Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) lovi27 válasza szpeti40 (#10599) üzenetére


lovi27
addikt

Nézd át manuálisan a rendszeren a könyvtárakat. Plusz 8-10GB fel fog tűnni... ;]

(#10602) szpeti40 válasza lovi27 (#10601) üzenetére


szpeti40
addikt

A boot mappában van sok nagy file, de nem merek törölni, nehogy baj legyen, innen mi az ami törölhető? :B

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10603) lovi27 válasza szpeti40 (#10602) üzenetére


lovi27
addikt

A legmagasabb számú, a legújabb kell. Valahogy az Extrák pluginban a Kernel fülön lehet, de már rég csináltam és most nincs felesleges... :DDD
Addig is amíg eszembe jut itt van egy leírás parancsokkal.

(#10604) footy válasza szpeti40 (#10592) üzenetére


footy
addikt

Nalam a docker containerek ettek meg a helyet.

(#10605) szpeti40 válasza footy (#10604) üzenetére


szpeti40
addikt

Na akkor lehet nálam is ez van 🤔
Majd ha egyszer rászánom magam gparteddel adok még helyet neki akkor.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10606) footy válasza szpeti40 (#10605) üzenetére


footy
addikt

Igy ki tudod deriteni:
sudo du -sh /var/lib/docker/

(#10607) szpeti40 válasza footy (#10606) üzenetére


szpeti40
addikt

11GB, a docker a ludas akkor :K
Köszi :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10608) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

Kezdek a Plextől agydaganatot kapni... A konfig továbbra is vígan bírja de ez a 1.16.6.1592 nonstop bufferelget local hálón TV-re. Nagyon nincs kedvem azzal vacakolni, hogy a docker verzió taget egyesével vissza nézegetem ,hogy melyik stabil még :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 12/512

(#10609) lovi27 válasza Kinsiinoo (#10608) üzenetére


lovi27
addikt

Találtam egy Plex fórumot. Hátha ott mondanak valami hasznosat...

(#10605) szpeti40
A tárhely bővítés az egyik lehetőség. A másik, kipucolni a felesleget.

(#10610) vasszarvas


vasszarvas
tag

Sziasztok,

Ma reggel le akartam tölteni egy filmet, de a távoli elérés nem működik, a transmission remote gui írja, "időtúllépés a kapcsolódás során". Szétszedtem a gépet, nem-e a hdd, de minden 100%-os a sentinel szerint. A total kommanderben sem találom már a hálózaton a letöltőgépet, böngészőben sem tudok belépni. Többször újraindítottam, de ugyanaz a helyzet. Lehet, a windows 10 frissített valamit? Nem is értem. Segítséget kérek, ha járt már valaki így, vagy képben van.

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#10611) szpeti40 válasza vasszarvas (#10610) üzenetére


szpeti40
addikt

A gépre monitort dugva mit látsz?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10612) HDR123 válasza vasszarvas (#10610) üzenetére


HDR123
tag

Kösd össze monitorral, nézd meg mit ír ki. Valamiért nem bootol be, el sok oka lehet.

(#10613) stigma


stigma
addikt

Hali, személy szerint lehet csak én várom de gondoltam bedobom a közösbe:
Openmediavault 5 (OMV5) Complete Setup and Install to Raspberry Pi 4

Architecktúra miatt a 4-es sokkal jobb mint a 3B+, régen kipróbáltam, de szerintem alapja lehet egy jó NAS-nak, mivel USB3.0-val rendelkezik, mégpedig 2db porttal + GB LAN-al.

Ha valakinek van már ilyen kiépítet reszere tesztelheté milyen az usb3-as sebesség.

Én kb 1 hónap múlva tesztelni akarok egy Rock64-et ami kb 3-4 hete van nálam de más és más rendszerekkel tesztelem, itt sajnos 1db Sata 3.0 van de a célnak ez is megfelelne.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#10614) K@riK@


K@riK@
csendes tag

sziasztok, segítsen nekem valaki.
4.1.25 arrakis fut egy asus z270 alaplappal, amin intel lan van.
ezt az OMV enp0s31f6 ként ismeri fel.
ha egy 10/100 switch-be dugom akkor simán hozza a 100Mb-et, de ha közvetlenül a 1Gb-es hálózatra dugom akkor olyan szinten lelassul hogy a bejelenkezési oldat is 30-40 mp.
dlna nézhetettlen.
nem segít az ujra inditás sem.
Találkozott már valaki ilyennel?
Lelkes amatőr vagyok!!

" áldja meg az ur azokat ,kik e kártyát kitalálták, megcsinálták, és azokat is akik árengedménnyel árusítják!"

