Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) bobalazs válasza Abrion (#250) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#252) Abrion válasza bobalazs (#251) üzenetére


Abrion
senior tag

Kösz, épp az előbb csináltam egy próba streamet és semmi baj nincs :)

Csak egy dolog hiányzik :), ha üzenetett kapok a chatröl, hogy tudnám azt beállítani a játék képernyőjére? OBS gondolom ilyenre nem képes.

(#253) bobalazs válasza Abrion (#252) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#254) Abrion válasza bobalazs (#253) üzenetére


Abrion
senior tag

félre értettél, nem a broadcast képernyöjére akarom kijelezni a chat üzenetét. hanem hogy én lássam játék közben, egy monitorom van.

[ Szerkesztve ]

(#255) bobalazs válasza Abrion (#254) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#256) Abrion


Abrion
senior tag

még egy kérdés, gondolom azt nem tudom megszabni hogy az ablak amit kiválasztottam livestreamre, csak annak a hangját játssza le livestreambe, és ne minden hangot.

(#257) bobalazs válasza Abrion (#256) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Esetleg ha azt egy másik hangeszközön játszod le.

(#258) Abrion válasza bobalazs (#257) üzenetére


Abrion
senior tag

van egy creative soundblasterem, és a 6600 xtben is van valami hang rendszere, ok kösz az öltetett :D az a baj igazából ha ránézek a livesteamre csinál egy szép hang loopot :D

(#259) biker válasza Abrion (#256) üzenetére


biker
nagyúr

a bemenetek aminek van hangja, megjelenik középen a hangsávoknál, és le lehet némítani. Meg némítsd le a master keverőben az összes hangot amit már mixelve ad a hangszóródra, így apponként eldöntheted, meg bemenetenként melyik mikrofonnak/kamerának a hangja megy a streamre

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#260) biker


biker
nagyúr

Tud valaki olyan trükköt, hogy egy adott elem a stream elindítása után X idővel jelenjen meg és maradjon loopban?
Háttérzene lenne a coming soon alá, de ez ugye megy folyamatosan ha az intro scene megy, és eltűnik ha a stream scene megy. de ha megy az intro, akkor ha elindítom a YT felé a streamet, de még az intro scene marad ugye, mert hamarosan kezdünk, akkor a zene közepén is kezdődhet az adás.
Én eddig nem találtam ilyet.
Esetleg tegyem az adott elem megjelenését arra a gomb kombinációra ami a stream kezdése?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#261) Abrion


Abrion
senior tag

Valamit rosszul állítottam be? néztem tutoriált hogy hogy kéne beállítani a OBS t Radeonra, ha a karakter fut egy játékban, akkor kockás a kép youtubeon. az fps a játékban folyamatos 60 FPS
Stream Servert: Primary Youtube Ingest servert állitotam be

és a Outputba ezt
Video Encoder: AMD HW H.265 (HEVC)
Rate Control: CBR
Bitrate 25 kbps
Keyframe interva 2sec
Preset Quality

(#262) bobalazs válasza Abrion (#261) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bitrate 25 kbps 6000 Kbps - 25000 Kbps

(#263) Abrion


Abrion
senior tag

elírtam, 25000 kbps

[ Szerkesztve ]

(#264) bobalazs válasza Abrion (#261) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor nézd meg H264-ben. CBR 20000 elég FULLHDra.

(#265) Abrion válasza bobalazs (#264) üzenetére


Abrion
senior tag

azt mondod avcben próbáljam? na várj küldök egy linket priviben :) és megnézed hogy tényleg van e probléma a streamben :)

(#266) Abrion


Abrion
senior tag

most visszanéztem és nem láttok pixelezést, hogy a francban? livestreameltem, és a tévé rálett állitva a streamre és láttam a sok pixelt, de most semmi WTF

De azért elküldtem a video linkjét :) nézd meg ha gondolod, de ez most fura, mármint a tévén pixelezést láttam de most itt nincs semmi, tiszta kép valamennyire.

[ Szerkesztve ]

(#267) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Hogy tudom azt beállítani, hogy az OBS a webböngészőm adott tab-ját vegye csak, hogy közben tudjak mással foglalkozni a gépen, mert jelenleg a teljes kijelző felvételével oldom meg a dolgot? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#269) tylerddd válasza bobalazs (#268) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm, de én ebben nem látom a kérdésemre a választ. Azt, hogy csak a webböngészőt vegye, azt meg tudom oldani. De hogy egy konkért tabot, azt nem. Bármit csinálok a böngészőben, azt veszi. Én a böngészővel szeretnék mást is csinálni.

OK, vágom! Két külön böngészőt kell nyitnom és úgy forrást választani. Bár ez a leírásban szerintem nincs.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#270) Abrion


Abrion
senior tag

én inkább másképp oldanám ezt meg, ha valamit mutatni akarsz vagy felvenni, én inkább egy mások böngészőt használnék rá, és másik bönmgészön meg dolgoznék, firefox az egyik és a másik meg chrome, így elkerülnéd a rutinból való hibát. a böngésző vagy fül bezárásra értem :D

(#271) Abrion


Abrion
senior tag

egyre jobban pixelesedet a kép még a végterméken is látszott a homályosodás, aztán elkezdtem test livestreamet és nem tudom hogy de megjavult, megpróbáltam megtalálni mi okozza a pixelesedést, de nem jöttem rá, lehet hogy a reset shader cache oldta meg a gondot.

mármint próbáltam az amd driverében állitgatni

[ Szerkesztve ]

(#272) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Az obs stúdióval felvett videó szaggatottan játszik le, laggol. Mi lehet a gond? Gyenge a gép, rossz beállitás vagy más illesztőprogram kellene. Mov, mp4 -et probáltam hardveres illesztőprogrammal
AMD Ryzen 5 1600; 16 GB; AMD Radeon XFX RX 580 8GB OC

(#273) bobalazs válasza user112 (#272) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Video Encoder: AMD HW H.265 (HEVC)
Rate Control: CBR
Bitrate 25000 kbps
Keyframe interva 2sec
Preset Quality

(#274) user112 válasza bobalazs (#273) üzenetére


user112
senior tag

Az utolsót nem találom.
CPU készlet van, ami veryfast.
Most viszont az obs is belekerül a felvételbe.

