Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 43 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23351) EQMontoya válasza Viszlát (#23350) üzenetére


EQMontoya
veterán

az tény, viszont ismerősöd otthonra 1 ftp-t feldobhatott volna, és spóroltok 500ft áramszámlát. Nálunk is mindenki az én ftp-met nézi temp mappának :D

Same rules apply!

(#23352) bambano válasza Viszlát (#23350) üzenetére


bambano
titán

Szerintem a priorizálás mindig be van kapcsolva. Csak néha nincs kisámfázva a hálózat, akkor nincs mit priorizálni, máskor meg ki van, akkor van mit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23353) EQMontoya válasza bambano (#23352) üzenetére


EQMontoya
veterán

ez a hálózat soha nincs fossá terhelve... vagy ha igen, akkor a upc-nél a papiron rendelkezésre álló kapacitás (összes ügyfél sávszélességének összege) töredéke (pár százada) áll rendelkezésre.

amúgy legjobb tudomásom szerint 10G-s bix vonaluk van.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#23354) Viszlát válasza bambano (#23352) üzenetére


Viszlát
addikt

Értelek én, csak azt nem, hogy 3:59:59-kor még ki van, 4:00:00-tól meg már nincs... mert egészen addig megfigyelhető volt a folyamatos gyorsulás, tehát 11-től 4 óráig 25kb körüli sebességről szép folyamatosan felkúszott 115-120k-ig. Aztán négykor hupsz, 8-10 másodperc alatt 2.3 mb.

Bár ennél még látványosabb volt, amikor reggel 8:00:00-kor egyszercsak 40-45k-ra esett kb. 1 perc alatt a sebesség...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23355) bambano válasza EQMontoya (#23353) üzenetére


bambano
titán

Mint minden más szolgáltatónál.
A Viszlát féle előfizetéssel 3 azaz három darab ügyfél képes kisámfázni egy központi berendezést. Bármibe fogadok, hogy minden cuccukon több, mint három user van. A legótvarosabb előfizetésből se kell 10-12 ügyfélnél több ehhez.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23356) EQMontoya válasza bambano (#23355) üzenetére


EQMontoya
veterán

akkor meg szar a rendszer. és itt valami orbitális gáz van, mert pl Victor Hugo 18-22be a szervertermekben 100/100-at lehet kapni 12k-tól kb, amiből mondjuk van 30M garantált sáv. Ehez képest a upc-nél ugyanennyi pénzért (picit kevesebbért) megkapod ennek a sávnak a tizedét, és még az is fossá van korlátozva. nah most akkor hogy is van ez?

Same rules apply!

(#23357) Bash válasza bambano (#23339) üzenetére


Bash
őstag

100%-os lefedettségű hálózat még most sincs, tehát ez nem igazán szempont még ma sem. CDMA alapvetően jobb adatforgalomra, azt meg gondolom nem kell elmagyarázni, hogy a hang is adatként továbbítódik a mai mobilhálózatokon, nem mellesleg az akkumulátort is kevésbé veszi igénybe.
A 3G hálózatról meg asszem elég annyi, hogy 9 hónapja mobilTV is van, ugyanez GSM-en még várat magára.

http://bashtravel.com/

(#23358) Zin válasza Viszlát (#23348) üzenetére


Zin
senior tag

Aha ertem!
Jo mert en most akarok 10/1-es chello-t.Azert kerdeztem hogy most akkor mi legyen....

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#23359) bambano válasza Bash (#23336) üzenetére


bambano
titán

A gsm szövetség szerint nem maradtatok le a gsm-ről, 2000-től folyamatosan egyre több szolgáltató áll át az USA-ban gsm-re. A nagyok is, mint az at&t utódcégei, a cingular, stb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23360) Viszlát válasza Zin (#23358) üzenetére


Viszlát
addikt

Teljesen felesleges pénzt kidobnod rá. Ha van más alternatívád, akkor válaszd azt, mert kihasználni nem fogod tudni. Januártól én is állok vissza a minima csomagra, fórumozni bőven elég az is.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23361) EQMontoya válasza Viszlát (#23360) üzenetére


EQMontoya
veterán

5 megás csomagra vissza, szerver bedob, szerverről torrenteztek 3an, ott nincs korlátozás, és lehúzod otthonra ftp-vel... és olcsóbban jöttél ki, valamint otthon sem ketyeg éjjel a gép.

