Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Flowtation válasza bvvitya (#9050) üzenetére


Flowtation
őstag

LINK

OMV feltelepítés után, amikor még egyben van a lemez: Ez egy linux mint, kiirod rufussal, erről bootolsz, elindul live módban (azaz a penről fut). Megkeresed a gparted-et, onnan meg elvileg ugyanúgy tudsz vele dolgozni. Tehát megkeresed a vinyódat, aminek elméletben az sda1-nek kell lennie (ellenőrizheted a méretével is, ami 300Gb), és ugyanúgy csökkented mint az OMV-s verzióval. A fennmaradó helyre csinálhatsz egy partíciót, ha gondolod. Ezután kilépsz, kihúzod a pent, és ha minden oké, akkor indulnia kell az OMV-nek, immár a kisebb partícióval.

Ennek működnie kell, nekem ezzel régen ment is, de most nem próbáltam, már belaktam a gépet, nincs kedvem újrahúzni.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#9052) ht42 válasza bvvitya (#9048) üzenetére


ht42
senior tag

Amennyire én tudom a particionálás után 3 partíciónak kell lennie a vinyón:
1. Rendszer
2. Linux Swap
3. Adat

Hirtelen nem emlékszem, lehet hogy a swapnak a végén kell lennie...

Neked így van?

[ Szerkesztve ]

(#9053) lovi27 válasza bvvitya (#9050) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem az OMV által kínált módon kéne átméretezni a partíciót, mert más hiba is lehet az ok, ami csak az átméretezéskor jön elő.

Tehát rendesen működjön az OMV, legalább egyszer legyen újraindítva. Már telepítve legyen az Extrák plugin és az ott felkínált GParted Live lehetőséggel csinálni az átméretezést. Persze tudom ez így kicsit bonyolultabb, nehezebb lesz egy OMV-vel most ismerkedőnek, de nem lehet megúszni, egyszer meg kell ismerkedni az OMV-vel. :K
A biztonság miatt csak a rendszerdiszk legyen csatlakoztatva (rádugva)!

(#9054) Flowtation válasza lovi27 (#9053) üzenetére


Flowtation
őstag

Én is így csináltam, mégse lett jó. Mondjuk persze legyen egyszer beindítva, be is kell, hogy fel tudd rakni az extrát, meg a gparted live-ot, plusz legyen teljesen friss a rendszer, hátha ez okozza gondot.

(#9052) ht42
Telepítés után csak 2 lesz, rendszer és swap. Azért csökkentenénk, hogy ne legyen a rendszer feleslegesen többszáz giga.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#9055) ht42 válasza Flowtation (#9054) üzenetére


ht42
senior tag

Ez ok, de a swap kell a liunuxnak, azt nem bántjátok?. Szerintem azt átméretezni sem lehet csak úgy ukmukfukk...

(#9056) Flowtation válasza ht42 (#9055) üzenetére


Flowtation
őstag

Ha nem nyúlsz a swaphoz, akkor az nem változik. Csak az előtte levő rész van babrálva, elvileg ennek nem kellene fennakadást okozni. Amúgy nem kell a swap, csak ajánlott, de az is inkább akkor ha kevés a ram. Leeht, hogy rápróbálok én is egy live-al, hátha. Végül is nem sok a belakás újra, majd megnézem mennyi sör van itthon... :DDD

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#9057) lovi27 válasza Flowtation (#9056) üzenetére


lovi27
addikt

Persze nem kell, de mind a mai napig létrehozza a Linux telepítő. Az az 1-2-3 GB nem oszt és nem szoroz ebben a több száz GB-os világban...

(#9058) bvvitya válasza lovi27 (#9053) üzenetére


bvvitya
aktív tag

NA akkor eddig amira jutottam :D
Hát nem előrébb de dokumentáltam a folyamatot hogy hát ha így könnyebben tudtok segíteni.

előzmény:
- feltelepítve a rendszer
- Omv extra felrakva
- teljes frissítés
- újraindítás is meg volt
- leírtak szerint Gparted iso felrakása rendszer újra indítás

Mi lehet a gond?

