Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Aynnas válasza Loha (#1450) üzenetére


Aynnas
csendes tag

Igen x16-os slotban van a másik ami alatta van az üres, valamit elállíthattam, most csak proci szorzó 40-re (I7 2600K) és ram profile1 így megy 1600MHz-en a Hyperx, most jónak tűnik, azt a bclk-t nem emlékszem, hogy valaha is nyúltam vonna hozzá, de most már jó..

(#1452) Aynnas


Aynnas
csendes tag

Tegnap raktam újra win7 prof x64-et, legfrisseb vga driver és egyenlőre nem fagy ki nvidia hibával, remélem nem is fog újra problémát okozni...

(#1453) biacsia válasza biacsia (#1449) üzenetére


biacsia
tag

Ma kipróbáltam intel igpu-val tökéletesen megy a a hardveres gyorsítás, semmi gondja vele .
Megy gariba az 560ti-m...

"...a béke az, amikor nagyobb botod van, mint a többieknek..."

(#1454) banhammer válasza biacsia (#1453) üzenetére


banhammer
veterán

Szerintem akkor már vállalj be egy GTX 760-at.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1455) Loha válasza biacsia (#1453) üzenetére


Loha
veterán

Nem lepődnék meg, ha visszakapnád, teszt okéval...

(#1456) mekex válasza biacsia (#1453) üzenetére


mekex
tag

"ASUS GPU TWEAK"
Ez a program sok problémát okozott nekem. Ez is hozzájárulhat a gondokhoz, szerintem érdemes leszedni.

(#1457) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok!
A gépem a napokban elkezdte kiírni, hogy képernyőillesztő nem válaszolt és utána sikeresen helyreállt!
Eléggé idegesítő, mivel percenként kb 3-szor kiírja, és akkor olyan mintha teljesen lefagyna.
GeForce 7300 GT a kártya tipusa.
Mi lehet a megoldás?

(#1458) Loha válasza Chris.G (#1457) üzenetére


Loha
veterán

Volt a napokban bármilyen szoftveres, vagy hardveres változtatás a gépben?
A 7300 GT nem egy mai darab, lehet nekiállt haldokolni...

[ Szerkesztve ]

(#1459) anti2142 válasza fsb1000 (#1) üzenetére


anti2142
újonc

Megvan a megoldás! :D
Töltsd le ezt a programot:
http://download.chip.eu/hu/MSI-Afterburner_6682027.html
Vissza kell állítani a videó kártya órajelét!
Itt egy videó hogyan kell csinálni érdemes előbb megtudni hogy mennyi a kártya órajele.
http://www.youtube.com/watch?v=PtpBRKqhzE4
Sok sikert én megcsináltam és már nincs TDR hiba töbé!

(#1460) biacsia válasza anti2142 (#1459) üzenetére


biacsia
tag

Nekem tudjátok mi oldotta meg?
Kb fél évet szenvedtem vele, mindent kipróbáltam... aztán:
Új vga beszerzése és jó lett...

"...a béke az, amikor nagyobb botod van, mint a többieknek..."

(#1461) zivi


zivi
csendes tag

Üdv! Nemrégiben vásárolt új notebooknál (Acer Aspire E1-570G, i3-3217U 1.8GHz 3MB, Nvidia Geforce GT 740M 2 Gb, 6Gb DDR3 memory, Windows 8 64bit) a Pc-s játékoknál nálam is jelentkezik ehhez hasonló hibaüzenet sajnos állandóan (az elején még internetezés során is fellépett,de már megszünt), és sorra állnak le a játékprogramok is ha az Nvidia-át akarják használni. Jelenleg csak úgy tudok játszni ezen a gépen, ha az Nvidia vezérlőpultban a 3d beállításoknál az integrált grafikát választom, és ezen belül a programbeállításoknál is csak a globális, azaz az integrált grafika előnyben részesítésével futnak zökkenőmentesen az egyes játékok (pl. L.A. Noire, WatchDogs, MementoMori2, A new beginning). Ez ugye azt jelenti, hogy az integráltat használják, vagy tevedek...? (nem vagyok képben a témában sajnos). A jópárjátékból csupán egy játék (miután a vezérlőpultban az nvidiát rendeltem hozzá) indul el, és a játék főmenüben, a beállításoknál megjelenik az Nvidia mint választott processzor is, viszont amikor folytatnám az utolsó mentéstől, vagy új játékot kezdenék akkor szépen leáll és megjelenik egy hibaüzenet :(. itt egy kép az egyik ilyen leállásáról: http://kepfeltoltes.hu/140825/N_vtelenerror1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Segítségeteket szeretném kérni. Mit csináljak,hogy ne forduljon elő többet ez a probléma? Már számtalanszor újraraktam a windowst, különböző drivereket is kipróbáltam (az acer,nvidia honlapjáról is egyaránt, most jelenleg mindegyik a legfrissebb), az energiagazdálkodási módban az nvidia beállításoknál a teljesítményt is állítgattam stb., de mindhiába minden egyes próbálgatásom ezidáig. A felettem írt egyik hozzászóló a cpu órajel átállítását írta, én ahhoz sem nagyon értek, még megnézni sem sikerült eddig,hogy pontosan mennyi az enyémnek az órajele, nemhogy átállítani... valaki részletesebben elmagyarázná hogyan kell ezt megcsinálni? hátha nálam is beválik ez a módszer. Köszönöm!

