Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) doberman válasza soldi3r (#9500) üzenetére


doberman
senior tag

jó választás..
néhány kattintás és működik.
kliens kell hozzá, de van minden platformra. (androidon a TAP eszköz macerás, használj TUN-t ami alapértelmezett)
( a létrehozott tanúsítvány kell a kliensnek)

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#9502) #48613632


#48613632
törölt tag

Üdv
Nem gondolom, hogy ennyiből bárki megoldást fog találni, de hátha van valami, ami egyértelmű, így egy próbát megér.
OMV alapokon van etetve a HTPC-m, SMB-n keresztül, és időnként befreezel a film. Megáll a lejátszás, a kép ott marad kifeszítve, a hang megáll, majd kb fél perc elteltével, visszalép a Kodi a filmből oda, ahonnan elindítottam.
Nem vagyok abban sem biztos, hogy ezt az OMV okozza, lehet akár HTPC is, csak korábban, amíg a Zyxelről etettem, ilyesmi nem volt.

(#9503) Pelican válasza #48613632 (#9502) üzenetére


Pelican
őstag

Az OMV tud NFS-t is, próbáld meg azzal ha a htpcd tud olyat.
Nálam az SMB és az NFS (sőt a minidlna) is tökéletes akár UHD BD-re is.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#9504) ht42 válasza #48613632 (#9502) üzenetére


ht42
senior tag

Nálam volt ilyen...
A vége vinyócsere lett. Így kezdődött, mint nálad, akadások visszaugrások, aztán a feliratot nem tudta betölteni, nem lehetett léptetni előre-hátra, a sorozat egyik részét lejátszotta a másikat nem, aztán teljes vincseszterhelál. 3-4 nap alatt zajlott le a folyamat a világhírű WD Red vinyóval, a garancia lejárata után 1 héttel :W

(#9505) soldi3r válasza doberman (#9501) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszi, de vegul a routert VPN-eltem be.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9506) chemand válasza nemurea (#9499) üzenetére


chemand
tag

Jelenleg ott tartok, hogy túrom a netet, keresem a megoldást a jelenségek alapján. Gyanúm szerint az USB portból folyó áram nem egyenletes, ezért előfordul hogy nem kap elég áramot a hdd ezért történik a le- majd felcsatlakozás. Most külső tápos usb hub-bal tesztelem, egyelőre hiba nélkül megy 1 órája.

[ Szerkesztve ]

(#9507) Flowtation válasza soldi3r (#9505) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Erről, akár privátban nem tudnál adni adni egy bővebb leírást? Ha esetleg a routeren OpenWrt-t használsz, az maga lenne a bódottá! :)

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#9508) lovi27 válasza chemand (#9506) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem az a probléma, hogy takarékos asztali PC-nek szánt hardvert szerver módon, folyamatos üzemben használod. Gondolom a BIOS-t ott úgy írták meg, hogy ha magára hagyod villanyoltást csináljon, lekapcsolja a perifériákat.

Nézd át a BIOS-t milyen beállítási lehetőségeket hagytak arra, hogy ezeket te válaszd meg. Szokott lenni olyan lehetőség is, hogy az USB portoktól még a PC kikapcsolt állapotban se veszi el a tápfeszültséget. Ha a BIOS beállításokban nem tudod megoldani a problémát, akkor szoftveres megoldást kell keresni. Pl. korlátozni az alvó állapotot, stb. Hasonló a probléma, mint mikor laptopot használnak szerverként.

(#9509) doberman válasza soldi3r (#9505) üzenetére


doberman
senior tag

az is nagyon jó! (mert ugye nem kell portfw a tüzfalon ami - valljuk be, hogy "tapogatózásra" ösztönzi a script kiddie -ket.. ;] )

8lnu

(#9510) chemand válasza lovi27 (#9508) üzenetére


chemand
tag

Más lesz a gond, nem a tápellátás. :N Úgy tűnik, hogy a megoldáshoz jobban bele kell ássam magam a linux lelki világába. (Debian + USB3 HDD + UAS: I/O errors témában kutakodok.)

