Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) fsb1000 válasza Werkly (#550) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Normális ez a hőfok furmarkkal. Szerintem.

(#552) *Ropi* válasza katt777 (#548) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja látom, akkor semmi. Néhány Dellnek van egy ilyen hülyesége bizonyos driverekkel, hogy ha elmegy energiatakarékos módba, utána nem jön vissza a kép.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#553) Werkly


Werkly
őstag

Nem nagyon írt senki konkrétat az eseménynaplójáról. Nálam érdekes, hogy nem értesít tálcán a hibáról. Egyszerűen elmegy a kép nagy feketeség majd látom a monitort készenléti üzemmódban a LED-je alapján. Magától nem jön vissza! Hosszan kikapcs gomb majd újraindítás. Az eseménynaplóban pedig Kernel Power 41. Ezért kérdeztem, hogy nálatok mit illetve miket dob és mi a jelenség lefolyása! XP-n érdekes mert ott nem megy el a kép. Bár totál fagyit tapasztaltam, hogy semmire nincs reakció hosszan power gomb leállít majd indítom. Hiba ilyenkor nincs. Nos lehet WIN8-nál sem lesz TDR? Várom a tapasztalataitokat! Kösz! Amúgy sem az új béta sem régi driver sem hozott áttörést nálam!

[ Szerkesztve ]

(#554) Abu85 válasza Werkly (#553) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A TDR az pont a totál fagyit kerüli el. Erre építette be az MS. A driver valamiért lefagy, majd a Win ezt érzékeli, és lelövi a WDDM-et, amit azonnal újraindít. Ez a képernyő elsötétülése, mivel a WDDM újraindításával újra kell indítani a drivert is. Ilyenkor jön a buborék, hogy lefagyott a gép, de a Win megmentett a resettől.
XP-n azért van totál fagyás, mert ott XPDM driver modell van. Ez nem állítja vissza a driver fagyását. Ha lefagyott, akkor annak annyi.
Hiba valószínűleg azért nincs bejegyezve az eseménynaplóba XP alatt, mert brutálcsontrafagyott a rendszer. Ilyenkor nem jutott idő egy alap bejegyzés készítésére sem.
A Win 8-ban biztos lesz TDR funkció. Jobb, hogy újraindul a WDDM, mintha elveszne az összes adatod, amivel dolgoztál.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#555) Werkly válasza Abu85 (#554) üzenetére


Werkly
őstag

Akkor úgy kérdezném, hogy az álltalam leírt esemény az tuti TDR? Mert akkor "megnyugodtam"! Anno nálam is jött értesítés buborék formában és NVidia utalásos üzenet az eseménynaplóba! De most mindig Kernel Power 41 1038 eseménnyel. Ezért kérdezgetem az eseménynaplós bejegyzéseket W7 alatt!

(#556) *Ropi* válasza Werkly (#555) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az a jelenség.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#557) Abu85 válasza Werkly (#555) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A hibaleírásból annak tűnik.
Az a Kernel Power 41 nem gond. Teljesen normális, hogy ez a bejegyzés azonosítója, mivel nem válaszolt a WDDM, ezért összeomlott. Technikailag ez fagyás, csak a TDR újraindítja a felületet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#558) Ghard


Ghard
őstag

Nekem ezt a hibát megoldotta egy alaplapi bios frissités.(gtx280nál volt ez a hiba)

(#559) ЯΞNΞGΔT válasza *Ropi* (#552) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Hali!
Pl én is tapasztalom, bár én az erőltetett 75Herznek tudom be, mivel ezt is írja ki :P

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#560) Argh!


Argh!
aktív tag

Üdv.