(#10615) szpeti40 válasza K@riK@ (#10614) üzenetére


szpeti40
addikt

hogy néz ki a topológiád? mi a gigabit amibe dugod?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10616) K@riK@ válasza szpeti40 (#10615) üzenetére


K@riK@
csendes tag

köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál.

Közvetlenül a roterbe, akkor Gb a hálózat.

" áldja meg az ur azokat ,kik e kártyát kitalálták, megcsinálták, és azokat is akik árengedménnyel árusítják!"

(#10617) szpeti40 válasza K@riK@ (#10616) üzenetére


szpeti40
addikt

az a gép hova van dugva amiről próbálokozol? ha a másik gép is a routerbe van dugva akkor is lassú?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10618) K@riK@ válasza szpeti40 (#10617) üzenetére


K@riK@
csendes tag

omv gép--10/100 switch--router---gb switch---tv,rádio, egyébb gépek = müködik 100mb de csak az omv
omv gép--ruoter--gb switc ---hassú mint az állat, minden egyébb helyen.

kipróbáltam egy masik kábellel az omv és a switch között.
omv gép--10/100 sitch ( 1000mb kapcsolat lett), tökéletesen müködik.
Közvetlenül a routerre dugva az omv gépet lassu, de a router Gb kapcsolatot mutat.
asus ac68u a router.
Jó igy ,csak nem értem hol lehet a baj.

remélem érthetően irtam.

" áldja meg az ur azokat ,kik e kártyát kitalálták, megcsinálták, és azokat is akik árengedménnyel árusítják!"

(#10619) szpeti40 válasza K@riK@ (#10618) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát a szervert amúgy pont nem a 100-as sw-re dugnám, ha a gigabit sw-be dugod akkor jó?
Az omv gépben gigabites a hálókártya? Mondjuk ha a router gigabitet mutat akkor annak kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10620) Dadan01 válasza K@riK@ (#10618) üzenetére


Dadan01
senior tag

Az omw-n fix ip cím van beállítva? A hosszú válaszidő valami ip cím zavart jelez szerintem.

(#10621) chemand válasza stigma (#10613) üzenetére


chemand
tag

Próbáltam rpi4-et omv4 rendszerrel. Usb3-ra kötött hdd-vel(2.5") emlékeim szerint 100MByte/s körül volt az írás/olvasás (nagy állományoknál)

[ Szerkesztve ]

(#10622) osztraksajt válasza K@riK@ (#10618) üzenetére


osztraksajt
őstag

Azt nézd meg esetleg hogy rendes B-B kiosztású kábellel próbálod-e, nekem a crosslink kábel tudott ilyen furcsa lassulásokat okozni, hiába ismerte minden eszköz elvileg.

(#10623) K@riK@ válasza szpeti40 (#10619) üzenetére


K@riK@
csendes tag

fix ip cim van természetesen.
10/100 sw be és Gb sw-be jol megy nincs problema, hozza a maxot, de ha közvetlenül a routerre dugom akkor lelassul.
a router gb kapcsolatot mutat, az omv rendszernapló kiir valamit.
este ha hazaérek felteszem.

" áldja meg az ur azokat ,kik e kártyát kitalálták, megcsinálták, és azokat is akik árengedménnyel árusítják!"

(#10624) snorbi82 válasza K@riK@ (#10623) üzenetére


snorbi82
senior tag

Próbáld úgy, hogy a router osztja ki neki az ip-t. Egy próbát megér.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#10625) footy válasza K@riK@ (#10623) üzenetére


footy
addikt

Az ethtool eth0 mit mutat? Latsz hibakat ha ifconfig-gal lekerdezed az interface-t?

(#10626) stigma válasza chemand (#10621) üzenetére


stigma
addikt

Hali, köszi szépen, akkor már van egy újabb taggal bővül az OMV-s rendszerek single board tábora, mellyen jól is fut a rendszer.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#10627) lovi27 válasza stigma (#10626) üzenetére


lovi27
addikt

Nem kell félni, nem fogtok elveszni.. ;]
A letöltések szerint legalább annyian, hanem többen töltötték le a single board telepítőket.

(#10628) stigma válasza lovi27 (#10627) üzenetére


stigma
addikt

Hát igen, mondjuk itt ugye eléggé a szeren van a RPI-s imagek mert azok a leg kelendőbbek, viszont mint látom van más 4-es image más single boardra pl.: odroid, nanoPi vagy bármi más.

Szerintem ha valaki ért egy picit a linuxhoz, akkor elég kis helyen , egy elég jó 1-2 lemezes NAS-t összepakolhat ezekből és alapfunckiókra teljesen jók nem úgy mint a 20-30k-s egylemezes NAS-ok, melyek viccbe ilő 512MB rammal szereltek :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#10629) lovi27 válasza stigma (#10628) üzenetére


lovi27
addikt

Ez nem elegáns. Egy másik termék fikázásával a mienk semmivel sem lesz jobb. Ráadásul az összehasonlítással is gond van, mert az egyik azonnal beüzemelhető kész termék, míg a másik "csak" egy single board. Más a szerepe, célközönsége.