(#1462) Loha válasza zivi (#1461) üzenetére


Loha
veterán

Igen szoftveresen tudod állítani, hogy a CPU-ba integrált Intel GPU-t vagy a külön chipben lévő NV GPU-t használják a programok. Ha az újonnan megvásárolt gépen a kezdetektől fogva nem megy semmi az NV GPU-n, akkor szerintem érdemes lenne garanciában visszavinni a gépet, aztán oldják meg.
Ha tippelni kéne a hiba okára, akkor szerintem az egész gép instabil a 6GB rendszermemória miatt, ami áll a gyári 2GB-os modulból, és egy vmilyen a bolt által bele rakott 4GB-os modulból, amik nem szeretik egymást.

(#1463) swatti


swatti
tag

Dell xps 502x corei7 nv 540m van és egy rakatszor bedobja a TDR hibát. Cseréltem egy rakat drivert. Különböző ideig bírta. Gyári dell driver 2xx az egy rakás az... Bedobja a TDR és a processt nem lehet leállítani. Azaz pl. aminél épp TDR-t dob azt a programot nem tudod kilőni. Forcolva se nagyon. Registry hax az kb semmit nem orvosol sajnos. Az szerintem csak cicomázás. Pedig piszkosul szeretem az nvidia támogatását és asztali kártyákban sose volt gondom igazán csak minimális, de ez a helyzet kiborít. Nem tudom valahogy elhinni, hogy erre a bugra nincs egy helyesen kezelt mód. 3xx simán kilövöm a processt és megy tovább minden, de ha nem teszek semmit megfagy a gép egy idő után. Ha bekövetkezik a hiba és kimegyek taskmanagerbe a hang alapján megy és fut a program csak kép nem jelenik meg ugye a hiba miatt.

[ Szerkesztve ]

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#1464) swatti válasza swatti (#1463) üzenetére


swatti
tag

http://forum.notebookreview.com/dell-xps-studio-xps/635536-l502x-modded-bioses-download-gpu-voltages-more.html

ezt találtam mint "megoldás". Csak azért ez meredek.

https://communities.intel.com/message/210440 itt meg video a probléma kb.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#1465) zivi


zivi
csendes tag

Köszönöm a választ. Az MSI Afterburner-rel nem sikerült beállítani a videókártyát. viszont kipróbáltam az NVidia PowerMizer Manager-t http://nvidia-powermizer-manager.software.informer.com/
és ezzel a programmal úgy néz ki, hogy elindulnakés jól működnek a játékprogramok.

(#1466) Loha válasza swatti (#1464) üzenetére


Loha
veterán

Amit linkeltél videót ott pont az Intel driver TDR-ezik.

Amikor az NV GPU dolgozik, akkor a kép megjelenítése úgy történik, hogy az NV GPU kiszámolja a képkockát és beleírja a prociba integrált Intel GPU framebufferébe, majd az Intel GPU megjeleníti a monitoron.
Videó kimenetek csak az integrált VGA-ra vannak kötve, az NV GPU-nak nincs monitor kimenete, azért az Intel és NV drivereknek szorosan együtt kell működnie minden képkocka megjelenítéséhez.
Amikor az NV GPU dolgozik bármelyik GPU vagy driver a kettő közül hibázik, borul az egész, ez pont 2x annyi hibalehetőség mint egy asztali gépnél vagy egy hardveres multiplexerrel felszerelt laptopnál, ahol a dVGA-nak közvetlenül van videó kimenete.

(#1467) swatti válasza Loha (#1466) üzenetére


swatti
tag

Értelek, de Én a jelenség bemutatása miatt tettem be a videót. :) Mint írtam is "itt meg video a probléma kb." Sajnos tudom így működik, de ezzel nem vagyok előrébb, mert a hiba fennáll.

[ Szerkesztve ]

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#1468) Loha válasza swatti (#1467) üzenetére


Loha
veterán

Az Intel GPU drivert is cserélgetted?

Próbáld meg csökkenteni az NV VGA GPU és memória órajeleit vmelyik tuning progival ami kezeli, az valszeg segíteni fog.

