Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) lovi27 válasza Kinsiinoo (#10849) üzenetére


lovi27
addikt

A mobilon az OpenVPN Connect alkalmazás telepítve, beállítva?
Azzal kapcsolódsz. A Mixplorer utána mintha a belső hálózaton lennél úgy látja.
1194 UDP kinyitva? SSL tanúsítvány?

Megvettem a Mixplorert a pluginjaival együtt, de a szívem még mindig az X-plore fájlkezelőé. Próbáld ki. Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#10852) Kinsiinoo válasza lovi27 (#10851) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

OpenVPN Connectet használok, a betöltött profil beállított mindent.
Port nyitva, SSL tanúsítvány nincs még.

Lehet kipróbálom azt is.

Samsung S23 Ultra 12/512

(#10853) lovi27 válasza Kinsiinoo (#10852) üzenetére


lovi27
addikt

A LetsEncrypt gyorsan generál egyet a DuckDNS címre.

(#10854) lovi27 válasza Nagymelák (#10848) üzenetére


lovi27
addikt

Nem lehet, hogy ez így normális?
A Dockerben futtatás zárt rendszer. Ha csak úgy bármi, bármikor kiírogathatna belőle a lényeg veszne el. Biztos van rá valami trükk, de ha nem volna azon se csodálkoznék.

(#10855) vadkörte válasza lovi27 (#10851) üzenetére


vadkörte
addikt

"...a szívem még mindig az X-plore fájlkezelőé."

Hmmm... De szerettem S60-on :K

(#10850) ooszi:
A v4 egy kiforrott, könnyel telepíthető, viszonylag könnyen beállítható és kezelhető NAS OS.
Telepítsd bátran. Amiről a fenti oldalakon megt a vita az a v5-ös béta verzió, illetve annak a "sajátosságai".
A v4 megjelenése - és a stabillá válása - óta fut a NAS-omon és hiba nélkül teszi a dolgát.

Üdv. V. Körte

(#10856) Nagymelák válasza lovi27 (#10854) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Lehet ez a normális, de így nézve eléggé lekorlátozza a felhasználói szabadságot, itt én csak arra gondolok ezzel, hogy aki a letöltéseit már a letöltéskor rendezve akarja tárolni, annak nagyon megköti a kezét. Lehet hogy van vagy lesz rá valami trükk,de eddig nem találtam rá. Tény hogy a dockert, ezt most csak a transmissionra értem, tök egyszerű beállítani és működtettni, de sajnos csak az alap beállításaival és az alap mappa strukturájával.

(#10857) szpeti40 válasza lovi27 (#10847) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem a belső hálóra gondoltam, ha vpn-el csatlakozik a szerverhez, akkor kap egy pl 10.8.0.0-ás hálózatból ip címet. Én is így használtam és ment, a duckdns a szerver globális ip címére mutat, így ha a helyi hálózatból nincs kiengedve a samba, akkor nem fog menni, lokális ip címre kell hivatkoznia.

(#10849) Kinsiinoo:
A duckdns-es ipvel ne is próbálkozz, nem fog menni, a 1194-es port meg az openvpn portja, nincs köze a sambához. Sikerül csatlakozni a szerverhez?
Nálam itt a 10.8.0.0-ás hálózat van a vpn-en "belüli" kommunikációra, mint ahogy látszik a képen is, így a 10.8.0.1-es cím lesz a szerveré, én ezen a címen keresztül ( \\10.8.0.1\mappanév ) simán elértem a sambát.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10858) lovi27 válasza szpeti40 (#10857) üzenetére


lovi27
addikt

Mi az, hogy a "duckdns-es ipvel ne is próbálkozz, nem fog menni"? Valamit összekutyulsz.
De velem alkudhatsz, ha megmondod akkor hogyan csatlakozzon mobilneten a mobiljával a NAS-hoz? ;] Milyen IP címet írjon oda?

(#10859) szpeti40 válasza lovi27 (#10858) üzenetére


szpeti40
addikt

Na most nem az a probléma, hogy a már csatlakozott vpn-en keresztül nem megy a samba? 😬

A csatlakozásnál a duckdns kell persze :R

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10860) lovi27 válasza szpeti40 (#10859) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem is annyi infóm van, mint amennyi le van írva, de szerintem még a csatlakozás nem sikerült.