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#9059) lovi27 válasza bvvitya (#9058) üzenetére


lovi27
addikt

Milyen rendszer van telepítve?

(#9060) bvvitya válasza lovi27 (#9059) üzenetére


bvvitya
aktív tag

A legújabbat telepítettem 4.1.3 azt hiszem

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#9061) doberman válasza bvvitya (#9058) üzenetére


doberman
senior tag

hmm a hibaüzenetben legelől egy NFS server-client hiba.
majd a végén a Swap hiba.

ötlet: telepíts egy debian netinst -et. a particionáló résznél szépen készíts 3 particiót, -swap, sys és data. telepedjen a sys-re onnan is bootoljon (grub), desktop nem kell, az ssh-t engedélyezd! . ha kész akkor telepítsd az omv-t parancsorból... (a swap értékét majd a telepítő beállítja -a többibe belenyúlhatsz)
a data lesz az adataidnak.

nálam így készült, semmi hiba...

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#9062) bvvitya válasza doberman (#9061) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Húúú Hát megpróbálhatom egy kicsit bonyolultnak tünik.
Viszont ez esetben kérnék egy kis segítséget.
Egy konkrét linket ami USB-re rakható mivel nincsen dvd meghajtóm.

partíciokat magam kell megcsinálni? ext4 legyen a rendszer tipus?
valami különös dolog amire figyelni kell telepítés során?

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#9063) bvvitya válasza Flowtation (#9051) üzenetére


bvvitya
aktív tag

@Flowtation ,na kipróbáltam a te módszered is
Sajnos ez se jött össze ami szintén érthetetlen számomra
megcsinálom a méret csökkentést de hiba üzenetet dob a végre hajtásra kattintva, és ezt csinálta ubuntu Live alatt is.

[ Szerkesztve ]

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#9064) lovi27 válasza bvvitya (#9060) üzenetére


lovi27
addikt

De mi foglal el közel 8GB-ot? Dupla annyi mint szokott. Érdekes lenne miket csináltál előtte, de mindegy.

Ott van az Összefoglalóban a Debian netinst telepítés linkekkel együtt. És utána az OMV is.

(#9063) bvvitya
Ezért kéne legalább egyszer végigjárni, hogy pontosan mit csinálsz.

[ Szerkesztve ]

(#9065) bvvitya válasza lovi27 (#9064) üzenetére


bvvitya
aktív tag

OK akkor össze írom elejétől :D

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#9066) bvvitya válasza lovi27 (#9064) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Ezt töltöttem le : LINK
- Rufussal USBre téve.
- Telepítés végig leírtak szerint (tükör magyar)
- telepítés után apt update
- apt -y full-upgrade
- omv-initsystem

Majd windows alól webws kezelőn
- Extrak telepítése
- GParted leírtak szerint

Szerintem az égvilágon semmit nem csinálok másképpen mint ahogy az összefoglalóban le van írva.

Konfigurációm:
Egy Acer laptop aminek hiányzik a kijelzője.
E1-530 típusu, 2117U proci, Intel HD graphics, 4GB Ram, 320GB HDD majd ha fel álna a rendszer menne a dvd helyére 750GB Hdd.
Lan vezetékesen csatlakozom a wifit nem használom.

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#9067) doberman válasza bvvitya (#9062) üzenetére


doberman
senior tag

Ne félj tőle, a folyamat szinte teljesen automatikus, az elején kérdez ezt azt, de tudod mit? Itt egy YT video (8perc) a 4. perctől van a particionálás.
sztem ha végignézed láthatod, hogy nem ördögtől van a linux telepítés.. (de VirtualBox-ban is gyakorolhatsz)

igen, segítünk ha gondod van.