(#10630) stigma válasza lovi27 (#10629) üzenetére


stigma
addikt

Hali, bocs ha megbántottalak vagy nem megfelelőképp fogalmaztam, mert nem leszólni szerettem volna semmi illetve senkit.
Én emlékszem honnan indultam (Zyxel NSA325v2) NAS - igaz informatikus vagyok - de elég sok dolgot "DIY" módon tanultam, illetve hála az istennek youtube videok, review-k alapján.

Nem leszólni akarom a gyártókat, én is már 2-3 fajta NAS gyártó eszközét kipróbáltam, de magamnak mégis inkább OMV-t preferáltam, egyrészt mert free, sokat fejlődik és itteni ph!-s közösség sokat segít.

Az elmúlt 2-3 évben kezdtem el igazán ezzel foglalkozni, hogy ha valaki "low budget" NAS vagy eszközt szeretne mi legyen a kiinduló pont.
rPI 2,3,3B+, most Rock64 van nálam és az elmúlt években most érzem azt hogy ha valakinek bármit is ajánlanom kell merre menjek el.
Rpi 4-nél érkezett ez az ha egy külső 2,5-es HDD-t dugsz rá akkor az integrált chip ami az usb 3.0 -ért felel tökéletesen működik.
Ha ajánlanom kell ismerösömnek bármit mit vegyem akkor az alábbiak alapján döntök:
- Ha van valami kis Linuxos ,,buherálós" tudása, akkor mindenképp omv , mindegy hogy integrál t procis alaplap vagy NUC(barbone) PC alapokon, vagy épp single board úton.
- Ha nem igazán ért hozzá, akkor ,,előre csomagolt " Synology,Qnap-ot ajánlom neki.

Ez igény függő, ki mit szeretne, és ki mennyit fizetne egy jó komplett rendszerért vagy épp egy ,,dobozos" NAS-ért.
Nekem most sok-sok év után került a kezem közé egy belépő szintű 1 lemezes Synology DS118-as NAs, ami egy realtek procis NAS. Átlag usernek konfiguráltam és nagyon örült hogy minden 1 kattintással összehozható.
Én a ti segítségetekkel, hasonló áron egy időtálló és komolyabb épített NAS-t hoztam össze, viszont ezt egy átlag usernek oda nem adnám :DDD , mert az üzemeltetéssel gondok lehetnek.

Ezzel nem szerettem volna senkit vagy semmilyen gyártót lealacsonyítani , csak az a fura nekem hogy a mai világban életképesnek mondható egy NAS, 512MB rammal.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#10631) Patice válasza stigma (#10630) üzenetére


Patice
nagyúr

Jó olvasni ilyen "életutat" NAS terén.
Nálam pont fordítva volt, Synology-val kezdtem 2012-ben és 3 év után "jöttem le a szerről", aztán vágtam bele az OMV-be.
Az előzmények nélkül biztos sokkal nehezebb lett volna, de a Syno után eléggé ismerős volt minden. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10632) lovi27 válasza stigma (#10630) üzenetére


lovi27
addikt

Tudom, csak az RPi4 iránti lelkesedés mondatta veled, de szerintem a lelkesedés akkor helyes, ha marad a sajátunk dicséreténél. :R

Az 512MB RAM-mal kapcsolatban itt van a Debian ajánlata. Ha nincs desktop akkor az nem annyira kevés. Persze összetett feladatokhoz nem lesz elég, de aki ilyen NAS-t vesz az úgysem akar, és valószínűleg nem is képes rá. Ezért mondtam más a célközönség. Ráadásul azokban a NAS-okban rendszerint nem egy Linux disztribúció fut, hanem kifejezetten arra a hardverre írt és optimalizált saját szoftver. Tudták mennyi lesz a RAM és a feladatokat is aszerint határozták és oldották meg.

(#10633) vanos66


vanos66
újonc

Szia!
Nekem is lenne egy kis problémám. A nasom eddig hibátlanul működött, de valamelyik nap gondolt egyet és megváltoztatta az ip címét. Most az van, hogy a web interfészen nem érem el a nast, illetve elérem az új ip címen, csak éppen semmilyen tartalmat sem látok, és konfigurálni sem tudok semmit. Ilyenkor mi a teendő?? Hogyan tudnám visszaállítani az eredeti ip címet? Köszi előre is. :R

(#10634) divan válasza vanos66 (#10633) üzenetére


divan
senior tag

Szerintem legegyszerűbb a routerben fixálni a NAS ip címét.

