Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) ProciVettel válasza *Ropi* (#650) üzenetére


ProciVettel
tag

Hát jó sokan játszanak innen azért írtam. :))

(#652) *Ropi* válasza ProciVettel (#651) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rendben, meg van bocsájtva. ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#653) agressiv válasza FollowTheORI (#646) üzenetére


agressiv
addikt

Teljesen logikus és értelemszerű lenne amit mondasz, de éppen az a poén, hogy amíg nálad ez a driver stabil, másnál teljesen döglődík, és számomra ez az, ami kiveri a biztosítékot...

Őrület ez a TDR hiba bakker..

hardveres gyorsítást alkalmazó képszerkesztő programokban sérülnek a képek (korábban linkeltem példákat),

Mélyen egyetértek, mert az ember nem azért vesz ilyen rohadt drága harvert, hogy mindenféle gyorsítás nélkül használja.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#654) *Ropi* válasza agressiv (#653) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Mélyen egyetértek, mert az ember nem azért vesz ilyen rohadt drága harvert, hogy mindenféle gyorsítás nélkül használja."

Nem is csak az, de ez egy elég nagy átverés. Mert ugye az nVidiánál tudják, hogy nem működik 100%-osan a kártyák ezen funkciója de mégis eladják őket ebben az állapotban. Inkább kapcsolják ki a funkció lehetőségét is és adják olcsóbban a kártyákat! Mert így, hogy vagy működik, vagy nem, eléggé zsákbamacskát árulnak, és mivel elég nagy számban nem működik, ezért tudatos átdobás a palánkon részükről. Szerintem. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#655) Trevize1987 válasza *Ropi* (#654) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Jogos. De mit tehet a kisember? Én lassan 1 éve szenvedek ezzel a hibával, volt jobb, volt rosszabb időszak a drivereket tekintve, de végleges megoldás nincs. Gyomorfekély garantált ha így megy tovább :-)

(#656) Brekkk


Brekkk
senior tag

Nekem egy giga 450 GTS OC2 VGA-m van. Alulfeszeléskor jött elő nálam a TDR hiba. Akkor, amikor egy flash alkalmazáshoz épp emelte volna az órajelet a kártya. 0,965 V-nál előjött a hiba, de 0,975 V nál már teljesen stabil.
A kártyám alulfeszelésénél a GPU órajelet is visszavetem azért tudom ilyen alacsony VCORE mellett használni a kártyát. BF3-ban, ha alacsony volt a VCORE, akkor a játék volt, hogy elszállt. 0,975 V-on tökéletes. Pedig még a Patch-ek sincsenek a játékon.

Lehet, hogy 2D és 3D-ben nem kap elég feszültséget a kártyátok.
Afterburner-ben emeljetek egy kicsit a fesz értékeken. Persze, sajnos nem minden kártyánál lehet feszet emelni, de ha lehet 1 próbát megér.

(#657) agressiv válasza Brekkk (#656) üzenetére


agressiv
addikt

Mi frászért kell alulfeszelni egy kártyát?

Hát még a borz.....

(#658) Brekkk válasza agressiv (#657) üzenetére


Brekkk
senior tag

Kb azért, mint annak, hogy miért kell túlfeszelni.

Egy nagyon egyszerű oka van. A házam nagyon rosszul szellőzik és egy pillanat alatt 85-88 fokos lesz a kártya. A Ventije hangos lesz. Így alulfeszelve a 73-74 fokot sem éri el aktív használat melett sem, és vagy 40-50 wattal kevesebbet fogyaszt, a venti nem lesz elviselhetetlenül hangos. Ha a 450 teljesítménye kevés lenne számomra akkor ott már az OC2 is az lenne. Az a +15 % nem old meg semmit.
Miért vettem OC2 akkor? Mert ezt adták vissza gariba egy alap verzió helyett.
Egyébként szerinted, ha hülyeség az alulfeszelés, akkor a gyártók miért csinálnak különféle VCORE beállítással kártyákat, azonos szérián belül?
Miért nem adják az összesnek gyárilag az NVIDIA referencia maximumot?

(#659) agressiv válasza Brekkk (#658) üzenetére


agressiv
addikt

Kb azért, mint annak, hogy miért kell túlfeszelni.

Baromság túlfeszelni.

vagy 40-50 wattal kevesebbet fogyaszt

Dehogy fogyaszt ennyivel kevesebbet.

