Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) menalcas válasza kentwhite (#148) üzenetére


menalcas
őstag

Akkor meg ha van sz.gép szervizes ismerős, iratni kell vele szakvéleményt, abba nem tudnak belekötni csak az 15rugó :(

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#152) Rasiel válasza flash- (#150) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nekem is a 3.0-as utorrent verzióval fagyott a gépem (nem sűrűn, volt hogy 2 napig jó volt minden), visszatettem a "régi" 2-es verziót, és azóta nekem sincs fagyás.

(#153) Bossi


Bossi
őstag

sziasztok,

ugye én korábban leírtam a tapasztalatomat a TDR-es dologgal kapcsolatban most új win7 x64 7600 build semmi frissítés 275.33 driver eddig nincs TDR.
A TDR nagyon valószínű ahogyan ezt korábban más is leírta driver hiba lehet, de
akkor miért van, hogy random módon jön és pl. nekem jelenleg a fent leírtakkal nincs hiba.
De mint korábban írtam ugyanennél a wi7-nél "mikor befrissítettem a win7-et feltettem a gépemre pár alaplapi driver-t és most újra TDR már nem csak Bf3 játéknál hanem netezésnél is" ?
miért van, hogy más gépében nem jött a hiba?
én reménykedem, hogy megoldódik ez driver frissítéssel ha nem akkor VGA cserét kell kiharcolni esetlegesen közös összefogással fogyasztóvédelem stb. "sok lúd disznót győz alapon"

(#154) Robi BALBOA válasza ALONSO11 (#31) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Megpróbálok kapcsolatba lépni ABU-val és a PH segítségét kérni,hogy foglalkozzanak ezzel a dologgal.És nem tudom ti,hogy vagytok ezzel.....
Nekem nincs gondom az ATI-sokkal,de,hogy az ő driveres vagy bármilyen gondjaik vannak akkor sokkal nagyobb figyelmet kapnak mint az NVIDIA-sok.Ha egy játékban már van 2bug rögtön logout blog cikkk van róla.....
Nekünk meg itt van már egy több mint 2hónapos probléma és bocsánat,de tényleg senki le sem xar minket............

Ez azért lehet, mert az Nvidia-sok mindíg bőszen hangoztatták, hogy az Nv driverek így meg úgy hibátlanok és szuperek és csak az ATI(AMD) nem tud driver csinálni.
Ha egy ATI-s azt mondta, hogy már Nv karival is szaladt hibába/bugba vagy akármibe akkor az le lett hurrogva meg hülyézve, nem csodálkoznék ha ABU azt mondaná, hogy nem segít, de jószívű és tuti nem tenne ilyet, bármennyire is leugatta néha egy-két Nv-s kolléga.

Bocsi az OFFért!

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#156) kranazoli válasza ALONSO11 (#155) üzenetére


kranazoli
senior tag

A friss béta driver-t már próbáltátok?!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#158) fsb1000 válasza Robi BALBOA (#154) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hasznos hozzászólás....

Szerintem nem kéne általánosítani, 1 user írt Abu-nak bízva a.... nem is tudom miben.
Ezzel az erővel csicsolinát is kérhette volna, hogy segítsen neki a TDR hibával kapcsolatban, mert kb. ugyanannyi valós kapcsolata lehet az NVIDA (alsó-közép) vezetésével, mint Abu-nak.
Aki el van keseredve bármit megpróbál....

Abu megtette amit lehettet, meg is köszöntem/tük neki, de ne dimenzionáljuk már túl a lehetőségeit. Külföldi fórumokat bárki olvashat, sőt még írhat is oda ha kedve szottyan.
Ezt a TDR problémát nem Abu és nem is más közép-kelet európai site csak lokálisan ismert (és elismert) újságírója oldja majd meg, függetlenül attól hogy a körynezete mit tart róla, és gyártói szimpátijááról.

---

Ja.. és a TDR hibát sem kell túlértékelni, akit sújt annak nagyon kellemetlen, de épp az alul reprezentáltsága és hardver/szoftver függősége miatt nem érdemes más gyártók éveken át fennálló próblémájához hasonlítani.