Egyébként mindegyik szerverem többnyire takarékos asztali PC-nek szánt hardverből áll. :)

[ Szerkesztve ]

(#9511) aicon válasza Flowtation (#9507) üzenetére


aicon
senior tag

Az openwrt-s topikban nézz körül, keresd a topikgazdát.

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#9512) _Smooth válasza doberman (#9501) üzenetére


_Smooth
senior tag

Van erre az OMV-s OVPN-re valami leírás? Mert nekem valamiért nem akar működni.
Jelenleg router futtat egy openVPN szervert, de azt lekapcsoltam erre az időre.
Azóta pedig a routeren keresztül se megy (természetesen visszakapcsoltam).

Igazából az OMV-n be se tudom kapcsolni. Hiába kattintom át a kapcsolót, amint frissül a lap, offosnak mutatja ismét.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9513) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Üdv mindenkinek

Egy már jól belakott rendszert ami külön hdd-n van,át lehet "rakni" egy pen drivera hogy arról menjen ? Ha igen hogyan ? Köszi előre is.

(#9514) lovi27 válasza chemand (#9510) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor könnyű helyzetben vagy. Ismered ezeket és nem kell azoknak megoldaniuk akiknek nincs ilyen hardverük. ;]

(#9515) #48613632 válasza Pelican (#9503) üzenetére


#48613632
törölt tag

Okés, köszi, megpróbálom.

ht42
Bakker, ne ijesztegess ... zsír új vinyók. :O

(#9516) soldi3r válasza Flowtation (#9507) üzenetére


soldi3r
veterán

Hat en "sajnos" Asus routert hasznalok, aminek eleg stabil a szofvere, igy nem csereltem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#9517) Dello79 válasza soldi3r (#9516) üzenetére


Dello79
aktív tag

Én is asus routert használok ! És tökéletes tud mindent , így szerintem felesleges másra bízni a hálózattal kapcsolatos munkákat mint a hálózatos eszközre.. tud az asus is VPN-t én azon keresztül használom..tökéletes..és az asus szoftvere elég egyértelmű..

(#9518) doberman válasza _Smooth (#9512) üzenetére


doberman
senior tag

Biztos van de nem használtam...
Viszont nekem sem sikerült elsőre... okát nem tudom, de 1-2 hete pont itt volt szó egy apró bugról ami érintette az openvpn-t. A megoldás az lett, hogy eltávolítottam a plugint és frissítés után újra telepítettem.
egyébként tényleg csak tanusítványt kell készíteni és meg adni az elérési nevet vagy címet.. (egyébként az elkészült tanusítvány.zip kicsomagolva ott találsz egy opvn kiterjesztésű filét -szöveges, editálható.

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#9519) chemand válasza lovi27 (#9514) üzenetére


chemand
tag

Hát persze. :D

(#9520) _Smooth válasza doberman (#9518) üzenetére


_Smooth
senior tag

Oh, szuper :/
Köszönöm.
Akkor megpróbálom én is eltávolítani majd újra vissza. Hátha...

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9521) doberman válasza _Smooth (#9520) üzenetére


doberman
senior tag

nem.
eltávolít.
frissít.
újra telepít.
:DD

8lnu

(#9522) _Smooth válasza doberman (#9521) üzenetére


_Smooth
senior tag

Úgy értettem, igen :)
És működik is... vagyis most már legalább el tudtam menteni, be tudtam kapcsolni.
Létrehoztam a tanúsítványokat is, de valami csak nem stimmel. Nem csatlakozik.