Egyébként szerinted, ha hülyeség az alulfeszelés, akkor a gyártók miért csinálnak különféle VCORE beállítással kártyákat, azonos szérián belül?

Óriási különbség van a között, amikor ugyanaz a mag kerül erősebb és gyengébb kártyára, mivel alacsonyabb órajel és vagy kevesebb egység mellett nem igényel akkora feszültséget.

Miért nem adják az összesnek gyárilag az NVIDIA referencia maximumot?

Hogy legyen miért TDR-ezni...

Mit gondolsz miért a referencia modelleket ajánlják?

Hát még a borz.....

(#660) Brekkk válasza agressiv (#659) üzenetére


Brekkk
senior tag

Konnektornál mérve az OC 2 alulfeszelve és alacsonyabb órajelen KB 40 wattal eszik kevesebbet. Az OC 2-n 20 %-os túlhajtás van. Ott meg a 450 már kajál rendesen.
MSI 560 TI OC alulfeszelve és nvidia ref órajeleken 25-30 wattal eszik kevesebbet ezt is konnektornál mértem. A hőtermelés pedig jelentősen csökken.

Én sem feszelek túl semmit. Sőt a tuningot sem tartom igazán semmire.
Amikor eljön az ideje, hogy tuningolni kelljen addigra az a platform elavult lesz.

Ha jól tudom a referencia modelleknél sem mindíg adják meg a max feszültséget.
Én azt javaslom, hogy akinél előfordu ez a hiba, egy kis plussz feszültség esetleg segít a dolgon.
Nekem szerencsére nincs TDR hibám. Sajnálom azokat akiknél előfordul. Bosszantó és alattomos hiba.

(#661) agressiv válasza Brekkk (#660) üzenetére


agressiv
addikt

Hála istennek nekem sincs ilyen bajom, csak a legelején volt, de akkor a magasabb 2D órajel megoldotta, viszont azóta gyári állapotban van megint a 2D és nincs vele gáz.

Hát még a borz.....

(#662) xutrius


xutrius
csendes tag

Hi all !

Adott ez a probléma:

A(z) NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 275.33 képernyőillesztő nem reagált, és utánna sikeresen helyreált.

Elmegy a monitoron a kép, SŐT néha kifagy a gépem is !

Eddig nem volt semmi baja, nem tudom mit rontottam el !
Ma kezte el ezt a problémát csinálni !

GTA San Andreas PC játékkal játszottam, és egyszer elment a kép..Mondom: WTF ??

Majd a windows kiírta a fentebb említett hibát.

Más Driverrel IS próbáltam már, de ugyanez. Most 275-ös driver van fent, de volt már fent 290 BETA driver is, azzal meg megfagyott a játék, sőt volt úgy be sem töltött. Volt még fent ezen kívül 285-ös driver is.
Probléma ugyanaz.

Nem tudom mit tehetnék !

My config:

Asrcok 870 Extreme 3 ATI chipset !
2X2 GB DDR 3 KINGSTON HYPERX 1600 MHZ BLUE
AMD SEMPRON 145 3.5 GHZ ALULFESZ.
GTS 450 OC2 GIGABYTE
DAEWOO 19" MONITOR 1440X900
WD 500 GB GREEN
CHIEFTEC 550W

Próbáltam már újra tenni is DE SEMMI :(

Help please !!
Vagy esetleg cserélem ATI KÁRTYÁRA !!!

Üdv !

(#663) Trevize1987 válasza xutrius (#662) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Üdv a klubban. Megoldás nincsen jelenleg, mindenki tud valami okosat hozzáfűzni, de lényeg a lényeg, rá vagyunk szorulva a következő WHQL driverre. Enyhíteni sikerült sok embernek, nekem is, de megoldás nem létezik még. És lassan 1 éves probléma. ATI-nál lényegesen kevesebbszer fordul elő, de ott is előjöhet, ezért nem gondolkoztam még cserén. Oh és a legjobb... Teljesen random, nincs semmihez kötve. Akkor jön elő amikor ő szeretné.

(#664) Archanon válasza Trevize1987 (#663) üzenetére


Archanon
őstag

A WHQL mit takar? :B Ez a rendes nvidia driver, amit le lehet tölteni a honlapról?