2 évig Ati radeon MSI 3870OCt használtam, annál folyamatosan jelentkezett ez a képernyöillesztö nem válaszolt... hibaüzenet. Mindig felraktam az új drivert amint megjelent hátha megszünik a hiba ... Azóta volt lapcsere, ramcsere, procicsere
de a probléma nem szünt meg. 11.6 os driver után már nem csinálta. :C

2 hónapja cseréltem le a kártyat egy ASUS GTX550Ti-re
kb 1 hét útán bedobta a hibaüzenetet, azt hittem hülyét kapok :Y Szerencsére azóta nem volt hiba. :DD

(#561) *Ropi* válasza Argh! (#560) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hívd meg Murphyt egy sörre, hátha elfelejt! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#562) MrCsiT válasza Werkly (#550) üzenetére


MrCsiT
addikt

ne indíts szemetet.

Indítsd el a kedvenc játékodat. Ha abban 90 fok fölé megy, akkor lehet töprengeni..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#563) *Ropi* válasza *Ropi* (#530) üzenetére


*Ropi*
félisten

Eksön van: az új béta driverrel már nincs ideje TDR-ezni, merevre fagy azonnal. :C :W :O :(((

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#564) AtG válasza *Ropi* (#563) üzenetére


AtG
aktív tag

Nekem is ilyen gondom volt, azt hittem a kártya be is halt, aztán az Asus oldaláról leszedett driverrel nincs gondom. Igaz a TDR néha befigyel, de max. 1-2x egy nap és nem játék jözben szerencsére.

(#565) *Ropi* válasza AtG (#564) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én is most "sakkozok" a driverekkel... :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#566) Werkly


Werkly
őstag

A Video Memory Stress Test nevű program 100%-ban leteszteli a VRAM-ot? Milyen beállításokat érdemes a programon belül megadni indítás előtt? A Furmark-ot lefuttattam de az sem ér véget miután a sárga csíkon véget ér a skála vagy csak nem voltam türelmes? Amúgy 84 fok-on volt a GPU végig. De mi is ennek a tesztnek a lényege? A stabilítás volt bejelölve rajta. Ha lekapcsol akkor rossz a VGA vagy "mi"? Kösz!

(#567) MrCsiT válasza *Ropi* (#563) üzenetére


MrCsiT
addikt

nekem sima Giga 560 -al az új béta driverrel Mafia 2 -ben alapon is szép villódzó textúrákat csinált :((( ..WHQL-el meg nincs semmi gond.. :U

TDR-em ezzel a kártyával még nem volt. :N

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#568) *Ropi* válasza MrCsiT (#567) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hajnalban visszatettem a 275.33-at, mert 2 nap alatt 3x fagyott merevre a gép az új bétával. A köztesekkel meg persze TDR-ezik. Remélem a véglegessel nem fog semmi ilyet produkálni. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#569) *Ropi* válasza *Ropi* (#568) üzenetére


*Ropi*
félisten

Amióta visszatettem a régit azóta nem fagyott, tehát egyértelműen az új béta driver volt hibás. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#570) Lacza_26 válasza *Ropi* (#569) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

290.36 béta nálam tökéletesen megy, ha nincs firefoxban hardveres gyorsítás.
Amint azt visszakapcsolom előjön a tdr, különben nem.
25x óta minden más whql vagy béta előhozta a tdr-t üresjáratban is.

(#571) *Ropi* válasza Lacza_26 (#570) üzenetére


*Ropi*
félisten

290.36 nálam orrba-szájba TDR-ezik, főleg amikor lecsukom tálcára a Firefoxot (HW gyorsítás be sincs bekapcsolva). Képszerkesztő programokban szintén ki van kapcsolva, mert egyébként szétesnek a képek. Nagyon nem jó ez így. :(((

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#572) kengyel válasza *Ropi* (#571) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nekem még most jelentkezett a hiba 2-hetes gtx 560 dc asus kártyánál. Egyenlőre kivettem a böngészőben a hardveres gyorsítást és még nem raktam fel a béta drivert.

Srácok ! Még valami ! Ezt hol találom ? vezérlőpulton profil maximális teljesítmény előnyben részesítése ? Az nvidia vezérlőpultban sehol nem találom.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#573) flash- válasza kengyel (#572) üzenetére


flash-
veterán

i52.tinypic.com/2ela83d.png

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#574) kengyel válasza flash- (#573) üzenetére


kengyel
nagyúr

Köszönöm :R

kengyel

(#575) NaNorbert


NaNorbert
aktív tag

Ugyan ez a hiba jelenség atiknél is előfordulhat?

