Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) kranazoli válasza agressiv (#800) üzenetére


kranazoli
senior tag

Gondoltam épp ezt, hogy normálisan vált-e a vas a PCI-E 1 és 2 között. Egyébként meg annyi, hogy hasznos kis fícsör, semmi több.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#802) agressiv válasza kranazoli (#801) üzenetére


agressiv
addikt

Abban lehet valami, hogy hasznos, mert sokan írnak sírva, hogy nem megy a 2.0 uristeeeen.

Hát még a borz.....

(#803) Trevize1987 válasza Bitter_2 (#790) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Na végignéztem többféle beállítással, kábé mindent. Az égvilágon semmi hiba nincs.
Hát és ez a legnagyobb gond :D

(#804) mimey


mimey
tag

Video Card Stability Test-tel 2-3 perc és beadta a törölközőt (Asus GTX 460 768Mb, 285.62 WHQL driver).
Majd Bitter_2 (#755) alapján előszőr clean install, legújabb 295.51 Beta driver fel, (FF10-be nem akartam belenyúlni, nem is nyitottam meg), PowerMizer-rel (max. Perf.) eleinte minden rendben volt, de egy kis overclock után azonnal hiba. Majd reggel ismét megfagyott a szerencsétlen (kissé szétesett kép, majdnem függőleges kb. 5mm-es fehér csíkokkal, mint eddig), feladatkezelőben sikerült még kilőni a VCST-t, fekete kép 5 mp-ig, és a szokásos "képernyőillesztő leállt,..." hibaüzenettel. PowerMizer-rel med.perf.-ra állítva pedig élvezhetetlen.

(#805) Bitter_2 válasza mimey (#804) üzenetére


Bitter_2
csendes tag

Ha jól emlékszem, nem említettem overclock-ot. Én a magam részéről egyébként felesleges dolognak tartom, sokkal kockázatosabb mint egy CPU húzás. "...egy kis overclock..." meg aztán végképp jelentéktelen teljesítmény növekedés.A PowerMizer-ben meg próbáld az "Auto Throttle"-t is.

(#806) agressiv válasza Bitter_2 (#805) üzenetére


agressiv
addikt

Én a magam részéről egyébként felesleges dolognak tartom, sokkal kockázatosabb mint egy CPU húzás. "...egy kis overclock..." meg aztán végképp jelentéktelen teljesítmény növekedés.A PowerMizer-ben meg próbáld az "Auto Throttle"-t is.

Ez butaság, ennél a kártyánál főleg, mert nagy mértékben lehet húzni és a túláram miatt sem kell aggódni.

Hát még a borz.....

(#807) Bitter_2 válasza agressiv (#806) üzenetére


Bitter_2
csendes tag

Ha valakinek TDR, vagy valami hasonló VGA problémája van, minek akarja még emellett tunningolni is ?

(#808) agressiv válasza Bitter_2 (#807) üzenetére


agressiv
addikt

Beszarsz, de akár javíthat is rajta. Szerintem a leg valószínűtlenebb az, hogy ez szoftveres hiba, valószínűbb, hogy valamiféle instabilitásnak köszönhető és az alacsony órajel ugyanúgy lehet instabilitás oka mint a túl magas. A régi kártyák 2D üzemben nem mentek le olyan alcsony frekvenciára mint a maiak, mert nem voltak képesek üzemeli alacsony frekvencián. Ma már nagyon rámentek erre a fogyasztás miatt, de ennek ára van.

Hát még a borz.....

(#809) mimey válasza agressiv (#808) üzenetére


mimey
tag

Pont az általad leírtak miatt próbáltam én is!
Majdnem másfél éve szenvedek a kártyával, már nagyon sok "lehetséges megoldást" kipróbáltam ez idő alatt, ezért gondoltam arra, egy próbát megér...
Eladni nem akarom, mert sokat vesztett az árából, kb. még kétszer annyit költhetnék egy új darabra, és úgy vagyok vele, ha megadja magát, akkor legalább leesik egy nagy kő a szívemről.
Egyébként egy 6950@6970 volt nálam 2 napig egy barátom jóvoltából, teszteltem, játszottam, böngésztem vele, bárminemű probléma nélkül, ezért PSU, és alaplap hiba kizárva.
Egy szünetmentes táppal megpróbálom a lakásban a lehetséges fesz.ingadozást kizárni, illetve ha lehetőségem lesz rá, akkor egy nagyobb GTX-szel is kipróbálom.

