Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Ebbe a fórumba azokat várjuk akiknél jelentkezett a TDR néven elhíresült hibajelenség és megoldást keresnek, vagy tapasztalataik alapján megoldási ötleteket tudnak adni.

TDR - "Timeout Detection and Recovery" a Windows Vista egyik új tulajdonságaként jelent meg, azóta is sok bosszúságot okoz az Geforce VGA kártya tulajdonosok körében főleg a 260.xx és újabb driverek használata óta.

Az utóbbi 2 hónapban a 280.xx driverek megjelenését követően megszaporodtak a panaszok. Nem csak az új Geforce tulajok, hanem a régebbi modelleket használok is jelezték a hibát.
A hibajelenség nem egyértelműen köthető a driverhez - bár a régebbi 258.xx driverekkel még nem jelentkezett a hiba - sem nem köthető konkrét hardver vagy szoftver környezethez.

Legvalószínűbb, hogy 2D-ben a feszültségingadozás okolható a problémáért.
A fórumokban olvasható panaszok szerint leggyakrabban GTX560Ti kártyával 280.xx driverrel és a FireFox új verziójával jelentkezik a hiba.

A mostanában megjelent játékok miatt is sokan cseréltek hardvert vagy drivert, náluk is előfordul hasonló jelenség 3D-ben.

[ Szerkesztve ]

(#4) menalcas


menalcas
őstag

Itt is szó esik ahogy olvastam a böngésző hardveres gyorsitás letíltásáról :B

Nem tom én most a Chrome-t használam alternatívának és ezzel jó .
(talán az Opera alapból nem kapcsolja be ezt a funkciót)

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#6) menalcas válasza ALONSO11 (#5) üzenetére


menalcas
őstag

Egyáltalán miért is szarakodik bárhol is és az nVidia miért nem talált még rá a hiba elhárítására :F

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#7) G3R!94


G3R!94
aktív tag

Egyre több embertől hallom ezt a problémát én is, de csak 2 hete tudok a létezéséről kb. Eddig semmi ilyesmi problémával nem találkoztam. Nekem is csinálta heti 1-2 alkalommal, most egy ideje már nem. Chrome-ot használok, alulfeszelt Giga GTX560Ti-vel és 285.62 driverrel.
Az az érdekes hogy haveromnak ugyanez a felállás csak GTS250-el és napi többször is jelentkezik a hiba nála. :F

(#8) menalcas


menalcas
őstag

Szerintem csinálhatnánk amolyan bemutatkozást mint az anonym gyülekezetekbe, minél több infót megosztva.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#11) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Kár, hogy ennek a topiknak meg kellett születnie.

(#12) menalcas válasza csucsbicep (#11) üzenetére


menalcas
őstag

Sajnos ideáig fajult a helyzet :(

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#14) peetmaster válasza fsb1000 (#1) üzenetére


peetmaster
senior tag

Ismerős a probléma. Egy EVGA GTX560 SC-m volt, és ugyanez volt a szitu. 3 féle driver is volt fent, mindegyikkel gond volt. Netezés közben (mozilla) sűrűn villant a kép (TDR), meg game-ek közben kifagyogatott. Visszaküldtem garanciáztatni, de visszadobták, mert náluk semmi probléma nem volt. Aztán elküldtem egy PH-s ismerősömhöz, majdnem 1 hétig tesztelte és nála sem volt gond. Fogtam, és eladtam, nem volt időm foglalkozni vele. :N Magának a kártyának semmi baja, csak valami kavarta a sz*rt. :o

(#15) easy...rider válasza fsb1000 (#1) üzenetére


easy...rider
őstag

Nekem csak tuning után csinálta ezt, amikor már nem bírta az órajeleket a VAG, de ezen kívül szerencsére nem.

(#16) Reibek válasza peetmaster (#14) üzenetére


Reibek
senior tag

Nekem főleg tuningnál jelentkezik a hiba elsőnek mindig arra gondoltam hogy kevés a fesz amit adok a 480-nak. Kicsivel később rájöttem hogy nincs hozzá köze mert többször előfordult hogy X órajellel Y fesszel lefutott a 3dmark utána magasabb fesszel ugyan akkora órajellel kidobott hibával.
A jelenség idegesítő és bekavar tuningnál nem tudom eldönteni hogy a fesz kevés neki vagy sz*rakodik megint vmi más. :W

(#17) peetmaster válasza Reibek (#16) üzenetére


peetmaster
senior tag

Nálam tuning nélkül is hibázgatott. Sőőőt, futtattam alapórajel alatt is (900Mhz helyett 870-en ment a GPU), meg úgy is, hogy minden default, csak egy picit több fesz. De annyit ért, mint halottnak a csók...

Aztán jött egy 4870-es cserekártya és azóta nó problémó. :) Holnap érkezik meg a 480, majd kiderül, hogy mi a helyzet.