Néhány napja volt gépreinstall (2 év után már ráfért), és a legfrissebb NVIDIA drivert (285.62) telepítettem a gépre (előtte 26x.xx volt, nem emlékszem pontosan melyik, már töröltem... szal igencsak régi). És íme, a mai (tegnapi) napon nálam is jelentkezett a probléma, és roppant mód idegesítő [no meg ijesztő is volt, de most, hogy rátaláltam erre a topicra, némiképp megnyugodtam]. Eddig pedig tökre kussban volt, gépreinstall előtt meg semmi ilyesmit nem tapasztaltam.

Media Player Classic videólejátszásnál jött elő többször is már (elkezdi kockásan lejátszani a videót, a hang berezeg, aztán fekete képernyő, néhány másodperc múlva meg visszajön a hibaüzenettel), valamint eddig a Youtube-nál is csinálta kétszer (Opera böngésző), ott szintén ez, csak utána a videó helyén zöld képernyő jelent meg. Játszani azóta, mióta megjelent az első ilyen hiba, még nem játszottam - de eleve néhány óránként jelentkezik, annyit meg nem játszok tesztelésre.

Tehát tök mindegy mit csinálok, a probléma marad? Semmi garancia nincs rá, hogy ha egy korábbi drivert föltelepítek, akkor működni fog? Apropó, és a 29x driver mikor érkezik, van róla valami hivatalos info? Vagy csak annyi, hogy beta?

(Konfigom az adatlapomon, a VGA szerintem jó állapotban van, eddig semmi probléma nem volt vele, soha nem melegedett agyon, meg ilyenek...)

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#665) }{3@Đ$}{0ot válasza xutrius (#662) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Nekem még eddig nem volt. kopp-kopp!! :)

Firefox-nál-->Beállítások-->Haladó--->Általános--->Hardveres gyorsítás használata, ha lehetséges funkciót kapcsold ki

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#666) fsb1000 válasza Archanon (#664) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Reinstall és tedd vissza azt a drivert amivel nem volt TDR.

(#667) agressiv válasza Archanon (#664) üzenetére


agressiv
addikt

Tedd fel a 266.58-at.

Hát még a borz.....

(#668) Trevize1987 válasza Archanon (#664) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

A WHQL az a hivatalos, teljes driver. Nekem most nem az van fent, GTX480om van és a GeForce 290.36 Driver-t használom ami egy Béta verzió. Na most ezzel nekem nagyban enyhűlt. DE. Még mindig előjön néhanapján. Hasonló tünetekkel szenvedek én is mint te. Kábé annyi az össz amit tudsz tenni ellene h kiszeded a kártyát, sűrített levegővel kifújod, felteszed ezt a béta drivert (de aztán lehet más kártyáknak meg ez nem jó) és imádkozol. Nekem rengeteg dolgot mondtak amin szépen végig is mentem (bios frissítés, driver frissítés, gép reinstall, IE és FF mellőzése, driverben egy-két beállítás, stb stb) de őszintén szólva semmi sem használt igazán. Pedig a konfig fullos, le volt tesztevle külön külön is, és kivétel nélkül minden működött.

(#669) xutrius válasza Trevize1987 (#668) üzenetére


xutrius
csendes tag

Hi all !
Nah az Nvidia beállításokban beállítottam egy-két dolgot, és most nem csinálja 10 perce.

( Kb. nekem 10 mp-ént csinálta eddig )

Nem tudom, ez siker-e de azért máris jobban érzem magam, nem csinálta 10 percig, pedig aztán tuti durva, hogy már az üdvözöljük kiírása után AZONNAL fekete kép, majd vissza. :W

Akit érdekel mit buheráltam irjon, NEM IGÉREM NEKI is jó lessz, de azért fura 10 perce már nem csinálja, mióta beállítottam. :o

(#670) Trevize1987 válasza xutrius (#669) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Fizetni is kell és küldöd a megoldást privátba?

Amúgy nekem is sok dolog javított rajta, volt ami rontott,
teljesen random nálam és teljesen megoldhatatlan eddig.

Most pölö 4 napja jól megy, egy TDR sem volt. De én már
nem vagyok biztos semmiben ezen a téren.

(#671) xutrius válasza Trevize1987 (#670) üzenetére


xutrius
csendes tag

"Fizetni is kell "

nem kell játszani a nagy embert, azért irtam mert nem tuti mindenkit érdekel.

akit érdekel, ír privit és lököm ami nekem eddig sikerült. kb 25 perce nem csinálja már.