8lnu

(#9068) doberman válasza bvvitya (#9062) üzenetére


doberman
senior tag

bocsi lemaradt a link, innen tudod letölteni, a gépednek megfelelő iso filét (linkeltem volna konkrétan is csak nem ismerem a hardvered)
ezt keresd:

ha 64 bites a processzor akkor az amd64-re van szükséged. ha régebbi pl celeron, p4 stb akkor az i386-ra van szükséged.
az iso filét írd ki pl Rufus-al.. ha kész akkor bootolj és gyakorolj...
(de sztem elsőre fog sikerülni.)

8lnu

(#9069) vadkörte válasza bvvitya (#9063) üzenetére


vadkörte
addikt

Nálam így van felosztva és elrendezve az SSD. Így működik a rendszer rendesen.

Emlékeim szerint a GParted live-val méreteztem át - ezt töltheted le OMV alól is, csak én egy live verziót írtam ki pendrive-ra - de ez kb mindegy is.
Amikor nem ezzel az elrendezéssel volt felosztva vagy összeomlott, vagy "csak" nem tudott boot-olni.

(#9067) doberman:
Nem mindenkinek evidens egy linux telepítés - az más kérdés, hogy a Debian ha nem kotorsz bele, kb. hülyebiztos - pláne akkor ha maga a rendszer is idegen.
Az egy állapot, hogy pár éve kissebb nagyobb megszakításokkal ismerkedek a linux lelkivilágával, de komolyabb konzolos mókába nem mennék bele és alavetően még mindig Windows-osként gondolkodok.
Igaz képes voltam fél napig bohóckodni, hogy a laposon a partícikiosztás a Manjaro alatt olyan legyen, amilyet én szeretnék. (home külön "meghajtó"n, valamint külön egy adat partíció is)

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#9070) nemurea válasza bvvitya (#9066) üzenetére


nemurea
aktív tag

Nem Te rontottad el, elég fura módon, úgy látszik, az OMV4-hez egy régi e2fsck van csomagolva, valószínűleg az alap Debian még azt tartalmazza (?). Google-be ha annyit írsz be, hogy 'e2fsck uns', a legelső, automatikus felajánlása ez: 'e2fsck unsupported feature metadata_csum' (nahát, másnak is ez a problémája). Ezt találtam így gyorsan egy magyarázatnak.

Viszont ez azt is jelenti, hogy pl. amit vadkörte ajánl, ahogyan ő csinálta, az jó lehet a te esetedben is: ne az OMV4 extrájában szereplő gparted-et használd, hanem készíts egy másik live CD-t, egy friss disztrót, ami friss gparted-et és e2fsck-t tartalmaz. (Javaslom a Rescue CD-t.)

Vagy én is bátorítalak a netinstallos vonalra (bár ha a Debian tárolóiban még a régi verzió van, az probléma lehet).

Vagy SSH-n töltesz le a meglévő rendszeredre egy friss e2fsck-t - de ha az auto upgrade ezt nem frissítette, akkor ez problémás lehet.

Egyébként ez a lényeg:

"metadata_csum stands for “Metadata Checksums” which is available for Ext4 file systems since Linux 3.6 but isn't supported by the file system tools until v1.43"

(#9071) nemurea válasza vadkörte (#9046) üzenetére


nemurea
aktív tag

@vadkörte: :R

@lovi: látom, van az Összefoglaló alatt egy FAQ, lehet, érdemes lenne ezeket a hosszabb, hardverspecifikus, vagy más szempontból hasznos hozzászólásokat időről-időre belinkelni ide.

@PH-istenek: tök hasznos funkció lenne, ha a hsz-eket meg lehetne tag-elni, és a tag-ekre rákeresni, sokkal hatékonyabban lehetne megkeresni a hasznos információkat.

(#9072) bvvitya válasza nemurea (#9070) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Először is nagyon köszönöm mindnyájatoknak!!!

@nemura

Újra rakom és meglátjuk mi lesz :D
Pendrive előkészítve particionálásra.