(#10861) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Na, mivel elfogyott a türelmem a hiba kereséssel/javítással kapcs. term. ÚJRA INSTALLÁLTAM A RENDSZERT....
ma kidobott egy csomó udpade-t, de a vége ilyen szomorkás lett:

>>> *************** Error ***************
Invalid RPC response. Please check the syslog for more information.
<<< *************************************
Restarting engine daemon ...
Cannot create socket to [localhost]:2812 -- Connection refused
Updating locale files ...
Updating file permissions ...
Purging internal cache ...
Exception ignored in: <function WeakValueDictionary.__init__.<locals>.remove at 0x7f60adb057b8>
Traceback (most recent call last):
File "/usr/lib/python3.5/weakref.py", line 117, in remove
TypeError: 'NoneType' object is not callable
Exception ignored in: <function WeakValueDictionary.__init__.<locals>.remove at 0x7f60adb057b8>
Traceback (most recent call last):
File "/usr/lib/python3.5/weakref.py", line 117, in remove
TypeError: 'NoneType' object is not callable
Done ...

ötletek mi a túró ez? miért van, hogy lehet javítani!?

Mert ez már rohadtul tiszta rendszer, ez már egyszerűen NEM LEHET USER ERROR!
Ennél tisztábra nem lehet megoldani, még 1 HDD sincs csatolva.... ez a weakref.py már előzőleg is kísértett.... és valószínűleg a 2812-es port volt többek közt az előző probléma okozója

Most ez ilyen lesz? ennyit tud? Rakjak ubuntut és simán osszam meg a HDD-ket?
(nem szólnák semmit ha vlmi harmat gyenge SOC-ról futtatnám a rendszert, de egy teljes értékü kabini procis PC-ről van szó. Kezdek rettentően belefáradni a nyomozásba :W

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#10862) vadkörte válasza sad_Vamp (#10861) üzenetére


vadkörte
addikt

Próbaképp csak egy update-et telepíts. Ha az lefut, próbálkozz úgy, hogy kijelölöd egy részét - 5-10db - majd addig folytatod, amíg el nem fogynak a frissítések.
Volt, hogy ha nagy tömegben engedtem frissíteni, hibával elhasalt, de ha pár frissítésenként futtattam simán végigment.

Üdv. V. Körte

(#10863) sad_Vamp válasza vadkörte (#10862) üzenetére


sad_Vamp
őstag

elméletben végigment.... nincs több update, ha frissítek, de ezeket irja a végén.... amint látod ott a "Done".... csak most fogalmam sincs neki álljak-e újra configurálni az egészet... ha végül megint össze fog omlani.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#10864) lovi27 válasza sad_Vamp (#10861) üzenetére


lovi27
addikt

Én azt javaslom, amit talán az Összefoglalóba is leírtam, hogy amikor kész a telepítés, mielőtt még bármit csinálnál a webGUI-val ott rögtön a konzolon ahogy felállt a rendszer hajtsd végre az alábbi két parancsot:
apt update
apt full-upgrade
és végül a rendszer újraindítása, ami fontos. Minél régebbi a telepítő ISO annál több frissítést fog találni, ami így egyszerűen és hamar letudható. De muszáj megtenni.

Az első indítási gond elkerüléséhez, ha valakinél a routerben nincs fix IP cím kiosztva a NAS-nak, akkor az
ip a
paranccsal még a konzolon kérdezze le milyen helyi IP címet osztott ki a DHCP neki. Vagy a http://<hostnév>
címzés is használható a böngészőben.

(#10865) footy válasza sad_Vamp (#10861) üzenetére


footy
addikt

Itt a megoldas a python hibara.

line 109: def remove(wr, selfref=ref(self)): replace with: def remove(wr, selfref=ref(self), _atomic_removal=_remove_dead_weakref):

line 117: _remove_dead_weakref(d, wr.key) replace with: _atomic_removal(d, wr.key)

(#10866) lovi27 válasza sad_Vamp (#10863) üzenetére


lovi27
addikt

TypeError: 'NoneType' object is not callable
Ezzel ne foglalkozz, időnként nálam is írja. Ez olyan hiba ami nem hiba. :D
Szerencsére a v5-ben már sikerült megszüntetniük.

Az első hibád jobban zavar, de nem tudom miért van. Én gyorsan újra futtatnám a telepítőt. Csak 10 perc.

