Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) KaiotEch válasza lovi27 (#10043) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ááá akkor már átpakolom a másik gépre, SSD-re, csak egy 8magos procit simán NAS-nak nem érdemes elpazarolni, ezért ESXII-re raknám, de utána kéne még annak nézzek, hogy hogyan is kell.

(#10052) Faby válasza Core2duo6600 (#10050) üzenetére


Faby
senior tag

Kösz, közben megcsináltam, könnyebb volt, mint számítottam. Miért is nem léptem meg korábban... :F
Kipróbáltam (itthonról, mobilnetről), működik, így szépen be is csukogattam a többi nyitott portot is, egyelőre a Plexnek hagytam meg. Azt majd csak hétközben tudom kipróbálni, ha nem leszek itthon.
Kíváncsi leszek, hogy a TV-n futó Plex app mit fog hozzá szólni.

Még megnézem a korábban itt linkelt fail2ban plugint is, de alapból az FTP-n az engedélyezett próbálkozások száma 1.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#10053) vadkörte válasza Core2duo6600 (#10050) üzenetére


vadkörte
addikt

"Ha csinálsz a hálózatodon egy vpn szervert, ami lehet a nas is, vagy egy jobb router, vagy bármi..."

A munkahelyem informatikusa egy Raspberry Pi1-ből csinált VPN szervert otthonra. Azon keresztül éri el otthonról szükség esetén a céges hálózatot, szervereket, de a munkahelyi gépéről is tud az otthoni gépein dolgozni.

Üdv. V. Körte

(#10054) A_ScHuLcZ válasza KaiotEch (#10051) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nekem úgy rémlik, hogy az OMV-t nem javasolják produktív használat esetén virtualizálva telepíteni, de majd az okosabbak kijavítanak, ha tévedek.

Ha mégis lehet/ajánlott, akkor az ESXi-s megoldást én is megfontolom, és akkor nem kell a vbox.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#10055) Adamo_sx válasza A_ScHuLcZ (#10054) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Nekem ESXi-n fut, eddig semmi gondom vele...

(#10056) Coyot válasza A_ScHuLcZ (#10054) üzenetére


Coyot
őstag

Szintén esxi, most próbálgatom a 4-est dockeres csodáit. Eddig nagyon tetszik. OMV3 2 éve ment virtualizálva hibátlanul.

Eleve blődség lenne, ha nem menne. Csóri nem tudja hogy ő virtualizálva van és nem kell jól műköndie..

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#10057) A_ScHuLcZ válasza Coyot (#10056) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, azóta kicsit olvasgattam a témáról, és valóban nem vészes, de némileg több előkészítést és átgondolást igényel.

Én jelenleg natívan használom a 3-ast, és pluginként fel van telepítve a vbox, ott fut 2 VM. A napokban tervezek átállni a 4-es verzióra, és VM-ből idővel várhatóan több lesz, ezért én is pont ezen agyalok, hogy melyik lenne a jobb megoldás.

Kétségtelenül a jelenlegi felállás a legegyszerűbb (natív omv), de a vbox-nál úgy érzem vannak jobb megoldások. ESX-et munkámból kifolyólag érintőjelleggel ismerem, kellett már nyomogatnom régebbi és újabb verziót is. Ezen kívül az OMV fórumán a Proxmox-ot ajánlották, az ESX-el szemben nagyobb a hardveres támogatottsága, és sokak szerint jobban kezelhető. Ismerem, de még nem használtam, nincs vele tapasztalatom.

Annyi biztos, hogy ha virtualizált környezet az alap, és a fölé kell tenni az OMV-t, akkor a diszkek kezelése problémásabb, célszerű előre megtervezni a megvalósítást.

Ezen fórum alapján alapvetően két módszer létezik, az egyik raw-ban átadja a teljes diszket az OMV részére, a másiknál a host-al kell megoldani az LVM-et, és a partíciót átadni az OMV-nek (ha jól értelmeztem).

Ti hogy tervezitek megvalósítani, illetve aki már virtualizáltan használja, az hogy oldotta meg?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#10058) vasszarvas


vasszarvas
tag

Üdv,

Sikerült felraknom az OMV-t, gyönyörűen tölt, visszaseedel, ahogy kell. Most ott akadtam el, amiért az egész érdekes, hogy szeretném megosztani a filmeket, hogy tudjuk nézni médialejtászón, de a Dune nem látja a megosztást. Pontosabban nem jutok el odáig, mert nem fogadja el egyik jelszót sem ami szóba jöhet. A hálózat védett...stb-t ír, és nem enged a megosztásokhoz. Mit tegyek? Már minden eddigi jelszót kipróbáltam, ami kellett, egyikkel sem enged.

