Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-10 08:33:53

LOGOUT.hu

Motorolaj és szűrő topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) polonic


polonic
félisten

Megérkezett az olaj.

Van még 2000 km a cseréig. De már alig várom, hogy beöntsem. :DD :DDD

Szűrőket még nem rendeltem be.

(#3502) K Norbi válasza Motion_Blur (#3498) üzenetére


K Norbi
addikt

De ami te használsz VW ba, azon nincs VW minősítés? [link]

(#3503) Motion_Blur válasza K Norbi (#3502) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ottanvanaz: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3504) K Norbi válasza Motion_Blur (#3503) üzenetére


K Norbi
addikt

Castrol lehagyta [link] [link] :U
Komoly cég ;]

[ Szerkesztve ]

(#3505) Motion_Blur válasza K Norbi (#3504) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Vagy a hamisított tudja csak :DDD

polonic: prémium lötty :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3506) polonic válasza Motion_Blur (#3505) üzenetére


polonic
félisten

Kíváncsi vagyok, miben nyilvánul majd meg a prémiumság. Az áron kívül. :D

(#3507) Motion_Blur válasza polonic (#3506) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jobb a lelkednek, az a lényeg :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3508) Qru válasza polonic (#3506) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lelkileg is jobb, majd meglátod. :D Am hosszútávon meghálálja a motor a gondoskodást.

#nincsbennetarcsi

(#3509) sutszi


sutszi
veterán

Többször látom, hogy új rendeltek olajat, hogy a szükséges mennyiség + 1 liter. Ez elővigyázatosság, ha rá kéne tölteni? Vagy tartalék?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3510) tboldi válasza sutszi (#3509) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én nem szoktam. Rendes japán autó nem eszi/ereszti az olajat. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3511) Motion_Blur válasza sutszi (#3509) üzenetére


Motion_Blur
félisten

LM pl. olyan csomagban árul hogy 5liter + 1liter "ajándék".

Nálam pl. 3.4 liter megy bele cserénél, ezért 4x1 liter és marad 6 deci tartalék ha enné (nem eszi), és a kövi cserénél elég 3x1 litert rendelni és még utána is marad 2 deci.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3512) sutszi válasza tboldi (#3510) üzenetére


sutszi
veterán

:DDD Ne is mond... Van most egy érdekes helyzet. Úgy 2 hónapja főtengely szimmeringre gyanakszunk. Mert a blokkon olajnyom volt és a motorvédő burkolaton is bolt belőle kisebb folt. Az olajszint meg "elvileg" minimumon volt. Szóval a diagnózis egyértelműnek tűnt. Rátöltöttünk 5dl-t. Aztán jöttünk mentünk vele város/pálya vegyesen és nem fogy az olaj. A rátöltés utáni első ellenőrzésnél meg majdnem maxon volt a szint... és azóta sem fogy belőle. Amennyire belátok száraz a motorvédő... Szóval kicsit fura. Pedig még direkt meghajtottam pályán is nagy fordulaton ha veri kifelé az olajat az kiderüljön. De semmi... Egyelőre szemmel tartom a dolgot, de nem nagyon értem. Ja, és fatrék kertje mégsem egyenes talaj mint ahogy gondoltuk.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3513) sutszi válasza Motion_Blur (#3511) üzenetére


sutszi
veterán

Ezek a bónusz literek jók. :)

(#3514) polonic Ez az eset természetesen érthető. Neked most pont kapóra is jött.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3514) polonic válasza sutszi (#3509) üzenetére


polonic
félisten

Nekem 5,5 liter kell a motorba. Én azért rendelek 5L-t plusz még 1-et. Így fél liter marad utántöltögetni.
LM-nél egyébként akció volt, igen. Ajándék az 1L. De amúgy is meg kellett volna vennem.

(#3515) K Norbi válasza tboldi (#3494) üzenetére


K Norbi
addikt

Hogy hogy nincs már meg?
És ha baj van a városba kinek szóljak? [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#3516) tboldi válasza K Norbi (#3515) üzenetére


tboldi
nagyúr

Úgy, hogy egy szembejövő kiegyenesítette a kanyart, és gtk lett.
előtte vs utána

De nem mondom, hogy soha nem is lesz már újra. :N Majd amikor jön a kapuzárási pánik! :D

[ Szerkesztve ]

(#3517) JHONNY 79 válasza K Norbi (#3496) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Az enyémet nem érinti, szíjjas motoros.