(#18) Reibek válasza peetmaster (#17) üzenetére


Reibek
senior tag

Nekem Gameknél meg netezés közben nem jelentkezik csak tuningnál.

(#19) zazahoho


zazahoho
őstag

Nekem 285.62-es driver mióta fent van még nem csinálta,ugyanaz a firefox böngésző van,semmit nem állítgattam ,bár olvastam a trükköket. :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#20) menalcas


menalcas
őstag

Másfél óra BF3 multizás után óvatosan kifagyott a játék, de nem a szokásos tdr hibával, már ez is haladás :B

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#22) menalcas válasza ALONSO11 (#21) üzenetére


menalcas
őstag

Nem, most a jelenlegi helyzetet tesztelem ,emrt ez most nem a TDR, ez most valami más, talán ha rájövök akkor minden rendben lesz, hiú remény de egy próbát megér .

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#23) MrCsiT válasza ALONSO11 (#10) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Picit" kiragadva abból, amit írtál:
"automatikus gáz igény alapján" - azt értem, hogy ez a hiba "automatikus gáz" , de kinek volt erre igénye ?! :DDD :C

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#25) hacker001 válasza fsb1000 (#1) üzenetére


hacker001
csendes tag

Üdv!
Új vagyok itt, és csak azért regeltem ide, hogy leírjam én is a véleményemet, mert nekem is bajom van a kártyámmal. 1 hónapja kezdődött, azóta 4x tettem újra a gépet és gyanakodtam már mindenre (vga driver, ram, alaplap, pci-e csatlakozás, vga túlmelegedés, vga memóriahiba stb.......)
Egy ASUS GTS250-em van, win7 x64 és nem tudom h milyen driverrel, mert a win7 tette fel.
Volt amikor 10 percenként elszállt a kép.illesztő, ma pl. "csak" 2x.
Mit tudok tenni? Ha lenne pénzem, eladnám a fenébe és vennék egy ATI 6770-et, vagy ha még több pénzem, akk 6850-et. Sztetek megéri lecsrélnem a GTS250-et?
Na nem untatok:
A TÜNETEK ENYHÍTÉSÉRE TETT BEVÁLT MÓDSZEREIM:
-gyanakodtam a ramokra is, majd azokat kicseréltem másik slotokba és azóta jobb
-szétszedtem atomjaira a gépet majd összeraktam és 24 órán át hibamentes volt a gép
-aqua szervízben hibátlannak találták a kártyát
-haverom gépén egyszerre 10 firefox (legújabb) ablak, torrent, bsplayerrel film és gtaIV elég magas felbontáson csont nélkül vitte legújabb vga driverrel, de XP-n (!!!) (én se hittem volna h az én kártyámmal majdnem full grafon megy a GTAIV...)
-haver kártyája is simán ment a gépemben (pedig nvidia GT9600)
Jó lenne ha kitalálnának vmit, mert már nagyon elegem van. eleget kínlódtam már eddig is vele.
Köszönöm figyelmeteket.

(#26) cimabue


cimabue
tag

[link] Van itt minden. Tulajdonképp talán csak az időjárást nem vették bele mint lehetséges hibaforrást...

(#27) boxos23 válasza ALONSO11 (#2) üzenetére


boxos23
aktív tag

Szerintem nem 2hónapos probléma ez.
Én már olyan május tájt kérdeztem a fórumon hogy mitől lehet ez a hiba és még akkor ennyit sem tudtak róla. (Gigabyte GTX 460 OC) karival jött elő elsőnek talán a 275.xx driverrel.Felhívtam a boltot ahol vettem és ott azt mondták nem garis hiba, mert nem a vga rossz, hanem a driverek és azt mondták tegyek fel régebbi drivert, vagy a gyárit.
Ezt meg is tettem fölraktam a 258.xx drivert és kb vagy 2-3 hónapig hibamentes volt.
Aztán újra kellet raknom a gépet, és már akkor mindegy volt hogy milyen drivert teszek fel, elég sűrün bejött ez az üzenet a sarokban amit a többieknek is.
Szóval az maradt hogy nem tudtam mitől van és fogtam lecseréltem a vga-t.
Vettem egy Gainward GTX 460 GS-GHL vga-t kb olyan 2. hónapja már egyszer ezzel is volt hiba a két hónap alatt (280.26) de azóta semmi gond most a legújabb driver van fent és eddig ez is jól működik(285.62).