Szerk: eddig béke volt, ATI-sok kerülték ezt a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#159) banhammer


banhammer
veterán

A Firefox TDR problémára itt a megoldás.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#160) Abu85 válasza fsb1000 (#158) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezután is béke lesz. Ha trollkodás van írjatok nekem és jövök takarítani.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#164) Abu85 válasza ALONSO11 (#162) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A gyártópartnerektől úgy tudom, hogy változott az órajelváltás, ezért reméltem, hogy hátha megoldja pár embernek a béta a gondját. Valószínű persze, hogy a kevés tesztelés miatt nem szeretnének felelőtlenül ígérgetni, de mindenképpen érdemes próbálkozni.
Az biztos, hogy befejezték a 280-as sorozat fejlesztését. Linuxra már láttam 290-est. Valószínű, hogy a 190-ig nem nyúlnak vissza. A 25x-ben minden szuper volt, szóval annyira nem gáz a helyzet, csupán kellemetlen.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#165) Robi BALBOA válasza fsb1000 (#158) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szerintem az ATI driver problémái is csak hardver függők voltak(nagyrészt) és csak bizonyos esetekben volt ténylegesen probléma velük, nálam nem volt gond az ATI karikkal, de a mostani Nv karim is tökéletes az elejétől fogva(vagyis volt egy kis gubanc az Ego engine-s játékokkal, de megoldódott 285.27 beta óta).
Nem érdemes egy-két kisebb hiba miatt leírni egyik gyártó termékét sem, a hibák többsége user error vagy nagyon hardver függő, esetleg a game van elcseszve(jó példa erre az FC2 Dunia engine-je).

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#167) Abu85 válasza ALONSO11 (#166) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Linux driverből nem lehet kiindulni, mert nagyon más, mint a Win driver. Nem találgatnák, hogy milyen lesz a 290. Remélhetőleg megoldja a gondot, szerintem ez a legfontosabb az NV-nél is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#169) cimabue


cimabue
tag

Én kicsit úgy érzem, ennek a dolognak a megoldása hasonlatos lesz a "tű a szénakazalban" sztorihoz. Ez nem 3 hónapos problem, nekem már 2 éve is előjött, igaz egyszer sem játék közben, hanem meló közben. 5 megnyitott programra rányitottam egy hatodikat, és páffff. Főleg azokkal a programokkal lehet gond, amik a gpu-t is használják valamilyen szinten gyorsításra. Aztán 2 hónapig semmi hiba. Ezalatt a pár év alatt 3 NV kártya volt a gépben, mindegyik sz*r lett volna? Nem hiszem. Volt aki a hiba miatt eladta a kártyáját, az új tulajnál meg hibátlanul ment minden. Lehetséges hogy a hardverelemek is közrejátszanak, de ez inkább szoftveres gubanc szerintem. Idegesítő dolog, ez tény, de hogy most 2mp-ig nem látom a monitort, én simán tolerálni tudom speciel. Másnál biztosan durvább dolgok is vannak, de azért látni kellene a feladat nagyságát, ezt biztosan nem 2 nap lesz kijavítani.

(#170) Abu85 válasza ALONSO11 (#168) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha tudják mi a hiba, akkor teljesen mindegy, hogy a mostani driverben javítják, vagy visszatérnek egy régihez. Szerintem a legegyszerűbb az új drivereket foltozni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#171) flash-


flash-
veterán

szerintem nem egymást kellene a tdr hiba miatt cseszegetni hanem a felelősöket.az nvidia akkora cég hogy secc oecc alatt talalnanak megoldast erre a hibara(felvenni olyan programozo zseniket akiknek ezt gyerekjatek lenne megoldani)en nem hiszem hogy egy ekkora multinak ez kihivas lenne.
inkabb arrol van szó hogy tojnak a fejünkre.az számít nekik hogy minél több termeket adjanak el,a már nvidia kártya tulajdonosokra pedig nagy ívben tojnak.
csak addig kellunk amig el nem adjak nekunk a portékájukat.
vagy mondok meg valamit.
az ember megvesz egy kartyat,de a driver frissitesek kb par honapig tartalmaznak javitast gyorsulasi fixet a jatekokhoz.
utana mar csak a legujabb kartyakra tortenik a jatekoknal a teljesitmeby javulas.
ezt is direkt teszik.es ez nagyon bosszant.
de ez az egesz kereskedelmi ágazatra jellemző
nagyon ritka a kivétel.....