(#672) Archanon válasza agressiv (#667) üzenetére


Archanon
őstag

Ha újra előjön, akkor fel fogom. Egyelőre kuss van, ma még nem csinálta, remélem így is marad. [Tegnap volt vagy 4-5x...]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#673) armin23


armin23
csendes tag

Tegnap még nekem is csinálta. Azóta egy dolgot állitottam be az nvidia vezérlőpultba. (valahol olvastam róla azért)

Mégpedig az energiagazdálkodási módot maximális teljesítmény előnyben részesítésére állítottam. S ma még egyszer sem fordult elő semmi gond. Pedig direkt készültem, melóhelyen minden drivert leszedtem mondom meglegyen. Most a 258.96 van fenn. (Tegnap zt tudtam feltenni mert egy régi gamestar dvdn találtam, hisz nincs csak mobilnetem itthon)

No de lényeg hogy kb 2 órája már semmi gond, pedig ezelőtt firefox-ot ha m,egnyitottam egyből szinte hiba volt.

Vajon merjek frissíteni driveren? S ujra beállitani ezt a maximális teljesítményt? Mert azért ez a driver elég régi.

Amúgy Gainward GTX460 Golden Sample 1gb a vga-m.

(#674) xutrius válasza armin23 (#673) üzenetére


xutrius
csendes tag

Igen, az energiagazdálkodási mód, az egyik, amit csináltam. Még mindíg nem jelentkezett a hiba :D

Remélem ez így is marad.
A többieknek meg kitartást, lesz ez jobb is skacok :R

(#675) armin23


armin23
csendes tag

Ez a TDR hiba Win8-ban is előjön? Vagyis ott is van ez a szolgáltatás?

Ha jól tudom xpbe nincs s ott hiba sincs.

(#676) Werkly válasza armin23 (#675) üzenetére


Werkly
őstag

Nekem volt képernyőillesztő nemválaszolás XP alatt is 2X!

(#677) joey04


joey04
titán

Na rég jártam erre, mert minden rendben volt. Ma reggel 3x TDR egymás után, a 3. végén kék halál. Azóta most jó. Azoknak hoztam a rossz hírt akik annak örülnek, hogy 1-2 napja vagy akár 1 hete is tünetmentesek. Nekem is volt 2-3 napig tünetmentesség, aztán folyamatosan jöttek a TDR-ek. Most viszont egészen pontosan ekkor volt az utolsó TDR a ma reggeli előtt. Szóval ha egy hónapig (esetemben még több is) nem jön elő, még az sem garancia arra, hogy megtaláltad a megoldást. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#678) Trevize1987 válasza joey04 (#677) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Pontosan ez a bajom nekem is. Volt h egy hónapig ment mint a kisangyal, egész megszoktam. Nem kellett volna.

(#679) Löncsi válasza joey04 (#677) üzenetére


Löncsi
őstag

Azt a kártyát érdemes lenne megnézni alaposabban, az 560 topikban többen panaszkodtak rá, széria hiba. (1Ghz-es órajelű példány)

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#680) joey04 válasza Löncsi (#679) üzenetére


joey04
titán

köszi, itt meg egy másik topikban alaposan kiveséztük ezt már. Régebbi driverekkel hibátlanul ment. ezért nem is szoktam frissíteni. aztán a BF3 miatt muszáj volt frissíteni, és azóta van ez. Abu is írta, a kulcs: agresszív órajelkapuzás +ff + nem ref kártya. ez van. legközelebb ref kártyát veszek. mondjuk az nv reagálása is szánalmas, szóval lehet, hogy amd lesz.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#681) Trevize1987 válasza joey04 (#680) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Nekem ref kártyám van, ha jól tudom a Zotac az az nem? :D

(#682) Löncsi válasza joey04 (#680) üzenetére


Löncsi
őstag

Akkor passz, én lehet visszavinném a kártyát.

Enyém se referencia,de csak FF alatt volt gondom, amúgy tökéletes az utolsó WHQL-el.
Amúgy nem értem miért van az ha Abu mondd valamit abba beletörődtök, valahogy olyan poén. :DDD

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#683) Egon válasza joey04 (#680) üzenetére