Van hasonló hibával ATI kategoriás topic? Nekem egy 6850 -em vacakol hasonló problémával, de nem ír ki semmi konkrétat csak befagy a játék, és nekem kell bezérni uténna feladat kezelővel.

Vin7 32, x4 amd 945, 3gb 800mhz ram, és a 6850.

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#576) dag


dag
tag

Sziasztok!

Ebbe a topicba is belinkelem hátha kapok segítséget: Gigabyte GTX560Ti SOC 1000Mhz
Előrejáróban annyi BF3 fagyás (tálcára dobás) de 5 max 10 perc játékidő és kifújt. Nem csak a BF3 alatt csinála, ezért mértem hőmérsékletet a tesztben.

(#577) MrCsiT válasza NaNorbert (#575) üzenetére


MrCsiT
addikt

A TDR hiba mostanában inkább az nV kártyákat érinti, de ebben a topicban is beszámolt valaki korábban ATI-nál tapasztalt képernyőillesztő hiba jelenségről.

Ha a 6850-ed Gigabyte, akkor pl. GSOD hibával találkozhatsz, esetleg, ha nincs szerencséd, akkor lehet mikrolagod, amikor megvan a kellő FPS, mégis meg-megakad a játék egy-egy pillanatra. Ezeknél egyetlen megoldás a hardvercsere - én a VGA-val kezdeném, de más komponens cseréje is próbálható - amennyiben pl. driververzió csere után is fennáll a hiba.

Nálam, 285.62-vel a sima, nem-Ti 560 nál nem tapasztaltam még TDR hibát, pedig semmit nem csökkentettem/állítottam le. Igaz, nem Ffoxot használok böngészőnek, hanem Chrome-ot.

(#550) Werkly : megkövetlek, tévedtem !

Gigabyte 560 (nemTi) az újfajta, nagyobb ventis VGA-m van, és German Truck Simulatornál ha 8x AA 16xAF -et ráteszem max. grafika mellett, akkor a - kb 2 hetes, egyébként hibátlan - kártya 10 perc alatt 82-88 C-ra melegszik, 100% ventifordulat (valami 2200-2300 rpm ? ) mellett : ez a venti már hallható , míg 2D-ben az 1280 rpm-es 50% az nem.
Szóval, nem volt igazam, nem csak furmark alatt melegszik - szerintem is - nagyon ez a VGA, de ha más megoldás nincs - és nálam jó a házhűtés, a kártya pedig új, tehát biztos nem szedem szét pasztázni - és később gond lenne vele, ott a garancia.. :U

Furmark-ot nem próbáltam, és nem is fogom : nem gyilkolni, használni vettem a terméket..

dag : a 88 C szerintem sok annak a kártyának.
Megkérdezném, hogy elöl befújó, hátul kiszívó ventid van-e a házadban , ugyanis többek szerint, csak megfelelő házhűtés mellett működnek jól az 560 Ti-k.
Próbáld az alábbiakat (egyesével, majd ha kevés, akkor mindet : )
- driver eltávolítás elég vezérlőpultból;
- legutolsó WHQL feltesz, perform clean install - azaz tiszta telepítés pipa bepipálva - megnéz, hogy azzal is fagy-e;
- 950 Mhz-re vedd le a GPU sebességét : nagyon sok 1000 Mhz-es SOC nem bírta valójában az 1000-es órajelet.
- mem -et vedd vissza 1000 mhz-re;
- MSI Afterburner-rel adj neki az alapfesz helyett 1.050 -et (ha addig ennél kevesebb volt);
- próbáld ki haver gépében, ott mit csinál a VGA a BF3- alatt;
- ha BF3 nem legális változat, cserélj cracket ;)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#578) MrCsiT válasza MrCsiT (#577) üzenetére


MrCsiT
addikt

dag :