Thu Feb 07 20:48:55 2019 OpenVPN 2.4.6 x86_64-w64-mingw32 [SSL (OpenSSL)] [LZO] [LZ4] [PKCS11] [AEAD] built on Apr 26 2018
Thu Feb 07 20:48:55 2019 Windows version 6.2 (Windows 8 or greater) 64bit
Thu Feb 07 20:48:55 2019 library versions: OpenSSL 1.1.0h 27 Mar 2018, LZO 2.10
Thu Feb 07 20:48:55 2019 MANAGEMENT: TCP Socket listening on [AF_INET]127.0.0.1:25340
Thu Feb 07 20:48:55 2019 Need hold release from management interface, waiting...
Thu Feb 07 20:48:56 2019 MANAGEMENT: Client connected from [AF_INET]127.0.0.1:25340
Thu Feb 07 20:48:56 2019 MANAGEMENT: CMD 'state on'
Thu Feb 07 20:48:56 2019 MANAGEMENT: CMD 'log all on'
Thu Feb 07 20:48:56 2019 MANAGEMENT: CMD 'echo all on'
Thu Feb 07 20:48:56 2019 MANAGEMENT: CMD 'bytecount 5'
Thu Feb 07 20:48:56 2019 MANAGEMENT: CMD 'hold off'
Thu Feb 07 20:48:56 2019 MANAGEMENT: CMD 'hold release'
Thu Feb 07 20:48:56 2019 MANAGEMENT: >STATE:1549568936,RESOLVE,,,,,,
Thu Feb 07 20:48:57 2019 TCP/UDP: Preserving recently used remote address: [AF_INET]100.66.128.195:1194
Thu Feb 07 20:48:57 2019 Socket Buffers: R=[65536->65536] S=[65536->65536]
Thu Feb 07 20:48:57 2019 UDP link local: (not bound)
Thu Feb 07 20:48:57 2019 UDP link remote: [AF_INET]100.66.128.195:1194
Thu Feb 07 20:48:57 2019 MANAGEMENT: >STATE:1549568937,WAIT,,,,,,
Thu Feb 07 20:48:57 2019 MANAGEMENT: >STATE:1549568937,AUTH,,,,,,
Thu Feb 07 20:48:57 2019 TLS: Initial packet from [AF_INET]100.66.128.195:1194, sid=9f2778a9 fbaaf265
Thu Feb 07 20:49:57 2019 TLS Error: TLS key negotiation failed to occur within 60 seconds (check your network connectivity)
Thu Feb 07 20:49:57 2019 TLS Error: TLS handshake failed

Thu Feb 07 20:49:57 2019 SIGUSR1[soft,tls-error] received, process restarting
Thu Feb 07 20:49:57 2019 MANAGEMENT: >STATE:1549568997,RECONNECTING,tls-error,,,,,
Thu Feb 07 20:49:57 2019 Restart pause, 5 second(s)

Routeren a saját OVPN szervere kikapcsolva.
PortFWD beállítva a NAS-ra (NAS_IP és 1194 port, UDP)
DDNS külső cím is beállítva, meg is találja az IP-t (100.66.128.195 stimmel)

Megnéztem a server.conf filet. Ott volt egy ilyen sor:
push "route 10.8.0.0 255.255.255.0"
meg kettővel alatta:
;push "route 192.168.1.0 255.255.255.0"
Ezt átírtam azóta 192.168.1.1-re is már, hátha az a baja (mivel ez a router IP-je is)... de ugyanaz a hiba

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9523) _Smooth


_Smooth
senior tag

Ooooodejó! És most még eltűnt az egyik RAID tömböm is :O
Ezt már tényleg nem hiszem el. Azután tűnt el, hogy az OVPN miatt újraindítottam a rendszert.
Amióta létrehoztam, azóta nem volt reboot... tudtam rá másolni, minden rendben volt.
Most meg egyszerűen nincs meg.
Sőt, úgy tűnik, most már a rendszer se indul.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9524) _Smooth válasza _Smooth (#9523) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ha lehúzom a másik tömböt, és csak a hiányzót dugom rá, akkor az előkerül.
De valamiért /dev/md0 mind a kettő O.O
Pedig amikor létrehoztam őket, az egyik md127 volt, majd md0 lett a második.
Akkor az a baj, hogy összeakadtak valamiért, nem?
Ezt ki lehet bogozni valahogy adatvesztés nélkül?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9525) _Smooth válasza _Smooth (#9524) üzenetére