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#10059) Core2duo6600 válasza vasszarvas (#10058) üzenetére


Core2duo6600
veterán

hozz létre a dune számára egy felhasználót,
majd ennek a felhasználónak tedd elérhetővé az adott mappát vagy mappákat.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10060) Pelican válasza vasszarvas (#10058) üzenetére


Pelican
őstag

Megosztást csináltál egyáltalán?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#10061) vasszarvas


vasszarvas
tag

Igen, meg is van osztva az Users mappa, látom is a többi gépen, valamit akar a dune is, csak nem fogadja a jelszót. "A hálózat valószínűleg védett".

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#10062) vasszarvas válasza Core2duo6600 (#10059) üzenetére


vasszarvas
tag

Hogyan érted, hogy a Dune számára? Eddig volt egy kis gépem linux mint-el. Sambát állítottam, minden látta, még a Dune is. Most a Dune egy uj kis gépnél az openmediavault megosztásomnál nem akarja elfogadni a jelszót, bármit írok be, nem enged tovább.

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#10063) KaiotEch válasza vasszarvas (#10062) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én a username milyen formában van beírva? Mert lehet kéri a "domain" nevet, ami a nas neve ez esetben.

(#10064) vasszarvas válasza KaiotEch (#10063) üzenetére


vasszarvas
tag

A dune amikor keresem a megosztást, a tv-n a felhasználónevet már előre beírja, nekem csak a jelszót kellene. Azt a felhasználó és jelszó párost kéri, amit megosztásnál először kéri a win 10, hogy láthassa a megosztásomat a szervergépen, egy windowsos gép. De a windowsos gépnél, mikor látni akarom a megosztást elég egyszer beírni, és elfogadja, utána kipipáltam, hogy ezt mindíg tegye így. Viszont a dunének egyszerűen nem tudok jó jelszót beírni, mindig visszadob a "nem megfelelő jelszó, lehet hogy védett a hálózat" szöveggel. Nem is enged addig, hogy meglássam a megosztásomat a hálózaton. Cseréljek médialejátszót? Eddig a linux mint megosztásomat a dune minden további nélkül látta. A többi gép, egy laptop, win 8.1-el, egy win10-es laptop, és egy win 10-es asztali látja, először kért jelszót, utána soha többé. De a Dune nem enged tovább. Pont emiatt csinálom ezt az egészet, hogy dunéről nézzünk az User megosztott mabbából filmeket. (Ezt itt az összefoglaló szerint állítottam be: "Ha még nincs a plusz jellel hozzunk létre egy új mappát pl. Users néven".)

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#10065) KaiotEch válasza vasszarvas (#10064) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Egyrészt nem ismerem a Dune-t(most gyorsba rákerestem, hát nem az esetem :D), másrészt a TV-n pl a legfrissebb van belőle? Lehet valami apphiba, hogy nem fogadja el?!

(#10066) vasszarvas válasza KaiotEch (#10065) üzenetére


vasszarvas
tag

Utp kábel van a dunében, rendes internet hozzáféréssel, ha akarnék torrentezhetnék vele állítólag, még nem próbáltam. Eddig kb. két hónapja jött az utolsó frissítés, amit természetesen telepítettem is. Nem tudom mi lehet a baj. Komolyan mondom itt akadok el a végén.

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#10067) Pelican válasza vasszarvas (#10066) üzenetére


Pelican
őstag

És jelszó nélkül nem próbáltad?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#10068) lovi27 válasza vasszarvas (#10064) üzenetére


lovi27
addikt

Amire hivatkozol mappa ("Ha még nincs a plusz jellel hozzunk létre egy új mappát pl. Users néven") az arra való, hogy az OMV alatt létrehozott egyes felhasználók adatait, beállításait abban tárolja, amelyeket újratelepítés után esetleg lehet megint használni, de nem befolyásolja a mappa eléréseket. A lényeg az amiket ezután csinálsz-csináltál.

Ha a W10 alatt látod a megosztott mappákat, akkor amit ott először megadtál elérésnek felhasználónév/jelszó párossal a Dune-ben is látni kéne azokat. Régebben még volt egy kikötés, hogy azonos munkacsoportban (WORKGROUP) legyenek. Nem tudom kötelező-e még most is, de ha betartjuk abból baj nem lesz.

