Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) ETOM válasza ETOM (#499) üzenetére


ETOM
addikt

Csak és kizárolag játék alatt és akkor is "ritkán" csinálta tegnap.. de most úgy döntöttem újra tolom a rendszert.. viszont a kártya húzva volt és (patch előtt) nem volt semmi gond 200 órát toltam vele, de most visszább vettem. Remélem megjavul.

[ Szerkesztve ]

(#502) imibogyo válasza ETOM (#501) üzenetére


imibogyo
veterán

Nincs valakinek kedve kipróbálni az amúgy TDR-ező GTX560, 570, 580-ját nálam?
Nagyon szeretném megtudni, hogy nálam is jelentkezik-e a probléma?

Mert azt olvastam, hogy volt aki ezt megtette és egyik gépben csinálta, másik gépben nem...

Itt a konfigom:
Alaplap: Asrock Extreme3 Gen3
Proci: Intel 2600k
Memória: 2x4 GB Corsair Vengeance

Ha valaki szeretne segíteni, szóljon nyugodtan itt, vagy akár privátban. ;)

(#503) Abu85 válasza bul07 (#494) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem ez specifikus probléma. Nem kapcsolódik a topikos TDR-hez.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#504) djculture


djculture
félisten

Nincs most időm visszaolvasni de jött egy gép hozzám ami ezt csinálja Gainward - GF 295GTX 1792MB az adott kártya.Van erre valami megoldás már?

(#505) joey04 válasza imibogyo (#502) üzenetére


joey04
titán

Ez azért nem jó próba, mert pl nálam van, hogy 2-3 napig nem jelentkezik a hiba.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#506) imibogyo válasza joey04 (#505) üzenetére


imibogyo
veterán

Tudom, de legalább kipróbálhattam volna egy-két kártyát.... :B :P :DDD

(#507) joey04 válasza imibogyo (#506) üzenetére


joey04
titán

ok, ez jó érv. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#508) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Revo uninstallerrel letakarítottam a béta drivert, visszatettem a 275.33-at és azóta nem volt TDR. :C

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#509) MrCsiT válasza imibogyo (#506) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szia!

Az tudható, hogy
-hol laksz(város),
-neked milyen VGA-d van most,
-milyen táp (kor és pontos típus) viszi a gépedet ?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#510) imibogyo válasza MrCsiT (#509) üzenetére


imibogyo
veterán

Szia!

- Budapesten lakom Nagyvárad tértől nem messze.
- Jelenleg a 2600k IGP-jét használom, vásárlás előtt állok. Előtte 5870-em volt.
- a táp 4 napos, Corsair TX 850 V2

:R

(#511) katt777


katt777
félisten

Még mindig van hiba.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#512) joey04 válasza joey04 (#488) üzenetére


joey04
titán

Azóta is tünetmentes vagyok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#513) Gyurma23


Gyurma23
senior tag

Sziasztok!
Nekem a kártya gond nélkül megy nem tapasztaltam semmi hibát igaz operát használok viszont BF3-al vannak problémáim.......

(#514) melandri


melandri
tag

Sziasztok!

Már majdnem megrendeltem egy GTX560 Ti-t, erre rátalálok erre a topikra....

Ez a jelenség a sima GTX560-al is jelentkezik???

Mi a legjellemzőbb környezet amikor jelentkezik?? Pl.:Bf3, online játék stb....

(#515) *Ropi* válasza melandri (#514) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem a grafikai programjaim használhatatlanok miatta 16 Biten, sérülnek a képek...Most jöttem rá és ezzel a lendülettel el is döntöttem, hogy nem várok driverfrissítésre, hanem ATI/AMD-re váltok amint lehet.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#516) Gyurma23 válasza melandri (#514) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Nem rossz kártya hidd el egyedül ennél a játéknál van kis hiba viszont ez sajnos a játékhoz kiadott frissités miatt van...... minden más tökéletesen fut:)

(#517) *Ropi* válasza *Ropi* (#515) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most jövök rá: félreérthető voltam: GTX460-am van, de a driver miatt (ami közös az 560-nal) vannak a gondok. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#518) melandri


melandri
tag

Köszönöm Ropi és Gyurma23....

...háááát nem lettem közelebb a döntéshez....nem a BF3 a cél, de grafikai és fotó szerkesztő programot én is használok és igen morcos lennék ha becsíkozná a fotóimat...

Új driver meg kell :D .....

(#519) Gyurma23 válasza melandri (#518) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Én adobe-t szoktam használni illetve rengeteg fotoim vannak raw-ban egyéb formátumban én még nem láttam ilyen jelenséget, viszont egyik ismerősömnek 460-as van nála sincs semmi gond vele..... nekem atim volt ki szerettem volna próbálni egy nvidiát is nem bántam meg játékok alatt gyorsabb a kártya nekem mint az ati volt pedig ugyanazon az órajelen van a gpu-ja.....