bombano: 30/30 garantált nemzetközi az egész országban sehol nincs, már a GTS-nél se, meg ott amúgy is teltház van, az egész kibaszott országban nincs nemzetközi sávszél, IT balkán, de ez alól a chello sem kivétel, nekik sincs, nyugi...

a priorizálásról meg annyit, hogy egyszerübb lenne szerintem egy picit azt csinálni, hogy ha egy állomás túlterhelt, akkor az számol egy szorzót, hogy az éppen ott töltögető ügyfeleknél mindenkinek azonos arányban korlátozva a sávszélességét, mekkora korlátozás kell ahoz, hogy biztonsággal elbirja a központ. lehet, hogy 20m helyett 6m-el fog jönni a torrent, meg Pistike a szomszédban is 5m helyett 1.5m-el fog warezolni, de még mindig jobb, mint hogy Viszlát 100k-val torrentezik, Pistike meg ha kicsit ügyes, akkor korlátozás nélkül széttépi az összes warezt. mert ugye utóbbit támogatja az asva is, és szépen felsorakozott mögé a chello is. Jófej országban élünk amúgy :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#23362) bambano válasza EQMontoya (#23356) üzenetére


bambano
titán

úgy, hogy nagyon nem mindegy költség szempontjából, hogy beülsz a magyar internet szívétől 30 centire egy szobába és ott mit kapsz (mutass linket, ki ad 30 mega garantált ip-t, külföldre is, 12-ből), vagy építened kell egy fél Magyarország méretű hálózatot.

A upc hálózatát nem garantált sávszélességre tervezték és nem arra optimalizálták, arra az üveg való.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23363) venember83 válasza bambano (#23362) üzenetére


venember83
nagyúr

Hmm, mindig is érdekelt, te egy bamba nő lennél, vagy bámbánó csakúgy mediterránosan... S tudom, hogy más oldalát is fúrja a kiváncsiság... Szóval?

23365: kösz szépen, végre nyugodtan fogok aludni, ave bambanő!

[ Szerkesztve ]

(#23364) bambano válasza Bash (#23357) üzenetére


bambano
titán

Nálunk is van már 3g meg mobiltv, ezzel nem mondtál semmit... GSM-en nem volt és nem is lesz mobiltv. A lefedettséggel arra akartam célozni, hogy éveken át sok-sok külön licenszű szolgáltató volt az országban és egy előfizetéssel nem lehetett bárhonnan telefonálni, ahol volt szolgáltatás, hanem csak a szolgáltatással lefedett területek egy kis részéről (mert sok-sok szolgáltató fedte le a területet).

A cdma meg ekvivalens a gsm szabvány egy kis szegletével, a rádiófrekvenciás interfész specifikációjával. Simán lehet(ne) csinálni gsm hálózatot cdma rfi-vel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23365) bambano válasza venember83 (#23363) üzenetére


bambano
titán

Bambanő, a bamba nőről szóló gagyi filmvígjáték alapján.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23366) Bash válasza bambano (#23359) üzenetére


Bash
őstag

CDMA: Verizon Wireless, Sprint, Alltel
GSM: AT&T, T-Mobile

Ezek a nagyok, kicsiből meg millió.

PS.: Cingular nincs már.

http://bashtravel.com/

(#23367) bambano válasza EQMontoya (#23361) üzenetére


bambano
titán

és a hálózatot is jobban használod ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23368) kicsitomi88 válasza venember83 (#23363) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Mondtam h bambanő :)

90 87.5 87.8 87.5

(#23369) venember83 válasza bambano (#23365) üzenetére


venember83
nagyúr

Link?

[ Szerkesztve ]

(#23370) EQMontoya válasza bambano (#23367) üzenetére


EQMontoya
veterán

kétlem, hogy a upc forgalomarányosan fizetne :D

Same rules apply!