(#3518) itey


itey
újonc

[kép] Itt is van egy csomag.
Skoda crtdi.

[ Szerkesztve ]

(#3519) polonic


polonic
félisten

Egyébként azt nézem, ezek az 5W-30-as olajok hidrokrakkoltak, szintetikus technológiával előállítottak. Nem full szintetikusak. A 0W olajok azok pl.

(#3520) Dluinet válasza polonic (#3519) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A shell ultra ect 5w-30 nem hidrokrakkolt, ha jól tudom:

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3521) sutszi válasza polonic (#3519) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt hogy érted? Ha az van ráírva, hogy full szintetikus, akkor annak kell lennie. Vagy ez egy kiskapu?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3522) bul07


bul07
nagyúr

Ezt a két beszélgetést hallgasd végig

Szintetikus motorolaj? Csak marketing!

Hogyan vegyünk olajat?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3523) sugarforce


sugarforce
őstag

lassan aktuális lesz az olajcsere a civicben, most Motulban gondolkoztam, hol érdemes venni? Nem tudom mennyire hamisítják, ezt azért szeretném elkerülni.

(#3524) tboldi válasza sugarforce (#3523) üzenetére


tboldi
nagyúr

Olajcentrum.hu

(#3525) sugarforce válasza tboldi (#3524) üzenetére


sugarforce
őstag

köszi

(#3526) bul07 válasza sugarforce (#3523) üzenetére


bul07
nagyúr

árú keresőbe írd be és ahol olcsóbban jössz ki, persze a sok ezer értékeléssel bíró üzletek közül

Ha netten rendeled
kauffer hírlevél és pár havonta jön 500Ft-os kupon, szállítás díj csökkentésre jó
alkatreszek.hu (Kovács) van PostaPont ha te se szeretsz futárra várni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3527) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Hétvégén én is megejtettem a cserét:

:D

(#3528) sugarforce válasza bul07 (#3526) üzenetére


sugarforce
őstag

Koszi neked is

(#3529) bul07


bul07
nagyúr

Azért csak van különbség Mannol és Castrol között
Videó

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3530) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Meghozták a ráncfelvarró pakkot az Alfa-hoz, gondoltam akkor én is tolok egy glamour shot-ot.

Utastérszűrőből és légszűrőből nem volt Mann, de végülis a Filtron már bevált párszor a GP-ben is. A lányok grátisz a LM-tól...helyesek és kedves gesztus, de jobban örülnék, ha erre is inkább +1 liter akció lett volna....mégiscsak JTS. ;]

Mindenestre még van kb. egy liter LM 10w60 a pincében, ami még 2018. januárjában bontott 5 literes kannából maradt - gondolom ezt még elhasználhatom rátöltögetni, ha kell?

...illetve elhatároztam, hogy én majd jól lerendezem a cserét a szereldmagad-nál valamelyik hétköznap reggel, hogy úgy érezzem magam, mint egy rendes autóbuzi. Ha jol tudom, ott adott esetben segítenek, ha hülyén tartom a kalapácsot csavarhúzáskor vagy netalán magamra rántanám a kocsit?

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#3531) Qru válasza LZs?! (#3530) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jo a naptar!!

Ratoltheted, utantoltogetni pont jo meg.

#nincsbennetarcsi

(#3532) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Regi, 94-es swiftbe, milyen valtoolaj az ajanlott? A manual API GL-4 vagy GL-5 teljesitmeny szintut, es SAE 75W/80-85 vagy 80W/90 viszkozitasut ir.
Es fekolajbol? SAE j1703 (dot-3) -at ir.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3533) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Morgen. 🤘

G5 GT, 2006, BLG. Milyen és mennyi olaj kell neki? Illetve milyen olaj, levegő és pollenszűrő?