Egon
nagyúr

Mit értesz az alatt, hogy "szánalmas" az nV reagálása? Mit kellene csinálniuk? Elismerték a hiba létezését, és dolgoznak a javításon (szánalmas akkor lenne, ha nem foglalkoznának vele).
Lássuk a konkurenciát. Volt egy GSOD néven elhíresült hibajelenség, ami a HD5000 szériát sújtotta, különös tekintettel (illetve emlékeim szerint kizárólag) a felsőkategóriát (5800-ak). Az akkori topic mérete alapján, egy cseppet sem érintett kevesebb felhasználót, mint a TDR hiba -sőt. Pedig egy felsőkategóriás kártyáról volt szó (a 560-as széria inkább a középkategória teteje, értelemszerűen többen is veszik). Az Ati a hiba létezését is csak nagysokára, hónapokkal később ismerte el (ezalatt terelt is Abu rendesen), de azért a hivatalos közleményben állítólag (Abu szerint, én nem olvastam) gyorsan hozzá is tették, hogy a bejelentések alapján a felhasználók csak egy kis részét érinti a dolog (ezt persze kedvenc cikkírónk minden lehetséges fórumon, orrba-szája hangoztatta). Namost, jelen topic mérete alapján is, nekem úgy tűnik, hogy jelen esetben is csak a felhasználók kis részét érinti ez a hibajelenség - mégsem takaródzott ezzel az nV. Szóval akkor melyik cég is a szánalmas(abb)?!?
Nem utolsósorban, ez a hibajelenség szvsz kevésbé idegesítő, mint a GSOD, ahol csak a reset segített (nekem pl. játékok alatt nem is csinálja - igaz, nem játszom a BF3-mal).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#684) Trevize1987 válasza Egon (#683) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Néha visszajön a driver, de van nálam amikor szét is fagy. De nem csak nálam. És akkor a force shutdown segít csak. Nem akarom összehasonlítani a két céget, lassan 1 éve szenvedek ezzel a kártyával, de olyan mint ha egy rossz álom lenne. És egy csomó ref kártyát érintett (ez már másnak a válasz), van aki kibontotta a vadiújat és úgy is TDR volt. Kicserélgették sok embernek, de akkor is, mint valami szar vírus. Na ezért nem cserélem ki, minden hardver hibátlan.

(#685) Abu85 válasza Egon (#683) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az NVIDIA nem ismerte el, hogy létezik ez a hiba. Ha elismerték volna, már rég lenne róla hír a PH-n, de így nehéz bármiről is beszámolni. Egyelőre úgy áll a helyzet, hogy tesztelgetnek. Bekérték az emberek kártyáit stb. Ennyi. Valószínűleg csak akkor ismerik be, ha reprodukálni tudják, és jön rá javítás. Ugyanez volt az ATI-nál is. Miután beismerték lett róla hír, majd ha az NV is elismeri, hogy hiba van, akkor lesz erről is hír. Addig ne várd el, hogy megírjam, mert sok dologtól lehet TDR hiba.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#686) Löncsi válasza Abu85 (#685) üzenetére


Löncsi
őstag

[link]

2011 November. Bár tény, hogy csak mint kártyafüggő dologként van elismerve a hiba.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#687) Abu85 válasza Löncsi (#686) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pontosan ezt mondták. Elismerték, hogy a felhasználói panaszok alapján vizsgálódnak, de itt pont az a baj, hogy nekik bent nem jön elő. Ezért kérték be a felhasználók kártyáit, mert fingjuk sem volt, hogy miért történik ez az egész. Itt nincs semmilyen hivatalos elismerés a hiba létezéséről, csak látják, hogy valami nincs rendben, így vizsgálatot indítottak. Akkor fogják elismerni a hibát, ha tudják, hogy létezik, az ő saruk, és javítható.