(#23371) bambano válasza EQMontoya (#23370) üzenetére


bambano
titán

Azt kellene látni és elfogadni, hogy nem a 10 gigás linkkel van a gond, hanem a kábelmodemes cuccokkal. A upc-nek saját európai gerinchálózata van, neki a külföld nagyjából ingyen van, a bix nem tétel, a kábeltv a zűrös.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23372) bambano válasza venember83 (#23369) üzenetére


bambano
titán

mittomén, nem nézek ilyeneket, csak lenyúlom a címüket :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23373) venember83 válasza bambano (#23372) üzenetére


venember83
nagyúr

Ejnye, nem vegzel alapos munkat... Mint pl peterkeT.

kis nagyfeju depis robot: ez nem fika, inkabb elismeres!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#23374) EQMontoya válasza bambano (#23371) üzenetére


EQMontoya
veterán

de nem vágod, hogy a sávszél elosztása, amennyiben valóban kevés, szarul történik? ok, szétkorlátozzuk a torrentet. fel kell lőni pár ftp-t, torrenteken dobni pár körüzit, és meghalt a upc, mert az ftp nincs korlátozva? jovicc. itt szerintem valami másról van szó a háttérben, mindenki torrentet korlátoz, asva is p2p-t baszogat, warezok meg virulnak szépen. kicsit érdekes, nem? Az általam leirt forgalomszabályzási módszer pedig a upc-t is lényegesen jobban levédené mindenféle túlterhelés ellen.

másik hasonló meg az, hogy a upc-nél régen ugye 3 féle csomag volt... CHL (light), CH Classic (classic) és CH3 (plusz), ezek voltak ugye a modemregnél a megadott előfizetéstipusok. Ehez képest belső infóból tudom, hogy létezett CH8 is. olyan nagy sávszélhiány nem lehetett akkor :D

Same rules apply!

(#23375) bambano válasza EQMontoya (#23374) üzenetére


bambano
titán

De nem vágod, hogy a visszirányú sávszélesség a kevés a csellónál, és a torrent pont ezt veri pofán? Ha valaki megnézte a terhelési adatokat és elgondolkodott, hogy mit csináljon, ezek után rámászott a torrentre, az pontosan eltalálta, hogy műszakilag mi a probléma megoldása.

A kábeltv-s internet szolgáltatáshoz *szükség van* egyfajta kitekeredett gondolkodásra, mert bizonyos dolgokat másképpen nem lehet sem megérteni, sem üzemeltetni ott. Ezt a kábeltv-sek is nehezen szokták megszerezni.

Szerk: nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy a valós probléma valós műszaki megoldása olyan mellékterméket is szült, ami az asvának tetszik.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23376) I_Am válasza bambano (#23371) üzenetére


I_Am
veterán

Semmi gond nincs egy jól működő kábetévés hálózattal. Ha az onu-k jól vannak sweep-elve, akkor gyönyörűen működik.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#23377) bambano válasza I_Am (#23376) üzenetére


bambano
titán

sweepelni a vawetek szokott visszirányú szintezéskor. működő hálózatban ne sweepeljen senki.

Szerk: de szívesen látok tőled egy eszmefuttatást ccir hálózaton 3.2Mhz-es sávszélességben 16qam modulációval történő adás problémáiról, különös tekintettel a torrentre.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23378) EQMontoya válasza bambano (#23375) üzenetére


EQMontoya
veterán

és a feltöltést nem lehet arányosan korlátozni. másik, ha a feltöltés kevés, akkor miért nem azt korlátozzák? :D szerintem a feltöltés jó éjjel, csak a lefelé sáv szar. ez sokfelől büzlik.

Same rules apply!

(#23379) I_Am válasza bambano (#23377) üzenetére


I_Am
veterán

Pedig hányszor kell utánaállítani már működő onu-kat sűrítéskor.

Ha annyira vágnád a dolgokat, akkor tudhatnád, hogy a sweepelés szó alatt kábeltévés zsargonban a visszirány szintezését érti minden kábeltévés.

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#23380) bambano válasza EQMontoya (#23378) üzenetére


bambano
titán

Ha komolyan szeretnéd, hogy fussunk egy chello topik mirrorozást itt, én állok elébe, de tartok tőle, ez még itt is offtopic lenne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23381) EQMontoya válasza bambano (#23380) üzenetére


EQMontoya
veterán

inkább később folytassuk ott, bár nem hiszem, hogy valaha is meggyőzől arról, hogy a visszairányú sáv hiányának megoldása a lefelé irányú sáv korlátozása, annak is csak egy adott forgalomtipusát tekintve... :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#23382) venember83 válasza bambano (#23380) üzenetére


venember83
nagyúr

Tamogatom az otletet, sicc! :DD Vagy megyek a modkerbe :))

mod: Inkabb nem leszek semmi rossznak a javitoja, elhuztam szunyalni, minden jot!