(#10635) vanos66 válasza divan (#10634) üzenetére


vanos66
újonc

Teljesen laikus vagyok, ezért lehet, hogy a kérdés is az lesz. A routerben az új, vagy a régi ip címet állítsam be? És ha beállítom, utána újból látom majd a nas tartalmát a webes felületen?

(#10636) lovi27 válasza vanos66 (#10635) üzenetére


lovi27
addikt

Először írd be az újat, és ha azzal nem működik próbáld meg a régit. Bajt nem tudsz okozni egy IP címmel. Ha nem állítottad el az OMV alap helyzetben DHCP-re van állítva, azaz várja a hálózat használatához szükséges beállításokat.

(#10637) doberman válasza stigma (#10630) üzenetére


doberman
senior tag

.... Dlink dns-313 -al kezdtem a nassolást.... 325MHz 32 Mb ram... Webian okosítással... :K
most is vigyorog egy a műhelyben.. 7/24-ben 2. backup-ként már vagy 10 éve... én értékelem az 512Mb ramot :B .

anno még hirdettem az igét a Freenas mellett, de egyre növekvő hw éhsége miatt a megjelenő OMV azonnal meggyőzött...

8lnu

(#10638) K@riK@


K@riK@
csendes tag

Köszönöm a segítségeket, egy kábelcsere megoldotta a problémát.
Bár kicsit akkor is furcsa.

más:
a torrentet sikerült, docker nélkül telepíteni.
lehet ip camerát is valahogy docker nélkül?
ami videokat nézegettem ott usb kamerákat telepítenek, dockerben.

" áldja meg az ur azokat ,kik e kártyát kitalálták, megcsinálták, és azokat is akik árengedménnyel árusítják!"

(#10639) vanos66 válasza lovi27 (#10636) üzenetére


vanos66
újonc

Köszönöm a tippet. Visszaállítottam a routerben a régi ip címre, de csak félig működik a dolog. A total commanderen keresztül már látom a teljes tartalmat, és tudok törölni, másolni, a webes felületen viszont továbbra se látok semmit. Ennyi fogad, amennyi a mellékelt screenshoton van. Ha esetleg lenne még valami tipped. Örök hála... :)

(#10640) osztraksajt válasza vanos66 (#10639) üzenetére


osztraksajt
őstag

Olyan mintha nem admin felhasználóval lépnél be.

(#10641) lovi27 válasza vanos66 (#10639) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, a webes beállításokhoz mint admin kell belépni.

[ Szerkesztve ]

(#10642) vanos66 válasza lovi27 (#10641) üzenetére


vanos66
újonc

De másképpen nem is tudok belépni csak adminként, mert csak nekem volt hozzáférésem, és a jelszót sem változtattam meg. Csak ez az ip címes mizéria volt.

(#10643) lovi27 válasza vanos66 (#10642) üzenetére


lovi27
addikt

Kattints a Felhasználó menüre és a kinyíló ablakban a Név sorban láthatod milyen névvel léptél be.

(#10644) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

Egyetértek az előttem szólókkal, az egy abszolút teljesen sima user profil 0 hozzáféréssel.

Samsung S23 Ultra 12/512

(#10645) vanos66 válasza lovi27 (#10641) üzenetére


vanos66
újonc

Nagyon köszönöm, hogy segítettetek, végül is megoldott a probléma. Inkább nem mondanám el, hogy mit rontottam el, mert nem akarom égetni magam, hogy mekkora balfék vagyok. :W Szóval hálás köszönet, sikerült. :R

[ Szerkesztve ]

(#10646) lovi27 válasza vanos66 (#10645) üzenetére


lovi27
addikt

Ne ostorozd magad, mindannyian hasonlóan kezdtük...

(#10647) fonok87 válasza vanos66 (#10645) üzenetére


fonok87
aktív tag

Tavaly vágtam neki az OMV használatának abszolút nulla linuxos ismerettel. Ha tudnád hány ilyen élményem volt... :DDD

Truss me, I'm an engineer.

(#10648) ht42 válasza vanos66 (#10645) üzenetére


ht42
senior tag

Írd csak le nyugodtam mit qrtál el, valaki abból is fog tanulni. Meg hát hadd röhögjünk egy kicsit :DDD
Ha tudnád, hogy én miket balf@szkodtam...

(#10649) lovi27 válasza vanos66 (#10645) üzenetére


lovi27
addikt

Ha meggondolod magad engem is érdekel mit rontottál el, mert szerintem az nem is hiba, ha valaki admin helyett felhasználóval lép be a WebGUI-ba. Márpedig a kép alapján csak ennyi történhetett.

(#10650) Semin válasza lovi27 (#10649) üzenetére


Semin
senior tag

Ezt én is elkövettem anno, jött is a szemem mint a csigának mire rájöttem, hogy balf@sz voltam ...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.