NVIDIA Inspector
MSI Afterburner

[ Szerkesztve ]

(#1469) swatti válasza Loha (#1468) üzenetére


swatti
tag

Cseréltem intel drivert is a legújabbra. Bios-t 4 kiadást. Állítottam voltot és órajelet is NVIDIA Inspectorral. A jelenség még mindig megmaradt. Még agyalok. PCH dióda megy fel a legmagasabb értékre, de nem szabadna gond lennie.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#1470) swatti válasza swatti (#1469) üzenetére


swatti
tag

A legutolsó nv driverrel ilyen eseményeket kapok.

A(z) nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.

event 4101
--------------------------------

A(z) nvlddmkm forrásból származó eseményazonosító 13 leírása nem
található. Az eseményt kiváltó összetevő nincs telepítve a helyi
számítógépre, vagy a telepítés sérült. Telepítheti vagy kijavíthatja
az összetevőt a helyi számítógépen.

Ha az esemény forrása egy másik számítógép, akkor a megjelenítési
információkat is el kellett menteni az eseménnyel.

A következő információk tartoznak az eseményhez:

\Device\Video7
Graphics Exception: ESR 0x405840=0xa204020e

event 13
--------------------------------

\Device\Video7
Graphics Exception: Shader Program Header 18 Error

\Device\Video7
Graphics Exception: Shader Program Header 9 Error

\Device\Video7
Graphics Exception: Shader Program Header 3 Error

\Device\Video7
Graphics Exception: Shader Program Header 2 Error

\Device\Video7
Graphics Exception: Shader Program Header 1 Error

\Device\Video7
Variable String to Large

\Device\Video7
NVRM: Graphics TEX Exception on (GPC 0, TPC 1): TEX NACK / Page Fault

\Device\Video7
NVRM: Graphics TEX Exception on (GPC 0, TPC 1): TEX LAYOUT

\Device\Video7
NVRM: Graphics TEX Exception on (GPC 0, TPC 1): TEX FORMAT

\Device\Video7
Graphics Exception: Shader Program Header 14_ERR

\Device\Video7
Graphics Exception: ESR 0x405840=0xa2040a0e

\Device\Video7
Graphics Exception: ESR 0x405840=0xa0040a0c

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#1471) swatti válasza swatti (#1470) üzenetére


swatti
tag

Erre pedig kb. ez válaszolják. Vicc.

https://forums.geforce.com/default/topic/763297/340-43-device-video5-graphics-exception-esr-0x405840-0x8204020e/

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#1472) swatti válasza swatti (#1471) üzenetére


swatti
tag

Totálisan nem szűnt meg a fagyás/hiba, de ezzel tudtam teljesen minimalizálni a hibát. Bármilyen más módosítás hatástalan és hasztalan volt nálam. Csak driverek cserélgetések után ez volt, ami látványosan és mérhetően "oldotta" meg a gondot.

GEFORCE 331.82 DRIVER
http://www.nvidia.co.uk/download/driverResults.aspx/70286/en-uk

[ Szerkesztve ]

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#1473) marositech


marositech
senior tag

Sziasztok!
Nekem is előjött a hiba. De Win 7, de 8, 8.1 alatt főleg.
Randomszerűen lefagy mindkét VGA-m driverje (GTS8800 és GTX260),
Win7-nél azt csinálta, hogy szépen lefagy es reset.
Win8, 8.1-nél szintén lefagy, de valahogy visszaáll (játékközben is fél percig sötét a képernyő és folytathatom a játékot).
Driverhibára esküszöm illetve a kártyákra, alaplap upgrade volt közben és még OS frissítés.
De aza fura, hogy 4xx sorozatú GeForce-k és afelett soha nem jelentkezik a hiba, csak alatta! (több VGA-t próbáltam ki).
Most, hogy a nVidia nem gyárt több drivert a GeForce 3xx alatti VGA-kra...
Célszerű egy újabb VGA-t venni?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#1475) Halkrisz


Halkrisz
újonc

Sziasztok,
a probléma a következő, van egy Toshiba Satellite L50-A-10W laptopom. Egy Nvidia Geforce GT 740m videókártya van benne. Az összes játéknál, Furmarknál, 3dmarknál, belassul, csíkos, kockás lesz a kép és TDR hibával leáll. Autocad rendelerésnél újraindul a gép. Volt már fent win7, win8.1, több verzió, rengeteg nvidia driver, de mindig előjön a hiba. Ahol vásároltam, ott nem találtak hibát. A Toshiba magyar szervízében is volt, ők sem találtak semmit, szerintük programhiba vagy vírus. Ha az integrált intel kártyát használom semmi gond, Esetleg van valakinek ötlete?
Köszi

(#1476) Ferkósza válasza biacsia (#1422) üzenetére


Ferkósza
tag

biacsia, többiek, próbáltátok már felvenni a kapcsolatot az nVidia driverfejlesztő részlegével? Szerintem nekik is érdekük, hogy ez a hiba javítva legyen. Amelyikőtöknél meg 100%-ig reprodukálható a hiba, az nagy könnyebbség lehet nekik, hisz csak küldenek valami bűvös tesztprogit, ami leloggolja a dolgokat, és elvileg meg tudnák állapítani, mitől száll el a driverük.