Windowsban a Vezérlőpult / Hitelesítőadat-kezelő / Windows rendszerbeli hitelesítő adatok menüben lehet kitörölni a megjegyzett belépési adatokat. Így legközelebb a Windows megint kéri és tudod ellenőrizni ugyanazt az elérést adod-e meg a Dune-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#10069) Core2duo6600 válasza lovi27 (#10068) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Melyik verzióját használja a samba nak az OMV ?

Amikor Ubuntu server-t használtam (elszállt az SSD) ugyanerre mint most az OMV -t akkor ott állítgatni kellett a verziókat, mire a Win 10, és a média player is hajlandó volt kapcsolódni, ezt a Synology-n is állítani kellett, szintén a média lejátszó nem tudott kapcsolódni, nekem valami noname (novatron) media lejátszom van, biztos sok másik típus is van ugyanezzel a hw el.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10070) nemurea válasza Core2duo6600 (#10069) üzenetére


nemurea
aktív tag

+1. A Dune már korábban is előkerült a Samba csatlakozások miatt.

[hsz1]

[hsz2]

Ott is érdemes körülnézni, mire lyukadtak ki a fórumtársak.

(#10071) lovi27 válasza Core2duo6600 (#10069) üzenetére


lovi27
addikt

root@mynas:~# smbd -V
Version 4.5.16-Debian

Vagy az smbstatus parancs is megmondja.

Lehet, ezzel az új 4.5-ös verzióval nem akarnak működni a régebbi lejátszók. A média lejátszóhoz az NFS megosztást használom és ajánlom másoknak is, így most csak kipróbáltam az én régebbi lejátszómhoz a samba megosztást és szintén nem tud belépni a hálózatba. Határozottan emlékszem, hogy régebben az OMV 3-mal még működött, így az új SMB-vel lehet inkompatibilis. Valószínűleg a Dune-vel is hasonló lehet a helyzet.

Megpróbáltam lejjebb váltani és beírtam a config fájlba a max protocol = SMB3 sort, de nem segített. Ha addig nem jön megoldás este lesz megint időm foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#10072) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Dockerbe akarnám átköltöztetni a transmission-t, hogy oldható, hogy a mostani torrentek is átköltözzenek? Nem akarnék 300+ torrentet megint kézzel hozzáadogatni. Meg melyik file tárolja az eddig visszatöltött mennyiségeket?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10073) vasszarvas


vasszarvas
tag

"Windowsban a Vezérlőpult / Hitelesítőadat-kezelő / Windows rendszerbeli hitelesítő adatok menüben lehet kitörölni a megjegyzett belépési adatokat. Így legközelebb a Windows megint kéri és tudod ellenőrizni ugyanazt az elérést adod-e meg a Dune-ben is"
Ezt megtettem, most már ezt is tudom, hogy a windowsban hogyan kell. Kipróbáltam ismét, és biztos, hogy ugyanazt a jelszót írtam be, most sem enged be. Ráadásul fel is kínálja a megfelelő felhasználónév jelszó páros első tagját, a felhasználónevet, már előre beírja, gondolom, hogy az a páros a jó, nekem csak a csillagos helyre kellene beírnom a jelszót, ennek ellenére semmi.

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#10074) vasszarvas


vasszarvas
tag

Lehet fel kellene raknom egy régebb open-t? Most benne vagyok a témában, kipróbálok egy korábbi verziót. Olyan szépen töltöget, jó a megosztásom is, nem akarom még elvetni pont itt a végén, már csak ez hiányzik. Vegyek új médialejátszót? Mi lesz, ha azzal is ezt csinálja?

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#10075) vasszarvas


vasszarvas
tag

Itt az smbstatus:

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#10076) lovi27 válasza vasszarvas (#10074) üzenetére


lovi27
addikt

Nem kell felrakni régebbi verziót. Azok lassan kifutnak, nincs frissítés hozzájuk.

Ajánlották, hogy nézd meg egy másik Dune tulajdonos mire jutott a hasonló problémával. Otthon, helyi hálózaton a router tűzfala mögött ez is egy lehetőség amíg nem lesz megoldás a belépés problémára. Én eddig is az NFS protokollt használtam helyette. Ezt mások is ajánlották már, így ez is lehet egy jó megoldás.

(#10077) vasszarvas


vasszarvas
tag

Írtam privátot a kollégának, remélem válaszol.
Az NFS protokollról ha tudnátok valamit bővebben, most hallom először.