(#10865) footy
Ha van végleges megoldás rá, akkor nem értem miért nem adnak ki javítást hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#10867) sad_Vamp válasza lovi27 (#10866) üzenetére


sad_Vamp
őstag

az IP-m tudom... a router automatikusan ossza ki, hozzá férek a webgui-hoz

de újra futtatom és mi lesz? ez is látszólag hiba nélkül végig ment....

FOOTY: köszi, megnézem.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#10868) lovi27 válasza sad_Vamp (#10867) üzenetére


lovi27
addikt

Nem csak neked szólt.

(#10869) Kinsiinoo válasza szpeti40 (#10857) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

szpeti40, lovi27 OpenVPN-as fut dockerban, minden fainul beállítva TDL videója szerint. Androidon az OpenVPN client sikeresen csatlakozik és a szerveren pedig a felület mutatja, hogy csatlakozva vagyok. Na innentől nem tudom, hogy mi tévő legyek, nem érem el a duckdns-es címről a szervert de leginkább a samba kellene.

Samsung S23 Ultra 12/512

(#10870) szpeti40 válasza Kinsiinoo (#10869) üzenetére


szpeti40
addikt

Na akkor jól gondoltam, akkor amit küldtem képet fentebb azt az ipt próbáld meg :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10871) sad_Vamp válasza Kinsiinoo (#10869) üzenetére


sad_Vamp
őstag

lehet hülyekérdés, de a duck DNS-nek megnyitottad a portokat routeredben?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#10872) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

szpeti40 Sajnos azzal se jön be. :(

sad_Vamp Igen, a szükséges 1194 nyitva van rá.

Samsung S23 Ultra 12/512

(#10873) divan válasza Kinsiinoo (#10872) üzenetére


divan
senior tag

OpenVPNnél úgy is kell működnie, ha a belső IP címét adod meg a hálózati eszköznek (NAS?) amit el akarsz érni. Annyi csavar van benne, hogyha a távoli helyen ugyanaz az ip tartomány (pl:192.168.1.xx) mint ahonnan el akarod érni, akkor nem megy.

(#10874) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

Na megvan... :W
Ugye a 192.x.x.x-es cumóka nincs benne a dockeres openvpn-as konfigban alapból.
A, kibővíti vele az ember
B, a docker container-en nyom egy details-t és megkeresi a "Gateway" sort a legvégén. Ez az amire szpeti40 a 10.x.x.x-es címet adta de ahogy látom kb. mindenkinél más.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 12/512

(#10875) doberman válasza Kinsiinoo (#10869) üzenetére


doberman
senior tag

Csak halkan kérdem:
1. - az omv szerverecskédről letöltött ovpn -t használod a telefonon?
2. - "belső" hálózaton működik?
3. - "kívülről" indítva ugye módosítottad a cél ip-t?

ha nem megy: a fenti sorrendben próbáld ki, tehát alhálózaton direkt ip-re, majd publikus ip- re, majd dns névre.
ja a vpn-nél dev vagy tun mód nem keverendő össze... android alatt tán dev mód nincs még megoldva.. de majd kijavít valaki ha marhaságot motyogok... de a tun bizton megy..

látom már megoldódott..

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#10876) szpeti40 válasza Kinsiinoo (#10874) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem mondtad hogy dockerben van az openvpn :B
Én technodad videója alapján csináltam a dockeres openvpn-as szervert, mindent be is állítottam, de a webes konfig lap nem jön be :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10877) lovi27 válasza Kinsiinoo (#10874) üzenetére


lovi27
addikt

Azért nem utólag kéne elmondani, hogy te az OpenVPN Access Server-t használod.
Az OMV4-ben OpenVPN plugin van és arról beszéltünk.
Ráadásul Docker... :D

(#10878) Kinsiinoo válasza szpeti40 (#10876) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

szpeti40, lovi27 #10869-ben írtam és válaszoltatok is rá :DDD

szpeti40 Magára az omv login screenjére gondolsz? Nekem a gateway azt hozza be és minden elérhető az adott portról.

lovi27 sima pluginek közül nekem nem sok minden tűnt "jónak", dockerbe fainak :DD

Samsung S23 Ultra 12/512

(#10879) szpeti40 válasza Kinsiinoo (#10878) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem az omv, hanem az openvpn-as 943-as porton lévő webuijára.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10880) Kinsiinoo válasza szpeti40 (#10879) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Gondolom próbáltad https-el, mert csak azzal hajlandó bejönni.