(#520) *Ropi* válasza Gyurma23 (#519) üzenetére


*Ropi*
félisten

Próbáld ki Lightroomban az "edit in Photoshop" vagy az "export" parancsot 16 Bites színkezeléssel! Rögtön ilyen lesz, ha rossz drivered van fent.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#521) MrCsiT válasza *Ropi* (#520) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ez akkor egyetlen képszerkesztő, egy bizonyos beállításával történő használat esetén jelentkező anomália, aminek semmi köze a TDR hibához, ha jól értem ?

Erre annyit mondanék, hogy konkrétan van olyan fórumtárs, aki azért vett nV kártyát, mert volt olyan játéka, ami nem futott ATI/AMD-n, egyáltalán ! ( -csak hogy könnyű legyen a választás ?! )

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#522) fsb1000 válasza MrCsiT (#521) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem sincs köze a TDR hibához.

(#523) Abu85 válasza MrCsiT (#521) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És az a játék (XIII) ugyanúgy nem fut NV-n sem. Sőt semmi más új hardveren, mert rosszul van megírva. Kellene rá egy patch, csak már befejezték a játék támogatását. API-k ide vagy oda. Idővel elő fordulhat ilyen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#524) *Ropi* válasza fsb1000 (#522) üzenetére


*Ropi*
félisten

Közvetve van köze a TDR-hez, de szorosan összefügg vele: a rossz driver miatt a hardveres gyorsítás használhatatlan, amit a grafikus programok is aktívan használ(ná)nak. Ha bekapcsolom a hardveres gyorsítást, szétesnek a képek, ha nem, akkor nincs gond: egyértelmű, nem?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#525) fsb1000 válasza *Ropi* (#524) üzenetére


fsb1000
nagyúr

aha.. és amikor hibásan menti le a JPG-t akkor ezt az üzenetet kapod?

(#526) *Ropi* válasza fsb1000 (#525) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bármilyen 16 Bites formátumnál (psd, dng, tif) amiben exportálom Lightroomból Photoshopba. És nem csak 1-2 kép sérül, hanem mind. De csak hardveres gyorsítással. TDR-es hibaüzenet nincs, de anélkül is egyértelmű, hogy mi okozza. :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#527) fsb1000 válasza *Ropi* (#526) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha nincs TDR hibaüzenet, akkor miért gondolod hogy TDR hibajelenséget tapasztalsz?

(#528) melandri


melandri
tag

...van itt minden emberek..

Sosem volt még NV-m ezért vennék azt, de így cidrizek...

Sima 560-al is előfordult már ez a jelenség valakinek??

(#529) Abu85 válasza *Ropi* (#526) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Annyira nem egyértelmű. A driver mellett a program is hibázhat. De az biztos, hogy ez nem fagyasztja ki a WDDM-et, vagyis nincs szükség TDR-re.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#530) *Ropi* válasza Abu85 (#529) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor máshogy fogalmazok: a gányul megírt driver miatt folyamatosan hibáznak a hardveres gyosítást használó programok. A Firefox hardveres gyorsítással például így jeleníti meg az oldalakat. Nem mindet, de a Prohardvert rendszeresen, van hogy többszöri újratöltés után is. Az LR-PS párost már bemutattam az előbb. Video konvertálásból (ami CUDA-t használ) folyamatosan kidobál...Soroljam még?

Ezt tudja a 275.33-as driver. Ha meg újabbat teszek fel, akkor sűrűn és láthatóan (az előbb linkelt hibajelzéssel) TDR-ezik. Most akkor melyik karomat harapjam le? :U Vagy TDR vagy minden más? :(((

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#531) Abu85 válasza *Ropi* (#530) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nekem most GTX 460-am van, és nem csinálja ezt. 275.33-as driverrel nyomom. Igaz persze, hogy Windows XP-n. Valszeg Win 7 specifikus a hiba. Illetve ez logikus, mert a Direct2D-hez, és a DirectWrite-hoz eleve DX10 driver kell. Oda nem akarok átlépni, mert nem töröltem le a Radeon driverét, mivel arra számítok, hogy a szomszéd visszaadja a következő héten a saját kártyám.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#532) *Ropi* válasza Abu85 (#531) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nálam Win 7 x64, DX 11. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#533) Expendable válasza melandri (#528) üzenetére


Expendable
aktív tag

Asus GTX 560 DC II TOP, havonta egyszer-egyszer előfordul nálam is.

(#534) gV válasza Abu85 (#531) üzenetére


gV
őstag

nekem 285.62-es driverel sincs gond win7 x64 alatt pedig a topikjában nem ajánlott gainward gtx460-am van. emellett volt már gf aztán radeon majd megint gf a gépben hozzávaló driverekkel a (atieclxx.exe-t ráadásul csak most vagy 4 hónapal a radeon kivétele után lőttem ki, 1+ éves a rendszer) az idle fesz 0.875-ről 0.825-re a dxva-s fesz 0.937-ről 0.875-re a 3d fesz 1.025v-ról 0.937-re visszavéve, ie9 alatt a hardver gyorsítás bekapcsolva és se ezzel se a bf3-al nincs gond, máskor sem kapok tdr-t, új nv driver telepitéskor a clean installt használom. mit csináljak h legyen tdr? szivesen cserélnék majd emiatt gariba 1 gk104-re mikor megjelenik :))