(#1477) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Sziasztok! A zöldek megint elcsesztek valamit? Mert megint elöfordul, hogy összeomlik.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#1478) mlinus válasza Gilberto (#1477) üzenetére


mlinus
őstag

El, de a 353.43-al elvileg nagyrészt rendbe kéne hogy legyen.

(#1479) Gilberto válasza mlinus (#1478) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Köszönöm, megnézem.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#1480) zivi


zivi
csendes tag

Amióta Windows 10-re váltottam, sajnos már az NVidia PowerMizer Maneger-el sem sikerül elindítanom a programokat...előtte tökéletesen működött. Nem tudom mi lett a probléma. Viszont még nem adom fel állítgatom jobbra-balra hátha megjavul valahogyan ez a fránya videókártya... : :F

(#1481) zivi válasza zivi (#1480) üzenetére


zivi
csendes tag

Az MSI Afterburnerrel a Core Clock-ot -105-re,(lejjebb) a Memory Clock-ot +38 (feljebb) Mz-re állítottam és eltaláltam, ezekkel a beállításokkal elindult a játék. remélem a többi is működni fog így. :) amúgy nagy kár,hogy ezzel az Nvidia-ával ennyit kell mindig szórakozni, hogy működésre bírjuk.

(#1482) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Sziasztok! TDR-hiba miatt nem tudok egy-két játékkal játszani amiknek erősebb grafikája van. Watch Dogs, Witcher 3, Thief, Lords of The Fallen, nagyjából minden 2014 után megjelent, grafikailag erős játék kifagy. Mostanában a witcher 3-mal tesztelgettem és csak átvezetővideók alatt fagy ki TDR hibával.
A rendszerem:
-CPU: Intel Core I7 2600
-GPU: Zotac GTX 660 ti AMP!
-4gb ram
-Asus p8h61 -m lx alaplap
-Corsair Builder series CX500 táp -500W
Egyszerűbb játékokkal semmi gond, se nem fagynak ki, se nem laggolnak. Ezekre néhány példa: Dishonored, Castle Crashers, Borderlands 2/Pre-Sequel, Tomb Raider. A hiba rögtön az után jött elő miután videókártyát cseréltem, egy Asus HD6670-et válott a 660ti, tápot is cseréltem, hogy biztos elbírja a rendszer. A hibát nem oldotta meg egy sima friss telepítés, próbáltam win8-at, 8.1-et, 7-et és most 10 van fent. Úgy tudom egy kicsit kontrollálni, ha msi afterburner-ben visszaveszek a GPU órajeléből és a VRAM-éból is, de ez nem mindig működik. Nagyon sok helyen keresgéltem megoldást erre a problémára, semmilyen regedit + beállítás nem segített, így 2 lehetséges megoldást látok most magam előtt. Az első, és talán költséghatékonyabb, hogy a videókártya feszültségét megemelem kicsit, hogy az alap órajelen mehessen hiba nélkül (a kártya alapból nagyon overclockolva van a referencia modellhez képest), ez elméletileg (szerintem) működhet, csak nem tudom milyen mértékben biztonságos. A második megoldás pedig egy alaplap csere lehetne szerintem, mert a mostani alaplapon csak PCIe 2.0 van, ez nem tudom mennyivel, de tudom, hogy visszafogja a kártyát. Na meg kellene a SATA3 és USB3 is, szóval ez egy egész jó ötlet lenne.
Most 987mV megy a videókártyába EVGA Precision X szerint, a kérdésem az, hogy biztonságos-e ezt 1000mV-ra emelni(ez az első lépcső/fokozat a csúszkán ahol emelni lehet a feszt).

(#1483) Loha válasza Nagytoll (#1482) üzenetére


Loha
veterán

A második megoldás pedig egy alaplap csere lehetne szerintem, mert a mostani alaplapon csak PCIe 2.0 van, ez nem tudom mennyivel, de tudom, hogy visszafogja a kártyát.

Ahhoz procit is cserélned kellene, mert a PCIe 2.0 -ás vezérlő a prociban van, nem a chipsetben, ráadásul kb. semmenyire nem fogja vissza a VGA-t a PCIe 2.0: GeForce GTX 980 PCI-Express Scaling

Az a 0,987mV pedig a 2D-s idle fesz lesz, nem annyin megy 3D-ben, tehát azt hiába állítgatod.

