Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#354) katt777 válasza Abu85 (#327) üzenetére


katt777
félisten

Az AMD-nél már bizonyított, hogy e "fejlesztéssel" garantáltan a fogyasztó fog szívni. Az embereket nem "ráébresztik" arra, hogy ez az előnyös (azonos platform), hanem beléjük programozzák marketinggel, mint sok minden mást. Anno AMD és Intel (Círix, stb) procit tehettem ua. lapba, meg bármilyen VGA-t, és soha nem volt rendszerfagyás, TDR-hiba, meg minden más f.szság, amire azóta "ráébresztettek" minket, hogy a szarnak szarnak kell lennie. Persze, úgyis hiába beszélek. :((( Akkor vegyen mindenki konzolt, az platform. :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#355) Sonja


Sonja
veterán

Ma kijött a 290.36 beta driver! :K Letöltés!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#356) Sonja válasza Sonja (#355) üzenetére


Sonja
veterán

Inkább innen szedjétek! ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#357) kentwhite


kentwhite
csendes tag

Sziasztok.

Mivel a legjobb leszedni az nvidia display drivert, hogy ne maradjon semmi utána, mert fel akarom tenni ezt az uj drivert és nincs kedvem újrahúzni a gépet..? THX :R

[ Szerkesztve ]

(#358) Abu85 válasza katt777 (#354) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tulajdonképpen nem kényszerítenek majd rád semmit. A te döntésed lesz a hardver mixelése, de ha pár program nem megy rögtön, akkor majd ne pörölj a fórumon, hanem várd meg, amíg a két gyártó kielemzi, hogy mi a hiba, és kiadnak egy-egy új drivert közösen.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#359) Abu85 válasza kentwhite (#357) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Van saját uninstall modulja.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#360) kentwhite válasza Abu85 (#359) üzenetére


kentwhite
csendes tag

igen tudom. csak amikor a múltkor a TDR hiba miatt próbálkoztam több illesztőprogrammal, előtte rendes unistall, de a végén már csak a régit tette vissza. :U Ezután jött az win ujrahuzás :(((

(#361) flash- válasza kentwhite (#360) üzenetére


flash-
veterán

driver sweeper-t probaltad?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#362) kentwhite válasza flash- (#361) üzenetére


kentwhite
csendes tag

Nem. De kipróbálom. THX :R

(#363) *Ropi* válasza kentwhite (#360) üzenetére


*Ropi*
félisten

Revo uninstaller pro, nekem mindent leszedett eddig.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#364) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Sziasztok!
Sajnos az utóbbi időben (napi 2-3 alkalom FF alatt win7 64bit) nekem is van ez a TDR hiba a 285.79-es beta driverrel és már kezd nagyon idegesítő lenni. Szerencsére játékokban, BF3-ban nincs hiba minden flottul megy.
Próbálta már valaki a ma kiadott 290.36-os beta drivert? Érdemes feltenni, vagy várjam meg a végleges drivert?

(#365) Abu85 válasza CoolMan (#364) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem itt mindenki arra vár, hogy valaki végre kipróbálja az új drivert. ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#366) CoolMan válasza Abu85 (#365) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

:) értem.....akkor lehet, hogy megpróbálom de előbb bátorságot gyűjtök. ;)

(#367) Sonja válasza CoolMan (#364) üzenetére


Sonja
veterán

Én rögtön feltettem, de nálam soha nem volt TDR hiba, szóval ez ügyben nem tudok érdemben nyilatkozni. :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#368) flash-


flash-
veterán

hogy erdemese feltenni?
tedd feles kiderul!ha van rá 10 perced!!!
en is kiprobalnam de egy napig meg bem leszek gepkozelbe

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#369) joey04 válasza CoolMan (#364) üzenetére


joey04
titán

egy rakás szar ezzel is. :W

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#370) CoolMan válasza joey04 (#369) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az szomorú, részletek?

(#371) joey04 válasza CoolMan (#370) üzenetére


joey04
titán

tdr tdr hátán, clean install után is. 285.79 ment vissza, eddig az volt a legjobb, ott csak 2-3 naponta jött elő eddig.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#372) *Ropi* válasza joey04 (#369) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem még nem hibázott, pedig már fent van fél órája. :D Eddig 10 percen belül mindig megvolt az első telepítéstől számítva... :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#373) CoolMan válasza joey04 (#371) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Afene :((( azért várok még pár tapasztalatot, meg majd én is felrakom de akkor ezek szerint nem valami biztató ez a driver sem...no nem baj majd lesz valahogy.

(#374) shteer válasza joey04 (#369) üzenetére


shteer
titán

az még neked sem jutott eszedbe, hogy talán magát a vga-t kellene lecserélni?