Ezek a TDR dolgok nagyon nem egyértelműek. Elméleti síkon levezetem. Eleve ott a driver, ami okozhat ilyet, de az MS-nek erre komplett tesztrutinja van, vagyis, ha azon átmegy a driver, azaz kap WHQL aláírást, akkor driveren belüli szoftver gondról már nem beszélhetünk. Itt jön a nehéz része. Ha a driver általánosan nem hibás szoftver szintjén, akkor a hiba csak specifikus lehet. Na egy specifikus TDR-t megtalálni nagyon komplex, mert egyrészt kötődhet például a VGA-hoz. Azon belül is egy bizonyos típusú kártyához, vagy kártyákhoz. Az NV itt gondolom végignézte az összes terméket, amit ők hivatalosan kiadtak. Ezek rendre referencia boardok, vagyis ha azokon nem jön elő, akkor tovább lehet lépni. Itt jönnek képbe a gyártók, akik az egyéni termékek esetében nem biztos, hogy követik az eredetileg publikált referenciaajánlásokat, sőt sokszor tuningolnak is. Ez a nehézség az egészben, hogy tűt keresel a szénakazalban, ráadásul a hiba sem kötődik nagyon specifikus körülményhez, ami még a tovább nehezíti a helyzetet, mert ahhoz, hogy javíts előbb, elő kell idézni, ami nem biztos, hogy könnyű.
A TDR jelenség még ott kavar be, hogy az egész nem biztos, hogy a VGA-hoz kötődik. Kötődhet a konfiguráció más elemeihez (tápegységtől kezdve, a procin, az alaplapon, és a memórián át, akár az adattárolóhoz is, de még az OS pusztán szoftverből is előhozhatja, ha valamit elmókolt benne a user), vagy azok összességéhez inkompatibilitás formájában. A dolog tehát nagyon komplex, és az egyetlen kiindulási alap, hogy a 275.33 WHQL driverrel még senki sem panaszkodott ... (tudtommal a 280-as szériában kezdődtek a panaszok, de így még volt előtte pár beta driver a 275-be, de ez most mindegy, mert a béta eleve nem kitesztelt csomag). Gyanítom, hogy az NV úgy keresi a dolgot, hogy mi változott az új driverekben, hogy előjött.
Itt jön képbe az elméleti részletezésem, ami nem hivatalos, de nagyon logikus. Az tény, hogy a 280-as drivertől kezdve az NVIDIA az eredetinél jóval agresszívabb órajelkapuzásra állt át. Ez tipikusan lehet a probléma forrása, mert amikor terveznek egy kártyát, akkor annak több tesztel vizsgálják a stabilitását. Nem ilyen otthoni pitiáner módszerekkel, hanem kemény tesztekkel, amelyek körülményét otthon előidézni sem tudod. Nyilván itt az a logika, hogy ha durván agyonszopatva sem jön elő hiba a termékkel, akkor otthon, jóval szerényebb terhelés mellett sem lehet gond. Például az órajelkapuzás. Az NV megszabta, hogy egy órajelet mennyi idő alatt lehet módosítani. Tudtommal ez a Fermi esetében 20 másodperces ciklist jelent. A teszt így nézhet ki. Indul a kártya 3D órajelen, majd 20 másodperc múlva levált egyet közepesre, és megint 20 másodperc múlva levált 2D-ra, majd ezek alapján vissza közepesre és 3D-re természetesen a specifikált 20 másodperccel. Ezt ismételgetik sokáig, erősen ingadozó hőmérséklet mellett. Az kérdés, hogy meddig nézik, de akár egy napig is tesztelhetik, és a terhelés komolynak mondható. Ilyennek otthon nem teszed ki a terméket, tehát ha itt átmegy, akkor jó lesz. Na most nem biztos, hogy arra a 20 másodperces keretre szükség van. Lehet, hogy megoldható az órajelváltás 10 másodpercenként is. És ez baromira jó lenne, mert egyre inkább megy a piac a mobil irányba. Leszeded mondjuk az új FF-et, vagy az Opera 12 előzetesét, és ezek túráztatják a GPU-t, ha terhelés van, de ha megszűnik a terhelés, akkor a GPU-nak 40 másodpercig kell, hogy 3D-ből 2D órajel legyen, és így nyilván többet fogyaszt a szükségesnél. Lehet, hogy ez nem tűnik vészesnek, de több órás üzemidő mellett ez 30 percet is jelenthet egy akkunál. Pont ezért kezdhetett az NV vizsgálódni, mert az a 20 másodperces váltási ciklus a mai böngészőkben egyszerűen nagyon sok. Gondolom meghatároztak egy kisebb paramétert, amit kiteszteltek a refkártyákkal. Most rácsapok a hasamra és azt mondom, hogy 10 másodpercre csökkent a váltás. Nem biztos, hogy ennyire csökkent, ez csak egy példa. A refkártyákkal megy, mert kitesztelték, na de ott vannak a gyártók, akik nem követték a referencia ajánlásokat, a termék minőségének a szintjén. Nyilván ők is kitesztelték a saját olcsó NYÁK-ot, csak úgy voltak vele, hogy ha a driver 20 másodperces ciklusokban vált, és az olcsóbb NYÁK ezt bírja, akkor mi baj lehet. Ez logikus, hiszen, az NV ezzel a teszttel hitelesítette az eredeti kártyákat, vagyis a gyártók spórolnak az olcsó NYÁK-kal, és még a stabilitás is jó. Na de mi van, ha az NV csökkenti az órajelváltási ciklust? Erre nyilván előre nem készülnek, mert ez tipikusan egy nagy változást jelent a specifikációkban, vagyis a gyártók ezeken már nem szoktak változtatni, de a böngészők fejlődésére reagálni kellett. Ebből eredhet az egész para, hogy az NV kialakított egy jobb energiamenedzsmentet, és azt a spórolós NYÁK-ok nem szeretik.
Ha ez így van, akkor a dolog javítása egyszerű. El kell dobni az új menedzsmentet, és vissza kell hozni azt ami a 275.33-ban volt. A hiba megoldva. Ilyenkor viszont az lesz a probléma, hogy az órajelváltás hosszú folyamat, és ez a fogyasztást negatív irányban befolyásolja. Ez a kérdés viszonylagos. Az NV az AMD-vel versenyez itt, és az AMD úgy alakította ki az órajelváltást, hogy 1 másodpercenként más órajelen működhet a Radeon. Ennek persze az az ára, hogy a Radeonnál nem látsz 100 MHz alatti 2D órajelet, de még 1 GHz fölöttit sem. Nyilván kisebb határok között váltani, jóval egyszerűbb, mert nem olyan megterhelő a hardvernek. Az NVIDIA jóval nagyobb órajelkülönbségek között vált, tehát nekik ezt a terhelést korrigálni kell valahogy. Például váltási ciklus megnövelésével teszem azt 20 másodpercre. Nagyon nehéz itt minden szempontból jót alkotni, az szerintem ebből világosan látszik. Szerintem az lenne a legjobb, ha az NV megint szétválasztaná a mobil és az asztali drivert. Az asztali piacon a fogyasztás annyira nem kritikus, és a panaszok, is asztali termékekkel kapcsolatban jönnek. A mobil vonalon mehet az agresszívebb vezérlés. Igaz, hogy a WHQL hitelesítésnél ezzel az NVIDIA extra költségekbe veri magát, de nem hiszem, hogy plusz párezer dollár extra annyira vészes költség lenne. Amúgy sem hoznak ki sűrűn drivert, szóval évente max. ötször fizetnének aláírásért. Én ezt a mobil-desktop összevonást amúgy sem tartom jó ötletnek. Jó értem, hogy a hitelesítési költségek redukálhatók ezzel, de túl komplex lesz a driver, és a mobil vonal igényei valamelyest eltérnek az asztalitól.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#688) Löncsi válasza Abu85 (#687) üzenetére