_Smooth
senior tag

Sikerült visszanyerni mindkét tömböt
egyik /dev/md0, másik meg /dev/md127 ismét.
Viszont a nevük ugyanaz... omv:0
Lehet, h ez zavarja meg őket? Ezt tudom valahogy módosítani?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9526) doberman válasza _Smooth (#9522) üzenetére


doberman
senior tag

hmmm tls hiba, a connect létrejön de a security kézfogás nem....
ez nem omv hibának tűnik...
látom, hogy win alól próbálkozol. legalább egyszer el kell indítani az ovpn klienst rendszergazdai módban, hogy valamit legenerálhasson... utána már nem kell a rendszergazdai mód. - régebben volt ilyen nyűgje a kliensnek, de ez inkább win és rigolyái ...

RAID-ban nem vagyok otthonos, de ssh-n a /var/log/ -ban találhatóak a részletes logok... utána kellene járni ennek a "tömb-eltünésnek"...

8lnu

(#9527) _Smooth válasza doberman (#9526) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszönöm a választ, megnézem ezeket is.
Közben a Plex is megőrült... kezd kicsúszni a dolog a kezeim közül :(
OMV-n be van kapcsolva, de amúgy telefonról nem érem el.

Mondjuk az adatbázis kötet azon a tömbön van, ami újraindítás után nem volt meg.
Azt a két lemezt menet közben (áram alatt, futott a rendszer is) dugtam rá, így kerültek elő.
Lehet, hogy ezt az adatbázist keresi emiatt?
Hogy tudom, csak a plex szolgáltatást újraindítani? (Nem az egész rendszert, nehogy megint eltűnjön a tömb, amíg nem találom meg arra is a megoldást)
Simán deaktiválom, meg újra aktiválom?

OK, Plex kérdést a fentiek megoldották. Többit meg akkor ellenőrzöm.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9528) _Smooth válasza doberman (#9526) üzenetére


_Smooth
senior tag

Na megpróbáltam rendszergazdaként futtatni, jogosultságokat módosítottam a config mappán, de semmi.
Vagyis ugyanaz.

Átküldtem telefonra is a filet, ott is hozzáadtam a klienshez. Korábban telefonról és windowsos gépekről simán ment a routeren futtatott verzióval, most a telefonon is azt írja sok karikázás után, hogy nem tud kapcsolatot létesíteni a szerverrel.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9529) lovi27 válasza _Smooth (#9528) üzenetére


lovi27
addikt

Az OpenVPN felhasználó tagja az openvpn csoportnak?

(#9530) _Smooth válasza lovi27 (#9529) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nem látok külön OpenVPN usert, se openvpn csoportot.
Létrehoztam két (nem OpenVPN nevű) felhasználót, ezeknek csináltam egy OpenVPN csoportot is.
Persze lehet, hogy nem jól csináltam.
Valamit máshogy kéne?

Jelenleg ezek a beállítások:
(nyilvános címnél nyilván teljes cím van megadva - valami.ddns.net)

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9531) lovi27 válasza _Smooth (#9530) üzenetére


lovi27
addikt

Akkor ez baj. Nekem erre külön felhasználóm van. Nem biztos, hogy kötelező, de az a user akinek a nevét és jelszavát használod az legyen tagja az openvpn csoportnak (Felhasználó / Szerkesztés / Csoportok).
És csinálj neki egy új tanúsítványt, hogy a változások belekerüljenek.