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#10078) divan válasza vasszarvas (#10077) üzenetére


divan
senior tag

Pont a Dune egyes típusairól hallottam, hogy nem ismerik az NFS-t. Ha ismeri, mindenképpen érdemes átállni rá.
Egyébként ha jól emlékszem, a bővítményekből kell telepíteni (hacsak nem tartalmazza az alapkonfiguráció) engedélyezed, beállítod a meghajtókra a jogosultságokat. Annyiban különbözik a beállítása a sambától, hogy nem felhasználó/jelszó párost állítasz be, hanem IP címre, vagy tartományra engedélyezed az elérést.

[ Szerkesztve ]

(#10079) vasszarvas


vasszarvas
tag

Természetesen nincs szerencsém, olvasom a hd tv-101-es specifikációját "NAS function: access files on storage devices (HDD, optical drive, etc) attached to the player from the local network (using SMB or FTP).: "
NFS-t meg sem említi.

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#10080) Pelican válasza vasszarvas (#10079) üzenetére


Pelican
őstag

Az FTP-t még kipróbálhatod...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#10081) lovi27


lovi27
addikt

A lényeget elmondta a társ. A Network File System rövidítése.
Nem kell hozzá plugint telepíteni, az alap OMV része, mint ahogy az FTP is. A megosztásokat neki is külön kell beállítani. Nekem megfelel a felkínált alapbeállítás (a read only mód), így csak kijelölöm a mappákat amit a NAS-on elérhet a lejátszó és beírom a lejátszó IP címét. Ennyi a beállítása. De ha egyéb mód kellene keress rá itt a fórumban, adtak meg extra beállításokat.

Az érdekes ha nem ismeri a Dune. Egy egyszerű lejátszóm van, de az kezeli.

Látom, közben írtad nem ismeri.

[ Szerkesztve ]

(#10082) vasszarvas


vasszarvas
tag

Azért megpróbálom.

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#10083) lovi27 válasza vasszarvas (#10082) üzenetére


lovi27
addikt

Itt van a DUNE médialejátszók fóruma. Ott biztos van hozzáértő aki azonnal meg tudja mondani mit tud a lejátszód és mit lehet belőle kipréselni.

(#10084) mekkGyver válasza vasszarvas (#10082) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Feljebb már leírták a megoldást, csak átsiklottál felette! A lejátszód nem támogatja az újabb SMB verziókat. Ha jól láttam még a 3-at se, nem, hogy a 4-est. OMV-ben szerkessz konfigot, hogy kisebb verziójú SMB-t használjon.

"max protocol =..."

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#10085) Core2duo6600 válasza vasszarvas (#10073) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Megpróbálhatod a felhasználónevet így is beírni,
NAS_NEVE\USER

Ha így sem eszi meg, akkor lejebb kell venni az samba verzióját, ahogy az ezt megelőzőben posztban van :
/etc/samba/smb.conf file ban, be kell tenni egy sórt :

min protocol = SMB2 amennyiben 2 est akarsz használni a global szekcióba kell betenni.
Majd reboot.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10086) lovi27


lovi27
addikt

Mindenki ezt a min/max protocol = bejegyzést ajánlgatja, de nem biztos, hogy a protokoll verziónál kell keresni a megoldást, mert autentikációs (bejelentkezési) probléma van. Ahogy írta az egyik DUNE tulaj, ha nem kérünk bejelentkezést, azaz nyilvánossá tesszük a megosztott mappát máris semmi gond a verzióval, nagyszerűen működik. És úgy emlékszem az OMV3-ban is amivel még nem volt gond már a samba v3 vagy v4 működött.

Lehet az is az OMV4-ben valami alap samba beállítást megváltoztattak. Egyszer majd kiderül. Addig is leírom hogyan kell bejelentkezés nélkülivé, nyilvánossá tenni egy SMB megosztást. Egyszerű.

Lépjünk az SMB/CIFS / Megosztások fülre, ott válasszuk ki a mappát és nyomjuk meg a Szerkesztés gombot. A Nyilvános opciónál az addigi Nem helyett válasszuk a Csak vendégek lehetőséget. Alkalmazzuk a mentést és onnantól kezdve a mappa samba eléréséhez nem kell bejelentkezés.

[ Szerkesztve ]

(#10087) ht42 válasza lovi27 (#10086) üzenetére


ht42
senior tag

Megjegyzem már az OMV2-ben is Samba3 van.