2 lemaradt :
- legutolsó VGA gyártói driver telepítése - ez lehet, hogy nem megy majd, ha a BF3 újabb drivert vár el, mint amit a gyártó (általában fél év késéssel, vagy egyáltalán nem frissítve) biztosít;
- minden tuningot ( proci, mem ) tegyél vissza alapra, és nézd meg, hogy úgy is van-e fagyás ?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#579) katt777 válasza *Ropi* (#552) üzenetére


katt777
félisten

Alaplapon engedélyeztem a C3/C6 reportot, amellyel eddig hiba volt, most azzal jó a kari, legalábbis eddig még nem maradt alva. Persze, lekopogom, mert eddig Virtuval ment, és csak 2 napja 290.53-mal, és sok alvás sem volt. Mondjuk anno szépen besz.patott pár éjszakai tv-(nem)felvétellel. :W Illesztő nem válaszolási hibám továbbra sincs 290.xx (mielőtt valaki a darabszámra gondolna) fölött.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#580) Werkly válasza NaNorbert (#575) üzenetére


Werkly
őstag

Nagy meló ez a "pasztázás" és hűtő integrálás?

(#581) katt777 válasza MrCsiT (#578) üzenetére


katt777
félisten

AMD-nél az illesztős (és sok más) hiba kizárólag CCC-t használóknál fordult elő.

Én teszteltem sok újabb játékot a gyártói (270.48) meghajtóval, és nem voltak problémáik vele, ahogy a régebbi játékoknak sem az újabbakkal. Tapasztalataim szerint ez is inkább AMD-szolgáltatás (Abu85-nek: szűz rendszerre tisztán installált, teljes gyári AMD driver-csomagokkal is). A hibás tuning természetesen garantált hibaforrás.

Megj.: BF3-at nem tudtam szerezni, azzal nem teszteltem, de tudtommal ritka egy bugos vacak.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#582) agressiv


agressiv
addikt

Nekem annó megoldotta a TDR hibát az, hogy feljebb emeltem a VGA BIOS-ában az órajeleket, majd később visszaállítottam hátha nem szórakozik és nem is szórakozik azóta sem.

Ami furcsa az az, hogy amikor kikapcsol a monitor semmilyen furcsaság nem történik, nem akad a böngésző, nem esik szét a kép, semmi.

És ami a leglényegesebb, hogy XP alatt sosincs ilyen, szóval lehet, hogy nem a kártyagyártókat kell szídni emiatt....

Hát még a borz.....

(#583) katt777 válasza agressiv (#582) üzenetére


katt777
félisten

XP alatt egészen más energiatakarékos cuccok dolgoznak, illetve bizonyos funkciók nem is elérhetőek.
Azért persze nem a felhasználónak kellene bios-t modolnia, és gart vesztenie a gyártók hibái miatt.
Ti mivel szerkesztetek bios-t? Mert a NiBitor az enyémet nem kezeli.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#584) agressiv válasza katt777 (#583) üzenetére


agressiv
addikt

Nibitorral, csak ott fenn a menüben kell megkeresni a fermi clock-s meg fermi voltage menüket.

Hát még a borz.....

(#585) katt777 válasza agressiv (#584) üzenetére


katt777
félisten

Hát, majd megnézem, de nem rémlik, hogy találtam volna, amikor anno kerestem. Csak kísérletképpen, mert a kari nem igényli a bios-flasht.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#586) apollo12


apollo12
veterán

heló lenne egy gondom, régebben a gtx480 am bf3 beta alatt stabilan ment 840-1680-2000mhz 1075mvolton, de most meg már csak 825-1650-2000mhz en nincs tdr hiba,
pedig 840-1680-2000mhz en 1075mvolton többi gém tökéletesen megy, több órán át még a Unigine Heaven 2.5 is megy, csak a Bf3 al van a gond

legújabb beta driver van fent

(#587) CoolMan válasza apollo12 (#586) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szerintem meg ez a BF3 sajátossága, hogy nem igazán szereti a tuningot. A beta-ban még ment de mivel beta ezért gondolom a véglegesben változtattak rajta. De ez csak az én elgondolásom mivel egy két ismerősöm is így járt mint te.
Mondjuk nekem TDR hibám kizárólag csak is FF alatt volt/van. BF3 vagy bármilyen másik game alatt még nem volt.