Nekem nincs ilyen routerem, de ott csak a portot kell kinyitni, a többit az OMV intézi. Ez a beállítás jó, mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#9532) doberman válasza _Smooth (#9530) üzenetére


doberman
senior tag

na akkor:

-normál esetben nem kell létrehoznod sem felhasználót, sem csoportot ebből adódóan a config mappában sem kell turkálni... idézet a fórumon sokszor hangoztatott tételt: lehetőleg ne birizgáljuk ssh-n az omv-t... szkriptek írnak szkripteket és azok meg a config filéket... omv futása közben közbe nyúlkálni az adott folyamat leállítása nélkül - szinte borítékolható a rendszer összeborulás...
- először csak "házon belül - otthoni hálózaton" próbálkozz, egyszerűbb - majd ha megy így akkor jöhet a DDNS, meg a router mókolás.
- hibakeresésnél ne bonyolítsd a dolgodat: kapcsold ki a PAM azonosítást, a DHCP-ből vedd ki azt az ip címet -hagyd üresen, a nyílvános ip címhez pedig írd az omv ip címét.
- ezután töröld az előző tanusítványt és generáld újra. töltsd le, csomagold ki és tedd át vagy a pc-re vagy telefonra.

- belső hálózaton csatlakozz.
( a .ovpn filében található verbose 3 - értékének a növelésével részletesebb státuszt kapsz akár a real time adatforgalomról is - segíthet a hibakeresésben...)

hajrá, sikerülnie kell...
:K

(látom közben lovi is reagált, akkor ezt tekintheted egy "B" tervnek a hibakereséshez..)

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#9533) _Smooth válasza lovi27 (#9531) üzenetére


_Smooth
senior tag

Basszus, igazad van, ott volt egy openvpn is. Én meg külön létrehoztam egy csoportot :/
Hozzáadtam ehhez, generáltam új tanúsítványt, de továbbra is ugyanaz a helyzet.

(#9532) doberman
Köszönöm, nekifutok ennek is.
A jogosultságot a wines gépen lévő vpn kliens config mappáján állítottam.
Szerveren nem nyúltam semmihez, csak az OMV felületén kattintgattam eddig.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9534) lovi27 válasza _Smooth (#9533) üzenetére


lovi27
addikt

Nálam így működik. A beállítások azok amit most javasoltam és amit már te is beállítottál. Újratelepítés után is azonnal működött. De akkor most hagylak titeket.

Még annyit. A Windowsnál sem kellett semmit csinálni, csak felolvasta a generált openvpn tanúsítványt és máris csatlakozott. A PAM azonosítás csak védelem a kulcs illetéktelen másolása ellen. Olyankor a kulcson felül először felhasználónevet és jelszót kér, amit megjegyez és nem zaklat vele többet.

[ Szerkesztve ]

(#9535) _Smooth válasza lovi27 (#9534) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszönöm az infókat. :R

Most az alábbiakat csináltam (azon kívül, amiket doberman javasolt):
- a két openvpn felhasználó közül csak egyet hagytam meg és generáltam neki újra tanúsítványt
- openvpn teljes uninstall (windowson)
- letöröltem a mappát is, configostul
- újraindítottam a gépet, feltelepítettem újra (rendszergazdaként futtatva)
- a kicsomagolt file-ok közül kizárólag a *.ovpn kiterjesztésűt másoltam a config mappába
- rendszargazdaként futtatva elindítottam a klienst, mire először összeomlott a noti hálózata (lecsatlakozott a wifiről, eltűnt a hálózatok listája is, telejsen megsüketült)
- kliensből kiléptem, feléledt újra, vissza is csatlakozott a wifire
- újra megnyitottam a klienst (rendszergazdaként)
- connect és kb azonnal zöldre is váltott

Szóval most azért egy nagy kő esett le...
De el kell kezdenem visszaállítgatni mindent :)
Remélem, ezt követően is fog menni.