..szerintem jónak tűnik

(#375) joey04 válasza shteer (#374) üzenetére


joey04
titán

de, ahogy korábban többen is írtuk, adok még egy esélyt a következő whql drivernek, aztán pápá nvidia.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#376) kranazoli válasza joey04 (#375) üzenetére


kranazoli
senior tag

Szerintem nem az nV-vel van a gond úgy állesz-cuzammen hanem inkább az 560; és 560Ti modell-ekkel. Ezt a béta-t még nem volt alkalmam kipróbálni, de előzővel és azelőttivel se ésatöbbi nem volt semmi különösebb ilyen bug-om. Radeon-al viszont annál több. Nem tudom ebben a topic-ban volt-e ez link-elve; vagy sem:

(ez a TDR nem pár hónapos probléma és főleg nem nV specifikus)

How to troubleshoot “Display driver stopped responding and has recovered”, ATIKMDAG.sys type errors

Ezt nem elrettentés szándékkal írtam. Felőlem mindenki olyan VGA-t tesz a gépébe amilyet akar. Váltogathatja (ami talán a legjobb) - ha megteheti.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#377) Abu85 válasza kranazoli (#376) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ATIKMDAG.sys akkor jön elő, ha rossz a hardver, vagy a gépen belül valami instabill. Semmit sem lehet tenni vele driver fronton. A rossz hardvert cserélni kell.
Tulajdonképpen az NV is ilyennek küzd most. Ez is TDR. Gyakorlatilag a topikban leírt panaszok hardverhibák, csak inkább driverrel javítja az NV, mert nagyon drága lenne a gari. Ráadásul az okozza a bajt, hogy a gyártók nem tartják be a refernenciaajánlásokat, vagyis a csere sem biztos, hogy javítana ezen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#378) *Ropi* válasza Abu85 (#377) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mi alapján veszi rossznak a hardvert?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#379) kranazoli válasza Abu85 (#377) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nekem 2db Radeon HD 5850-essel is volt. Lehet persze, hogy a második is hibás volt. De a hibajelenség ugyanaz. Ez 100%, hogy hibás vasnál jelentkezik AMD-nél?! Mert akkor meg elég sok a hibás darab, ugyanis gúgli szerint ill. régebbi Radeon-os emlékeimből gyakori hiba volt. De ha vas hiba és csak az lehet, akkor visszaszívom amiket írtam. :R (btw: akkor meg nem kellett volna ekkora lére ereszteni azt a cikket AMD-nél. Meg lehetett fogalmazni 1 mondatban is) ;)

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#380) Abu85 válasza *Ropi* (#378) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden olyan hiba, ami TDR-t okoz az stabilitással kapcsolatos baj. Rendszerint nem szoftveres, hanem hardveres alapja van (a táptól kezdve, a VGA-n át a processzor és a memória is előidézheti, még a vinyó is). Néha lehet szoftverből korrigálni, míg időnként nem.

Jelen esetben az a hiba, hogy a driver kapott pár módosítást az órajelkapuzásra, ami túl agresszív, és ha termék ezt nem bírja, akkor kapsz egy fagyást, amit a TDR helyreállít.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#381) Abu85 válasza kranazoli (#379) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Látod az AMD oldalán, hogy mi okozhatja. Felsorolnak ezer okot, amit végig kell járnod. Ez az adatbázis azért van, hogy nézd meg a rendszered stabilitását, mert ha az MS aláírta a drivert, akkor nem okozhat a driver szoftveres alapokon TDR-t. Ezt ugyanis a WHQL teszt nagyon is vizsgálja.
Gyakorlatilag az NV-nél sem okoz hibát a driver, ha olyan termékkel teszteled, mely megfelel a referenciaajánlásoknak. A baj az, hogy sok gyártó egy csomó fontos szart lespórolt a saját tervezésű termékéről, hogy olcsóbban tudja gyártani. :( Természetes dolog, hogy ha a driver egy olyan agresszív változást vezet be, mint az órajelkapuzás változása, akkor az a nem referenciatermékeknél hibát eredményezhet. Ezért nem szokás a start után ennyivel ilyen komoly változtatást csinálni, mert rengetegen nem tartják be a referenciaajánlásokat. Az NV persze nem gondolta, hogy ennyien.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#382) shteer válasza joey04 (#375) üzenetére


shteer
titán

nem éppen arra gondoltam, hogy "pápá nvidia"
ebbe a problémába Abu írásai alapján a másik oldalon is simán belefuthatsz

továbbra is referencia nv-t ajánlok, ahol a gyártó betartotta az előírásokat

..szerintem jónak tűnik

(#383) *Ropi* válasza Abu85 (#380) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tehát akkor a hardveres hiba nem permanens meghibásodást jelöl, csak egy átmeneti állapotot, amikor a hardver éppen nem bírja az igénybevételt?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#384) Abu85 válasza *Ropi* (#383) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen, és ilyenkor elszáll. Jön egy fagyás, amit a TDR funkció helyreállít a WDDM felület újraindításával.