Köszcsi. :D

(#3534) Motion_Blur válasza MunezXBK (#3533) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Castrol EDGE Titanium FST C3 5W30 vagy 5W40 4 liter (3,6 liter kell)

MANN-FILTER HU 712/6 x olajszűrő
FILTRON AP139/2 légszűrő
FILTRON K1111A szűrő, utastér levegő

Kaufferről ha Mo-n vásárolsz ;)

üzemanyagszűrő nem aktuális?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3535) MunezXBK válasza Motion_Blur (#3534) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

5W-30 vagy 40 legyen?

Kint vásárolok, szerintem jobb áron van. Nem tom, 154.000 van az autóban.

(#3536) Qru válasza MunezXBK (#3535) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Turbós, azért az tud hőt termelni és a motorolaj hűti/keni, így inkább 5W40.

#nincsbennetarcsi

(#3537) Motion_Blur válasza MunezXBK (#3535) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mennyire tereled? Most mi van benne?

Nekem 0W30 van a TSI-ben és nem eszi, igaz az enyém a leggyengébb modell.

Olajleeresztő csavart alátéttel, ez kimaradt az előbb ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3538) Qru válasza anorche1 (#3532) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb bámelyik nevesebb márka ami tudja a GL-4/5-t és 75W90-es. Pl Total az nem drága de jó minőség.

Fékolajból inkább már vmi jobbat vennék Motul pl.

#nincsbennetarcsi

(#3539) focvis válasza MunezXBK (#3535) üzenetére


focvis
veterán

Amazon.de-ről rendelek időnként szűrőket (Mann), olajat, ablaktörlőt (gyári csatis Bosch Aerotwin).
Olajból - én - VW 504.00 / 507.00 normásat rendelnék, abból leginkább 5w30 lesz, nagyon esetleg találsz 0w30-at.

(#3540) MunezXBK válasza Motion_Blur (#3537) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mennyire? Fehérvàr-Bécs-Kirchheim-Stuttgart 8.5 óra. :D Német részen 160 alatt nem nagyon jöttem.

5W-30, de nem emlékszem melyik márka. Szervizkönyvben meg kéne néznem.

(#3541) Motion_Blur válasza MunezXBK (#3540) üzenetére


Motion_Blur
félisten

TSI-be sokan öntünk Castrolt és mindenki elégedett vele.

Ha eddig nem csipegette mehet az 5W30 EDGE :R ha jó állapotú a motor akkor nem zabálja le.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3542) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok :)
Szerintetek milyen motorolaj kell ebbe a kisteherbe?
Nézem az olajkeresőket hoznak azok mindent hozzá.

Kia K2700 2.7D
Motorkód J2
59Kw
80Le
2002

Sima szívó Diesel.

(#3543) i-sti válasza K Norbi (#3542) üzenetére


i-sti
senior tag

Novum Forum Siculorum

(#3544) MunezXBK válasza Motion_Blur (#3541) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Köszi az infót.

(#3545) molnarpeter válasza K Norbi (#3542) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] kb 211-212. oldal :) CF-4 vagy jobb, illetve B2, B3 is megfelelő (221. o.) 10W30 és 15W40 reális itthonra szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#3546) K Norbi válasza molnarpeter (#3545) üzenetére


K Norbi
addikt

Ezek közül? [link]
A3/B4 is mehetne neki?

[ Szerkesztve ]

(#3547) Qru válasza K Norbi (#3546) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, amibe B3 kell abba a B4 is jó, mert a B4 szigorúbb felételű mint a B3 (visszafelé kompatibilis).

mod:

Ez a B5-re nem él!!! Az nagyon más specifikációjú olaj (alacsony viszkozitású), amitől egy ilyen kevésbé korszerű motor rövidúton meghalna.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3548) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#3465) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Megvolt a csere, 1 év és 7500 km után a lég- és pollenszűrőkön nem látszott hogy nem újak (ki se akarták cserélni..), az olaj pedig szép barna volt, láttam amikor az olajszűrő lekerült, és megállt az olaj a belső peremen.

Új olajban 200 km van: [link]

Fékolajt se akarták cserélni mert 2 fokos volt, de mondom engem nem érdekel akkoriscsere! ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3549) K Norbi


K Norbi
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

(#3550) polonic válasza Motion_Blur (#3548) üzenetére


polonic
félisten

Én meg beindítom olajcsere után és egyből összekoszolja. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.