Löncsi
őstag

Köszönöm szépen. :R

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#689) agressiv válasza Abu85 (#687) üzenetére


agressiv
addikt

Persze, hogy az NVIDIA-nál nem jön elő, mert gondolom, nem vargáné tápot használnak és nem 2db csavarral rögzítik a lapot, ami lobog házban és így tovább. Rengeteg USER által össze"rakott" gépet látok és tényleg döbbenet, hogy miket nem művelnek, majd csodálkoznak, hogy valami nem stimmel. Amit a driverekről és az órajelciklosokról írsz az teljesen logikus és rendben is van, de szerintem ez a hiba inkább hardveres, mert mindenféle összetákolt konfignál nem csoda, hogy előjön, de például nekem nincs ilyen gondom és nincs is mindenféle átalakítóm stb., ráadásul az általunk összerakott konfigok tulajai sem szoktak panaszkodni.

Amikor megvettem a VGA-mat én is csak belehángáltam és néztem bután, hogy mi történik olykor, majd órajelekkel babráltam és akkor elmúlt, de nem sokkal utána, átkábeleztem a tápomat (nagyon nem szeretem az átalakítókat), majd szépen összeraktam mindent és ezután, még a ref órajelekkel sem volt semmi gond és azóta sincs. A driver pedig azóta is ugyanaz a 285.62 vagy mi a frász.

Ez a nehézség az egészben, hogy tűt keresel a szénakazalban

Még azt sem tudják itt szerintem, hogy tű után kutatnak e. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#690) *Ropi* válasza agressiv (#689) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ki kellene próbálni egy Molex-mentes konfigot: az összes csatlakozót kivenni és a kábeleket forrasztással csatlakoztatni. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#691) agressiv válasza *Ropi* (#690) üzenetére


agressiv
addikt

Annó még az AGP-s X1950-nél komolyan elgondolkodtam rajta, mert szörnyen kontaktosak voltak a molex átalakítók. Amúgy én azt próbálnám ki, hogy mind a csatlakozó, mind a feszszabályzó után kondenzátorokkal egészíteném ki az áramkört, mert egy VGA-n nem sokat látni belőlük, pedig nem poénból találták ki.

