to fetch http://ftp.de.debian.org/debian/dists/stable/Release.gpg Temporary failure resolving 'ftp.de.debian.org'

W: Failed to fetch http://ftp.de.debian.org/debian/dists/stable-updates/Release.gpg Temporary failure resolving 'ftp.de.debian.org'

W: Failed to fetch http://security.debian.org/dists/stable/updates/Release.gpg Temporary failure resolving 'security.debian.org'

W: Failed to fetch http://ftp.debian.org/debian/dists/buster-backports/Release.gpg Temporary failure resolving 'ftp.debian.org'

W: Failed to fetch http://packages.openmediavault.org/public/dists/arrakis/Release.gpg Temporary failure resolving 'packages.openmediavault.org'

W: Failed to fetch https://dl.bintray.com/tvheadend/deb/dists/jessie/stable-4.2/binary-amd64/Packages Could not resolve host: dl.bintray.com

W: Failed to fetch https://download.docker.com/linux/debian/dists/buster/stable/binary-amd64/Packages Could not resolve host: download.docker.com

W: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
Calculating upgrade... Done
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.

Sőt e mellett elszállt az OMV extras részem is és szeretném újratenni, de nem boldogulok.
Rendszerem: 3.0.99 Erasmus
Ebben kérném a segítségeteket.
Nagyon köszönöm.

M Tibi

(#10450) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

Sziasztok!

USB-ről telepíteném a 4.1.22-t, bejön a kék választó menü, de az install után mindig egy teljesen üres fekete kép fogad. Van valakinek ötlete?
(Halkan megjegyzem, hogy az egyetlen amit nem próbáltam szerintem az az, hogy másik pendriveot használok...)

Samsung S23 Ultra 12/512

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.