Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13700) m3ss válasza Eagl3 (#13698) üzenetére


m3ss
veterán

"Igazatok van a gyutávval kapcsolatban, nem is vitatkozni szeretnék ezzel, de egy makróval ismerkedő embernek szerintem nagyon jó választás a fentebb leírt okok miatt."
:K
ja, meg tenyleg sok minden masra is jo lehet...bar ez igaz a hosszabbakra is..
vannak neten calculatorok, amivel ki tudod szamolni hogy mekkora nagyitas lesz raynoxal, fugg a gyutavtol is. nalam kb ilyen 1.8-1.9:1 kornyeke...
amugy biztos mukodne, vignettalni sem fog mert gondolom a tiednek sem nagy az atmeroje (nalam 58mm-en semmit sem vignettal)
tenyleg, sigma 150 mekkora szuromerettel rendelkezik? azon lehet mar nem tudnam a raynoxot hasznalni...
viszont jo kozel leszel a temahoz...azt sem tartom kizartnak hogy be fogod arnyekolni a celpontokat...bar el lehet vezetni oda a vaku fenyet...sztem azzal indits hogy valahogy elvezted vmi csoben oldalrol a vakut, es hekkelj ra vmi softbox szeruseget..vagy ha van rendszervaku akkor azt. eg es fold vakuval a makro, en is elkovettem azt a hibat hogy isoval, lapokkal, utomunkas deritessel szorakoztam idaig... :(

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.