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#172) fsb1000 válasza ALONSO11 (#161) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Te már a helyes utat járod. Megpróbálod elintézni garanciába.
----

Az 50-es évek végén a nagy amarikai álom derekán az autókat futószalagon gyártották de többségüket pocsék minőségben, rengeteg el nem ismert garanciális problémával tukmálták a vevőkre. A fordulópontott egy dühös ember jelentette, aki a szinte új autóját elvitte a gyár elé és a parkolóban felgyújtotta.

Persze nem innen datálódik fogyasztóvédelem, de sokakat ráébresztett a tömegtermélés hátulütőire és arra is, hogy egy bizonyos köszöbszintig a nagy gyártok (vagy mai nevükön a multik) nem igazán foglalkoznak a vásárlók egyes rétegeinek elégedettségével.
Főleg nem ha monopolhelyzetük van, vagy álverseny folyik az adott termékcsalád házatáján.

Próbáljuk meg reálisan megitélni a helyzetünket.
Bármely PH fórum hatása erre az ügyre nulla. Te vagy én max a helyi kiskerrel hadakozhatunk az igazunkért. A mi hatásunk, vagy Abu vagy bármely hazánkbéli szakíró hatása erre az ügyre szinte nulla.
Legfeljebb csatlakozhatunk a gyártónak írt panaszleveleinkkel és az NV "hivatalos" fórumán bejegyzésekkel ahhoz a vásárlónak tekintett réteghez, akik panaszfolyama talán átlép egy köszöbszintet.

De akkor még mindig ott van a dolog technikai háttere, amelyet egyikünk sem ismer, csak azt tudjuk, hogy elég zavaros, és minden bizonnyal nem arról van szó, hogy a driverben olyasmit kell kijavítani, amit egy másnapos programozó véletlenül bennehagyott egyértelmű és fatális hibaként.

-------
Már korábban írtam, hogy én is eladtam az 560Ti-met részben hasonló okok miatt (csak akkor még nem tudtam, hogy ez a nagy TDR hibajelenség), szerencsére az új tulajnál semmilyen hibát nem produkált. Lehet nálam is megoldódott volna a helyzet, mert azóta a többi alkatrész is cserélődött.

Ez egy járható út. Vagy a gariztatás.
Vagy várni, hogy a helyzet megváltozzon és csöndben vagy elismerve az NV valamin módosítson.

(#173) Benhill


Benhill
senior tag

Ha most ez driver hiba, akkor az miért van, hogy én nem tapasztalom ezt a tdr-t?
Olyan kulonlegesen esetekben fordult elo, amikor megvettem vga-t kb 1 eve es probalgattam hol a vege.
alapbol 715/1800, de 815/2000en eddig meg soha nem lepett ki tdr miatt a BF3.
amúgy 285.62 win7 32bit. lehet h immunis a kartyam :)

(#174) flash- válasza Benhill (#173) üzenetére


flash-
veterán

en eddig mindig ugy frissitettem a drivert hogy az előzőre ratelepitettem az uj drivert.nem is volt nekem tdr
aztan ujraraktam a windowst meg volt format is es most a legujabb nem beta drivert tettem fel es egyből elojott a tdr

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#175) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok,

na sajnos nekem is újra TDR méghozzá 275.33 driver-nél akkor ez most driver hiba?
Én már azt gondolom lehet hardver hiba is, nem tudom mit kellene csinálni de ez nincs így rendben.
Én is azt mondom, hogy garanciába kellene intézni de ha nem jön náluk elő a hiba mert ugye random hibáról beszélünk akkor nem cserélik?
Közösen kellene tenni valamit Pl. leírni a hibát elküldeni a fogyasztóvédelemnek minden érintett külön - külön de pontosan ugyanazt arra felfigyelnének gondolom...
Persze csak ötletelek de kezdem unni nagyon a dolgot :W

(#176) joey04


joey04
titán

Sziasztok, most akadt meg a szemem a topikon, mert az nvidia hírben linkelve volt. Tapasztalatom:

[link]
Mi lenne most így a legjobb lépés szerintetek?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#177) Bredokk válasza Bossi (#175) üzenetére


Bredokk
csendes tag

Azóta nem ment fel frissítés, mert ugye gyanakodtál arra is ?!