@vadkörte
Megpróbálom a verziód

@doberman
Sajnos elsőre nem jött össze valószínűleg a particionálásnál vétetem na meg ott hogy grafikus felületen csináltam. a végén mikor kérdezi milyen csomagokat vagy miket rakjon bele ott meg vagyok lőve.

Nem adom fel :D
Ma még újra rakom és kipróbálom namura és vadkörte vegyített verzióját :D

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#9073) nemurea válasza vadkörte (#9069) üzenetére


nemurea
aktív tag

Na ez az elrendezés sem magától működik, hanem 'ön'-től :DD Ebben valószínűleg benne van egy grub reinstall, mivel mozgattad az sda1-et.

(#9074) nemurea


nemurea
aktív tag

Bocs a flood-ért, de lejárt a szerk idő: szomorú vámpír fórumtárs volt az első fecske, mert (sok más probléma mellett) nála is összeomlott az OMV a particionálás után, visszaolvastam, egy hete volt kb. a képernyőmentésekkel megtámogatott hozzászólása. És az egyik fotó végén ugyanúgy a SWAP-nál akadt el a folyamat, ugyanúgy buszhibával (bármit jelentsen is ez), mint ma itt többeteknél.

Szóval ez jelenleg nem egyedi probléma.

(#9075) bvvitya válasza vadkörte (#9069) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Köszönöm vadkörte ez működött el se hiszem :D végülis csak egy napom ment rá kisebb nagyobb szünetekkel :D

@ nemurea
Köszönöm a particionáló program tipped nagyon hasznosnak bizonyult!

Köszönöm mindenkinek!
Akkor mehet a menet ismerkedem tovább és jövök ha kellettek :D

Nagyok vagytok! :R

Amit meg teljesen elfelejtettem hogy

:C :C :C BÚÉK :C :C :C

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#9076) vadkörte válasza bvvitya (#9075) üzenetére


vadkörte
addikt

Ez a lényeg. Hogy sikerült. Hidd el örülünk mindannyian, ha tudunk segíteni valakinek, megoldani a problémáját.

(#9073) nemurea:
Nevetni fogsz, de nem volt grub reinstall.
A v2 óta foglalkozok az OMV-vel, kb. azóta használok adat partíciót is. A v2 és a v3 esetén az Összefoglaló alapján végeztem a partícionálást és semmi gondom nem volt.
A v4-nél egy már belakott és működő rendszernél próbálkoztam. Összeomlott. Először az OMV, utána az én idegrendszerem - éjfél felé járt - reinstall, a meztelen OMV-t partícionáltam át, megint összeomlott. A SWAP-ot nem találta, emlékeim szerint szintén dobott egy buszhibát és már a grub után elakadt. Gondoltam én rontok valamit el, de éjjel kettőkor már inkább aludni szerettem volna.
Aznap este újra telepítettem, egy akkor letöltött GParted ISO-t írtam ki egy a fiók mélyéről előkotort 1GB-os mSD-re és azzal partícionáltam át, nem töltöttem le az extákhoz tartozó Gparted-ot (egyébként a kettő nyúlsz@r egyforma, talán a letölthető néhány tized alverzióval frissebb...) az Összefoglalónak megfelelően. Nos ismét telepítés lett a vége. Mérgemben úgy döntöttem, hogy ro{&}@dj meg te átok, ha a meghajtó végére nem megy, majd megy az elejére.
Nem akartam, hogy lehülyézzetek a tudatlanságomért, így inkább hallgattam, mint az a bizonyos a fűben és megoldottam a problémát... :DDD
Az eredményt láthatod a linkelt képen. :)
Igaz azóta már egyszer újra kellett telepítenem - tanulság? ne ba&@#dj az fstab-bal ha nem vagy 100+1%-ig biztos a dolgodban, élő rendszeren pláne ne - és már eleve így végeztem a partícionálást. Elsőre működött.
Ez nem jelenti azt, hogy ez egy univerzális megodás. Ami ezen az ősöreg Atom + SiS-es gépen beválik, nem jelenti, hogy egy 10 évvel fiatalabbon is be fog.
Vámpír barátunk litániáinál kicsit eltört bennem valami és egy időre áttettem magam read_only-ba.