Samsung S23 Ultra 12/512

(#10881) szpeti40 válasza Kinsiinoo (#10880) üzenetére


szpeti40
addikt

A /etc/openmediavault/config.xml-ben is megcsináltad a módosítást? Az mntent résznél.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10882) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

az előző premissionok, kiosztások, bármi.... az megmarad a file-rendszerben, vagy csak a linux/OMV tárolja?

A kérdés arra irányul kell(ene) e bármit futtatni a fileokon, mielőtt újra megpróbálok mappákat megosztani?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#10883) lovi27 válasza sad_Vamp (#10882) üzenetére


lovi27
addikt

Van ami megmarad, van ami nem. Amit a fájl(ok)ban tárol az megmarad, amit listában azokat újra el kell készíteni. A Mappa megosztásokat újra meg kell adni, de hogy a létező könyvtáraknál tárol-e valamiket annak utána kell nézni.

Ebből ritkán van gond - konkrétan itt nem emlékszek panaszra. Én úgy gondolom nem a fájlokban tárolt infók miatt nem tudtad megosztani. Ha meg mégis, úgyis megmondod. :D

[ Szerkesztve ]

(#10884) sad_Vamp válasza lovi27 (#10883) üzenetére


sad_Vamp
őstag

a nyomi GPARTED meg már az OMV4-esben nincs a pluginok közt ügye? :D

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#10885) lovi27 válasza sad_Vamp (#10884) üzenetére


lovi27
addikt

Mlért ne lenne? Jó kis program. Ott van: OMV-Extrák / Kernel fül.
Sőt, még az OMV5-ben is... :DDD

(#10886) sad_Vamp válasza lovi27 (#10885) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Köszi!
... a kernel fület észre sem vettem eddig. mea culpa.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#10887) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok tegnap eljutottam odáig, hogy felraktam az OMV t az nwme ssd re ami 250 gb, ezután frissítettem a rendszert, MC telepít, beléptem web rol, a lemezkezelonel láttam hogy 210 gb szabad hely van az nwme ssd n, hát az elég sok, igy ubuntu live telepítő gparted felszabadítottam 170 gb, 40 gb hagytam a rendszernek, ezután a 170 gb ra meg csináltam a transmissiont, ami tökéletesen működik, és a rendszer is jól működik, szerintetek az nwme ssd meddig fogja bírni a transmissiont, 14.000 ft volt a boltba.

Bőcs mobilról írtam

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#10888) vadkörte válasza ooszi (#10887) üzenetére


vadkörte
addikt

"...szerintetek az nwme ssd meddig fogja bírni a transmissiont..."

Szerintem ne lihegd túl a dolgot. Lassan 6. éve megy egy 120-as OCZ Vertex III SSD az asztali gépemben, több TB I/O után is 100/100. Már a második hw-t szolgálja atomstabilan. (kopp-kopp-kopp) A 120-as első generációs Samu 840-esem is csak azért degradálódott 2%-ot, - 98/100 - mert nem tetszett neki, hogy éveken át 40-50°C-ban kellett működnie az azóta elhalálozott AMD fűtőműves laptopomban. (nem 24/7-ben ment. :) )
A NAS-omban egy 60-as ADATA - Isten tudja milyen modulos, ócóé volt, itt HA-n - kb. a 2. évét tapossa. Annak sincs nyűgje.
Ha kezd tönkremenni, feltéve, hogy engedélyezted a S.M.A.R.T.-ot, úgyis szól, de Te is észreveszed az instabil működésről.

Üdv. V. Körte

(#10889) sad_Vamp válasza vadkörte (#10888) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Haveromnak 2-3 év alatt vágta haza a rendszer+torrent a SSDket...szóval azért függ.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#10890) lovi27 válasza sad_Vamp (#10886) üzenetére


lovi27
addikt

Ezek szerint most nem volt gond a mappa megosztásokkal... :F

(#10887 ooszi)
Ha mégis számszerűsíteni szeretnéd, akkor a specifikációk között nézd meg a TBW (Terabytes Written) paramétert. A gyártó általában ebben adja meg, hogy mennyi TB írást garantál az SSD-re. Ha nem adja meg az kis értéket jelent. :DDD

1TB =1024GB, de ahogy a HDD gyártóknak, úgy biztosan az SSD készítőknek is maguk felé hajlik a kezük és ők 1TB = 1000GB értékkel számolnak. Azt te tudod, hogy naponta hány GB-t óhajtasz letölteni. Így egyszerű osztással megkapható a várható meghibásodás kezdete.