(#382) shteer: Pontosan ugyanebbe nem, mert az AMD-nek nincs szüksége agresszívebb órajelkapuzásra. Így is egy másodpercenként órajelet tud váltani a Radeon. Az NV-nek azért kell jobb megoldás, mert 20 másodperces limitre specifikálták a termékeket. Ez a fogyasztás szempontjából nem jó. Ezért kell ezt az időtartamot csökkenteni, ami sajnos nem megy zökkenőmentesen.
A referencia NV valóban megoldás, de kérdés, hogy dobozon keresztül ezt hogyan állapítod meg.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#385) *Ropi* válasza Abu85 (#384) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm az infót!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#386) shteer válasza Abu85 (#384) üzenetére


shteer
titán

akkor maradjunk a "hasonló és egyéb" problémamegnevezéseknél :)

dobozon keresztül? típusszám alapján

..szerintem jónak tűnik

(#387) Abu85 válasza shteer (#386) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy generáció végénél ez már nem olyan egyszerű, hogy kinézel egy típuszámot. Azért cserélik le a referenciatermékeket, mert azok gyártása viszonylag drága. Az nem segít rajtad, hogy ha van egy típusszámod egy termékről melyet már nem gyártanak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#388) shteer válasza Abu85 (#387) üzenetére


shteer
titán

még most is lehet venni refkártyákat. csak akarni kell.

..szerintem jónak tűnik

(#389) Bredokk


Bredokk
csendes tag

Feltettem ezt a friss bétát (290.36). Előtte a 275.33 volt fenn, amiben szerencsére nem jött a TDR hiba.
Egyből indítottam hw támogatással firefoxot > youtube > full hd video: nem jött elő sem képhiba, sem tdr. Pár videót lejátszottam, firefoxot bezártam-elindítottam.
Utána BF3: ahol eddig lefagyott a játék ott ment tovább szépen, és nem volt semmi gond.

Eddig nálam pozitív tapasztalatok vannak a 290.36-os driverrel!

A múltkori béta (285.79) az a firefox + youtube párosítást már nem bírta ki.....
Nem szeretnék elkiabálni semmit sem ha valamit tapasztalok megírom.

Kártya: Gigabyte GTX560Ti SO [link]

(#390) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ezek a TDR hibák GTX 470 / 480 / 570 / 580-nál is jelentkeznek?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#391) Abu85 válasza KAMELOT (#390) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem zárható ki 100%-osan. Bár tény, hogy talán kisebb az esélye.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#392) KAMELOT válasza Abu85 (#391) üzenetére


KAMELOT
titán

Mikor fogják kijavítani ezt a fajta a hibát? Nem lehet tudni?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#393) Abu85 válasza KAMELOT (#392) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Remélhetőleg hamar. Gondolom már ebben a driverben is vannak javítások, és kérdés, hogy mennyi embernek működik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#394) Bossi válasza KAMELOT (#390) üzenetére


Bossi
őstag

Sziasztok,

sajnos nálam is volt GTX480 :((
de a 285.79 van fent 2 hete csak 1x volt a mostani drivert még nem próbáltam...

(#395) KAMELOT válasza Abu85 (#393) üzenetére


KAMELOT
titán

Reméljük akkor minden okés lesz és simán fognak mennia dolgok! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#396) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Na eddig bírta az új béta, most TDR-ezett Firefox alatt lapváltás közben. :( Teszem vissza a 275.33-at.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#397) flash-


flash-
veterán

felhúztam a GB gtx460 at 830 mhz re,az energiagazdalkodast teljesre vettem a driverben.legujabb win7 frissitesek is fent vannak,es a legujabb whql drivert hasznalom es azota nincs tdr

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#398) TTomax


TTomax
nagyúr

Azért én nagyon ugy nézem,hogy a nem referencia vga-k tdreznek... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#399) flash- válasza TTomax (#398) üzenetére


flash-
veterán

Hogy ismerem fel a Referencia VGA-kártyát?
melyek a referencia modellek?
PL gtx 460 nál melyik a ref modell??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#400) joey04 válasza shteer (#382) üzenetére


joey04
titán

megbeszéltük már ezt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.