Amit még nagyon kipróbálnék az az, hogy egy X ember iszonyatosan TDR-ező kártyáját beraknám mondjuk az én gépembe és kiváncsi lennék mi történne ebben a gépben mivel az enyém nem hibázik és még csak nem is referencia.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#692) Egon válasza Abu85 (#687) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem lenne jó megoldás, ha több köztes lépcsőt alkalmaznának, viszont sűrűbben váltanák (nem annyira agresszív mértékben) az órajelet?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#693) kranazoli válasza Abu85 (#687) üzenetére


kranazoli
senior tag

"de az MS-nek erre komplett tesztrutinja van, vagyis, ha azon átmegy a driver, azaz kap WHQL aláírást, akkor driveren belüli szoftver gondról már nem beszélhetünk. Itt jön a nehéz része. Ha a driver általánosan nem hibás szoftver szintjén, akkor a hiba csak specifikus lehet."

Már nem emléxem, hogy AMD-nél ki volt a hunyó. Arra emléxem, hogy Náluk is TDR de ezt már itt is elírtam Én is, hogy a hiba nem újdonság.

Nyilván AMD driver-ei is átmentek ezen az MS tesztrutinon mert az MS nagyon kényesen kezeli, hogy ne legyen TDR driver miatt.

AMD-nél végül is mi okozta akkor a TDR hibát?

(Emlékeim szerint driver-ből oldották meg. De akkor meg hogyan mehetett át az MS-nél? Ez az ami nem teljesen kerek Nekem...)

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#694) lorincmate


lorincmate
tag

eddig nem tudtam mi maradt ki az életemből nyugodtan YouTube nézelődök (Chrome)
egyszer csak jön (nvidia kernel mod driver 285.62 képernyőillesztő nem reagált, majd sikeresen helyreállt.) úgy látszik hogy nem ússzam meg.
a Új szeptemberi konfigomra rájött a TDR reménykedek hogy ez volt az első és utolsó.

F4 modul

(#695) joey04 válasza Egon (#683) üzenetére


joey04
titán

nem ismerték el hivatalosan.
hosszú hónapok alatt nem adtak ki hazsnálható javítást
570-nél is előfordul, bár ritkább
de, idegesítő amikor folyamatosan dobálja, akkor használhatatlan gép 30 perc, 1 órára is akár.
kék halál sem ritka a sokadik tdr után

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#696) Egon válasza joey04 (#695) üzenetére


Egon
nagyúr

Elismerték, hogy a júzereknél létező jelenség, és nekifogtak a probléma megvizsgálásának (ez az első lépés). Nyilván nem egyszerű, mert ha az lenne, már javították volna (hiszen érdekükben áll). Az Ati-nál sem két nap volt a GSOD-t javító driverek megjelenése. Ez egy ilyen dolog. Amúgy tudtommal a legújabb béta, sok embernél megoldott problémákat, szóval azért adtak ki használható javítást.
Nekem egyszer-kétszer volt már TDR sima desktopon is, közvetlenül a Win betöltődése után (amúgy általában az FF hozta elő, de azt hálistennek már nem kell használnom).
Ilyenkor a békesség kedvéért, inkáb nyomok egy újraindítást: ez az esetek 100%-ában segített eddig (ráadásul utána jóideig nem jelentkezett a probléma). Ilyen egyszerű a "megoldás" (ideiglenesen), legalábbis nálam bevált.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#697) joey04 válasza Egon (#696) üzenetére


joey04
titán

legalábbis nálam bevált.

nálam nem sajna. :(
az nv vezérlőpultos mókolás hatott, remélem ez a tegnapi csak kisiklás volt.

én meg gyorsabb reagálást várok a cégtől. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#698) Löncsi válasza joey04 (#697) üzenetére


Löncsi
őstag

Már meg is érkezett: :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#699) *Ropi* válasza Löncsi (#698) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hulk vagy Shrek volt a modell? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#700) agressiv válasza *Ropi* (#699) üzenetére


agressiv
addikt

Egyik sem, a TDR buborék volt a model... :)

Hát még a borz.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.