(#178) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Feltettem ezt az új béta drivert, szinte azonnal TDR. 275.33-ra vissza, megint jó minden (hozzáteszem: a Windows update folyamatosan frissíti a gépet).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#180) fsb1000 válasza ALONSO11 (#179) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Elképzelhető,hogy itt hardver hiba van mégis a dolgok mellett??

Ezt valószínűtlenné teszik azok a beszámolók (ha hiszünk nekik), melyek szerint a TDR hibajelenség több modellt érinthet még a fermi-s korszak elöttieket is.

-----

Én továbbra is úgy gondolom, akkor járnál a legjobban ha az ügyvéd + biró + fogyvédelmi kapcsolataid erejével vagy akár csak egyszerű vásárlóként a problémás kártyád gariztatnád.

Ha el tudsz érni a kisker bolttal egy konstruktív hangnemet, akkor nem kizárt, hogy más modellre is hajlandóak cserélni.
Talán mindkét fél ezzel járna a legjobban....

(#181) flash-


flash-
veterán

Az a baj az egésszel hogy a perelés,ügyvéd,utiköltség,járulékos költségek,egyéb költségek többe kerülnek mint a legdrágább nvidia videókártya.....

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#184) kentwhite válasza ALONSO11 (#183) üzenetére


kentwhite
csendes tag

Sziasztok.

Fenti problémákkal korábban én is küszködtem, win7 64bit, 280.26 nvidia driverrel majd késöbb feltettem a 285.62-s is . Ugyan úgy előjöttek ezzel is. Gbyte GTX560Ti oc-m van. (biost frissitettem rajta a BF3 fagyások miatt)
Amióta újraraktam a rendszert nem jött elő egyszer sem semmilyen fagyás vagy hiba.

A következőt tettem fel.

- Windows 7 64 bit -Opr. verziója 6.1.7601 (Win7 RTM)
NEM FRISSITETTEM SEMMIT ( kikapcsolva)
+ alaplapi driverek
+ 285.79 beta Nvidia driver
+ Firefox 8.0 beta
+ BitTorrent 7.2.1 (valaki az utorrent legujabb verziojára gyanakodott igy ezt kihagytam)

Azóta kb 2 napja reggeltől estig megy a firefoxon való szörfölés, letöltögetés, BF3-at végigvittem újra, COD3 felénél tartok, és még nem jött elö semmi.
Remélem nem is fog. :R (Gondolom valami szoftver ütközés van, amig meg nem oldják igy marad, addig nem frissítem a win-t, meg nem cserélek mást sem)

[ Szerkesztve ]

(#185) kentwhite válasza kentwhite (#184) üzenetére


kentwhite
csendes tag

Jah , és a firefoxnál a hardveres gyorsitást kikapcsoltam rögtön, még ennyi.

(#186) joey04 válasza kentwhite (#185) üzenetére


joey04
titán

azt én is. most lekopogom jó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#187) flash- válasza kentwhite (#184) üzenetére


flash-
veterán

Nekem volt gondom az új utorrenttel,de a 2.0 val is.
egyszerüen teljesen lefagyott tőle a gép.újra kellett inditani.pedig azleőtt nem volt ilyen baj...
most csak az 1.8xx utorrent verziókkal nem fagy a gépem..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#188) Dark Archon válasza ALONSO11 (#183) üzenetére


Dark Archon
addikt

Csak nehogy a fagyi visszanyaljon, én ebbe akkor fognék, ha tutibiztos lennék benne, hogy semmi nincs a gépemen, amit nem vettem meg.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#189) Bossi válasza Bredokk (#177) üzenetére