(#810) agressiv válasza mimey (#809) üzenetére


agressiv
addikt

Feszültséget kellene növelni, hátha megoldja.

Hát még a borz.....

(#811) Egon válasza mimey (#809) üzenetére


Egon
nagyúr

Majdnem másfél éve szenvedek a kártyával, már nagyon sok "lehetséges megoldást" kipróbáltam ez idő alatt, ezért gondoltam arra, egy próbát megér...

Ennek igencsak ellentmond amit korábban írtál:

eleinte minden rendben volt, de egy kis overclock után azonnal hiba

Ha rendben volt, véééégre elértél (másfél év után!) egy stabil állapotot, a f*sznak nyúltál hozzá?!? Ehhh...
Nekem tökéletesen megoldotta a problémát az nV beállításoknál a Maximális teljesítmény előnyben részesítése pont kiválasztása. Az is igaz, hogy nekem nem fagyott, csíkozott meg mittudomén; csak és kizárólag az első hsz-ben olvasható hibaüzenetet produkálta (egy pillanatnyi képernyő-elsötétülést követően).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#812) agressiv válasza Egon (#811) üzenetére


agressiv
addikt

Nem valószínű, hogy sokáig stabil lett volna. A 460-ak nagyon tuningolhatók, szerinted, ha egy kis órajel emeléstől eldobja a vasat, akkor meddig lett vona stabil.

Hát még a borz.....

(#813) KrAt


KrAt
veterán

Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, hogy egy kis vBIOS írogatással megszűnt / jelentősen lecsökkent (?) a TDR hiba az ATI 5770-esemen.. :)

(#814) mimey válasza Egon (#811) üzenetére


mimey
tag

MSI Afterburner-rel piszkáltam bele, hogy lássam, o.c.-vel is stabil-e a rendszer, és ne áltassam magam hiú reményekkel, hogy most megint egy darabig jó lesz, de 1 perc teszt után megbukott. Reset-elve nem egy, hanem 4 perc után ugyanaz.
Ismét egy pár órányi guglizás után erre találtam: [link]
A sárga résznél eszembe jutott, hogy az onboard LAN anno megadta magát, és win7 reinstall után elfelejtettem Bios-ban letiltani. A PCI hálókártya drájverét is frissítettem. NV PowerMizer-t letiltottam, mindent default-ra visszaállítottam, és az eddigi tesztek pozitívak. Nem vagyok vele tisztában, hogy lehet-e köze a két dolognak egymáshoz, de még meglátjuk...

(#815) agressiv válasza mimey (#814) üzenetére


agressiv
addikt

Lehet, hogy egyszerűen hibás a kártyád, mert nagyn fagy.

Hát még a borz.....

(#816) Zodicus válasza Abu85 (#718) üzenetére


Zodicus
senior tag

Arról van esetleg pletyka, hogy mikor érkezik az új whql driver? Én meguntam az állandó TDR-ezést le gyalultam mindent és a 275-öst használom. Eddig egy fagyás sem volt.

(#817) agressiv válasza Zodicus (#816) üzenetére


agressiv
addikt

Ez érdekes én most vettem még egy 460-at és eddig nem volt TDR, de most imádkoztam, hogy ne is legyen és nincs is. Pedig a 285.62-es driver van fenn...

Hát még a borz.....

(#818) *Ropi* válasza agressiv (#817) üzenetére


*Ropi*
félisten

Neked referencia paneles kártyáid vannak, nem?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#819) agressiv válasza *Ropi* (#818) üzenetére


agressiv
addikt

Nem, ASUS féle áttervezet picivel kissebb a nyák és egyel több fázis a GPU VRM-nél.

GTX460DirectCU Alpenföhn peter hűtők vannak rajtuk és rendesen meg vannak tuningolva.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#820) *Ropi* válasza agressiv (#819) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ok, akkor rosszul emlékeztem. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#821) Kalos7 válasza *Ropi* (#820) üzenetére


Kalos7
tag

Az miért van, hogy 64bites driverrel ati 5670-sem egyszer sem fagyott le?
Míg a gtx 460-som "percenként" kiírja a tdr hibát.
Már rohadtul idegesít ez a hiba...legszívesebben kidobnám a kukába a videókarit... :W

[ Szerkesztve ]

(#822) *Ropi* válasza Kalos7 (#821) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Az miért van, hogy 64bites driverrel ati 5670-sem egyszer sem fagyott le?
Míg a gtx 460-som "percenként" kiírja a tdr hibát."