Szerk:
Közben VPN-en tudok netezni, ezt a kommentet is így írtam. De már az OMV-hez nem fértem hozzá:

Error #5002:
OMV\ErrorMsgException: Invalid IP address in /usr/share/php/openmediavault/session.inc:188
Stack trace:
#0 /usr/share/php/openmediavault/session.inc(212): OMV\Session->validateIpAddress()
#1 /var/www/openmediavault/index.php(34): OMV\Session->validate()
#2 {main}

Na amint visszaállítottam a PAM-et és a ddns.net-es címet, megint nem megy. :(

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9536) _Smooth válasza _Smooth (#9535) üzenetére


_Smooth
senior tag

Valszeg a routeren lesz valami gond, mert a Transmissiont sem érem el kintről/weben (a valami.ddns.net:9091 címet beütve).

Router meg ezt írja a ddns fül alatt:
A vezeték nélküli router személyes WAN IP-címet használ.
Ez a router multi-NAT környezetben lehet és a DDNS szolgáltatás nem működik ebben a környezetben.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9537) _Smooth válasza _Smooth (#9536) üzenetére


_Smooth
senior tag

Routeren a NAT áthaladás fül alatt minden engedélyezve volt, kivéve a PPPoE.
Engedélyeztem, a transmissiont azonnal el is értem a ddns-en keresztül.

De a VPN továbbra se megy :(

Amúgy van egy másik router is a hálózaton, de az AP-ként lett beállítva.
Lehet, h ettől még bekavar neki? :/
De a transmission meg megy... tehát a ddns működik.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9538) lovi27 válasza _Smooth (#9536) üzenetére


lovi27
addikt

Válaszd szét a lokális, helyi és a távoli elérést. Ha most otthon a lokális hálózaton próbálod távoli címmel elérni abból könnyen kavarodás lehet - elsősorban benned. Lehet, hogy nem gond, de teremts tiszta helyzetet legalább addig amíg nem működik minden. Például távolról mobillal próbáld elérni úgy, hogy a mobilon tiltott legyen a wifi, Így biztosan nincs köze a helyi hálózathoz.

(#9539) _Smooth válasza lovi27 (#9538) üzenetére


_Smooth
senior tag

Igen, pont az előbb néztem, mert nem létezik, hogy transmission megy, vpn meg nem.
És most nem ment a transmission se.
Átkapcsoltam wifire, hátha előzőleg véletlenül azon néztem... ott megy. És nem helyi ip-vel, hanem a ddns címmel. De már mobilneten nem.
Úgyhogy a ddns hiánya lesz a VPN probléma is.

Na de azzal meg most mit kezdjek? :(
100.66.xx.xx volt a külső IP-m. Újraindítottam a routert és ismét egy ilyen IP-t kaptam, csak a két utolsó blokk tért el.
Modem nincs, másik router is emögött van. Lehet, hogy tényleg privát IP-t kapnék a digitől?

Na a DUC meg tök más IP-t lát O.O
94.21.xx.xx
Asuson továbbra is ez a fenti 100.-as

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9540) ht42 válasza _Smooth (#9539) üzenetére


ht42
senior tag

NATolva vagy a szolgáltatónál... addig nincs dyndns.

(#9541) lovi27 válasza _Smooth (#9539) üzenetére


lovi27
addikt

Ha jól látom a no-ip a ddns szolgáltatód és soha nem ellenőrizted működik-e a ddns cím? Látható vagy-e kívülről. Ezzel nekem is meggyűlt a bajom. Ha digis vagy kérni kell őket, hogy vegyenek ki a natolt címek közül.

(#9542) _Smooth válasza lovi27 (#9541) üzenetére


_Smooth
senior tag

Igen, no-ip és már vagy 3éve megvan ez a ddns cím, régen aktívabban használtam is.
Az utóbbi egy évben viszont nem volt szükség, hogy kivülről/távolról töltsek le, vagy VPN-ezzek, így nekem eddig nem tűnt fel.
Viszont húgom egészen addig, míg be nem üzemeltem az OMV-s szervert, VPN-en keresztül érte el a NASon lévő adatinkat. De akkor még routeren futott a VPN.
Úgyhogy valszeg az elmúlt 2-3hétben változhatott ez a részükről.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9543) _Smooth válasza lovi27 (#9541) üzenetére