[ Szerkesztve ]

(#10891) ooszi


ooszi
senior tag

Köszönöm uraim, ha két évet kibír 14.000 ft ert akkor már jó vagyok.
Sajnos a smart-ot bekapcsoltam, engedélyeztem, de nem mutat adatokat róla, ez mert van.

BY ooszi

(#10892) ooszi


ooszi
senior tag

sziasztok van itthon egy wd black 500 gb 2.5 es vinyóm, gondoltam jobban járnék ha arra raknám a rendszert, sebbeségben mit számit ez? ha rendszer és torrent egy lemezről futna?

BY ooszi

(#10893) Kinsiinoo válasza szpeti40 (#10881) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

??? Nem csináltam módosítást, csak megtaláltam a gatewayt amivel elérem openvpn alól.

Samsung S23 Ultra 12/512

(#10894) sad_Vamp válasza lovi27 (#10890) üzenetére


sad_Vamp
őstag

dehogy sikerült.... most tette magát megint tönkre az OMV GPARTED-del...
Sima resize volt.... erre most nem találja a swapot.... (amúgy nemértem... mert régebben a swap ment előre, ez a szar meg hátra teszi..... de még csak a fizikai helye sem változott csak közé ment 1 HDD.... egyre jobban rühellem az OMV-t, nevetséges, hogy nincs a telepítőbe 1 normális particionál, nevetséges, hogy szánalmas hibákkal jön ki, nevetséges, hogy semmiből-sámli elromolhat az apply gomb.... meg satöbbi.... "kicsit" unom már.... :W :W :W

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#10895) Kinsiinoo válasza sad_Vamp (#10894) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Hát én nem tapasztaltam ilyen gyakran hibát, sőt egybe futottam csak bele, pedig véleményem szerint power user vagyok. :Y

Egy lemezes megoldásod van? Vagy ennyi fajta plugined (van egy pár ami outdated)? Esetleg még valami hw problémára tudnék gondolni, mert nagyon természet ellenes mennyiségű hibajelenség van nálad ezek szerint. :F

Samsung S23 Ultra 12/512

(#10896) lovi27 válasza sad_Vamp (#10894) üzenetére


lovi27
addikt

Tán, az volna a legjobb, ha most tartanál egy kis szünetet. :K

(#10891) ooszi
USB-re tegyél valamilyen rendszert és úgy ellenőrizd ki a hunyó a SMART miatt. Elvileg működnie kéne.
Mielőtt megvetted azelőtt kellett volna ezen gondolkodni, mert a 250GB NVMe SSD rendszernek való, nem tárolásra. Persze, ha egy másik rendszerhez kéne, akkor nyugodtan használd a kis WD HDD-t az OMV-hez, bírni fogja. Az OMV így is, úgy is RAM-ban fut és csak nem fogsz naponta több száz GB-ot letölteni, mert akkor belassulhat a rendszer. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10897) szpeti40 válasza Kinsiinoo (#10893) üzenetére


szpeti40
addikt

A docker konténer létrehozásra írtam és erre a részre pontosabban :K :U

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10898) sad_Vamp válasza Kinsiinoo (#10895) üzenetére


sad_Vamp
őstag

persze....HW hiba.... azért hibás a PHP modul meg azért nem megy a monitoring és azért vannak ezek a hibák másoknak ha utána nézel ugye? :D

amúgy azt esetleg elismerem, hogy mondjuk az AMD-t szarul támogatja a Linux közösség.... az benne lehet a pakliban. amúgy meg a 2essel bőven jól működött minden. a 3astól kezdődtek a problémák.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#10899) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Ha USB-re raknám a nyavalyás OMV-t akkor tényleg nem lehet USB-ről USB-re a gépben?
TDL - mondott ilyesmit a videójában.

Ki milyen USB kulcsal használja: USB2 vagy USB3?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#10900) Dadan01 válasza ooszi (#10892) üzenetére


Dadan01
senior tag

Nehéz azt kitalálni., hogy mire akarod az alap torrentezésen kívül használni, de alapvetően nem gond, mi lassulna? Nekem egy 16 gigás kínai vacak ssdn megy a rendszer, meg 2 wd red az adatoknak, de tesztüzemben volt nekem is egy meghjatón a rendszer és az adat is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.