Körtét és almát nem lehet összehasonlítani. :N

Teljesen más a kártyák hardware-je, mások a driverek, más a szoftveres körítés, mások a működési paraméterek.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#823) agressiv válasza Kalos7 (#821) üzenetére


agressiv
addikt

Azért, mert valami nem klappol, amúgy az 5670 32 bites driverrel TDR-ezett?

Hát még a borz.....

(#824) Kalos7 válasza agressiv (#823) üzenetére


Kalos7
tag

32 biten se írta ki az atinál.
De ezt az átkozott TDR hibát nem tudom megoldani gtx460-nál...
275.33 drivernél is kiírja.

(#825) agressiv válasza Kalos7 (#824) üzenetére


agressiv
addikt

Mele meg a 2D órajeleket. Játékban is szórakozik?

Hát még a borz.....

(#826) Kalos7 válasza agressiv (#825) üzenetére


Kalos7
tag

Játékok közt nem csinálja.
De 2D-és játékoknál (Age of 2) érdekes dolgokat csinál.
Football Manager 2012-nél pedig menet közbe szét fagy az egész gép :W

(#827) agressiv válasza Kalos7 (#826) üzenetére


agressiv
addikt

Lehet nem a VGA-val gond... A táp mifajta kuttya?

Hát még a borz.....

(#828) Kalos7 válasza agressiv (#827) üzenetére


Kalos7
tag

HKC UPS5580 570W PFC Táp.
FM 12 problémáját megoldottam:)
Kikel kapcsolni a nézőtér megjelenését, mert bizti a gtx460 nem bírja el :C
Iszonyat gépigény kell hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#829) agressiv válasza Kalos7 (#828) üzenetére


agressiv
addikt

Attól még nem kellene kikapcsolnia.. Lehet, hogy ahoz nem is VGa, hanem inkább processzor kell és azzal nem stimmel valami, vagy a hűtésével.

Amúgy nem lepődnék meg, ha a hákácé miatt lennének a problémák.

Hát még a borz.....

(#830) CoolMan válasza Kalos7 (#828) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A HKC-val nekem is csak rossz tapasztalatom van. Nem ajánlott szerkezet. Amennyiben tudnál kölcsönkérni egy minőségi tápot, akkor egyből ki is derülne esetleg.

(#831) Kalos7 válasza agressiv (#829) üzenetére


Kalos7
tag

Intel i5 2400 a proci és 10 000Ft-os hűtővel.

Megpróbálom akkor másik táppal is, hátha az a gond.

(#832) ЯΞNΞGΔT válasza Kalos7 (#831) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Ilyen alkatrészek mellé én mindenképp tennék egy normálisabb tápot...Ha nem is a táp miatt van TDR-ed, előfordulhat, hogy hozzájárul. (Nekem is előjön havi 3-4x pedig minőségi tápom van).

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#833) Normi™


Normi™
őstag

Beléptem én is a klubba sajnos,266.66-tól felfelé rendszeres a tdr,285.62-nél 1nap alatt 5ször fagyott ki a Batman Arkham City és dobott ki "képernyő illesztő program..." hibával és párszor 2d-ben is,feltettem a legújabb béta drivert is 3 óra Batman után semmi,már örültem neki mikor 2d-ben waterfoxnál előjött.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#834) Egon válasza Normi™ (#833) üzenetére


Egon
nagyúr

nVidia Vezérlőpulton, az Energiagazdálkodási lehetőségek pontban, Maximális teljesítmény előnyben részesítése beállítás megvolt?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#835) Normi™ válasza Egon (#834) üzenetére


Normi™
őstag

Meg igen,sajnos így is fenáll a probléma.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#836) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Na most ez az nVidia vezérlőpultos maximális teljesítmény azért tartósan rohadtul nem lesz jó. Ugye nekem 480asom van ami egyébként is egy sütő, de most ezzel a beállítással 70 C az idle windowsban. A játékoknál ugyanúgy 82-86 C, az nem változott. Az idle zavar igazából és nem tagadom a maximális beállítás segít, a 3 naponta egy TDR helyett heti 1 van kábé, de azt az nVidia sem gondolhatja komolyan h így fogom használni a kártyát élete végéig. Hol tart a WHQL, van valakinek valami infója? Amúgy nevetséges, hogy lassan minden 10. embernek van TDRe. Jó, hát igazából magamon röhögök, én vettem ilyen kártyát.