_Smooth
senior tag

Amúgy köszi a tippet, már írtam is nekik.
Jó, h emiatt megnéztem a számlán a szerződésszámot is, így láttam, hogy emeltek a díjakon is :D

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9544) lovi27 válasza _Smooth (#9543) üzenetére


lovi27
addikt

Most olvastam a Digi fórumon, hogy valaki kérte, kivették, majd most megint nem működik neki, mert ismét visszatették. Nem tudom mennyire igaz, de időnként jó ellenőrizni őket... :D

(#9545) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Van egy épített miniserverem, jelenleg azon fut az OMV, és az OMV-n belül telepített virtualbox segítségével futtatok különböző célokra használt virtuális gépeket (win és linux egyaránt).

Azon gondolkoztam, hogy nem jobb megoldás lenne-e, ha alapvetően egy virtualizációra szánt oprendszert tennék fel a gépre (pl esxi), és azon belül az egyik virtuális gép maga az OMV lenne, a többit pedig oda tenném mellé?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#9546) Dello79 válasza _Smooth (#9530) üzenetére


Dello79
aktív tag

Nem tudja az ASUS routered a VPN-t ? Mert én ez esetben azzal csinálnám :)

(#9547) _Smooth válasza lovi27 (#9544) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ezek néha nem teljesen normálisak. Nem is jön már tőlük semmi, csak a legkisebb net (a hálózat úgyse birkózna meg 100Mbps-nél többel).
Remélem, válaszolnak, kivesznek és ott is felejtenek a jövőben.
Mondjuk nekem szerencsére nem nagyon van rá szükségem, amióta működik a Plex, de húgom pl. így éri csak el a filmeket.

Tényleg, Plexnél hogy tudom megoldani, hogy ne csak én (egy felhasználó) férjek hozzá?
Hoztam létre fiókot páromnak is, meg is osztottam vele a tartalmat, mégse lát semmit.

(#9546) Dello79
De tudja, eddig így is használtam. Csak az OMV-t futtató HW kicsit erősebb, ezért gondoltam, inkább átrakom oda.
Amúgy mit segítene, ha routeren futna? A router frissíti a ddns-hez az IP címet is, a routeren pedig már eleve ez a 100.66.xx.xx cím jelenik meg.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#9548) lovi27 válasza _Smooth (#9547) üzenetére


lovi27
addikt

Várd meg amíg elrendeződik ez a natolt cím dolog, mert a Plexet is befolyásolja.
Szerintem azt ne várd, hogy hétvégeken történik valami érdemi, mert akkor legfeljebb az elhajtásra kiképzett fiatal csajok vannak szolgálatban, az érdemi ügyeletes technikai személyzet meg ilyenkor legfeljebb a hibaelhárítással foglalkozik.

Ez már itt legalább harmadszor felmerülő probléma, ezért egy kis olvasnivaló róla:
Digi NAT

[ Szerkesztve ]

(#9549) doberman válasza lovi27 (#9548) üzenetére


doberman
senior tag

...legfeljebb az elhajtásra kiképzett fiatal csajok vannak szolgálatban :DD :C - de jó megfogalmazás...

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#9550) doberman válasza A_ScHuLcZ (#9545) üzenetére


doberman
senior tag

nézz utána pontosan- a host (ESXi) rendszer által használt rendszerfeltételeknek... főleg felhívom figyelmedet a hálókártyára... 5+ évvel ezelőtt üzemeltettem ilyen esxi rendszert - roppant jól működött 2x4 magos xeon processzoron 16 gigabájt rammal... + 5 terra hdd-vel mindenféle raid tömbbökkel. de volt egy nagyon bosszantó tulajdonsága: 2-3 féle hálókártyatipussal volt hajlandó működni... virtualizálva futtatott omv, szép feladat. ha a host már megy akkor szerintem semmivel nem különösebb üzemeltetni az omv-t.

8lnu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.