Itt a táblázatban megtalálod, hogy mennyire van húzva a kártyád a referencia órajelekhez képest, kb. annyit vegyél vissza a GPU és memória órajeleiből.

Egyébként nem a 4GB rendszermemóriából futsz ki? Az nagyon kevésnek tűnik az újabb játékokhoz...
Lapozófájl van beállítva kellő méretre? Memória használatot néztél?

(#1484) Abu85 válasza Nagytoll (#1482) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha az órajelcsökkentés vagy feszültségemelés hatására nő a stabilitás, akkor ez hardverhiba. Cseréltesd ki a VGA-d egy másikra.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1485) Nagytoll válasza Abu85 (#1484) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Köszi a válaszokat! Visszavettem először 77MHz-et, aztán már csak 49-et és simán fut a witcher 3 minden nemű hiba nélkül, memóriából ha kifutok akkor nem fagy ki a játék csak döccen egyet, kettőt. Szóval akkor ha vennék egy olyan alaplapot amibe belemegy a mostani i7 2600-am és PCIe 3.0 foglalat van a lapon akkor sem támogatná a processzorom? A második táblázatban el van írva a memória órajele, vagy csak egy másik zotac variánssal teszteltek, mert 660ti-ből van 3 is amit a zotac adott ki, az enyémnek a referencia ~1,5GHz-hez képest 6GHz-re van húzva a memória órajele, ebből nem vettem vissza, de tapasztalataim szerint nem is kell.
SZERK: Annyira sokat nem használom a gépet, hogy megérje cseréltetni vagy garanciáztatni(nincs kedvem ezekhez :) ). Főleg, hogy itthon sem vagyok az év nagy részében, így ez a kis órajelcsökkentés nem zavar.
SZERK 2: Megnéztem, a procim tényleg csak PCIe 2.0-t támogat. Akkor most egy ideig ez lesz amég rá nem szánom magam egy proci/alaplap cserére, de akkor már a VGA-t is lecserélem valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#1486) dzso22


dzso22
senior tag

Két kártya is fordult meg nálam az elmúlt hónapban ezzel a hibajelenséggel.
Mindkettőnek szerkesztettem a biosát majd visszaírtam.A 3d feszültség értékekhez nem nyúltam mivel ott nem hibázott egyik sem a többin pedig egy leheletnyit emeltem.
Azóta hibátlan mindkét kártya és még tuningolni is lehet.

[ Szerkesztve ]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#1487) azureus27


azureus27
újonc

Szeretném a segítségeteket kerni a "A(z) nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt." El megy a kép és utána visszajön. Hibával kapcsolatban.
Gép:
https://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/acer/Acer_Aspire_E1-570G-53334G50Mnkk_Intel_Core_i5_3337U_4GB_500GB_NVIDIA_Linux_Fekete_NX-MESEU-023_17043.html

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5212#ov

http://www.bequiet.com/en/powersupply/389

gdc beast EGPU

Történet:
Elején tökéletesen működött a dolog de akkor meg 1 "nevesincs" 400W-os táppal ment ami már az első bekapcsolás -nál érdekes módon zúgót vagy recsegett vagy a t... se tudja mit csinált.
1 hónapig remekül ment míg nem gondoltam 1 -et és odapörköltem neki msi kombustor -al.
Végeredmény képp a táp 1 perc után lehalt.
Utána vettem a feljebb belinkelt tápot.
Az ujj táppal működött rendesen de később elkezdett crash -elni a kártya.
Ami feltűnt utána hogy gyártó szerint a kari boost -on is 1287-en megy max nekem valamiért játék közben a monitorozás 1304-et mutat crash után viszont 500 -ra le esett gép újraindítás -nál vissza ált.
Viszont crash után 500-on már nem csinálta többet.
Guglizgatás után találtam 2 registry kulcsot (tdr delay) stb.. ami sajnos nem működött max valamivel enyhítette a problémát.
Próbáltam win-t cserélni 7-8-10 probléma szinten fenn Ált próbáltam legújabb és legrégebbi drivert probléma szinten fenn áll.
Felkerestem a gyártót aki pár levél váltás után kb elküldött az anyámba hogy menyek a bolthoz.
Utána próbálgattam visszavenni a gpu és a memória órajelet is élősszőr sikertelenül mert valamiért a hozza kapott ocguru II -nek nem hajlandó engedelmeskedni a kártya.
Afterburnerrel sikerült de hiába vettem vissza 1000mhz-re a gpu-t ugyan úgy crash -elt.
További érdekesség hogy hiába vettem vissza az órajelet 304 el kb 1-2 fps csökkenésem volt csak.
Majd nagy nehezen rávettem magam hogy felvegyem a kapcsolatot a bolt -al (IPON) gondolom írnom sem kell hogy mi a baj velük.
Felküldtem a kártyát majd 1 képet küldtek vissza hogy le van törve róla 1 ellenállás vagy mi.

http://kepfeltoltes.hu/view/160620/i2_cimgpsh_orig_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Teljesen biztos vagyok benne hogy nem én okoztam a sérülést tudom hogy vigyáztam rá stb stb.
Vagy így kaptam már eleve vagy ők törték le.