Nem vagyok informatikai analfabéta, de a rendszerszintű mondókátok nagy részénél csak pislogok, mint a hal a szatyorból. Ok, tudom mi az a grub és hasonló állatfajok, de egy ilyen hibánál pl. csak lesek és lövésem sincs, se a hiba okáról, se a megodásról. Max próbálkozok, mint a kiskutya...
Bocs a hosszú léért.

Ja és B.Ú.É.K.!

Üdv. V. Körte

(#9077) lovi27


lovi27
addikt

Látom sikerült. Ez a lényeg.
Az okra még visszatérünk, mert volt itt minden mint a búcsúban... :D

(#9078) doberman


doberman
senior tag

Nagyot játszottatok itt este, és lám lett eredmény... :C . -tartsuk meg ezt a jó szokást, a segítség mindenkinek jól esik- ezt az infot pedig esetleg linkelni kellene az összefoglalóba ... :C :C :C

(mikor reprodukálni akartam a hibát ezek szerint azért nem sikerült mert mindenhez Hiren's -et használok illetve az azon lévő GParted-et... az meg elég régi)

8lnu

(#9079) nemurea válasza vadkörte (#9076) üzenetére


nemurea
aktív tag

Már csak tényleg egy(-két) mondat és OFF(line)-ba helyezem magam: a Linux ilyen. Néha a fejem verem a falba, annyira makacs, máskor a jogosultságokkal sz*patja a Win-en nevelkedett egyszeri usert. Amikor már azt gondolod, egy részterülethez egész jól értesz (és ebben nagyon sok munkaóra van), akkor is jön egy olyan helyzet, ami ezt felülírja, és új dolgokat kell megtanulni, ld. a tegnapi gparted+e2fsck esetet (vagy a Te esetedben ugyanez korábban). Nálam már a kedvencekben külön linkgyűjtemény van a nem boot-oló rendszer megoldásaihoz :)

De ettől függetlenül én nagyon szeretem, részben a kihívás miatt, részben azért, mert sokkal hatékonyabban használja ki a rendszert, mint a Win, és sokkal inkább bele tudsz nyúlni a működésébe. A mostani kihívás: a nappaliban lévő, tévére kötött médiapc-n a vezeték nélküli billentyűzetbe kellene varázsolni F1-F12 gombokat, amelyek nincsenek rajta -> keyboard remapping. Eddig 3-4 óra telt el csak a szituációval ismerkedéssel :DDD

(#9080) Flowtation


Flowtation
őstag

Én is örülök, hogy működik. Bár én még nem vágtam bele, de elvileg lesznek új vinyóim, akkor meg már miért ne. Ácsingózom egy pici ssdre is, csak lusta ganaj disznó vagyok rendelni... :DDD

(#9057) lovi27
persze létrehozza, én csak általánosságban írtam, hogy nem létfontosságú, ha meg ott van akkor persze nem bántjuk.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#9081) lovi27


lovi27
addikt

Azt hittem eddigre lesz eredmény, de nem tudtam egyértelműen produkálni a jelenséget. Ma 7 vagy 8-szor telepítettem újra és particionáltam a rendszerdiszket, de ebből csak egyszer fordult elő ez a hibajelenség. Pedig szeretném tudni mi történik. Sajnos az nagyon lassúvá teszi a próbát, hogy egy kísérlet után lehet megint újratelepíteni az OMV-t.

vadkörte
Az általad alkalmazott mód, hogy az elejét mozgattad el a partíciónak valóban segített a hibás működés után. A társnak is ez segíthetett. Ez viszont játék a tűzzel, de legalább is pontosan kéne tudni mi történik. Ilyenkor a GParted is figyelmeztet, hogy ebből lehet baj. Próbáltam ide-oda is mozgatni a partíciót, de most akkor se volt gond. Kár, hogy akkor szégyenlős voltál amikor ezzel találkoztál és nem szóltál nézze már meg más is miért van ez így.