(#535) Abu85 válasza gV (#534) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy emiatt nincs gari, mert nagyon specifikus a hiba. Sokak élete könnyebb lenne, ha többszöri sárdobálás nélkül gariztatni lehetne a terméket. Hasonló okok miatt van most GeForce nálam. Dirt 3-ban fagy ez a kártya, ha DX11 módban működik a menü. Ezért cseréltem el egy időre a szomszéddal a Radeonom, mert én manapság nem játszom, ő meg Dirt 3 mániás. A poén, hogy nálam nem fagy le a Dirt 3. Valszeg valami kompatibilitási hiba. Nála most stabil HD 5850-nel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#536) gV válasza Abu85 (#535) üzenetére


gV
őstag

franc, akkor asszem még marad sokáig a 460-am

(#537) *Ropi* válasza gV (#534) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ember! Te nagyon szerencsés vagy. :K :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#538) Werkly


Werkly
őstag

Kérdésem lenne, hogy TDR gondnál nálatok WIN 7 alatt mit jegyez be az eseménynaplóba?
Érdekes XP alatt nincs gondom. De WIN7 alatt ma 3X egymás után előjött. Sosem játéknál! És még csak terhelés sem volt a gépen! Tán vacak a WIN7-em? Kernel power 41 és más van nálam az eseménynaplóban! Várnám az észrevételeket!

[ Szerkesztve ]

(#539) melandri


melandri
tag

Emberek!!!

Milyen WIN7-et használtok??? ;)

Privbe küldjétek......

Egyre messzebb vagyok a GTX560-tól és egyáltalán az NV-től....

(#540) mekex


mekex
tag

Én is belépnék a TDR klubba egy Asus GTX560Ti DCII-vel.
Nálam akkor csinálta a TDR-t amikor Firefox 8-at és a DVBViewer -t futtattam.
Felment a videokártya vezérlőjének a hőmérséklete kb. 50 fokra, mikor nálam általában 39 fokos szokott lenni. Játék alatt nincs problémám. Volt már TDR-em ATI kártyával is (HD5670).

Szerintem, ha szoftveres lett volna a hiba már megoldották volna.

(#541) Werkly


Werkly
őstag

Valaki ossza meg velem, hogy TDR után mik kerülnek az eseménynaplóba piros bejegyzéssel!

(#542) Werkly


Werkly
őstag

Tényleg érdekes, hogy XP alatt eddig nem produkálta! Állítólag BF3 meg IE9 hozza elő. Szerintem hülyeség. Ma online kapcsoltam TV adásra és akkor csak egyszer reboot és monitoron csak sárga készenléti lámpa égett de nem is indult újra csak a ventik mentek. Kikapcs után böngésző megnyitás és rögtön ugyanez! Csak nem tápegység lesz? Amúgy az üzemmeleg állapotnak m számít? Mert játékból mikor kiugrok és gyorsan Aida64 EX. akkor 63 fok. Az sok szerintem nem? Valaki oktasson ki! Kösz!

(#543) Werkly


Werkly
őstag

Mivel vehető vissza az alapórajele a VGA-nak? Amúgy ez segítene valamit?

(#544) joey04


joey04
titán

ja az lemaradt, hogy írták páran a húzott kártyákat, pontosabban azt, hogy ref modellekkel nem fordul elő. Átnéztem pár weboldalt, nagyítóval kell keresni ref. kártyákat... Szóval ez szerintem nem várható el a usertől. Van bejáratott boltom, kb 8-9 fajta gtx 570-et árulnak. egyik sem ref kártya.

Szóval ez, hogy vegyél ref kártyát kb annyira kényelmes és user barát megoldás, mint a ff bütykölése, amit írtam...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#545) katt777 válasza katt777 (#511) üzenetére


katt777
félisten

Mivel a Virtuval egyre kevesebb játék működik együtt, 2 hete a 290.26-os béta drivert használom. TDR hiba egyszer sem volt, viszont néha nem ébred fel a gép alvó állapotból. :U :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#546) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Ma adtak ki új beta drivert, lehet próbálgatni. 290.53 beta

(#547) *Ropi* válasza katt777 (#545) üzenetére


*Ropi*
félisten

Dell monitorod van?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#548) katt777 válasza *Ropi* (#547) üzenetére


katt777
félisten

Adatlap?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#549) Lacza_26 válasza CoolMan (#546) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nekem is 2 hete van friss béta fenn és eddig nálam sem volt tdr.
Amíg nem jön elő addig ez marad.

(#550) Werkly


Werkly
őstag

Szar lehet a kártyám? FurMark programot elindítottam és sec perc alatt 84 fokra fölment a hőfok! Szinte az indítástól számítva másodperces ütemekkel emelkedett 1 fokokat. 84-nél leállítottam a programot! Mivel lehetne hűteni normálisan egy GTX 560-at? Normális ez a melegedés egyáltalán? Most egy VGA memtest megy, hogy nincs e hibája! Első indításnál a Fur rögtön TDR! :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.