Mindenesetre megjavították majd visszaküldték tesztelés után hogy náluk nem jelentkezik a probléma.
Nálam meg mindig jelentkezik annyi különbséggel hogy most már nem veszi vissza az órajelet 500 mhz -re crash után hanem ugyan úgy 1304 -en van és ezáltal többször is crash el.

Később feltűnt az is hogy akkor crash el ha valaki valahol felkapcsol vagy lekapcsol 1 villanyt vagy be indít valami elektromosat de csak véletlenszerűen.
Ezért beraktam 1 szünetmentes tápot is ami szinten nem oldotta meg a problémát.

Most cseréltem 1 másik tápot hat ha de az sem segít.

Valahol olvastam hogy valakinek az oc kikapcsolás segített.

Ezert szeretném megpróbálni kikapcsolni a vga bios -ba a boost -ot hátha az segít de ehhez már nem értek ezért kérnék segítséget 1 hozzáértő -töl mit merre kéne átállítani.

http://kepfeltoltes.hu/view/160620/Bios_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Esetleg még más ötletet is szívesen fogadok.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1488) Gali199qd


Gali199qd
tag

Sziasztok! Olyan problámam van az Nvidia videókártya driverével, hogy néha eltűnik a kép 1-2másodpercre és kiír egy hibaüzenetet. De van olyan is hogy 10x egymás után kiírja a hibát.
Win7-sem van és egy Gainward GT430-as kártyám. :D és a legujabb driver

A kép csak illusztáció és magyarul írja ki a szöveget. :D

[ Szerkesztve ]

(#1489) zivi


zivi
csendes tag

Nekem a hiba úgy oldódott meg, hogy tavaly év végén az Acer szervíz kicserélte garanciában az alaplapot és azóta semmi probléma nincs az Nvidia videókártyával. :C

(#1490) Gali199qd


Gali199qd
tag

Sziasztok !

Ezzel mi a nyavaját tdok kezdeni?
Mindig frissítem az illesztőprogramot de ez visszatérő hiba folyamatosan és játék/film/böngészés közben akármikor beugrik és elsötétedik 1-2pillanatra és ezt írja ki és már eléggé bosszantó ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#1491) lp640sv válasza Gali199qd (#1490) üzenetére


lp640sv
tag

Hello! ma kezdodot nekem is ez a hiba! folyton ki be kapcsolgat a kepernyo,es meg a jatekbol is kilep! felraktam az uj nvidia drivert de ugyanaz! aztan toroltem a ujatt es felraktam ezt a regebbi verziot,ment egy 20 perces jatek erejeig majd ujra kidobot! nem ertem mi van!
Szolj ha rajossz valamire :) koszi!

(#1492) Gali199qd válasza lp640sv (#1491) üzenetére


Gali199qd
tag

Szia!
Nekem úgy jött helyre, hogy letöröltem minden Nvidia-s vackot. Kártyát kiszedtem , visszaraktam és a Win7 leszedett egy gyári illesztőt hozzá. Azzal is szépen megy, de a kártya CD-ről feltelepítettem a driver-ét és azóta semmi baja. kop kop kop :D :DD

(#1493) lp640sv válasza Gali199qd (#1492) üzenetére


lp640sv
tag

Vegul nekem is helyre jott! :) de nem tudom hogy! aznap mikor irtam meg vacakolt,de masnap mar jo volt! :)

(#1494) Nyílászárós


Nyílászárós
újonc

Sziasztok!

Nálam is ez a hibajelenség jött elő.
Újra raktam a win7-et, majd az nvidia drivert is, és ugyanaz.
Szóval nem tudom mi lehet a hiba... :O :O

Szabvány méretű nyílászárók raktárról, azonnal! Dunakeszi, Fóti út 114. H-P: 8-16

(#1495) Sumudica


Sumudica
csendes tag

Sziasztok!

