Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55012) FollowTheORI válasza wallace 234 (#55008) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A legtöbb említett problémát nem veszed észre, ha nincs mással tapasztalatod, vagy nincs mellette a "jobb" tévé.
Ez olyan hogy maga az OLED kb 95%-a az élménynek, és amin a szőrőzés megy az kb 5% (max 10%).
Nyilván Vincent féle emberkéknek mondani kell valamit, hogy értelme legyen összehasonlítani magukat az OLED-eket is egymás között. Meg ügye a maximalista videofil megközelítés is látszik, tehát nem az a lényeg hogy kiváló/nagyon jó, hanem azon belül is a legutolsó milliméter is a legjobb legyen. :)
A legtöbb dolog ami probléma vagy különbség, az emberek 99%-nak fel sem tűnik.

Szerintem a nagy belépő ugrás az maga az OLED, az a 90-95% fejlődés, amitől mindenkinek leesik az álla (általában átlagembereknek). :)
Szerintem akinek sose volt OLED tévéje, az a BX-től is ugyanúgy elhasal annyival jobb még ígyis, mint egy "átlagos" LCD. Főleg, ha tényleg olcsóbban is adnák.

Persze nyilván a többségnek ugyanígy leesik az álla egy gagyi LCD után, mondjuk egy QLED felsőbb kat tévétől is. :)
Max amikor sötétben filmeznek, "jobban nekiülnek kihasználni", akkor tűnik fel, hogy azért van pár zavaró dolog még, amit ugye az OLED lép meg/tüntet el végleg.

Szerintem a BX-el jelenleg nem az a baj, amit tud, hanem az ára, hogy annyival nem olcsóbb, hogy ne lehetne rávenni az embereket inkább a CX-re pl. (persze akik picit tudatosan vásárolnak, és a megfelelő "szakiba" futnak bele, aki nem csak eldani akar, mindegy mit - vagy megnézik/elolvassák a mértékadó review-erek véleményét mielőtt vesznek valamit)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.