Bossi
őstag

szia,

nem letiltottam a frissítéseket igaz a TDR 1x jött chrome böngészőnél

(#190) flash-


flash-
veterán

sziasztok

nos írtam hogy sokszor fagyott a gépem torrent közben.De kiderült hogy NEM AZ NVIDIA DRIVER MIATT hanem a ralink wifi kártya driver volt rossz.
aztán feltettem azt amit a windows frissitő felkínált,azóta nincs fagyás torrent közben.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#191) stfx


stfx
aktív tag

Ascrock Extreme3 Gen3-on sikerult megszuntetni a TDR-t. Amint felraktam a 280.xx-os drivereket, nekem is naponta egyszer elojott a TDR. Ugy sikerult megszuntetni, hogy az UEFI-be a CPU C3 es C6 state support-ot disabled-re raktam, a Package C State Supportot pedig C2-re. Eist, C1E, az alalplap power savingje mind enableden maradt, es megszunt a TDR, mar 4 napja. Ugyanugy visszavesz a feszbol es az orajelbol a proci, tehat semmi negativ hatasa nincs a dolognak. Csatolok egy kepet:

(#193) fsb1000 válasza ALONSO11 (#192) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mi a helyzet a gariztatással illetve amit igértél, hogy ügyvéd tesóval, biró és fogyvéd ismerőssel neki mész a dolognak?

Ha neked sikerül másnak is sikerülhet.
Az indulataidat részben megértem, de ez egy centet sem visz előrébb.

(#195) fsb1000 válasza ALONSO11 (#194) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerinted hogy kéne összefogni?
Megírni egy levelet az NV-nek és aláíratni azokkal akiknek (feltehetően) TDR problémájuk van?

Szerinted ennek milyen hatása lenne egy Amerikai multi cégre?

(#196) Lacza_26 válasza ALONSO11 (#194) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nem pár hónapos a hiba szerintem.
Nálam már tavaly októberben előjött.
Vissza is küldtem iponba gariztatni de ott azt mondták jó.
(Ugyan az a driver, rendszer és a régi 8800 GTS 512-vel tökéletesen működött minden. Gari alatt került vissza a 8800 gts a gépbe.)

Miután visszakaptam nálam is jó volt egy ideig (friss win ssd miatt) majd megint előjött random.
285.62 vel megint előjött előző whql-lel nem volt baj.

Nálam viszont kizárólag 1képernyő desktop (üresjárat) és firefox alatt csinálta.

Most az új béta +firefoxban hardveres tám kilőve, azóta- lekopogom - nem jött elő.
Ha így állnak a dolgokhoz lehet a következő generáció már amd lesz nálam is.

(#197) stfx válasza ALONSO11 (#194) üzenetére


stfx
aktív tag

Nem ismerem az alaplapodat, de probald ki, hogy biosban MINDEN energiatakarekos funkciot kikapcsolsz, es ugy megnezni hogy elo jon-e a hiba.Ha igy jo akkor egyesevel visszakapcsolgathatod a dolgokat es megnezni, hogy melyikkel jon elo a hiba. Tuti hogy valamelyik energiatakarekos funkcio boritja a dolgot. Nekem 5. napja megy hibatlanul a gepem, a 191-es hsz.-ban lathato beallitasokkal.

(#198) kranazoli válasza ALONSO11 (#192) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ennyire nem 1xerű ez a probléma. Nekem épp Radeon kártyákkal volt TDR-em és egyéb 2D-ben is jelentkező bug-ok. Ez a hibajelenség nem csak az nV kártyákat sújtja. Keress rá Gúglival ugyanerre a hibára, csak írj be vmilyen Radeon kártyát. (pl.: 5850) Csak ott az atikmdag.sys illesztőprogram száll el. Évek óta van ez a hiba nem csak pár hónapja. Az már más kérdés, hogy Nálad "csak" pár hónapja jelentkezik.

Én nem pöcsölnék ennyit. Gari, aztán csere AMD-re, hogy legalább kipróbáld. (vagy másik nV) Azzal meg semmi értelme fenyegetőzni egy fórum-on, hogy sokan fognak elpártolni, ... Azért az nV-nek nem csak a PC-s grafikus kártyákból tevődik össze a bevétele. Ill. ugyanígy vannak problémások AMD oldalon is. Ők meg nem tudnak mást csinálni, mint nV-re váltanak. Ezt tudja az érem másik oldala is. Az emberek ide-oda pattoghatnak AMD és nV között; vagy/és konzolon fognak játszani. Személy szerint egyre inkább úgy érzem, hogy Maga az MS is egyre inkább abba az irányba megy, hogy kigyomlálja a játékokat a Windows alól. Legalábbis egyre nehézkesebb az egész az biztos. Sokan úgy tekintenek a PC-re, mint játékgép. Azonban a PC-nek az elsődleges felhasználási területe nem a játék.