nemurea
Az OMV 4 ISO-val nincs gond, jól használható. Aki meg előbb inkább a Debiant akarja telepíteni arra is ott a megoldás az Összefoglalóban. Már kettő is. De nem kell feltétlenül. Egy fals hibaüzenetből meg nem szabad messzemenő következtetéseket levonni.

doberman
Ha van olyan link ami megállja a helyét és általános, nem egyedi eset kerüljön az Összefoglalóba. Én meg azt kérem tőled is és a többiektől is, hogy azok a linkek ne egyedi hozzászólásokban ismétlődjenek. Vegyük rá közösen az új felhasználókat először olvassák és használják az Összefoglalót.

(#9082) netuddki6 válasza bvvitya (#9058) üzenetére


netuddki6
csendes újonc

Én is ezzel szórakoztam napokat, mire megtaláltam a Gparted live-ban a megoldást:
Amint kész van a partícionálással, újra kell írni a partíciós táblát. Ezt a partíció, ellenőrzés menüponttal tudod megtenni. Ez után bootolnia kell.

(#9083) netuddki6


netuddki6
csendes újonc

Kérdésem a következő lenne:
Létezik OMV-re olyan kliens, ami támogatja az autodl-irssi vagy hasonló funkciót?
Ha lehetséges, webes kezelőfelülettel.

(#9084) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Volt most valami olyan frissítés ami megint letiltott valami hálózatos dolgot?
Az otthoni szerveremet eddig láttam, ma akartam TCvel belépni a megosztott mappába de nem tudok mert nem látja a Win 10 :(

(#9085) lovi27 válasza cekkk (#9084) üzenetére


lovi27
addikt

Ilyenkor manuálisan írd be a címet, az szokott segíteni. Pl.:kétszer backslash (fordított törtjel) hostnév backslash csillag pont csillag kilistázza a samba alatt megosztott könyvtárakat.
\\MYNAS\*.*

Ja, és nálam semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#9086) lovi27 válasza netuddki6 (#9082) üzenetére


lovi27
addikt

Kár, hogy nem mondtad előbb. :O Tudtam volna mást csinálni. :DDD De igaz! :C

Én is hasonlóra jutottam, csak ahhoz előbb valós HDD-n kellet próbálnom, amit utána még lehetett vizsgálni, változtatni. Napközben virtuális HDD-n ekkor már csak az újratelepítés maradt.

Ez megmagyarázza miért volt jó amikor vadkörte bátor módon az elejét mozgatta el. Ekkor kötelező az ellenőrzés amit a program automatikusan megcsinál, míg ha az eleje nem változik akkor valószínűleg nem, mert elvileg nincs rá szükség. Elvileg... :D

Neked is és a többi segítőnek is köszönet! Egy szivattyúval megint kevesebb... ;]

(#9087) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

srácok a particionálós problémára ez a megoldás ITT

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#9088) cekkk válasza lovi27 (#9085) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm a segítségedet de nem működik sajnos. :(
Nem tudom mi lehet a baja, de szerintem a Winnel van a gond mert a workgroup-t sem látom :(

(#9089) sad_Vamp válasza cekkk (#9088) üzenetére


sad_Vamp
őstag

esetleg keress rá az "enable/disable SMB in Win10" stílusú cikkekre, lehet segít valamelyik.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#9090) cekkk válasza sad_Vamp (#9089) üzenetére


cekkk
veterán

Érdekes, ha beírtam a \\ipcímet akkor látja, de ha csak simán a nevét vagy a hálózatra kattintok rá ott nem látja. nem értem mi a baja :)

(#9091) CheGhost válasza lovi27 (#9086) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Ha a virtuális gépet klónozod, mielőtt a partícionáláshoz kezdesz, akkor nem kell mindig az újratelepítéssel foglalkozni.
Vagy félreértettem valamit? És arra gondoltál, hogy nem tudod ezután már működésre bírni?