Az a probléma, hogy a drágalátos VGA kártya gyártók ( nVidia, ATi) az illesztőprogramokkal is játszanak, hogy jobb teljesítményt érjenek el. Valamint a legtöbb kártya már gyárilag húzott, emiatt még érdemes a GPU órajelét is visszavenni. Ehhez jó lehet az Afterburner és az Nvidia Inspector program.
Nekem egy Gigabyte GTX 560Ti-m van, és szintén ezzel a hibával találkoztam, mikor a Far Cry 3-mal elkezdtem játszani. Az intro alatt mindig elfeketedett a kép, és kidobott asztalra, de visszalépni már nem tudtam. Sokat fórumozgattam, és azt a megoldást találtam, hogy régebbi drivert kell feltenni, ahol még nem volt "gányolás". Valamint a GPU órajelet vissza vettem 900 ról 881-re és megszűnt a probléma.
Leteszteltem a kártyát az Unigine Valley Bencmark programjával, és láthatjátok, hogy jobb eredményeket értem el a 310.90-es driverrel, mint a legújabb 376.19-es driverrel. Sőt, az új driverrel még 2 TDR-t is kaptam tesztelés közben, a 7-es és a 12-es tesztben. (ha jól emlékszem)

Meglehet még próbálni régebbi drivereket is, pl.:277-es.

A VGA driver eltávolításához javaslom még a DDU nevű programot.

Minden jót és TDR mentes gémelést. :)

Üdv, Tibi

Üdv, Tibi

(#1496) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! Munkahelyen én is hasonló gonddal küzdök. Adott egy gép, amiben egy Gainward Nvidia 8400 GS van. Dobálja ezt a képernyőillesztő nem válaszolt hibát. Tegnap felraktam a legújabb ehhez a kártyához való drivert, a 342.01-est. Nekem tegnap ment kb fél órát hiba nélkül, de ma megint csinálja. Okozhatja valami program is? Pl böngésző? Mozilla Firefox meg Chrome van a gépen.

Elvileg hardverhiba nem lehet, mert van vagy 10 ilyen "leselejtezett" gép mint ez, egyből ami jó volt, átraktam egy ugyanilyen 8400 GS-t és nem változott a helyzet. Van a régi 8000-es szériához olyan driver amivel biztosan jó? Valami korábbi? Mert akkor megpróbálok rákeresni, ha valaki megadja a számát.

Visszaolvasva nem találtam meg a tökéletes megoldást. Előre is köszi a segítséget.

Üdv: Mikeee89

(#1497) Top cat válasza Sumudica (#1495) üzenetére


Top cat
őstag

Heló!

Haver gépe elkezdett TDR-ezni :W MSI GT710 kártya.

Te honnan szedted le a régebbi drivert? Én a hivatalos oldalon csak 361.91-est találtam.

(#1498) Mikeee89 válasza Top cat (#1497) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Ha elkezded beírni hogy nvidia (és a régi driver száma) akkor kihozza a hivatalos oldalon a régebbi drivereket is. Pl: [link]

(#1499) Top cat válasza Mikeee89 (#1498) üzenetére


Top cat
őstag

Köszi, közben megtaláltam az nvidia oldalán is.

Az Advanced Driver Search alatt kilistázza a régebbieket is. Úgy látszik ez annyira új kártya hogy February 15, 2016 a legrégebbi hozzá.

Sajnos ezzel is van TDR :(((

(#1500) Gali199qd válasza Top cat (#1499) üzenetére


Gali199qd
tag

Esetleg ami CD ha van hozzá arról tedd fel a drivert :)

(#1501) Top cat válasza Gali199qd (#1500) üzenetére


Top cat
őstag

DDU-val leszedtem a fent lévő drivert és most a CD-n adott van fent, ezzel is előjön :W

Próbáltam a registry-ben a TdrDelay-t, az sem segített :(

Ahogy elnézem nagyon széleskörű kinek mi hozott megoldást erre a problémára.
De van akinek semmi :(((

(#1502) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Azt tapasztaltam, hogy nem biztosan videokártya hiba. Egy gépnél tapasztaltam ilyen tdr hibát. Kicseréltem egy másik ugyanolyan (8400 gs) videokártyára a jelenlegit, többet is próbáltam. Aztán a vinyót átraktam egy másik ugyanolyan gépbe, mint ami csinálta ezt a tdr hibát, és megszűnt a probléma. Szerintem lehet táp, ram, alaplap hiba is. Munkahelyemen van kb 15 egyforma gép, cserélgettem az alkatrészeket és erre jutottam. Szóval ha van lehetőség érdemes nem csak a videokártyánál kezdeni a hibakeresést.

Ui: több videokártya drivert is telepítettem, régebbit, újabbat, nem lett jó.

[ Szerkesztve ]

(#1503) Top cat válasza Mikeee89 (#1502) üzenetére


Top cat
őstag

A memóriákat leteszteltem azok rendeben vannak.
Gyanítom, hogy táp probléma lesz itt.