[ Szerkesztve ]

(#23383) bambano válasza I_Am (#23379) üzenetére


bambano
titán

rendes onukat egyszer sem. közepesen rendes onukat tavasszal és késő ősszel egyszer be szoktak szintezni.
már ha onu alatt a törzserősítőket meg az optikai node-okat érted.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23384) bambano válasza EQMontoya (#23381) üzenetére


bambano
titán

Szerintem nem korlátozzák a lefelé irányt, a priorizálás nem erről szól. Az arról szól, hogy vannak kiemelt protokollok, amiket előbbre vesznek a routerek, ettől más protokollok lelassulnak, mert elfogy előlük a szabad drót.

részemről itt finító.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23385) I_Am válasza bambano (#23383) üzenetére


I_Am
veterán

Most öszintén, Te láttál már rendes onukat? Én láttam, egészen addig azok voltak amig a sűrités be nem indult. Most is megyek le Szécsénybe onukat szintezni, meg a hálózatot visszirányosítani T-nek. Jó szar is lesz, mert hiába uj a hálózat, iszonyat gyenge a T kábelen.

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#23386) bambano


bambano
titán

Emberek, attól, hogy nem szidjuk a csellistákat, még mást témát nyomhattok :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23387) bandus válasza I_Am (#23385) üzenetére


bandus
veterán

nekem eddig a T-vel az egyetlen bajom, hogy a t-home-os tv-hez adott kurva készülékei állandóan bedöglenek.. az egyiket már kétszer kellett cserélni, a másikat még csak egyszer..
meg milyen hülyeség már, hogy csak 2 tv-re lehet előfizetni.. így az én szbámban nuku tv :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23388) I_Am válasza bandus (#23387) üzenetére


I_Am
veterán

Egyelőre ennyit bír a hálózatuk sajna. Mivel nem cserélik ki a gerinchálózatot, csak a pénzt húzzák ki belőle, ne is várj változást.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#23389) bandus válasza I_Am (#23388) üzenetére


bandus
veterán

akkor még egy jó darabig csak letöltve tudok barátokköztöt nézni :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23390) Viszlát


Viszlát
addikt

Még egy pillanat erejéig vissza UPC-hez. Azt tudja valaki, hogy a UPC directes net esetén is van korlátozás?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23391) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

csak én vagyok ilyen lúzer, hogy nem hallottam még ezt? aki esetleg velem együtt nem ismerte, az csakis fülessel próbálkozzon, és közepes jól hallható hangerőn. Ja, és szigorúan behúnyt szemmel.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#23392) fokukac válasza Viszlát (#23348) üzenetére


fokukac
nagyúr

lol, nekem hivatalosan csak 4 mbites a netem, de felfelé is az általad említett legnagyobb szám többszörösével töltök ;]
áldom az eget, hogy sikerült a kerületben megtalálni azt a háztömböt, ahol nem upc van ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23393) bambano válasza Viszlát (#23390) üzenetére


bambano
titán

Ha az upc direct a tányéros tv, akkor ahhoz tudtommal nincs net...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23394) fokukac válasza fokukac (#23392) üzenetére


fokukac
nagyúr

megjegyzem, a régi lakhelyemen közvetlenül csatlakoztam a v.h. 18-22-be, szóval külföldi sávszél problémáim ott se voltak. ott az volt a baj, hogy a matáv adsl zóna-legszélén voltam, úgyhogy felfelé elég lassú voltam.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23395) EQMontoya válasza fokukac (#23394) üzenetére


EQMontoya
veterán

vh 18-22be nincs külföldi sáv :D

Same rules apply!

(#23396) fokukac válasza EQMontoya (#23395) üzenetére


fokukac
nagyúr

az akadémiai hálózatnak nincs külföldi sávja?

na mindegy, szóval hungarnetes netem volt, nekem jó volt.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23397) bambano válasza EQMontoya (#23395) üzenetére


bambano
titán

viszont akkor nem ugyanazt a szolgáltatást kapod 12k-ért, mint az upcnál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23398) EQMontoya válasza bambano (#23397) üzenetére


EQMontoya
veterán

upc-nél sincs rendesen.

Same rules apply!

(#23399) bambano válasza fokukac (#23396) üzenetére


bambano
titán

niif nem árulhatja a külföldi sávszélességét.
a bix a victor hugóban csak arra jó, hogy a belföldi forgalom ne mássza körbe fél Európát, ha nem muszáj. Meg betelepedett sok internet szolgáltató oda, akiktől lehet szerverhostingot venni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23400) fokukac válasza bambano (#23399) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem is árulta ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 43 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.