(#10088) vasszarvas


vasszarvas
tag

Csak annyit szeretnék leírni (sajnos csak így tudom kifejezni), SIKERÜLT!!!
Köszönöm mindenkinek, igazán. A vendég beállítással gond nélkül beengedett!! Indulhat a töltögetés. Azért még a DUNE fórumon is nézelődöm, talán megtalálják a megoldást a jelszavas belépésre is! Mégegyszer köszönöm Nektek! Nem akarok ömlengeni, de az egész vasárnapom ráment, és ki szeretném próbálni az openmediavaultot, főleg így, hogy ilyen segítőkész kis csapat gyűlt össze!
Még annyi kérdés, hogy milyen hátrányokkal jár a vendég sátusz? Csak filmet nézünk semmi több. Jelent valami hátrányt vajon?

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#10089) Pelican válasza vasszarvas (#10088) üzenetére


Pelican
őstag

Nálam is így van beállítva, nincs semmi hátrány.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#10090) mekkGyver válasza Pelican (#10089) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Így van. Semmi hátrány, amíg nincs a megosztáson olyan amiért kár lenne, ha valaki mondjuk hozzáfér és letörli, vagy mondjuk olyan családi videó, amivel a szomszéd gyerek visszaélhet...

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#10091) Pelican válasza mekkGyver (#10090) üzenetére


Pelican
őstag

Nálam a szomszéd gyerek nincs beengedve a helyi hálózatra,.. :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#10092) Core2duo6600 válasza mekkGyver (#10090) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Lehet read only ra tenni a megosztást, és akkor még a véletlen törlés is kizárva

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10093) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hali!

Arra van valami megoldás, hogy egy egyszerű le- és felcsatolás működjön? Dobálja nekem a hibákat. Ha újraindítom a rendszert, akkor megcsinálja magától, de aztán pl. új megosztás létrehozásakor nem listázza ki.
Már újratelepítettem egyszer (legfrissebb release), megcsináltam parancssorból a felcsatolást, újraformáztam, mappákat raktam le, de ugyanez a végeredményt. Ha ez ennyire kényes, rádobok egy webmint, aztán hagyom az egészet.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10094) Pelican válasza Jim Tonic (#10093) üzenetére


Pelican
őstag

Nyilván működik, különben nem használná senki, Nem kell parancssorból babrálni, ott az admin felület.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#10095) ht42 válasza Jim Tonic (#10093) üzenetére


ht42
senior tag

Ahogy előttem írták, nem kell parancssorból babrálni. SŐT, NEM IS SZABAD. Minden parancssori babra megy a levesbe újraindítás után, mert az OMV a webadmin felületen történt beállításokat egy xml file-ba teszi. és indításkor minden linux config file-t ez alapján megreszel. Tehát pl. hiába teszel be a samba.conf-ba akármilyen megosztást, az addig él, amíg a legközelebbi reboot után vissza nem íródik az eredeti samba.conf.

(#10096) Jim Tonic válasza ht42 (#10095) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Önmaga rontja el, a parancssorral utána próbálkoztam.
Lecsatol egy meghajtót, vissza nem tudja. Új kötetet sem tud létrehozni. Új fájlmegosztást sem tud csinálni.
Parancssorból minden működik. De feldobtam egy webmint, azzal is megy hibátlanul minden.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10097) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Srácok. Van innen valakinek U-NAS NSC-401 vagy hasonló háza? :R

(#10098) vasszarvas


vasszarvas
tag

Sziasztok,

Már a költözés közelében járok, most linux mint megy a szervergépen, egy qbittorrenttel, és vagy 50 torrent van a letöltésben. Hogyan lehetne megoldani az Omv-re az átköltözést, hogy a torrentjeim megmaradjanak? A kis szervergépről szeretném a hdd-t átrakni az Omv-s gépbe. Gondolom formázom ext4-re és átrakom, de rajta vannak a torrentek is, és egy linux mint is. Akkor hogyan tudnám megmenteni a torrenteket, és átrakni az Omv-s gépbe?

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#10099) Jim Tonic válasza ht42 (#10095) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem íródik vissza, legalábbis nálam nem. Most teszteltem. Webmin alól megcsináltam a konfigolást, minden maradt a régiben a restart után.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10100) KaiotEch válasza vasszarvas (#10098) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát ezt csak úgy tudod, hogy külön lemented a torrenteket(meg a trnt fájlokat is ha megvannak) más adattárolóra, leformázod a HDD-t(ha ugyan arra akarod) ext4-re majd létrehozod ott a mappát, visszamásolsz mindent és betallózod a TM-be a .torrent fájlokat majd visszaellenőrzi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.