(#275) user112 válasza bobalazs (#273) üzenetére


user112
senior tag

opsz, nem ablak felvétel volt :W . Úgy tűnik, ezekkel a beállításokkal jól működik :R

(#276) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Kijelző felvételénél megjelent a sárga keret, ami a felvételi területet mutatja gondolom. Szerintem egy teljes képernyőnél nem volt eddig. Ki lehet kapcsolni? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#277) bobalazs válasza tylerddd (#276) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A felvételen az nem látszik.

(#278) tylerddd válasza bobalazs (#277) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, de én nem akarom, hogy felvétel közben ott legyen. Eddig ez nem volt ott szerintem ennél a kijelző felvétele opciónál.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#279) bobalazs válasza tylerddd (#278) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha erre gondolsz, azért van hogy át tudd méretezni a képet amiről a felvétel készül.
Eltűntetni úgy tudsz hogy

a kijelölést megszünteted, máshova kattintasz.

(#280) tylerddd válasza bobalazs (#279) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem, egy citromsárga keretet kap az a terület, amit épp felveszek. Ez akkor is látszik, ha az OBS a tálcán vagy az értesítési területen van. De most közben újraindítottam a gépet, most nincs ott. Olyan keret, ami pl. ablak rögzítésekor jelenik meg [kép]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#281) bobalazs válasza tylerddd (#280) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

The yellow border is not something OBS introduced to drive its users crazy. It’s a Windows 10 feature that was implemented for security reasons.
[link]

(#282) rsanya87


rsanya87
tag

Sziasztok!

Mint "kezdő" felhasználó lenne kérdésem..
Streamelés közben azt vettem észre, hogy mikrolaggok lesznek a játékban, de ezt a streamben nem venni észre (legalábbis én nem látom amikor visszanézem). Vajon mi okozhatja?

Gép:
R5 7600, 32gb ddr5, Rx7800xt, 4k felbontás.

OBS beállítások:
Vászon:1080p
Kimeneti: 1080p (muszáj, mert a 4k-hoz kevés a net (25mbit upload))
Kódoló: AMD AV1
Bitrate: 15000

Próbáltam 4k vászon és kimenet 1080p lanczos-al, így már a streamben is látszanak a microlaggok és a kép is sokkal rosszabb...

Bármi ötletet szivesen fogadok (nem váltok nvidiára), hogy ne rontsa a játékélményem a stream.
Köszi.

Sanya

Szerk: Esetleg egy hozzáértőbb mondhatna valamit, hogy amúgy jó e a minősége :D
https://youtu.be/vnE1DBdW4tY?si=rmEdFNZzUorxnNzI

[ Szerkesztve ]

(#283) bobalazs válasza rsanya87 (#282) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát ha a streamben nincs benne, (ami egyébként jól néz ki) akkor a megjelenítőd a monitorod syncje problémás. Mit tudsz vele csinálni? Freesync off?

(#284) rsanya87 válasza bobalazs (#283) üzenetére


rsanya87
tag

50" LG tv-n tolom 60hz, szóval max a v-sync van, azt tudnám kikapcsolni. Ezt megnézem majd.
Amúgy a játékban van 80-90 fps-em raid alatt csak ugye ennyinél már "szétesik" a kép ha gyorsan mozgatom a kamerát (emiatt van vsync on). Max még megprobálom bekapcsolni a frame generationt is, hátha úgy jobb lesz az eredmény :D

[ Szerkesztve ]

(#285) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Játékfelvétel készítéséhez, ha legjobb minőséget akarok elérni... akkor mindenképpen szükséges lehet egy második PC capture card társaságában?

2560x1080-ban csinálok egy felvételt 60 fps-en, de akárhogy is lentebb veszem a grafikát, valahogy darabos marad az egész... Nem tudok rájönni, hogy mi nem tetszik neki. Beállításaim:



Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#286) bobalazs válasza Rowon (#285) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Proci terhelésed nincs kimaxolva?
Ultrafast cpu készlet nem jó?
7800 XTvel ha minden igaz tudsz AV1et felvenni az határozottan jobb.

(#287) Rowon válasza bobalazs (#286) üzenetére


Rowon
veterán

Jah, Linuxra még nem csinálták meg az AV1 kompatibilitást, így azzal cumi van...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#288) Rowon válasza Rowon (#287) üzenetére


Rowon
veterán

Felraktam a legfrissebb OBS-t, ezzel a h264 már megy és szép is a felvétel.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#289) bobalazs válasza Rowon (#288) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na faja.
Nem divat a x264 már, a gpus megoldások a jobbak szvsz.

(#290) Rowon válasza bobalazs (#289) üzenetére


Rowon
veterán

Igen, igazad van teljesen. Sokkal szebb és veszteségmentesebb a felvétel is.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.