(#28) menalcas válasza boxos23 (#27) üzenetére


menalcas
őstag

És a másik karival mi lett, eladtad, az új tulajnál "tünetmentes" ?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#30) menalcas válasza ALONSO11 (#29) üzenetére


menalcas
őstag

Szerintem nem zárja ki egymást a 2.
Lehet valami tervezési hiba amit a driver hoz elő . (pl. ahogy észrevettem Gigáknál nagyon gyakori a TDR)

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#34) zazahoho


zazahoho
őstag

285.62 driver óta semmi gondom :U Tegnap 2-3 órán át húztam nyúztam a kártyát mindenféle tesztel alapórajeltől kezdve csutkáig,legalább 15 féle fesz beállítással.Nem jött elő a hiba,firefox szintén változatlan beállításokkal megy.Csak driver csere volt,de azóta 2d-ben sem jön elő.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#35) menalcas válasza ALONSO11 (#32) üzenetére


menalcas
őstag

Ff kiiktatása és Driver csere óta (285.38) a Bf3 műxik, Dirt 3 szintén, Driver Sf használhatatlan. tehát még van hiba, de már jobb egy fokkal .
zazahoho: mázlista :K

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#36) boxos23 válasza menalcas (#28) üzenetére


boxos23
aktív tag

Azt a karit kéztől vettem és neki is küldtem vissza.Azt tudom hogy ő eladta de hogy az ujj gazdinál tünetmentes-e azt nem tudom .

:( Most nekem is bevillant megint ez a tdr hiba :( ez nem igaz csak beszélgetni kell róla és elő is jön :)

(#37) menalcas válasza boxos23 (#36) üzenetére


menalcas
őstag

Sajnos nálam ha nem beszéltem róla is jött :(
Remélem meló után még jó lesz mert tegnap este az idegösszeroppanás szélén voltam már .

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#38) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok,

sajnos nálam is előjött az említett probléma :(((
Telepítettem új Windowst, a legújabb 285.62 driver, csont tiszta gép semmi tuning
és így is jön a hiba ez nagyon gáz :W
A Battlefield 3 miatt kell az új driver de azzal jön a TDR hiba már olvastam több száz hozzászólást, próbáltam mindent regedit mahinálás minden volt de sajna megoldás nincs....

egyébként a gépem az alábbi hátha találunk közös hardvert ami okozhat valami problémát "csak ötletelés miatt"

ASUS P7P55d alaplap
i5 650 processzor
Kingston Hyperx 2X2 GB 1600 RAM
FSP 550W táp
Kingston 60GB SSD
Samsung 360GB HDD
és persze Gigabyte OC GTX 560Ti
a HDD-n kívül minden max. 7-8 hónapos

(#40) menalcas válasza Bossi (#38) üzenetére


menalcas
őstag

285.62-vel nekem is csinálta (első hsz-ben lévő BF3-as képet én lőttem), viszont feltettem a 285.38-ast és azzal még egyszer nem jött a hiba, szépen fut a játék, próbáld ki :K

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#41) Bossi válasza ALONSO11 (#39) üzenetére


Bossi
őstag

Szia,

nem Firfoxot használok és teljesítményre van beállítva a progit ha hazamegyek megpróbálom.

köszönöm. a segítséget.

(#42) Bossi válasza menalcas (#40) üzenetére


Bossi
őstag

köszi az ötletet de azon már túl vagyok...

(#43) menalcas válasza Bossi (#42) üzenetére


menalcas
őstag

Épp ez a baj a TDR-el mivel nem tudjuk mi is valójában, így nincs rá pontos gyógyír, kicsit okkult tudomány a javitása kinél mi jön be, látod nálam működött nálad nem :F

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#45) menalcas válasza ALONSO11 (#44) üzenetére


menalcas
őstag

Az energia gazdálkodást még a 285.62 drivernél átlőttem az nem segített, de akkor még Firefoxot használtam, ugye a battlelog böngészőn megy, leszedtem a drivert feltettem a 285.38-ast meg átálltam Chrome-ra, azóta megy rendesen a BF3 és egyszer nem volt TDR hiba .

szerk.: de tudom még nem jó, de már jobb mint volt

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#46) Lipton


Lipton
őstag

Ezt nekem is csinálja a gép napi rendszerességgel, de azt hittem, hogy a VGA tönkrement.
Ezek szerint csak driver gond.

8600GT, Win7

(#48) Sonja


Sonja
veterán

Érdekes, de nálam még soha nem jött ez elő. :B Vajon nálam miért nem?! :F Ennyire azért nem vagyok szerencsés, sőt! :DDD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#49) menalcas válasza Sonja (#48) üzenetére


menalcas
őstag

Lehet nem vagy ennyire szerencsés, mi viszont ennyire szerencsétlenek vagyunk, ez van .

szerk.: de ha vissza olvasol, volt már más is ilyen hogy hibátlan volt kapott egy friss drivert vagy win-t és utánna az istennek sem akart helyre jönni :(

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#50) Lipton válasza ALONSO11 (#47) üzenetére


Lipton
őstag

Aha! :)
Legalább tudom, hogy kár ezen pörögni, mert úgyse tudok vele mit kezdeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.