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#9092) rnagy


rnagy
tag

Sziasztok !

A Flash Memory plugint hogyan kell ki/be kapcsolni?
OMV3.0.99 - BPI-M1-en használva (SD kártya gyilkos :) )
A 2.xx alatt sima ügy volt, de ez a 3-as alatt hogyan kell megtenni, nem tudok rájönni.

Továbbá ha menteni akarom, akkor mit kell választani a felsorolt verziók közül ? :

Köszönöm :
R

Én bú alakban vejendészen

(#9093) lovi27 válasza rnagy (#9092) üzenetére


lovi27
addikt

A rendszer az EXT4-en van, a két paraméter meg a BTRFS-hez van írva. Szerintem a másikhoz, az EXT4-hez kell írni. Amúgy a plugin a telepítéssel már működik, ez csak további két hatás javítás.

A második kérdésnél a menteni kívánt fájl nevét kérdezi. Ha az, akkor csak egy ENTER kell.

(#9091) CheGhost
Félreértetted, másról volt szó. A rendszerdiszk átméretezéséről és ha megsérül a rendszer.

(#9094) lovi27 válasza rnagy (#9092) üzenetére


lovi27
addikt

A SWAP partíció meg valamiért nincs bejegyezve, így azt nem kell kiremelni.

(#9095) bvvitya


bvvitya
aktív tag

Sziasztok!
Újból itt lennék!
Remélem ez még belefér a a témába ha nem akkor kérlek segítsetek hol kérdezzek.
Szóval lenne egy OMV4 amin a otthoni hálózaton keresztül szépen elérek a megosztott adatokat, megy a torrent is Transmission vezérlés is megy. Ébreszteni is tudom a gépet hálózaton keresztül.
Regisztráltam magam a Noip.com-on mivel nem rendelkezem fix ip címmel és szeretnék hozzá férni az adatokhoz bárhonnan mivel sokat vagyok úton.
Erről valami szájbarágós leírás vagy videó lenne valahol?

Addig sikerült eljutnom hogy a noIP által adott IP címet begépelve a böngészőbe az OMV webwes felületét érem el. ez is valami már mert így tudom konfigolni távolról is a OMV-t, de a fáljaim hoz hogyan férek hozzá?

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#9096) Pelican válasza bvvitya (#9095) üzenetére


Pelican
őstag

FTP-n például, ha beállítod az FTP szervert.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#9097) ht42 válasza bvvitya (#9095) üzenetére


ht42
senior tag

Én VPN-t használok. A routerem tudja az OpenVPN-t. Ha nem tudná, akkor az OMV is tudja.

(#9098) lovi27 válasza bvvitya (#9095) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor a routered kezeli a no-ip.com-ot, ugye?
Az smb megosztások távoli eléréshez én is az OpenVPN-t használom, de én az OMV plugin-jával.
De ha az ajánlott ftp-t akarod használni, vagy ahogy én a Plex Media Servert, az ezek működéséhez szükséges megfelelő portok kinyitásakor a NAS-od helyi hálózati címét rendeled hozzá. Ennyi a titok. Remélem érthető.

(#9099) Flowtation válasza ht42 (#9097) üzenetére


Flowtation
őstag

Erről nincs egy leírásod? Openwrt-t használsz esetleg?

(#9098) lovi27:
Ez a megoldás is érdekelne. Már régóta foglalkoztat a dolog, de még nem igazán foglalkoztam vele.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#9100) lovi27 válasza Flowtation (#9099) üzenetére


lovi27
addikt

A kettő között az a lényegi különbség.hogy ha a routered kezeli az OpenVPN-t akkor a helyi hálón lévő összes smb megosztást eléred (PC és NAS), míg ha az OMV akkor csak a NAS megosztásait. De ha én távol vagyok akkor nem megy a PC-m se, így nekem ez nem hátrány. ;]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.