Magánvélemény: Remélem, hogy ki fogják irtani a PC-s játékipart és megmarad a PC többek között munkaeszköznek. Nálunk MagyarO-n jellemző nagyon a fújás a PC és konzolos között. Tőlünk nyugatabbra teljesen elfogadott, hogy PC; BOX; PS3 ... mind a rendelkezésre áll. Számomra egyre szánalmasabb a PC-s játék. Az érem minden oldalán. A fejlesztők akik nem PC-re fejlesztenek, az idióta multis társadalomtól (csíterek); azoktól a játékosoktól akik csak sírni tudnak; akik a PC-t 99%-ban csak játékra használják; az elqrvult PC-s iparról, hogy iszonyatos pénzeket ki kell fizetni egy VGA kártyáért - amiért az vesz egy BOX-ot; a PC-s játékokról, hogy iszonyatosan hanyag módon jelennek meg; amikor már játszható akkor meg több GB-nyi patch-t kell letölteni; driver-eket és egyéb alkalmazásokat telepíteni, hogy egy retkes játék elinduljon. stb.. stb...

Válts AMD-re. Ne görcsölj ennyit. Mást nagyon úgysem tudsz tenni. Ez nem jó. De ez van.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#199) flash- válasza kranazoli (#198) üzenetére


flash-
veterán

Kiskernek vagy a nagykernek írjak a tdr hibaval kapcsolatban?es honnan tudom ki a nagyker akitol a kartyam van?es mit tartalmazzon a levél?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#200) fsb1000 válasza flash- (#199) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mint vásárló elsősorban a kisker bolttal voltál/leszel jogviszonyban.
Én a kiskerbolthoz fordulnék egy hibaleírással, és szerényen előadott kéréssel a garanciális ügyintézés megindítása érdekében. (nem feltétlen emlegetném ezt a TDR dolgot).

A legtöbb kisker azt mondja, hogy a VGA-t elküldi a nagykernek bevizsgálásra vagy valamilyen "szakszervízbe", azaz nem ők döntenek helyben arról, hogy a termék hibás vagy sem. Erre van 30 napjuk, a "hibás" termék átvételétől számítva.
De mint tudjuk... a legtöbb dolog az emberi kapcsolatokon múlik és a jó kereskedő meg akarja tartani a (jó)vevőjét.. A kisker/vevő és a nagyker/kisker viszonylatában is ez a helyzet.
De az idő pénz, te meg VGA nélkül reszeled a billentyüket, esetleg veszel 10K-ért valami régi VGA-t, ha nincs tartalékod.

Ha minden kötél szakad, nincs csere és nincs javítás, talán akkor érdemes a farzsebből előrángatni az ügyvédet, meg a fogyvédet. De ez utóbbi már nem vizsgálja a termék megfelelőségét csak az ügymenet helyességét.
Egy peres eljárásnak vannak költségei és akár évekig tarthat. Ezalatt a VGA-d elavul, bosszankodtál, lehet jött driver/oprendszer megoldás, de te még mindig a biróságra járkálsz.
(Minden esetben elmész a tárgyalásra +fizeted az ügyvédet, de a másik fél képviselője nem jelenik meg, vagy húzza az időt, esetleg szakértői véleményt kér tőled, stb, stb és ez ellen nem sokat tehetsz. lassan de biztosan eltelik 2 év.)

Ha sehogy nincs megoldás, és már nem bírod elviselni a TDR-t akkor a VGA-t el is lehet adni, remélve hogy az új tulajnál majd nem jelentkezik a hiba. Minnél elöbb annál kevesebbet buksz rajta.
Az NV-s vesz ATI-t, az ATI-s meg NV-t bízva abban hátha jobb a másik oldal, de marad egy rossz emlék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.