Egy Dell irodai gép ez Q8200-al. A tápegységre ez van felmatricázva E6700. A kettő között 30W a különbség.
A táp 255W-os.

Visszagondolva a probléma akkor kezdődött amikor a haver régi gépéből beleraktam ebbe a vinyót tárolónak.
Szerintem ez már sok ennek a kis tápnak.

(#1504) zoolio válasza dzso22 (#1486) üzenetére


zoolio
tag

Hello! Sajnos nekem is ez a hibajelenség keseríti az életem (DELL Optiplex 780, MSI GT710, Win7 64bit).
Már mindent próbáltam, de semmi sem segít. Tudnál erről a VGA BIOS módosításról egy kicsit bővebben írni?
Nálam sem 3D-ben hibázik.

(#1505) Bence942


Bence942
tag

Hello olyan problémám lenne hogy fogja magát a gép és elmegy a képernyő fekete lesz tőle és azt írja
az illesztőprogram leállt majd sikeresen újraindult nvidia gtx 550 ti vgaról van szó a kártyával van baj vagy a géppel vagy a driver a rossz? eddig f1 2016ba kilépett más problémával leszedtem egy driver eltávólító programot aztán vissza raktam egy másik drivert de most asztalnál elmegy a kép , mi lehet a baj? :F

(#1506) sullerj


sullerj
tag

Windows 7 x64 (gtx 710) nél Aero téma helyett egyszerű asztali kontrasztos téma kiválasztása segített nálam. Előtte próbáltam DDU-val kb hatféle drivert, afterburnerrel memória és gpu mhz csökkentést, DDR2 rendszermemória feszültségének növelését (ez lehet placebo, de lehet hogy ritkábban fagyott magasabb fesszel), tdr-delay beállítást, semmi sem segített, de végül az aero kikapcsolás igen. Egyébként "vicces", de egy másik socket 775 rendszernél (amivel én is használom ezt a videokártyát) egy másik gépben egy gtx720-szal ugyanezt a tortúrát jártam végig ...

sj.

[ Szerkesztve ]

(#1507) Bence942 válasza sullerj (#1506) üzenetére


Bence942
tag

Helló kipróbálom úgy de volt hogy pár játéknál is kilépett ezzel a hibával de most csak ez jött elő én is állítgattam a mhz meg amin csak lehet.. én is dduval töröltem stb TDR dolgot még nem próbáltam mert csak hallottam róla de még nem körvonalazódott mi is az pontosan.. át állítottam sima témára a wint most ki próbálom úgy!

(#1508) Gali199qd


Gali199qd
tag

HOgy lehet eltüntetni ezt a nyomorult Nvidia Corporation-os szart?? :(((

(#1509) Gali199qd válasza Gali199qd (#1508) üzenetére


Gali199qd
tag

SZiasztok!

Van egy Gigabyte GT730, 2gbOC-s ddr5-ös kártyám és a GYÁRI! driver is ugyanezt csinálja.
Melyik a leoptimálisabb driver hozzá amivel nem csinálja ezt a ki-be kpcsolgatást?

(#1510) csibor


csibor
őstag

GTX460, 384.94, és tdr hiba. Maincraft alatt nem jőn elő, csak net alatt. Van valakinek ötlete? Esetleg melyik vezérlővel lenne jó?

[ Szerkesztve ]

(#1511) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Halihó!
Él még ez a thread srácok? :DDD
Mert a probléma bizony él.
Az elmúlt 2 hétben csináltam 50 clean installt, átnyálaztam kb. mindent, most egyelőre nem írom le hosszan, hogy miket csináltam - ha lesz válasz, akkor igen -, és most jutottam el arra a pontra, hogy valószínűleg TDR-ba futottam bele.
Tapasztalt valaki a 398.82-es NVIDIA driver után TDR-t?
Konkrétan: ilyet csinál az egerem ha megnyitok valamit, egyes alkalmazások szakadozva nyílnak meg, 4101-es nvlddmkm-es eventek sorakoznak az Eseménykezelőben, amiket több másodperces fekete képernyők idéztek elő.
Legalább 10 drivert kipróbáltam, format C, DDU, semmi sem segített eddig.
FurMark-ot átlag 85 fps-sel, max 67C-kal teljesíti a kártya. Desktop-on van ez, amit írtam, illetve még a clean installok előtt WoW-ban fordult elő.
A 650. hsz-ig jutottam el ma, holnap olvasom tovább, hátha megtudok valami frisset.
Konfigom a profilomon.
:R

[ Szerkesztve ]

(#1512) current válasza mekex (#1138) üzenetére


current
tag

Bocsánat, tudom, hopgy évekkel ezelőtt volt, de hogy lehet kikapcsolni a 2D-t? Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.