(#588) apollo12 válasza CoolMan (#587) üzenetére


apollo12
veterán

FF?

de akkor semmit nem tok ellene tenni ? :W

(#589) CoolMan válasza apollo12 (#588) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

FF= Firefox ;] lehet, hogy így kellett volna rövidítenem Ff.... :)
Szerintem nem nagyon, de gondolom olyan nagyon sok FPS-t nem veszítesz a játékban ha nincs annyira húzva.

[ Szerkesztve ]

(#590) apollo12 válasza CoolMan (#589) üzenetére


apollo12
veterán

így már értem

nem, de idegesítő

talán majd orvosolni fogják, ha kijön egy újabb driver

(#591) agressiv válasza apollo12 (#590) üzenetére


agressiv
addikt

Az előfordul, hogy a kártya ugyanazon az órajelen és feszültségen idővel már instabil lesz. Az sem kizárt, hogy azóta beporosodott a hűtő és feljebb melegszik. A többi játék gondolom nem hajtja meg annyira a VGA-t mint a BF3.

Hát még a borz.....

(#592) apollo12 válasza agressiv (#591) üzenetére


apollo12
veterán

hát most egyedi venti vezérléssel 65cfok fölé nem megy

(#593) agressiv válasza apollo12 (#592) üzenetére


agressiv
addikt

Hiába, öregszik a technika.

Hát még a borz.....

(#594) nemszamit


nemszamit
tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni? :))

NVIDIA VGA kártya ezt a hibát produkálja egy ideje. [link]
Win7 alatt pedig sárga függőleges csíkok vannak a képernyőn...
Bios-ba és indulásnál minden tele van smile-val :)
Másik kártyával kipróbáltam a gépet és ott minden rendben van.
Garancia már nincs rá, javítható a kártya vagy kilehet dobni?

Üdv :R

(#595) agressiv válasza nemszamit (#594) üzenetére


agressiv
addikt

Talán javítható, de ha már lejárt a garancia, akkor nem olyan fiatal kártya lehet és kérdéses, hogy érdemes e javíttatni.

Most nézem HD4850 szerintem csereérett.

És az nem NVIDIA. :D

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#596) *Ropi* válasza nemszamit (#594) üzenetére


*Ropi*
félisten

MIt akarsz: instant get, Pacman van beépítve a biosodba. ;] ;) :D

A viccet félretéve ránézésre ez így a videokártya memóriájának a hibája: cseréld a kártyát! :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#597) KrAt


KrAt
veterán

Bal oldalt néztem a címet, már majdnem zárni akartam, (azt hittem, vmi friss topic :D) mikor láttam, hogy régi, az egésznek a fejében pont ilyen hibám van kb 1 éve :DDD

Viszont nekem egy Ati 5770-en csinálja ezt, nem nVidia-n.. És csak 2D-ben, és általában csak indításkor (mikor "hideg" a kártya)

Nem tudom végignyálazni a topicot, van rá valami megoldás? :)

[ Szerkesztve ]

(#598) agressiv válasza KrAt (#597) üzenetére


agressiv
addikt

Konkrétan TDR hibára gondolsz?

Hát még a borz.....

(#599) *Ropi* válasza KrAt (#597) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megoldás: keresel egy hozzáértőt, aki kicseréli a hibás memóriachipe(ke)t a videokártyádon. Előtte azért kérdezd meg, hogy mibe fáj, mert lehet olcsóbban kapsz egy kártyát használtan.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#600) nemszamit válasza agressiv (#595) üzenetére


nemszamit
tag

Ennyire azért tisztában vagyok vele hogy ati vagy nvidia :DDD
Haver kártyája csak a képet küldte meg leírást típust nem tudok most per pill 2009s kártya..

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.