(#837) ProciVettel válasza Trevize1987 (#836) üzenetére


ProciVettel
tag

úgynézki kijött a whql: [link]

(#838) Normi™ válasza ProciVettel (#837) üzenetére


Normi™
őstag

Hivatalosan még nem jött ki,én addig biztos nem rizikózom,már komolyan félek drivert is telepíteni,de remélem a legjobbakat.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#839) Egon válasza Trevize1987 (#836) üzenetére


Egon
nagyúr

Én vettem rá egy korrekt AC hűtőt, bő 10K-ért, mert hiába volt néma a gyári hűtő idle-ben, terhelés alatt igencsak megjött a hangja. Így nem melegszik különösebben (gondolom van vagy 50 fok, de az meg nem érdekel).
Mindenképpen jó lenne már, ha lenne valami megoldás a problémára, de nekem úgy tűnik, nem lesz egyszerű eset. Mivel úgy is előjön a hiba, hogy nem történik órajelváltás, valami más gebasz lesz. Persze az is lehet, hogy valami tök triviális dolog, amire senki nem gondol.
Érdemes lenne esetleg azt is megvizsgálni, hogy milyen alaplapokkal/procikkal jön elő ez a hiba. Ahogy nézem, szinte mindenkinek Intel SB-alapú procija van, a hozzá tartozó chipkészlettel szerelt lapokkal - lehet hogy ezekkel van valami kompatibilitási probléma?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#840) ProciVettel válasza Normi™ (#838) üzenetére


ProciVettel
tag

De ez szerintem hivatalos már: [link]

(#841) Normi™ válasza ProciVettel (#840) üzenetére


Normi™
őstag

Ha leakarod tölteni akkor visszalinkel a legutóbbi whql driverre,az nvidia.com-on sincs még fent az új,de gondolom órák kérdése lesz,várunk...

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#842) ProciVettel válasza Normi™ (#841) üzenetére


ProciVettel
tag

Mindig ez van ja pár óra és jó lesz.

(#843) Egon válasza Normi™ (#841) üzenetére


Egon
nagyúr

A 32 bites már fenn van, a 64 bites nincs... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#844) Normi™ válasza Egon (#843) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem egyik oldalon sem adja ki sem a 32bitest sem a 64bitest (nvidia.com; geforce.com)

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#845) Egon válasza Normi™ (#844) üzenetére


Egon
nagyúr

A #840-esben szereplő linkre rábökök, utána az NVIDIA GeForce 295.73 WHQL drivers are now available to download feliratra klikkelve, a megjelenő ablak közepén levő Start search gombot megnyomva (Manual Driver search, alapértelmezett beállításokkal), és voila...

Szerk.: 295.73-desktop-win7-winvista-32bit-english-whql.exe a file neve, és 116 MB.

Szerk2.: most már a 64 bites is elérhető így: 295.73-desktop-win7-winvista-64bit-english-whql.exe a file neve, és 157 MB méretű.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#846) Normi™ válasza Egon (#845) üzenetére


Normi™
őstag

Jogos,tévedtem,percek és nem órák kérdése,kb 5percel ezelőtt még 32bites sem volt elérhető.Azóta 64bit is van.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#847) ProciVettel


ProciVettel
tag

Am guru3d-re se szoktak sz@rt felrakni nem kell ennyire félni. :)

(#848) Zodicus


Zodicus
senior tag

Én már töltöm, de még nem merem felrakni. Mint mondtam, a 275ös bevált, ha jók a tapasztalatok, akkor kockáztatok. Mondjuk a leírásban nem találtam semmi féle bejegyzést a TDR-re vonatkozóan... :U

(#849) Egon válasza Zodicus (#848) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha hazaérek, felrakom: egyszer élünk... ;] :DDD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#850) Zodicus válasza Egon (#849) üzenetére


Zodicus
senior tag

Régen én is bátor voltam :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.